Byla 2-790-125/2007
Dėl nepagrįsto praturtėjimo

1Klaipėdos apygardos teismo teisėjas Bronius Valius, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs ieškovo Žemaitijos visuomenės parlamento ieškinį atsakovams Klaipėdos miesto vyriausiajam prokurorui Stanislovui Stulpinui, Klaipėdos apygardos vyriausiajam prokurorui Ignui Lauciui, tretiesiems asmenims „Laisvas laikraštis“, A. T., J. B. dėl nepagrįsto praturtėjimo,

Nustatė

2ieškovas prašo nustatyti, kad miesto ir apygardos vyriausieji prokurorai yra nepagrįstai praturtėję ir prašo areštuoti jų ir jų šeimų turtą. Nurodo, kad prokurorai piktnaudžiaudami tarnybine padėtimi bei korupciniais ryšiais yra nepagrįstai praturtėję ir sukaupę milijoninės vertės turtus, kurį turėtų grąžinti.

3Ieškinį atsisakytina priimti.

4Ieškovas ieškinyje nurodo, kad miesto ir apygardos vyriausieji prokurorai didžiulius turtus yra įgiję neteisėtai nusikalstamais veiksmais. Civilinėje byloje tokie faktai nėra nustatinėjami, nes šie faktai yra tiriami Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso nustatyta tvarka. Todėl šis ieškinys nenagrinėtinas teisme (LR CPK 137 str. 2 d. 1 p.). Be to, pagal Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo miesto ir apygardos prokuratūros nėra savarankiški juridiniai asmenys, o yra Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros struktūriniai padaliniai, kurių veikla gali būti tiriama aukštesnės (Generalinės) prokuratūros. Ieškovas nėra LR CK 2.125 str. nurodytas asmuo, kuris galėtų inicijuoti civilinę bylą dėl juridinio asmens veiklos tyrimo, o prokuratūros struktūriniai padaliniai nėra LR CK 2.124 str. nurodyti juridiniai asmenys, kurių veikla galėtų būti tiriama LR CK II knygos X skyriuje nustatyta tvarka. Be to, pagal LR CK 2.126 str. 2 d. ir 3 d. prieš kreipiantis į teismą dėl juridinio asmens veiklos tyrimo būtina išlaikyti išankstinę ginčo sprendimo tvarką, o tokio pobūdžio ieškinį turi pasirašyti ir advokatas.

5Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos CPK 290-291 str., teismas

Nutarė

6ieškinį atsisakyti priimti.

7Nutartis per 7 dienas nuo kopijos gavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui per šį teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai