Byla eB2-300-254/2017
Dėl įmonės pabaigos

1Kauno apygardos teismo teisėja Dalė Burdulienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi bankrutuojančios UAB ,,Stratekso statyba“ bankroto bylą,

Nustatė

2Bankrutuojančios UAB ,,Stratekso statyba“ administratorė pateikė teismui prašymą priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos.

3Kreditoriams apie teismo posėdį pranešta paskelbiant viešai specialiame interneto tinklalapyje.

4Administratoriaus prašymas pagrįstas, todėl tenkintinas.

5Kauno apygardos teismo 2015 m. sausio 8 d. nutartimi UAB ,,Stratekso statyba“ iškelta bankroto byla, administratoriumi paskirta UAB ,,Principo reikalas“. 2015 m. rugsėjo 1 d. nutartimi įmonė pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

6Administratorė, teikdama prašymą dėl įmonės pabaigos, pažymėjo, kad 2017 m. spalio 3 d. vykusiame kreditorių susirinkime nuspręsta nurašyti bankrutavusios įmonės reikalavimo teisę į BUAB ,,Robotus“. Ši reikalavimo teisė nurašyta 2017 m. spalio 3 d. nurašymo aktu. Nurodė, kad visi darbai, susiję su bankrutavusios UAB ,,Stratekso statyba“ likvidavimo procese baigta. Jau 2017 m. liepos 20 d. įvykusiame BUAB ,,Stratekso statyba“ kreditorių susirinkime buvo nutarta kreiptis į teismą su prašymu priimti sprendimą dėl pabaigos. Administratorė pateikė 2017 m. liepos 10 d. likvidacinį balansą, iš kurio matyti, kad įmonė jokio turto neturi.

7Aukščiau nurodytų aplinkybių visetas leidžia daryti išvadą, kad UAB ,,Stratekso statyba“ jokio turto ir piniginių lėšų neturi, jokios veiklos nevykdo, įmonėje darbuotojai nedirba ir dėl to apmokėti likusius kreditorių finansinius reikalavimus nėra galimybių. Iš LITEKO duomenų matyti, kad teismuose nėra jokių nagrinėjamų bylų, kurioje proceso šalimi būtų atsakovė. Taip pat administratorė pateikė Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento 2015 m. rugsėjo 11 d. pažymą Nr. (KM)-D2-1764, iš kurios nustatyta, kad bankrutuojanti UAB ,,Stratekso statyba“ su Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentu yra atsiskaičiusi.

8Teismas, gavęs iš bankrutavusios įmonės bankroto administratoriaus dokumentus, būtinus sprendžiant klausimą dėl įmonės pabaigos (ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalis), gali priimti sprendimą dėl įmonės pabaigos tik tuo atveju, kai nelieka abejonių, jog atlikti visi įstatyme numatyti būtinieji bankroto proceso darbai, tinkamai pabaigtos bankroto procedūros ir išnaudotos visos galimybės kuo daugiau patenkinti bankrutavusios įmonės kreditorių finansinius reikalavimus (Lietuvos apeliacinio teismo 2007 m. sausio 25 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 2A-213/2007; 2013 m. balandžio 25 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 2A-1428/2013; 2013 m. spalio 28 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 2A-2224/2013).

9Kadangi galimybių tęsti įstatuose numatytą atsakovės veiklą nėra, o bankroto administratorė visiškai įvykdė įstatyme numatytus veiksmus likviduojant atsakovę, teismas sprendžia, kad yra pagrindas priimti sprendimą dėl atsakovės veiklos pabaigos (ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalis).

10Teismas, vadovaudamasis ĮBĮ 32 straipsnio 4 dalimi, Civilinio proceso kodekso 270 straipsniu,

Nutarė

11Pripažinti UAB ,,Stratekso statyba“ (j. a. k. ( - )) veiklą pasibaigusia, likvidavus ją dėl bankroto.

12Įpareigoti administratorę atlikti veiksmus, numatytus ĮBĮ 32 straipsnio 5 dalyje.

13Įpareigoti administratorę sprendimo kopiją įteikti kreditoriams.

14Sprendimo kopiją siųsti UAB ,,Stratekso statyba“ administratorei.

15Sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai