Byla 1-101-963/2020

1Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėja Rasa Stonkuvienė, sekretoriaujant Alinai Bružienei, Linai Dabulskienei, dalyvaujant prokurorui Vitalijui Gulenkovui, kaltinamajam I. K., kaltinamajam D. M. (D. M.), kaltinamajai M. Š.,

2viešame teisiamajame posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje:

3I. K., asmens kodas ( - ) gimęs ( - ) Kaune, Lietuvos Respublikos pilietis, lietuvis, nevedęs, pagrindinio išsilavinimo, deklaruota ir gyvenamoji vieta ( - ), dirbantis Jungtinėje Karalystėje, fabrike „( - )“ pakuotoju, neteistas, kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau-BK) 259 straipsnio 1 dalį;

4D. M., asmens kodas ( - ) gimęs ( - ) Klaipėdoje, Lietuvos Respublikos pilietis, rusas, nevedęs, aukštojo išsilavinimo, gyvenantis ( - ), deklaruota gyvenamoji vieta ( - ), dirbantis UAB „( - )“ kurjeriu, neteistas, kaltinamas pagal BK 25 straipsnio 2 dalį, 259 straipsnio 1 dalį, 25 straipsnio 2 dalį, 260 straipsnio 1 dalį;

5M. Š., asmens kodas ( - ) gimusi ( - ) Plungėje, Lietuvos Respublikos pilietė, lietuvė, netekėjusi, vidurinio išsilavinimo, deklaruota ir gyvenamoji vieta ( - ), dirbanti UAB „( - )“ pardavimų konsultante, neteista, kaltinama pagal BK 25 straipsnio 2 dalį, 259 straipsnio 1 dalį, 25 straipsnio 2 dalį, 260 straipsnio 1 dalį.

6Teismas

Nustatė

7I. K. neteisėtai, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, įgijo, gabeno ir laikė narkotinę medžiagą, t.y.:

8I. K. 2019 m. sausio 31 d. apie 18.00 val. prie Malūnininkų g. 3 namo, Klaipėdoje, iš D. M. už 180 eurų, neteisėtai, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, įgijo 2 plastikinius maišelius, su baltos spalvos kietos medžiagos fragmentais ir miltelių mišiniu, kurių bendra masė yra 1,691 g, kurių sudėtyje yra narkotinės medžiagos - kokaino, kurios bendroji masė yra 0,605 g, įsidėjęs į striukės kišenę ją prie savęs laikė ir gabeno automobiliu Volkswagen Passat, valst. Nr. ( - ) iki kol apie 18.15 val. buvo sulaikytas prie Sausio 15-osios g. 4 namo, Klaipėdoje, ir pristatytas į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, adresu Kauno g. 6, Klaipėdoje, kuomet 19.05 val. jo asmens kratos metu šią narkotinę medžiagą surado ir paėmė policijos pareigūnai.

9D. M., veikdamas bendrininkų grupėje, neteisėtai laikė ir gabeno narkotinę medžiagą, turėdamas tikslą ją parduoti ar kitaip platinti, ir dalį jos pardavė, t.y.:

10D. M., veikdamas bendrininkų grupėje su M. Š., iki 2019 m. sausio 31 d., savo gyvenamojoje vietoje bute, esančiame ( - ), veikdamas bendrai su M. Š., neteisėtai laikė 51,617 g baltos spalvos medžiagos, su jos sudėtyje esančiu 7,556 g narkotinės medžiagos - kokaino, turėdamas tikslą ją parduoti, kuomet dalį – 1,691 g šios medžiagos, su jos sudėtyje esančiu 0,605 g narkotinės medžiagos – kokaino, 2019 m. sausio 31 d., apie 17.53 val., prie Malūnininkų g. 3 namo, Klaipėdoje, jis vykdydamas bendrą susitarimą su M. Š., už 180 eurų pardavė I. K., o likusią dalį medžiagos – 49,926 g, su jos sudėtyje esančiu 6,951 g narkotinės medžiagos – kokaino, toliau bendrai su M. Š. neteisėtai laikė aukščiau paminėtame bute.

11Toliau tęsdamas nusikalstamą veiką ir vykdydamas bendrą susitarimą su M. Š., 2019 m. sausio 31 d., dalį – 19,769 g šios medžiagos, su jos sudėtyje esančiu 2,808 g narkotinės medžiagos – kokaino, turėdamas tikslą ją parduoti ar kitaip platinti, iš savo gyvenamosios vietos ( - ), jis atsinešė į automobilį Volkswagen Passat, valst. Nr. ( - ) ir ją gabeno prie savęs minėtu automobiliu, kol prie Sausio 15-osios g. 4 namo, Klaipėdoje, apie 18.15 val. juos sustabdžius policijos pareigūnams, šią narkotinę medžiagą perdavė M. Š., kad ši ją paslėptų, kuri šią narkotinę medžiagą neteisėtai prie savęs laikė iki apie 20.54 val. Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate, Kauno g. 6, Klaipėdoje, jos asmens kratos metu, šią medžiagą surado ir paėmė policijos pareigūnai.

12Likusią dalį baltos spalvos medžiagos – 30,157 g, su jos sudėtyje esančiu 4,143 g narkotinės medžiagos – kokaino, jis, veikdamas bendrininkų grupėje su M. Š., ir toliau neteisėtai laikė savo gyvenamojoje vietoje - bute, esančiame ( - ), turėdamas tikslą ją parduoti ar kitaip platinti, iki kol 2019 m. sausio 31 d. apie 23.25 val. ją kratos metu surado ir paėmė policijos pareigūnai.

13Be to, D. M., veikdamas bendrininkų grupėje, neteisėtai laikė psichotropinę ir narkotinę medžiagas, neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, t.y.:

14D. M., 2019 m. sausio 31 d. savo gyvenamojoje vietoje – bute, esančiame adresu ( - ), veikdamas bendrininkų grupėje su M. Š., neteisėtai laikė 4 vienetus tablečių su jų sudėtyje esančia - 0,451 g psichotropinės medžiagos – MDMA, ir 0,376 g narkotinės medžiagos - kanapių (antžeminių dalių), neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, iki kol 2019 m. sausio 31 d. apie 23.25 val. kratos metu šias medžiagas surado ir paėmė policijos pareigūnai.

15M. Š. veikdama bendrininkų grupėje, neteisėtai laikė ir gabeno narkotinę medžiagą, turėdama tikslą ją parduoti ar kitaip platinti, ir dalį jos pardavė:

16M. Š., veikdama bendrininkų grupėje su D. M., iki 2019 m. sausio 31 d. savo gyvenamojoje vietoje bute, esančiame ( - ), veikdama bendrai su D. M., neteisėtai laikė 51,617 g baltos spalvos medžiagos, su jos sudėtyje esančiu 7,556 g narkotinės medžiagos - kokaino, turėdama tikslą ją parduoti, kuomet dalį – 1,691 g šios medžiagos, su jos sudėtyje esančiu 0,605 g narkotinės medžiagos – kokaino, 2019 m. sausio 31 d. apie 17.53 val., prie Malūnininkų g. 3 namo, Klaipėdoje, D. M., vykdydamas bendrą susitarimą su M. Š., už 180 eurų pardavė I. K., o likusią dalį medžiagos – 49,926 g, su jos sudėtyje esančiu 6,951 g narkotinės medžiagos – kokaino, toliau bendrai su D. M. neteisėtai laikė aukščiau paminėtame bute.

17Toliau tęsdama nusikalstamą veiką ir vykdydama bendrą susitarimą su D. M., 2019 m. sausio 31 d., dalį – 19,769 g šios medžiagos, su jos sudėtyje esančiu 2,808 g narkotinės medžiagos – kokaino, turėdama tikslą ją parduoti ar kitaip platinti, iš savo gyvenamosios vietos ( - ), D. M. atsinešė į automobilį Volkswagen Passat, valst. Nr. ( - ) ir ją gabeno prie savęs minėtu automobiliu, kol prie Sausio 15-osios g. 4 namo, Klaipėdoje, apie 18.15 val. juos sustabdžius policijos pareigūnams, šią narkotinę medžiagą perdavė M. Š., kad ši ją paslėptų, kuri šią narkotinę medžiagą neteisėtai prie savęs laikė, iki apie 20.54 val. Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate, Kauno g. 6, Klaipėdoje, kol jos asmens kratos metu, šią medžiagą surado ir paėmė policijos pareigūnai.

18Likusią dalį baltos spalvos medžiagos – 30,157 g, su jos sudėtyje esančiu 4,143 g narkotinės medžiagos – kokaino, ji, veikdama bendrininkų grupėje su D. M., ir toliau neteisėtai laikė savo gyvenamojoje vietoje - bute, esančiame ( - ), turėdama tikslą ją parduoti ar kitaip platinti, iki kol 2019 m. sausio 31 d. apie 23.25 val. ją kratos metu surado ir paėmė policijos pareigūnai.

19Be to, M. Š., veikdama bendrininkų grupėje, neteisėtai laikė narkotinę medžiagą, neturėdama tikslo jos parduoti ar kitaip platinti:

20ji 2019 m. sausio 31 d. savo gyvenamojoje vietoje – bute, esančiame adresu ( - ), veikdama bendrininkų grupėje su D. M., neteisėtai laikė 0,376 g narkotinės medžiagos - kanapių (antžeminių dalių), neturėdama tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, iki kol 2019 m. sausio 31 d. apie 23.25 val. kratos metu šias medžiagas surado ir paėmė policijos pareigūnai.

21Teisiamojo posėdžio metu kaltinamasis I. K. kaltu prisipažino visiškai. Parodė, kad tuo metu gyveno ( - ). Kitą dieną turėjo būti jo gimtadienis, todėl sugalvojo gimtadieniui įsigyti kokaino. Žinojo, kad narkotikus galima įsigyti iš D. M., nes anksčiau du kartus buvo pirkęs tuos pačius narkotikus iš D. M.. Už 180 eurų iš D. M. įsigijo du paketėlius. Šiuo metu jis dirba Anglijoje, ten būna po kelis mėnesius, paskui kelioms savaitėms grįžta į Lietuvą. Uždirba apie 1000 svarų per mėnesį. Parodė, kad šiuo metu nevartoja narkotikų, gyvena su drauge, naujų nusižengimų nepadarė. Savo elgesį vertina blogai, dėl tokio savo elgesio gailėjosi. Prašė išdėstyti baudos mokėjimą per šešis ar keturis mėnesius.

22Teisiamojo posėdžio metu kaltinamasis D. M. kaltu prisipažino visiškai. Parodė, kad pardavinėjo narkotikus, nes reikėjo pinigų pragyvenimui, kadangi tuo metu nedirbo. Turi laivavedžio profesiją, tačiau darbo pagal išsilavinimą nerado. Dabar dirba picų išvežiotoju. Su I. K. buvo susitikęs tik du kartus, jam pardavė du gramus. Kažkas jam parašė, ar jis galėtų susitikti su draugu. Kai buvo sulaikytas, vežė kokainą klientui, tada kokainą perdavė M. Š., nes tikėjosi, kad pas ją jo neras. Parodė, kad ir pats vartojo kokainą. Pavartojęs kokaino negalėdavo užmigti, tada vartodavo kanapes, kad nusiramintų. Kai buvo susipykęs su M. Š., nuvažiavo į klubą ir nusipirko tablečių –tai ir buvo tos 4 tabletės, kurias vėliau rado. M. apie jas nieko nežinojo. Kokainą skolon gavo iš žmogaus, su kuriuo susirašė per programėlę. Iš to žmogaus kokainą buvo gavęs penkis kartus. Jis pats fasuodavo narkotikus į plastikinius paketėlius, turėjo svarstykles, sverdavo, pardavinėjo po 70-80 eurų. Iš viso narkotikus pardavė 40-50 kartų, uždirbo gal 1000 eurų. M. Š. žinojo, kuo jis užsiima, jis jos paprašydavo nunešti juos kur reikia. Parodė, kad pats buvo priklausomas nuo narkotikų, bet nesigydė. Žada toliau dirbti, nes 1110-1200 eurų pajamų užtenka. Naujų tyrimų jo atžvilgiu nėra, baustas už greičio viršijimą. Jo tėvai gyvena Klaipėdos rajone, jam buvo gėda jiems prisipažinti apie savo nusikaltimą. Dėl savo poelgio gailisi, jam labai gėda. Prašė švelninti bausmę.

23Teisiamojo posėdžio metu kaltinamoji M. Š. kalta prisipažino visiškai. Parodė, kad gyvena kartu su D. M. ir šiuo metu jie yra pora. Ji žinojo, kad jis kažkuo užsiima, jam padėdavo. Kai jo nebūdavo namie, ji padėdavo klientams įsigyti prekę. Nuo gruodžio mėnesio kartu platino. Jai D. M. parašydavo kam ir kiek paduoti, ji nusileisdavo į lauką ir paduodavo klientui. Gal 20 kartų buvo perdavusi per tą laikotarpį narkotikų, sumos buvo skirtingos, 70 eurų už vieną paketėlį, t. y. vieną gramą. Pinigus atiduodavo D. M.. Pati anksčiau vartojo narkotikus, tačiau šiuo metu jau nebevartoja. Anksčiau kanapes rūkė kartu su D. M.. Žinojo, kad namie yra kanapių, bet apie 4 tabletes nieko nežinojo. Tuo metu, kai jie pardavinėjo narkotikus, abu nedirbo. Šiuo metu jos pajamos yra apie 300 eurų. Taip pat ji šiuo metu laukiasi, turi nėščiosios kortelę. Nėštumas 27 su puse savaitės. Neigiamai vertina savo elgesį. Naujų tyrimų jos atžvilgiu nėra, nusižengimų nepadarė. Prašė sumažinti bausmę D. M., nes laukiasi dvynukų ir labai bijo likti viena.

24Kadangi kaltinamieji po kaltinamojo akto paskelbimo savo kaltę pripažino visiškai ir pageidavo tuoj pat duoti parodymus bei sutiko, kad kiti įrodymai nebūtų tiriami, teismas, įvykdęs Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 291 straipsnio reikalavimus ir apklausęs kaltinamąjį, vadovaudamasis BPK 273 straipsniu, su tokiu sutrumpintu įrodymų tyrimu sutinkant prokurorui ir kitiems proceso dalyviams įrodymų tyrimą nutraukė.

25Be kaltinamųjų prisipažinimo, byloje surinkti ir ištirti kiti duomenys, kurie vadovaujantis BPK 273, 291 straipsniais, buvo išnagrinėti sutrumpinto įrodymų tyrimo proceso tvarka.

26Kaltinamasis I. K., apklaustas ikiteisminio tyrimo metu, kaltę pripažino visiškai. Parodė, kad ir labai gailisi. Kas liečia jam pareikštą įtarimą, tai nori pasakyti, kad 2019 m. sausio 28 d. jis grįžo iš užsienio, t. y. iš Anglijos, kur dirba po šešias savaites ir po to grįžta į namus bei dvi savaites būna namuose. Dirbdamas Anglijoje, jis pabandė pavartoti narkotinių medžiagų marichuanos, kad tokiu būdu atsipalaiduoti. Grįžęs į Lietuvą, sugalvojo gimtadienio proga, kuris turėjo būti vasario 1 d., įsigyti narkotinės medžiagos kokaino. Žino, kad nuo šios medžiagos priklausomybės neįgauni, o tik tam kartui atsipalaiduoji ir tiek. Per pažįstamą, kurio įvardyti nenori, sužinojo vieną telefono numerį, asmens, kuris kaip suprato gali gauti kokaino. Jo jokių duomenų nežino. Anksčiau su juo bendravęs nėra. Telefoną įsivedė į savo draugės I. R. telefoną, nes pas ją buvo atvažiavęs į svečius. To vaikino vardo, kuris galėjo gauti kokaino, jo pažįstamas nepaminėjo. 2019 m. sausio 28 d. apie 19.30 val. tiksliai nepamena, jis į turėtą numerį iš draugės I. R. telefono parašė SMS žinutę. Parašė, kad nori susitikti, nurodė nuo ko rašo. Ko reikia, neminėjo, nes suprato, kad ir taip jam aišku bus. Tada gavo atsakymą, kad gali susitikti ir jis jam pasiūlė susitikti prie ledo arenos Akropolyje, nes ten tuo metu buvo. Susitarė susitikti prie įėjimo. Pasakė, kad šis atvažiuos automobiliu ,,VW Passat“ baltos spalvos. Išėjus į lauką jis atsisėdo į to vaikino automobilį ir pasakė, kad nori pirkti vieną gramą kokaino. Šis padavė jam vieną nedidelį maišiuką su baltos spalvos medžiaga ir už šį šiam sumokėjo 90 eurų. Šį vienas pats suvartojo savo reikmėms, poveikio beveik nebuvo. 2019 m. sausio 31 d. vėl sugalvojo iš to paties vaikino įsigyti kokaino, kad turėti, jei prireiks, gimtadieniui ir su šiuo susirašė SMS žinute vėl iš savo draugės I. R. mobiliojo telefono. Sutarė, kad atvažiuos prie Malūnininkų g. 3 namo ir kad šis prieis. Naudojosi I. R. telefonu ,,Samsung S7“, nes jo telefone buvo angliška SIM kortelė ir iš jos negalėjo nei parašyti, nei paskambinti. Apie 18.00 val. jis važiuodamas kartu su R. S. į parduotuvę, ši buvo atėjusi į svečius pas I. R., tuo pačiu paprašė jos, kad užsuktų į Malūnininkų g., prie 3 namo. R. S. nesakė, ko ten važiuoja, o ši jo ir nesiteiravo. Kai nuvažiavo prie šio namo, jis vienas iš automobilio išlipo ir nuėjo prie laiptinės, kur turėjo susitikti su tuo pačiu vaikinu. Jam priėjus prie laiptinės, atėjo tas pats vaikinas ir jis jo paprašė du gramus kokaino. Šis jam iškart padavė du paketėlius su balta medžiaga, o jis už tai sumokėjo 180 eurų. Sėdęs į automobilį norėjo važiuoti atgal į namus pas draugę I. R., tačiau buvo sulaikyti policijos pareigūnų. Pareigūnams iš karto prisipažino, kad turi kokaino ir viską nuoširdžiai prisipažino. Kaip ir minėjo, labai gailisi dėl tokio savo poelgio, ateityje žada nenusikalsti. Sutinka, kad jo atžvilgiu byla būtų užbaigta baudžiamuoju įsakymu jam paskiriant baudą, kurią pažada susimokėti. Taip pat prašo neapriboti jam išvykimo dirbti į Angliją, nes tai jo pragyvenimo šaltinis. Dirba fabrike „( - )“. Kai pamatė, kad juos su švyturėliais stabdo policijos pareigūnai, tai iškart visus susirašinėjimus su tuo vaikinu išsitrynė, o taip pat ištrynė ir jo telefono numerį, kurį buvo įsivedęs į I. R. telefoną. I. R. apie tai, kad jis ketina užvažiuoti nusipirkti kokaino, ar kad jį kartais vartoja, nežinojo (t. 3, b. l. 44-46). Nuoširdžiai gailisi dėl padarytos nusikalstamos veikos. Prašo jo atžvilgiu bylą kuo greičiau užbaigti, nes dirba užsienyje. Sutinka sumokėti jam paskirtą baudą, ją išdėsčius dalimis per puse metų. (t. 3, b. l. 49-50).

27Kaltinamasis D. M., apklaustas ikiteisminio tyrimo metu, kaltę pripažino visiškai. Parodė, kad dėl to nuoširdžiai gailisi. Kas liečia įtarimą, tai nori pasakyti, kad panašiai prieš tris mėnesius, jis atsitiktinai pabandė parūkyti kanapių, paskui pabandė tablečių ekstazi ir kokaino. Kadangi jam patiko jų poveikis ir kaip jam pačiam atrodo, jis pasidarė priklausomas nuo šių narkotinių medžiagų, o tuo metu niekur nedirbo, tai jų sumanė įsigyti daugiau, kad jas po truputį parduoti ir tokiu būdu turėti pinigų, kad galėtų išlaikyti save. Panašiai prieš du mėnesius jis per mobiliojo telefono programėles ,,Snapchat“ ir „Signal“ susirado per kitus pažįstamus asmenį, kuris gali gauti narkotinės medžiagos - kokaino, todėl iš jo per keturis kartus yra įsigijęs panašiai apie 100 gramų, kaip mano medžiagos, kurioje gal kokia 40 procentų buvo kokaino. Jam už gramą mokėdavo 75 eurus. Šis asmuo pagal susitarimą jam prie namų atveždavo kokaino, kuris būdavo įdėtas į vieną polietileninį maišiuką ir apvyniotas izoliacija. Tą paketą įdėdavo į kavos puoduką ir palikdavo sutartu laiku sutartoje vietoje, pas jį už Malūnininkų g. 3 namo. Kai jis paimdavo prekę, jam padėdavo pinigus tuščiam cigarečių pakelyje. Tokiu būdu įvykdavo mainai. Yra jį matęs iš tolo, tai vyriškis apie 30-35 metų, ūgis apie 190-200 metrų, sportiško stambaus kūno sudėjimo, tamsaus gymio arba įdegęs saulėje, plaukai labai trumpi, spalva tamsi. Veidas, kiek jam pasirodė, be išskirtinių požymių. Ant kaklo kairės pusės buvo tatuiruotė. Kokia nematė, tik gali pasakyti, kad ji tikrai buvo. Su juo telefonu kalbėdavosi lietuviškai. Jo nei vardo, nei pavardės nežino. Jį mano, kad atpažintų, tačiau, jei į jį reikėtų nurodyti konkrečiai jam dalyvaujant, to tikrai nepadarys, nes bijotų dėl savo sveikatos ar net gyvybės, kad su juo nesusidorotų. Paskutinį kartą kokaino iš to asmens jis pasiėmė į skolą 2019-01-31, apie 17 val. Pasiėmė 50 gramų ir jam liko skoloje apie 2000 eurų, kuriuos turėjo atiduoti panašiai po mėnesio laiko, kada dalį narkotikų parduotų. Pats, jei parduodavo kokaino, tai už jį gaudavo 90 eurų arba mažiau. Žiūrint kam parduodavo. Iš šios pasiimtos prekės dalį būtų pats suvartojęs su drauge M.. Kiek, negali pasakyti, nes nežino. Kaip ir įprastai, kokainas buvo įdėtas į maišelį ir apvyniotas lipnia juosta. Grįžęs namo jis jį dalinai išsifasuodavo. Viso išsifasuoti nespėjo, nes ką tik buvo įsigijęs, todėl kratos metu beveik viskas ir buvo ant stalo. Abejos elektroninės svarstyklės, kurios buvo rastos bute priklauso jam. Vienos jų veikia, o kitos ne. Apie tai, kad jis gauna narkotikų ir juos kartais parduoda, žinojo ir jo draugė M. Š., kuri su juo gyvena apie tris mėnesius. Ji kartais irgi pavartoja kokaino, tačiau nėra priklausoma. 2019-01-31 vakare, kiek laiko buvo, nepamena, jam pažįstamas, vardu Ignas, parašė SMS, kad nori su juo susitikti. Iš pradžių jis neprisiminė, kas jis toks, bet kai parašė, kad buvo susitikę prie ledo ,,Arenos“, tada prisiminė, nes jis prieš kelias dienas buvo pirkęs iš jo vieną gramą kokaino už 90 eurų. Sutarė su juo susitikti prie jo namo laiptinės. I. kažkas tai netrukus atvežė prie jo laiptinės ir jis jam padavė 2 gramus kokaino, kuris buvo sufasuotas į du maišelius. Paskui, praėjus gal kokiai valandai, jis su drauge M. Š. ketino važiuoti pas draugus, kad praleisti laiką ir tada su savimi pasiėmė kokaino, kurį susivyniojo į foliją. Jį ketino per kelias dienas suvartoti su M.. Ar būtų kam jo davęs ar ne, nežino, nes nepavyko nė su kuom susitikti, nes buvo sulaikytas. Iš namų kokainą jis išsinešė ir jį iš pradžių turėjo prie savęs striukės kišenėje, o, kai pamatė policijos automobilį, išsigandęs perdavė, kad jį paslėptų M. Š.. Matė, kad M., tą folijos lankstinuką, kuriame buvo panašiai apie 20 gramų kokaino, užsikišo už maikės. Kad jis turi su savimi kokaino, M. Š. žinojo, tačiau kokį kiekį jis vežasi, ji nežinojo. Pasiėmė daugiau, kad nepritrūktų. Kas liečia bute rastas keturias tabletes ir kanapes, tai gali pasakyti, kad jas jam buvo davęs iš matymo pažįstamas klube. Tai buvo 2018-12-18. Datą gerai pamena, nes buvo supykęs ant M., kad ji nenakvojo namie tą dieną. Jis jam davė 4 tabletes ekstazi, kurių jis nesuvartojo nė vienos, o kanapių tą vakarą dalį surūkė. To pažįstamo jis duomenų nežino, jį kelis kartus yra matęs klube ir tiek. Abejoja, kad jį atpažintų. Rasta užrašų knygutė pas jį bute, kur yra visokie rankraštiniai įrašai, tai yra jo paskaičiavimai, kiek jis galėtų uždirbti jei parduotų tiek ir tiek narkotinių medžiagų, tai yra už kokią sumą, jei nusipirktų ir jei parduotų brangiau. Tai nėra realios pinigų sumos gautos iš parduotų narkotikų. Kur yra asmenų vardai ir sumos, tai jie jam tas sumas yra skolingi už parduotą kokainą. Jų nurodyti nenori. Taip pat nori pasakyti, kad M. Š. narkotikų pati nepirkdavo iš to asmens ir jam pinigų neduodavo, kad juos nusipirkti bendrai ir po to perparduoti. Ji paprasčiausiai tik žinojo kuom jis užsiima ir pati į tai nesikišo ir niekam narkotikų neplatino. Bute rastas kokainas buvo įsigytas iš paskutinio karto, likučių iš ankstesnių užpirkimų nebuvo (t. 3, b. l. 148-150). Tikrai laikotarpyje nuo 2018 m. spalio mėnesio iki sulaikymo, tai yra iki 2019-01-31 įvairiems asmenims pardavinėjo narkotinę medžiagą kokainą. Detalizuoti kaip, kur, kokiais kiekiais pardavė nenori, nes mano tai nieko nekeičia, svarbu pripažįsta savo kaltę, dėl ko labai gailisi ir tuo nebeužsiima nuo sulaikymo. Tai jam buvo gera pamoka. Pokalbių ar susirašinėjimų, kurie yra užfiksuoti detalizuoti nenori, nes kaip ir sakė, pripažįsta savo kaltę pilnai. Taip pat neneigia, kad M. Š. jo paprašyta, kartais paduodavo kokaino jo klientams, bet tai buvo labai retai. Teigia, kad jis pažįsta A. Š. ir J. B.. A. Š. ir J. B. yra pažįstami per bendrus draugus. Per kokius nepamena. A. Š. su juo nekartą yra vartojusi kokainą, kurio jis turėdavo, tačiau jo jai neparduodavo. Su J. B. yra kartu vartojęs kokaino, tačiau iš jo nėra jo pirkęs, jis iš jo taip pat nėra pirkęs kokaino. Šiuo metu nei su A. nei su J. nebendrauja. Kiek žino, J. šiuo metu yra užsienyje, tačiau tiksliau nieko apie jį pasakyti negali (t. 3, b. l. 155-156).

28Kaltinamoji M. Š., apklausta ikiteisminio tyrimo metu, kaltę pripažino iš dalies. Parodė kad ji sulaikymo dieną, tai yra 2019-01-31, tikrai prie savęs laikė paslėpusi narkotinę medžiagą- kokainą, kurią rado policijos pareigūnai jos asmens apžiūros metu. Kas liečia, kad ji yra įtariama tuo, kad įsigijo, ir platino narkotines medžiagas, tai su ta dalimi įtarimo ji nesutinka. Panašiai apie 3 metus laiko ji yra pažįstama su D. M.. Jos ir jo santykiai yra kaip poros. Panašiai apie 1 metus laiko ji su D. M. pradėjo kartu gyventi. Iš pradžių gyveno viename nuomojamame bute, o nuo 2018 m. spalio mėnesio gyvena nuomojamame bute ( - ). Kai susipažino su D. M., panašiai prieš puse metų, pamatė, kad jis kažkaip pasikeitė, namuose atsirasdavo pinigų, nors jis ir ji niekur nedirbo, keista būdavo jo nuotaika. Tada atvirai su juo pakalbėjo ir sužinojo, kad jis iš kažkokių tai asmenų ar asmens pasiima narkotinių medžiagų kokaino ir jas vėliau pats perparduoda. Tokiu būdu užsidirbdavo pinigų. Taip pat pasakė, kad ir pats kartas nuo karto šių narkotikų pavartoja. Kiek jai žinoma, per tą laiką jis narkotines medžiagas pasiimdavo savaitėje kokius du kartus. Kaip jis susitikdavo su pardavėju ar kitaip sakant tiekėju, jai nėra žinoma, bet mano, kad jis su mašina nuvažiuodavo ir narkotines medžiagas tiesiog pasiimdavo. Vieną kartą bandė gilintis ir klausti D. M., bet jis jai pasakė, kad geriau į tai jai nesivelti ir mažiau klausinėti. Kai jis važiuodavo pasiimti narkotikų, ji dažniausiai su draugėmis, kur nors išeidavo, kad mažiau visko matytų. Taip norėdavo D. M.. Žinoma yra mačiusi, nekartą, kad jis parsinešęs kokainą jį išsvarstydavo nedidelėmis porcijomis ir juos laikydavo paprastai stalčiuje, miegamajame kambaryje, prie lovos. Kam D. M. parduodavo kokainą, jai nėra žinoma. Jis jai apie tai nieko nesakė. Kaip suprato asmenys, kurie norėdavo įsigyti kokaino iš D. M., jam skambindavo į mobilų telefoną arba susisiekdavo per internetines programėles. Žino, kad iš D. M. pirkdavo kokaino bendri jų pažįstami - tai A. Š. ir dar vienas pažįstamas, pravarde ,, ( - )“. Su jais nebendrauja nė seniai. Pagal D. M. išėjimus iš namų, gali pasakyti, kad jis klientų turėjo daug, nes savaitgaliais nuo ketvirtadienio iki sekmadienio jo praktiškai namuose nebūdavo. Paprastomis darbo dienomis dažniausiai jis būdavo namuose ir niekur neidavo, todėl mano, kad jis tuo metu neparduodavo kokaino. Su D. M. buvo sutarę, jei kartais kur važiuotų kartu ir juos sustabdytų policija, ir jei jis turėtų kokaino, kad ji jį paimtų ir paslėptų pas save. 2019 m. sausio 31 d., apie kokią 16 val., D. M. jos pasiteiravo, ar ji neturi kokių reikalų. Ji paklausė, o kas yra? Šis pasakė, kad jam reikia dirbti. Suprato, kad jis nori parsivežti prekę ir po to ją išfasuoti. Pasakė, kad reikalų neturi, kad eis maudytis, o jis per tą laiką galės išsisvarstyti, ką jam reikės. Ji prie tų reikalų nesikiša, jam narkotikų išsvarstyti nepadeda, jis pats su viskuo tvarkydavosi pats. D. M. tą vakarą narkotinę medžiagą, kiek žino, kokainą pasidėjęs virtuvėje ant knygos svarstė, o ji užsiėmė savo reikalais. Paskui 2019 m. sausio 31 d., apie 19-20 val., D. M. pasakė, kad jam reikia nuvažiuoti su kai kuo susitikti bei pasiūlė kartu važiuoti. Ketino vėliau užvažiuoti į parduotuvę. Ji sutiko. Ar prieš tai D. M. dar su kuo buvo susitikęs, ji nežino, nes, kaip minėjo, buvo vonioje. Kai išėjo su D. M. iš namų, jis jai nesakė, kad su savimi vešis kokaino, bet ji turėjo nuojautą, kad jis jo turės ir bandė jį atkalbėti važiuoti. Tik išvažiavus iš kiemo, gal už keliolikos metrų, pamatė policijos automobilio švyturėlius. Suprato, kad tai juos stabdo. Tada D. M. iškart jai perdavė vieną paketą su kokainu ir liepė paslėpti. Pamanė, kad gal už greičio viršijimą stabdo ir tokiu būdu nieko neras. Ji paketėlį su kokainu pasikišo po maikute. Pareigūnai juos atsivežė iki policijos komisariato, ko vežasi neaiškino, bet, kai D. M. paklausė, ar turi kokių draudžiamų medžiagų ar daiktų, D. M. pasakė, kad pas ją yra kokainas, kurį jis padavė. Apžiūros metu pas ją ir buvo surastas minėtas paketėlis, kuriame buvo kokainas. Asmeniškai ji gal kokius 20 kartų per tuos pusę metų yra pavartojusi kokainą, kad atsipalaiduoti. Jį duodavo jai D. M.. Kai ji vartodavo kokainą, kartu su ja ir D. M. vartodavo. Šiaip, mano, kad D. M. dažnai vartodavo kokainą, nes tai matydavo pagal jo elgesį. Ypač kai susipykdavo. Apie tabletes, kurios buvo rastos namuose kratos metu, ji nieko nežinojo išvis, o kas liečia kanapes, tai matė, kad jos yra namuose, nes kartu su D. M. parūkydavo. Tas kanapes įsigijo D. M.. Iš kur, ji nežino ir jo neklausė. Po kiek D. M. pirkdavo kokainą, ji nežino, bet yra sakęs, kad parduodavo nuo 70 iki 90 eurų už gramą. Gautus pinigus už narkotines medžiagas D. M. išleisdavo tiesiog pragyvenimui, jokių brangių daiktų įsigiję nėra. Dabar abu dirba ir tai jiems buvo gera pamoka (t. 3, b. l. 106-108). Neneigia, kad kartais D. M. paprašyta, paduodavo kokaino jo klientams, kurie ateidavo pas juos prie namo. Detalizuoti smulkmenų, kas kaip buvo, nenori. Mano, kad pakanka to, kad kaltę pilnai pripažįsta. Komentuoti pokalbių tarp jos ir D. M. bei kitų asmenų, nepageidauja, nes pripažįsta, kad jų gali būti apie narkotines medžiagas ir jų platinimą, kainas, ar tai kažkokios kitos užuominos. Neneigia, kad jai buvo žinoma ir apie D. M. vedamus užrašus, kur jis rašydavosi kas kiek skoloje už kokainą. Kas liečia tabletes, kurios buvo rastos kratos metu, tai nori pasakyti, kad tokias tabletes vadinamus,, ratus" tiek ji, tiek D. M. vartodavo, tik tuo metu ji nežinojo, kad jų yra namuose. Kad jų buvo rasta, nenustebo. Kas liečia jos telefone užfiksuotos fotonuotraukas, kur yra D. M. prie stalo, tai ji užfiksavo, kaip jis dalina kokainą. Kada tai buvo, neprisimena, todėl pasakyti negali. Mano, kad turėtų būti išlikusios datos prie fotonuotraukų. Nuo sulaikymo nei ji, nei D. M. narkotinių medžiagų nevartoja, juo labiau jų neplatina. (t. 3, b. l. 112-114).

29Liudytojas policijos pareigūnas J. V., apklaustas ikiteisminio tyrimo metu, parodė, kad 2018 m. kovo 28 d. Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo gautas D. J. pareiškimas, apie tai, jog jos nepilnametis sūnus A. J. yra įtrauktas į narkotinių medžiagų platinimą, taip pat pats verčiamas vartoti narkotines medžiagas. Pats A. J. jai nurodė, kad narkotines medžiagas įsigyja iš čigonų ir draugo K. D.. 2018 m kovo 6 d. A. J. motinos iniciatyva buvo paguldytas stebėjimui į psichiatrijos ligoninę, kur buvo nustatyta, kad A. J. vartoja marichuaną. Taip pat A. J. motina papasakojo, kad ji A. J. tyrė Vilniuje dėl narkotinių medžiagų organizme ir pasitvirtino, kad jis vartojo kelių rūšių narkotines medžiagas, o ne tik marichuaną. Dėl šio pareiškimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, pagal požymius nusikalstamos veikos numatytos BK 261 straipsnyje (narkotinių medžiagų platinimas nepilnamečiams). Kad išsiaiškinti, kas tiekia narkotines medžiagas nepilnamečiui A. J., su jo motinos D. J. sutikimu, buvo nutarta, taikyti procesines prievartos priemones, t. y. kontroliuoti A. J. elektroniniais ryšių tinklais perduodamą informaciją, bei vykdyti jų sekimą. Taip pat buvo nutarta kontroliuoti ir K. D. elektroniniais ryšių tinklais perduodamą informaciją. Kontrolės metu buvo pastebėta, kad A. J. naudojasi ne vienu telefono numeriu, matomai dėl to, kad nebūtų susektas, ir kad pats aktyviai ieško iš ko gauti narkotinių medžiagų ir kad į jį kreipiasi nenustatyti asmenys dėl narkotinių medžiagų įsigijimo. Jis vykdydamas A. J. telefonų kontrolę asmeniškai susidarė tokį vaizdą, kad A. J. į narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimą ar jų platinimą niekas neįtraukė, o jis pats aktyviai tuo užsiėmė, kad įsigyti pinigų. Vykdant K. D. telefoninių pokalbių kontrolę irgi buvo galima suprasti, kad jis užsiima tuo, kad platina narkotines medžiagas, bet kad būtent jas duotų A. J., to neužfiksuota. Neatmetė galimybės, kad jie galėjo vartoti kartu narkotines ar psichotropines medžiagas, nes jų, kaip suprato, abu turėdavo, tik nepavyko nustatyti iš ko jie jas įsigydavo. 2018 m. gegužės mėnesį iš jų pokalbių suprato, kad jie narkotines medžiagas galimai gauna iš vaikino vardu „( - )“. Jį nusistatė ir sužinojo, kad tai D. M.. Kad išsiaiškinti narkotinių medžiagų platinimo mechanizmą ir kitus galimus bendrininkus, buvo priimtas sprendimas kontroliuoti ir D. M. elektroniniais ryšių tinklais perduodamą informaciją. Įtarimas pasitvirtino ir buvo nustatyta, kad D. M. platina narkotines medžiagas, t. y. kokainą. Tačiau nustatyti, ar jis konkrečiai tiekia narkotines ar kokias kitas draudžiamas medžiagas A. J. ar K. D., nepavyko. Toks pokalbis apie „( - )“ buvo užfiksuotas vienas. Daugiau jokių duomenų tyrimo metu, kad kas sietų A. J., K. D. ir D. M., nustatyti nepavyko. Vėliau kiek žino buvo pradėtas atskiras tyrimas A. J. atžvilgiu dėl narkotinių medžiagų platinimo, kur jis pats įtariamas jų platinimu, o ne kad jį kas įtrauktų į šių medžiagų vartojimą ar platinimą. D. M. su kitu ikiteisminiu tyrimu nėra susijęs. Toliau vykdant D. M. pokalbių ir SMS kontrolę, buvo nustatyta, kad D. M. narkotines medžiagas padeda platinti jo sugyventinė M. Š., kuri kartu su juo gyvena ( - ), ir kiti asmenys, kurie tyrimo metu nors ir buvo nustatyti, bet jų nepavyko uždokumentuoti. M. Š. D. M. paliepimu, kai reikia paima iš namuose esančio stalčiaus išfasuoto kokaino reikiamą kiekį, kai reikia išmeta narkotinių medžiagų - kokaino, per balkoną. Kaip suprato, ji labai aktyviai dalyvavo platinant narkotines medžiagas, žino apie užrašų knygutę, kurią D. M. veda, kur matomai surašyti duomenys, kiek narkotikų pardavė, kas kiek skoloje D. M.. Užfiksuotas pokalbis, kur D. M. prašo M. Š. nufotografuoti užrašų knygutę su ten esančių skolininkų sąrašu. Tiek D. M., tiek kiti asmenys, kurie yra įsitraukę į narkotinių medžiagų platinimą konspiracijos sumetimais dažniausiai stengiasi naudotis facebook‘u ir kitokiomis internetinėmis programėlėmis, kad būtų sunkiau juos susekti. 2019 m. sausio 31 d. pokalbio metu buvo užfiksuota, kad D. M. sutarė susitikti su vienu asmeniu, kuris kaip vėliau paaiškėjo I. K., kuris užsisakė du gramus kokaino. Dar pasakė, kad prieš tai buvo susitikę „Arenoje“. Tada buvo nutarta I. K. sulaikyti ir pristatyti į policijos komisariatą. Sulaikius faktas pasitvirtino, D. M. prie namų I. K. už 180 eurų pardavė du polietileninius maišiukus su kokainu. Tą pačią dieną buvo nutartą sulaikyti M. Š. bei patį D. M.. Sulaikius juos, pas M. Š. buvo rasta kokaino, kuris buvo paslėptas už drabučių. Šią narkotinę medžiagą matomai vežė klientui. Atlikus kratą D. M. ir M. Š. bute taip pat buvo rasta kokaino, kanapių, kelios svarstyklės, medžiagos, kurią matyt įmaišydavo parduodant kokainą, keletas tablečių. Kad D. M. platintų kokias nors tabletes ar kanapes kontroliavimo metu užfiksuota nebuvo. (t. 2, b. l. 194-196).

30Liudytoja R. S., apklausta ikiteisminio tyrimo metu, parodė, kad 2019 m. sausio 31 d. apie 17.00 val., gal kiek anksčiau ji atėjo į namus pas I. R., kuri yra jos vyro sesuo. Ji gyvena prie pat jos, adresu ( - ). Ji ją tiesiog pasikvietė šiaip, kad praleisti laiką. Tuo metu pas ją namuose buvo ką tik grįžęs iš užsienio jos draugas I. K.. I. K. ji pažįsta apie vienerius metus. Kiek pabuvus sugalvojo su I. K. nuvažiuoti į parduotuvę, kad nusipirkti šampano ir šiaip ko nors vakarui. Ji tada pasiėmė iš savo kiemo automobilį Volkswagen Passat, valst. Nr. ( - ) ir kartu su I. K. nuvažiavo iki parduotuvės „IKI“ „Vėtrungės“ pasaže. Bevaikštant po parduotuvę I. K. jos paklausė, ar ji jo negalėtų pavežti iki Sportininkų rajono, t. y. iki Malūnininkų g. Ji sutiko. Ko jam ten reikėjo, ji neklausė, o jis jai ir nesakė, pasakė, tik tiek, kad ilgai neužtruks. Važiuojant Sportininkų g., I. K. liepė sustoti ties Malūninkų g. 3 namo. Kai ji sustojo, I. K. iš jos automobilio išlipo ir nuėjo prie laiptinės. Netrukus iš laiptinės išėjo kažkoks vaikinas ir jie trumpai kažką šnektelėjo. Kaip atrodė tas vaikinas, nematė, nes buvo tamsu. Kaip buvo apsirengęs, neatkreipė dėmesio, nes jai nebuvo įdomu. Tarp I. K. ir to vaikino pokalbis truko apie vieną minutę. Momento, kad I. K. būtų davęs ką nors tam vaikinui ar kad tas vaikinas būtų ką davęs I. K., ji nematė. Po to I. K. atsisėdo į automobilį ir jie norėjo važiuoti namo. Bevažiuojant Sausio 15-osios g., netoli 4 namo, juos sustabdė policijos pareigūnai. Ko jie juos stabdė, nesuprato. Kai buvo pristatyti į policijos komisariatą Kauno g. 6, Klaipėda, tada sužinojo, kad I. K. turėjo su savimi narkotinių medžiagų. Dabar jau žino, kad jis jas nusipirko prie to namo, kur jį nuvežė. Prie to namo ji pati buvo pirmą kartą. Pati jokių narkotikų nevartoja ir kad jas būtų vartojęs I. K. jai nebuvo žinoma. (t. 3, b. l. 4-5).

31Liudytoja I. R., apklausta ikiteisminio tyrimo metu, parodė, kad seniai pažįsta I. K., jų santykiai gana draugiški, todėl jis visada grįžęs iš Anglijos užvažiuoja pas ją trumpam pasisvečiuoti. Dabar tiksliai datos nepamena, gali būti, kad tai buvo 2018 m. sausio mėnesio pabaiga, kaip įprastai I. K. grįžęs iš Anglijos užvažiavo pas ją į Klaipėdą, kur ji gyvena. Kai jis pas ją atvažiuoja, jam visada duoda naudotis savo mobiliuoju telefonu, nes pas jį yra SIM kortelė su anglišku numeriu ir jis ja Lietuvoje nesinaudoja. Kam jis skambina ir kam rašo ji nežino, nes jo nekontroliuoja. Tą dieną, kai I. K. buvo sulaikytas policijos pareigūnų kartu su R. S., tada jam irgi buvo davusi naudotis savo mobilųjį telefoną su jame buvusia savo SIM kortele. R. S. su I. K. turėjo nuvažiuoti į parduotuvę, kad nupirkti šampano, o vėliau sužinojo, kad I. K., bevažiuojant į parduotuvę, sugalvojo dėl savęs įsigyti kokaino. Iš ko jis įsigijo kokaino ir už kiek, ji nežino. Kad jis vartotų kokias narkotines medžiagas, jai nebuvo žinoma, ji su tuo visai nesusijusi. (t. 3, b. l. 7-8).

32Liudytoja A. Š., apklausta ikiteisminio tyrimo metu, parodė, kad panašiai apie trejus metus, tai galėjo būti 2016 ar 2017 m., ji pažįstama su D. M. ir M. Š.. Kaip su jais susipažino, tikrai nepamena, gali būti, kad per kokius nors pažįstamus. Neneigia, kad iki 2019 m. pradžios ji pavartodavo kokaino, jį pradėjo vartoti per pažįstamus įvairių susitikimo metu, per vakarėlius. Tai buvo galima sakyti gana dažnai. Kokaino gaudavo per įvairius pažįstamus, kurie irgi buvo vartojantys tokius pačius narkotikus. Gali būti, kad per kažkokį tai susiėjimą susipažino ir su M. Š. bei D. M.. Jie taip pat vartodavo kokainą. Iš kur jie jo gaudavo, ji nežino, nesidomėjo, jų neklausė, o jie jai ir nesakė. Ar M. Š. su D. M. pardavinėjo kokainą, ji nežino, apie tai jie jai nieko nėra sakę. Neneigia, kad galėjo iš D. M. prašyti, kad jai parūpintų kokaino, bet tikrai nepamena, kad jam būtų mokėjusi pinigus. Jis tiesiog pavaišindavo ją ir tiek. Kiek kartų iš jo buvo gavusi kokaino, neprisimena, todėl nurodyti negali. Dažniausiai jis ją kokainu vaišindavo, kai atvažiuodavo pas jį ir M. Š. į namus, arba kai jie atvažiuodavo pas ją į darbą. Su M. Š. ir D. M., galima sakyti kažkiek tai buvome, kaip ir draugai. Ar M. Š. jai yra davusi kokaino, nepamena, todėl pasakyti negali. Tuo metu, kai vartojo kokainą labai daug ko nepamena, nes būdavo nuolat apsvaigusi. Kad D. M. vartotų, ar turėtų kokių kitokių narkotinių medžiagų jai nėra žinoma. Žino, kad D. M. su M. Š. buvo sulaikyti dėl narkotikų. Jie jai apie tai pasakė patys. Nuo to laiko ji su jais nebendrauja, nes 2019 m. sausio mėnesį nutarė nebevartoti kokaino ir jo iki pat šiol nebevartoja. (t. 3, b. l. 11-12).

332018 m. rugsėjo 6 d., 2019 m. vasario 28 d., 2019 m. kovo 1 d., 2019 m. kovo 21 d., 2019 m. Elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokoluose užfiksuota, kaip D. M. telefonu šifruota kalba tariasi su pirkėjais dėl narkotinių ir (ar) psichotropinių medžiagų pardavimo. Jam padeda M. Š.. „Vienu kamuoliu“ vadina vieną gramą kanapių, vieną MDMA tabletę arba vieną gramą kokaino. (t. 1, b. l . 70, 73-74, 86-89, 114-115, 119-120, 123-127).

342019 m. sausio 31 d. slapto sekimo protokole užfiksuota, kaip D. M. stovi prie Malūnininkų g. 3 namo laiptinės durų, netrukus prie jo priėjo juodai apsirengęs vaikinas, vaikinai vienas kitam kažką perdavė, tada vaikinas įsėdo į automobilį Volkswagen Passat, valst. Nr. ( - ) ir nuvažiavo, o D. M. liko stovėti. (t. 1, b. l. 185).

352019 m. sausio 31 d. asmens kratos protokole užfiksuota, kad atlikus I. K. asmens kratą jo striukės išorinėje kairėje kišenėje rasti du permatomi užspaudžiami maišeliai su dviem gabaliukais šviesios spalvos medžiagos kiekviename. (t. 2, b. l. 48-50).

36Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2019 m. vasario 18 d. Specialisto išvadoje Nr. 140-(691)-IS1-877 nurodyta, jog baltos spalvos kietos medžiagos fragmentų ir miltelių mišinių iš dviejų plastikinių maišelių, rastų 2019 m. sausio 31 d. I. K. asmens kratos metu, sudėtyje yra narkotinės medžiagos – kokaino, kurios bendroji masė yra 0,605 g. (t. 2, b. l. 63-64).

372019 m. sausio 31 d. asmens kratos protokole užfiksuota, kad atlikus M. Š. asmens kratą už juodos spalvos palaidinės iš kairės pusės prie kūno buvo rastas folijos lankstinukas stačiakampio formos, kurio viduje yra kieta baltos spalvos medžiaga. (t. 2, b. l. 70-72).

382019 m. gegužės 23 d. apžiūros protokole užfiksuota fotonuotraukų, rastų M. Š. telefone peržiūra. Fotonuotraukoje užfiksuota, kaip D. M. sėdi prie stalo, ant stalo, ant folijos lapo išberta daug baltos spalvos miltelių, kuriuose D. M. pakuoja į mažesnius folijos lapelius, ant stalo padėti nesulankstyti folijos lapeliai, o sulankstyti folijos stačiakampiai padėti į metalinę dėžutę. (t. 2, b. l. 88-92).

39Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2019 m. vasario 18 d. Specialisto išvadoje Nr. 140-(691)-IS1-868 nurodyta, jog baltos spalvos kietos medžiagos fragmento iš folijos pakuotės, 2019 m. sausio 31 d. rastos M. Š. asmens kratos metu, sudėtyje yra narkotinės medžiagos – kokaino, kurios masė yra 2,808 g. (t. 2, b. l. 98-99).

402019 m. sausio 31 d. kratos protokole užfiksuota, kad kratos, atliktos D. M. gyvenamojoje vietoje ( - ), metu rasta virtuvėje ant stalo užrašų knygutė, ant kurios yra baltos spalvos biri medžiaga, šalia yra popierinė dėžutė, kurioje yra 11 vienetų užspaudžiamų maišelių su baltos spalvos medžiaga, svarstyklės „Digital scale“, popieriaus lankstinukas su šviesios spalvos miltelių pėdsakais, šiukšlinėje rastas polietileninis maišelis su lipnia juosta, kaip nurodė D. M., į jį buvo supakuotas kokainas. Taip pat rasta ir paimta juodos spalvos užrašų knygutė su rankraštiniais įrašais. Spintelės viršutiniame stalčiuje rastas polietileninis užspaudžiamas maišelis su baltos spalvos biria medžiaga. Spintelėje prie lovos rastos ir paimtos svarstyklės be pavadinimo su neaiškios kilmės pėdsakais, cigarečių dėklas su dviem polietileniniais maišeliais su baltos spalvos medžiaga. atskirai padėtas polietileninis užspaudžiamas maišelis su 4 tabletėmis. Rasta ir paimta dėžutė nuo cigarečių su sausa augalinės kilmės medžiaga. taip pat buvo rasti du folijos ritinėliai. (t. 2, b. l. 136-139).

412019 m. vasario 8 d. apžiūros protokole užfiksuota kratos, atliktos D. M. gyvenamojoje vietoje ( - ), metu rastų folijos ritinėlių bei užrašų knygutės peržiūra. Užrašų knygutėje yra įvairūs paskaičiavimai, asmenų vardai su skaičiais. Folijos ritinėlių ir užrašų knygutės vaizdas užfiksuotas fotolentelėse. (t. 2, b. l. 148-161).

422019 m. liepos 23 d. apžiūros protokole užfiksuota kratos, atliktos D. M. gyvenamojoje vietoje ( - ), metu rastų dvejų elektroninių svarstyklių, dėžutės nuo tabako, plastikinio dangtelio, sulankstytos plastikinės kortelės peržiūra, kurių vaizdas užfiksuotas fotolentelėse. (t. 2, b. l. 164-169).

43Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2019 m. vasario 27 d. Specialisto išvadoje Nr. 140-(706)-IS1-1056 nurodyta, jog ant plastikinio maišelio su lipnios juostos dalimi paviršių, 2019 m. sausio 31 d. rasto ir paimto kratos metu D. M. gyvenamojoje vietoje ( - ), yra narkotinės medžiagos – kokaino pėdsakų. (t. 2, b. l. 179-180).

44Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2019 m. vasario 27 d. Specialisto išvadoje Nr. 140-(664)-IS1-1046 nurodyta, jog tirti pateiktuose 11 užspaudžiamų maišelių, esančioje baltos spalvos medžiagoje, supakuotoje pakete Nr. 422037, yra narkotinės medžiagos – kokaino, kurio masė yra 1,275 g (13,7 %); tirti pateiktame užspaudžiamame maišelyje, esančioje baltos spalvos medžiagoje, supakuotoje pakete Nr. 452678, yra narkotinės medžiagos – kokaino pėdsakų; tirti pateiktoje baltos spalvos medžiagoje, supakuotoje pakete Nr. 0026832, yra narkotinės medžiagos – kokaino, kurio masė yra 2,552 g (12,8 %); tirti pateiktų keturių tablečių sudėtyje, supakuotų pakete Nr. 281391, yra psichotropinės medžiagos – MDMA, kurios masės yra 0,200 g (30,1 %) ir 0,251 g (31,4 %); tirti pateiktuose 2 vienetuose užspaudžiamų maišelių esančioje medžiagoje, supakuotoje pakete Nr. 281391, yra narkotinės medžiagos – kokaino, kurio masė yra 0,316 g (32,6 %); tirti pateiktose augalinės kilmės medžiagose, supakuotose pakete Nr. 512414, yra narkotinės medžiagos – kanapių (antžeminių dalių), kurių masė yra 0,376 g, o 9-tetrahidrokanabinolio kiekis tirti pateiktose kanapėse (antžeminėse dalyse) yra 11,6 %; ant tyrimui pateiktų elektroninių svarstyklių, supakuotų pakete Nr. 512417, yra narkotinės medžiagos – kokaino pėdsakų; ant tirti pateiktų elektroninių svarstyklių, plastikinio dangtelio ir sulankstytos plastikinės kortelės, supakuotų pakte Nr. 460609, yra narkotinės medžiagos – kokaino pėdsakų. (t. 2, b. l. 185-186).

45Įrodymų vertinimas

46Kaltinamasis I. K. tiek ikiteisminio tyrimo metu (t. 3, b. l. 44-46, 49-50), tiek apklaustas teisminio nagrinėjimo metu, savo kaltę pripažino visiškai ir parodė, kad asmeniniam vartojimui įsigijo iš D. M. kokaino.

47Kaltinamojo I. K. kaltė įrodyta jo paties parodymais, duotais teisiamojo posėdžio metu, kaltinamojo D. M. parodymais teismo posėdžio metu bei ikiteisminio tyrimo metu (t. 3, b. l. 155-156), liudytojo policijos pareigūno J. V. ikiteisminio tyrimo metu duotais parodymais (t. 2, b. l. 194-196), liudytojų R. S., I. R. ikiteisminio tyrimo metu duotais parodymais (t. 3, b. l. 4-5, 7-8) bei baudžiamojoje byloje esančiais rašytiniais įrodymais – 2019 m. sausio 31 d. slapto sekimo protokolu (t. 1, b. l. 185), 2019 m. sausio 31 d. asmens kratos protokolu (t. 2, b. l. 48-50), Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2019 m. vasario 18 d. Specialisto išvada Nr. 140-(691)-IS1-877 (t. 2, b. l. 63-64).

48Aptartų įrodymų visuma patvirtina, kad I. K. kaltinime nurodytomis aplinkybėmis neteisėtai laikė narkotinę medžiagą neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, t. y.: I. K. 2019 m. sausio 31 d. apie 18.00 val. prie Malūnininkų g. 3 namo, Klaipėdoje, iš D. M. už 180 eurų, neteisėtai, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, įgijo 2 plastikinius maišelius, su baltos spalvos kietos medžiagos fragmentais ir miltelių mišiniu, kurių bendra masė yra 1,691 g, kurių sudėtyje yra narkotinės medžiagos - kokaino, kurios bendroji masė yra 0,605 g, įsidėjęs į striukės kišenę ją prie savęs laikė ir gabeno automobiliu Volkswagen Passat, valst. Nr. ( - ) iki kol apie 18.15 val. buvo sulaikytas prie Sausio 15-osios g. 4 namo, Klaipėdoje, ir pristatytas į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, adresu Kauno g. 6, Klaipėdoje, kuomet 19.05 val. jo asmens kratos metu šią narkotinę medžiagą surado ir paėmė policijos pareigūnai. I. K. veiksmai teisingai kvalifikuoti pagal BK 259 straipsnio 1 dalį.

49Kaltinamasis D. M. tiek ikiteisminio tyrimo metu (t. 3, b. l. 155-156), tiek apklaustas teisminio nagrinėjimo metu, savo kaltę pripažino visiškai ir patvirtino, kad pardavinėjo narkotikus, kad pardavė narkotikus I. K., kad jam padėdavo M. Š. bei kad laikė narkotinę bei psichotropinę medžiagas (tabletes) be tikslo platinti, o savo reikmėms, nes tuo metu buvo priklausomas nuo narkotikų ir abu su M. Š. vartojo narkotikus, o tabletes buvo nusipirkęs, kad nusiramintų po barnio su M. Š..

50Kaltinamojo D. M. kaltė įrodyta jo paties parodymais, kaltinamojo I. K. parodymais teismo posėdžio metu bei ikiteisminio tyrimo metu (t. 3, b. l. 44-46, 49-50), kaltinamosios M. Š. parodymais teismo posėdžio metu bei ikiteisminio tyrimo metu (t. 3, b. l. 112-114), liudytojo policijos pareigūno J. V. ikiteisminio tyrimo metu duotais parodymais (t. 2, b. l. 194-196), liudytojos A. Š. parodymais ikiteisminio tyrimo metu (t. 3, b. l. 11-12) bei baudžiamojoje byloje esančiais rašytiniais įrodymais – 2018 m. rugsėjo 6 d., 2019 m. vasario 28 d., 2019 m. kovo 1 d., 2019 m. kovo 21 d., 2019 m. Elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolais (t. 1, b. l . 70, 73-74, 86-89, 114-115, 119-120, 123-127), 2019 m. sausio 31 d. slapto sekimo protokolu (t. 1, b. l. 185), 2019 m. sausio 31 d. asmens kratos protokolu (t. 2, b. l. 70-72), 2019 m. gegužės 23 d. apžiūros protokolu (t. 2, b. l. 88-92), Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2019 m. vasario 18 d. Specialisto išvada Nr. 140-(691)-IS1-868 (t. 2, b. l. 98-99), 2019 m. sausio 31 d. kratos protokolu (t. 2, b. l 136-139), 2019 m. vasario 8 d. apžiūros protokolu (t. 2, b. l. 148-161), 2019 m. liepos 23 d. apžiūros protokolu (t. 2, b. l. 164-169), Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2019 m. vasario 27 d. Specialisto išvada Nr. 140-(706)-IS1-1056 (t. 2, b. l. 179-180), Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2019 m. vasario 27 d. Specialisto išvada Nr. 140-(664)-IS1-1046 (t. 2, b. l .185-186).

51Aptartų įrodymų visuma patvirtina, kad D. M., veikdamas bendrininkų grupėje, kaltinime nurodytomis aplinkybėmis neteisėtai laikė ir gabeno narkotinę medžiagą, turėdamas tikslą ją parduoti ar kitaip platinti, ir dalį jos pardavė, t. y.: D. M., veikdamas bendrininkų grupėje su M. Š., iki 2019 m. sausio 31 d., savo gyvenamojoje vietoje bute, esančiame ( - ), veikdamas bendrai su M. Š., neteisėtai laikė 51,617 g baltos spalvos medžiagos, su jos sudėtyje esančiu 7,556 g narkotinės medžiagos - kokaino, turėdamas tikslą ją parduoti, kuomet dalį – 1,691 g šios medžiagos, su jos sudėtyje esančiu 0,605 g narkotinės medžiagos – kokaino, 2019 m. sausio 31 d., apie 17.53 val., prie Malūnininkų g. 3 namo, Klaipėdoje, jis vykdydamas bendrą susitarimą su M. Š., už 180 eurų pardavė I. K., o likusią dalį medžiagos – 49,926 g, su jos sudėtyje esančiu 6,951 g narkotinės medžiagos – kokaino, toliau bendrai su M. Š. neteisėtai laikė aukščiau paminėtame bute. Toliau tęsdamas nusikalstamą veiką ir vykdydamas bendrą susitarimą su M. Š., 2019 m. sausio 31 d., dalį – 19,769 g šios medžiagos, su jos sudėtyje esančiu 2,808 g narkotinės medžiagos – kokaino, turėdamas tikslą ją parduoti ar kitaip platinti, iš savo gyvenamosios vietos ( - ), jis atsinešė į automobilį Volkswagen Passat, valst. Nr. ( - ) ir ją gabeno prie savęs minėtu automobiliu, kol prie Sausio 15-osios g. 4 namo, Klaipėdoje, apie 18.15 val. juos sustabdžius policijos pareigūnams, šią narkotinę medžiagą perdavė M. Š., kad ši ją paslėptų, kuri šią narkotinę medžiagą neteisėtai prie savęs laikė iki apie 20.54 val. Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate, Kauno g. 6, Klaipėdoje, jos asmens kratos metu, šią medžiagą surado ir paėmė policijos pareigūnai. Likusią dalį baltos spalvos medžiagos – 30,157 g, su jos sudėtyje esančiu 4,143 g narkotinės medžiagos – kokaino, jis, veikdamas bendrininkų grupėje su M. Š., ir toliau neteisėtai laikė savo gyvenamojoje vietoje - bute, esančiame ( - ), turėdamas tikslą ją parduoti ar kitaip platinti, iki kol 2019 m. sausio 31 d. apie 23.25 val. ją kratos metu surado ir paėmė policijos pareigūnai. Be to, įrodymų visuma patvirtina, kad D. M., veikdamas bendrininkų grupėje, neteisėtai laikė psichotropinę ir narkotinę medžiagas, neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, t. y.: D. M. 2019 m. sausio 31 d. savo gyvenamojoje vietoje – bute, esančiame adresu ( - ), veikdamas bendrininkų grupėje su M. Š., neteisėtai laikė 4 vienetus tablečių su jų sudėtyje esančia - 0,451 g psichotropinės medžiagos – MDMA, ir 0,376 g narkotinės medžiagos - kanapių (antžeminių dalių), neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, iki kol 2019 m. sausio 31 d. apie 23.25 val. kratos metu šias medžiagas surado ir paėmė policijos pareigūnai. D. M. veiksmai teisingai kvalifikuoti pagal BK 25 straipsnio 2 dalį, 260 straipsnio 1 dalį, 25 straipsnio 2 dalį, 259 straipsnio 1 dalį.

52Kaltinamoji M. Š. tiek ikiteisminio tyrimo metu (t. 3, b. l. 112-114), tiek apklausta teisminio nagrinėjimo metu, savo kaltę pripažino visiškai ir patvirtino, kad pardavinėjo narkotikus, kad D. M. padėdavo pardavinėti narkotikus bei kad laikė narkotikus be tikslo platinti, o savo reikmėms, nes tuo metu abu su D. M. vartojo narkotikus. Nurodė nežinojusi, kad D. M. dar turėjo 4 tabletes, kurių sudėtyje buvo psichotropinės medžiagos MDMA.

53Kaltinamosios M. Š. kaltė įrodyta jos pačios parodymais, kaltinamojo D. M. parodymais teismo posėdžio metu bei ikiteisminio tyrimo metu (t. 3, b. l. 155-156), liudytojo policijos pareigūno J. V. ikiteisminio tyrimo metu duotais parodymais (t. 2, b. l. 194-196), liudytojos A. Š. parodymais ikiteisminio tyrimo metu (t. 3, b. l. 11-12) bei baudžiamojoje byloje esančiais rašytiniais įrodymais – 2018 m. rugsėjo 6 d., 2019 m. vasario 28 d., 2019 m. kovo 1 d., 2019 m. kovo 21 d., 2019 m. Elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolais (t. 1, b. l . 70, 73-74, 86-89, 114-115, 119-120, 123-127), 2019 m. sausio 31 d. slapto sekimo protokolu (t. 1, b. l. 185), 2019 m. sausio 31 d. asmens kratos protokolu (t. 2, b. l. 70-72), 2019 m. gegužės 23 d. apžiūros protokolu (t. 2, b. l. 88-92), Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2019 m. vasario 18 d. Specialisto išvada Nr. 140-(691)-IS1-868 (t. 2, b. l. 98-99), 2019 m. sausio 31 d. kratos protokolu (t. 2, b. l 136-139), 2019 m. vasario 8 d. apžiūros protokolu (t. 2, b. l. 148-161), 2019 m. liepos 23 d. apžiūros protokolu (t. 2, b. l. 164-169), Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2019 m. vasario 27 d. Specialisto išvada Nr. 140-(706)-IS1-1056 (t. 2, b. l. 179-180), Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2019 m. vasario 27 d. Specialisto išvada Nr. 140-(664)-IS1-1046 (t. 2, b. l .185-186).

54Aptartų įrodymų visuma patvirtina, kad M. Š., veikdama bendrininkų grupėje, kaltinime nurodytomis aplinkybėmis neteisėtai laikė ir gabeno narkotinę medžiagą, turėdama tikslą ją parduoti ar kitaip platinti, ir dalį jos pardavė, t. y.: M. Š., veikdama bendrininkų grupėje su D. M., iki 2019 m. sausio 31 d. savo gyvenamojoje vietoje bute, esančiame ( - ), veikdama bendrai su D. M., neteisėtai laikė 51,617 g baltos spalvos medžiagos, su jos sudėtyje esančiu 7,556 g narkotinės medžiagos - kokaino, turėdama tikslą ją parduoti, kuomet dalį – 1,691 g šios medžiagos, su jos sudėtyje esančiu 0,605 g narkotinės medžiagos – kokaino, 2019 m. sausio 31 d. apie 17.53 val., prie Malūnininkų g. 3 namo, Klaipėdoje, D. M., vykdydamas bendrą susitarimą su M. Š., už 180 eurų pardavė I. K., o likusią dalį medžiagos – 49,926 g, su jos sudėtyje esančiu 6,951 g narkotinės medžiagos – kokaino, toliau bendrai su D. M. neteisėtai laikė aukščiau paminėtame bute. Toliau tęsdama nusikalstamą veiką ir vykdydama bendrą susitarimą su D. M., 2019 m. sausio 31 d., dalį – 19,769 g šios medžiagos, su jos sudėtyje esančiu 2,808 g narkotinės medžiagos – kokaino, turėdama tikslą ją parduoti ar kitaip platinti, iš savo gyvenamosios vietos ( - ), D. M. atsinešė į automobilį Volkswagen Passat, valst. Nr. ( - ) ir ją gabeno prie savęs minėtu automobiliu, kol prie Sausio 15-osios g. 4 namo, Klaipėdoje, apie 18.15 val. juos sustabdžius policijos pareigūnams, šią narkotinę medžiagą perdavė M. Š., kad ši ją paslėptų, kuri šią narkotinę medžiagą neteisėtai prie savęs laikė, iki apie 20.54 val. Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate, Kauno g. 6, Klaipėdoje, kol jos asmens kratos metu, šią medžiagą surado ir paėmė policijos pareigūnai. Likusią dalį baltos spalvos medžiagos – 30,157 g, su jos sudėtyje esančiu 4,143 g narkotinės medžiagos – kokaino, ji, veikdama bendrininkų grupėje su D. M., ir toliau neteisėtai laikė savo gyvenamojoje vietoje - bute, esančiame ( - ), turėdama tikslą ją parduoti ar kitaip platinti, iki kol 2019 m. sausio 31 d. apie 23.25 val. ją kratos metu surado ir paėmė policijos pareigūnai. Be to, įrodymų visuma patvirtina, kad M. Š., veikdama bendrininkų grupėje, neteisėtai laikė narkotinę medžiagas, neturėdama tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, t. y.: M. Š. 2019 m. sausio 31 d. savo gyvenamojoje vietoje – bute, esančiame adresu ( - ), veikdama bendrininkų grupėje su D. M., neteisėtai laikė 0,376 g narkotinės medžiagos - kanapių (antžeminių dalių), neturėdama tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, iki kol 2019 m. sausio 31 d. apie 23.25 val. kratos metu šias medžiagas surado ir paėmė policijos pareigūnai. M. Š. veiksmai teisingai kvalifikuoti pagal BK 25 straipsnio 2 dalį, 260 straipsnio 1 dalį, 25 straipsnio 2 dalį, 259 straipsnio 1 dalį.

55Aprašant kaltinimą M. Š., buvo nurodyta, kad: „ji 2019 m. sausio 31 d. savo gyvenamojoje vietoje – bute, esančiame adresu ( - ), veikdama bendrininkų grupėje su D. M., neteisėtai laikė 4 vienetus tablečių su jų sudėtyje esančia - 0,451 g psichotropinės medžiagos – MDMA, ir 0,376 g narkotinės medžiagos - kanapių (antžeminių dalių), neturėdama tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, iki kol 2019 m. sausio 31 d. apie 23.25 val. kratos metu šias medžiagas surado ir paėmė policijos pareigūnai.“. Teisiamojo posėdžio metu M. Š. nurodė, kad ji nieko nežinojo apie tas 4 tabletes, tai patvirtino ir D. M. –jis parodė, kad M. Š. apie tas tabletes nieko nežinojo, nes jis jas buvo įsigijęs savo reikmėms, kai susipyko su M. Š.. Esant nustatytoms aplinkybės, iš kaltinimo šalintina aplinkybė, kad M. Š. neteisėtai laikė 4 vienetus tablečių su jų sudėtyje esančia - 0,451 g psichotropinės medžiagos – MDMA.

56Bausmių skyrimas

57Teismas, skirdamas bausmes kaltinamiesiems, vadovaujasi bendraisiais bausmių skyrimo pagrindais, numatytais BK 54 straipsnyje, atsižvelgia į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, motyvus ir tikslus, kaltinamųjų asmenybes, į atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių visumą.

58Kaltinamųjų I. K., D. M., M. Š. atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažintina tai, kad jie prisipažino padarę nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailisi (BK 59 straipsnio 1 dalies 2 punktas). Kaltinamųjų D. M. ir M. Š. atsakomybę sunkinančia aplinkybe laikytina tai, kad nusikalstamas veikas jie padarė veikdami bendrininkų grupe (BK 60 straipsnio 1 dalies 1 punktas). Kaltinamojo I. K. atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

59I. K. padarė vieną tyčinę nusikalstamą veiką, priskiriamą nesunkių nusikaltimų kategorijai (BK 11 straipsnio 3 dalis). Sprendžiant dėl bausmės rūšies parinkimo, atsižvelgtina į I. K. asmenybę – jauno amžiaus, neteistas (t. 3, b. l. 34-35), pagrindinio išsilavinimo, nevedęs, dirba Jungtinėje Karalystėje, fabrike „( - )“ pakuotoju, administracine tvarka baustas (t. 3, b. l. 32-33), kaltę pripažino visiškai, jo atsakomybę lengvina viena aplinkybė, jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Paminėtos aplinkybės leidžia daryti išvadą, jog bausmės tikslai kaltinamojo I. K. atžvilgiu, tikslingiausiai ir veiksmingiausiai užtikrinant bausmės įvykdymą bei užtikrinant, kad skiriama bausmė būtų proporcinga padarytų nusikalstamų veikų pavojingumui, bei atsižvelgiant į tai, kad I. K. teisiamas pirmą kartą, bus pasiekti I. K. už nusikalstamos veikos, numatytos BK 259 straipsnio 1 dalyje, padarymą, paskyrus BK 259 straipsnio 1 dalies sankcijoje numatytą bausmę – baudą, kurios dydis lygus jos minimaliam dydžiui, numatytam BK 47 straipsnio 3 dalies 2 punkte. Atsižvelgiant į I. K. finansinę padėtį, į tai, kad jis dirba Jungtinėje Karalystėje, fabrike „( - )“ pakuotoju, baudos sumokėjimas išdėstytinas per šešis mėnesius.

60Atsižvelgiant į tai, jog byla buvo išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą, yra pagrindas taikyti BK 641 straipsnio nuostatas ir I. K. šiuo nuosprendžiu paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu.

61Kaltinamajam I. K. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, panaikintina pradėjus bausmės vykdymą. (t. 3, b. l. 51-53).

62D. M. padarė dvi tyčines nusikalstamas veikas - vieną priskiriamą nesunkių ir vieną priskiriamą sunkių nusikaltimų kategorijai (BK 11 straipsnio, 3 dalis 5 dalis). Sprendžiant dėl bausmės rūšies parinkimo, atsižvelgtina į D. M. asmenybę – jauno amžiaus, dirba UAB „( - )“ kurjeriu (t. 3, b. l. 125), nevedęs, tačiau gyvena su sugyventine, kuri laukiasi, anksčiau neteistas (t. 3, b. l. 136-137), administracine tvarka baustas (t. 3, b. l. 127-135), kaltę pripažino visiškai, jo atsakomybę lengvina vieną aplinkybė, jo atsakomybę sunkina viena aplinkybė. Taip pat atsižvelgtina į tai, kad D. M. vaidmuo nusikaltimų daryme buvo pagrindinis, o platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekis pakankamai didelis, buvo nevienkartinis platinimas, kaip nurodė pats D. M. iš šios veiklos jis uždirbo 1000 Eur pajamų. Paminėtos aplinkybės leidžia daryti išvadą, jog bausmės tikslai šiuo atveju kaltinamojo D. M. atžvilgiu, tikslingiausiai ir veiksmingiausiai užtikrinant bausmės įvykdymą, bus pasiekti D. M. už nusikalstamos veikos, numatytos BK 25 straipsnio 2 dalyje, 260 straipsnio 1 dalyje, padarymą paskyrus BK 260 straipsnio 1 dalyje numatytą vienintelę bausmę – laisvės atėmimą, kurios dydis lygus minimaliam jos dydžiui, numatytam BK 260 straipsnio 1 dalies sankcijoje, o už nusikalstamos veikos, numatytos BK 25 straipsnio 2 dalyje, 259 straipsnio 1 dalyje, padarymą paskyrus bausmę – laisvės apribojimą, kurios dydis didesnis nei šios bausmės vidurkis, numatytas BK 48 straipsnio 2 dalyje. Vadovaujantis BK 63 straipsnio 1 ir 4 dalimis, 65 straipsnio 1 dalies 1 punkto b papunkčiu, paskirtos bausmės bendrintinos dalinio sudėjimo būdu.

63Atsižvelgiant į tai, jog byla buvo išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą, yra pagrindas taikyti BK 641 straipsnio nuostatas ir D. M. šiuo nuosprendžiu paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu.

64Į bausmės laiką įskaitytinas D. M. laikinajame sulaikyme išbūtas laikas nuo 2019 m. sausio 31 d. 19.47 val. iki 2019 m. vasario 1 d. 15.30 val. (viena para) (t. 3, b. 1. 141-142, 159-16), vieną laikino sulaikymo dieną prilyginant vienai laisvės atėmimo bausmės dienai.

65Kaltinamajam D. M. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, panaikintina pradėjus bausmės vykdymą. (t. 3, b. l. 161-163).

66Konfiskuotinas turtas laikomas šio kodekso uždraustos veikos įrankis, priemonė ar rezultatas (BK 72 straipsnio 2 dalis), todėl 1000 Eur, kuriuos D. M. gavo iš prekybos narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, išieškotini iš D. M., kaip nusikalstamos veikos rezultatas.

67Pagal BK 54 straipsnio 1 dalį teismas skiria bausmę pagal šio kodekso specialiosios dalies straipsnio, numatančio atsakomybę už padarytą nusikalstamą veiką, sankciją, laikydamasis šio kodekso bendrosios dalies nuostatų. Švelnesnė, negu straipsnio sankcijoje numatyta, bausmė skiriama tik esant BK 62 straipsnio arba 54 straipsnio 3 dalyje nurodytiems pagrindams. Pagal BK 54 straipsnio 3 dalį, jeigu specialiosios dalies straipsnio sankcijoje numatytos bausmės paskyrimas aiškiai prieštarautų teisingumo principui, teismas, vadovaudamasis bausmės paskirtimi, gali motyvuotai paskirti švelnesnę bausmę. Teismų praktikoje laikomasi nuostatos, kad BK 54 straipsnio 3 dalis taikoma teismui nustačius išimtines aplinkybes, leidžiančias spręsti, kad straipsnio sankcijoje numatytos bausmės paskyrimas šiam asmeniui už šios nusikalstamos veikos padarymą aiškiai prieštarautų teisingumo principui. Kartu akcentuojama, kad taikyti BK 54 straipsnio 3 dalies nuostatas galima, kai nėra BK 62 straipsnyje nurodytų pagrindų (kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-7/2010, 2K-323/2012). Teisingumo principo reikalavimų įgyvendinimas paskiriant bausmę kaltininkui (BK 41 straipsnio 2 dalies 5 punktas) – tai nusikalstamos veikos, jos padarymo aplinkybių, kaltininko asmenybės įvertinimas. Šia prasme svarbu įvertinti ir nuo nusikaltimo nukentėjusių asmenų teisėtus interesus, atsižvelgti į kaltininko asmenybę, jo padėties ypatumus, kaltininko ir jo šeimos narių socialinius ryšius. Taikant BK 54 straipsnio 3 dalį, iš esmės turi būti nustatyta tokia aplinkybių visuma, „kurioje bausmė, nors formaliai ir atitinkanti visas bausmės skyrimo nuostatas (tai gali būti ir sankcijos minimumas), gali nepasiekti visų tikslų, nurodytų BK 41 straipsnio 2 dalyje, netgi atvirkščiai – pasiekti iš esmės tik vieną bausmės tikslą – nubaudimą“. Teismų praktikoje akcentuojama, kad pagal BK 54 straipsnio 3 dalį kitokia bausmė, nei numatyta straipsnio, pagal kurį kvalifikuota veika, sankcijoje, paprastai gali būti paskiriama, jei yra išimtinės aplinkybės ir nėra pagrindo paskirti švelnesnę negu įstatymo numatytą bausmę pagal BK 62 straipsnį, o įstatymo numatytos bausmės paskyrimas būtų aiškiai neproporcingas (neadekvatus) konkrečiam baudžiamojo įstatymo pažeidimui, kaltininko asmenybei bei kitoms bylos aplinkybėms (pvz., kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-77/2007, 2K-226/2010, 2K-19/2011, 2K-412/2014). Taigi remiantis BK 54 straipsnio 3 dalies nuostatomis bausmė gali būti švelninama tik išimtiniais atvejais, nustačius ypatingas aplinkybes, dėl kurių sankcijoje numatytos bausmės skyrimas akivaizdžiai negalėtų būti laikomas teisingu.

68Šioje baudžiamojoje byloje kaltinamoji M. Š. yra teisiama pirmą kartą, yra jauno amžiaus, dirba, šiuo metu laukiasi dvynukų, kalta prisipažino, dėl savo tokio elgesio labai gailėjosi, vertina jį kritiškai, naujų nusikalstamų veikų nėra padarę, todėl teismas sprendžia, kad šiuo atveju kaltinamajai M. Š. paskyrus vienintelę BK 260 straipsnio 1 dalies sankcijoje nurodytą bausmę – laisvės atėmimą, o pagal BK 259 straipsnio 1 dalį – baudą arba areštą, būtų aiškiai neproporcingas (neadekvatus) šiam baudžiamojo įstatymo pažeidimui, kaltininkės asmenybei bei kitoms bylos aplinkybėms. Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, teismas sprendžia, kad nesant galimybės kaltinamajai M. Š. taikyti BK 62 straipsnio nuostatų, šiuo atveju parenkant bausmės rūšis kaltinamajai M. Š. pagal BK 260 straipsnio 1 dalį ir BK 259 straipsnio 1 dalį, gali būti taikoma BK 54 straipsnio 3 dalis ir skiriama švelnesnė bausmė, nei numato BK 259 straipsnio 1 dalies ir BK 260 straipsnio 1 dalies sankcijos.

69M. Š. padarė dvi tyčines nusikalstamas veikas, vieną priskiriamą sunkių nusikaltimų kategorijai, vieną - nesunkių (BK 11 straipsnio 3, 5 dalys). Sprendžiant dėl bausmės rūšies parinkimo, atsižvelgtina į M. Š. asmenybę – jauno amžiaus, dirba UAB „( - )“ pardavimų konsultante (t. 3, b. l. 92-93), netekėjusi, tačiau gyvena su sugyventiniu ir laukiasi, neteista (t. 3, b. l. 95-96), administracine tvarka nebausta (t. 3, b. l. 94), kaltę pripažino visiškai, jos atsakomybę lengvina viena aplinkybė, jos atsakomybę sunkina viena aplinkybė. Taip pat atsižvelgtina į tai, kad M. Š. vaidmuo nusikaltimų daryme buvo ne pagrindinis -antraeilis, ji buvo tik vykdytoja, gautus pinigus ji perduodavo D. M.. Paminėtos aplinkybės leidžia daryti išvadą, jog bausmės tikslai šiuo atveju kaltinamosios M. Š. atžvilgiu, tikslingiausiai ir veiksmingiausiai užtikrinant bausmės įvykdymą, bus pasiekti M. Š. už nusikalstamų veikų, numatytų BK 25 straipsnio 2 dalyje, 260 straipsnio 1 dalyje, 25 straipsnio 2 dalyje, 259 straipsnio 1 dalyje, padarymą, taikant BK 54 straipsnio 3 dalį, paskyrus švelnesnę nei BK 260 straipsnio 1 dalies, 259 straipsnio 1 dalies sankcijose numatytą bausmę – laisvės apribojimą. Vadovaujantis BK 63 straipsnio 1, 4 dalimis, paskirtos bausmės bendrintinos dalinio sudėjimo būdu. Siekiant padėti kaltinamajai M. Š. pakeisti gyvenimo būdą ir elgesį, sulaikyti nuo naujų nusikalstamų veikų padarymo, vadovaujantis BK 48 straipsnio 5 dalies 2 punktu, laisvės apribojimo bausmės vykdymo laikotarpiu jai uždraustina bendrauti su asmenimis, vartojančiais narkotines ar psichotropines medžiagas, bei vadovaujantis BK 48 straipsnio 6 dalies 1 punktu, skirtinas įpareigojimas: būti namuose nuo 23.00 val. iki 6.00 val., jei tai nesusiję su darbu ar mokslu.

70Atsižvelgiant į tai, jog byla buvo išnagrinėta atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą, yra pagrindas taikyti BK 641 straipsnio nuostatas ir M. Š. šiuo nuosprendžiu paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu.

71Kaltinamajai M. Š. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, panaikintina pradėjus bausmės vykdymą. (t. 3, b. l. 116-117).

72Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti: vokas su dešimčia kompaktinių diskų su informacija, pridėtas prie bylos, nuosprendžiui įsiteisėjus, paliktinas saugoti byloje.

73Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti: likusios po atlikto tyrimų narkotinės medžiagos saugomos Policijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos Aptarnavimo skyriaus Sandėlių poskyrio sandėlyje saugykloje (Liepyno g. 7, Vilnius): kokainas, kanapės, MDMA (t. 2, b. l. 65, 100, 187); kiti daiktai saugomi Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate daiktinių įrodymų saugojimo kambaryje: vokai su objektų pakuotėmis (t. 2, b. l. 66-67, 101-102); vokas su objektų pakuotėmis, plastikiniu maišeliu, lipnios juostos dalimis, vokas su DNR pavyzdžiais, dvejomis elektroninėmis svarstyklėmis, plastikiniu dangteliu, plastikine kortele, dėžute, maišeliu su tabako likučiais (t. 2, 188-189) - nuosprendžiui įsiteisėjus sunaikintini.

74Civilinis ieškinys nepareikštas. Proceso išlaidų nėra.

75Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 297-305 straipsniais ir 307-308 straipsniais, teismas

Nutarė

76I. K. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalį ir paskirti jam 51 MGL (2550 Eur (dviejų tūkstančių penkių šimtų penkiasdešimties eurų 00 centų) dydžio baudą.

77Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 straipsniu šiuo nuosprendžiu paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir galutinę bausmę pagal šį nuosprendį I. K. paskirti – 34 MGL (1700 Eur (vieno tūkstančio septynių šimtų eurų 00 centų) dydžio baudą.

78Paskirtos 34 MGL (1700 Eur (vieno tūkstančio septynių šimtų eurų 00 centų) baudos sumokėjimą išdėstyti per šešis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos, nustatant, kad pirmus penkis mėnesius turi būti sumokėta po 283 Eur (du šimtus aštuoniasdešimt tris eurus 00 centų), o paskutinį mėnesį – 285 Eur (du šimtai aštuoniasdešimt penki eurai 00 centų). Išaiškinti, kad bauda turi būti mokama į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos sąskaitą (įmokos kodas 6801). Mokėjimo kvitą būtina pateikti į Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.

79I. K. paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti, panaikinti pradėjus bausmės vykdymą.

80D. M. (D. M.) pripažinti kaltu:

81-

82pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalį ir paskirti jam vienerių metų šešių mėnesių laisvės apribojimo bausmę;

83-

84pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 1 dalį ir paskirti jam dvejų metų laisvės atėmimo bausmę.

85Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 63 straipsnio 1, 4 dalimis, 65 straipsnio 1 dalies 1 punkto b papunkčiu, paskirtas bausmes subendrinti dalinio sudėjimo būdu, prie griežtesnės bausmės iš dalies pridedant švelnesnę bausmę ir D. M. paskirti subendrintą bausmę – laisvės atėmimą dvejiems metams trims mėnesiams.

86Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 straipsniu šiuo nuosprendžiu paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir galutinę bausmę pagal šį nuosprendį D. M. paskirti – vienerių metų šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

87Į bausmės laiką įskaityti D. M. laikinajame sulaikyme išbūtą laiką nuo 2019 m. sausio 31 d. 19.47 val. iki 2019 m. vasario 1 d. 15.30 val. (vieną parą), vieną laikino sulaikymo dieną prilyginant vienai laisvės atėmimo bausmės dienai, ir laikyti, kad viena laisvės atėmimo bausmės diena yra atlikta.

88Nustatyti, kad laisvės atėmimo bausmė atliekama pataisos namuose. Bausmės pradžią skaičiuoti nuo faktinio momento, kai D. M. pradės atlikinėti paskirtą laisvės atėmimo bausmę.

89D. M. paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti, panaikinti pradėjus bausmės vykdymą.

90Išieškoti iš D. M. 1000 Eur (vieną tūkstantį eurų) valstybės naudai.

91M. Š. pripažinti kalta:

92-

93pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalį ir, taikant Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 54 straipsnio 3 dalį, paskirti jai vienerių metų laisvės apribojimo bausmę;

94-

95pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 1 dalį ir, taikant Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 54 straipsnio 3 dalį, paskirti jai vienerių metų šešių mėnesių laisvės apribojimo bausmę.

96Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 63 straipsnio 1, 4 dalimis, paskirtas bausmes subendrinti dalinio sudėjimo būdu, prie griežtesnės bausmės pridedant dalį švelnesnės bausmės, ir M. Š. paskirti subendrintą bausmę - laisvės apribojimą dvejiems metams.

97Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 straipsniu šiuo nuosprendžiu paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir galutinę bausmę pagal šį nuosprendį M. Š. paskirti – vienerių metų šešių mėnesių laisvės apribojimo bausmę.

98Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 48 straipsnio 5 dalies 2 punktu, 6 dalies 1 punktais, laisvės apribojimo bausmės atlikimo metu M. Š. uždrausti bendrauti su asmenimis, vartojančiais narkotines ar psichotropines medžiagas, bei įpareigoti būti namuose nuo 23.00 val. iki 6.00 val., jei tai nesusiję su darbu ar mokslu.

99M. Š. paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti, panaikinti pradėjus bausmės vykdymą.

100Daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti: voką su dešimčia kompaktinių diskų su informacija, pridėtą prie bylos, nuosprendžiui įsiteisėjus, palikti saugoti byloje.

101Nuosprendžiui įsiteisėjus sunaikinti daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti:

102-

103Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Aptarnavimo skyriaus Sandėlių poskyrio sandėlyje - saugykloje, adresu Liepyno g. 7, Vilnius, saugomus: kokainą, kanapes, MDMA;

104-

105Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato daiktinių įrodymų saugojimo kambaryje saugomus: vokus su objektų pakuotėmis; voką su objektų pakuotėmis, su plastikiniu maišeliu, lipnios juostos dalimis; voką su DNR pavyzdžiais, dvejomis elektroninėmis svarstyklėmis, plastikiniu dangteliu, plastikine kortele, dėžute, maišeliu su tabako likučiais.

106Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus.

Ryšiai
1. Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėja Rasa... 2. viešame teisiamajame posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo... 3. I. K., asmens kodas ( - ) gimęs ( - ) Kaune, Lietuvos Respublikos pilietis,... 4. D. M., asmens kodas ( - ) gimęs ( - ) Klaipėdoje, Lietuvos Respublikos... 5. M. Š., asmens kodas ( - ) gimusi ( - ) Plungėje, Lietuvos Respublikos... 6. Teismas... 7. I. K. neteisėtai, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, įgijo,... 8. I. K. 2019 m. sausio 31 d. apie 18.00 val. prie Malūnininkų g. 3 namo,... 9. D. M., veikdamas bendrininkų grupėje, neteisėtai laikė ir gabeno narkotinę... 10. D. M., veikdamas bendrininkų grupėje su M. Š., iki 2019 m. sausio 31 d.,... 11. Toliau tęsdamas nusikalstamą veiką ir vykdydamas bendrą susitarimą su M.... 12. Likusią dalį baltos spalvos medžiagos – 30,157 g, su jos sudėtyje... 13. Be to, D. M., veikdamas bendrininkų grupėje, neteisėtai laikė... 14. D. M., 2019 m. sausio 31 d. savo gyvenamojoje vietoje – bute, esančiame... 15. M. Š. veikdama bendrininkų grupėje, neteisėtai laikė ir gabeno narkotinę... 16. M. Š., veikdama bendrininkų grupėje su D. M., iki 2019 m. sausio 31 d. savo... 17. Toliau tęsdama nusikalstamą veiką ir vykdydama bendrą susitarimą su D. M.,... 18. Likusią dalį baltos spalvos medžiagos – 30,157 g, su jos sudėtyje... 19. Be to, M. Š., veikdama bendrininkų grupėje, neteisėtai laikė narkotinę... 20. ji 2019 m. sausio 31 d. savo gyvenamojoje vietoje – bute, esančiame adresu (... 21. Teisiamojo posėdžio metu kaltinamasis I. K. kaltu prisipažino visiškai.... 22. Teisiamojo posėdžio metu kaltinamasis D. M. kaltu prisipažino visiškai.... 23. Teisiamojo posėdžio metu kaltinamoji M. Š. kalta prisipažino visiškai.... 24. Kadangi kaltinamieji po kaltinamojo akto paskelbimo savo kaltę pripažino... 25. Be kaltinamųjų prisipažinimo, byloje surinkti ir ištirti kiti duomenys,... 26. Kaltinamasis I. K., apklaustas ikiteisminio tyrimo metu, kaltę pripažino... 27. Kaltinamasis D. M., apklaustas ikiteisminio tyrimo metu, kaltę pripažino... 28. Kaltinamoji M. Š., apklausta ikiteisminio tyrimo metu, kaltę pripažino iš... 29. Liudytojas policijos pareigūnas J. V., apklaustas ikiteisminio tyrimo metu,... 30. Liudytoja R. S., apklausta ikiteisminio tyrimo metu, parodė, kad 2019 m.... 31. Liudytoja I. R., apklausta ikiteisminio tyrimo metu, parodė, kad seniai... 32. Liudytoja A. Š., apklausta ikiteisminio tyrimo metu, parodė, kad panašiai... 33. 2018 m. rugsėjo 6 d., 2019 m. vasario 28 d., 2019 m. kovo 1 d., 2019 m. kovo... 34. 2019 m. sausio 31 d. slapto sekimo protokole užfiksuota, kaip D. M. stovi prie... 35. 2019 m. sausio 31 d. asmens kratos protokole užfiksuota, kad atlikus I. K.... 36. Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2019 m. vasario 18 d.... 37. 2019 m. sausio 31 d. asmens kratos protokole užfiksuota, kad atlikus M. Š.... 38. 2019 m. gegužės 23 d. apžiūros protokole užfiksuota fotonuotraukų, rastų... 39. Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2019 m. vasario 18 d.... 40. 2019 m. sausio 31 d. kratos protokole užfiksuota, kad kratos, atliktos D. M.... 41. 2019 m. vasario 8 d. apžiūros protokole užfiksuota kratos, atliktos D. M.... 42. 2019 m. liepos 23 d. apžiūros protokole užfiksuota kratos, atliktos D. M.... 43. Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2019 m. vasario 27 d.... 44. Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro 2019 m. vasario 27 d.... 45. Įrodymų vertinimas... 46. Kaltinamasis I. K. tiek ikiteisminio tyrimo metu (t. 3, b. l. 44-46, 49-50),... 47. Kaltinamojo I. K. kaltė įrodyta jo paties parodymais, duotais teisiamojo... 48. Aptartų įrodymų visuma patvirtina, kad I. K. kaltinime nurodytomis... 49. Kaltinamasis D. M. tiek ikiteisminio tyrimo metu (t. 3, b. l. 155-156), tiek... 50. Kaltinamojo D. M. kaltė įrodyta jo paties parodymais, kaltinamojo I. K.... 51. Aptartų įrodymų visuma patvirtina, kad D. M., veikdamas bendrininkų... 52. Kaltinamoji M. Š. tiek ikiteisminio tyrimo metu (t. 3, b. l. 112-114), tiek... 53. Kaltinamosios M. Š. kaltė įrodyta jos pačios parodymais, kaltinamojo D. M.... 54. Aptartų įrodymų visuma patvirtina, kad M. Š., veikdama bendrininkų... 55. Aprašant kaltinimą M. Š., buvo nurodyta, kad: „ji 2019 m. sausio 31 d.... 56. Bausmių skyrimas... 57. Teismas, skirdamas bausmes kaltinamiesiems, vadovaujasi bendraisiais bausmių... 58. Kaltinamųjų I. K., D. M., M. Š. atsakomybę lengvinančia aplinkybe... 59. I. K. padarė vieną tyčinę nusikalstamą veiką, priskiriamą nesunkių... 60. Atsižvelgiant į tai, jog byla buvo išnagrinėta atlikus sutrumpintą... 61. Kaltinamajam I. K. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas... 62. D. M. padarė dvi tyčines nusikalstamas veikas - vieną priskiriamą nesunkių... 63. Atsižvelgiant į tai, jog byla buvo išnagrinėta atlikus sutrumpintą... 64. Į bausmės laiką įskaitytinas D. M. laikinajame sulaikyme išbūtas laikas... 65. Kaltinamajam D. M. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas... 66. Konfiskuotinas turtas laikomas šio kodekso uždraustos veikos įrankis,... 67. Pagal BK 54 straipsnio 1 dalį teismas skiria bausmę pagal šio kodekso... 68. Šioje baudžiamojoje byloje kaltinamoji M. Š. yra teisiama pirmą kartą, yra... 69. M. Š. padarė dvi tyčines nusikalstamas veikas, vieną priskiriamą sunkių... 70. Atsižvelgiant į tai, jog byla buvo išnagrinėta atlikus sutrumpintą... 71. Kaltinamajai M. Š. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas... 72. Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti: vokas su... 73. Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti: likusios... 74. Civilinis ieškinys nepareikštas. Proceso išlaidų nėra.... 75. Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 297-305... 76. I. K. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259... 77. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 straipsniu šiuo... 78. Paskirtos 34 MGL (1700 Eur (vieno tūkstančio septynių šimtų eurų 00... 79. I. K. paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą... 80. D. M. (D. M.) pripažinti kaltu:... 81. -... 82. pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalį ir... 83. -... 84. pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 1 dalį ir... 85. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 63 straipsnio 1, 4... 86. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 straipsniu šiuo... 87. Į bausmės laiką įskaityti D. M. laikinajame sulaikyme išbūtą laiką nuo... 88. Nustatyti, kad laisvės atėmimo bausmė atliekama pataisos namuose. Bausmės... 89. D. M. paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą... 90. Išieškoti iš D. M. 1000 Eur (vieną tūkstantį eurų) valstybės naudai.... 91. M. Š. pripažinti kalta:... 92. -... 93. pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalį ir,... 94. -... 95. pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 1 dalį ir,... 96. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 63 straipsnio 1, 4... 97. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 straipsniu šiuo... 98. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 48 straipsnio 5 dalies... 99. M. Š. paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą... 100. Daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti: voką... 101. Nuosprendžiui įsiteisėjus sunaikinti daiktus, turinčius reikšmės... 102. -... 103. Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Aptarnavimo skyriaus... 104. -... 105. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato daiktinių įrodymų... 106. Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas...