Byla 2A-2136-619/2013
Dėl išlaikymo dydžio pakeitimo, išvadą teikianti institucija Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyrius

1Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Andrutės Kalinauskienės (kolegijos pirmininkė ir pranešėja), Loretos Lipnickienės ir Andžej Maciejevski

2teismo posėdyje rašytinio proceso apeliacine tvarka išnagrinėjo ieškovo P. K. apeliacinį skundą dėl Vilniaus m. apylinkės teismo 2013 m. vasario 1 d. sprendimo civilinėje byloje pagal ieškovo P. K. ieškinį atsakovei R. K. dėl išlaikymo dydžio pakeitimo, išvadą teikianti institucija Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyrius

3Kolegija, išnagrinėjusi civilinę bylą,

Nustatė

4Ieškovas 2012 m. rugpjūčio 27 d. kreipėsi į teismą su ieškiniu prašydamas sumažinti Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2011-10-12 sprendimu priteistą išlaikymą iš jo nepilnamečiams vaikams nuo 700 Lt iki 400 Lt kiekvienam vaikui mokant kas mėnesį periodinėmis išmokomis. Ieškovas nurodė, kad po 2011-10-12 teismo sprendimo priėmimo iš esmės pasikeitė jo turtinė padėtis, dėl ko jis neturi finansinių galimybių mokėti vaikams kas mėnesį išlaikymą po 700 Lt. 2012-02-24 jam gimė trečias vaikas A. K., teismo priteisto dydžio išlaikymas pažeidžia jos interesus. Visos ieškovo mėnesio pajamos sudaro 2482,61 Lt, t.y. sumažėjo po teismo sprendimo priėmimo. Nuosavo būsto neturi, nuomojasi butą, buto nuoma kainuoja apie 400 Lt, komunalinės paslaugos vidutiniškai apie 489,35 Lt. Dukrų išlaikymas kas mėnesį kainuoja mažiau nei nurodo atsakovė, be to, prie nepilnamečių vaikų išlaikymo jis prisideda daiktais ir lėšomis.

5Atsakovė atsiliepime į ieškinį (I tomas, b.l. 147-155) nurodė, kad su ieškiniu nesutinka, nes išlaikymą teikiančio tėvo turtinės padėties nežymus pasikeitimas nėra pagrindas mažinti išlaikymo dydį. Nurodė, kad po teismo sprendimo priėmimo vaikų poreikiai tik padidėjo, dukros A. poreikiai padidėjo 787,11 Lt suma, G. - 1083,55 Lt suma. Nurodė, kad jos gaunamų pajamų nepakanka vaikų išlaikymui, finansiškai padeda tėvai, sesuo, brolis. Nagrinėtos civilinės bylos dėl santuokos nutraukimo metu jos mėnesio pajamos buvo 844,25 Lt, šiuo metu sumažėjo, sudaro 763,10 Lt, santaupų neturi. Po santuokos nutraukimo jai yra priteistas butas, automobilių stovėjimo patalpa, dalis žemės sklypo, taip pat prievolė bankui grąžinti kreditą. Šiuo metu ji moka bankui kredito įmokas per mėnesį po 1213,26 Lt. Kadangi privalo užtikrinti vaikams gyvenamąjį būstą, kito būsto neturi, todėl kredito įmokos laikomos vaikų poreikiais. Bylos dėl santuokos nutraukimo nagrinėjimo metu ieškovo pajamos sudarė 2080,20 Lt, šiuo metu – 2482,61 Lt. Taigi, pajamos padidėjo 402,41 Lt suma. Bylos nagrinėjimo metu ieškovas žinojo, kad jo draugė laukiasi, kad jis turės trečią vaiką. Šiuo metu ieškovas su drauge gyvena jos motinai priklausančiame bute, todėl neturi buto nuomos išlaidų. Prie ieškovo trečio vaiko išlaikymo turi prisidėti ir vaiko motina, todėl nėra jokio teisinio pagrindo mažinti priteistą išlaikymą dukroms.

6Vilniaus miesto Vaiko teisių apsaugos skyrius išvadoje (II tomas, b.l. 6-7) nurodė, kad siekiant, kad suaugęs vaikas taptų visaverte asmenybe, išlaikymo dydis negali būti ribojamas vien vaiko minimalių poreikių tenkinimu, svarbu užtikrinti, kad vaikas turėtų materialines sąlygas fiziškai ir socialiai vystytis, ugdytis ir tobulinti savo įgimtus gebėjimus bei įgyti naujus. Tėvams objektyviai esant pajėgiems privalu teikti tokio dydžio išlaikymą, kuris užtikrintų ne tik būtinas vaikui vystytis sąlygas, bet ir specialiuosius vaiko poreikius bei sąlygas ugdyti ir tobulinti savo gebėjimus. Nurodė, kad ieškovo mėnesio pajamos yra apie 3000 Lt, atsakovės apie 900 Lt. Ieškovas gyvena R. K. nuosavybės teise priklausančiame bute kartu su K. K. bei dukra A. K.. R. K. gyvena nuosavybės teise priklausančiame bute su dukromis A. ir G. Atsakovė turi būsto paskolą – apie 300 000 Lt, skolą ieškovui – 30 000 Lt.

7Vilniaus miesto apylinkės teismas 2013 m. vasario 1 d. sprendimu ieškovo ieškinį atmetė. Teismas sprendime, įvertinęs šalių turtinę padėtį, konstatavo, kad nėra nustatyta, kad ieškovo pajamos yra sumažėjusios po teismo sprendimo priėmimo, priešingai, jo turtinė padėtis yra pagerėjusi, laikė nustatytu, kad atsakovės pajamos sumažėjo 80 Lt, o nepilnamečių dukrų poreikiai nėra sumažėję. Vertindamas ieškovo nurodytą aplinkybę, kad jo turtinė padėtis pablogėjo dėl trečio vaiko gimimo, teismas atsižvelgė į tai, kad pareigą išlaikyti savo vaikus turi abu tėvai proporcingai savo turtinei padėčiai, vaiko motinos K. K. turtinė padėtis yra ženkliai geresnė nei vaiko tėvo, jai mokama motinystės pašalpa 4684,05 Lt per mėnesį (2 t., b.l. 105), todėl prie ieškovo nurodomos 1000 Lt sumos trečio vaiko poreikių patenkinimui ženkliai didesne dalimi gali prisidėti vaiko motina. Teismo vertinimu, objektyvių aplinkybių ar įrodymų, sudarančių pagrindą sumažinti išlaikymo dydį, ieškovas nepateikė, todėl teismas nenustatė pagrindo ieškinio tenkinimui (CK 3.201 str.).

8Ieškovas P. K. pateikė apeliacinį skundą (t.2., b.l.185-191), kuriuo prašo panaikinti teismo sprendimą ir priimti naują sprendimą– ieškinį tenkinti. Nurodo, kad nesutinka su teismo išvada, kad ieškovas nepateikė įrodymų, patvirtinančių aplinkybę, kad šalių turtinė padėtis pasikeitė iš esmės. Ieškovas pasikeitusią šalių turtinę padėtį įrodinėjo dvejomis aplinkybėmis – atsakovės prievolės dydis pagal kredito sutartį su banku AB SEB bankas sumažėjo 4 kartus, ieškovui 2012-02-24 gimė trečias vaikas A. Šių aplinkybių pirmosios instancijos teismas nevertino. Pažymėjo, kad prievolė bankui ir jos dydis buvo viena iš esminių sąlygų, dėl kurios Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas 2011-10-12 sprendime priteisė iš ieškovo kiekvienam vaikui po 700 Lt. Šiai dienai atsakovės turtinė padėtis pasikeitė iš esmės, nes jos giminaičiai sutiko vykdyti kredito sutartį, kadangi atsakovės turtinė padėtis neleidžia jai vykdyti kredito sutarties. Nurodė, kad prisidėti prie A. išlaikymo ieškovas neturi jokių galimybių, nes jo pajamos per mėnesį sudaro 2 279,6 Lt, galimybių padidinti gaunamas pajamas neturi. Pažymėjo, kad teismas pasisakydamas dėl K. K. geros turtinės padėties bei jos gautų pajamų 4 684,05 Lt per mėnesį neatsižvelgė, kad nuo 2013 m. vasario 24 d. motinystės pašalpa nebus mokama. Kaip ieškovas aiškino, motinystės pašalpa buvo skiriama visų būtiniausių namų apyvokos daiktų supirkimui, baldų įsigijimui ir t.t. Taip pat nurodė, kad R. K. piktybiškai nemoka ieškovui priteistos kompensacijos, dėl ko pažeistas teisėtų lūkesčių principas. Pažymėjo, kad atmesdamas ieškinį teismas pažeidė proporcingumo tarp vaikų poreikių ir tėvų turtinės padėties principą. Ieškovo vertinimu, atsakovės pajamos yra žymiai didesnės ir viršija 800 Lt.

9Atsakovė R. K. pateikė atsiliepimą į apeliacinį skundą (t.2, b.l. 202-204), kuriuo prašo skundą atmesti ir teismo sprendimą palikti nepakeistą. Nurodo, kad apeliantas tais pačiais motyvais siekė, kad dviejų vaikų išlaikymui būtų priteista po 480 Lt/mėn., nagrinėjant santuokos nutraukimo bylą ir šie motyvai teismų buvo pripažinti nepagrįstais. Ieškinį dėl išlaikymo dydžio sumažinimo pateikė praėjus tik penkiems mėnesiams po teismo sprendimo įsiteisėjimo, todėl toks ieškovo elgesys turėtų būti vertinamas kaip piktnaudžiavimas teise. Teigia, jog nepagrįstas apeliacinio skundo teiginys, kad skundžiamu sprendimu pažeidžiamos jo dukros A. teisės. Pažymėjo, kad dėl giminaičių paramos mokėti kreditą jos padėtis nepagerėjo, nes jokio turto daugiau, nei reikalinga vaikų auklėjimui ji neįgijo. Atsakovės nuomone, teismas skundžiamame sprendime pagrįstai pripažino, kad nėra aplinkybių išlaikymo dydžio sumažinimui remiantis CK 3.201 str. 1 d..

10Apeliacinis skundas atmestinas.

11Apeliacinio proceso paskirtis, laikantis CPK 320 straipsnyje įtvirtintų bylos nagrinėjimo ribų, patikrinti pirmosios instancijos teismo procesinį sprendimą tiek jo teisėtumo, tiek jo pagrįstumo aspektu. Tai atliekama nagrinėjant ir faktinę, ir teisinę bylos puses, tai yra, tiriant byloje surinktus įrodymus, tame skaičiuje ir priimtus CPK 314 straipsnio tvarka, patikrinama, ar pirmosios instancijos teismas teisingai nustatė faktines bylos aplinkybes ir ar teisingai nustatytoms faktinėms aplinkybėms taikė materialinės teisės normas. Neatsižvelgdamas į apeliacinio skundo ribas, apeliacinės instancijos teismas taip pat patikrina, ar nėra CPK 329 straipsnyje nurodytų absoliučių sprendimo negaliojimo pagrindų. Ši byla nagrinėjama ieškovo pateikto apeliacinio skundo ribose. Išnagrinėjusi bylą, apeliacinio skundo ir atsiliepimo į jį argumentus bei motyvus, teisėjų kolegija konstatuoja, kad apeliacinis skundas yra nepagrįstas ir nesudaro pagrindo panaikinti iš esmės teisėtam ir pagrįstam pirmosios instancijos teismo sprendimui. Absoliučių sprendimo negaliojimo pagrindų taip pat nenustatyta (CPK 329 str.).

12Pažymėtina, kad pagrindas reikalauti keisti nustatytą išlaikymo dydį yra svarbios aplinkybės, patvirtinančios tėvo (motinos) turtinės padėties pablogėjimą ar pagerėjimą arba vaiko poreikių pasikeitimą, kurie turi būti esminiai (CK 3.201 straipsnis) (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2009 m. lapkričio 10 d. nutartis, priimta civilinėje byloje I. V. v. D. V., bylos Nr. 3K-3-495/2009; 2009 m. rugsėjo 22 d. nutartis, priimta civilinėje byloje R. Š. v. V. Š., bylos Nr. 3K-3-331/2009; 2008 m. lapkričio 10 d. nutartis, priimta civilinėje M. S. v. A. B., bylos Nr. 3K-3-495/2009). Nustačius, kad iš esmės pasikeitė šalių (šalies) turtinė padėtis, ir sprendžiant dėl vaikui teikiamo išlaikymo dydžio pakeitimo turi būti vadovaujamasi CK 3.192 straipsnio 2 dalyje įtvirtinta nuostata, kad išlaikymo dydis turi būti proporcingas nepilnamečių vaikų poreikiams bei jų tėvų turtinei padėčiai ir užtikrinti būtinas vaikui vystytis sąlygas, taip pat to paties straipsnio 3 dalyje nustatytu imperatyvu, kad materialinį išlaikymą savo nepilnamečiams vaikams privalo teikti abu tėvai proporcingai savo turtinei padėčiai. Jei tėvų turtinė padėtis leidžia, turi būti nustatytas maksimaliai patenkinantis vaikų poreikius išlaikymo dydis (CK 3.192 straipsnio 2 dalis), jei ne – tai išlaikymo dydis turi patenkinti būtinus vaiko poreikius (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2008 m. lapkričio 10 d. nutartis, priimta civilinėje M. S. v. A. B., bylos Nr. 3K-3-495/2009).

13Apeliantas, teigdamas, kad iš esmės pasikeitė ginčo šalių turtinė padėtis ir yra teisiniai pagrindai sumažinti teismo nustatytą išlaikymo dydį, tai įrodinėjo šiomis aplinkybėmis – atsakovės prievolės dydis pagal kredito sutartį su AB SEB banku sumažėjo 4 kartus, ieškovui 2012-02-24 gimė trečias vaikas A. K.. Apelianto teigimu, šios aplinkybės nebuvo ir negalėjo būti vertintinos priimant Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2011-10-12 sprendimą, šių aplinkybių nevertino ir nepagrįstai į jas neatsižvelgė bylą nagrinėjęs pirmosios instancijos teismas. Atsakovė teismo posėdžio metu nurodė, kad prievolę mokėti bankui paskolą kiekvieną mėnesį po 1213,26 Lt už ją moka giminaičiai – bendraskoliai, taigi, jos padėtis pasikeitė iš esmės, nes giminaičiai sutiko vykdyti prievolę. Pažymėjo, kad jis neturi jokių galimybių prisidėti prie dukros A. išlaikymo, nes jo pajamos per mėnesį sudaro 2 276 Lt, taip pat neturi galimybių padidinti gaunamas pajamas. Apelianto teigimu, pirmosios instancijos teismas, pasisakydamas dėl K. K. geros turtinės padėties bei jos gautų pajamų 4 684,05 Lt per mėnesį, neatsižvelgė į tai, kad nuo 2013 m. vasario 24 d. jai nebus mokama motinystės pašalpa, kuri buvo paskirta iki vaikui sueis vieneri metai. Apelianto nuomone, teismas nepagrįstai neatsižvelgė į aplinkybes, susijusias su R. K. profesinėmis galimybėmis – ji turi išsilavinimą, specialybę, būdama jauno ir darbingo amžiaus taip pat privalo imtis visų priemonių turinei padėčiai pagerinti.

14Teisėjų kolegija, įvertinusi bylos aplinkybių visumą, apelianto apeliacinio skundo argumentus atmesta kaip nepagrįstus.

15Pažymėtina, kad pirmosios instancijos teismas, apelianto nurodytas aplinkybes, atsiradusias po Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2011-10-12 sprendimo priėmimo, kuriomis jis grindė išlaikymo dydžio sumažinimą byloje, visapusiškai ištyrė ir dėl jų pasisakė priimdamas teismo sprendimą. Pirmosios instancijos teismas sprendė dėl apelianto bei atsakovės turtinės padėties, pagal CPK 186 straipsnio reikalavimus ištirdamas, įvertindamas ir aptardamas visus byloje esančius įrodymus, susijusius su šalių turtine padėtimi (gaunamas pajamas, turimą turtą bei įsipareigojimus), aiškinosi šalių nepilnamečių dukrų poreikius, atsižvelgdamas į atsakovės pateiktus duomenis bei skaičiavimus (susijusius su vaikų poreikiu maistui, aprangai, būstui, sveikatai, poilsiui, laisvalaikiui, kultūriniam ir kitokiam patenkinimui) (t.1, b.l. 149-175). Teismas sprendimo motyvuose išsamiai vertino šalių turtinę padėtį, konstatuodamas, kad pagal pateiktus įrodymus nėra nustatyta, kad ieškovo darbinės pajamos būtų sumažėjusios, turtinė padėtis pablogėjusi, priešingai, konstatavo ją esant pagerėjusią, o atsakovės pajamos po teismo sprendimo priėmimo yra sumažėjusios 80 Lt. Šių aplinkybių apeliantas leistinais įrodymais nepaneigė (CPK 178 str.). Apeliantas, teigdamas skunde, kad atsakovės pajamos yra ženkliai didesnės ir tikrai viršija daugiau nei 800 Lt/mėn. tokių įrodymų nepateikė.

16Nesutiktina su ieškovo apeliacinio skundo argumentu, kad aplinkybės, susijusios su atsakovės prievolės dydžiu pagal kredito sutartį su AB SEB banku nebuvo vertinamos priimant Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2011-10-12 sprendimą bei pirmosios instancijos teismas į šias aplinkybes neatsižvelgė. Pažymėtina, kad įsiteisėjusiu Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2011 m. spalio 12 d. sprendimu buvo priteista atsakovei R. K. prievolės AB SEB bankui pagal 2007-01-12 kredito sutartį Nr. 1750718010027-29, įtraukiant bendraskoliais R. K. tėvus V. V., A. V., brolį J. V. su sutuoktine K. V.. Taigi, šios aplinkybės, susijusios su skolos perkėlimu atsiradus naujiems solidariems skolininkams buvo žinomos ir nustatinėjamos nagrinėjant minėtą civilinę bylą Nr. N2-874-127/2011. Iš bylos duomenų nustatyta, kad atsakovės kredito dydis bankui sudaro vid. 1213,26 Lt, teismo posėdžio metu ji nurodė, kad dengia kreditą, turi mokėti piniginę kompensaciją ieškovui, jai padeda artimieji (t.2, b.l. 175). Duomenų apie tai, kad atsakovės prievolė bankui yra nustatyta iki 242,65 Lt/mėn. ar ji bendraskolių atleista nuo prievolės vykdymo, kaip teigia apeliantas, nepateikta.

17Apeliantas teigia, kad nesumažinus išlaikymo dydžio bus pažeistas jo naujai gimusios dukros A. teisėti interesai, visų vaikų išlaikymo proporcingo išlaikymo pusiausvyra, nes jis neturi galimybės prisidėti prie dukros išlaikymo. Apelianto nuomone, teismas pasisakydamas dėl K. K. geros turtinės padėties bei jos gautų pajamų 4 684,05 Lt/mėn., neatsižvelgė, kad nuo 2013 m. vasario 24 d. jai motinystės pašalpa nebus mokama. Su šiais apeliacinio skundo argumentais teisėjų kolegija nesutinka.

18Vertindamas ieškovo nurodytą aplinkybę, kad jo turtinė padėtis pablogėjo dėl trečio vaiko gimimo, pirmosios instancijos teismas atsižvelgė į tą aplinkybę, kad pareigą išlaikyti vaikus turi abu tėvai proporcingai savo turtinei padėčiai, šiuo atveju vaiko motinos K. K. turtinė padėtis yra žymiai geresnė nei vaiko tėvo, jai mokama motinystės pašalpa 4 684,05 Lt, todėl laikė nustatytu, kad prie ieškovo nurodomos 1 000 Lt sumos trečio vaiko poreikių tenkinimui ženkliai didesne dalimi gali prisidėti vaiko motina. Pažymėtina, kad apeliantas pareiga išlaikyti gimusią dukrą dalijasi su jos motina, kurios galimybės, teikiant jos ir apelianto vaikui išlaikymą, šioje byloje įvertintos tinkamai (CK 3.192 str. 3 d.). Teismo sprendimas negali būti grindžiamas spėlionėmis ar prielaidomis, todėl pirmosios instancijos teismas, spręsdamas ginčą ir priimdamas sprendimą neturėjo vertinti būsimų aplinkybių apie K. K. turtinę padėtį, nustojus jai mokėti nuo 2013-02-24 motinystės pašalpą, t.y. aplinkybių apie tai, kokia galimai vėliau bus vaiko motinos turtinė padėtis. Teisėjų kolegija atkreipia dėmesį į tai, kad iš esmės pasikeitus aplinkybėms ieškovas turės galimybę kreiptis dėl išlaikymo dydžio pakeitimo (CK 3.201 straipsnis). Kiti ieškovo apeliacinio skundo argumentai nėra reikšmingi ir neįtakoja skundžiamo teismo sprendimo teisėtumo ir pagrįstumo, todėl kolegija dėl jų nepasisako.

19Apibendrinant nurodytus motyvus, teisėjų kolegija pripažįsta, kad pirmosios instancijos teismas tinkamai nustatė teisiškai reikšmingus faktus, materialinių bei procesinių teisės normų nepažeidė, todėl teisėjų kolegija, įvertinusi bylos aplinkybių visumą, sutinka su pirmosios instancijos teismo sprendimu ir sprendžia, kad nėra pagrindo apeliacinio skundo motyvais panaikinti skundžiamą teismo sprendimą (CPK 263 str., 329-330 str.).

20Atmetus apeliacinį skundą, tenkintinas atsakovės prašymas dėl išlaidų už advokato pagalbą apeliacinėje instancijoje priteisimo (CPK 93 str. 1 d., 3 d.), kadangi šių išlaidų turėjimas pagrįstas į bylą pateiktais rašytiniais įrodymais (t.2, b.l. 205).

21Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 326 straipsnio 1 dalies 1 punktu teisėjų kolegija

Nutarė

22Vilniaus miesto apylinkės teismo 2013 m. vasario 1 d. sprendimą palikti nepakeistą.

23Priteisti iš ieškovo P. K. a/k ( - ) atsakovei R. K. a/k ( - ) apeliacinės instancijos teisme patirtas bylinėjimosi išlaidas advokato teisinei pagalbai apmokėti – 150 Lt.

Proceso dalyviai
Ryšiai
1. Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija,... 2. teismo posėdyje rašytinio proceso apeliacine tvarka išnagrinėjo ieškovo P.... 3. Kolegija, išnagrinėjusi civilinę bylą,... 4. Ieškovas 2012 m. rugpjūčio 27 d. kreipėsi į teismą su ieškiniu... 5. Atsakovė atsiliepime į ieškinį (I tomas, b.l. 147-155) nurodė, kad su... 6. Vilniaus miesto Vaiko teisių apsaugos skyrius išvadoje (II tomas, b.l. 6-7)... 7. Vilniaus miesto apylinkės teismas 2013 m. vasario 1 d. sprendimu ieškovo... 8. Ieškovas P. K. pateikė apeliacinį skundą (t.2., b.l.185-191), kuriuo prašo... 9. Atsakovė R. K. pateikė atsiliepimą į apeliacinį skundą (t.2, b.l.... 10. Apeliacinis skundas atmestinas.... 11. Apeliacinio proceso paskirtis, laikantis CPK 320 straipsnyje įtvirtintų bylos... 12. Pažymėtina, kad pagrindas reikalauti keisti nustatytą išlaikymo dydį yra... 13. Apeliantas, teigdamas, kad iš esmės pasikeitė ginčo šalių turtinė... 14. Teisėjų kolegija, įvertinusi bylos aplinkybių visumą, apelianto... 15. Pažymėtina, kad pirmosios instancijos teismas, apelianto nurodytas... 16. Nesutiktina su ieškovo apeliacinio skundo argumentu, kad aplinkybės,... 17. Apeliantas teigia, kad nesumažinus išlaikymo dydžio bus pažeistas jo naujai... 18. Vertindamas ieškovo nurodytą aplinkybę, kad jo turtinė padėtis pablogėjo... 19. Apibendrinant nurodytus motyvus, teisėjų kolegija pripažįsta, kad pirmosios... 20. Atmetus apeliacinį skundą, tenkintinas atsakovės prašymas dėl išlaidų... 21. Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 326 straipsnio 1... 22. Vilniaus miesto apylinkės teismo 2013 m. vasario 1 d. sprendimą palikti... 23. Priteisti iš ieškovo P. K. a/k ( - ) atsakovei R. K. a/k ( - ) apeliacinės...