Byla 1-246-898/2017

1Vilniaus apygardos teismo teisėja Jurgita Kolyčienė, sekretoriaujant Dovilei Žilionytei, dalyvaujant prokurorui Tomui Songailai, kaltinamajam E. D., gynėjui advokatui Anatolijui Svilai, viešame teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje:

2E. D., ( - ), asmens kodas ( - ) lietuvis, Lietuvos Respublikos pilietis, vidurinio išsilavinimo, nedirbantis, gyvenantis ( - ), nevedęs, neteistas, kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 259 straipsnio 1 dalį (trys veikos), BK 259 straipsnio 2 dalį, 199 straipsnio 3 dalį (keturios veikos).

3Teismas, išnagrinėjęs bylą,

Nustatė

4E. D. ikiteisminio tyrimo konkrečiai nenustatytu laiku, bet ne vėliau negu 2016 m. balandžio 27 d., iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatytų asmenų Nyderlandų Karalystėje per internetinę parduotuvę „AlphaBay“ neteisėtai užsisakė ir įsigijo neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti psichotropinių medžiagų – MDMA (3,4-metilenedioksi-N-metilamfetamino) tablečių, kurių masė - 3,9804 g, jose yra 1,6320 g (41,0%) gryno MDMA (skaičiuojant bazės pavidalu), kurios yra įrašytos į 2000 m. sausio 6 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. 5 patvirtintą „Narkotikų ir psichotropinių medžiagų sąrašų“ I-ąjį sąrašą, bei nurodė siuntėjui jas atsiųsti į Lietuvos Respubliką pašto siunta jo vardu ir jo nurodytos faktinės gyvenamosios vietos, esančios ( - ), adresu, kurios (psichotropinės medžiagos) pašto (kurjerių) tarnybų darbuotojų ir buvo išsiųstos užsakyme nurodytu adresu kaip pašto siunta Nr. MT700683887LT ir tokiu būdu, jis neteisėtai, neturėdamas tikslo platinti, siuntėsi šį kiekį psichotropinių medžiagų, kai 2016 m. balandžio 27 d. ši siunta su psichotropinėmis medžiagomis patikrinimo metu buvo sulaikyta Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnų.

5Po to, kai jis ikiteisminio tyrimo konkrečiai nenustatytu laiku, bet ne vėliau nei 2016 m. balandžio 27 d., iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatytų asmenų Nyderlandų Karalystėje per internetinę parduotuvę „AlphaBay“ neteisėtai užsisakė ir įsigijo psichotropines medžiagas – MDMA (3,4-metilenedioksi-N-metilamfetamino) tabletes, kurių masė – 3,9804 g (jose yra 1,6320 g (41%) gryno MDMA), bei nurodė pardavėjui šias psichotropines medžiagas atsiųsti pašto siunta į jo gyvenamąją vietą, esančią ( - ), ir pardavėjui vykdant jo nurodymą bei iš Nyderlandų Karalystės į Lietuvos Respubliką gabenant jam siuntą Nr. MT700683887LT su jo nupirktomis minėtomis psichotropinėmis medžiagomis, jis tokiu būdu neturėdamas leidimo bei pažeisdamas Lietuvos Respublikos narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo (1998 m. sausio 8 d. Nr. VIII-602) 8 straipsnio 2 punktą, kuriame nurodyta, kad “Be Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotos licencijos (leidimo) į I sąrašą įtrauktas medžiagas draudžiama įsigyti, laikyti, gabenti valstybės teritorijoje, gaminti, perdirbti, importuoti, eksportuoti, naudoti moksliniams tyrimams”, 2016 m. balandžio 27 d. neteisėtai, išvengdamas muitinės kontrolės, gabeno (siuntėsi) šį kiekį psichotropinių medžiagų per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, tai yra Vilniaus teritorinės muitinės Vilniaus oro uosto postą ir AB „Lietuvos paštas“ Vilniaus pašto skirstymo departamentą, esančius Vilniuje, Rodūnios kelias 9, kai tuo metu ši siunta su psichotropinėmis medžiagomis patikrinimo metu buvo sulaikyta Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnų.

6Be to, jis ikiteisminio tyrimo konkrečiai nenustatytu laiku, bet ne vėliau negu 2016 m. gegužės 22 d., iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatytų asmenų Nyderlandų Karalystėje per internetinę parduotuvę „AlphaBay“ neteisėtai užsisakė ir įsigijo neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti psichotropinių medžiagų – 10 vnt. violetinės spalvos drugelio formos MDMA (3,4-metilenedioksimetamfetamino) tablečių, kurių masė – 4,7095 g, jose yra 2,0015 g (42,5%) gryno MDMA (skaičiuojant bazės pavidalu), kurios yra įrašytos į 2000 m. sausio 6 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. 5 patvirtintą „Narkotikų ir psichotropinių medžiagų sąrašų“ I-ąjį sąrašą, bei nurodė siuntėjui jas atsiųsti į Lietuvos Respubliką pašto siunta jo vardu ir jo nurodytos faktinės gyvenamosios vietos, esančios ( - ), adresu, kurios (psichotropinės medžiagos) pašto (kurjerių) tarnybų darbuotojų ir buvo išsiųstos užsakyme nurodytu adresu kaip pašto siunta Nr. MT700703462LT ir tokiu būdu, jis neteisėtai, neturėdamas tikslo platinti, siuntėsi šį kiekį psichotropinių medžiagų, kai 2016 m. gegužės 22 d. ši siunta su psichotropinėmis medžiagomis patikrinimo metu buvo sulaikyta Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnų.

7Jis, po to, kai ikiteisminio tyrimo konkrečiai nenustatytu laiku, bet ne vėliau nei 2016 m. gegužės 22 d., iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatytų asmenų Nyderlandų Karalystėje per internetinę parduotuvę „AlphaBay“ neteisėtai užsisakė ir įsigijo psichotropines medžiagas – 10 vnt. violetinės spalvos drugelio formos MDMA (3,4-metilenedioksimetamfetamino) tablečių, kurių masė – 4,7095 g, jose yra 2,0015 g (42,5%) gryno MDMA (skaičiuojant bazės pavidalu), bei nurodė pardavėjui šias psichotropines medžiagas atsiųsti pašto siunta į jo gyvenamąją vietą, esančią ( - ), ir pardavėjui vykdant jo nurodymą bei iš Nyderlandų Karalystės į Lietuvos Respubliką gabenant jam siuntą Nr. MT700703462LT su jo nupirktomis minėtomis psichotropinėmis medžiagomis, jis tokiu būdu neturėdamas leidimo bei pažeisdamas Lietuvos Respublikos narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo (1998 m. sausio 8 d. Nr.VIII-602) 8 straipsnio 2 punktą, kuriame nurodyta, kad “Be Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotos licencijos (leidimo) į I sąrašą įtrauktas medžiagas draudžiama įsigyti, laikyti, gabenti valstybės teritorijoje, gaminti, perdirbti, importuoti, eksportuoti, naudoti moksliniams tyrimams”, 2016 m. gegužės 22 d. neteisėtai, išvengdamas muitinės kontrolės, gabeno (siuntėsi) šį kiekį psichotropinių medžiagų per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, tai yra Vilniaus teritorinės muitinės Vilniaus oro uosto postą ir AB „Lietuvos paštas“ Vilniaus pašto skirstymo departamentą, esančius Vilniuje, Rodūnios kelias 9, kai tuo metu ši siunta su psichotropinėmis medžiagomis patikrinimo metu buvo sulaikyta Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnų.

8Be to, jis ikiteisminio tyrimo konkrečiai nenustatytu laiku, bet ne vėliau negu 2016 m. gegužės 27 d., iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatytų asmenų Nyderlandų Karalystėje per internetinę parduotuvę „AlphaBay“ neteisėtai užsisakė ir įsigijo neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti psichotropinių medžiagų – 14,8546 g MDMA (metilendioksimetamfetamino), kurioje yra 9,7446 g (65,6%) gryno MDMA (metilendioksimetamfetamino), kurios yra įrašytos į 2000 m. sausio 6 d. Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. 5 patvirtintą „Narkotikų ir psichotropinių medžiagų sąrašų“ I-ąjį sąrašą, bei nurodė siuntėjui jas atsiųsti į Lietuvos Respubliką pašto siunta jo vardu ir jo nurodytos faktinės gyvenamosios vietos, esančios ( - ), adresu, kurios (psichotropinės medžiagos) pašto (kurjerių) tarnybų darbuotojų ir buvo išsiųstos užsakyme nurodytu adresu kaip pašto siunta Nr. MT700702056LT ir tokiu būdu, jis neteisėtai, neturėdamas tikslo platinti, siuntėsi šį kiekį psichotropinių medžiagų, kai 2016 m. gegužės 27 d. ši siunta su psichotropinėmis medžiagomis patikrinimo metu buvo sulaikyta Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnų.

9Jis po to, kai ikiteisminio tyrimo konkrečiai nenustatytu laiku, bet ne vėliau nei 2016 m. gegužės 27 d., iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatytų asmenų Nyderlandų Karalystėje per internetinę parduotuvę „AlphaBay“ neteisėtai užsisakė ir įsigijo psichotropines medžiagas 14,8546 g MDMA (metilendioksimetamfetamino), kurioje yra 9,7446 g (65,6%) gryno MDMA (metilendioksimetamfetamino), bei nurodė pardavėjui šias psichotropines medžiagas atsiųsti pašto siunta į jo gyvenamąją vietą, esančią ( - ), ir pardavėjui vykdant jo nurodymą bei iš Nyderlandų Karalystės į Lietuvos Respubliką gabenant jam siuntą Nr. MT700702056LT su jo nupirktomis minėtomis psichotropinėmis medžiagomis, jis tokiu būdu neturėdamas leidimo bei pažeisdamas Lietuvos Respublikos narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo (1998 m. sausio 8 d. Nr. VIII-602) 8 straipsnio 2 punktą, kuriame nurodyta, kad “Be Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotos licencijos (leidimo) į I sąrašą įtrauktas medžiagas draudžiama įsigyti, laikyti, gabenti valstybės teritorijoje, gaminti, perdirbti, importuoti, eksportuoti, naudoti moksliniams tyrimams”, 2016 m. gegužės 27 d. neteisėtai, išvengdamas muitinės kontrolės, gabeno (siuntėsi) šį kiekį psichotropinių medžiagų per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, tai yra Vilniaus teritorinės muitinės Vilniaus oro uosto postą ir AB „Lietuvos paštas“ Vilniaus pašto skirstymo departamentą, esančius Vilniuje, Rodūnios kelias 9, kai tuo metu ši siunta su psichotropinėmis medžiagomis patikrinimo metu buvo sulaikyta Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnų.

10Be to, jis ikiteisminio tyrimo konkrečiai nenustatytu laiku, bet ne vėliau negu 2016 m. gegužės 25 d., iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatytų asmenų per internetinę parduotuvę „AlphaBay“ neteisėtai užsisakė ir įsigijo neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti psichotropinių medžiagų – 6 vnt. perforuoto įvairiaspalvio popieriaus lapelius, kuriuose yra 0,1176 g psichotropinės medžiagos lizergido (LSD), yra 0,00024 g gryno LSD (0,2%), kurios yra įrašytos į 2000 m. sausio 6 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. 5 patvirtintą „Narkotikų ir psichotropinių medžiagų sąrašų“ I-ąjį sąrašą, bei nurodė siuntėjui jas atsiųsti į Lietuvos Respubliką pašto siunta jo vardu ir jo nurodytos faktinės gyvenamosios vietos, esančios ( - ), adresu, kurios (psichotropinės medžiagos) pašto (kurjerių) tarnybų darbuotojų ir buvo išsiųstos užsakyme nurodytu adresu kaip pašto siunta ir tokiu būdu, jis neteisėtai, neturėdamas tikslo platinti, siuntėsi šį kiekį psichotropinių medžiagų ir neteisėtai juos laikė iki 2016 m. birželio 1 d., kuomet kratos metu šias psichotropines medžiagas aptiko ir paėmė Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai.

11Jis po to, kai ikiteisminio tyrimo konkrečiai nenustatytu laiku, bet ne vėliau nei 2016 m. gegužės 25 d., iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatytų asmenų per internetinę parduotuvę „AlphaBay“ neteisėtai užsisakė ir įsigijo psichotropines medžiagas 6 vnt. perforuoto įvairiaspalvio popieriaus lapelius, kuriuose yra 0,1176 g psichotropinės medžiagos lizergido (LSD), yra 0,00024 g gryno LSD (0,2%), bei nurodė pardavėjui šias psichotropines medžiagas atsiųsti pašto siunta į jo gyvenamąją vietą, esančią ( - ), ir pardavėjui vykdant jo nurodymą bei į Lietuvos Respubliką gabenant jam siuntą su jo nupirktomis minėtomis psichotropinėmis medžiagomis, jis tokiu būdu neturėdamas leidimo bei pažeisdamas Lietuvos Respublikos narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo (1998 m. sausio 8 d. Nr. VIII-602) 8 straipsnio 2 punktą, kuriame nurodyta, kad „Be Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotos licencijos (leidimo) į I sąrašą įtrauktas medžiagas draudžiama įsigyti, laikyti, gabenti valstybės teritorijoje, gaminti, perdirbti, importuoti, eksportuoti, naudoti moksliniams tyrimams“, 2016 m. gegužės 25 d. neteisėtai, išvengdamas muitinės kontrolės, gabeno (siuntėsi) šį kiekį psichotropinių medžiagų per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, tai yra Vilniaus teritorinės muitinės Vilniaus oro uosto postą ir AB „Lietuvos paštas“ Vilniaus pašto skirstymo departamentą, esančius Vilniuje, Rodūnios kelias 9, ir ją neteisėtai laikė bute adresu ( - ), iki 2016 m. birželio 1 d., kuomet kratos metu šias psichotropines medžiagas aptiko ir paėmė Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai.

12Kaltinamasis E. D. teisiamojo posėdžio metu kaltu prisipažino visiškai ir parodė, kad viskas prasidėjo nuo to, jog norėjo išmėginti narkotines medžiagas ir internete susirado parduotuvę. Internete visi pardavėjai yra anoniminiai. 2016 m. balandžio 27 d. užsisakė narkotinių medžiagų. Iš pradžių užsisakė LSD – šią siuntą gavo, po to užsisakė MDMA, tačiau šios siuntos negavo, spėja, kad buvo sustabdyta. Siuntiniui neatkeliavus, jis pardavėjo paprašė pakartoti siuntimą. Antroji siunta taip pat buvo sustabdyta. 2016 m. gegužės 22 d. - taip pat buvo ir su šia siunta. Užsisakė tabletes, kurios taip pat neatkeliavo, taigi paprašė, kad pakartotų siuntimą, tačiau po prašymo jų vis tiek nesulaukė. Pagalvojo, kad jį apgavo, nes jokių tablečių negavo. Yra gavęs tik LSD, kurias iš karto parodė tyrėjams. LSD jis užsisakė prieš kitas siuntas. Ši siunta vienintelė atėjo, kitų siuntų jis negavo. Ši siunta buvo užsakyta anksčiau negu 2016 m. gegužės 25 d., tiksliai neatsimena kada. 2016 m. gegužės 27 d. užsakymas buvo iš kito pardavėjo, tačiau šis pardavėjas dingo ir jis pagalvojo, kad jį apgavo, todėl nebuvo prašymo pakartoti siuntos. Už šiuos siuntinius pinigus sumokėjo jis pats elektronine valiuta - bitkoinais. Žinojo, kad siunčiasi medžiagas ne iš Lietuvos, o iš užsienio. Tinklapyje neskelbia iš kur tiksliai siunčia. Pardavėjai yra užsirašę, kad jie yra iš užsienio, dauguma nurodo melagingas valstybes. Jis mano, kad siuntėsi iš Nyderlandų. Sumokėjo apie 150 eurų. Narkotines medžiagas siuntėsi sau. Nurodyti kiekiai, kuriuos siuntėsi vartojant vienam žmogui užtektų pakankamai ilgam laikui, maždaug metams laiko. Ikiteisminio tyrimo metu sakė, jog užsisakinėjo su tikslu parduoti narkotines medžiagas draugams, pirminis tikslas toks buvo, tačiau labai greit pakeitė savo nuomonę. Jo draugai yra ne tokie, kurie norėtų kalbėtis apie narkotines medžiagas. Iš pradžių manė, kad parduos, bet gavosi kitaip. Kratos metu rastos svarstyklės yra jo. Svarstyklės jam buvo reikalingos, kad neperdozuotų. Maišeliai ir buteliukai jau kuris laikas buvo pas jį. Buvo sugalvojęs draugei staigmeną, bet liko nepanaudota. Daugiau ikiteisminių tyrimų nėra pradėtų. Nėra užsisakęs daugiau narkotinių medžiagų. Šiuo metu nevartoja narkotinių medžiagų. Priklausomybės nuo narkotinių medžiagų neturi. Pradės dirbti nuo 2017 m. rugpjūčio 28 d. UAB „M.“. Planavo studijuoti M. Romerio universitete, tačiau nepavyko. Gyvena su tėvais, Vilniuje. Dėl savo padarytų veiksmų labai gailisi.

13Ikiteisminio tyrimo metu liudytojos Ž. Č. 2016-05-30 apklausos protokole užfiksuotos jos nurodytos aplinkybės, jog dirba Vilniaus teritorinės muitinės (toliau - VTM) Mobiliųjų grupių skyriuje. Pagal savo darbo funkcijas atlieka inspektoriaus-kinologo darbą. 2016-04-27, apie 14.50 val. tikrinant smulkiąsias siuntas su tarnybiniu šunimi Rėjumi, buvo atrinkta siunta iš Nyderlandų Karalystės. Siuntos Nr. MT700683887LT (siuntėjas nenurodytas, gavėjas - E. D., ( - )). Šuo aktyviai ženklino šią siuntą (baltos spalvos vokas). Atidarius siuntą jos viduje buvo rasta tarp balto popieriaus lapų blizgios folijos paketas, o jame skaidraus plastiko paketas kuriame sudėta 10 vienetų violetinės spalvos tablečių su drugelio logotipu. Įtarus, jog siuntoje gali būti draudžiamos narkotinės ir psichotropinės medžiagos, kaip Ecstasy, amfetaminas ar šių darinių turinčios medžiagos, siunta sulaikyta ir surašytas prekių sulaikymo protokolas Nr. 6VMC800755 (1 t., 94-95 b. l.). Šios liudytojos 2016-07-22 apklausos protokole užfiksuotos aplinkybės, jog 2016-05-22, apie 14.06 val. tikrinant smulkiąsias siuntas su tarnybiniu šunimi Rėjumi, buvo atrinkta siunta iš Nyderlandų Karalystės. Siuntos Nr. MT700703462LT, nurodytas tik gavėjas. Šuo ženklino šią siuntą - baltos spalvos voką. Atidarius siuntą jos viduje buvo rastas tarp balto popieriaus lapų blizgios folijos paketas, kuriame sudėta 10 vienetų violetinės spalvos tablečių su drugelio logotipu. Įtarus, jog siuntoje gali būti draudžiamos narkotinės ir psichotropinės medžiagos, kaip Ecstasy, amfetaminas ar šių darinių turinčios medžiagos, siuntą su jos turiniu sulaikė (1 t, 94-95 b.l.). Iš esmės analogiškas aplinkybes liudytoja Ž. Č. nurodė ir dėl 2016-05-22 siuntos Nr. MT700703462LT patikros ir galimai narkotinių ir psichotropinių medžiagų radimo (1 t., 97-98 b.l.).

14Ikiteisminio tyrimo metu liudytojos L. A. 2016-09-14 apklausos protokole užfiksuotos jos nurodytos aplinkybės, jog ji dirba Vilniaus teritorinėje muitinėje Mobiliųjų grupių poste vyresniąja inspektore-kinologe. Pagal savo darbo funkcijas atlieka kinologo darbą, dirba su tarnybiniu šunimi. 2016-05-29 apie 12.12 val. tikrinant smulkias siuntas, tikrinimui atrinko siuntą iš Nyderlandų Karalystės - tai buvo baltas siuntimo vokas su nurodytu siuntėju ir gavėju. Atidariusi voką, viduje rado metalo plastiko hermetiška pakuotę, joje rusvos spalvos granuliuotą medžiagą. Atliktas pirminis NIC testas parodė teigiamą reakciją į heroiną. Siuntą nusprendė sulaikyti. Surašė prekių sulaikymo protokolą Nr. 6VMC800973 (1 t., 100-101 b. l.).

152016-05-11 Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje Nr. 11-908 (16) nurodyta, kad tirti pateiktos tabletės yra psichotropinės medžiagos - MDMA (3,4-metilenedioksi-N- metilamfetamino) tabletės. Šių tablečių masė - 3,9804 g, jose yra 1,6320 g (41,0%) gryno MDMA (skaičiuojant bazės pavidalu) (1 t., 46-47 b. l.).

162016-05-24 apžiūros protokole užfiksuota siuntos Nr. MT700683887LT bei voko su psichotropinės medžiagos likučiais (MDMA tablečių milteliais - 3, 7669 g) apžiūra (1 t., 66-67 b. l.).

172016-06-08 Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje Nr. 11-1086 (16) nurodyta, kad tirti pateiktos violetinės spalvos drugelio formos tabletės (10 vnt.) yra psichotropinės medžiagos - MDMA (3,4-metilendioksimetamfetamino) tabletės. Šių tablečių masė yra 4,7095 g, jose yra 2,0015 g (42,5%) gryno MDMA (skaičiuojant bazės pavidalu) (1 t., 52-53 b. l.).

182016-06-20 apžiūros metu apžiūrėtas baltos spalvos vokas-siunta Nr. MT700703462LT su viduje buvusiomis psichotropinėmis medžiagomis (1 t., 75-80 b. l.).

192017-07-25 Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje Nr. 11-1154 (16) nurodyta, kad tirti pateiktoje medžiagoje yra psichotropinės medžiagos - MDMA (metilendioksimetamfetamino). Šios medžiagos masė - 14,8546 g, joje yra 9,7446 g (65,6%) gryno MDMA (metilendioksimetamfetamino) (1 t., 58-59 b. l.).

202016-07-29 siuntos apžiūros metu apžiūrėtas baltos spalvos vokas-siunta Nr. MT700702056LT su viduje buvusiomis psichotropinėmis medžiagomis (1 t., 84-89 b. l.).

212016-07-01 Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centro specialisto išvadoje Nr. 140-(2740)IS1-3666 nurodyta, kad augalo sėklos iš bespalvio plastikinio uždaromo maišelio, 2016-06-01 rastos ir paimtos kratos metu pas E. D. namuose adresu ( - ), yra kanapių sėklos. Nustatyti, kokios rūšies yra tirti pateiktos kanapių sėklos, Centre nėra galimybės. Šešiuose įvairiaspalviuose perforuoto popieriaus lapeliuose iš 2 vnt. bespalvių plastikinių uždaromų maišelių, 2016-06-01 rastos ir paimtos kratos metu pas E. D. namuose adresu ( - ), yra psichotropinės medžiagos - lizergido (LSD), kurios kiekio nustatyti nėra galimybės, nes Centre jau nebėra galiojančio šios medžiagos standartinio pavyzdžio (2 t., 7-8 b. l.).

222016-06-01 kratos, atliktos adresu ( - ), metu rasta ir paimta: galimai psichotropinė medžiaga – LSD, plastikiniai permatomi maišeliai ir kišeninės svarstyklės „ALABAMA“ (1 t., 146-156 b. l.).

232016-10-04 Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje Nr. 11-1907 (16) nurodyta, kad tirti pateiktuose (5 vnt.) įvairiaspalviuose kvadratėliuose, kurių masė - 0,0980 g, yra 0,0002 g gryno LSD (0,2%), paimta 2016-06-01 kratos metu (2 t., 18-19 b. l.).

24Lietuvos teismo ekspertizės centro 2017-01-23 specialisto išvadoje Nr. 11-1332 (16) po atlikto tyrimo, pateikiama informacija, kuri buvo rasta ir užfiksuota mobiliojo ryšio priemonėje (MRT) „Samsung GT-I9505“ ir joje esančios „Tele2“ SIM kortelės Nr. ( - ), rastoje ir paimtoje 2016-06-01 kratos metu pas įtariamąjį bute adresu ( - ). MRT „Samsung GT-I9505“ atmintyje yra išlikusi informacija apie vykdytas paieškas, susijusias su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, jų vartojimu ir dozavimu, pirkimu; MRT vartotojas buvo registruotas AlphaBay Market parduotuvėje metalife vardu ir domėjosi prekėmis, galimai susijusiomis su psichotropinėmis medžiagomis (grybais, MDMA), galimai buvo atlikęs užsakymus bei pateikta informacija su gautu siuntiniu – medžiaga, panaši į grybus (1 t., 181-191 b. l.).

252016-08-09 Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje Nr. 11-1177 (16) po atlikto tyrimo, pateikiama informacija, kuri buvo rasta ir užfiksuota stacionariame bloke „Cooler Master“ Nr. RCK280KKN11141201854, kuris buvo rastas ir paimtas 2016-06-01 kratos metu pas įtariamąjį bute adresu ( - ); nurodyta, jog standžiajame diske buvo rasta informacijos apie koduotą bendravimą Tor naršyklėje (2 t., 26-28 b. l.).

262016-11-30 apžiūros metu apžiūrėtos skaitmeninės laikmenos – DVD diskai su informacija, gautos 2016-08-09 raštu Nr. SE-1545 (specialisto išvada Nr. 11-1177 (16)), kuriuose rasta informacijos apie susirašinėjimą internete, apie „Skype“ programos pagalba informacijos ieškojimą apie narkotines ir psichotropines medžiagas, stacionariame bloke „Cooler Master“, Nr. RCK280KKN11141201854, kuris buvo rastas ir paimtas 2016-06-01 kratos metu bute adresu ( - ) (2 t., 30-66 b. l.).

272016-08-05 veiksmų neatskleidžiant savo tapatybės atlikimo protokole užfiksuotas pokalbis, kuriame dalyvavo: MKT NKS vyriausiasis tyrėjas L. M. (toliau – L), MKT Vilniaus skyriaus vyriausioji tyrėja V. J.-D. (toliau – V), su atliekamu ikiteisminiu tyrimu nesusijęs asmuo I. D. (toliau – M) ir E. D. (toliau – E.), kurio metu E. D. priėmė jam iš Nyderlandų atsiųstą siuntą (2 t., 143-146 b. l.).

282017-03-20 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokole nurodyta, kad elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo metu užfiksuoti pokalbiai tarp E. D. ir jo draugės bei draugo, susirašinėjimas sms žinutėmis apie vykusias apklausas, derinama pozicija dėl pas E. D. rastų svarstyklių, bendraujama apie psichotropinių medžiagų poveikį (2 t., 96-102 b. l.).

29Nusikalstamos veikos kvalifikavimo motyvai ir išvados

30Teismas, įvertinęs byloje ištirtų įrodymų visumą, laiko, jog kaltinamojo E. D. kaltę pagrindžiančių įrodymų pagal jam inkriminuotas nusikalstamas veikas yra surinkta pakankamai. Nustatyta, jog kaltinamasis E. D. kaltinimuose nurodytomis aplinkybėmis įsigijo ir siuntėsi narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Kaltinamasis E. D. jam inkriminuojamų nusikalstamų veikų padarymo aplinkybių neneigia, kaltę pagal inkriminuojamus kaltinimus pripažino visiškai, detalizavo kaltinimuose nurodytų psichotropinių medžiagų užsakymo, įsigijimo, apmokėjimo ir gabenimo aplinkybes, patvirtindamas, kad kaltinimuose nurodytas draudžiamas įsigyti medžiagas per kelis kartus kaltinimuose nurodytais laikotarpiais ir aplinkybėmis užsisakė internetinėje parduotuvėje Alphabay iš nežinomų asmenų; apmokėjo už jas pats elektronine valiuta bitkoinais ir siuntėsi paštu bei per siuntos tarnybą, gavo tik pirmą siuntą, kurioje buvo užsakytos medžiagos – LSD, vėliau kitų siuntų negavo, nors buvo užsisakęs ir apmokėjęs, iš pradžių manė, jog jį apgavo, tačiau spėja, kad tos prekės buvo sulaikytos; suprato, kad medžiagas siunčiasi iš užsienio valstybės, Olandijos, narkotines ir psichotropines medžiagas siuntėsi sau, svarstyklės yra jo, jam buvo reikalingos, kad neperdozuotų, maišeliai ir buteliukai rasti kratos metu yra jo, jis buvo sugalvojęs daryti draugei staigmeną iš jų, gailisi dėl savo veiksmų. Kaltinamojo E. D. posėdžio metu nurodytas aplinkybes patvirtina aukščiau išvardintuose rašytiniuose įrodymuose (daiktų pateikimo, apžiūros, kratos protokoluose, specialistų išvadose ir k.t.) užfiksuoti duomenys, kurie gauti nepažeidžiant Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) taisyklių. Taip pat kaltinamojo nurodytos aplinkybės yra sutampančios ir su ikiteisminio tyrimo metu apklaustų liudytojų Ž. Č. ir L. A. parodymais.

31Asmuo už disponavimą psichotropine ar narkotine medžiaga atsako, jei jis bent bendrais bruožais suvokė, kad medžiagos, su kuriomis susiję jo neteisėti veiksmai, yra psichotropinės ar narkotinės medžiagos, taip pat koks jų kiekis (kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-587/2012, 2K-7-201/2013, 2K-43/2014 ir kt.). Teisminio nagrinėjimo metu E. D. patvirtino, jog jis žinojo, kad užsisakė draudžiamas medžiagas, norėjo pabandyti, jas siuntėsi iš užsienio valstybės ir gabeno per valstybės sieną į Lietuvos Respubliką, t.y. veikė tiesiogine neapibrėžta tyčia visais kaltinimuose jam inkriminuotais atvejais.

32Pagal nustatytas aplinkybes E. D. veikos kvalifikuotos teisingai pagal BK 259 straipsnio 1 dalį (3 veikos: ne vėliau negu 2016-04-27 įgijimas ir siuntimasis, ne vėliau negu 2016-05-22 įgijimas ir siuntimasis; ne vėliau negu 2016-05-27 įgijimas ir siuntimasis), 259 straipsnio 2 dalį, 199 straipsnio 3 dalį (3 veikos: ne vėliau kaip iki 2016-04-27 gabenimas; ir ne vėliau kaip iki 2016-05-22 gabenimas, ne vėliau negu iki 2016-05-27 gabenimas).

33Nors E. D. jam skirtą siuntą gavo tik vieną, t.y. atsisiuntus LSD medžiagas (kvalifikuota pagal BK 259 straipsnio 2 dalį ir idealiąja sutaptimi pagal BK 199 straipsnio 3 dalį), kitais atvejais medžiagų negavo, nes jos buvo sulaikytos pareigūnų, tačiau veikos, kvalifikuotos pagal BK 259 straipsnio 1 dalį ir BK 199 straipsnio 3 dalį visais atvejais kvalifikuotos teisingai kaip baigtos nusikalstamos veikos, kadangi E. D. draudžiamas medžiagas įsigijo naudodamasis interneto svetainės pagalba, už medžiagas apmokėjo, ir jas gabeno naudodamasis pašto bei siuntos tarnybos pagalba. Tokios pačios pozicijos laikomasi ir teismų formuojamoje praktikoje (kasacinė nutartis baudžiamojoje byloje 2K-290-489/2015).

34Kaltinamojo E. D. atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra tai, kad jis pilnai prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailisi (BK 59 str. 1 d. 2 p.), jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

35Bausmės skyrimas, kiti klausimai

36Kaltinamasis E. D. veikdamas tiesiogine tyčia padarė keturis sunkius tyčinius nusikaltimus, numatytus BK 199 straipsnio 3 dalyje (BK 11 str. 5 d.), tris nesunkius nusikaltimus, numatytus BK 259 straipsnio 1 dalyje ir vieną baudžiamąjį nusižengimą, numatytą BK 259 straipsnio 2 dalyje, nusikalto būdamas neteistas (3 t., 3-4 b. l.), administracine tvarka baustas, turi galiojančių nuobaudų (3 t., 5 b. l.), kaip pats nurodo šiuo metu yra nedirbantis, tačiau planuoja įsidarbinti, gyvena su tėvais, VšĮ Vilniaus psichiatrijos ligoninėje, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre negydytas (3 t., 7, 8 b. l.), Vilniaus priklausomybės ligų centre dėl konsultacijos ir gydymo nesikreipė (3 t., 9 b. l.).

37Teismų praktikoje laikomasi nuostatos, jog BK 54 straipsnio 3 dalis nustato, kad jeigu straipsnio sankcijoje numatytos bausmės paskyrimas aiškiai prieštarautų teisingumo principui, teismas, vadovaudamasis bausmės paskirtimi, gali motyvuotai paskirti švelnesnę bausmę. Toks reguliavimas leidžia daryti išvadą, kad šis bausmės švelninimo pagrindas sietinas su konkrečioje byloje išryškėjusių aplinkybių visuma, rodančia, kad nustatytos bausmės skyrimo taisyklės nėra pakankamos teisingumo principui įgyvendinti ir teisingai bausmei paskirti. Teismas, švelnindamas bausmę BK 54 straipsnio 3 dalies pagrindu, turi nurodyti, kokios yra išimtinės aplinkybės, rodančios, kad straipsnio sankcijoje numatytos bausmės paskyrimas asmeniui už nusikalstamos veikos padarymą aiškiai prieštarautų teisingumo principui (kasacinės nutartys Nr. 2K-123/2008, 2K-189/2008, 2K-251/2008, 2K-39/2009, 2K-84/2009, 2K-105/2009, 2K-152/2009, 2K-3/2010 ir kt.).

38Kaip minėta aukščiau, byloje nustatyta, jog E. D. padarė aštuonias nusikalstamas veikas, iš kurių keturi nusikaltimai priskiriami sunkių nusikaltimų kategorijai, nusikalstamos veikos padarytos ne spontaniškai, o apgalvojant ir siekiant konkrečių tikslų (šiuo atveju draudžiamų medžiagų įgijimo). Vertinant E. D. asmenybę nustatyta, jog praeityje jis neteistas, turi galiojančių administracinių nuobaudų, nedirbantis, nevedęs, kaip pats nurodo planuoja įsidarbinti, tačiau kažkokių išimtinių aplinkybių, rodančių, kad straipsnių sankcijose numatytų bausmių paskyrimas E. D. už nusikalstamų veikų padarymą aiškiai prieštarautų teisingumo principui, šiuo konkrečiu atveju nenustatyta. Tad BK 54 straipsnio 3 dalies nuostatų taikymas šiuo atveju neatitiktų šio straipsnio nuostatų keliamų reikalavimų. Atsižvelgdamas į šias aplinkybes bei siekdamas BK 41 straipsnio 2 dalyje numatytos bausmės paskirties, vadovaudamasis BK 56 straipsnio 1 dalimi, teisingumo ir protingumo principais, teismas mano, kad bausmės tikslai bus pasiekti, paskyrus kaltinamajam už BK 199 straipsnio 3 dalyje keturių nusikaltimų padarymą - vienintelę šių straipsnių sankcijose numatytą bausmės rūšį – laisvės atėmimą, už BK 259 straipsnio 1 dalyje trijų nusikaltimų padarymą – sankcijoje numatytą baudą, už BK 259 straipsnio 2 dalyje numatyto baudžiamojo nusižengimo padarymą – sankcijoje numatytą bausmę – viešuosius darbus. Atsižvelgiant į padarytų nusikalstamų veikų mastą ir atsakomybę lengvinančią aplinkybę, bausmės dydis nustatytinas mažesnis nei skiriamų bausmių rūšių vidurkiai. Nesunkus nusikaltimas, baudžiamasis nusižengimas ir sunkūs nusikaltimai padaryti esant idealiajai nusikalstamų veikų sutapčiai bei labai skiriasi pagal savo pavojingumą, todėl bendrinant bausmes pirmiausia taikomas bausmių apėmimo būdas, o po to bausmių sudėjimo būdas. Kadangi byloje buvo taikytas sutrumpintas įrodymų tyrimas, vadovaujantis BK 641 straipsniu, paskirta bausmė sumažintina vienu trečdaliu.

39Įvertindamas bylos aplinkybes teismas daro išvadą, kad yra pagrindas kaltinamojo E. D. atžvilgiu taikyti BK 75 straipsnio nuostatas ir bausmės vykdymą atidėti, paskiriant atitinkamus įpareigojimus, nes yra pagrindas manyti, kad bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo. Šias išvadas teismas daro dėl tos priežasties, kad kaltinamasis E. D. nusikalto būdamas neteistu, laisvės atėmimo bausme teisiamas pirmą kartą, dėl nuskalstamų veikų nuoširdžiai gailėjosi, byloje nėra duomenų, kad po šių nusikaltimų padarymo jo atžvilgiu būtų atliekama kitų ikiteisminių tyrimų, byloje taip pat nėra duomenų, kurie kaltinamąjį E. D. charakterizuotų itin neigiamai. Teismo požiūriu būtent tokia bausmė nagrinėjamu atveju atitinka teisingumo, proporcingumo ir protingumo kriterijus.

40E. D. BPK 140 straipsnio tvarka buvo laikinai sulaikytas nuo 2016 m. birželio 1 d., 8.30 val., iki 2016 m. birželio 1 d., 12.27 val. (3 t., 24-25 b. l.) bei 2016-08-05, 7.40 val. iki 2016-08-05, 10.36 val.( 3 t., 44-45 b. l.). Vadovaujantis BK 65 straipsnio, 66 straipsnio 2 dalimi, į kaltinamajam paskirtą bausmę įskaitytinas laikinajame sulaikyme išbūtas laikas (dvi paros).

412016 m. birželio 1 d. nutarimu E. D. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti (3 t., 33-34 b. l.), pradėjus bausmės vykdymą panaikintina (BPK 139 str. 3 d.).

42Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos sulaikytų prekių administravimo skyriaus 2017-04-26 rašte Nr. (23.3) 3B-4380 nurodyta, jog sulaikytų prekių saugojimo išlaidos 2017-04-26 sudaro 14,37 Eur (3 t., 59 b. l.) ir jas prašoma priteisti iš kaltinamojo. Kaltinamasis E. D. sutiko, jog šios išlaidos būtų iš jo priteistos, tad šios išlaidos pripažintinos proceso išlaidos ir priteistinos iš kaltinamojo E. D..

43Daiktai, turintys reikšmės šiai nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti:

44MDMA tablečių milteliai 3,7669 g supakuoti į baltą voką; siuntos Nr. MT700683887LT vokas, 1 vnt.; siuntos Nr. MT700703462LT vokas, baltos spalvos vokas su po tyrimo likusiais MDMA milteliais 4,5852 g; MDMA 14,7746 g; medžiagos pakuotė, 1 vnt., siuntos Nr. MT700702056LT vokas, 1 vnt.; kanapių sėklos, 0,477 g supakuotos baltame voke; 3 bespalviai tušti maišeliai, vokas su pakuote, svarstyklės „ALABAMA“ 1 vnt., plastikiniai tušti maišeliai 98 vnt. 2016-05-24, 2016-09-15, 2016-08-01, 2017-02-21, 2017-04-24 nutarimais perduoti saugoti Muitinės departamento prie LR FM Sulaikytų prekių administravimo skyriui (Ramygalos g. 151, Panevėžys) (1 t., 72, 81, 90, 161-163, b. l.) nuosprendžiui įsiteisėjus sunaikintini (BPK 94 str. 1 d. 2 p., 4p.)

45mobiliojo ryšio telefonas „Samsung GT-I9505“ IMEI ( - ) su „Tele 2“ SIM Nr. ( - ) ir 32 GB talpos papildomos atminties micro SD „Samsung“ (DMN1940ER530) kortelėmis nutarimu perduotas saugoti Muitinės departamento prie LR FM Sulaikytų prekių administravimo skyriui (Ramygalos g. 151, Panevėžys) (1 t., 192-194 b. l.), konfiskuotini kaip priemonės nusikalstamai veikai daryti.

46Teismas, vadovaudamasis BPK 301-308 straipsniais, -

Nutarė

47E. D. pripažinti kaltu padarius nusikalstamas veikas, numatytas BK 259 straipsnio 1 dalyje (3 veikos), BK 259 straipsnio 2 dalyje, BK 199 straipsnio 3 dalyje (keturios veikos), ir nuteisti:

48pagal BK 259 straipsnio 1 dalį (iki 2016-04-27 įgijimas ir siuntimasis) – 100 MGL (3766 Eur) bauda;

49pagal BK 199 straipsnio 3 dalį (iki 2016-04-27 gabenimas) - laisvės atėmimu 3 (trejiems) metams;

50pagal BK 259 straipsnio 1 dalį (iki 2016-05-22 įgijimas ir siuntimasis) - 100 MGL (3766 Eur) bauda;

51pagal BK 199 straipsnio 3 dalį (iki 2016-05-22 gabenimas) – laisvės atėmimu 3 (trejiems) metams;

52pagal BK 259 straipsnio 2 dalį (iki 2016-05-25 įgijimas, siuntimas ir laikymas) - viešaisiais darbais 6 (šešiems) mėnesiams įpareigojant neatlygintinai dirbti po 30 (trisdešimt) valandų per mėnesį visuomenės labui;

53pagal BK 199 straipsnio 3 dalį (iki 2016-05-25 gabenimas) – laisvės atėmimu 3 (trejiems) metams;

54pagal BK 259 straipsnio 1 dalį (iki 2016-05-27 įgijimas ir siuntimasis) - 100 MGL (3766 Eur) bauda;

55pagal BK 199 straipsnio 3 dalį (iki 2016-05-27 gabenimas) – laisvės atėmimu 3 (trejiems) metams 3 (trims) mėnesiams.

56Vadovaujantis BK 63 straipsnio 5 dalies 1, 2 punktais šiuo nuosprendžiu paskirtas bausmes pagal BK 199 straipsnio 3 dalį (iki 2016-04-27 gabenimas) ir BK 259 straipsnio 1 dalį (iki 2016-04-27 įgijimas ir siuntimasis), pagal BK 199 straipsnio 3 dalį (iki 2016-05-22 gabenimas) ir pagal BK 259 straipsnio 1 dalį (iki 2016-05-22 įgijimas ir siuntimasis), pagal BK 199 straipsnio 3 dalį (iki 2016-05-25 gabenimas) ir pagal BK 259 straipsnio 2 (iki 2016-05-25 įgijimas, siuntimas ir laikymas), pagal BK 199 straipsnio 3 dalį (iki 2016-05-27 gabenimas) ir pagal BK 259 straipsnio 1 dalį (iki 2016-05-27 įgijimas ir siuntimasis) subendrinti apėmimo būdu griežtesnėms laisvės atėmimo bausmėms apimant švelnesnes bausmes ir šiuo būdu subendrintas laisvės atėmimo bausmes vadovaujantis BK 63 straipsnio 1, 4 dalimi tarpusavyje subendrinti iš dalies sudedant, prie griežtesnės 3 (trejų) metų 3 (trijų) mėnesių laisvės atėmimo bausmės pridedant dalį švelnesnių bausmių ir nustatyti subendrintą bausmę - laisvės atėmimą 4 (ketveriems) metams 6 (šešiems) mėnesiams.

57Vadovaujantis BK 641 straipsniu, E. D. paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir skirti jam galutinę bausmę – laisvės atėmimą 3 (trejiems) metams.

58Vadovaujantis BK 65 straipsniu, 66 straipsniu į paskirtą bausmę įskaityti laikinajame sulaikyme išbūtą laiką nuo 2016 m. birželio 1 d., 8.30 val., iki 2016 m. birželio 1 d., 12.27 val. bei nuo 2016-08-05, 7.40 val. iki 2016-08-05, 10.36 val. (dvi paras).

59Vadovaujantis BK 75 straipsnio 1 dalimi, 2 dalies 3, 7, 8, 10 punktais laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti 2 (dvejiems) metams, bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu skiriant pareigas:

  • neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be priežiūrą vykdančios institucijos leidimo;
  • neišeiti iš namų nuo 22 val. iki 7 val., jei tai nesusiję su darbu;
  • nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, išskyrus paskirtas gydytojo;
  • gydytis priklausomybės ligas.

60Kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti – pradėjus bausmės vykdymą panaikinti.

61Sulaikytų prekių saugojimo išlaidas 14,37 Eur (keturiolika eurų 37 centus) pripažinti proceso išlaidomis ir jas priteisti iš E. D. Muitinės departamentui prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos jas sumokant į AB DNB sąskaitą Nr. ( - ).

62Daiktinius įrodymus:

63MDMA tablečių miltelius 3,7669 g supakuotus į baltą voką; siuntos Nr. MT700683887LT voką, 1 vnt.; siuntos Nr. MT700703462LT voką, baltos spalvos voką su po tyrimo likusiais MDMA milteliais 4,5852 g; MDMA 14,7746 g; medžiagos pakuotę, 1 vnt., siuntos Nr. MT700702056LT voką, 1 vnt.; kanapių sėklas, 0,477 g supakuotas baltame voke; 3 bespalvius tuščius maišelius, voką su pakuote, svarstykles „ALABAMA“ 1 vnt., plastikinius tuščius maišelius 98 vnt. 2016-05-24, 2016-09-15, 2016-08-01, 2017-02-21, 2017-04-24 nutarimais perduotus saugoti Muitinės departamento prie LR FM Sulaikytų prekių administravimo skyriui (Ramygalos g. 151, Panevėžys) (1 t., 72, 81, 90, 161-163, b. l.) nuosprendžiui įsiteisėjus sunaikinti (BPK 94 str. 1 d. 2 p., 4 p.);

64mobiliojo ryšio telefoną „Samsung GT-I9505“ IMEI ( - ) su „Tele 2“ SIM Nr. ( - ) ir 32 GB talpos papildomos atminties micro SD „Samsung“ (DMN1940ER530) kortelėmis nutarimu perduotus saugoti Muitinės departamento prie LR FM Sulaikytų prekių administravimo skyriui (Ramygalos g. 151, Panevėžys) (1t., 192-194 b. l.) konfiskuoti kaip priemones nusikalstamai veikai daryti (BPK 94 str. 1 d. 1 p.).

65Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Vilniaus apygardos teismą.

Ryšiai
1. Vilniaus apygardos teismo teisėja Jurgita Kolyčienė, sekretoriaujant... 2. E. D., ( - ), asmens kodas ( - ) lietuvis, Lietuvos Respublikos pilietis,... 3. Teismas, išnagrinėjęs bylą,... 4. E. D. ikiteisminio tyrimo konkrečiai nenustatytu laiku, bet ne vėliau negu... 5. Po to, kai jis ikiteisminio tyrimo konkrečiai nenustatytu laiku, bet ne... 6. Be to, jis ikiteisminio tyrimo konkrečiai nenustatytu laiku, bet ne vėliau... 7. Jis, po to, kai ikiteisminio tyrimo konkrečiai nenustatytu laiku, bet ne... 8. Be to, jis ikiteisminio tyrimo konkrečiai nenustatytu laiku, bet ne vėliau... 9. Jis po to, kai ikiteisminio tyrimo konkrečiai nenustatytu laiku, bet ne... 10. Be to, jis ikiteisminio tyrimo konkrečiai nenustatytu laiku, bet ne vėliau... 11. Jis po to, kai ikiteisminio tyrimo konkrečiai nenustatytu laiku, bet ne... 12. Kaltinamasis E. D. teisiamojo posėdžio metu kaltu prisipažino visiškai ir... 13. Ikiteisminio tyrimo metu liudytojos Ž. Č. 2016-05-30 apklausos protokole... 14. Ikiteisminio tyrimo metu liudytojos L. A. 2016-09-14 apklausos protokole... 15. 2016-05-11 Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje Nr. 11-908... 16. 2016-05-24 apžiūros protokole užfiksuota siuntos Nr. MT700683887LT bei voko... 17. 2016-06-08 Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje Nr.... 18. 2016-06-20 apžiūros metu apžiūrėtas baltos spalvos vokas-siunta Nr.... 19. 2017-07-25 Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje Nr.... 20. 2016-07-29 siuntos apžiūros metu apžiūrėtas baltos spalvos vokas-siunta... 21. 2016-07-01 Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centro specialisto... 22. 2016-06-01 kratos, atliktos adresu ( - ), metu rasta ir paimta: galimai... 23. 2016-10-04 Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje Nr.... 24. Lietuvos teismo ekspertizės centro 2017-01-23 specialisto išvadoje Nr.... 25. 2016-08-09 Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje Nr.... 26. 2016-11-30 apžiūros metu apžiūrėtos skaitmeninės laikmenos – DVD diskai... 27. 2016-08-05 veiksmų neatskleidžiant savo tapatybės atlikimo protokole... 28. 2017-03-20 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės,... 29. Nusikalstamos veikos kvalifikavimo motyvai ir išvados... 30. Teismas, įvertinęs byloje ištirtų įrodymų visumą, laiko, jog kaltinamojo... 31. Asmuo už disponavimą psichotropine ar narkotine medžiaga atsako, jei jis... 32. Pagal nustatytas aplinkybes E. D. veikos kvalifikuotos teisingai pagal BK 259... 33. Nors E. D. jam skirtą siuntą gavo tik vieną, t.y. atsisiuntus LSD medžiagas... 34. Kaltinamojo E. D. atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra tai, kad jis pilnai... 35. Bausmės skyrimas, kiti klausimai... 36. Kaltinamasis E. D. veikdamas tiesiogine tyčia padarė keturis sunkius... 37. Teismų praktikoje laikomasi nuostatos, jog BK 54 straipsnio 3 dalis nustato,... 38. Kaip minėta aukščiau, byloje nustatyta, jog E. D. padarė aštuonias... 39. Įvertindamas bylos aplinkybes teismas daro išvadą, kad yra pagrindas... 40. E. D. BPK 140 straipsnio tvarka buvo laikinai sulaikytas nuo 2016 m. birželio... 41. 2016 m. birželio 1 d. nutarimu E. D. paskirta kardomoji priemonė –... 42. Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos... 43. Daiktai, turintys reikšmės šiai nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti:... 44. MDMA tablečių milteliai 3,7669 g supakuoti į baltą voką; siuntos Nr.... 45. mobiliojo ryšio telefonas „Samsung GT-I9505“ IMEI ( - ) su „Tele 2“... 46. Teismas, vadovaudamasis BPK 301-308 straipsniais, -... 47. E. D. pripažinti kaltu padarius nusikalstamas veikas, numatytas BK 259... 48. pagal BK 259 straipsnio 1 dalį (iki 2016-04-27 įgijimas ir siuntimasis) –... 49. pagal BK 199 straipsnio 3 dalį (iki 2016-04-27 gabenimas) - laisvės atėmimu... 50. pagal BK 259 straipsnio 1 dalį (iki 2016-05-22 įgijimas ir siuntimasis) - 100... 51. pagal BK 199 straipsnio 3 dalį (iki 2016-05-22 gabenimas) – laisvės... 52. pagal BK 259 straipsnio 2 dalį (iki 2016-05-25 įgijimas, siuntimas ir... 53. pagal BK 199 straipsnio 3 dalį (iki 2016-05-25 gabenimas) – laisvės... 54. pagal BK 259 straipsnio 1 dalį (iki 2016-05-27 įgijimas ir siuntimasis) - 100... 55. pagal BK 199 straipsnio 3 dalį (iki 2016-05-27 gabenimas) – laisvės... 56. Vadovaujantis BK 63 straipsnio 5 dalies 1, 2 punktais šiuo nuosprendžiu... 57. Vadovaujantis BK 641 straipsniu, E. D. paskirtą bausmę sumažinti vienu... 58. Vadovaujantis BK 65 straipsniu, 66 straipsniu į paskirtą bausmę įskaityti... 59. Vadovaujantis BK 75 straipsnio 1 dalimi, 2 dalies 3, 7, 8, 10 punktais laisvės... 60. Kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti – pradėjus... 61. Sulaikytų prekių saugojimo išlaidas 14,37 Eur (keturiolika eurų 37 centus)... 62. Daiktinius įrodymus:... 63. MDMA tablečių miltelius 3,7669 g supakuotus į baltą voką; siuntos Nr.... 64. mobiliojo ryšio telefoną „Samsung GT-I9505“ IMEI ( - ) su „Tele 2“... 65. Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos...