Byla 3K-3-242/2011

1Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Birutės Janavičiūtės (kolegijos pranešėja), Gintaro Kryževičiaus (kolegijos pirmininkas) ir Sigitos Rudėnaitės, rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjo ieškovių L. M. ir J. V. pareiškimą dėl papildomo sprendimo priėmimo civilinėje byloje pagal ieškovių L. M. ir J. V. ieškinį atsakovams Č. G., D. S. ir Šalčininkų rajono savivaldybės administracijai dėl savininkų teisių gynimo; tretieji asmenys: Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos, VĮ Registrų centras.

2Teisėjų kolegija

Nustatė

3Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2011 m. gegužės 17 d. nutartimi civilinėje byloje Nr. 3K-3-242/2011 netenkino atsakovų Č. G. ir D. S. kasacinio skundo ir Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2010 m. gruodžio 21 d. nutartį paliko nepakeistą. Ieškovės L. M. ir J. V. 2011 m. gegužės 20 d. pateikė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui pareiškimą, kuriuo prašo priimti papildomą sprendimą ir priteisti iš atsakovų Č. G. ir D. S. 1300 Lt (iš kiekvieno po 650 Lt) bylinėjimosi išlaidų, patirtų už atsiliepimo į kasacinį skundą surašymą.

4Teisėjų kolegija konstatuoja:

5Papildomo sprendimo priėmimo klausimas nereglamentuojamas CPK XVII skyriuje, kuriame įtvirtinta bylų proceso kasaciniame teisme tvarka. Vadovaujantis CPK 340 straipsnio 5 dalimi, jeigu nurodytame CPK skyriuje tam tikrų procesinių veiksmų atlikimas nereglamentuojamas, taikomi CPK 1–300 straipsniai, kiek jie neprieštarauja šio skyriaus nuostatoms. CPK 277 straipsnio 1 dalies 3 punkte nustatyta, kad teismas, priėmęs byloje sprendimą, dalyvaujančių byloje asmenų pareiškimu ar savo iniciatyva gali priimti papildomą sprendimą, jeigu teismas neišsprendė bylinėjimosi išlaidų paskirstymo klausimo. Iškelti klausimą dėl papildomo sprendimo priėmimo galima per dvidešimt dienų nuo teismo sprendimo priėmimo dienos (CPK 277 straipsnio 2 dalis).

6Iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2011 m. gegužės 17 d. nutarties turinio matyti, kad kasacinis teismas netenkino atsakovų Č. G. ir D. S. kasacinio skundo, paliko nepakeistą apeliacinės instancijos teismo nutartį, bet nepaskirstė bylinėjimosi išlaidų šalims pagal CPK 93 straipsnio taisykles (CPK 340 straipsnio 5 dalis). Ieškovių pareiškimas išspręsti bylinėjimosi išlaidų klausimą papildomu sprendimu paduotas nepraleidus CPK 277 straipsnio 2 dalyje nustatyto 20 dienų termino tokiam klausimui iškelti. Paduodamos atsiliepimą į kasacinį skundą, ieškovės patyrė 1300 Lt išlaidų už atsiliepimo į kasacinį skundą surašymą. Tai patvirtina byloje pateikti ieškovių ir advokatės L. Semaško 2011 m. kovo 8 d. atstovavimo sutartis, 2011 m. kovo 8 d. 1300 Lt pinigų priėmimo kvitas už teisinę pagalbą parengiant atsiliepimą į kasacinį skundą. Pagal Lietuvos advokatų tarybos 2004 m. kovo 26 d. nutarimu ir teisingumo ministro 2004 m. balandžio 2 d. įsakymu Nr. 1R-85 patvirtintų Rekomendacijų dėl civilinėse bylose priteistino užmokesčio už advokato ar advokato padėjėjo teikiamą teisinę pagalbą (paslaugas) maksimalaus dydžio 8.14 papunktį už atsiliepimo į kasacinį skundą surašymą rekomenduojama priteisti ne daugiau kaip 2 minimalių mėnesinių algų dydžio atlyginimą (1600 Lt). Teisėjų kolegija sprendžia, kad ieškovių pareiškimas dėl papildomo sprendimo tenkintinas ir joms iš atsakovų priteistina 1300 Lt (iš kiekvieno po 650 Lt) išlaidų advokato pagalbai apmokėti.

7Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, vadovaudamasi CPK 93 straipsnio 1 dalimi, 277 straipsnio 1 dalies 3 punktu, 340 straipsnio 5 dalimi, 362 straipsnio 1 dalimi,

Nutarė

8Priteisti ieškovėms L. M. ir J. V. 1300 (vieną tūkstantį tris šimtus) Lt (t. y. po 650 (šešis šimtus penkiasdešimt) Lt kiekvienai) iš atsakovų Č. G. ir D. S. lygiomis dalimis bylinėjimosi išlaidų atlyginimo.

9Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė, neskundžiama ir įsiteisėja nuo priėmimo dienos.