Byla 1-702-725/2019
Dėl nuo jo valios nepriklausančių aplinkybių, kadangi prekės suma viršijo banko mokėjimo kortelėje esantį sąskaitos likutį

1Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Živilė Bliūdžiuvienė, sekretoriaujant Aurijai Morkūnaitei, dalyvaujant prokurorei Kristinai Mockienei, kaltinamajam K. S., jo gynėjai advokatei Elenai Gylienei,

2viešame teisiamajame posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje K. S., gimęs 1996 m. kovo 18 d., Kaune, asmens kodas ( - ) Lietuvos Respublikos pilietis, lietuvis, nevedęs, profesinio išsilavinimo, nedirbantis, gyv. ( - ), Kauno rajonas, teistas: 1. 2018 m. liepos 9 d. Kauno apylinkės teismo nuosprendžiu, pakeistu Kauno apygardos teismo 2019 m. gegužės 29 d. nuosprendžiu, pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 260 straipsnio 1 dalį 2 metų laisvės atėmimo bausme; 2. 2019 m. sausio 3 d. Kauno apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu pagal BK 178 straipsnio 1 dalį 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų 2019 m. balandžio 9 d. nutartimi laisvės apribojimo bausmė buvo pakeista į 60 parų arešto bausmę. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų 2019 m. liepos 1 d. nutartimi Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų 2018 m. liepos 9 d. nuosprendžiu (pakeistu Kauno apygardos teismo 2019 m. gegužės 27 d. nuosprendžiu) K. S. paskirta bausmė subendrinta su Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų 2019 m. sausio 3 d. teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, kuri 2019 m. balandžio 9 d. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų nutartimi buvo pakeista į 60 parų arešto bausmę, bausmių apėmimo būdu, ir paskirta galutinė subendrinta 2 metų laisvės atėmimo bausmė; kaltinamas pagal BK 178 straipsnio 2 dalį, 214 straipsnio 1 dalį, 215 straipsnio 1 dalį, 22 straipsnio 1 dalį, 182 straipsnio 1 dalį.

3Teismas

Nustatė

4K. S. 2018 m. gruodžio 6 d. laikotarpyje nuo 9.40 val. iki 9.50 val., tiksliau nenustatytu laiku, būdamas sporto klubo „Gym+“, esančio ( - ), vyrų persirengimo rūbinėje, iš užrakintos daiktų saugojimo spintelės, tiksliau nenustatytu būdu, pažeisdamas kodinę spynelę, pagrobė svetimą, nukentėjusiajam A. J. priklausantį, turtą: piniginę, 30 eurų vertės, su joje buvusiais 15 eurų įvairiomis kupiūromis, ir „Nike“ sportinius batelius, 50 eurų vertės, tuo padarydamas nukentėjusiajam A. J. 95 eurų turtinę žalą.

5Be to, K. S. 2018 m. gruodžio 6 d. laikotarpyje nuo 9.50 val. iki 11.17 val., tiksliau nenustatytu laiku, neteisėtai laikė svetimą elektroninę mokėjimo priemonę – A. J. vardu „Revolut“ banko išduotą mokėjimo kortelę Nr. **** **** **** 2508, po ko, apgaulės būdu siekdamas užvaldyti svetimą turtą, minėtą kortelę panaudojo savitarnos prekybos kasoje, esančioje prekybos centre „Maxima“, ( - ), neteisėtai inicijavęs finansinę operaciją, priglausdamas bekontaktę nukentėjusiojo A. J. vardu išduotą banko mokėjimo kortelę „Revolut“ prie banko mokėjimo kortelių skaitytuvo, bandydamas atsiskaityti už prekę, tačiau nusikalstamos veikos nebaigė dėl nuo jo valios nepriklausančių aplinkybių, kadangi prekės suma viršijo banko mokėjimo kortelėje esantį sąskaitos likutį.

6Kaltinamasis K. S. kaltu prisipažino ir parodė, kad 2018 m. gruodžio 6 d., naktį miegojęs sporto klubo „Gym+“ sporto salėje, esančiame ( - ), norėdamas valgyti, nusprendė išlaužti persirengimo kambario daiktų spintelės duris ir paimti, ką ras viduje. Gali būti, kad ne viską tiksliai atsimena, gali būti, kad į spintelę pateko ją išlauždamas. Spintelę pasirinko atsitiktinai. Spintelėje buvo krepšys su daiktais. Jis paėmė kedus, nes jo batai buvo suplyšę, ir piniginę. Galėjo būti, kad piniginę rado striukės kišenėje. Piniginėje buvo kažkiek pinigų. „Maximoje“ savitarnos kasoje su rasta „Revolut“ kortele, pridėdamas ją prie skaitytuvo, bandė atsiskaityti už ausines „Havit“, kurios kainavo 14,99 Eur, tačiau kortelėje nepakako pinigų. Tai padaręs, pagalvojo, kad blogai pasielgė, todėl piniginę su joje buvusiais dokumentais ir kortelėmis atnešė ir padavė sporto klubo administracijai. Su civiliniu ieškiniu sutinka. Dabar padarė išvadas dėl savo elgesio, nebevartoja narkotikų.

7Be kaltinamojo K. S. parodymų jo kaltė visiškai įrodyta ir kitais bylos duomenimis bei rašytiniais įrodymais, ištirtais Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 291 straipsnio nustatyta tvarka, BPK 273 straipsnio pagrindu sutrumpinus įrodymų tyrimą.

8Nukentėjusysis A. J., apklaustas ikiteisminio tyrimo metu, parodė, kad 2018 m. gruodžio 6 d. apie 9.20 val. atvykęs į sporto klubą „Gym+“, ( - ), nuėjo persirengti į vyrų persirengimo kambarį. Persirengęs daiktus susidėjo į spintelę Nr. 143 bei ją užrakino jam sporto klubo „Gym+“ išduota kodine spynele. Pasportavęs apie 10.00 val. grįžęs į persirengimo patalpą, pamatė, kad ant spintelės nėra pakabintos jo kodinės spynelės, o ji guli padėta šalia spintelės esančioje tuščioje ertmėje. Taip pat jo dėmesį atkreipė ir jo besimėtančios kojinės šalia spintelės. Atsidaręs spintelę, pamatė, kad nėra jo sportinio krepšio, o striukės išorinėje kišenėje pasigedo ir savo rudos spalvos odinės piniginės. Taip pat neužrakintoje spintelėje Nr. 81 rado savo sportinį krepšį, tačiau jame nebuvo jo „Nike“ sportinių bėgimo batelių, mėlynos spalvos, kurių vertė šiai dienai yra 50 eurų. Piniginės „Massimo Duti“, nelygaus, lyg taškuoto paviršiaus vertė šiai dienai yra 30 eurų. Kiek pamena, piniginėje buvo viena 5 eurų kupiūra ir 10 eurų smulkiomis monetomis, jo vardu išduotas vairuotojo pažymėjimas, taip pat jo vardu išduota asmens tapatybės kortelė, jo dukros U. J. vardu išduota asmens tapatybės kortelė, taip pat „Luminor“ banko kortelė ir „Revolut“ banko kortelė, išduotos jo vardu, taip pat „SEB“ banko kortelė, išduota MB „( - )“ vardu. Piniginėje taip pat buvo „Luminor“ banko kortelės elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų kortelė bei 5 nuolaidų kortelės: „Maxima“, „Mylimiausia“, „Circle K“, „Orlen“, „Viada“, taip pat kelios fotonuotraukos ir įvairūs čekiai. Pareigūnams išvykus, į savo mobilųjį telefoną gavo elektroninį pranešimą iš „Revolut“ banko, kuriame buvo parašyta, kad yra nepakankamas kortelės likutis atsiskaityti už prekes, taip pat pranešime buvo rašoma, kad norėta atsiskaityti Maxima X, pašto kodas ( - ), Lietuva, už 14,99 eurus. Minėtoje kortelėje sąskaitos likutis buvo 2,98 eurai. Viso įvykio metu jam buvo padaryta žala 95 eurai (1 t., b. l. 11, 20).

9Liudytoja G. Š., apklusta ikiteisminio tyrimo metu, parodė, kad 2018 m. gruodžio 6 d. apie 10.05 val. atėjo pas ją klientas A. J. ir pasakė, kad apvogė jo spintelę. Ji tuo pat metu pradėjo atsisukti kameras ir žiūrėti, kad galėjo pavogti iš A. J. daiktus. Jokių asmenų, keliančių įtarimą nepastebėjo. Apie 11.17 val. į „Gym+“ atėjo klientas K. S., kuris atėjęs prie jos nerimavo, buvo sutrikęs. Ji paklausė jo asmens duomenų. Jis jai pasakė savo netikrą pavardę – K. C. ir padavė rudą piniginę, sakydamas ją radęs už sporto klubo (1 t., b. l. 29, 31).

102018 m. gruodžio 6 d. pareiškimo apie padarytą nusikalstamą veiką ir proceso veiksmų atlikimo protokole užfiksuotas pareiškėjo A. J. pranešimas apie įvykį bei jo, apklausto liudytoju, apklausa, kuriuose jis nurodė, kad 2018 m. gruodžio 6 d. apie 9.20 val. atvyko į sporto klubą „Gym+“, adresu ( - ), Kaunas, sportuoti. Savo daiktus susidėjo vyro persirengimo kambaryje, spintelėje Nr. 143, ir užrakino pakabinama kodine spyna. Grįžęs po sporto apie 10.05 val., pamatė, kad ant spintelės nėra spynos, ji padėta šalia. Spintelėje pasigedo piniginės, kuri buvo jo striukės kišenėje, ir vienos poros sportinių batelių. Jo piniginėje buvo 10 eurų ir įvairios banko kortelės ir dokumentai, kuriuos patikslins eigoje (1 t., b. l. 10–14).

112018 m. gruodžio 6 d. įvykio vietos apžiūros protokole užfiksuota, kad įvykio vieta – sporto klubo „Gym+“, ( - ), persirengimo kambarys ir spintelė (1 t., b. l. 12–18).

122018 m. gruodžio 6 d. savanoriško daiktų, dokumentų pateikimo protokole nurodyta, kad G. Š. pateikė apžiūrai piniginę su kortelėmis (1 t., b. l. 32).

132018 m. gruodžio 11 d. daiktų apžiūros protokole užfiksuota rudos spalvos piniginės apžiūra. Atidarius piniginę, viename skyriuje rastos sudėtos nuolaidų kortelės „Maxima“, „Mylimiausia“, „Circle K“, „Orlen“, „Viada“, „Gudragalvis“, „Vichy“, 5 vnt. fotonuotraukų, 6 vnt. čekių, 3 vnt. vizitinių kortelių, A. J. vardu išduota asmens tapatybės kortelė, A. J. vardu išduotas vairuotojo pažymėjimas, U. J. vardu išduota asmens tapatybės kortelė, „Luminor“ banko kodų rinkinio kortelė, „Luminor“ banko pirminio slaptažodžio kortelė (1 t., b. l. 33–60).

142018 m. gruodžio 11 d. pakvitavime nurodyta, kad A. J. gražinta rudos spalvos odinė piniginė (1 t., b. l. 44).

152018 m. gruodžio 6 d. reikalaujamų daiktų, dokumentų pateikimo protokole nurodyta, kad buvo pateikta kompaktinė plokštelė su nuotraukomis bei vaizdo įrašu (1 t., b. l. 32).

162018 m. gruodžio 11 d. daiktų apžiūros protokole nurodyta, kad buvo apžiūrėta kompaktinė plokštelė su vaizdo įrašu. Atsidarius CD, matyti dvi fotonuotraukos. Ekrane kairės pusės viršuje matyti užrašas 12-06-2018 Thu 11:17:04, dešinės pusės apačioje matyti užrašas administraci. Ekrane kairėje pusėje matyti patalpa, kurioje sustatyti įvairūs sporto treniruokliai, tiesiai matyti įėjimo/išėjimo automatiniai vartai. Žiūrint link ekrano vidurio, matyti stiklinė pertvara, už kurios stovi baltos spalvos stalas, prie kurio sėdi tamsių plaukų mergina – administratorė. Į minėtą patalpą, aptvertą stiklinėmis pertvaromis, yra įėjęs K. S., matyti, kad abejose rankose laiko rudos spalvos piniginę. Kitame faile ekrano kairės pusės viršuje matyti užrašas 12-06-2018 Thu 09:17:43, dešinės pusės apačioje užrašas „Koridorius“. Ekrane kairėje pusėje matyti įėjimo/išėjimo automatiniai vartai į sporto klubą, tiesiai matyti prekių automatas, šalia jo, dvejos durys, toliau link dešinės pusės patalpa, atskirta stiklinėmis pertvaromis. Toliau, žiūrint link dešinės pusės matyti dvejos durys, ant pirmųjų pilkos spalvos durų matyti nupieštas rausvos spalvos moters siluetas, t. y. moterų persirengimo patalpa, ant kitų durų mėlynos spalvos vyro siluetas, t. y. vyrų persirengimo patalpa. Dešinėje pusėje matyti sporto treniruokliai. Nuo vaizdo įrašo pradžios, laikotarpyje nuo 09:17:42 iki 09:40:39 pro įėjimo/išėjimo vartus į sporto klubą į vyrų persirengimo patalpą matyti kaip įeina 3 vyrai, tarp jų vaizdo įrašo metu (užrašas kairės pusės ekrano viršuje) – 12-06-2018 Thu 09:20:30 įeina ir nukentėjusysis, vilkintis raudonos spalvos striukę, ant dešinės rankos peties nešantis sportinį krepšį. Minėtu laikotarpiu iš persirengimo patalpos išeina ir eina link sporto klubo įėjimo/išėjimo vartelių bei pro juos išeina 1 vyras, iš sporto salės, nuo treniruoklių pusės į persirengimo patalpą įeina 1 vyras, o iš persirengimo patalpos į sporto salę, link sporto treniruoklių matyti kaip eina 2 vyrai, tarp kurių vienas nukentėjusysis (užrašas kairės pusės ekrano viršuje) – 12-06-2018 Thu 09:28:16. Vaizdo įrašo laiku nuo 09:40:39 (užrašas kairės pusės ekrano viršuje) matyti, kaip iš sporto salės, nuo treniruoklių pusės, į vyrų persirengimo kabiną eina K. S.. Iki vaizdo įrašo pabaigos (užrašas kairės pusės ekrano viršuje) – 12-06-2018 Thu 09:47:07 matyti, kaip iš persirengimo patalpos į sporto salę, link treniruoklių, išeina 1 vyras, iš sporto salės į persirengimo patalpą eina 1 vyras. Tarp minėtų dviejų vyrų K. S. nėra. Sekančio failo ekrane matyti lygiai toks pats vaizdas, kaip ir pirmame vaizdo įraše. Ekrano kairės pusės viršuje matyti užrašas 12-16-2018 Thu 09:47:07. Vaizdo įrašo metu, laikotarpyje nuo 09:47:07 iki 09:50:07 iš persirengimo patalpos į sporto salę, link treniruoklių, eina 1 vyras, pro įėjimo vartelius į sporto klubą, į persirengimo patalpą eina 3 vyrai. Vaizdo įrašo metu (užrašas kairės pusės ekrano viršuje) – 12-06-2018 Thu 09:50:07 iš persirengimo patalpos išeina K. S., dėvintis mėlynos spalvos striuke, juodos spalvos sportinėmis kelnėmis, avintis pilkos spalvos sportiniais bateliais, dešinėje rankoje laikantis permatomą gertuvę, ant dešinio peties užsidėjęs pilkos spalvos kuprinę, ir išeina pro išėjimo vartus iš sporto klubo. Vaizdo įrašo metu nuo 09:50:20 iki 10:02:34 (užrašai kairės pusės ekrano viršuje) matyti, kaip iš vyrų persirengimo patalpos išeina ir eina link išėjimo iš sporto klubo 3 vyrai, iš persirengimo patalpos į sporto salę, link treniruoklių eina 5 vyrai, iš sporto salės į persirengimo patalpą įeina 4 vyrai, pro sporto klubo įėjimo vartus įeina ir eina link persirengimo patalpos bei į ją įeina 4 vyrai. Vaizdo įrašo metu 10:02:34 (užrašas kairės pusės ekrano viršuje) matyti, kaip iš sporto salės, nuo treniruoklių link persirengimo patalpos, eina ir į ją įeina nukentėjusysis, kuris vaizdo įrašo metu ( užrašas kairės pusės ekrano viršuje) – 12-06-2018 Thu 10:04:39 išeina iš persirengimo patalpos ir eina link durų patalpos, aptvertos stiklinėmis pertvaromis, ten kalbasi su trimis merginomis. Vėliau su viena iš jų nueina į vyrų persirengimo patalpą. Vaizdo įrašas baigiasi (1 t., b. l. 46–50).

172019 m. sausio 7 d. parodymų patikrinimo vietoje protokole užfiksuota, kad parodymų patikrinimo metu įtariamasis K. S. patvirtino 2019 m. sausio 7 d. įtariamojo apklausos protokole duotus parodymus – paaiškino nusikaltimų padarymo aplinkybes, parodydamas bei paaiškindamas jas nusikaltimų darymo vietose (1 t., b. l. 108–125).

18Įrodymų vertinimas ir kaltinamojo veiksmų kvalifikavimas

19Kaip matyti iš kaltinamojo K. S. parodymų, jis kaltu visiškai prisipažino, be jo paties parodymų jo atliktus veiksmus, tyčią patvirtina nukentėjusiojo A. J. parodymai, liudytojų parodymai, vaizdo kamerų užfiksuoti duomenys, kurių apžiūra užfiksuota daiktų apžiūros protokole ir kiti rašytiniai dokumentai.

20Byloje neginčijamai nustatyta, kad K. S. sporto klube, persirengimo patalpose, neteisėtai patekdamas, taigi įsibraudamas, į užrakintą daiktų saugojimo spintelę – saugyklą, iš jos pagrobė svetimą – A. J. priklausantį turtą: piniginę su joje buvusiais 15 eurų įvairiomis kupiūromis ir „Nike“ sportinius batelius, tuo padarydamas nukentėjusiajam A. J. 95 eurų turtinę žalą. Tokiais veiksmais kaltinamasis K. S. padarė nusikaltimą, numatytą BK 178 straipsnio 2 dalyje.

21Teismų praktikoje laikoma, jog banko mokėjimo kortelė (šioje byloje – „Revolut“ banko kortelė), kaip elektroninė mokėjimo priemonė, nuosavybės teise priklauso eminentui (banko kortelę išdavusiai institucijai), kuris pagal elektroninės mokėjimo priemonės naudojimosi sutartį tik jo turėtojui (šioje byloje toks asmuo A. J.) suteikia teisę teisėtai naudotis mokėjimo priemone, todėl kiekvienam trečiajam asmeniui, taigi ir K. S., banko kortelė yra svetima, o jos laikymas ir panaudojimas finansinei operacijai inicijuoti yra neteisėtas. Kaltininko tyčios turinį lemia supratimas, kad elektroninė mokėjimo priemonė yra kito asmens (kasacinės nutartys Nr. 2K-197/2011, 2K-215/2012, 2K-179/2013, 2K-481/2014, 2K-15-699/2015).

22Byloje surinkti duomenys bei paties kaltinamojo parodymai patvirtina, kad K. S. puikiai suprato, jog laikė svetimą, tai yra ne jo, o A. J. vardu išduotą banko mokėjimo kortelę ir ją panaudojo, taip pat panaudojo šios banko mokėjimo kortelės naudotojo (A. J.) tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis (kurie pagal elektroninės mokėjimo priemonės naudojimosi sutartį yra suteikiami tik mokėjimo priemonės turėtojui), banko sistemai pateikdamas save kaip A. J.. Taigi, kaltinamasis veikė tiesiogine tyčia. Todėl kaltinamojo veiksmai neteisėtai laikant svetimą mokėjimo priemonę, atitinka BK 214 straipsnio 1 dalį. Taip pat kaltinamojo veiksmai neteisėtai atliekant vieną ar daugiau finansinių operacijų viena ar daugiau svetimų elektroninių mokėjimo priemonių, neteisėtai panaudojant svetimų elektroninių mokėjimo priemonių naudotojo tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis, atitinka BK 215 straipsnio 1 dalį.

23Taip pat kaltinamojo veiksmai, pasinaudojant A. J. išduota banko mokėjimo kortele, disponuojant nukentėjusiojo sąskaitose esančiais pinigais kaip savais, savo ir bendrų naudai įgyjant svetimą turtą, atitinka BK 182 straipsnio 1 dalį. Kaltinamasis nusikalstamos veikos nebaigė dėl priežasčių, nepriklausančių nuo jo valios, nes panaudojant kortelę ir mokant už prekę viršijo banko mokėjimo kortelėje esantį sąskaitos likutį. Todėl jo veiksmai šioje dalyje atitinka ir yra teisingai kvalifikuoti pagal BK 22 straipsnio 1 dalį, 182 straipsnio 1 dalį.

24Iš kaltinimo kaltinamajam K. S. šalintina aplinkybė, kad vagystės įsibraunant į saugyklą metu buvo pagrobti materialinės vertės neturintys dokumentai – asmens dokumentai, įvairios nuolaidų kortelėmis. Kadangi vagystės ar plėšimo dalykas – turtas – turintys vertę ir fizinius parametrus daiktai, todėl, aprašant veiką, į vagystės ar plėšimo būdu pagrobtų daiktų sąrašą neturi būti įtraukiami daiktai, neturintys piniginės vertės, dokumentai. Ši kaltinimo korekcija nesunkina kaltinamojo teisinės padėties, nekeičia juridinės kvalifikacijos bei nepažeidžia jo teisės į gynybą, todėl yra leistina.

25Dėl bausmės

26Kaltinamasis K. S. padarė tris apysunkius ir vieną nesunkų tyčinius nusikaltimus, anksčiau du kartus teistas, bausmės neatlikęs, teistumas neišnykęs (1 t., b. l. 77–94), baustas administracine tvarka (1 t., b. l. 95–96), nedirba (1 t., b. l. 97, 98), priklausomybės ligų centre neužregistruotas (b. l. 74), VšĮ respublikinės Kauno ligoninės Psichiatrijos klinikoje nesigydė (b. l. 76).

27Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – kaltu prisipažino ir nuoširdžiai gailisi (BK 59 straipsnio 1 dalies 2 punktas), atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra.

28Nors kaltinamasis K. S. kaltu prisipažino ir gailisi, tačiau tyčia padarė keturis nusikaltimus, iš kurių trys apysunkiai. Jis ne kartą teistas, tarp jų ir už sunkaus nusikaltimo padarymą bei už nusikaltimą nuosavybei. Nagrinėjamu atveju nusikaltimus padarė neišnykus teistumui, ankstesniu nuosprendžiu paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu. Visos šios aplinkybės rodo, kad kaltinamasis nesistengia gyventi pagal visuomenėje priimtas moralės ir elgesio normas, linkęs pažeidinėti įstatymus, švelnesnės bausmės įtakos jo elgesiui neturėjo, todėl kaltinamajam skirtina straipsnio sankcijose numatytos griežčiausios bausmės – laisvės atėmimo bausmės. Atsižvelgus į tai, kad kaltinamasis prisipažino, gailisi, vienas nusikaltimas nebaigtas, kaltinamasis, supratęs savo neteisėtus veiksmus, atnešė piniginę su dokumentais klubo administracijai, bausmių dydžiai nustatytini mažesni nei straipsnių už šiuos nusikaltimus sankcijose numatyti laisvės atėmimo bausmių vidurkiai.

29Kadangi byla išnagrinėta sutrumpinus įrodymų tyrimą, kaltinamasis prisipažino kaltu, todėl kaltinamajam skirtina bausmė, vadovaujantis BK 641 straipsnio 1, 2 dalimis, mažintina vienu trečdaliu.

30Kadangi nusikaltimai, numatyti BK 215 straipsnio 1 dalyje ir BK 22 straipsnio 1 dalyje, 182 straipsnio 1 dalyje, padaryti esant idealiajai nusikaltimų sutapčiai, vadovaujantis BK 63 straipsnio 1, 2 dalimis, 5 dalies 1 punktu, bausmės subendrintinos apėmimo būdu, griežtesne bausme apimant švelnesnę. Vadovaujantis BK 63 straipsnio 1, 4 dalimis, pagal BK 215 straipsnio 1 dalį bei 22 straipsnio 1 dalį, 182 straipsnio 1 dalį paskirta subendrinta bausmė ir pagal BK 214 straipsnio 1dalį bei 178 straipsnio 2 dalį paskirtos bausmės subendrintinos dalinio sudėjimo būdu.

31Vadovaujantis BK 63 straipsnio 1, 4, 9 dalimis, bausmė bendrintina su 2018 m. liepos 9 d. Kauno apylinkės teismo nuosprendžiu, pakeistu Kauno apygardos teismo 2019 m. gegužės 27 d. nuosprendžiu, bei 2019 m. sausio 3 d. Kauno apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu paskirtomis bausmėmis, subendrintomis Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų 2019 m. liepos 1 d. nutartimi.

32Paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti pradėjus bausmės vykdymą panaikintina.

33Dėl civilinio ieškinio

34Šioje baudžiamojoje byloje nukentėjusysis A. J. pareiškė 65 eurų civilinį ieškinį (1 t., b. l. 26). ). Civilinis ieškinys yra pagrįstas, nes žala buvo padaryta neteisėtais tyčiniais kaltinamojo K. S. veiksmais, įrodytas paties kaltinamojo, liudytojų parodymais, vaizdo įrašu ir kitais byloje esančiais rašytiniais įrodymais, tarp kaltinamojo veiksmų ir atsiradusios žalos yra priežastinis ryšys, todėl nukentėjusiojo civilinis ieškinys tenkintinas visiškai – 65 Eur sumai ir iš kaltinamojo K. S. priteistinas nukentėjusiojo A. J. naudai.

35Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti – kompaktinės plokštelės su vaizdo medžiaga (1 t., b. l. 45, 55) paliktinos saugoti byloje.

36Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 297-298 straipsniais, 302 straipsniu, 303 straipsnio 2 dalimi, 304-305 straipsniais, 307-308 straipsniais, 313 straipsniu, teismas

Nutarė

37K. S. pripažinti kaltu, padarius nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 2 dalyje, 214 straipsnio 1 dalyje, 215 straipsnio 1 dalyje, 22 straipsnio 1 dalyje, 182 straipsnio 1 dalyje, ir nuteisti:

38- pagal BK 178 straipsnio 2 dalį – 9 (devynių) mėnesių laisvės atėmimo bausme,

39- pagal BK 214 straipsnio 1 dalį – 3 (trijų) mėnesių laisvės atėmimo bausme,

40- pagal BK 215 straipsnio 1 dalį – 6 (šešių) mėnesių laisvės atėmimo bausme,

41- pagal BK 22 straipsnio 1 dalį, 182 straipsnio 1 dalį – 4 (keturių) mėnesių laisvės atėmimo bausme.

42Vadovaujantis BK 63 straipsnio 1, 2 dalimis, 5 dalies 1 punktu, bausmes, paskirtas pagal BK 215 straipsnio 1 dalį bei 22 straipsnio 1 dalį, 182 straipsnio 1 dalį, subendrinti apėmimo būdu, ir galutinę subendrintą bausmę paskirti 6 (šešių) mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

43Vadovaujantis BK 63 straipsnio 1, 4 dalimis, pagal BK 215 straipsnio 1 dalį bei 22 straipsnio 1 dalį, 182 straipsnio 1 dalį paskirtą subendrintą bausmę ir pagal BK 214 straipsnio 1 dalį bei 178 straipsnio 2 dalį paskirtas bausmes subendrinti dalinio sudėjimo būdu ir galutinę subendrintą bausmę paskirti 1 (vienerius) metus 3 (tris) mėnesius laisvės atėmimo.

44Vadovaujantis BK 641 straipsnio 1, 2 dalimis, subendrintą bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir paskirti galutinę bausmę – 10 (dešimt) mėnesių laisvės atėmimo.

45Vadovaujantis BK 63 straipsnio 1, 4, 9 dalimis, paskirtą bausmę subendrinti su Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų 2018 m. liepos 9 d. nuosprendžiu (pakeistu Kauno apygardos teismo 2019 m. gegužės 27 d. nuosprendžiu) ir Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų 2019 m. sausio 3 d. teismo baudžiamuoju įsakymu paskirtomis bausmėmis, subendrintomis Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų 2019 m. liepos 1 d. nutartimi, ir skirti galutinę bausmę – 2 (dvejus) metus 5 (penkis) mėnesius laisvės atėmimo.

46Į bausmės laiką įskaityti bausmės dalį, K. S. atliktą pagal Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų 2019 m. liepos 1 d. nutartimi paskirtą subendrintą bausmę.

47Bausmę paskirti atlikti pataisos namuose, bausmės pradžią skaičiuoti nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

48Nukentėjusiojo A. J. civilinį ieškinį tenkinti visiškai ir priteisti iš kaltinamojo K. S. nukentėjusiajam A. J. 65 Eur (šešiasdešimt penkis eurus) turtinei žalai atlyginti.

49Daiktinius įrodymus, nuosprendžiui įsiteisėjus – kompaktines plokšteles su vaizdo medžiaga, esančius byloje, palikti saugoti baudžiamojoje byloje.

50Kaltinamajam K. S. paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti – palikti nepakeistą, pradėjus bausmės vykdymą, panaikinti.

51Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos, o suimtam nuteistajam šis terminas skaičiuojamas nuo nuosprendžio nuorašo įteikimo jam dienos, gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

Ryšiai
1. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Živilė... 2. viešame teisiamajame posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo... 3. Teismas... 4. K. S. 2018 m. gruodžio 6 d. laikotarpyje nuo 9.40 val. iki 9.50 val., tiksliau... 5. Be to, K. S. 2018 m. gruodžio 6 d. laikotarpyje nuo 9.50 val. iki 11.17 val.,... 6. Kaltinamasis K. S. kaltu prisipažino ir parodė, kad 2018 m. gruodžio 6 d.,... 7. Be kaltinamojo K. S. parodymų jo kaltė visiškai įrodyta ir kitais bylos... 8. Nukentėjusysis A. J., apklaustas ikiteisminio tyrimo metu, parodė, kad 2018... 9. Liudytoja G. Š., apklusta ikiteisminio tyrimo metu, parodė, kad 2018 m.... 10. 2018 m. gruodžio 6 d. pareiškimo apie padarytą nusikalstamą veiką ir... 11. 2018 m. gruodžio 6 d. įvykio vietos apžiūros protokole užfiksuota, kad... 12. 2018 m. gruodžio 6 d. savanoriško daiktų, dokumentų pateikimo protokole... 13. 2018 m. gruodžio 11 d. daiktų apžiūros protokole užfiksuota rudos spalvos... 14. 2018 m. gruodžio 11 d. pakvitavime nurodyta, kad A. J. gražinta rudos spalvos... 15. 2018 m. gruodžio 6 d. reikalaujamų daiktų, dokumentų pateikimo protokole... 16. 2018 m. gruodžio 11 d. daiktų apžiūros protokole nurodyta, kad buvo... 17. 2019 m. sausio 7 d. parodymų patikrinimo vietoje protokole užfiksuota, kad... 18. Įrodymų vertinimas ir kaltinamojo veiksmų kvalifikavimas... 19. Kaip matyti iš kaltinamojo K. S. parodymų, jis kaltu visiškai prisipažino,... 20. Byloje neginčijamai nustatyta, kad K. S. sporto klube, persirengimo patalpose,... 21. Teismų praktikoje laikoma, jog banko mokėjimo kortelė (šioje byloje –... 22. Byloje surinkti duomenys bei paties kaltinamojo parodymai patvirtina, kad K. S.... 23. Taip pat kaltinamojo veiksmai, pasinaudojant A. J. išduota banko mokėjimo... 24. Iš kaltinimo kaltinamajam K. S. šalintina aplinkybė, kad vagystės... 25. Dėl bausmės... 26. Kaltinamasis K. S. padarė tris apysunkius ir vieną nesunkų tyčinius... 27. Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – kaltu prisipažino ir... 28. Nors kaltinamasis K. S. kaltu prisipažino ir gailisi, tačiau tyčia padarė... 29. Kadangi byla išnagrinėta sutrumpinus įrodymų tyrimą, kaltinamasis... 30. Kadangi nusikaltimai, numatyti BK 215 straipsnio 1 dalyje ir BK 22 straipsnio 1... 31. Vadovaujantis BK 63 straipsnio 1, 4, 9 dalimis, bausmė bendrintina su 2018 m.... 32. Paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti... 33. Dėl civilinio ieškinio... 34. Šioje baudžiamojoje byloje nukentėjusysis A. J. pareiškė 65 eurų... 35. Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti –... 36. Remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo... 37. K. S. pripažinti kaltu, padarius nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos... 38. - pagal BK 178 straipsnio 2 dalį – 9 (devynių) mėnesių laisvės atėmimo... 39. - pagal BK 214 straipsnio 1 dalį – 3 (trijų) mėnesių laisvės atėmimo... 40. - pagal BK 215 straipsnio 1 dalį – 6 (šešių) mėnesių laisvės atėmimo... 41. - pagal BK 22 straipsnio 1 dalį, 182 straipsnio 1 dalį – 4 (keturių)... 42. Vadovaujantis BK 63 straipsnio 1, 2 dalimis, 5 dalies 1 punktu, bausmes,... 43. Vadovaujantis BK 63 straipsnio 1, 4 dalimis, pagal BK 215 straipsnio 1 dalį... 44. Vadovaujantis BK 641 straipsnio 1, 2 dalimis, subendrintą bausmę sumažinti... 45. Vadovaujantis BK 63 straipsnio 1, 4, 9 dalimis, paskirtą bausmę subendrinti... 46. Į bausmės laiką įskaityti bausmės dalį, K. S. atliktą pagal Kauno... 47. Bausmę paskirti atlikti pataisos namuose, bausmės pradžią skaičiuoti nuo... 48. Nukentėjusiojo A. J. civilinį ieškinį tenkinti visiškai ir priteisti iš... 49. Daiktinius įrodymus, nuosprendžiui įsiteisėjus – kompaktines plokšteles... 50. Kaltinamajam K. S. paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį... 51. Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos, o suimtam nuteistajam šis...