Byla eB2-304-883/2019
Dėl bendrovės pripažinimo bankrutavusia

1Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Irena Stasiūnienė

2rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo bankrutavusios uždarosios akcinės bendrovės (toliau – ir BUAB) „Auto nuoma ir lizingas“ bankroto administratoriaus J. U. prašymą dėl bendrovės pripažinimo bankrutavusia.

3Teismas

Nustatė

41.

5Šiaulių apygardos teismas 2018 m. lapkričio 23 d. nutartimi civilinėje byloje Nr. eB2- 831- 883/2018 iškėlė bankroto bylą atsakovei BUAB „Auto nuoma ir lizingas“ (nutartis įsiteisėjo 2018 m. gruodžio 4 d.); bankroto administratoriumi paskirtas J. U. (toliau – ir bankroto administratorius). 2019 m. vasario 20 d. teismas nutartimi civilinėje byloje Nr. eB2-304-883/2019 taikė supaprastintą bankroto procesą; 2019 m. kovo 14 d. nutartimi teismas pripažino BUAB „Auto nuoma ir lizingas“ bankrutavusia ir likvidavo BUAB „Auto nuoma ir lizingas“ dėl bankroto.

62.

7Bankroto administratorius 2019 m. gruodžio 3 d. pateikė teismui prašymą dėl bendrovės pripažinimo bankrutavusia, prašydamas priimti sprendimą dėl BUAB „Auto nuoma ir lizingas“ pabaigos. Nurodė, kad BUAB „Auto nuoma ir lizingas“ bankroto procedūra yra baigta, nes bankroto administratorius pilnai įvykdė Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo įpareigojimus. Taip pat, kreipėsi į aplinkos apsaugos departamentą dėl pažymos patvirtinančios, kad Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos neturi duomenų, jog BUAB „Auto nuoma ir lizingas“ yra sukauptos atliekos, užterštas dirvožemis ar gruntas. 2019 m. gruodžio 12 d. sudarytas likvidacinis aktas patvirtina, kad BUAB „Auto nuoma ir lizingas“ turto neturėjo ir sandorių, kuriuos būtų galima panaikinti nebuvo nustatyta. Bankroto administratorius pateikė visus bylai tinkamai išspręsti reikalingus dokumentus.

83.

9Apie teismo posėdžio datą, laiką, vietą ir teismo sudėtį buvo paskelbta specialioje interneto svetainėje (CPK 133 straipsnio 3 dalis). Prieštaravimų dėl bylos nagrinėjimo rašytinio proceso tvarka negauta, todėl byla nagrinėtina rašytinio proceso tvarka.

10Prašymas tenkintinas

114.

12Pagal Įmonių bankroto įstatymo (toliau tekste – ir ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalį, po to, kai bankroto administratorius pateikia teismui likusio turto grąžinimo, nurašymo arba perdavimo aktus ir Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos pažymą, teismas, nagrinėjantis įmonės bankroto bylą, priima sprendimą dėl įmonės pabaigos.

135.

14Lietuvos apeliacinio teismo yra ne kartą pažymėta, kad gavęs iš bankrutavusios įmonės bankroto administratoriaus dokumentus, būtinus sprendžiant klausimą dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ) 32 straipsnio 4 dalis), teismas gali priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos tik tuo atveju, kai nelieka abejonių, jog atlikti visi įstatyme numatyti būtinieji bankroto proceso darbai, tinkamai pabaigtos bankroto procedūros ir išnaudotos visos galimybės kuo daugiau patenkinti bankrutavusios įmonės kreditorių finansinius reikalavimus (Lietuvos apeliacinio teismo 2007 m. sausio 25 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 2A-213/2007; 2013 m. balandžio 25 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 2A-1428/2013; 2013 m. spalio 28 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 2A-2224/2013).

156.

16Bankroto procedūros ĮBĮ 32 straipsnio pagrindu gali būti užbaigiamos, jeigu bankrutavusios įmonės administratorius pateikia teismui ĮBĮ 31 straipsnio 8 punkte nustatytus dokumentus ir Aplinkos ministerijos regiono aplinkos apsaugos departamento pažymą (procesinio pobūdžio sąlygos) bei įrodymus, jog buvo panaudotos visos protingos ir būtinos priemonės bankrutavusios įmonės kreditorių reikalavimams patenkinti (materialaus pobūdžio sąlyga). Pastarosios sąlygos vertinimas turi būti atliekamas siekiant įsitikinti, ar iš tiesų egzistuoja objektyvios faktinės prielaidos, suponuojančios, kad kreditorių reikalavimai galėtų būti patenkinti didesne apimtimi, jeigu administratorius atliktų papildomus veiksmus, susijusius su bankrutavusios įmonės bankroto procedūrų vykdymu. Vien tik formalus bankroto procedūrų tęsimas (nesant prima facie įrodymų egzistuojant realią galimybę tokiu būdu patenkinti bankrutavusios įmonės kreditorių reikalavimus didesne apimtimi) neužtikrintų nei kreditorių, nei skolininko interesų apsaugos, o atskirais atvejais pažeistų ir bankroto proceso tikslus (pvz., Lietuvos apeliacinio teismo 2014 m. kovo 4 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 2A-979/2014; 2007 m. sausio 25 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 2A-213/2007).

177.

18Nagrinėjamu atveju, bankroto administratorius nurodė, kad remiantis 2019 m. gruodžio 2 d. likvidaciniu aktu BUAB „Auto nuoma ir lizingas“ neturi turto; sandorių, kuriuos būtų galima panaikinti nebuvo nustatyta. Iš teismui pateikto BUAB „Auto nuoma ir lizingas“ 2019 m. gruodžio 2 d. likvidavimo akto nustatyta, kad galutinai patvirtinti bei nepatenkinti kreditorių finansiniai reikalavimai – iš viso 8 238,86 Eur. Bankroto administratorius nurodė, kad kreipėsi į Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos dėl pažymos patvirtinančios, jog Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos neturi duomenų, kad BUAB „Auto nuoma ir lizingas“ yra sukauptos atliekos, užterštas dirvožemis ar gruntas; pateikė 2019-12-11 Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Šiaulių valdybos pažymą, kad įmonė neįvykdytų aplinkosauginių įsipareigojimų neturi.

198.

20Rašytinė bylos medžiaga patvirtina, kad visi ĮBĮ būtinieji bankroto proceso darbai atlikti ir bankroto procedūros baigtos tinkamai, išnaudotos visos galimybės patenkinti BUAB „Auto nuoma ir lizingas“ kreditorių finansinius reikalavimus. Atsižvelgęs į nustatytas aplinkybes, teismas sprendžia, kad yra pagrindas priimti sprendimą dėl BUAB „Auto nuoma ir lizingas“ pabaigos (ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalis).

21Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 26 straipsniu, 32 straipsnio 4 dalį, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 259 straipsniu, teismas,

Nutarė

22Pripažinti, kad BUAB „Auto nuoma ir lizingas“ (j. a. k. 302576122) veikla pasibaigė.

23Įpareigoti BUAB „Auto nuoma ir lizingas“ bankroto administratorių J. U. atlikti veiksmus, numatytus Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 32 straipsnio penktoje dalyje.

24Sprendimas per 30 (trisdešimt) dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai