Byla 1-32-418/2011

1Druskininkų miesto apylinkės teismo teisėja Leonora Jakubauskienė, susipažinusi su baudžiamąja byla Nr. 1-32-418/2011, kurioje V. V. kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 284 str. 1d., ir

Nustatė

22011 m. vasario 15 d. teisiamojo posėdžio metu civilinio ieškovo UAB „Druskininkų autobusų parkas“ atstovas advokatas V.Venckus pareiškė nušalinimą bylą nagrinėjančiai teisėjai ir kitiems Druskininkų miesto apylinkės teismo teisėjams. Nušalinimo prašymą motyvavo tuo, jog Druskininkų miesto apylinkės teismas yra nušalintas nuo visų civilinių bylų, kuriose viena iš šalių yra UAB „Druskininkų autobusų parkas“, nagrinėjimo. Pateikė 2010 lapkričio 30 d. ir 2011 m. vasario 7 d. Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės Almos Urbanavičienės nutartis dėl nušalinimo klausimo išsprendimo.

3Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau BPK) 58 str.1d. nurodytas nebaigtinis sąrašas aplinkybių, kurioms egzistuojant teisėjas negalėtų būti laikomas nešališku ir privalo nusišalinti nuo bylos nagrinėjimo. Pagal BPK 58 str. 1d. 4 p. teisėjas negali dalyvauti procese, jeigu proceso dalyviai motyvuotai nurodo kitokias aplinkybes, keliančias pagrįstų abejonių dėl teisėjo nešališkumo. 2010 lapkričio 30 d. ir 2011 m. vasario 7 d. Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės Almos Urbanavičienės nutartys liudija, jog kilus abejonėms dėl teismo nešališkumo, Druskininkų miesto apylinkės teismas, tame tarpe teisėja L.Jakubauskienė, buvo nušalintas nuo civilinių bylų nagrinėjimo, kuriose vienas iš dalyvaujančių asmenų yra UAB „Druskininkų autobusų parkas“. Nurodytos abejonės ir prielaidos dėl baudžiamąją bylą nagrinėjančios teisėjos L. Jakubauskienės nešališkumo neišnykę. Tokiu būdu, siekiant išvengti bet kokių abejonių dėl teismo nešališkumo, teisėja laiko būtinu nusišalinti nuo baudžiamosios bylos nagrinėjimo (BPK 57 str., 58 str.).

4Teisėja ,vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 59 str. 4d.,

Nutarė

5Nusišalinti nuo baudžiamosios bylos nagrinėjimo.

6Baudžiamąją bylą su nutartimi dėl nusišalinimo klausimo išsprendimui perduoti Druskininkų miesto apylinkės teismo pirmininkei.

Proceso dalyviai
Ryšiai