Byla 2-65-571/2012

1Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja V.Gadiškienė, sekretoriaujant L.Staknevičienei, dalyvaujant ieškovo AB DnB NORD bankas atstovei advokato padėjėjai L.Sakalauskienei, atsakovei D. K. trečiojo asmens Marijampolės savivaldybės Vaikų teisių skyriaus atstovui V.Zabilavičiui sprendė ieškovo AB DnB Nord bankas prašymą ir

Nustatė

2Ieškovas AB DnB NORD bankas prašo civilinę bylą pagal teismingumą perduoti nagrinėti Kauno apygardos teismui. Taip pat prašo įpareigoti atsakovę D. K. sumokėti trūkstamą žyminio mokesčio dalį už pareikštą priešieškinį, o atsakovei ieškinio trūkumų nepašalinus-palikti priešieškinį nenagrinėtu.

3Ieškovo atstovė nurodė, kad priėmus priešieškinį byla turėtų būti teisminga Kauno apygardos teismui, nes prašymas pripažinti neteisėtu Kreditavimo sutarties nutraukimą vertinamas kaip turtinis reikalavimas. Be to ieškovo atstovė nurodė, kad atsakovė turėtų primokėti trūkstamą žyminio mokesčio dalį už paduotą priešieškinį.

4Atsakovė D. Š. nurodė, kad ji su prašymu perduoti bylą pagal teismingumą sutinka, o dėl žyminio mokesčio primokėjimo palieka spręsti teismui.

5Marijampolės savivaldybės administracijos Vaikų teisių skyriaus atstovas šiuos klausimus spręsti paliko teismui.

6Atsakovė pateikė teismui priešieškinį , kuriuo prašė pripažinti 2011 10 13 Kreditavimo sutarties ir 2005 09 14 papildomo susitarimo Nr.1 dėl 2002 10 16 Kreditavimo sutarties Nr. 141 sąlygų pakeitimo nutraukimą neteisėtu. Pripažinti negaliojančiu 2010 04 23 turto perdavimo išieškotojui aktą Nr. 0023/09/01516, pat virtintą 2010 05 17 Marijampolės rajono apylinkės teismo rezoliucija, pagal kurį žemės sklypas ir gyvenamasis namas su priklausiniais , esantys Aušros g.51,Marijampolėje , perduoti išieškotojui AB DnB Nord bankui. Taikyti restituciją ir neteisėtai išieškotojui perduoti turtą-žemės sklypą ir gyvenamąjį amą su priklausiniais grąžinti atsakovei.

7Iš reikalavimų pobūdžio ir turinio galima daryti prielaidą, kad reikalavimas pripažinti kreditavimo sutartis nutraukimą neteisėtu bei restitucijos taikymas yra turtinio pobūdžio reikalavimas, nes atsakovė ginčija ieškovo turtinę teisę atgauti iš ieškovo sutarčių pagrindu perduotą turtą , todėl patenkinus priešieškinį ieškovas turėtų grąžinti atsakovei iš jo paimtą nekilnojamąjį turtą, tai yra liktų turtinė pareiga. Todėl ieškinio įkainojimo klausimas sprendžiamas priklausomai nuo ieškinio siekiamų ir ginčo sprendimu sukuriamų teisinių pasekmių.

8Taigi pagal formuojamą teismų praktiką turtinio ginčo įkainojimą lemia jo teisinis turinys ir sprendimo pasekmės, kurios sukuria kokius nors apskaičiuojamus turtinius praradimus. Be kita ko, 2011 05 31 nutartimi teismas, priimdamas priešieškinį ir atleisdamas atsakovę nuo dalies žyminio mokesčio, taip pat traktavo, kad atsakovės reikalavimai yra turtinio pobūdžio, kurio minimalus dydis yra 68 litai. Atsakovės D. K. pateikto priešieškinio kaina yra 540 000 litų, todėl ji yra teisminga apygardos teismui. Remiantis išdėstytu byla perduotina pagal teismingumą kauno apygardos teismui.

9Vadovaujantis LR CPK 27 str.1d.1p.

Nutarė

10Civilinę bylą Nr. 2-166-571/2011 pagal ieškovo AB DnB Nord bankas ieškinį atsakovei D. K. tretiesiems asmenims Marijampolės savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriui , Klaipėdos miesto savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriui dėl iškeldinimo ir atsakovės D. K. priešieškinį ieškovui AB DnB Nord bankas tretiesiems asmenims Marijampolės savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriui , Klaipėdos miesto savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriui, antstoliui A.Augliui kuriuo prašo pripažinti 2011 10 13 Kreditavimo sutarties ir 2005 09 14 papildomo susitarimo Nr.1 dėl 2002 10 16 Kreditavimo sutarties Nr. 141 sąlygų pakeitimo nutraukimą neteisėtu. Pripažinti negaliojančiu 2010 04 23 turto perdavimo išieškotojui aktą Nr. 0023/09/01516, pat virtintą 2010 05 17 Marijampolės rajono apylinkės teismo rezoliucija, pagal kurį žemės sklypas ir gyvenamasis namas su priklausiniais , esantys Aušros g.51,Marijampolėje , perduoti išieškotojui AB DnB Nord bankui. Taikyti restituciją ir neteisėtai išieškotojui perduoti turtą-žemės sklypą ir gyvenamąjį amą su priklausiniais grąžinti atsakovei perduoti pagal teismingumą Kauno apygardos teismui.

11Nutarties nuorašą siųsti šalims.

12Nutartis per 7d, atskiruoju skundu, gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per šį Marijampolės rajono apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai