Byla 2VP-3017-301/2016
Dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja Teresė Klimienė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjos antstolės Svajonės Žukaitienės pareiškimą suinteresuotiems asmenims skolininkui A. G., UAB „Legal Balance“, „Swedbank“, AB, dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese ir

Nustatė

2Teisme 2016-05-05 gautas pareiškėjos antstolės Svajonės Žukaitienės prašymas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 596 str. 1 d., pakeisti išieškotoją iš „Swedbank“, AB, į UAB „Legal Balance“ vykdymo procese vykdomojoje byloje Nr. ( - ) pagal Marijampolės rajono apylinkės teismo vykdomąjį raštą civilinėje byloje Nr. ( - ) dėl įsiskolinimo, delspinigių, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų išieškojimo iš skolininko A. G.. Nurodoma, kad pradinis išieškotojas („Swedbank“, AB) ir naujasis kreditorius (UAB „Legal Balance“) 2016-05-03 sudarė Reikalavimo perleidimo sutartį Nr. ST-16-10062, kuria pradinis išieškotojas perleido naujajam išieškotojui reikalavimo teisę į skolininką CK 6.109 str. pagrindu.

3Pareiškimas dėl išieškotojo pakeitimo prievolėje vykdymo procese tenkintinas.

4Pagal CPK 596 straipsnio 1 dalį pirmosios instancijos teismas, kuriame buvo išnagrinėta byla, antstolio ar suinteresuotų asmenų prašymu nutartimi vykdymo procese pakeičia išieškotoją, jeigu fizinis asmuo miršta, jeigu reorganizuojamas ir likviduojamas juridinis asmuo, taip pat reikalavimo perleidimo atveju, kitais įstatymų numatytais atvejais.

5Pagal formuojamą teismų praktiką prašymo pakeisti išieškotoją vykdymo procese, nagrinėjimo dalyką sudaro formalus pateiktų dokumentų vertinimas ir nustatymas, ar perėjo išieškotojo materialinės subjektinės teisės naujajam kreditoriui (Vilniaus apygardos teismo nutartis civilinėje byloje Nr.2S-41-392/2013). Jeigu prašymą dėl išieškotojo pakeitimo vykdymo procese pateikęs asmuo šį prašymą grindžia reikalavimo teisių perleidimo sutartimi, teismas tik turi įsitikinti, ar pradinis kreditorius (išieškotojas) perleido priverstinai teismo sprendimo pagrindu vykdomą reikalavimą kitam asmeniui. Sprendžiant šį klausimą taip pat neturi teisinės reikšmės aplinkybė, ar reikalavimo teisių atsiradusių teismo baigiamojo akto pagrindu, perleidimo sutartis pateikta skolininkui. Ši aplinkybė gali turėti teisinės reikšmės tik sprendžiant klausimą, ar skolininkas tinkamai įvykdė prievolę (pradiniam ar naujajam kreditoriui) pagal įsiteisėjusį teismo sprendimą, bet nelemia teismo sprendimo pagrindu atsiradusios ir galiojančios reikalavimo teisės perleidimo teisėtumo. Jeigu antstolis ar naujasis kreditorius teismo sprendimo vykdymo procese pateikia teismui prašymą dėl išieškotojo pakeitimo ir reikalavimo teisių perleidimo sutartį, laikoma, kad apie reikalavimo teisių perleidimą tapo žinoma ir skolininkui (Kauno apygardos teismo 2013-03-04 nutartis civilinėje byloje Nr.2S-661-527/2013). Teismas, įvertinęs pareiškėjos pateiktus įrodymus, kuriais grindžiamas prašymas, nustatė, kad kitam asmeniui, tai yra UAB „Legal Balance“ (buvęs pavadinimas UAB „Skolų valdymo biuras“) perėjo išieškotojo „Swedbank“, AB materialinės subjektinės teisės, kas yra pagrindas perimti ir procesines teises. Dėl pasakyto pakeičiamas išieškotojas iš „Swedbank“, AB į UAB „Legal Balance“ (CPK 596 str.1 d.).

6Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 593 straipsniu, 596 straipsniu,

Nutarė

7Pareiškimą dėl išieškotojo pakeitimo prievolėje patenkinti.

8

9Pakeisti išieškotoją iš „Swedbank“, AB, į.k. 112029651, į UAB „Legal Balance“, į.k. 302528679, vykdymo procese pagal Marijampolės rajono apylinkės teismo išduotą vykdomąjį raštą civilinėje byloje Nr. ( - ) pagal ieškovo „Swedbank“, AB ieškinį atsakovui A. G. dėl įsiskolinimo, delspinigių, palūkanų ir bylinėjimosi išlaidų išieškojimo (vykdomosios bylos Nr. ( - )).

10Nutarties patvirtintas kopijas išsiųsti byloje dalyvaujantiems asmenims.

11Nutartis per 7 dienas nuo nutarties patvirtintos kopijos įteikimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai