Byla eB2-627-254/2018
Dėl atsakovės bankrutavusios A. V. įmonės veiklos pripažinimo pasibaigusia dėl bankroto

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Dalė Burdulienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą dėl atsakovės bankrutavusios A. V. įmonės veiklos pripažinimo pasibaigusia dėl bankroto, ir

Nustatė

2atsakovės administratoriaus įgaliotas asmuo pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl A. V. įmonės veiklos pabaigos.

3Kreditoriams apie teismo posėdį pranešta paskelbiant teismo posėdžio datą, laiką, vietą ir teismo sudėtį specialiame interneto tinklalapyje (Civilinio proceso kodekso (toliau – CPK) 133 straipsnio 3 dalis, 235 straipsnio 6 dalis).

4Prašymas tenkinamas.

5Kauno apygardos teismo 2017 m. sausio 30 d. nutartimi A. V. įmonei iškelta bankroto byla, administratoriumi paskirta MB „Sekmė“. 2017 m. gegužės 9 d. nutartimi patvirtintas įmonės kreditorių ir jų finansinių reikalavimų sąrašas. 2017 m. gruodžio 7 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

6Pagal ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalį po to, kai administratorius pateikia ĮBĮ 31 straipsnio 8 punkte nustatytus dokumentus (turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus) ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

7Kartu su prašymu dėl įmonės veiklos pabaigos bankroto administratorius pateikė A. V. įmonės 2018 m. birželio 11 d. kreditorių susirinkimo protokolą, iš kurio matyti, kad įmonės kreditoriai antruoju darbotvarkės klausimu priimtu nutarimu Nutarė pardavinėti A. V. įmonės debitorinę 9 399,30 Eur skolą ir 5 proc. metines palūkanas už priteistą sumą nuo 2018-03-26 iki teismo sprendimo visiško įvykdymo; skolą pardavinėti likutine verte, nepardavus kainą mažinant 50 proc., dar nepardavus – pardavinėti už didžiausią pasiūlytą kainą; intervalas tarp pardavimų 5 dienos; apie pardavimą skelbiant internetinėje svetainėje www.skelbiu.lt. Iš kartu su prašymu pateiktų dokumentų matyti, kad reikalavimo teisė į įmonės debitorinę skolą parduota, kreditoriai apie tai informuoti. Minėtame kreditorių susirinkime trečiuoju darbotvarkės klausimu priimtu nutarimu kreditoriai įpareigojo bankroto administratorių kreiptis į teismą dėl įmonės veiklos pabaigos. Byloje pateikta 2018 m. sausio 18 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento pažyma patvirtina, kad įmonė yra atsiskaičiusi su Aplinkos apsaugos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentu. Bylos duomenimis nei įmonė, nei jos savininkas, kuris buvo ir įmonės vadovas bei skolininkas, turto ir piniginių lėšų neturi. Liko nepatenkinti kreditorių finansiniai reikalavimai bendrai 9 399,30 Eur sumai. Lietuvos teismų informacinės sistemos Liteko duomenimis, civilinių bylų, kuriose dalyvaujančiu asmeniu būtų atsakovė, nėra.

8Teismas, gavęs iš bankrutavusios įmonės bankroto administratoriaus dokumentus, būtinus sprendžiant klausimą dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalis), gali priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos tik tuo atveju, kai nelieka abejonių, jog atlikti visi įstatyme numatyti būtinieji bankroto proceso darbai, tinkamai pabaigtos bankroto procedūros ir išnaudotos visos galimybės kuo daugiau patenkinti bankrutavusios įmonės kreditorių finansinius reikalavimus (Lietuvos apeliacinio teismo 2007 m. sausio 25 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 2A-213/2007; 2013 m. balandžio 25 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 2A-1428/2013; 2013 m. spalio 28 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 2A-2224/2013).

9Kadangi šiuo atveju galimybių tęsti įstatuose numatytą atsakovės veiklą nėra, o bankroto administratorius visiškai įvykdė įstatyme numatytus veiksmus likviduojant atsakovę, teismas sprendžia, kad yra pagrindas priimti sprendimą dėl atsakovės veiklos pabaigos (ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalis).

10Vadovaudamasis Įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio 4 dalimi, Civilinio proceso kodekso 270 straipsniu, teismas

Nutarė

11pripažinti A. V. įmonės (įmonės kodas 133516655, buveinės adresas Debesų g. 16-1, Kaunas) veiklą pasibaigusia, likvidavus ją dėl bankroto.

12Įpareigoti bankroto administratorių atlikti veiksmus, numatytus ĮBĮ 32 straipsnio 5 dalyje.

13Sprendimo kopiją išsiųsti bendraatsakovui ir administratoriui, įpareigojant jį supažindinti su šiuo sprendimu kreditorius.

14Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai