Byla 2A-221/2009

1Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Vytas Milius, susipažinęs su ieškovės R. B. 2009 m. liepos 7 d. pareiškimu dėl Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos nušalinimo nuo civilinės bylos Nr. 2A-221/2009 pagal ieškovės R. B. ir atsakovo viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų apeliacinius skundus dėl Vilniaus apygardos teismo 2007 m. rugsėjo 12 d. sprendimo, nagrinėjimo,

Nustatė

2Lietuvos apeliacinio teismo civilinėje byloje Nr. 2A-221/2009 pagal ieškovės R. B. ir atsakovo VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų apeliacinius skundus dėl Vilniaus apygardos teismo 2007 m. rugsėjo 12 d. sprendimo, priimto civilinėje byloje Nr. 2-673-45/2007, ieškovė R. B. 2009 m. liepos 7 d. teismo posėdyje pareiškė nušalinimą šią bylą nagrinėti paskirtai teisėjų kolegijai, susidedančiai iš teisėjų Danutės Milašienės (teisėjų kolegijos pirmininkė ir pranešėja), Nijolės Piškinaitės ir Danutės Gasiūnienės. Ieškovė nurodo, kad šioje byloje vyksta jau ketvirtas teismo posėdis ir teisėjų kolegija sąmoningai vilkina bylos nagrinėjimą. Teigia, kad skiriant teismo posėdžio laiką, iš anksto buvo žinoma, jog byla nebus nagrinėjama, nes 13.30 val. paskirtas kitas teismo posėdis. Be to, ieškovė teigia, kad Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas negalėjo spręsti teisėjų kolegijos nušalinimo klausimo, nes teisėja D. Gasiūnienė yra jo giminaitė. Ieškovė nurodo nepasitikinti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjais.

3Pareiškimas dėl teisėjų kolegijos nušalinimo netenkintinas.

4Teisėjo (teisėjų) nušalinimo klausimą, vadovaujantis Civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 69 straipsnio pirmąja dalimi, sprendžia atitinkamo teismo pirmininkas, teismo pirmininko pavaduotojas, Civilinių bylų skyriaus pirmininkas arba jų paskirtas teisėjas. Atsižvelgiant į tai, kad nušalinimas yra pareikštas civilinę bylą apeliacine tvarka nagrinėti paskirtai Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijai, susidedančiai iš teisėjų Danutės Milašienės (teisėjų kolegijos pirmininkė ir pranešėja), Nijolės Piškinaitės ir Danutės Gasiūnienės, šių teisėjų nušalinimo klausimo sprendimas priklauso Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko arba šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko kompetencijai. Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko ir teisėjos Danutės Gasiūnienės nesieja giminystės ryšiai, dėl kurių, kaip teigia ieškovė, jis negalėtų spręsti teisėjos nušalinimo klausimo.

5Nagrinėjamoje byloje ieškovė 2009 m. balandžio 27 d. jau buvo pareiškusi nušalinimą bylą nagrinėjančiai teisėjų kolegijai. Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko 2009 m. balandžio 30 d. nutartimi nušalinimo pareiškimas buvo atmestas. Ieškovė tiek ankstesniame nušalinimo pareiškime, tiek pakartotinai reiškiamame nušalinimo pareiškime nurodo nepasitikinti bylą nagrinėjančia teisėjų kolegija, nes, ieškovės nuomone, bylos nagrinėjimas yra vilkinamas. Beje, dėl bylos vilkinimo ieškovė kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą taip pat ir teismų (teisėjų) veiklos administracinės priežiūros tvarka. Tačiau, atlikus patikrinimą, bylos vilkinimo faktas nepasitvirtino. Kaip matyti iš bylos medžiagos, 2009 m. birželio 8 d. teismo posėdžio metu bylos nagrinėjimas buvo atidėtas ne bendra eilės tvarka, kuria atidedamos visos civilinės bylos, o skubos tvarka 2009 m. liepos 7 d. 13 val. tam, kad atsakovas turėtų galimybę susipažinti su ieškovės pateiktais naujais įrodymais. Taigi ieškovės argumentai, jog bylos nagrinėjimas yra vilkinamas bei kad teisėjų kolegijai iš anksto buvo žinoma, jog byla nebus nagrinėjama, yra pagrįsti tik pačios ieškovės prielaidomis. Tuo tarpu bet kokios abejonės dėl teisėjo (teisėjų) nešališkumo turi būti pagrįstos konkrečiais faktais ir įrodymais, o ne tik dalyvaujančių byloje asmenų spėjimais ar samprotavimais.

6Atsižvelgiant į nustatytas aplinkybes, ieškovės R. B. 2009 m. liepos 7 d. pareiškimas dėl Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos, susidedančios iš teisėjų Danutės Milašienės (teisėjų kolegijos pirmininkė ir pranešėja), Nijolės Piškinaitės ir Danutės Gasiūnienės, nušalinimo nuo civilinės bylos Nr. 2A-221/2009 nagrinėjimo atmestinas kaip nepagrįstas.

7Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 65, 66, 69 straipsniais, Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas

Nutarė

8Atmesti ieškovės R. B. 2009 m. liepos 7 d. pareiškimą dėl Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos, susidedančios iš teisėjų Danutės Milašienės (teisėjų kolegijos pirmininkė ir pranešėja), Nijolės Piškinaitės ir Danutės Gasiūnienės, nušalinimo nuo civilinės bylos Nr. 2A-221/2009 pagal ieškovės R. B. ir atsakovo viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų apeliacinius skundus dėl Vilniaus apygardos teismo 2007 m. rugsėjo 12 d. sprendimo, nagrinėjimo.

Proceso dalyviai
Ryšiai