Byla eCIK-1248/2019
Dėl Panevėžio apygardos teismo 2019 m. birželio 25 d. nutarties peržiūrėjimo

1Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų atrankos kolegija, susidedanti iš teisėjų Danguolės Bublienės, Gražinos Davidonienės (kolegijos pirmininkė) ir Andžej Maciejevski,

2susipažinusi su 2019 m. rugsėjo 26 d. gautu pareiškėjos R. K. kasaciniu skundu dėl Panevėžio apygardos teismo 2019 m. birželio 25 d. nutarties peržiūrėjimo,

Nustatė

3Pareiškėja R. K. padavė kasacinį skundą dėl Panevėžio apygardos teismo 2019 m. birželio 25 d. nutarties peržiūrėjimo civilinėje byloje pagal pareiškėjos R. K. pareiškimą dėl bankroto bylos fiziniam asmeniui iškėlimo. Skundžiama nutartimi teismas nusprendė netenkinti bankroto administratorės prašymo dėl bylos sustabdymo.

4Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 165 straipsnis nustato, kad dėl teismo nutarties sustabdyti bylą, išskyrus nutartį sustabdyti bylą dėl kreipimosi į kompetentingą Europos Sąjungos teisminę instituciją, Konstitucinį Teismą ar administracinį teismą, gali būti duodamas atskirasis skundas. CPK 165 straipsnyje nenumatyta apskundimo galimybė nutarties, kuria atsisakoma stabdyti bylą.

5Konstatavus, kad CPK neįtvirtina dalyvaujančių byloje asmenų teisės paduoti atskirąjį skundą dėl teismo nutarties, kuria atsisakoma stabdyti bylą, vertintina, ar nutartis užkerta galimybę tolesnei bylos eigai. Nutartis laikoma užkertančia kelią proceso eigai tuo atveju, kai dėl jos priėmimo procesas byloje apskritai negali prasidėti, yra užbaigiamas arba dėl tokios nutarties priėmimo tolesnis procesas nebegalimas (Lietuvos apeliacinio teismo 2010 m. lapkričio 18 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 2-1758/2010). Nagrinėjamu atveju skundžiama nutartimi, kuria atsisakyta stabdyti bylą, neužkertama galimybė tolesniam jos nagrinėjimui.

6Atsižvelgiant į tai, konstatuotina, kad atskirai nuo teismo sprendimo negalima skųsti nutarties, kuria atsisakyta stabdyti bylą (CPK 334 straipsnio 1 dalis).

7Dėl nurodytų priežasčių kasacinį skundą atsisakytina priimti (CPK 165, 334 straipsniai).

8Teisėjų atrankos kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 165, 334 straipsniais,

Nutarė

9Kasacinį skundą atsisakyti priimti.

10Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Proceso dalyviai
Ryšiai