Byla 2-3893-560/2013
Dėl Lietuvos Respublikos teismų ir kitų institucijų vykdomo turto prievartavimo ir plėšimo ir dėl to padarytos žalos atlyginimo

1Vilniaus apygardos teismo teisėjas Dainius Rinkevičius, rašytinio proceso tvarka susipažinęs su ieškovo A. B. ieškiniu atsakovui Lietuvos Respublikai, atstovaujamai Teisingumo ministerijos dėl Lietuvos Respublikos teismų ir kitų institucijų vykdomo turto prievartavimo ir plėšimo ir dėl to padarytos žalos atlyginimo,

Nustatė

3Ieškovas A. B. kreipėsi į teismą su ieškiniu, kurį patikslinęs prašo pripažinti, kad atsakovo Lietuvos Respublikos teismų sistema ir kitos institucijos vykdo organizuotą turto prievartavimą ir plėšikavimą pažeisdamos ieškovo teises Vilniaus apygardos teisme civilinės bylos Nr. 2-3658-392/2013 nagrinėjimo metu bei priteisti iš atsakovo Lietuvos Respublikos 1 102 600 Lt žalai atlyginimą už ieškovo teisių pažeidinėjimą.

4Ieškinys, be kita ko, grindžiamas ir tuo, kad žala ieškovui buvo padaryta neteisėtais Vilniaus apygardos teismo bei šio teismo teisėjo V. Kairevičiaus veiksmais, nagrinėjant civilinę bylą Nr. 2-3658-392/2013.

5Teismas pažymi, kad pagal LR CPK 66 str. teisėjas privalo nusišalinti nuo bylos nagrinėjimo, jeigu yra aplinkybių, kurios kelia abejonių dėl jo nešališkumo. Iš paduoto ieškinio turinio matyti, kad ieškovas jam padarytą žalą grindžia ir Vilniaus apygardos teismo teisėjo atliktais neva neteisėtais veiksmais, todėl šioje byloje faktiškai turės būti vertinami ir tame pačiame Vilniaus apygardos teisme dirbančio kolegos veiksmai. Šios aplinkybės gali duoti pagrindą ieškovui A. B. abejoti teisėjo D. Rinkevičiaus nešališkumu, sprendžiant naujai paduoto ieškinio priėmimo klausimą ar nagrinėjant iš esmės jau iškeltą bylą. Todėl atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, teisėjas sprendžia, kad egzistuoja aiškus įstatyme numatytas pagrindas jam nusišalinti nuo šios bylos nagrinėjimo.

6Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 66 str., teismas

Nutarė

8Nusišalinti nuo civilinės bylos Nr. 2-3893-560/2013 nagrinėjimo.

9Nutartis neskundžiama.

Proceso dalyviai
Ryšiai