Byla N1-151-795/2019
Dėl jų susidomėjusiems žmonėms ir negalėjo parduoti

1Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėja Kristina Baškienė, sekretoriaujant Alinai Bružienei, dalyvaujant prokurorams Kaziui Grigaičiui ir Simonui Geniui, nukentėjusiesiems A. D., S. B., J. V., F. P., E. M., J. I., J. G., D. B., R. V., M. K. ir T. T., kaltinamiesiems F. K. ir jos gynėjui advokatui Vaclovui Jonušauskui, P. L. ir jo gynėjams advokatei Natalijai Fočenkovai ir advokato padėjėjai Ilonai Mickevičienei,

2viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje:

3P. L., gimęs ( - ), P., asmens kodas ( - ) nesusituokęs, gyvenantis ( - ), gyvenamąją vietą deklaravęs ( - ), dirbantis pagal sutartį ( - ), neteistas,

4kaltinamas padaręs nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalyje (toliau BK), ir

5F. K., gimusi ( - ), K., asmens kodas ( - ) nesusituokusi, gyvenanti ( - ), gyvenamąją vietą deklaravusi ( - ), nedirbanti, teista:

61.

72018 m. rugpjūčio 9 d. Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų nuosprendžiu pagal LR BK 182 straipsnio 1 dalį laisvės apribojimu 1 metams. Vadovaujantis BK 641 straipsniu, paskirta bausmė sumažinta 1/3 ir paskirta galutinė bausmė laisvės apribojimas 8 mėn.

82.

92019 m. vasario 1 d. Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų nuosprendžiu pagal BK 178 straipsnio 1 dalį, 178 straipsnio 4 dalį, 182 straipsnio 1 dalį, laisvės atėmimu 1 metams 6 mėnesiams ir 15 dienų. Vadovaujantis BK 641 straipsniu, paskirta bausmė sumažinta 1/3 ir paskirta galutinė bausmė laisvės atėmimas 1 metams ir 10 dienų. Vadovaujantis BK 63 str. 4 ir 9 d., paskirta bausmė subendrinta su 2018 m. rugpjūčio 9 d. nuosprendžiu ir paskirta galutinė subendrinta bausmė laisvės atėmimas 1 metams ir 3 mėnesiams. Vadovaujantis BK 92 straipsniu, laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas 2 metams, bausmės neatlikusi, teistumas neišnykęs,

10kaltinama padariusi nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalyje.

11Teismas

Nustatė

12F. K. apgaule savo naudai įgijo svetimą turtą:

132017 m. spalio 17 d., Klaipėdoje, F. K. internetinėje skelbimų svetainėje www.musumaziliai.lt tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ ir A. M. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 63 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). A. M. iš savo banko sąskaitos pervedus 63 Eur į nurodytą sąskaitą, F. K. prekės neatsiuntė.

14Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. spalio 18 d., Klaipėdoje, internetinėje pokalbių svetainėje www.musumaziliai.lt, melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ ir V. D. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 68 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). V. D. iš savo banko sąskaitos pervedus 68 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

15Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. spalio 24 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ ir R. V. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 65 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). R. V. iš savo banko sąskaitos pervedus 65 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

16Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. spalio 25 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ ir E. M. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti 65 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). E. M. iš savo mamos R. S. banko sąskaitos Nr. ( - ) pervedus 65 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

17Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. spalio 26 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ ir A. D. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 70 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). A. D. iš savo banko sąskaitos pervedus 70 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

18Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. spalio 29 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,BabyBjorn“ ir D. B. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 65 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). D. B. iš savo banko sąskaitos pervedus 65 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

19Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. spalio 29 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,BabyBjorn“ ir D. Š. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 64 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). D. Š. iš savo banko sąskaitos pervedus 64 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

20Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. spalio 30 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ir K. J. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 64 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). K. J. iš savo banko sąskaitos pervedus 64 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

21Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. spalio 31 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ir F. P. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 73 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). F. P. iš sutuoktinio K. P. banko sąskaitos pervedus 73 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

22Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. lapkričio 2 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ir J. G. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 60 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). J. G. iš savo banko sąskaitos pervedus 60 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

23Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. lapkričio 5 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ ir J. V. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 60 Eur į E. B. vardu registruotą banko sąskaitą ( - ). J. V. iš savo sugyventinio O. S. banko sąskaitos pervedus 60 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė, o apgaulės būdu iš E. B. atsisiuntė 40 Eur ir 17 Eur vertės prekę.

24Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. lapkričio 22 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ir E. P. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 68 eurus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). E. P. iš savo banko sąskaitos pervedus 68 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

25Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. lapkričio 22 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ ir E. B. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 68 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). E. B. iš savo banko sąskaitos pervedus 68 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

26Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. lapkričio 24 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ir V. K. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 66 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). V. K. iš savo banko sąskaitos pervedus 66 Eur į nurodytą sąskaitą, prekių neatsiuntė.

27Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. lapkričio 27 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikiško vežimėlio priedus: užklotą ant kojyčių, movą rankoms (pridedama prie vežimėlio rankenos), vėžimėlio gaubtą su kailio apdailą ir S. B. nurodė, kad už prekių įgijimą reikia pervesti pinigus 80 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). S. B. iš savo banko sąskaitos Nr. ( - ) pervedus 80 Eur į nurodytą sąskaitą, prekių neatsiuntė.

28Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. lapkričio 28 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ir M. K. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 62 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). M. K. iš savo vyro P. Ž. banko sąskaitos pervedus 62 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

29Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. lapkričio 28 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ ir J. B. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 65 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). J. B. iš savo banko sąskaitos pervedus 65 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

30Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. gruodžio 1 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ ir J. I. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 65 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). J. I. iš savo vyro V. I. banko sąskaitos pervedus 65 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

31Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. gruodžio 4 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ ir T. T. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 63 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). T. T. iš savo banko sąskaitos pervedus 63 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

32Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. gruodžio 6 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ ir E. A. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus už 67,50 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). E. A. iš savo banko sąskaitos pervedus 67,50 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

33Tęsdama nusikalstamą veiką, 2018 m. vasario 26 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ ir M. M. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 65 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). M. M. iš savo banko sąskaitos pervedus 65 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

34Tęsdama nusikalstamą veiką, 2018 m. vasario 26 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda kūdikio gultuką „Babybjorn“ ir A. K. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 65 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). A. K. iš savo banko sąskaitos pervedus 65 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

35Tęsdama nusikalstamą veiką, 2018 m. vasario 27 d., K Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką „Babybjorn“ ir J. R. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 60 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). J. R. iš savo banko sąskaitos pervedus 60 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

36Tęsdama nusikalstamą veiką, 2018 m. kovo 19 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ir B. R. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 70 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). B. R. iš savo banko sąskaitos pervedus 70 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

37Tęsdama nusikalstamą veiką, 2018 m. kovo 19 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ir V. V. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 70 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). V. V. iš savo banko sąskaitos pervedus 70 Eurų į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

38Tęsdama nusikalstamą veiką, 2018 m. kovo 25 d., Klaipėdoje, internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ir A. B. nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus 62 eurus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). A. B. iš savo vyro J. B. banko sąskaitos pervedus 62 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

39Tęsdama nusikalstamą veiką, 2018 m. gegužės 6 d., Klaipėdoje, internetinėje pokalbių svetainėje facebook, tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda gliukozės matavimo sensorius ir E. M. nurodė, kad už keturių gliukozės matavimo sensorių įgijimą reikia pervesti 220 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). 2018 m. gegužės 8 d. ir 2018 m. gegužės 9 d. dviem pavedimais E. M. iš savo banko sąskaitos Nr. ( - ) pervedus 220 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

40Tęsdama nusikalstamą veiką, 2018 m. balandžio 29 d., Klaipėdoje, paskambinusi R. K. tyčia melagingai paskelbė, kad parduoda kelionių agentūros „Novaturas“ dovanų čekį ir R. K. nurodė, kad už prekės (dovanų čekio) įgijimą reikia pervesti pinigus 150 Eur į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ). 2018 m. balandžio 30 d. R. K. iš savo banko sąskaitos pervedus 150 Eur į nurodytą sąskaitą, prekės (dovanų čekio) neatsiuntė.

41Tokiu būdu F. K. apgaule įgijo A. M., V. D., R. V., E. M., A. D., D. B., D. Š., K. J., F. P., J. G., J. V., E. P., E. B., V. K., S. B., M. K., J. B., J. I., T. T., E. A., M. M., A. K., J. R., B. R., V. V., A. B., E. M., R. K. bendros 2083,50 Eur vertės turtą.

42P. L. buvo kaltinamas tuo, kad būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-10-17, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.musumaziliai.lt, A. M. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ už 63 eurus ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko A. M. iš savo banko sąskaitos pervedus 63 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

43Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-10-18, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.musumaziliai.lt, V. D. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ už 68 eurų ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko V. D. iš savo banko sąskaitos pervedus 68 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

44Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-10-24, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, R. V. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ už 65 eurų ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko R. V. iš savo banko sąskaitos pervedus 65 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

45Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K. , turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-10-25, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, E. M. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ už 65 eurų ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko E. M. iš savo mamos R. S. banko sąskaitos Nr. ( - ) pervedus 65 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

46Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-10-26, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti internetiniame portale www.skelbiu.lt, A. D. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ už 70 eurų ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko A. D. iš savo banko sąskaitos pervedus 70 eurų į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

47Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-10-29, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, D. B. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,BabyBjorn“ už 65 eurus ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko D. B. iš savo banko sąskaitos pervedus 65 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

48Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su E. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-10-29, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, D. Š. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,BabyBjorn“ už 64 eurus ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko D. Š. iš savo banko sąskaitos pervedus 64 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

49Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-10-30, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, K. J. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką už 64 eurus ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko K. J. iš savo banko sąskaitos pervedus 64 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

50Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-10-31, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, F. P. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką už 73 eurus ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko F. P. iš savo vyro K. P. banko sąskaitos pervedus 73 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

51Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-11-02, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, J. G. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką už 60 eurų ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko J. G. iš savo banko sąskaitos pervedus 60 eurų į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

52Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-11-05, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, J. V. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ už 60 eurų ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į E. B. vardu registruotą banko sąskaitą ( - ), po ko J. V. iš savo sugyventinio O. S. banko sąskaitos pervedus 60 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė, o apgaulės būdu iš E. B. atsisiuntė 40 eurų ir 17 eurų vertės prekę.

53Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-11-22, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, E. P. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką už 68 eurus ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko E. P. iš savo banko sąskaitos pervedus 68 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

54Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-11-22, Klaipėdos mieste, laikas ir vieta tiksliai tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, E. B. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ už 68 eurus ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko E. B. iš savo banko sąskaitos pervedus 68 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

55Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-11-24, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, V. K. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką už 66 eurus ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko V. K. iš savo banko sąskaitos pervedus 66 eurus į nurodytą sąskaitą, prekių neatsiuntė.

56Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-11-27, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, S. B. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikiško vežimėlio priedus: užklotą ant kojyčių, movą rankoms (pridedama prie vežimėlio rankenos), vėžimėlio gaubtą su kailio apdailą už 80 eurų ir nurodė, kad už prekių įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko S. B. iš savo banko sąskaitos Nr. ( - ) pervedus 80 eurų į nurodytą sąskaitą, prekių neatsiuntė.

57Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-11-28, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, M. K. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką už 62 eurus ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko M. K. iš savo vyro P. Ž. banko sąskaitos pervedus 62 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

58Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-11-28, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, J. B. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ už 65 eurus ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko J. B. iš savo banko sąskaitos pervedus 65 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

59Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-12-01, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, J. I. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ už 65 eurus ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko J. I. iš savo vyro V. I. banko sąskaitos pervedus 65 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

60Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-12-04, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, T. T. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ už 63 eurus ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko T. T. iš savo banko sąskaitos pervedus 63 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

61Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2017-12-06, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, E. A. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ už 67 eurus ir 50 euro ct., bei nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko E. A. iš savo banko sąskaitos pervedus 67 eurus ir 50 euro ct. į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

62Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2018-02-26, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, M. M. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką ,,Babybjorn“ už 65 eurus ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko M. M. iš savo banko sąskaitos pervedus 65 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

63Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2018-02-26, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, A. K. melagingai pasiskelbė, kad parduoda kūdikiui supamąją kėdutę ,,Babybjorn“ už 65 eurus ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko A. K. iš savo banko sąskaitos pervedus 65 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

64Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2018-02-27, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, J. R. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką už 60 eurų ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko J. R. iš savo banko sąskaitos pervedus 60 eurų į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

65Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2018-03-19, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, B. R. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką už 70 eurų ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko B. R. iš savo banko sąskaitos pervedus 70 eurų į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

66Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2018-03-19, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, V. V. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką už 70 eurų ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko V. V. iš savo banko sąskaitos pervedus 70 eurų į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

67Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2018-03-25, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame portale www.skelbiu.lt, A. B. melagingai pasiskelbė, kad parduoda vaikišką gultuką už 62 eurus ir nurodė, kad už prekės įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko A. B. iš savo vyro J. B. banko sąskaitos pervedus 62 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

68Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2018-05-06, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, internetiniame tinklalapyje „Facebook“, E. M. melagingai pasiskelbė, kad parduoda gliukozės matavimo sensorius ir nurodė, kad už 4 (keturių) gliukozės matavimo sensorių įgijimą reikia pervesti 220 eurų pinigų į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko 2018-05-08 ir 2018-05-09 dienomis, per du kartus, E. M. iš savo banko sąskaitos Nr. ( - ) pervedus 220 eurus į nurodytą sąskaitą, prekės neatsiuntė.

69Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas bendrai grupėje su F. K., turėdamas tikslą apgaule įgyti svetimą turtą – pinigus, tyčia, 2018-04-29, Klaipėdos mieste, tikslus laikas ir vieta tyrimo metu nenustatyti, R. K. melagingai pasiskelbė, kad parduoda kelionių agentūros „Novaturas“ dovanų čekį už 150 eurų ir nurodė, kad už prekės (dovanų čekio) įgijimą reikia pervesti pinigus į P. L. vardu registruotą banko sąskaitą Nr. ( - ), po ko, 2018-05-30 R. K. iš savo banko sąskaitos pervedus 150 eurų į nurodytą sąskaitą, prekės (dovanų čekio) neatsiuntė.

70Tokiu būdu P. L. ir F. K. savo veiksmais padarė nukentėjusiesiems: A. M., V. D., R. V., E. M., A. D., D. B., D. Š., K. J., F. P., J. G., J. V., E. P., E. B., V. K., S. B., M. K., J. B., J. I., T. T., E. A., M. M., A. K., J. R., B. R., V. V., A. B., E. M., R. K., bendrą 2083,50 Eur turtinę žalą.

71Kaltinamoji F. K. kalta prisipažino ir parodė, kad su kaltinamuoju P. L. kartu gyvena ir augina bendrą vaiką, gimusį ( - ). Jis tarnavo D. batalione. 2017 m. spalio mėnesį ji sugalvojo dėti skelbimus internetiniame portaluose www.skelbiu.lt ir www.musumazyliai.lt apie parduodamas vaikiškas gultukus ,,Babybjorn“, priedus prie vaikiško vežimėlio „Žiemos kolekcija“. Į skelbimą atsiliepusiems asmenims ji nurodydavo pinigus pervesti į sugyventinio P. L. sąskaitą banke. Gavusi pinigus į P. L. sąskaitą, ji , pasinaudodama jo banko kortele, pinigus išgrynindavo bankomatuose, o skelbimą ištrindavo. Prekės neišsiųsdavo. Netrukus ji skelbimų puslapyje patalpindavo naują skelbimą apie parduodamus vaikiškus gultukus, kuriame nurodydavo kitą pardavėjo telefoną, ar miestą. P. L. banko sąskaita ir jo elektronine mokėjimo kortele F. K. naudojosi su jo žinia ir sutikimu, tačiau P. L. nieko nežinojo apie jos daromus nusikaltimus ir juose nedalyvavo. Jis nežinojo, kad į jo sąskaitą įvairūs žmonės perveda pinigus už F. K. skelbimuose nurodytas prekes, bet prekių negauna. Kai P. L. sužinojo iš policijos pareigūnų apie tai, kad F. K. apgaudinėja pirkėjus, grąžino nukentėjusiesiems pinigus ir uždarė savo banko sąskaitą. Po to jis atsidarė naują banko sąskaitą, tačiau ir jos duomenis bei mokėjimo kortelę ir jos vartotojo duomenis pasakė F. K.. F. K. ir toliau skelbė apie parduodamas prekes, kurių neketino parduoti, ar net iš viso neturėjo, o prekėmis susidomėjusiems žmonėms nurodydavo pinigus pervesti į kitą P. L. banko sąskaitą. Minėtus apgaulingus skelbimus ji įkėlė ir su nukentėjusiaisiais bendravo pasinaudodama savo mobiliojo ryšio telefonu „SAMSUNG S6“, kitais telefonais ir kompiuteriu „Asus“. Elektroninius paštus, kurių adresai: ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ) sukūrė F. K. ir juos nurodė pirkėjams, kad šie galėtų atsiųsti banko pavedimų kopijas. P. L. šiais elektroninio pašto adresais nesinaudojo ir nežinojo apie jų sukūrimą. Su visais nukentėjusiaisiais bendravo tik F. K. SMS žinutėmis, retai kalbėdama su jais telefonu.. Sukčiavimui naudojo išankstinio apmokėjimo korteles su šiais mobiliojo ryšio telefono numeriais: ( - ), ( - ), ( - ), ( - ), ( - ), ( - ). Pirkėjams, vietoj pažadėtos prekės, už kurią būdavo pervesti pinigai į P. L. sąskaitas, išsiųsdavo tuščius vokus, vokus su prekių katalogais, valgomos druskos paketus, arba iš viso siuntinio neišsiųsdavo. Cukraus kiekio matuoklių, apie kurių pardavimą ji paskelbė, F. K. neturėjo todėl jų susidomėjusiems žmonėms ir negalėjo parduoti.

72Kaltinamasis P. L. kaltu neprisipažino ir parodė, kad kaltinamoji F. K. yra jo sugyventinė ir vaiko motina. Nuo 2017 m. sausio 19 d. jis atlieka profesinę karo tarnybą Lietuvos kariuomenės ( - ) batalione ir vykdo IV-os pėstininkų kuopos IV būrio II-o skyriaus vado pareigas. Tarnybos nuolatinė vieta ( - ). 2017 metų gegužės - birželio mėn., išvykdamas į kursus, kurie vyko netoli Kazlų Rūdos, sugyventinei F. K. užrašė savo ,,Swedbank“ banko sąskaitos Nr. ( - ), ir prisijungimo prie šios sąskaitos duomenis, internetinės bankininkystės kodus, bei elektroninės banko mokėjimo kortelės PIN kodą, taip pat perdavė jai elektroninę banko kortelę. Taip pasielgė todėl, kad sugyventinė F. K. galėtų naudotis jo banko sąskaitoje esančiomis lėšomis. Jis naudojosi telefonu Nr. ( - ) Apie tai, kad F. K. internetinėse svetainėse skelbia apie parduodamus daiktus ir šiuos daiktus norintys įsigyti asmenys perveda pinigus į jo sąskaitą, P. L. nežinojo. Jis F. K. nusikalstamoje veikoje nedalyvavo. 2017 m. lapkričio mėn., paskambino policijos pareigūnas ir informavo apie gautus nukentėjusiųjų skundus dėl pervestų į jo sąskaitą pinigų ir negautų prekių – vaikiškų gultukų. Pasikalbėjęs su F. K., P. L. patikrino savo sąskaitą Nr. ( - ) ir visiems nukentėjusiesiems, kurie buvo pervedę pinigus, banko pavedimais pinigus grąžino. Jis savo sąskaitą uždarė 2018 m. balandžio 5 d., kad F. K. jos negalėtų panaudoti sukčiavimui. 2017 m. viduryje jis kitame banke atidarė sąskaitą Nr. ( - ). Iš pradžių šios banko sąskaitos duomenų F. K. nesakė, tačiau vėliau pasakė sąskaitos numerį ir davė elektroninę banko mokėjimo kortelę bei jos PIN kodą. 2017 m. gruodžio mėn., gavęs banko sąskaitos išklotinę, pamatė, kad iš 18 nepažįstamų žmonių sąskaitų į jo sąskaitą pervesta apie 1600 Eur, kurie per kelis kartus išgryninti bankomatuose. P. L. suprato, kad tai padarė jo draugė F. K.. P. L. daugumai žmonių pinigus grąžino, pervesdamas juos į nukentėjusiųjų sąskaitas banke. 2017 m. gruodžio 20 d. P. L. šią banko sąskaitą uždarė dėl neteisėtos F. K. veikos. 2018 metų balandžio 5 d. atsidarė naują savo vardu registruotą bako sąskaitą Nr. ( - ). Pirmą kartą apie F. K. neteisėtą veiką P. L. sužinojo tik sulaukęs policijos tyrėjo skambučio ir informacijos, kad į jo banko sąskaitą Nr. ( - ) moteris pervedė pinigus už bilietus į koncertą ir žadėtų bilietų negavo. Nuvykęs į policiją, sužinojo nukentėjusios moters duomenis ir grąžino pinigus bankiniu pavedimu. Tą pačią dieną pasikalbėjo su F. K. ir ji patvirtino, kad moterį apgavo: internetinėje svetainėje paskelbė, kad praduoda bilietus į koncertą, tačiau bilietų neturėjo ir jų parduoti negalėjo, todėl moteriai, pervedusiai pinigus į P. L. sąskaitą, bilietų neišsiuntė. kuri priklauso AB SEB bankui. Pinigus iš jo vardu registruotų banko sąskaitų: Nr. ( - ), Nr. ( - ) ir Nr. ( - ) išgrynindavo E. K., kartais pinigų bankomatuose išgrynindavo ir pats P. L., nes į minėtas sąskaitas gauna atlyginimą. Ikiteisminio tyrimo metu jam buvo parodyti vokai, kuriuos gavo nukentėjusieji. Įrašus ant šių vokų: „siuntėjas – 1) siuntėjas ,,P. L.“ ir gavėjas - "E. R.“ 2) siuntėjas - ,,P. L.“ ir gavėjas - "J. B.“, 3) siuntėjas - ,,P. L.“ ir gavėjas - "E. P.“, 4) siuntėjas - ,,P. L.“ ir gavėjas - T. T.“; užrašė F. K.. P. L. naudojosi asmeniniu telefono Nr. ( - ); F. K. naudojosi telefonais Nr. ( - ); ( - ); ( - ) ir ( - ). Telefono Nr. ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ) jam nežinomi. Elektroniniu paštu, kurio adresai : ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ); ( - ), P. L. nesinaudojo, šie pašto adresai jam nepriklauso.

73Nukentėjusioji S. B. parodė, kad 2017 m. lapkričio 27 d. internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamus vaikiško vežimėlio aksesuarus – „Mima“ žiemos rinkinį. Skelbime buvo nurodytas telefono numeris ( - ). Su pardavėju susirašinėjo žinutėmis, susitarė, kad vežimėlio priedus parduos už 80 Eur ir atsiųs į Kauną. Skelbime buvo nurodyta prekės vieta – Klaipėdos m. Atsiuntė žinutę, kad pinigus reikia pervesti į P. L. sąskaita DNB banke, sąskaitos numeris ( - ). 2017 m. lapkričio 28 d., apie 9 val., S. B. iš savo sąskaitos Nr. ( - ) pervedė į P. L. banko sąskaitą pinigus 80 Eur ir apie tai tą pačią dieną žinute informavo prekės pardavėją. Su pardavėja bendravo tik SMS žinutėmis, todėl negali pasakyti, ar pardavėjas buvo vyras, ar moteris. 2017 m. gruodžio 1 d. S. B., negavusi siuntinio, paprašė pardavėjo atsiųsti siuntos numerį. Pardavėjas išsisukinėjo, tvirtino, kad siuntinį išsiuntė, tačiau pati S. B. jo neatsiėmė. Supratusi, kad yra apgauta, S. B. parašė SMS žinutę, reikalaudama grąžinti pinigus iki 2017 m. gruodžio 2 d. Pardavėjas ir vėl išsisukinėjo, tvirtino, kad pinigus pervedė, tačiau to nepadarė ir S. B. parašė pareiškimą policijai. S. B. internete surado ir daugiau moterų, kurios taip pat buvo apgautos, iš jų gavo kitą telefono numerį ( - ). 2017 m. gruodžio 13 d. ji šiuo numeriu parašė raginimą grąžinti pinigus ir gavo žinutę su klausimu: „kas rašo?“ S. B. prisistatė ir dar kartą pareikalavo grąžinti, nurodė sąskaitos numerį. Žmogus jai atrašė, kad tai jo „buvusios draugės“ darbas. Iš šios žinutės turinio ji nusprendė, kad rašo vyras. P šio skambučio S. B. pinigus grąžino P. L. iš „Swedbank“ sąskaitos Nr. ( - ).

74Mokėjimo nurodymas Nr. 295 patvirtina, kad S. B. pervedė 80 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: Mima žieminis rinkinys (4 t., b. l. 1384).

75Nukentėjusioji S. B. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė skelbimo Nr. 31870749, patalpinto internetiniame puslapyje www.skelbiu.lt, kopiją. Skelbime nurodoma, kad parduodamas MIMA priedų rinkinys žiemai Black S1110-23; ir susirašinėjimo su pardavėju skelbimų puslapyje, išklotinę:

762017 m. lapkričio 27 d., 17.01val., S. B. rašo pardavėjui : „Sveiki. Ar turite žiemos rinkinį ir, ar parduotumėte atskirai, jei turite tokį. Jei taip, kokia kaina ir spalva? Gal galima foto į e-mailą ( - )“. Pardavėjas atsako: „Naujo kaina žiūrėjau 199 Eur, atiduočiau už 100 Eur su siuntimu, jei ne iš Klaipėdos tiktų? Jei kas, siūlykit savo kainytę. Duokit savo numerį, paskambinsiu jums, bus greičiau“.

772017 m. lapkričio 28 d., 8.11 val., S. B. rašo pardavėjui: ( - ). Už 80 Eur jeigu duosit, paimsiu. Reikia su siuntimu, nes aš iš Kauno. Jei neprisiskambinsit, SMS parašykit“ Pardavėjas rašo: „parašiau Jums į telefoną“ (4 t., b. l. 143-144).

782017 m. lapkričio 28 d., 08.37 val., S. B. gauna SMS žinutę iš telefono Nr. ( - ): „Sveiki, čia dėl to žiemos rinkinuko. Jei tinka atiduočiau už 80 Eur, galėčiau šiandien išsiųsti iki 14 h“. 08.44 val. S. B. atsako pardavėjui: „Išsiųskit savo rekvizitus, padarysiu pavedimą. Išsiųsti: S. B., ( - )“. 08.46 val. pardavėjas siunčia rekvizitus: „Duodu vyro sąskaitą pavedimas greičiau ateis į Dnb nei į Citadele banką. Pervedus parašykit žinutę ir tada keliausiu į paštą išsiųsti ir iki penktadienio jau gausit. ( - ) DNB bankas P. L.“. 08.49 val. S. B. informuoja pardavėją, kad pavedimas padarytas. 13.03 val. pardavėjas praneša: „Išsiųsta“.

792017 m. gruodžio 1 d., 18.54 val. S. B. rašo pardavėjui: „Sveiki. Gal turit siuntos numeriuką išsaugojusi. Nes siuntinys neatkeliavo dar“. 18.56 val. pardavėjas atsako: „aš ryt būsiu namie, tai galėsiu atsiųsti“.

802017 m. gruodžio 2 d. , 11.45 val. S. B. rašo: „Laba diena. Atsiųskit numerį siuntos“. Pardavėjas į žinutę neatsako.

812017 m. gruodžio 13 d. S. B. rašo telefono Nr. ( - ) naudotojui: „Mano 80 Eur dar negrąžinti. Pavedimas padarytas 27 dieną“. 2017 m. gruodžio 14 d., 20.57 val. jai atsako: „Ryt apie pietus jau gausit prieš 15 min. pervedžiau ir atsiprašau, kad buvot apgauta. Tai mano buvusios darbas“ (4 t., b. l. 145-158).

82Mokėjimo pavedimas patvirtina, kad 2017 m. gruodžio 13 d. P. L. iš banko Swedbank sąskaitos Nr. ( - ) pervedė gavėjai S. B. 80 Eur. Mokėjimo paskirtis: - grąžinimas (4 t., b. l. 159).

832017 m. gruodžio 2 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios S. B. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (4 t., b. l. 106, 118).

84Nukentėjusioji J. V. parodė, kad 2017 m. lapkričio 5 d. internetiniame puslapyje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką už 60 Eur. Skelbime buvo nurodytas pardavėjo kontaktinis telefonas Nr. ( - ), bei informacija, kad jis gyvena Klaipėdos r., ( - ). J. V. parašė SMS žinutę pardavėjo nurodytu telefonu. Pardavėjas atrašė, kad gultuką dar turi ir jie susitarė, kad gultuką parduos už 60 Eur, įskaitant atsiuntimo išlaidas. Pardavėjas parašė, kad už prekės atsiuntimą pervesti 60 Eurų į E. B. banko sąskaitą Nr. ( - ) ir atsiųsti banko pavedimo kopiją elektroniniu paštu ( - ). Tą pačią dieną, apie 11.56 val., J. V. iš savo sugyventinio O. S. banko ,,Luminor Bank AB“ sąskaitos Nr.( - ) pervedė 60 Eur į nurodytą E. B. banko sąskaitą. Be to, pardavėjas prašė mokėjimo pavedime nurodyti paskirtį „sąskaitos papildymas“. Ji elektroniniu paštu ( - )išsiuntė banko ataskaitos kopiją. Pardavėjas parašė SMS žinutę, kad gavo banko pavedimo kopiją ir pažadėjo nupirktą prekę išsiųsti sekančią dieną. 2017 m. lapkričio d., apie 10.03 val. gavo pardavėjo SMS žinutę, kad prekė yra išsiųsta. J. V. SMS žinute paprašė atsiųsti išsiųsto siuntinio nuotrauką. Negavus siuntinio nuotraukos, dar kartą parašė SMS žinutę pardavėjui, prašydama atsiųsti siuntinio nuotrauką. Netrukus gavo su nurodytu siuntos numeriu. Patikrinusi šį numerį pašto svetainėje, nustatė, kad tokio siuntos kodo nėra. J. V. negavo siuntinio, su pardavėju susisiekti nebegalėjo, nes telefonas buvo išjungtas. J. V. suprato, kad yra apgauta ir 2017 m. lapkričio 7 d. kreipėsi su pareiškimu į Klaipėdos miesto policijos komisariatą. Vėliau susisekė su E. B., ji paaiškino, kad turi elektroninę žaislų parduotuvę ir už gautus pinigus pirkėjui išsiuntė žaislą. J. V. su prekės pardavėju bendravo tik SMS žinutėmis ir negali pasakyti, ar tai buvo vyras ar moteris. Iš žinučių turinio ji susidarė įspūdį, kad bendravo su moterimi. Be to, elektroninio pašto adresas buvo moters, o sąskaita vyro vardu. Po to, kai ji parašė pareiškimą policijoje, iš P. L. banko sąskaitos buvo grąžinti pinigai 60 Eur.

85Lėšų pervedimo nurodymas patvirtina, kad 2017-11-05 mokėtojas O. S. pervedė 60 Eur gavėjai E. B., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: papildymas (3 t., b. l. 117).

86Nukentėjusioji J. V. pateikė susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis su pardavėja, telefonu Nr( - )išrašą:

872017 m. lapkričio 5 d. pardavėjas rašo J. V.: Gerai, per kur jums patogiausia būtų siųstis?“. J. V. atsako pardavėjui: „Gal per LP express paštomatą“. Pardavėjas: „Tinka man. Koks jūsų bankas? Tuoj atsiųsiu sąskaitą. Ir laukiu jūsų duomenų, ryt išsiųsiu“. J. V.: „Sved“. Pardavėjas siunčia duomenis: „E. B. ( - ), kai pervesit atsiųskit pavedimo kopiją į el. paštą ( - ) , mokėjimo paskirtis – papildymas. Laukiu visų jūsų duomenų“. J. V.: „O. S. Klaipėda ( - ) (Akropolis) ( - ). Vyro duomenis rašykis, jis paims“. Pardavėjas: „Antradienį jau gausit gultuką“.

882017 m. lapkričio 6 d., 20.48 val., J. V. rašo pardavėjui: „laukiu kodukoJ “. Pardavėjas atsako: „CP02580479TEE ryt kai gausit, praneškit būtinai. Lauksiu“.

892017 m. lapkričio 15 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios J. V. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (3 t., b. l. 108-109).

90Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti liudytojos E. B. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, liudytoja E. B. parodė, kad P. L. ir E. K. ji nepažįsta. 2017 m. lapkričio 6 d. iš O. S. banko sąskaitos į E. B. sąskaitą banke „Swedbank“ Nr. ( - ) buvo pervesti 60 Eur už prekę, t. y. žaislą. Žaislo vertė apie 20 Eur. Užsakovės prašymu, kartu su žaislu ji išsiuntė ir pinigus - 40 Eur. E. B. pardavinėja žaislus internetu, skelbimus apie parduodamus žaislus kelia į skelbimų portalą www.skelbiu.lt. 2017 m. lapkričio 4 d., telefonu Nr. ( - ) gavo SMS žinutę, kurioje buvo klausiama apie 17 Eur vertės žaislą. E. B. žinute patvirtinus, kad toks žaislas yra parduodamas, asmuo parašė, kad gyvena ne Lietuvoje, paprašė prie žaislo, skirto dovanoti, įdėti 40 Eur. 2017 m. lapkričio 5 d. elektroniniu paštu ( - ) ji gavo patvirtinimą iš O. S., kad už prekę sumokėta 60 Eur. Kaip ir buvo prašyta, 2017 m. lapkričio 6 d., 12 val., ji išsiuntė siuntinį per „Omniva“ paštomatą (siuntos Nr. CP02193479TEE). Siuntinio gavėjo duomenys buvo atsiųsti SMS žinute: A. S., Klaipėdos Lukoil, Priestočio paštomatas tel. Nr. ( - ). Patvirtinimo kvito kopiją E. B. išsiuntė nurodytu elektroniniu paštu ( - ). Vėliau E. B. paskambino telefonu Nr( - )ir pasiteiravo, ar prekė gauta. Atsiliepusi moteris patvirtino, kad viskas tvarkoje ir ji patenkinta paslauga. 2017 m. lapkričio mėn. pabaigoje, E. B. paskambino Klaipėdos policijos pareigūnas ir informavo, kad yra gautas J. V. pareiškimas, jog pervedusi pinigus iš savo vyro O. S. banko sąskaitos į E. B. sąskaitą už norimą įsigyti vaikišką gultuką, prekės negavo. E. B. tvirtina, kad gultukais neprekiauja (3 t., b.1. 161 – 163).

91Liudytoja E. B. savo parodymams patvirtinti, ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis su asmeniu, kuris naudojosi telefonu Nr. ( - ) , išklotinę.

922017 m. lapkričio 4 d., 9.50 val. E. B. gauna pirkėjo žinutę: „Sveiki, turite dar naują žaislą? Poccy ar kaip ten jis“. E. B. atsako: „taip yra“. Pirkėjas: „Siųstumėt per paštomatą?“. E. B.: „Taip, žinoma“. Pirkėjas: „Kadangi noriu dovanų, pati gyvenu ne Lt, ar tiktų, jei pervesčiau 60 Eur, įdėtumėt prie žaisliuko 40 Eur į dovanų maišiuką ir po to jau pakuotumėt išsiuntimui“. E. B. atsako: „Taip, žinoma, E. B. ( - ), parašykite visus duomenis, kur reikės išsiųsti“. Pirkėjas: „Gerai šiandien iki vakaro pervesiu ir parašysiu“.

932017 m. lapkričio 5 d. pirkėjas rašo E. B.: „Ką tik vyras atsiuntė. Klausiau sesers, per kur geriau, sakė per Omniva. Siuntimo duomenys: A. S., Klaipėdos Lukoil Priestočio paštomatas, tel. Nr. ( - )“.

942017 m. lapkričio 6 d., E. B. informavus pirkėją apie pirkinio išsiuntimą ir paklausus, ar reikia atsiųsti siuntimo kvitą, pirkėjas atsako E. B.: „Siųskit man ( - ) ačiū jums labai“ (3 t., b. l. 164-168).

95Nukentėjusioji F. P. parodė, kad 2017 m. spalio 29 - 30 d. skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą kūdikio gultuką už 70 Eur. Skelbime buvo nurodytas pardavėjo kontaktinis telefonas Nr. ( - ) ir pardavėjo gyvenamosios vietos miestas Ukmergė, ar Visaginas. F. P. parašė laiką internetinėje svetainėje pardavėjui, klausdama: „ar turite dar tokią prekę“. Pardavėjas atsakė: „prekę turiu“. F. P. paskambino skelbime nurodytu telefonu, tačiau niekas neatsiliepė. 2017 m. spalio 31 d., apie 9 val., F. P. paskambino pardavėja moteris ir jos susitarė, kad gultuką parduos už 73 Eur, įskaitant atsiuntimo F. P. išlaidas. Moteris nurodė, kad pinigus 73 Eur už gultuką reikės pervesti į jos vyro P. L. banko sąskaitą Nr. ( - ) ir, kai tai bus atlikta, atsiųsti banko pavedimo ataskaitą elektroninio pašto adresu ( - ). F. P. tą pačią dieną, apie 09.06 val., iš savo vyro K. P. banko sąskaitos pervedė 73 Eur į P. L. banko sąskaitą Nr. ( - ), nurodė mokėjimo paskirtį „gultukas“. Tą pačia dieną, apie 18 val., iš telefono Nr. ( - ) F. P. gavo SMS žinutę: ,,išsiųsta“. 2017 m. lapkričio 2 d. ji gavo SMS žinutę, kad rytoj gaus savo siuntinį. Nesulaukusi savo pirkinio, F. P. parašė SMS žinutę, prašydama atsiųsti siuntos pašto kodą. Po šios žinutės ji daugiau su pardavėju nekontaktavo, telefonas buvo išjungtas. F. P. prekės neatsiuntė ir nepranešė kodėl jos neatsiuntė, negrąžino pinigų. Supratusi, kad yra apgauta, 2017 m. lapkričio 7 d. ji su pareiškimu kreipėsi į Palangos miesto policijos komisariatą. Viena pažįstama mama, kuri irgi buvo apgauta tuo pačiu būdu, davė F. P. kitą telefono Nr. ( - ). F. P. paskambino šiuo telefonu, atsiliepė Povilas ir paaiškino, kad tai jo buvusios merginos darbas. 2017 m. gruodžio 20 d. į F. P. vyro banko sąskaitą iš P. L. bako sąskaitos Nr. ( - ) buvo pervesti 73 Eur ir nurodyta mokėjimo paskirtis: ,,grąžinimas“.

96Mokėjimo nurodymas Nr. 573 patvirtina, kad 2017-10-31 mokėtojas K. P. pervedė 73 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: už kūdikio kėdutę (3 t., b. l. 54).

97Nukentėjusioji F. P. pateikė susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis su pardavėju, telefonu ( - ) išrašą:

982017 m. spalio 31 d. F. P. rašo pardavėjui žinutę: „Sveiki, vakar skambinau dėl gultuko, vakar susirašinėjome, norėtume pirkti. F. P. ( - )“ Pardavėjas atsako: „( - ) P. L., kai pervesit, atsiųskit kopiją į el. paštą ( - )“. F. P.: „kokia bus suma?“. Pardavėjas atsako: „Jei be žaisliuko 73, jei su 77“. F. P.: „Be žaisliuko. Pervesta. Nusiunčia kopiją, lauksim siuntinuko“ Pardavėjas: „Išsiųsta. Ryt jau gausit savo siuntinuką“. Po trijų dienų F. P. rašo pardavėjui: „sveiki. Negavau. Gal kodą turite siuntos“. 2017 m. gruodžio 19 d. F. P.: „Klausykit, nuo lapkričio pradžios laukiu, kada pinigus grąžinsit. Gal gana žaisti. 73 Eur laukiu“ (3 t., b. l. 68-73).

99Savanoriško daiktų ir dokumentų pateikimo protokole užfiksuota, kad nukentėjusioji F. P. ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė vaikiško gultuko skelbimo, skelbimų puslapyje www.skelbiu.lt nuotrauką. Skelbime nurodytas pardavėjo telefono Nr. ( - ) (3 t., b. l. 65-66, 67).

1002017 m. lapkričio 7 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios F. P. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (3 t., b. l. 48-50).

101Nukentėjusioji E. M. parodė, kad 2017 m. spalio 25 d. internetiniame portale www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką ,,BabyBjorn“, už 65 Eur. Buvo nurodytas pardavėjo kontaktinis telefonas Nr. ( - ), bei informacija, kad pardavėjas yra iš Zarasų. Susidomėjusi skelbimu, E. M. paskambino skelbime nurodytu telefono Nr. ( - ). Atsiliepė mergina. Jos susitarė, kad E. M. gultuką nupirks už 65 Eur įskaitant atsiuntimo išlaidas. Vėliau E. M. gavo SMS žinutę, kad pinigus reikia pervesti į P. L. banko sąskaitą Nr. ( - ) ir atsiųsti banko pavedimo ataskaitą elektroniniu paštu ( - ). E. M. tą pačią dieną, apie 14 val., iš savo mamos R. S. banko sąskaitos pervedė 65 Eur į P. L. banko sąskaitą Nr. ( - ). Tą pačia dieną, apie 19.30 val., telefonu Nr. ( - ) į gavo SMS žinutę: ,,išsiųsta“. 2017 m. spalio 26 d., apie 21.20 val., pastebėjo, kad skelbimas iš svetainės pašalintas. Ji sunerimo ir parašė SMS žinutę pardavėjai. Atsakymo nesulaukė. 2017 m. spalio 27 d., apie 16.50 val., ji parašė pardavėjai SMS žinutę: ,,Sveiki dar kartą, gal galite atsiųsti siuntos numerį“. Tą pačią dieną ji gavo gultuko pardavėjos SMS žinutę: ,,Sveiki dar kartą, visai pamiršau, atsiųsiu šį vakarą būtinai“. Vakare E. M. gavo SMS žinutę su siuntos numeriu ( - ). Šiuo kodu į „Omniva“ paštomatą, esantį ( - ),Vilniuje, buvo atsiųstas tuščias vokas, kurį pasiėmė E. M. sesuo I. P.. 2017 m. lapkričio 2 d. su pareiškimu kreipėsi į Klaipėdos policijos komisariatą.

102Mokėjimo nurodymas Nr. 785 patvirtina, kad 2017-10-25 mokėtoja R. S. pervedė 65 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: už kūdikio kėdutę (2 t., b. l. 33).

103Nukentėjusioji E. M. pateikė susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis su pardavėju, telefonu ( - ) išrašą:

1042017 m. spalio 25 d. į E. M. žinutę: „Dėl Babybjorno: gal siųskit į Klaipėdą, vis tiek kaina bus ta pati. Adresas: E. M., ( - ), Klaipėda. Čia originalus daiktas, taip? Nelūžęs, nebrokuotas“, pardavėjas atsako: „Taip originalus, supakuotas su dokumentais. Vėliau atsiųsiu sąskaitą“; „( - ) P. L., kai pervesit, atsiųskit kopiją į el. paštą ( - ) „. E. M.: „OK, ačiū“. 13.15 val. E. M. teiraujasi pardavėjo: Oj, o siuntimas. Mama db padarė pavedimą 65. Bet kiek siuntimas?“ Pardavėjas atsako: „5 €. Tai tiek to jau“. 19.30 val. Pardavėjas: „Išsiųsta, gausit šeštadienį – pirmadienį“.

1052017 m. spalio 26 d., 21.22 val. E. M. rašo pardavėjui: „Sveiki, nuėjau į skelbiu dar kartą foto pažiūrėti kėdutės ir matau, kad skelbimas panaikintas dėl to, kad pažeistos talpinimo taisyklės. Man jau susirūpinti? Kažkaip neramu...“. Pardavėjas į šią žinutę neatsakė.

1062010 m. spalio 27 d. 16.50 val. E. M. rašo: „Sveiki dar kartą, žadėjot siuntos numerį. Gal galit atsiųsti“. 21.13 val. pardavėjas atsako: „( - )“.

1072017 m. spalio 30 d., 10.21 val., E. M. rašo: „Ką tik kalbėjau su Omniva. Esu pasimetusi. Mano siunta įdėta siuntimui Klaipėdoje ir siunčiama į Vilnių. Bus pristatyta ryt. Mano vardu ir tel. Nr. Kodėl siuntėt į Vilnių, kai aš esu Klaipėdoje? Kam iš viso siųsti iš Klaipėdos, kai aš Klaipėdoje? Sakėt gyvenat kažkur kitoj LT pusėj“. 10.22 val. pardavėjas atsako: „Nes gultukus teko tą dieną pasiimti iš Klaipėdos“. „Atleiskit, tikriausiai susimaišiau, jei negalit atsiimti, galiu grąžinti pinigus“. E. M. rašo pardavėjui: „Bandysiu prašyti, kad sesuo pasiimtų. Informuosiu“. (2 t., b. l. 34-35, 50-54).

108Savanoriško daiktų ir dokumentų pateikimo protokole užfiksuota, kad nukentėjusioji E. M. ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė tuščią voką, atsiųstą asmens, bendravusio telefonu Nr. ( - ), nuotrauką. Ant voko užklijuotas kurjerių tarnybos Omniva lipdukas, kuriame nurodyti siuntėjo duomenys: Klaipėda, PC Arena, paštomatas, Smiltelės g., Klaipėda, tel. ( - ); ir gavėjo duomenys: Vilniaus IKI, Didlaukio paštomatas, ( - ), Vilnius. Siuntinio kodas ( - ). Visi duomenys atspausdinti, rankraštinių įrašų nėra (2 t., b. l. 55-56, 57-60).

1092017 m. lapkričio 2 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios E. M. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (2 t., b. l. 31).

110Nukentėjusioji A. D. parodė, kad 2017 m. spalio 26 d., interneto svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodyta gultuko kaina 65 Eur ir pardavėjo telefono Nr. ( - ). Tą pačią dieną ji paskambino nurodytu telefonu, tačiau niekas neatsiliepė. Pardavėjas jai parašė SMS žinutę: „dabar negaliu kalbėti“. A. D. parašė: „ar dar turi gultuką“ Gavo atsakymą, kad gultuką turi ir pardavėja ar pardavėjas yra iš Zarasų. Jie susitarė, kad gultuko kaina kartu su atsiuntimo mokesčiu bus 70 Eur. A. D. gavo SMS žinutę, kurioje buvo nurodyta, kad pinigus reikia pervesti į P. L. banko sąskaitą ( - ), ir atsiųsti pavedimo kopiją el. paštu ( - ). Tą pačią dieną A. D. pervedė 70 Eur į P. L. sąskaitą ir pavedimo kopiją nusiuntė nurodytu elektroniniu paštu. Netrukus A. D. parašė žinutę, kad gultuką išsiųs šiandien arba rytoj ir parašys siuntos kodą. 2017 m. spalio 27 d., vakare, ji gavo SMS žinutę su siuntos kodu ( - ). patikrinusi kodą interneto svetainėje www.post.lt , nerado savo siuntinio, nei pašte, nei jo terminaluose. Tada A. D. parašė žinutę pardavėjui, kad patikslintų siuntos numerį. 2017 m. spalio 31 d. ji gavo pardavėjo žinutę su siuntos numeriu ( - ) ir žinutę, kad A. D., terminale „Omniva“, esančiam Raudondvario pl., yra pristatyta siunta. A. D., nuvykusi atsiimti siuntos, terminale rado jos vardu iš Klaipėdos atsiųstą tuščią voką. A. D., supratusi, kad ją apgavo, parašė pardavėjui SMS žinutę, kad gavo tuščią voką. 2017 m. lapkričio 2 d. parašė žinutę, kad jeigu iki ryto jai negrąžins pinigų už gultuką, A. D. kreipsis į policiją. Tada ji iš kito telefono Nr. ( - ) gavo SMS žinutę, kad pinigus perves, prašo atsiųsti sąskaitos numerį. Po to A. D. nebegavo jokių žinių, jai nebuvo grąžinti pinigai, todėl kreipėsi į policiją dėl padarytos žalos. Vieną kartą telefonu bendravo su pardavėja, tai buvo moteris. Po to, kai parašė pareiškimą policijoje, į jos sąskaitą iš P. L. banko sąskaitos buvo pervesti pinigai 70 Eur.

111Mokėjimo nurodymas Nr. 315 patvirtina, kad 2017-10-26 mokėtoja A. D. pervedė 70 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: už gultuką (2 t., b. l. 67).

112Nukentėjusioji A. D. pateikė susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis su pardavėju, telefonu ( - ) išrašą:

1132017 m. spalio 26 d. A. D. gauna žinutę: „Parašykite, kai galėsiu, atskambinsiu“. A. D. rašo pardavėjui: „Sveiki, parduodat gultuką? Ar dar turit?“. Pardavėjas atsako: „Taip. Esame iš Zarasų“. A. D. klausia: „O atsiųstumėt per autobusų stotį į Kauną?“. Pardavėjas atsako: „O per paštą Jums netiktų?“. A. D.: „Tinka ir per paštą. Parašykit sumą su siuntimu ir, kur pervesti pinigėlius“. Pardavėjas: „Gerai, val. bėgyje atsiųsiu sąskaitą, o aš laukiu jūsų duomenų“. A. D. siunčia pardavėjui savo duomenis: „A. D., ( - ), siųskit registruotu“. Pardavėjas: „Iš viso bus 70 eurų. ( - ) P. L.. kai pervesit, atsiųskit kopiją į el.paštą ( - )“.

1142017 m. spalio 27 d., 17.44 val., A. D. rašo pardavėjui: „Sveiki, ar jūs išsiuntėt gultuką“. Pardavėjas atsako: „Taip“. A. D.: „koduką galite atsiųsti“. 21.05 val. pardavėjas atsako: „( - )“.

1152017 m. spalio 28 d., 11.01 val., A. D. rašo: „Sveiki, tokio kodo pašte nėra, pažiūrėkit čekutį, turi būti su LT galu“. Pardavėjas atsako: „Įeikit į Omniva tinklapį, nes siunčiame per omniva“.

1162017 m. spalio 30 d., 15.16 val., A. D. rašo: „Sveiki, tokio siuntos nr. nėra, pažiūrėkit ar tikrai gerą numerį nurodėt man“. Pardavėjas atsako: „Gerai, grįžus namo patikrinsiu būtinai“.

1172017 m. spalio 31 d., 09.19 val., pardavėjas rašo nukentėjusiajai: „( - ) Omniva“. A. D. informuoja pardavėją: „Aš gavau tuščią voką, kaip suprasti?“. Pardavėjas: „Kaip tai tuščią?“, A. D.: „Taip tuščias vokas. Galiu foto atsiųsti. Jei siuntos neišsiuntėt, prašau grąžinti pinigus, arba aš einu į policiją“(2 t., b. l. 68-76).

1182017 m. lapkričio 8 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios A. D. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (2 t., b. l. 64).

119Nukentėjusioji J. I. parodė, kad 2017 m. gruodžio 1 d., apie 09.40 val., interneto svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodyta gultuko kaina 65 Eur ir pardavėjo telefono Nr. ( - ), bei informacija, kad pardavėjas yra Klaipėdoje. Tą pačią dieną ji paskambino nurodytu telefonu, tačiau jos skambutis buvo atmestas. Netrukus ji gavo SMS žinutę, kurioje buvo prašyta: ,,Parašykite ačiū“. Susirašinėdama su pardavėju SMS žinutėmis, J. I. susitarė, kad gultuką ji nupirks už 65 Eur, o pardavėjas jį atsiųs per siuntų tarnybą. Pardavėjas nurodė, kad pinigus reikia pervesti į P. L. banko sąskaitą Nr. ( - ) ir kai, tai bus atlikta, persiųsti banko pavedimo kopiją vyro elektroniniu adresu: ( - ). Tą pačią dieną J. I. iš savo vyro V. I. banko sąskaitos Nr. ( - ) pervedė 65 eurus į P. L. banko sąskaitą ( - ) už vaikišką gultuką. 2017 m. gruodžio 5 d., 13.15 val., J. I. parašė SMS žinutę pardavėjui, kad gali pati atvykti pasiimti gultuką. Į išsiųstą SMS žinutę negavo jokio atsakymo. Po kelių valandų paskambino pardavėjui, tačiau telefonas buvo išjungtas. Kilus įtarimui, kad ji yra apgauta, interneto Google paieškos tinklalapyje įrašiusi: ,,P. L.“, sulaukė informacijos, kad šis asmuo yra apgavikas, nuo jo nukentėjo ir daugiau moterų, norėjusių pirkti vaikišką gultuką. 2017 m. gruodžio 7 d. ji kreipėsi su pareiškimu į Klaipėdos mieto policiją, pranešdama apie padarytą nusikaltimą. 2017 m. gruodžio 18 d. iš P. L. banko sąskaitos Nr. ( - ) į J. I. vyro V. I. banko sąskaitą buvo grąžinti 65 Eur. Ji telefonu su prekės pardavėju ar pardavėjais nekalbėjo, tačiau iš žinučių turinio spėja, kad bendravo su moterimi.

120J. I. banko sąskaitos išrašas patvirtina, kad 2017-11-28 ji pervedė 65 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: už gultuką (5 t., b. l. 14).

121Nukentėjusioji J. I. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė susirašinėjimo su gultuko pardavėju skelbime nurodytu telefonu ( - ) žinučių išklotinę:

122J. I. rašo pardavėjui : „Sveiki, jei dar nepardavėt gultuko, norėčiau jį pirkti“. Pardavėjas rašo: „turim baltą. Iš kur jūs“. J. I.: „iš Klaipėdos. Gal galim susitarti, kad mes jums šiandien pervesim pinigėlius, o paimsim kitą savaitę? Dabar mašina autoservise“. Pardavėjas: „Gal vis tiek norite dar apžiūrėti?. Bet šiaip su juo viskas tvarkoje, nėra jokių defektų“. J. I. pardavėjui: „Pardavėjas siunčia J. I. duomenis: „Tuoj atsiųsiu sąskaitą P. L. DNB bankas ( - ) ir jei nesunku į vyro el.paštą atsiųskit pavedimo kopiją ( - ) ir tada iškart išimsiu skelbimą. Na jei neskubu, tai sakau pagalvokit kaip jums patogiau, nes per kurjerį iki 12 h galėčiau užsakyti. Už tą pačią kainą“. J. I. rašo pardavėjui: „Pavedimas padarytas, kopija išsiųsta. Pasuksiu jums kai galėsim pasiimti. Tikriausiai draugai savaitgali važiuos į jūsų rajoną, tai paims“. Pardavėjas atsako nukentėjusiajai: „Gerai, lauksiu“. Sekančią dieną J. I. rašo: „Sveiki, jau gavom mašiną. Gal galėčiau užvažiuoti pasiimti gultuką šiandien 14.45 val.“. Pardavėjas į šią žinutę neatsako (5 t., b. l. 54-58).

1232017 m. gruodžio 7 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios J. I. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (5 t., b. l. 52).

124Nukentėjusioji J. G. parodė, kad 2017 m. lapkričio 1 d. internetiniame portale www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodytas telefono Nr. ( - ). Ji pardavėjui parašė SMS žinutę, klausdama, ar gultukas dar neparduotas ir, ar jo nuotrauka skelbime atitinka faktinę būklę. Tą pačią dieną, apie 22.30 val., pardavėjas ar pardavėja atsakė SMS žinute, kad gultuką turi. Jie, susirašinėdami SMS žinutėmis, susitarė, kad J. G. perves pinigus į pardavėjo nurodytą sąskaitą, o pardavėjas atsiųs gultuką paštu. Kitą dieną, 2017 m. lapkričio 2 d., 8.08 val., pardavėjas atsiuntė P. L. banko „Swedbank“ sąskaitos Nr. ( - ), į kurią J. G. turėjo pervesti pinigus. Tą pačią dieną ji pervedė už gultuką į P. L. sąskaitą 60 Eur ir 11.33 val. elektroniniu paštu ( - ) gavo siuntinio registracijos Nr. CG800621030LT. 2017 m. lapkričio 4 d., sulaukusi kurjerio pranešimo apie gautą siuntinį, nuvyko į „LP Express“ savitarnos terminalą Jasinskio g. 16, Vilniuje, ir vietoje laukiamos prekės atsiėmė tuščią voką. Vokas nebuvo pažeistas. J. G. daugybę kartų bandė susisiekti su pardavėju skelbime nurodytu telefonu, tačiau jis buvo išjungtas. Ji rašė elektroninius laiškus paštu ( - ), informuodama pardavėją, kad nesulaukusi pinigų, kreipsis į policiją. Jokio atsakymo negavo. 2017 m. lapkričio 7 d. kreipėsi į Vilniaus miesto 6-tąjį policijos komisariatą, prašydama atlikti tyrimą. 2018 m. kovo – balandžio mėnesiais į jos sąskaitą iš P. L. banko sąskaitos buvo pervesti 60 Eur, tokiu būdu atlyginta nusikaltimu padaryta turtinė žala. Nukentėjusioji nekalbėjo su tariamu prekės pardavėju telefonu, todėl negali pasakyti, ar ją apgavo vyras ar moteris. Iš žinučių turinio spėja, kad bendravo su moterimi.

125SEPA mokėjimas SB linija Lietuvoje patvirtina, kad 2017-11-02 atliktas 60 Eur pavedimas gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: už gultuką (3 t., b. l. 103).

126Nukentėjusioji J. G. pateikė susirašinėjimo elektroniniu paštu ( - ) išrašą. 2017 m. lapkričio 5 d. J. G. rašo: „jeigu iki 12 val. negrąžinsite pinigus į sąskaitą, bus parašytas pareiškimas į policiją“. Elektroninio pašto sistemoje pašto adreso ( - ) naudotoju nurodomas P. L. (3 t., b. l. 104).

127Nukentėjusioji J. G. ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė gautos siuntos kurjerių LP Express lipduką. Ant lipduko nurodyta ši informacija: siuntėjas P. Pb, siuntėjo terminalas (0303): ( - ), Klaipėdos m., siuntėjo kontaktai: ( - ). Siunta į kitą LP terminalą. Siuntos išmatavimai S-61x8x35 (cm). Gavėjas: J. G.; gavėjo terminalas: J. J. g. 16, 03163, Vilnius (3 t., b. l. 80-81).

1282017 m. lapkričio 7 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios J. G. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (3 t., b. l. 78).

129Nukentėjusioji D. B. parodė, kad 2017 m. spalio 26 d. internetiniame portale www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodytas telefono Nr. ( - ) ir informacija, kad pardavėjas yra Zarasuose, todėl prekę gali atsiųsti į pirkėjo nurodytą vietą. Ji pardavėjui skambino, tačiau telefonu niekas neatsiliepė. Pamaniusi, kad pardavėja greičiausiai yra moteris, pati auginanti mažą vaiką, parašė SMS žinutę, klausdama, ar gultukas dar neparduotas ir kokia jo būklė. Pardavėja parašė SMS žinutę apie prekės būklę ir jos susitarė, kad pardavėja išsiųs prekę ir atsiųs siuntos numerį, o tik tada D. B. perves pinigus. Netrukus D. B. gavo žinutę su nurodytu siuntos numeriu ir pardavėja pradėjo ją spausti kuo greičiau pervesti pinigus. Kitą dieną D. B., internete patikrinusi siuntos numerį ir pamačiusi, kad siunta yra paimta iš siuntėjo, pervedė 65 Eurus iš savo asmeninės sąskaitos banke į pardavėjos nurodytą sąskaitą Nr. ( - ), banke Swedbank. Sąskaitos turėtojas ir pinigų gavėjas buvo P. L.. D. B. sekdama siuntinį internetinėje svetainėje, pastebėjo, kad jis išsiųstas iš Klaipėdos, nors pardavėja nurodė esanti iš Zarasų. Ji susisiekė su pardavėja ir paklausė, ar įvyko nesusipratimas. Pardavėja jai paaiškino, kad jie išvyko dar pasiimti prekių ir išsiuntė gultuką pakeliui.2017 m. spalio 31 d. D. B. gavo pranešimą iš pašto, kad jos vardu yra gautas siuntinys. Į paštą atsiimti siuntinio nuvyko D. B. vyras D. B.. Jis siuntinį parvežė į namus, tačiau jo neatidarė, nes siuntinys pasirodė įtartinas – jo įpakavimas buvo akivaizdžiai per mažas gultukui, o ant pakuotės ranka užrašytas išgalvotas siuntėjo adresas. Nukentėjusioji siuntinį nuvežė į Elektrėnų policijos komisariatą ir ten jis buvo išpakuotas. Dėžėje buvo keturi druskos pakeliai. D. B. parašė pareiškimą dėl jos atžvilgiu panaudotos apgaulės. Pareiškimo tyrimo metu į jos banko sąskaitą iš P. L. banko sąskaitos buvo pervesti pinigai 60 Eur, tokiu būdu padaryta turtinė žala atlyginta.

130Mokėjimo nurodymas Nr. 217 patvirtina, kad 2017-10-29 mokėtoja D. B. pervedė 65 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: babybjorn (2 t., b. l. 101).

131Nukentėjusioji D. B. pateikė susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis su pardavėju, telefonu ( - ) išrašą:

1322017 m. spalio 26 d., 10.54 val., D. B. rašo pardavėjai: „Laba diena, rašau dėl gultuko, kokiame mieste jūs jį parduodate“. 10.55 val. pardavėjas atsako: „iš Zarasų mes“. D. B. klausia: „Ar siunčiate? Kokie defektai? Ar nepairę siūlės?“. Pardavėjas atsako: „Taip paštu. Defektų nėra nes mažai naudojom“. D. B.: „Jei pavyktų išsiųskite šiandien. Jei ne, tai rytoj ir kai išsiūsite, atsiųskite sekimo numeriuką ir savo sąskaitos numerį – pervesiu pinigus. Adresas D. B., ( - )“. Pardavėjas: „Gerai, ryt išsiųsiu“.

1332017 m. spalio 27 d., 11.42 val., D. B. rašo pardavėjui: „Laba diena, ar išsiųsit šiandien gultuką“. 11.59 val. pardavėjas atsako: „Taip be abejo“. 16.10 val. D. B. rašo: „Ar išsiuntėt?“. 17.38 val. pardavėjas atsako: „atleiskit, šiandien niekaip nesuspėsiu, ar tiktų ryt?“ .

1342017 m. spalio 28 d., 07.23 val., pardavėjas rašo: „Labas rytas pasitikslinu visą info, kad po to nebūtų nesusipratimų. Siųsti registruotu pirmenybiniu, išsiuntus atsiųsti siuntos kodą ir sąskaitą ir pervesit man pinigėlius, taip?“. D. B. atsako: „Taip“. 13.01 val. pardavėjas informuoja: „išsiųsta. CN747986894LT. Kada pinigėlius galėsite pervesti“. 13.28 val. D. B.: „Šiuo metu esam išvykę, pasistengsime vakare pervesti. Atsiųskite sąskaitos numerį, vardą ir pavardę“. 13.38 val. D. B.: „OK, o kodėl iš Klaipėdos siuntėt?“. 13.38 val. pardavėjas: „nes į Klaipėdą vykau gultukų likusius parsivežti tai galvoju grįžus jau nebespėsiu išsiųsti“. D. B.: „o tai ten originalas, ar kiniškas?“. Pardavėjas: „Aišku originalas, mes iš UK juos vežamės – siunčiamės. Nes pvz. ant kiniškų, kiek teko matyti, nėra jokių ženkliukų, o tik keli panašumai“. D. B.: „Tikėkimės bus originalas“. Pardavėjas: „Tikrai originalas, įdėjau dokumentus viską kartu, taip pat dėžę, na žodžiu, kaip priklauso“. 22.02 val. Pardavėjas rašo: „Atleiskit, nenoriu būti įkyri, bet žinot šiais laikais visokių žmonių būna. Nes aš gultuką išsiunčiau, o iš jūsų žinių kaip ten dėl pinigėlių nesulaukiau“. 22.24 val. pardavėjas: „apgavote, ar kaip čia dabar gaunasi?“.

1352017 m. spalio 29 d., 08.19 val., D. B. rašo: „Labas rytas, ar atsiųsite savo sąskaitos numerį“. Pardavėjas atsako: „( - ) P. L., kai pervesit, atsiųskit kopiją į el. paštą ( - ) ir kai gausit gultuką, būtinai praneškit“. 14.12 val. D. B. išsiunčia pardavėjui MMS žinutę su mokėjimo pavedimo kopija.

1362017 m. spalio 31 d., 18.21 val., D. B. siunčia pardavėjui MMS žinutę su nufotografuotais 4 druskos pakeliais ir pranešimą: „Tai va, E., tavo siuntinukas jau užfiksuotas. Rytoj dešimtą valandą bus parašytas pareiškimas. Pareiškimas bus parašytas dėl P. L. sukčiavimo. Kadangi pinigai pervesti į jo sąskaitą ir siuntinukas siųstas jo vardu – jam teks ir atsakyti. Jei spėsi pervesti pinigėlius, tai tavo draugeliui pasiseks“(2 t., b. l. 109-133).

1372017 m. lapkričio 2 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios D. B. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (2 t., b. l. 95-97).

138Nukentėjusioji R. V. parodė, kad 2017 m. spalio 24 d. interneto svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodyta gultuko kaina 65 Eur ir pardavėjo telefono Nr. ( - ). R. V. skambino pardavėjui, tačiau jis neatsiliepė. Su pardavėju susirašinėjo SMS žinutėmis, todėl R. V. nežino, ar tai buvo vyras ar moteris. R. V. paklausė, kokiame mieste yra gultukas ir gavo atsakymą, kad Zarasuose. Su pardavėju susitarė, kad R. V. perves pardavėjui 68 Eur, o pardavėjas jai atsiųs prekę į Kauną. Nukentėjusioji gavo SMS žinutę, kad pinigus reikia pervesti į P. L. sąskaitą Nr. ( - ). Pardavėjas paprašė, kad pavedimo kopiją reikia atsiųsti el. paštu ( - ). R. V., prieš atlikdama banko pavedimą, paprašė pardavėjo atsiųsti savo asmens dokumento kopiją jos elektroniniu paštu ( - ). Tada ji elektroniniu paštu ( - ) gavo P. L. asmens tapatybės kortelės fotokopiją su ištrynimo žymėmis. R. V. to pakako, kad patikėtu pardavėju. Ji iš savo banko sąskaitos į P. L. banko sąskaitą pervedė 68 Eur ir tą pačią dieną nusiuntė pavedimo kopiją elektroniniu paštu ( - ). Iš pardavėjo SMS žinute ji gavo siuntos numerį CE908791812EE. 2017 m. lapkričio 3 d. ji gavo kurjerių tarnybos pranešimą, kad prekė pristatyta. Omniva terminale, esančiame Kauno PC Akropolis ji atsiėmė tuščią voką ir suprato, kad yra apgauta. Tą pačią telefonu Nr. + ( - ) parašė SMS pranešimą, kad gultuko negavo ir paklausė, kur yra jos daiktas. Pardavėjas paprašė atsiųsti tuščio voko foto. R. V. nusiuntė, tačiau pardavėjas pranešė, kad išsiuntė gultuką. R. V. informavo pardavėją, kad parašys policijai pareiškimą, jei negrąžins pinigų. Pardavėjas paprašė atsiųsti sąskaitos duomenis., tačiau pinigų negrąžino. 2017 m. lapkričio 6 d. R. V. parašė elektroninį pareiškimą policijai dėl sukčiavimo. Pinigai 68 Eur jai buvo grąžinti teisminio proceso metu, 2019 m. balandžio mėnesį, iš P. L. banko sąskaitos.

139Mokėjimo nurodymas Nr. 573 patvirtina, kad 2017-10-24 mokėtoja R. V. pervedė 68 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: už BabyBjorn gultuką (1 t., b. l. 160).

140Nukentėjusioji R. V. pateikė susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis su pardavėjas, telefonu ( - ) išrašą:

1412017 m. spalio 24 d. į R. V. žinutę: „Sveiki, kokiame mieste yra gultukas?“, pardavėjas atsako: „Zarasuose“. R. V.: „Ar dar turite, ar siųstumėte į kitą miestą?“. Pardavėjas: „Taip. Liko paskutinis“. R. V.: „Ar galiu sumokėti pavedimu ir prašyti atsiųsti į Kauną“. Pardavėjas: „Taip. Koks jūsų bankas. Parašykite savo duomenis. Neužilgo atsiųsiu sąskaitą“. R. V.: „Seb bankas, adresas ( - ), R. V.. Labai lauksim. Dovanokit, o prekė tikrai originali? Nes kaina tikrai nedidelė...“. Pardavėjas: „Taip originali užsienyje pirkta, pridėsiu pirkimo dokumentus“. Kai pervesit atsiųskit pavedimo kopiją į ( - ). R. V.: „ ar galit atsiųsti dokumento foto el. paštu. Ačiū“. Pardavėjas „OK tuoj. Turit omenyje tapatybės kortelę, taip“. R. V.: „Gultuko, bet jei ir tapatybės kortelės pridėsite, tai būsim šiek tiek pažįstami“. Pardavėjas: „atsiunčiau, tik pagrindinius duomenis užtušavau. Dabar jau tikrai turėtų būti ramu“. „Pavedimo kopiją galite atsiųsti į ( - )“.

1422017-10-26 pardavėjas atsiuntė žinutę su siuntos kodu“CE908791812“. R. V. klausia pardavėjo: Mano siuntos numeriuką ar galite patikslinti, nes Lietuvos pašto sistemoje tokio kodo neranda... L Kada Jūs išsiuntėt?“ Pardavėjas atsakė: „vakar iš siųsta . Siunčiau per Omniva ten įveskit tada tikrai išmes“.

1432017-11-03 R. V. rašo pardavėjui: „tai kur kėdutė?“. Pardavėjas atsako: „kokia kėdutė?“; R. V.: „Babybjorn gultukas“. Pardavėjas: „taigi išsiųstas“. R. V.: „Tuščias vokas“. (1 t., b. l. 161-176).

144Nukentėjusioji R. V. pateikė elektroniniu paštu pardavėjo atsiųstą P. L. asmens tapatybės kortelės kopiją. Kortelėje uždengti duomenys: asmens kodas, gimimo data ir nuotrauka (1 t., b. l. 159).

145Savanoriško daiktų ir dokumentų pateikimo protokole užfiksuota, kad nukentėjusioji R. V. ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė tuščio voko, atsiųsto asmens, bendravusio telefonu Nr. ( - ), nuotrauką. Ant voko užklijuotas kurjerių tarnybos Omniva lipdukas, kuriame nurodyti siuntėjo duomenys: Klaipėda, PC Arena, paštomatas, Smiltelės g., Klaipėda, tel. ( - ) (2 t., b. l. 1-2, 6-7).

1462017 m. lapkričio 9 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios R. V. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (1 t., b. l. 157).

147Nukentėjusioji M. K. parodė, kad 2017 m. lapkričio 28 d. interneto svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodyta prekės kaina 62 Eur ir pardavėjo telefono Nr. ( - ), bei miestas Klaipėda. Paskambinus nurodytu telefonu, atsiliepė moteris. Su ja susitarė, kad gultuką ž 62 Eur M. K. perves į pardavėjos vyro sąskaitą, o pardavėja atsiųs gultuką paštu. Netrukus M. K. gavo SMS žinutę, kurioje buvo nurodyta kad pinigus reikia pervesti į pardavėjos vyro P. L. sąskaitą DNB banke, sąskaitos Nr. ( - ), bei buvo nurodytas elektroninio pašto adresas: ( - ). M. K. pervedė 62 Eur į P. L. banko sąskaitą ir pavedimo nuotrauką nusiuntė elektroniniu paštu ( - ). Ji pardavėjai parašė savo kontaktus, kad ji galėtų atsiųsti gultuką. Kitą dieną M. K. gavo SMS žinutę, kad gultukas išsiųstas ir siuntos Nr. RN432873120LT. Nuėjusi į paštą, nukentėjusioji sužinojo, kad siuntos jos vardu, o pagal siuntinys su pateiktu numeriu yra skirtas kitam žmogui ir išsiųstas į kitą miestą. M. K. gyvena Marijampolėje. Ji skambino pardavėjai, tačiau ji atmetė skambutį. M. K. jai parašė žinutę, kad siuntinys neišsiųstas, prašė paaiškinti. Pardavėja atsakė, kad vakare patikslins siuntos numerį. Vakare M. K. gavo pardavėjos SMS žinutę, kad jos siuntinys yra Vilniuje. Dar kartą nuėjusi į paštą, M. K. sužinojo, kad siuntinio jos vardu nėra. Vėliau su pardavėja negalėjo susisiekti, nes jos telefonas buvo išjungtas, arba M. K. numeris užblokuotas. M. K. parašė pareiškimą policijoje. Prasidėjus tyrimui, jai paskambino nepažįstamas vyras ir paaiškino, kad apgavystes daro jo draugė, ir, kad jis nieko dėtas. Po šio skambučio M. K. pinigai 62 Eur buvo grąžinti, todėl turtinė žala jai nepadaryta.

148SEPA mokėjimo pavedimas (be datos) patvirtina, kad iš banko sąskaitos ( - ) pervesti 62 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis nenurodyta (4 t., b. l. 183).

149Nukentėjusioji M. K. pateikė ikiteisminio tyrimo pareigūnui skelbimo, patalpinto skelbimų puslapyje www.skelbiu.lt, apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“ kopiją. Skelbime nurodytas pardavėjo kontaktinis telefonas Nr. ( - ), bei susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis su pardavėju šiuo telefonu išrašą:

1502017 m. lapkričio 28 d. pardavėjas rašo M. K. žinutę: „Duodu vyro sąskaitą nes pas jį DNB bankas, tai greičiau pinigėliai ateis, nei į Citadelę. ( - ) DNB bankas P. L.. Kai pervesit, parašykit ir, jei nesunku, įmeskit kopiją į el. paštą ( - ). Laukiu jūsų duomenų siuntimui. Išsiuntusi, parašysiu“. 18.27 val. M. K. siunčia pardavėjui savo duomenis: „M. K., ( - )“. 18.28 val. M. K. išsiunčia elektroniniu paštu ( - ) SEPA pavedimo kopiją ir informuoja pardavėją trumpąja žinute: „Atsiunčiau jums į elektroninį paštą. Kai išsiųsit, atsiųskit koduką“. Pardavėjas siunčia žinutę su nurodytu siuntos kodu: „RN432873120LT“. M. K. trumpąja žinute informuoja pardavėją, kad pagal nurodytą kodą siunta yra skirta kitam žmogui (4 t., b. l. 173-174)

1512017 m. gruodžio 4 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios M. K. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (4 t., b. l. 157).

152Nukentėjusysis T. T. parodė, kad 2017 m. gruodžio 4 d., apie 9 val., interneto svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodyta prekės kaina 65 Eur ir pardavėjo telefono Nr. ( - ) ir buvimo vieta, Akmenės r. T. T. paskambino skelbime nurodytu telefonu. Atsiliepė jauna moteris. Su ja susitarė, kad T. T. perves pinigus, o pardavėja išsiųs preke per Lietuvos paštą. Pagal jų susitarimą, T. T. elektroniniu paštu turėjo susisiekti su jos vyru ir pranešti, kad apmokėjimą atliko. T. T. padarė šio pokalbio garso įrašą. Netrukus gavo pardavėjos žinutę, kad pinigus reikia pervesti į P. L. sąskaitą banke ir pavedimo kopiją atsiųsti elektroniniu paštu ( - ). Taip pat buvo nurodytas P. L. adresas ir gimimo data. Tą pačią dieną, 10.19 val., T. T. pervedė pinigus į P. L. sąskaitą ir pranešime nurodytu elektroniniu paštu išsiuntė banko sąskaitos išrašą, patvirtinantį lėšų pervedimą. Tą pačia dieną iš pardavėjo elektroninio pašto gavo siuntos registracijos numerį. 2017 m. gruodžio 6 d. į T. T. namus paštininkė pristatė registruotą voką, vos 15 gramų svorio. Skambino pardavėjai, norėdamas išsiaiškinti šią situaciją, tačiau ji neatsiliepė. Tą pačia dieną T. T. kreipėsi į Trakų rajono policijos komisariatą dėl galimo sukčiavimo. Vakare jis gavo elektroninį laišką iš ( - ), kuriame pardavėjas aiškino, kad T. T. neatsiėmė siuntos iš pašto. 2017 m. gruodžio 6 d. T. T. elektroniniu paštu kreipėsi į Lietuvos paštą dėl šios siuntos. Paštas pateikė paaiškinimą, kad iš Klaipėdos jam išsiųsta 15 g. siunta, tokia ir gauta Senųjų Trakų pašte. 2017 m. gruodžio 18 d. iš P. L. sąskaitos jam buvo grąžinti 63 Eur, tokiu būdu atlyginta padaryta turtinė žala.

153AB banko „Luminor“ lėšų pavedimo nurodymas patvirtina, kad 2017-12-04 T. T. pervedė 63 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: už sūpuokles baby bjorn (5 t., b. l. 109).

154Nukentėjusysis T. T. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė skelbimo, patalpinto skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt kopiją. Skelbime nurodytas pardavėjo kontaktinis telefono Nr. ( - ). Nukentėjusysis pateikė ir skelbimo autoriaus atsiųstas trumpąsias žinutes: „Duodu vyro sąskaitą, nes jis šiuo metu namie tai atsiųs jums sąskaitą ir jūsų duomenų lauks ( - ) šiandien iki 15 h išsiųsiu aš“ ir „Išsiųsta RN2350GT667LT“ (5 t., b. l. 110).

155Nukentėjusysis T. T. ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė ir susirašinėjimo elektroniniu paštu su adresatu ( - ) išklotinę. Elektroninio pašto https://mail.google.com svetainėje nurodyti adresato naudotojo duomenys: P. L.:

1562017 m. gruodžio 4 d., 9.53 val., T. T. rašo pardavėjui: „Kad galėčiau padaryti pavedimą, prašau atsiųskite sąskaitos Nr., vardą ir pavardę, gimimo datą ir namų adresą. Atsiprašau, kad tiek daug duomenų prašau, bet nesame pažįstami, tai noriu išvengti nesusipratimų“.

15710.06 val. pardavėjas atsako: „P. L., Nr. ( - ) DnB bankas, gimimo metai ( - ), gyvenamoji vieta, parašau ir registruotą ir gyvenamąją vietą, Klaipėda, ( - ), gyvenamoji vieta ( - ).

15810.27 val. T. T.: „pridedu pavedimo nurodymą. Kai išsiųsite, jeigu nesunku, SMS persiųskite pašto siuntos Nr.“.

15910.32 val. 10.06 val. pardavėjas atsako: „gerai“.

1602017 m. gruodžio 6 d., 21.47 val., pardavėjas rašo: „Kokį kvitą jūs kalbat ir šnekat? Jūs nematot, pridedu dar atsiprašant <<keiksmažodis>> foto, jei jūs neįžlibinat, kad siunta jūsų pašte, įsiveskit į pašto paiešką ir išmes tą patį !!! Jei ji būtų įteikta, tai ir rašytų, kad įteikta gavėjui“.

16122.05 val. T. T.: „gal aš ir durna, bet ne antiek. Klaipėdoj svoris priduotas siuntinio 15 gramų. Tokį ir gavau tavo siuntinį. Baik man knist protą su paštu. Su paštu viskas išsiaiškinta. Nori normaliai kalbėtis, kelk ragelį“.

16222.57 val. pardavėjas rašo: „Pašte kalbėta?? Kai pas tave dirba iki 12 h tik, o jūs jame net nebuvot. Pridedu dar kartą foto, kad siuntinys yra neatsiimtas jūsų, tai jūs mus už durnus laikot? Parašyta juodom raidėm yra pridedu“.

16323.58 val. T. T. siunčia gauto siuntinio nuotrauką (5 t., b. l. 115-117).

164Daiktų apžiūros protokole užfiksuota, kad nukentėjusysis T. T. ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė gautą siuntinį – voką. Ant voko ranka užrašyti siuntėjo duomenys: P. L. ( - ), Klaipėda; ir gavėjo duomenys: T. T., ( - ), Trakų raj. (5 t., b. l. 121-122, 123).

1652017 m. gruodžio 6 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiojo T. T. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (5 t., b. l. 77).

166Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios A. M. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, A. M. parodė, kad internetinėje svetainėje www.musumazyliai.lt 2017 m. spalio 16 d. perskaitė skelbimą apie parduodamą „BabyBjorn“ kūdikių gultuką. Tą pačią dieną susisiekė su pardavėju toje pačioje sukurtoje grupėje, kurioje buvo patalpintas skelbimas. Jokios kontaktinės informacijos skelbime nebuvo nurodyta, tik pardavėjo miestas Klaipėda. Sutarė, kad ji perves pinigus 63 Eur į pardavėjo nurodytą banko sąskaitą, o pardavėjas atsiųs prekę paštu. Atliko pavedimą į žinutėje nurodytą P. L. banko sąskaitą. Pardavėjas delsė atsiųsti siuntos kodą, jį, A. M. primygtini prašant, atsiuntė tik po kelių dienų. Gavusi siuntos kodą, 2017 m. spalio 25 d. ji nuvyko į pašto skyrių Vilniuje, Pilaitės mikrorajone, ir pasiėmė siuntinį. Siuntinys buvo supakuotas rudos spalvos kartoninėje dėžėje su užrašytais siuntėjo ir gavėjo duomenimis. Namuose atidariusi dėžę, vietoje gultuko rado tris pakelius druskos. Supratusi, kad yra apgauta, A. M. parašė į tą patį skelbimą žinutę, kad dėl apgavystės kreipsis į policijos pareigūnus. Pardavėjas atsakė, kad tai gali būti nesusipratimas, nes jis prekę išsiuntė. Sekančią dieną A. M. kreipėsi su pareiškimu į Vilniaus 6-jį policijos komisariatą. A. M. buvo padaryta 63 Eur turtinė žala (1 t., b. 1. 52 - 53).

167Mokėjimo nurodymas Nr. 107 patvirtina, kad 2017-10-17 mokėtoja A. M. pervedė 63 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: BabyBjorn (1 t., b. l. 65).

168Nukentėjusioji A. M. pateikė skelbimo, patalpinto internetinėje pokalbių svetainėje www.musumazyliai.lt , kopiją. Skelbime nurodytas toks prekės aprašymas“ gultukas „Babybjorn“, būklė: labai gera, vieta: Klaipėda, Klaipėdos apskritis (1 t., b. l. 64).

169Nukentėjusioji A. M. pateikė gauto siuntinio dėžės ir joje rastų trijų pakelių cukraus nuotraukas. Ant siuntinio dėžės anka užrašyta Gavėjas: A. M., iki pareikalavimo. Vietovė – 3-asis paštas. Siuntėjas: „P. L., gyv. ( - ), Klaipėda“ (1 t., b. l. 68).

170Nukentėjusioji A. M. pateikė susirašinėjimo elektroninėje pokalbių svetainėje „super auklė“ su pardavėju išrašą.

1712017 m. spalio 16 d. į A. M. žinutę: Sveiki, ar dar turite gultuką?“, pardavėja atsako: „Taip du jau parduoti yra vienas liko paskutinis“. A. M.: „O siunčiate paštu?“. Pardavėja: „Taip, tik paštu“. „Atiduočiau už 63. Su siuntimu“. Pardavėja: „Tuoj atsiųsiu sąskaitą ar tiks jei išsiūsiu kai pamatysiu pinigėlius sąskaitoje?“. A. M.: „žinoma“. Pardavėja: „Super tada iš visoJ P. L. ( - ). Mokėjimo paskirtis- BabyBjorn. Kai išsiųsiu pranešiu Jums ryt pervedusi atsiųskit pavedimo kopiją, kad būčiau tikra, kad pervedėt J Ačiū labai“. „Patikslinu jūsų duomenys yra A. ( - ), tel. ( - ), taip?“ 2017-10-17 pokalbių svetainėje prie skelbimo atsirado įrašas: „Pirkinys nebegalioja. Daiktas buvo parduotas arba ištrintas“.

1722017-10-25 į A. M. žinutę“ Prisiskambinau į Kauno paštą, jūs man nurodėte ne tą pašto siuntos numerį, atsiųskite prašau teisingą numerį, nes su šiuo numeriu yra visai kitas gavėjas“, pardavėjas atsakė: „Žinot, jeigu būčiau apgavus, tai manau aiškintumėmės situaciją, o jums žiūriu vienodai“(1 t., b. l. 69-82).

1732017 m. spalio 27 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas A. M. pareiškimas dėl jos atžvilgiu įvykdyto sukčiavimo (1 t., b. l. 39).

174Nukentėjusioji A. M. informavo teismą, kad padaryta žala jai buvo atlyginta, pretenzijų kaltinamiesiems ji neturi (18 t., b. l. 18-19, 68).

175Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios V. D. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, V. D. parodė, kad 2017 m. spalio 17 d. interneto svetainėje www.musumazyliai.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą „Babybjorn“ vaikišką gultuką. Skelbime buvo nurodyta gultuko kaina 65 Eur, tačiau nei pardavėjo kontaktų, nei miesto nebuvo nurodyta. Tą pačią dieną V. D. svetainėje parašė pardavėjui žinutę, kad pageidauja pirkti gultuką ir, kad vėlai vakare perves pinigus į pardavėjo nurodytą P. L. banko sąskaitą. Susitarė su pardavėju, kad už prekės siuntimą primokės 3 Eur. Antroje dienos pusėje, V. D. nespėjus pervesti pinigų už gultuką, gavo žinutę, kad prekė išsiųsta ir siuntos numerį CN752763841LT. Tą pačią dieną, apie 21 val., ji pervedė pinigus į P. L. sąskaitą Nr. ( - ) ir pavedimo nuotrauką nusiuntė žinute pardavėjui. Su pardavėju susirašinėjo tik skelbimų svetainėje, jo telefono numerio ar elektroninio pato adreso nežino. V. D. mano, kad bendrauja su moterimi, kadangi pardavėja parašė, jog pinigus reikės pervesti į jos vyro sąskaitą. Nesulaukus prekės, po 10 dienų patikrino siuntos numerį ir pamatė, kad ta siunta įteikta Vilniuje kitam gavėjui. V. D. internetinėje svetainėje parašė žinutę, kad pardavėjai negrąžinus pinigų, ji kreipsis į policiją. 2017 m. spalio 27 d. V. D. parašė pareiškimą policijai dėl pasisavintų pinigų ir negautos prekės (1 t., b. 1. 139- 140).

176Mokėjimo nurodymas Nr. 266 patvirtina, kad 2017-10-18 mokėtoja V. D. pervedė 683 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: BabyBjorn (1 t., b. l. 147).

177Nukentėjusioji V. D. pateikė susirašinėjimo elektroninėje pokalbių svetainėje www.musumazyliai.lt su pardavėju išrašą.

1782017 m. spalio 18 d. į V. D. žinutę: „Sveiki, ar dar turite. Iš kokio miesto esate?“, pardavėjas atsako: „Taip, iš Klaipėdos“. V. D.: „Ar atsiųstumėt į Kauną? Kiek prisidėtų siuntimo išlaidos?“. Pardavėjas: „Taip +3Eur“. „Bet siunčiu per paštą“. V. D.: „Parašykite duomenis savo“. Pardavėjas: „Gerai. Koks jūsų bankas?“. V. D.: „Seb“. Pardavėjas: „Gerai. ( - ). P. L.. Kadangi kitas bankas, tai pavedimą gausim parašykit iš karto duomenis kam ir kur siųsti, kad ryt iki pietų iškart galėčiau išsiųsti. Pervedus, jei nesunku, atsiuskite pavedimo kopiją. Ačiū“. Pokalbių svetainėje prie skelbimo atsirado įrašas: „Pirkinys nebegalioja. Daiktas buvo parduotas arba ištrintas“.

179Pardavėjas: „sveiki, išsiunčiau jau šiandien, nes ryt nelabai laiko turėsiu, pasirodo, vėliau atsiųsiu siuntos koduką“. „Siuntos kodas CN 752763841LT. Kai atsiimsit būtinai praneškit“.

180V. D.: „jau pervedžiau jums. Jau“ (1 t., b. l. 149-153).

1812017 m. spalio 27 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas V. D. pareiškimas dėl jos atžvilgiu įvykdyto sukčiavimo (1 t., b. l. 85-86).

182Nukentėjusioji V. D. informavo, kad pinigai – 68 Eur jai buvo grąžinti, todėl pretenzijų kaltinamiesiems ji neturi (17 t., b. l. 171).

183Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios D. Š. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, D. Š. parodė, kad 2017 m. spalio 29 d. interneto svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodyta gultuko kaina 64 Eur ir pardavėjo telefono Nr. ( - ). Tą pačią dieną D. Š. paskambino skelbime nurodytu telefonu, tačiau niekas neatsiliepė. Netrukus ji gavo SMS žinutę su tekstu: „laba diena. Šiuo metu negaliu atsiliepti, jei galite parašykite. Ačiū“. D. Š. parašė SMS žinutę „laba diena. mane domina Babybjorn gultukas. ar dar turite. Kaip supratau iš aprašymo jis beveik naujas. Aš gyvenu Vilniuje, kaip galėčiau jį gauti. Gal kažkas iš jūsų pažįstamų į Vilnių važiuoja ar per kurjerius siųstumėte. ačiū". D. Š. suprato, kad parduodamas gultukas yra Visagine ir, kad jai pervedus pinigus į pardavėjo nurodytą sąskaitą, gultukas bus persiųstas per pašto kurjerių tarnybą į jos nurodytą vietą. 2017 m. spalio 29 d. D. Š. iš savo sąskaitos Nr. ( - ) pervedė 64 Eur į pardavėjo nurodytą banko sąskaitą Nr. ( - ). Po to ji iš savo elektroninio pašto ( - ) nusiuntė banko pavedimo kopiją pardavėjo atsiųstu elektroninio pašto adresu ( - ). D. Š. nurodė pardavėjui prekę atsiųsti adresu Vilniuje, M. K. g. 5, bei paprašė siuntos numerio, kad galėtu sekti siuntos eigą. Pardavėjas parašė, kad viską padarys kaip D. Š. prašė ir nurodė, kad gultuko siuntimas nieko nekainuos. 2017 m. spalio 31 d. D. Š. draugas gavo jos siuntą - mažą tuščią dėžutę. D. Š. suprato, kad buvo apgauta ir paskambino pardavėjui skelbime nurodytu telefono Nr. ( - ), tačiau niekas neatsakė. 2017 m. spalio 31 d. D. Š. išsiuntė pranešimą policijai elektroniniu paštu: cyberpolice@policija.lt prašydama pradėti tyrimą. Po kiek laiko D. Š. draugas iš savo telefono skambino pardavėjui telefonu Nr. ( - ) ir kalbėjo su vyriškiu, kuris jam pasakė, kad dėl siuntos įvyko klaida ir pats išsiaiškins bei perskambins. Po to D. Š. padaryta 64 Eur turtinė žala buvo atlyginta (2 t., b.1. 179 - 180).

184Mokėjimo nurodymas Nr. 373 patvirtina, kad 2017-10-29 mokėtoja D. Š. pervedė 64 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: už babybjorn gultuką (2 t., b. l. 182).

185Nukentėjusioji D. Š. pateikė susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis su pardavėju, telefonu ( - ) išrašą:

1862017 m. spalio 29 d., 10.31 val., pardavėjas rašo nukentėjusiajai žinutę: „Laba diena, šiuo metu negaliu atsiliepti, jei galite parašykite“. 10.32 val. D. Š. rašo pardavėjui: „Laba diena, mane domina Babybjorn gultukas, ar dar turite? Aš gyvenu Vilniuje, kaip galėčiau jį gauti? Gal kažkas iš Jūsų pažįstamų į Vilnių važiuoja ar per kurjerius siųstumėt?“. 10.34 val. pardavėjas atsako: „O per paštą jums netiktų. Siuntimas 4 Eur“. D. Š.: „Gerai. Ar galėtumėte atsiųsti sąskaitą, padaryčiau pavedimą. Turbūt gultuką tada jau ryt išsiųstumėt?“ Pardavėjas atsako: „Taip ryt išsiųsčiau... Tai su siuntimu už tiek atiduosiu“. D. Š.: „64 Eur iš viso?“. Pardavėjas: „Taip. Į kurį miestą siųsti?“. D. Š.: „Vilnius“. Pardavėjas: „( - ) P. L., kai pervesit, atsiųskit kopiją į el.paštą ( - ) ir kai gausit gultuką, būtinai praneškit“. 12.54 val. D. Š. informuoja pardavėją: „Mokėjimą padariau, tik nemoku per telefoną išsitraukti kopijos. Kadangi mūsų tas pats bankas, tai manau turėtumėte greit gauti“.

1872017 m. spalio 31 d., 12.15 val., D. Š. rašo pardavėjui: „laba diena, nelabai supratau dėl siuntinio. Gavom mažą, tuščią dėžutę. Jei negausiu gultuko, kreipsiuosi į policiją“. 16.18 val. pardavėjas atsako: “ Parašykit“ (2 t., b. l. 183-187).

188Nukentėjusioji D. Š. savo iniciatyva ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė gauto siuntinio nuotraukas. Nuotraukose užfiksuota, kad pašto kurjerių LP Express lipduke nurodyti siuntėjo duomenys: P. N., ( - ), Klaipėda (2 t., b. l.188-189)

1892018 m. kovo 7 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios D. Š. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (2 t., b. l. 175).

190Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios K. J. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, K. J. parodė, kad 2017 m. spalio 29 d. interneto svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodyta gultuko kaina 60 Eur, ir pardavėjo telefono Nr. ( - ). Tą pačią dieną ji parašė pardavėjui žinutę, klausdama, ar gultukas dar yra. Susirašinėdama su pardavėju trumposiomis žinutėmis, K. J. susitarė, kad pardavėja atsiųs gultuką į jos nurodytą adresą, už siuntimą papildomai sumokėjus 4 Eur. K. J. nežino, ar bendrauja su moterimi, ar vyru, nes bendravo tik žinutėmis. Pardavėjas elektroniniu paštu ( - ) atsiuntė laišką, kad pinigus reikia pervesti P. L. banko sąskaitą Nr. ( - ). Tą pačią dieną K. J. pervedė 64 Eur į nurodytą P. L. sąskaitą ir pavedimo kopiją nusiuntė elektroniniu paštu ( - ). Kitą dieną pardavėjas parašė, kad prekę išsiuntė. 2018 m. spalio 31 d. K. J. gavo LP Express SMS žinutę, informuojančią apie pristatytą siuntą, Pramonės prospekte. Pasiimti siuntos nuvyko K. J. vyras. Buvo atsiųsta tik maža tuščia dėžutė, kurioje gultukas net netelpa. Ant dėžutės buvo nurodytas siuntėjo telefono Nr. ( - ). K. J. skambino šiuo numeriu, tačiau niekas neatsiliepė. Prekės pardavėjas su ja nebendravo, į skambučius neatsiliepė, į žinutes ir elektroninius laiškus neatsakė. Nukentėjusioji internetinėje svetainėje www.skelbiu.lt parašė pranešimą pardavėjui, reikalaudama grąžinti pinigus. Gavo atsakymą, kad siuntą ji gavo, todėl pardavėjas reikalauja palikti jį ramybėje. 2017 m. lapkričio 13 d. K. J. parašė pareiškimą policijai dėl apgavystės. K. J. padaryta 64 Eur turtinė žala buvo atlyginta (3 t., b.1. 34 - 35).

191Mokėjimo nurodymas Nr. 386 patvirtina, kad 2017-10-30 mokėtoja K. L. pervedė 64 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: už gultuką (3 t., b. l. 24).

192Nukentėjusioji K. J., pateikė elektroninių laiškų, siųstų ir gautų 2017 m. spalio 29 d., iš adresato ( - ) Šio adresato duomenys, nurodyti svetainėje https://mail.google.com yra P. L..

19319.08 val. pardavėjas rašė: „( - ) P. L., kai pervesit, parašykit, o ryt kai išsiųsiu, pranešiu jums ok?“

19419.37 val. K. J. rašė: „O kiek pervesti? Juk dar siuntimas...“

19519.39 val. pardavėjas rašė: „ +4€“

19621.37 val. K. J. išsiuntė AB SEB banko mokėjimo pavedimo kopiją PDF faile (3 t., b. l. 23).

197Savanoriško daiktų ir dokumentų pateikimo protokole užfiksuota, kad K. J. pateikė ikiteisminio tyrimo pareigūnui susirašinėjimo skelbimų puslapyje www.skelbiu.lt vykusio susirašinėjimo su gultuko pardavėju kopiją:

1982017 m. spalio 29 d., 21.09 val., K. J. rašo pardavėjui : „Pinigus pervedžiau. Dabar lauksiu žinios, kad gavot ir, kad išsiuntėt gultuką“. 21.13 pardavėjas rašo: „gerai. Ryt kai išsiųsiu, būtinai pranešiu jums čia“. 21.17 val. pardavėjas: „Jei nesunku, atsiųskit į el. paštą pavedimo kopiją“. 21.30 val. K. J. atsako: „Išsiunčiau“.

1992017 m. spalio 31 d., 7.25 val., K. J. rašo pardavėjui: „laba diena, gavom pranešimą, kad siuntinukas pristatytas, vyras nuvyko, nes jam arčiau buvo nei man važiuoti per visą miestą, nurodytu adresu, deja, skambino ir pasakė, kad tik dėžutė, ant kurios užrašyta, jog siunta nukreipta kitur. Bandom išsiaiškinti kur, nes neparašyta. Skambinom nurodytu tel., neatsiliepia, parašėm SMS, laukiam kokios nors žinios“. 14.27 val. pardavėjas atsako: “ Blm, kaip čia taip“. 19.22 val. K. J.: „Parašiau el. laišką į LP Express, nes keista gauti mažą tuščią dėžutę vietoj turimo gauti didesnio siuntinuko“.

2002017 m. lapkričio 1 d., 13.09 val., K. J. rašo pardavėjui: „išsiaiškinot jau kažką?“. Pardavėjas atsako: „ne dar jokios žinios“. 14.09 val. K. J.: „O kodėl jūs vėl atnaujinot skelbimą? Jei aš sumokėjau, išsiuntėt, na negavau kažkodėl, bet išsiaiškinsiu, kur nukeliavo, ir vėl atnaujinat skelbimą tos pačios prekės? Kaip suprasti?“ 18.51 val. pardavėjas atsako: „ne tos pačios prekės, tiesiog vakar gavom kitą siuntą gultukų. Na kaip pavyks atsiimti, kur jis“.19.46 val. val. K. J. rašo: „Na, bet skelbimas, aprašas, nuotraukos, taip pat viskas“. 20.07 val. pardavėjas atsako: „Tiesiog nieko neperrašiau ir tiek. Ryt jau galėsit atsiimti gultuką?“ Nuo 2017 m. lapkričio 2 d. pardavėjas telefonu nekontaktuoja.(3t., b. l. 40-42).

2012017 m. lapkričio 13 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios K. J. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (3 t., b. l. 22).

202Nukentėjusioji K. J. informavo, kad padaryta žala jai buvo atlyginta (17 t., b. l. 172).

203Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios E. P. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, E. P. parodė, kad 2017 m. lapkričio 22 d. interneto svetainėje www.skelbiu.lt (https:skelbiu.lt/skelbimai/Babybjorn-31975831.html) perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodyta gultuko kaina 65 Eur, ir pardavėjo telefono Nr. ( - ). Tą pačią dieną ji parašė pardavėjui žinutę. Susirašinėdama trumposiomis žinutėmis, su pardavėju susitarė, kad gultuką parduos už 68 Eur, kartu su siuntimo išlaidomis. E. P. nurodė kur siųsti prekę ir gavo pardavėjo pranešimą, kad pinigus reikia pervesti į P. L. banko sąskaitą Nr. ( - ) ir banko pavedimo kopiją atsiųsti elektroniniu paštu ( - ). E. P. mano, kad pardavėja buvo moteris. Tą pačią dieną ji pervedė 68 Eur į P. L. banko sąskaitą. 2017 m. lapkričio 23 d., apie 13.19 val., gavo pardavėjos SMS žinutę, kad siuntinys išsiųstas. 2017 m. lapkričio 25 d., apie 09 val., E. P. gavo registruotą laišką Nr. RN465273636LT, ant kurio su juodos spalvos rašikliu buvo ranka parašytas siuntėjas – P. L., ( - ), Klaipėda, ir E. P. adresas. Atsiųstame laiške buvo įdėtas prekybos centro ,,Rimi“ prekių katalogas. E. P. nedelsdama parašė pardavėjai SMS žinutę: „Sveiki, Jūs siuntą siuntėte registruotu paštu“. Gavo atsakymą: „Taip be abejo“. Nufotografavo atsiųstą registruotu paštu voką ir jame esantį prekybos centro ,,Rimi“ prekių katalogą, bei nusiuntė pardavėjos elektroniniu paštu ( - ). Gavo pardavėjos SMS žinutę: ,,Gerai, gal tai kokia klaida, nežinau. Manau pirmadienį - antradienį, siuntinukas bus pas jus. Kai gausit praneškit“. Vėliau E. P. pardavėja atsiuntė SMS žinutę su pašto kodu RN465273640LT. E. P. nustatė, kad siuntinys pagal šį numerį yra pašte, esančiam Rodūnios kelias g., Vilnius. 2017 m. lapkričio 27 d., apie 10.20 val., per siuntų paiešką pasitikrinusi pašto kodą RN465273640LT, nustatė, kad toks siuntinys yra pristatytas į Vilniaus 29 pašto skyrių ir įteiktas kurjeriui tolimesniam siuntinio pristatymui pagal adresatą. Ji parašė SMS žinutę pardavėjai ir po kelių SMS žinučių susirašinėjimo, pardavėja atsiuntė kitą pašto siuntos kodą Nr. RN465273653LT. Patikrinusi šį kodą, nustatė, kad siuntinys yra pristatytas gavėjui, esančiam Vilniaus rajone. Supratusi, kad yra apgauta, E. pareikalavo pardavėjos grąžinti pinigus. 2017 m. lapkričio 30 d. ji kreipėsi į policiją. Tyrimo metu, 2017 m. gruodžio 12 d. į E. P. banko sąskaitą iš P. L. banko sąskaitos Nr.( - ) buvo pervesti 68 Eur, nurodyta mokėjimo paskirtis „Grąžinimas“ (4 t., b. 1. 12 - 14).

204Mokėjimo nurodymas Nr. 37 patvirtina, kad 2017-11-22 mokėtoja E. P. pervedė 68 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: už Babybjorn gultuką (4 t., b. l. 25).

205Nukentėjusioji E. P. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė susirašinėjimo su gultuko pardavėju , jo naudojamu telefonu Nr. ( - ), žinučių išklotinę:

2062017 m. lapkričio 22 d., 18.12 val., E. P. rašo pardavėjui : „Sveiki, skelbiu.lt radau jūsų skelbimą, kad parduodate gultuką. Ar dar turite. E.“. 18.14 pardavėjas rašo: „Labas vakaras, patikslinsiu jums valandos bėgyje. Nes viena jau moteriškė žadėjo pirkti. O dėl antro tokio gultuko praneš 60 min. bėgyje, tai kai žinosiu atsakymą jums parašysiu, ar gerai?“ 18.17 E. P.: „Taip, tinka“. 18.54 val. pardavėjas: „Liko vienas iš dviejų“. 18. 57 val. E. P.: „O koks tas likęs? Gal galite atsiųsti nuotraukėles ir kainą likusio gultuko skelbimo nuorodą elektroniniu paštu ( - )“; 18.59 val. pardavėjas: „jis toks pat, jie identiškai vienodi ir naudoti abu vienodai, nes mes dvynukus turime, tai du buvom pirkę, jie niekuo nesiskiria“. 19.02 val. E. P. klausia: „Ar siunčiate į Klaipėdą? Kokie apmokėjimo būdai“. 19.06 val. pardavėjas: „Siunčiu. Į sąskaitą galima. už 68 Eur atiduočiau“; 19.15 val. E. P.: „Mano Swedbank. Adresas siuntimui: E. P., ( - ), Klaipėda 92219“. 19.36 val. pardavėjas: „Duodu vyro sąskaitą, nes kol ateis į citadelė banką ir pietūs ateis, o iki 12 h noriu išsiųsti. ( - ) P. L., kai pervesit, atsiųskit į mano el. paštą pavedimo kopiją ( - ), kai išsiųsiu ryt pranešiu“;

2072017 m. lapkričio 23 d., 13.19 val., pardavėjas rašo: “Laba diena, siuntinys jau išsiųstas“.

2082017 m. lapkričio 25 d., 10.09 val., E. P. rašo pardavėjui: “Nesuprantu, kodėl gavau štai ką (padariau nuotraukėles) - aš jums persiųsiu į jūsų el. paštą“ (4 t., b. l. 15-24).

209Nukentėjusioji E. P. pateikė elektroninių laiškų, siųstų ir gautų 2017 m. lapkričio 22 d. ir 2017 m. lapkričio 25 d. , iš adresato ( - ):

2102017 m. lapkričio 22 d. E. P. išsiuntė banko mokėjimo pavedimo kopiją PDF faile;

2112017 m. lapkričio 25 d. E. P. išsiuntė gauto siuntinio su parduotuvės „Rimi“ prekių katalogu nuotrauką ir laišką: Sveiki, labai nemalonu, bet štai ką gavau – Rimi katalogą –ar čia jūsų vyro vardas ir pavardė, bei adresas? (4 t., b. l. 26).

212Daiktų apžiūros protokole užfiksuota, kad nukentėjusioji E. P. ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė gautą siuntinį – voką ir į jį įdėtą parduotuvės „Rimi“ prekių katalogą. Ant voko ranka užrašyti siuntėjo duomenys: P. L. ( - ), Klaipėda; ir gavėjo duomenys: E. P., ( - ), Klaipėda (4 t., b. l.29-32).

2132017 m. lapkričio 30 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios E. P. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (4 t., b. l. 2).

214Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios E. B. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, E. B. parodė, kad 2017 m. lapkričio 22 d. interneto svetainėje www.skelbiu.lt (https:skelbiu.lt/skelbimai/Babybjorn-31975831.html) perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodyta gultuko kaina 68 Eur, ir pardavėjo telefono Nr. ( - ). E. B. paskambino skelbime nurodytu telefonu, atsiliepė moteris. Ji patvirtino, kad gultuką turi, gyvena Klaipėdoje, todėl gali atsiųsti paštu į Vilnių. Prašė pinigus už gultuką pervesti į jos vyro P. L. banko sąskaitą, nes jo sąskaita tame pačiame banke kaip ir E. B.. 2017 m. lapkričio 22 d. nukentėjusioji pervedė 68 Eur į P. L. banko sąskaitą Nr. ( - ). Pardavėja pokalbio metu nepateikė daugiau jokių savo duomenų. Patvirtinimo, kad pinigai pervesti, nebuvo reikalaujama. 2017 m. lapkričio 30 d., gavusi pašto informacinį pranešimą, kad yra pristatyta siunta, E. B. nuvyko į pašto skyrių, esanti Avižienių k., Vilniaus r. ir siuntinį atsiėmė. Ji vietoje pageidaujamo gultuko gavo voką su reklaminiu „Rimi“ lankstinuku. Ant gauto voko buvo nurodyti siuntėjo duomenys: P. L.. E. B. paskambino pardavėjai. Atsiliepė ta pati moteris. Ji tvirtino, kad įvyko nesusipratimas, žadėjo nuvažiuoti į paštą ir išsiaiškinti. Moteris tikino mačiusi, kad jos vyras siuntė gultuką. Tą patį vakarą E. B.gavo pardavėjos telefonu SMS žinutes, kad siuntinys dėl neaiškių priežasčių buvo grąžintas siuntėjui. Pardavėja klausė, ar siųsti siuntinį, ar grąžinti pinigus. E. B. atsakė, kad gultukas yra reikalingas, todėl prašė jį atsiųsti. Vėliau ji gavo žinutę su nurodytu siuntinio kodu RN471564981LT. E. B. išsiaiškino, kad ši siunta yra įteikta gavėjui Plungėje. Pardavėja telefonu nebeatsiliepė. E. B.suprato, kad yra apgauta ir 2017 m. gruodžio 7 d. kreipėsi į Vilniaus rajono policijos komisariatą, prašydama atlikti tyrimą. 2017 m. gruodžio mėnesį į E. B. banko sąskaitą iš P. L. sąskaitos buvo grąžinti 68 Eur. Civilinio ieškinio baudžiamojoje byloje ji nereiškia (4 t., b.1. 54 - 55).

215E. B. banko sąskaitos išrašas patvirtina, kad 2017-11-22 ji pervedė 68 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: už Babybjorn gultuką (4 t., b. l. 44).

216Nukentėjusioji E. B. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė susirašinėjimo su gultuko pardavėja, jos naudojamu telefonu Nr. ( - ), žinučių išklotinę:

2172017 m. lapkričio 22 d., 17.50 val., E. B. rašo pardavėjai : „pavedimą apie 9 val. padarysiu jums iš Šiaulių ar DB banko. ( - ) telefonas Vilniaus raj., ( - ), E. R.“. Pardavėja rašo: „Gerai, ryt išsiųsiu iki 11 h, duodu vyro sąskaitą, nes pas jį Dnb bankas ( - ) P. L., kai pervesit, parašykit žinutę. Ačiū. Iš viso 68 Eur bus su siuntimu“;

2182017 m. lapkričio 23 d., 12.25 val., E. B. siunčia pardavėjai gauto voko ir parduotuvės „Rimi“ prekių katalogo nuotrauką su komentaru: “Jūsų laiškas ir lankstinukas, daugiau nieko. Jokio lankstinuko vyras man neturėjo siųsti, čia dėžė turėjo būti, o ne vokas joks. Išsiaiškinkite, nes kitaip kreipsiuosi į policiją“. Pardavėja atsako: „siunta mano pašte kažkodėl grįžo atgal, nesuprantu kodėl gavot tą voką. Ką darom, ar siunčiam iš naujo dabar, ar grąžinu t. y., pervedu jums ryt pinigėlius ir viskas“. E. B. atsako: „Siųskite atgal. Jie paaiškino, kodėl? Ir telefoną mano ant siuntos nurodykite“. Pardavėja atsako: „Gerai, tuoj užrašysiu tada. Išsiųsta RN471564981LT“;

2192017 m. lapkričio 24 d., E. B. rašo pardavėjai: “Jūs juokus mėgstate ar ką. Ši siunta į Plungę pristatyta. Jei šiandien negaunu savo pinigų, ryt važiuoju į policiją rašyti pareiškimą“ (4 t., b. l. 39-42).

220Daiktų apžiūros protokole užfiksuota, kad nukentėjusioji E. B. ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė gautą siuntinį – voką ir į jį įdėtą parduotuvės „Rimi“ prekių katalogą. Ant voko ranka užrašyti siuntėjo duomenys: P. L. ( - ), Klaipėda; ir gavėjo duomenys: E. R., Vilniaus r., ( - ) (4 t., b. l. 69-70).

2212017 m. gruodžio 7 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios E. B. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (4 t., b. l. 35).

222Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios V. K. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, V. K. parodė, kad 2017 m. lapkričio pabaigoje interneto svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodyta gultuko kaina 65 Eur, ir pardavėjo telefono Nr. ( - ), bei buvimo vieta Klaipėdoje. Tą pačią dieną ji paskambino pardavėjui, tačiau niekas neatsiliepė. Tada V. K. parašė SMS žinutę. Susirašinėdama su pardavėju, V. K. susitarė, kad ji perves 66 Eur už gultuką ir jo atsiuntimą, o pardavėjas išsiųs prekę nukentėjusiosios į nukentėjusiosios pageidaujamą vietą. Pardavėjas atsiuntė žinutę, kad pinigus reikia pervesti į P. L. banko sąskaitą Nr. ( - ). 2017 m. lapkričio 24 d. V. K. iš savo banko sąskaitos Nr. ( - ) pervedė 66 Eur į P. L. sąskaitą ir persiuntė atlikto banko pavedimo kopiją pardavėjo nurodytu elektroniniu paštu ( - ). Po to V. K. pardavėjo SMS žinutę, kad gultuką išsiųs tą pačią dieną. Su pardavėju ji bendravo tik SMS žinutėmis. Iš žinučių turinio ir elektroninio pašto adreso V. K. spėjo, kad pardavėja yra moteris. Nesulaukusi siuntinio, V. K. pardavėjui parašė žinutę: „kada gausiu gultuką“. Gavo atsakymą, kad gultuką išsiuntė. V. K. nuvyko į paštą ir sužinojo, kad jos vardu jokio siuntinio nėra. Supratusi, kad yra apgauta, V. K. parašė pareiškimą policijoje. Tik po to į jos banko sąskaitą iš P. L. banko sąskaitos buvo grąžinti 66 Eur. V. K. padaryta turtinė žala yra atlyginta (4 t., b. 1. 97 - 99).

223Mokėjimo nurodymas Nr. 18 patvirtina, kad 2017-11-24 mokėtoja V. K. pervedė 66 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: už Babybjorn gultuką (4 t., b. l. 76).

2242017 m. gruodžio 2 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios V. K. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (4 t., b. l. 73).

225Nukentėjusioji V. K. informavo teismą, kad kaltinamasis P. L. atlygino jai padarytą žalą, todėl civilinio ieškinio baudžiamojoje byloje nereiškia (18 t., b. l. 16-17, 31).

226Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios J. B. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, J. B. parodė, kad 2017 m. lapkričio pabaigoje, interneto svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodyta gultuko kaina 65 Eur, ir pardavėjo telefono Nr. ( - ), bei buvimo vieta Klaipėdoje. Tą pačią dieną J. B. vyras skambino pardavėjui, tačiau niekas neatsiliepė. Tada jis ėmė susirašinėti su pardavėju ir susitarė, kad už gultuką bei jo atsiuntimą į Kauno r., reikės pardavėjui pervesti 65 Eur. Pardavėjas atsiuntė žinutę, kad pinigus reikia pervesti P. L., sąskaitos numeris ( - ). 2017 m. lapkričio 28 d., vakare, iš J. B. sąskaitos Nr. ( - ) pervedė 65 Eur į P. L. sąskaitą, nurodė pavedimo paskirtį „už gultuką“. Pardavėjas buvo prašęs atsiųsti pavedimo kopiją www.skelbiu.lt portalu, savo elektroninio pašto adreso jis nepasakė. Pavedimo kopiją J. B. nusiuntė ir gavo žinutę, kad gultuką pardavėjas išsiųs rytoj. 2017 m. lapkričio 29 d. ji gavo žinutę, kad prekė išsiųsta. 2017 m. gruodžio 1 d. J. B. gavo registruotą laišką, siųstą P. L., iš Klaipėdos. Laiške buvo įdėtas pašto lankstinukas. Supratusi, kad yra apgauta, J. B. skambino pardavėjui, tačiau jis neatsiliepė, parašė trumpąją žinutę, kad negali kalbėti. J. B. parašė žinutę, kad vietoje gultuko ji gavo pašto reklaminį lankstinuką. Pardavėjas atsakė, kad įvyko nesusipratimas pašte. J. B. prašė jo atsiųsti pašto siuntos kvitą, tačiau pardavėjas parašė, kad šiuo metu atostogauja ir kvito atsiųsti negali, žadėjo tai padaryti grįžęs į namus. J. B. pardavėjui skambino daugybę kartų iš įvairių telefono numerių, tačiau jis niekada neatsiliepė, parašydavo trumpąsias žinutes, kad negali kalbėti. J. B. prašė grąžinti pinigus, tačiau atsakymo negavo. J. B. buvo padaryta 65 Eur turtinė žala, kurią P. L. atlygino 2017 m. gruodžio 18 d., pervesdamas pinigus iš savo sąskaitos (5 t., b. 1. 39 – 40, 44).

227J. B. banko sąskaitos išrašas patvirtina, kad 2017-11-28 ji pervedė 65 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: už gultuką (5 t., b. l. 14).

228Nukentėjusioji J. B. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė skelbimo, patalpinto skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt kopiją. Skelbime nurodytas pardavėjo kontaktinis telefono Nr. ( - ). Nukentėjusioji pateikė ir susirašinėjimo su gultuko pardavėju, jo naudojamu elektroninio pašto adresu ( - ) žinučių išklotinę:

2292017 m. lapkričio 28 d., J. B. rašo pardavėjui : „Sveiki, koks miestas, ar išsiųstumėt“. Pardavėjas rašo: „Klaipėda, taip“. J. B.: „Imu. Pasakykite, kiek bus su siuntimu ir atsiųskite sąskaitą“. Pardavėjas: „gerai atsiųsiu iki 17:30 h sąskaitą, nes dabar ne namie. Išsiųsiu ryt 12 h. Iš viso bus 65 Eur, o jūs man atsiųskit duomenis, kur siųsti“. J. B. pardavėjui siunčia savo duomenis ir adresą. Pardavėjas klausia: „Ok, koks jūsų bankas? Kad žinočiau kieno savo ar vyro sąskaitą duoti“. J. B. atsako: „Seb arba DNB. Kažin kodėl jūsų skelbimą blokavo Skelbiu administracija“. Pardavėjas atsako: „Nes buvau įkėlus du vienodus, vieną paliko“. Pardavėjas siunčia J. B. duomenis: „Duodu vyro sąskaitą, nes jo DNB ( - ) bankas P. L.“. 19.14 val. J. B. siunčia pardavėjui mokėjimo pavedimo kopiją (5 t., b. l. 11-15).

230Daiktų apžiūros protokole užfiksuota, kad nukentėjusioji J. B. ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė gautą siuntinį – voką ir į jį įdėtą AB „Lietuvos paštas“ paslaugų katalogą. Ant voko ranka užrašyti siuntėjo duomenys: P. L. ( - ), Klaipėda; ir gavėjo duomenys: J. B., Kauno r., ( - ) (5 t., b. l. 29-31, 45-49).

2312018 m. kovo 12 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas pakartotinis nukentėjusiosios J. B. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (5 t., b. l. 3-4).

232Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios E. A. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, E. A. parodė, kad 2017 m. gruodžio 6 d., interneto svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodyta gultuko kaina 65 Eur, ir pardavėjo telefono Nr. ( - ), bei buvimo vieta Akmenės r. Tą pačią dieną E. A. paskambino nurodytu telefonu. Telefonu niekas neatsiliepė, tačiau vėliau perskambino mergina. Ji pasiteiravo, dėl kurio konkretaus gultuko skambina, ir pasiūlė atvykti į Akmenę apžiūrėti gultuką. Tikslaus adreso, kur atvykti nenurodė E. A. pageidavo pirkinį gauti autobuso siunta. Skelbimo autorė pasakė, kad ji susižinos, kiek kainuoja siuntimo išlaidos ir žinute atsiųs rekvizitus, kur reikia pervesti pinigus. Tą pačią dieną, 10.21 val. E. A. gavo tokio turinio žinutę: „siuntimas būtų 2,50 eurų, P. L. banko DNB sąskaita ( - ), į vyro el. paštą atsiųsti pavedimo kopiją, laukiu jūsų vardo pavardės“. E. A. padarė pavedimą ir jo kopiją nusiuntė elektroniniu paštu. Skelbimo autorė parašė, kad 2017 m. gruodžio 7 d., 16 val., siuntinys bus Mažeikiuose, autobusų stotyje. E. A. vyras 2017 m. gruodžio 7 d., 16 val., Mažeikių autobusų stotyje siuntos nesulaukė. E. A. bandė susisiekti su skelbimo autore jos nurodytu telefono numeriu, tačiau niekas neatsiliepė. E. A. socialiniame tinkle „Facebook“ įrašė: „kas yra toks P. L.“ ir rado tokio pobūdžio įrašus: „neapsigaukite, P. L. yra sukčius“ (5 t., b.1. 130 – 131).

233Mokėjimo nurodymas Nr. 475 patvirtina, kad 2017-12-08 E. A. pervedė 67.50 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: sąskaitos papildymas (5 t., b. l. 133).

234Nukentėjusioji E. A. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė skelbimo, patalpinto skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt kopiją. Skelbime nurodyta parduodamo gultuko kaina 65 Eur ir pardavėjo kontaktinis telefono Nr. +37060522718 (5 t., b. l. 132).

235Nukentėjusioji E. A. ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė ir susirašinėjimo su skelbimo autoriumi, telefonu Nr. ( - ), išklotinę:

2362017 m. gruodžio 6 d., 10.21val., pardavėjas rašo E. A.: „Siuntimas būtų 2,50 Eur. Laukiu jūsų vardo, pavardės. Nr. ( - ) Dnb. P. L.. Jei jūsų kitas bankas, atsiųskit į vyro el. paštą pavedimo kopiją ( - ). Kai išsiųsiu parašysiu jums kelintą valandą bus Mažeikiuose“. 10.25 val. nukentėjusioji rašo: „Tai tada pervesiu 67,50. Ar taip? E. A.“. 10.31 val. nukentėjusioji: „pavedimas atliktas, išsiunčiau į el. paštą. Tai lauksiu siuntinuko“.

2372017 m. gruodžio 6 d., 17.26 val. pardavėjas rašo: „Išsiųsta“. „Ryt 16 h turit atsiimti per 3 dienas“.

2382017 m. gruodžio 8 d., 10.06 val., E. A. rašo pardavėjui: „Sveiki, laukiu informacijos dėl nepristatytos prekės arba pinigų grąžinimo iki šiandienos 13 val. Kitu atveju kreipsiuosi į policiją“. 10.18 val. pardavėjas atsako: „kaip tai nepristatytos? Juk ji vakar turėjo būti pristatyta“ (5 t., b. l. 134-140).

2392017 m. gruodžio 20 d. nukentėjusioji E. A. informuoja ikiteisminio tyrimo pareigūną, kad 2017 m. gruodžio 17 d. P. L. jai atlygino padarytą žalą, pervesdamas į sąskaitą 67,5 Eur (5 t., b. l. 142).

2402017 m. gruodžio 14 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios E. A. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (5 t., b. l. 126).

241Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios M. M. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, M. M. parodė, kad 2018 m. vasario 25 d. interneto svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbimo Nr. 33412711. Skelbime buvo nurodyta gultuko kaina 65 Eur, ir pardavėjo telefono Nr. ( - ). M. M. parašė žinutę pardavėjui, klausdama, ar gultukas dar yra, ir iš kokiame mieste. Pardavėjas atrašė, kad Ignalinoje. Sutarė dėl kainos - 65 Eur. Pardavėjo nurodytu telefonu paskambino mergina ir pasakė, kad sekančią dieną ji gultuką išsiųs paštu ir trumpąja žinute atsiųs siuntos numerį, ir tik po to M. M. turės pervesti pinigus už gultuką. 2018 m. vasario 26 d. pardavėja atsiuntė siuntos numerį RN464456536LT ir paprašė pinigus pervesti jos vyrui P. L. priklausančią Swedbank sąskaitą ( - ), bei nurodyti pavedimo paskirtį - papildymas. 2018 m. vasario 26 d. M. M. pervedė pinigus į P. L. banko sąskaitą . Pardavėja pranešė, kad dar tą pačią savaitę M. M. turėtu gauti pranešimą iš pašto ir siuntinį. Nesulaukusi nei pranešimo, nei siuntinio, M. M. skambino pardavėjai, bet ji neatsiliepė. Patikrino siuntos numerį pašte ir sužinojo, kad siuntinys buvo siųstas iš Klaipėdos, 2018 m. vasario 26 d. ir atsiimtas Kaune, 2018 m. vasario 28 d. M. M. skambino merginai. Ji neatsiliepė, tačiau vėliau pati paskambino ir pažadėjo pašte viską išsiaiškinti. 2018 m. kovo 6 d. mergina parašė žinutę, kad buvo pašte ir sužinojo, kad pati M. M. neatsiėmė siuntinio. Siuntinys buvo grąžintas siuntėjai, todėl ji bandys jį išsiųsti dar kartą. M. M. skambino pardavėjai, tačiau ji neatsiliepė. 2018 m. kovo 7 d. M. M. parašė pardavėjai žinutę: „ar pavyko iš naujo išsiųsti siuntinį“. Pardavėja atsakė: „Ne“. 2018 m. kovo 11 d., M. M. skambino iš savo vyro telefono Nr. ( - ), atsiliepė ta pati mergina. Ji apsimetė, kad nieko nesupranta ir numetė ragelį. Daugiau su ja susisiekti nepavyko, vyro ir jos numeriai buvo užblokuoti. 2018 m. kovo 12 d. M. M. Vilniaus Ketvirtajame policijos komisariate parašė skundą - pareiškimą. M. M. padaryta 65 Eur žala buvo atlyginta (5 t., b. 1. 165 - 166).

242Mokėjimo pavedimas patvirtina, kad 2018-02-26 M. M. pervedė 65 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: sąskaitos papildymas (5 t., b. l. 151).

243Nukentėjusioji M. M. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė skelbimo Nr. 33412711, patalpinto skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt kopiją. Skelbime nurodyta parduodamo gultuko kaina 65 Eur ir pardavėjo kontaktinis telefono Nr. ( - ) (5 t., b. l. 150-153).

2442018 m. kovo 12 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios M. M. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (5 t., b. l. 145).

245Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios A. K. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, A. K. parodė, kad 2018 m. vasario 26 d. interneto svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodyta gultuko kaina 65 Eur, ir pardavėjo telefono Nr. ( - ), bei miestas – Panevėžys. A. K. skambino pardavėjui, bet jis neatsiliepė. Ji gavo žinutę: ‚esu darbe, negaliu kalbėti“. Bendraudama su pardavėju trumposiomis žinutėmis, A. K. susitarė, kad gultuką atsiųs per kurjerių tarnybą „Omniva“, tai kainuos 65 Eur. Pardavėjas žinute atsiuntė duomenis, kad pinigus reikia pervesti į P. L. sąskaitą Nr. ( - ). A. K. pervedė pinigus. Su kuo bendravo ji negali tiksliai pasakyti, tačiau iš žinučių turinio mano, kad su moterimi. Pervedusi pinigus, A. K. parašė pardavėjai ir sulaukė atsakymo, kad gultuką išsiųs rytoj ar poryt. A. K. per keletą dienų negavusi gultuko, skambino pardavėjai, tačiau ji neatsakė. Ji parašė žinutę, kad atsiųstų siuntos numerį. Pardavė atsiuntė siuntos numerį ir A. K. kurjerių tarnyboje išsiaiškino, kad siunta buvo siunčiama kitu adresu, ( - ). A. K. adresas yra ( - ). Ant siuntinio nurodytas telefono numeris buvo ne A. K.. A. K. telefonu kalbėjo su kurjeriu. Jis pasakė, kad siuntinio dėžė yra labai lengva, panašu, kad ji tuščia. A. K. prašymu kurjeris dėžę atidarė, ji tikrai buvo tuščia. Tą pačią dieną A. K. informavo pardavėją, kad siuntos negavo. Pardavėja parašė, kad ji grąžins pinigus, tačiau jų negrąžino. A. K. supratusi, kad yra apgauta, kreipėsi su pareiškimu į policiją. A. K. buvo padaryta 65 Eur turtinė žala. Žala iki šiol neatlyginta (5 t., b.1. 189 - 190).

246Mokėjimo nurodymas Nr. 252 patvirtina, kad 2018-02-26 A. K. pervedė 65 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: sąskaitos papildymas (6 t., b. l. 2).

247Nukentėjusioji A. K. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė susirašinėjimo su skelbimo autoriumi, telefonu Nr. ( - ), išklotinę:

2482018 m. vasario 26 d., pardavėja rašo A. K.: „Šiuo metu negaliu kalbėti, parašykite“. A. K.: „Sveiki. Norėčiau pirkti baby bjorn gultuką. Ar kaina su žaisliuku? Norėčiau, kad siųstumėt per kurjerį (DPD). Kokia kaina su siuntimu? Į kokią sąskaitą pervesti. A. K.. ( - )“. Pardavėja atsako: „Taip su žaisliuku. Už 65 Eur atiduočiau. Ryt – poryt galėčiau išsiųsti, jei jums tiktų. Koks jūsų bankas?“. A. K.: „Swedbankas. Tinka, perku“. Pardavėja: „ Nr. ( - ) P. L.. Paskirtis papildymas. Kai pervesit, atsiųskit dar kartą savo duomenis“. Nukentėjusioji rašo: „Pervesta. A. K.“. Pardavėjas: „gerai, išsiuntusi pranešiu“.

2492018 m. vasario 27 d., 16.26 val. pardavėja rašo: „Išsiųsta“.

2502018 m. kovo 1 d., 15.08 val. A. K. rašo: „Atsiųskite siuntos kodą“. Pardavėja atsako: „Išmaudau vaiką ir atsiunčiu“. „CP02572049TEE“.

2512018 m. kovo 2 d., 16.54 val., A. K. rašo pardavėjai: „Omniva nurodė, kad ši siunta peradresuota į Vilnių. Kodėl??? Liepė aiškintis su jumis? Gal teiksitės pakelti ragelį?“. Pardavėja atsako: „Skambinau. Jūsų siunta Kaune pas kurjerį ir niekur neperadresuota. Sakė kurjeris negalėjo su jumis susisiekti“ (6 t., b. l. 3-9).

2522017 m. gruodžio 20 d. nukentėjusioji A. K. informuoja ikiteisminio tyrimo pareigūną, kad 2017 m. gruodžio 17 d. P. L. jai atlygino padarytą žalą, pervesdamas į sąskaitą 67,5 Eur (5 t., b. l. 142)

253UAB Omniva Lt 2018-04-09 raštu informavo ikiteisminio tyrimo įstaigą, kad siunta CP02572049TEE buvo išsiųsta 2018 m. vasario 27 d., 14.49 val., iš Klaipėdos LUKOIL Priestočio paštomato, siuntą suformuojant ir mokėjimą atliekant prie paštomato. Siuntėjas savo telefono numerį nurodė tokį pat, kaip ir gavėjo Nr. ( - ). Siuntos gavėjo informacija buvo nurodyta tokia: ( - ), tel. ( - ). Siuntą gavėjui buvo bandoma pristatyti tris dienas, tačiau nurodytu kontaktiniu telefonu nepavyko susisiekti su gavėju. Ketvirtą dieną kurjeris nuvyko nurodytu adresu, duris atidarė garbaus amžiaus moteris. Ji tvirtino, kad siuntos nelaukia. Kartu su kurjeriu atidarius dėžę, nustatyta, kad siuntinio dėžė yra tuščia. Moteris, pamaniusi, kad kažkas pokštauja, dėžę pasiliko, nurodžiusi, kad ją sudegins. Po kelių dienų su kurjerių tarnyba susisiekė tikroji siuntos gavėja, kuri tvirtino, kad jos adresas turėjo būti nurodytas ( - ). Siuntos gavėja nuogąstavo, kad siuntėjas ją apgavo, nes su juo susisiekti ji nebegali (5 t., b. l. 177).

2542018 m. kovo 5 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios A. K. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (5 t., b. l. 170-171).

255Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios J. R. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, J. R. parodė, kad 2018 m. vasario 27 d. interneto svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodyta gultuko kaina 65 Eur, ir pardavėjo telefono Nr. ( - ). J. R. skambino skelbime nurodytu telefonu. Atsiliepė moteris. Jos susitarė, kad moteris parduos gultuką ir atsiųs į J. R. nurodytą vietą už 60 Eur. Tą pačią dieną, apie 14.51 val., J. R. gultuko pardavėjai nusiuntė SMS žinutę, kurioje parašė savo vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą, pašto kodą ir mobiliojo ryšio telefono numerį. Apie 17.09 val. gavo pardavėjos SMS žinutę, kurioje buvo parašyta: „( - ) P. L., paskirtis – papildymas. Kai pervesit parašykit man. Ryt iki 15h išsiųsiu ir jums parašysiu“. 2018 m. vasario 27 d. J. R. pervedė 60 Eur į P. L. sąskaitą Nr. ( - ) ir pardavėjai parašė SMS žinutę: „padariau, lauksiu gultuko“ . Ji gavo pardavėjos žinutę: ,,Gerai“. Sekančią dieną gavo dar vieną žinutę su žodžiu: ,,išsiųsta“. Nesulaukusi prekės, 2018 m. kovo 6 d. J. R. pardavėjai parašė SMS žinutę: „niekaip nesulaukiam jūsų siusto gultuko“. 2018 m. kovo 12 d., nesulaukusi prekės, J. R. parašė pardavėjai žinutę, kad grąžintų jai pinigus, arba ji kreipsis į policiją. Ji gavo dar kelias pardavėjos žinutes su pažadu grąžinti pinigus, tačiau jų nesulaukusi 2018 m. kovo 19 d. parašė pareiškimą Šilalės rajono policijos komisariate. J. R. buvo padaryta 60 Eur turtinė žala (6 t., b.1. 31 – 32).

256Mokėjimo nurodymas patvirtina, kad 2018-02-27 J. R. pervedė 60 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: sąskaitos papildymas (6 t., b. l. 16).

257Nukentėjusioji J. R. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė susirašinėjimo su skelbimo autoriumi, telefonu Nr. ( - ), išklotinę:

2582018 m. vasario 27 d., pardavėjas siunčia nukentėjusiajai duomenis: „( - ) P. L.. Paskirtis papildymas. Kai pervesit, parašykit man. Ryt iki 15 h išsiųsiu ir jums parašysiu“. Nukentėjusioji rašo: „Padaryta, lauksiu gultuko. ( - ) šį numerį duokit kurjeriui“. Pardavėjas: „gerai“.

2592018 m. vasario 28 d., 14.16 val. pardavėjas rašo: „Išsiųsta“.

2602018 m. kovo 10 d., 10.30 val. J. R. rašo: „Kodėl nekeliat ragelio. Tik pasakykit man, ar ieškotis kito gultuko. Labai čia jau viskas įtartina“. Pardavėjas neatsako.

2612018 m. kovo 12 d., 08.10 val., J. R. rašo pardavėjui: „jūs taip elgiatės. Eina trečia sav. Kaip siuntinio negaunu. Grąžink pinigus, o jei ne kreipsiuosi į e policija“ Pardavėjas atsako: „Ryt pervesiu“ (6 t., b. l. 18-23).

2622018 m. kovo 19 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios J. R. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (6 t., b. l. 12).

263Nukentėjusioji J. R. informavo teismą, kad kaltinamieji padarytą žalą atlygino, jiems turtinių pretenzijų neturi (18 t., b. l. 86).

264Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios B. R. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, B. R. parodė, kad 2018 m. kovo 19 d. interneto svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodyta gultuko kaina 70 Eur, ir pardavėjo telefono Nr. ( - ), bei miestas Druskininkai. Skelbime buvo pateiktas trumpas aprašymas: „ kaina galutinė, derėtis negalima, nes parduoda naują už daug mažesnę kainą, nes šeimoje įvyko nelaimė ir jis mums nebereikalingas. B. R. skambino skelbime nurodytu telefonu. Pardavėja moteris pasakė, kad atsiųs žinute duomenis, į kokią sąskaitą pervesti pinigus ir žinute atsiųsti savo adresą. Toliau bendravimas vyko žinutėmis, pardavėja atsiuntė, kaip pati sakė, savo vyro P. L. sąskaitos Nr. ( - ). 2018 m. kovo 19 d. B. R. iš savo sąskaitos Nr. ( - ) pervedė 70 eurų į P. L. sąskaitą Nr. ( - ). Ji parašė pardavėjai žinutę, informuodama kad pervedė pinigus ir laukia prekės. Gavo atsakymą, kad prekė išsiųsta per kurjerį. B. R. negavo prekės. 2018 m. kovo 26 d. ji parašė žinutę pardavėjai reikalaudama grąžinti pinigus už gultuką, priešingu atveju B. R. kreipsis į policiją. Pardavėja jai neatsakė ir pinigų negrąžino. 2018 m. balandžio 4 d. B. R. kreipėsi į Vilkaviškio policijos skyrių su pareiškimu dėl įvykdyto sukčiavimo. B. R. buvo padaryta 70 Eur turtinė žala (6 t., b.1. 49 - 50).

265Lėšų pervedimo nurodymas patvirtina, kad 2018-03-19 B. R. pervedė 70 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: papildymas (6 t., b. l. 38).

266Nukentėjusioji B. R. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė susirašinėjimo su skelbimo autoriumi, telefonu Nr. ( - ), išklotinę:

2672018 m. kovo 19 d. pardavėja siunčia nukentėjusiajai duomenis: „( - ) P. L.. Paskirtis papildymas. Kai pervesit, parašykit ačiū. Užsakiau kurjerį ryt išsiųsiu. Nebepirksit“. Nukentėjusioji rašo: „Pirksiu, einu dabar pavedimą daryti. Nespėjau. O kiek kurjerio paslaugos kainuos? Kiek viso pervesti?“. Pardavėja: „70“. Nukentėjusioji: „Pervedžiau“.

2682018 m. kovo 20 d. pardavėja rašo: „Išsiųsta“. B. R.: „Ačiū jums labai“.

2692018 m. kovo 22 d. B. R. rašo: „Laba diena norėjau paklausti, o jūs DPD kurjeriui perdavėt? Nes dar negavau ir niekas neskambina“. Pardavėja neatsako.

2702018 m. kovo 26 d. B. R. rašo pardavėjai: „Arba ryt iki 9 val. ryto grąžinate pinigėlius man už gultuką, arba rytoj priduosiu policijai su visom žinutėm ir banko sąskaitom. Policija sakė tikrai jus ras, nes jūsų byla jau yra. Geriau savo noru grąžinate man pinigus, o jei ne, ryt bus parašytas pareiškimas“. “ Pardavėja neatsako (6 t., b. l. 39-43).

2712018 m. kovo 19 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios J. R. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (6 t., b. l. 12).

2722018 m. birželio 12 d. B. R. informavo ikiteisminio tyrimo pareigūną, kad F. K. jai atlygino padarytą žalą, pervesdama pinigus 70 Eur į sąskaitą. Šiai aplinkybei patvirtinti ji pateikė savo sąskaitos išrašą, kuriame užfiksuota, kad 2018-06-11 mokėtojas AB Lietuvos paštas“ pervedė į B. R. sąskaitą banke 70 Eur. Paskirtis: E. K., mokėtojas P. L. (6 t., b. l. 54-57).

273Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios V. V. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, V. V. parodė, kad 2018 m. kovo 19 d. interneto svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodyta gultuko kaina 70 Eur, ir pardavėjo telefono Nr. ( - ). Jos sesuo S. R. susirašinėjo su pardavėju trumposiomis žinutėmis ir jas persiuntė V. V.. Gultuko pardavėjas buvo atsiuntęs sąskaitos numerį ( - ), taip pat pinigų gavėjo duomenis- P. L.. Pardavėjas prašė mokėjimo paskirtį nurodyti "papildymas". Žinutėse buvo nurodyta, kad pervedus pinigus informuoti pardavėją trumpąja žinute. Tą pačią dieną V. V. iš savo sąskaitos Nr. ( - ) pervedė 70 Eur į P. L. sąskaitą. S. R. žinute informavo pardavėją: "Jau pervedžiau pinigėlius". Tą patį vakarą V. V. sesuo S. R., dar kartą peržiūrėdama tą patį skelbimą, perskaitė komentarą įspėjantį, kad skelbėjas yra sukčius. Sekančią dieną V. V. pati pradėjo ieškoti informacijos apie šį skelbimą internete. Tikrino telefono numerį, vardą, pavardę ir sužinojo, kad asmenys, naudodami šiuos duomenis sukčiauja. Ji parašė žinutę skelbime nurodytu numeriu, teiraudamasi: „ar dar turi gultuką“. Gavo atsakymą: „turiu“. Vėliau ji parašė dar keletą žinučių, į kurias atsakymo negavo. V. V. jokio siuntinio negavo, pinigai jai grąžinti nebuvo. 2018 m. kovo 23 d. ji kreipėsi į Trakų policijos įstaigą, pranešdama apie sukčiavimą. Tą pačią dieną ji sulaukė pardavėjos žinutės: „ jau atliktas pavedimas iš citadelės banko“. V. V. buvo padaryta 70 Eur turtinė žala (6 t., b.1. 89 - 91).

274Lėšų pervedimo nurodymas patvirtina, kad 2018-03-19 V. V. pervedė 70 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: papildymas (6 t., b. l. 65).

275Nukentėjusioji V. V. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė skelbimo, patalpinto skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt kopiją. Skelbime nurodytas pardavėjo kontaktinis telefonas Nr.+ ( - ) ir miestas Druskininkai. Ji pateikė ir susirašinėjimo su skelbimo autoriumi šiuo telefonu išklotinę:

2762018 m. kovo 19 d., pardavėjas siunčia nukentėjusiajai duomenis: „vyro sąskaita: ( - ) P. L.. Paskirtis papildymas. Kai pervesit, parašykit“. Nukentėjusioji rašo: „Jau pervedžiau pinigėlius“. Pardavėjas: „Gerai, išsiuntusi pranešiu. Užsakiau kurjerį ryt išsiųsiu“. Nukentėjusioji: „Atsiųskite kurjerio kontaktus, kad galėčiau susisiekti“.

2772018 m. kovo 20 d. 13.17 val. pardavėjas rašo: „Siuntinuką jau paėmė. Klausiau kada pristatys, sakė šią savaitę. Prieš pristatant jums paskambins. Sakė man skambino iš šito Nr. tai tikriausiai tas ir bus ( - )“. V. V.: „Ačiū jums labai“.

2782018 m. kovo 22 d. pardavėjas rašo: „CĖ564279516LT“(6 t., b. l. 72-77).

2792018 m. kovo 28 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios V. V. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (6 t., b. l. 62).

2802018 m. birželio 11 d. V. V. informavo ikiteisminio tyrimo pareigūną, kad E. K. jai atlygino padarytą žalą, pervesdama pinigus 70 Eur į sąskaitą. Šiai aplinkybei patvirtinti ji pateikė mokėjimo nurodymo kopiją, kuriame užfiksuota, kad 2018-06-11 mokėtojas AB Lietuvos paštas“ pervedė į V. V. sąskaitą banke 70 Eur. Paskirtis: E. K., mokėtojas P. L. (6 t., b. l. 102-103, 104).

281Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios A. B. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, A. B. parodė, kad 2018 m. kovo 25 d. interneto svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą vaikišką gultuką „Babybjorn“. Skelbime buvo nurodytas pardavėjo telefono Nr. ( - ) ir miestas -Pagiriai. A. B. parašė SMS žinutę. Ji su prekės pardavėja susitarė, kad ji prekę parduos už 62 Eur ir atsiųs į A. B. gyvenamąją vietą Vilniuje. A. B. iš žinučių turinio suprato, kad bendrauju su moterimi, nes vieno je žinutėje pardavėja parašė: „pinigus už prekę pervesti į mano vyro P. L. sąskaitą Nr. ( - )“. Tą pačią dieną A. B. vyras J. B. iš savo banko sąskaitos Nr. ( - ), pervedė 62 Eur į P. L. sąskaitą. Apie tai, kad pavedimas atliktas, A. B. žinute informavau pardavėją. Telefonu su pardavėja nekalbėjo. Gavo žinutę, kad siuntinys išsiųstas. Siunta turėjo būti atsiųsta 2018 m. kovo 30 d., į teritorinį pašto skyrių pagal A. B. gyvenamąją vietą. Iki 2018 m. balandžio 4 d. negavusi siuntinio, A. B. parašė žinutę pardavėjai, prašydama pateikti siuntos numerį. Jokio atsakymo negavo. Po to ji skambino skelbime nurodytu telefonu, tačiau telefonas buvo išjungtas. Siuntinio ji negavo. A. B. internete paieškojo informacijos apie asmenį, į kurio sąskaitą pervedė pinigus. Paaiškėjo, kad P. L. yra apgavęs ne vieną žmogų. Internete radusi informaciją, kad ikiteisminis tyrimas dėl P. L. veikos vyksta K. policijoje ir iš kitų nukentėjusiųjų gavusi tyrėjo kontaktus, kreipėsi su pareiškiu į šią ikiteisminio tyrimo įstaigą. A. B. buvo padaryta 62 Eur turtinė žala (6 t., b.1. 115 - 117).

282Lėšų pervedimo nurodymas patvirtina, kad 2018-03-25 A. B. pervedė 62 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: už baby bjorn gultuką (6 t., b. l. 109).

283Nukentėjusioji A. B. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė susirašinėjimo su skelbimo autoriumi skelbime nurodytu telefonu Nr. ( - ) išklotinę:

2842018 m. kovo 25 d., 11.05 val., pardavėja rašo nukentėjusiajai: „Atsiųsiu vyro sąskaitą. O aš laukiu jūsų duomenų“. A. B. siunčia trumpąją žinutę su savo duomenimis. 11.35 val. pardavėja rašo: „( - ) P. L.. Kai pervesit, informuokit“. 12.36 val. nukentėjusioji rašo: „Sumokėjom. Pavedimas bus iš J. B.““. Pardavėja: „Gerai“.

2852018 m. kovo 26 d., 10.30 val. pardavėja rašo: „Labas rytas. Šiandien iki 17 h išsiųsiu ir pranešiu Jums būtinai. Gal dar galite atsiųsti duomenis kam ir kur siųsti, nes neberandu, matyt ištrynus būsiu“. A. B. siunčia pardavėjai savo asmens duomenis. 17.39 val. pardavėjas informuoja nukentėjusiąją, kad siuntinys išsiųstas.

2862018 m. balandžio 4 d. A. B. rašo: „Sveiki, vis dar negaunu siuntinio su kėdute. Atsiųskite prašau siuntos numerį eisiu į paštą“(6 t., b. l. 106-108).

2872018 m. balandžio 9 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios A. B. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (6 t., b. l. 105).

288Nukentėjusioji A. B. informavo teismą, kad kaltinamasis P. L. atlygino jai padarytą žalą, todėl jam turtinių pretenzijų neturi (17 t., b. l. 163).

289Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios E. M. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, E. M. parodė, kad 2018 m. gegužės 6 d. interneto svetainėje facebook, profilio pavadinimas „P. V.“, perskaitė skelbimą apie parduodamus gliukozės matavimo sensorius. E. M. duktė serga diabetu. Sensoriai Lietuvoje neparduodami, todėl E. M. juos perka per tarpininkus. Parašė minėtam asmeniui, kad nori pirkti sensorius ir paklausė jų kainos ir iš kokio miesto siunčia. Minėtas asmuo atsakė, kad siunčia iš Klaipėdos, vieno sensoriaus kaina 60 Eur. Taip pat informavo, kad turi du sensorius ir juos gali atsiusti per „Omniva“. Pardavėjas atsiuntė žinutę, kad pinigus reikia pervesti į P. L. banko sąskaitą Nr. ( - ). 2018 m. gegužės 8 d., apie 00.00 val., E. M. pervedė 120 Eur į nurodytą sąskaitą. Po to ji nusiuntė per socialinį tinklą facebook pardavėjui pavedimo kopiją. Pardavėjas parašė, kad prekę atsius iki 2018 m. gegužės 8 d., 12 val. 2018 m. gegužės 8 d., apie 8.53 val., E. M. gavo Facebook žinutę nuo „P. V.“, kad pardavėjas rado dar du sensorius. Klausė, ar E. M. nenorėtų ir jų nupirkti. E. M. pageidavo nupirkti dar du sensorius ir paprašė nuolaidos. Pardavėjas sutiko parduoti sensorius po 50 Eur. Jis parašė, kad supakuoja keturis sensorius. E. M. parašė, kad pavedimą galės padaryti tik vakare. Netrukus pardavėjas parašė, kad 2018 m. gegužės 8 d., apie 10.50 val., sensorius išsiuntė į Vilnių. 2018 m. gegužės 9 d. E. M. pervedė į P. L. sąskaitą dar 100 Eur. Tą pačią dieną, apie 17 val. ji parašė minėtam asmeniui: „kur yra sensoriai“. Jis atsakė: „patikslinsiu „Omniva“ dėl siuntos“. E. M. paprašė atsiusti siuntos numerį ir pardavėjas atsiuntė. Įvedusi numerį į siuntos sekimo sistemą, pamatė, kad siunta yra vietoje. Tuo metu to paties asmens profilio pavadinimas „P. V.“ jau buvo pakeistas į pavadinimą „P. L.“. Kad tai tas pats profilis paaiškėjo atsidarius susirašinėjimo su pardavėju išrašą. Šiuo metu susirašinėjime išliko tik E. M. rašyti įrašai, o jo įrašai yra ištrinti. „Omniva“ terminale atsiėmusi siuntą, E. M. dėžėje rado tik pakelį drėgnų servetėlių. Ant dėžės buvo nurodytas siuntėjo telefono Nr. ( - ). E. M. bandė paskambinti, tačiau niekas neatsiliepė. E. M. padaryta 220 Eur turtinė žala (6 t., b.1. 163- 65, 172- 173).

290Mokėjimo nurodymas Nr. 1348770 patvirtina, kad 2018-05-08 E. M. pervedė 120 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: 2 sensoriukai (6 t., b. l. 167).

291Mokėjimo nurodymas Nr. 1348771 patvirtina, kad 2018-05-09 E. M. pervedė 100 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: 2 sensoriukai (6 t., b. l. 168).

292Nukentėjusioji E. M. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė susirašinėjimo su skelbimo autoriumi pokalbių svetainėje „Messenger“ su asmeniu, kurio profilio vardas P. L. išklotinę:

2932018 m. gegužės 8 d. P. L. rašo nukentėjusiajai: „P. ( - ). Laukiu siuntimo duomenų“. Nukentėjusioji rašo: „Dar pavardės reikia“. P. L.: „L.“ (6 t., b. l. 174-181).

294Nukentėjusioji E. M. ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė gautą siuntinį. Daiktų apžiūros protokole užfiksuota, kad nukentėjusiajai buvo atsiųstas dovanų maišelis su servetėlių pakuote. Ant maišelio užklijuotas siuntų tarnybos Omniva lipdukas su atspausdintais siuntėjo duomenimis: „Klaipėdos PC arena, paštomatas, bcjncc, Klaipėda, ( - )“ (6 t., b. l. 183, 7 t., b. l. 3-9).

2952018 m. gegužės 10 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios K. M. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (6 t., b. l. 150).

296Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti nukentėjusiosios R. K. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, nukentėjusioji R. K. parodė, kad internetinėje svetainėje www.skelbiu.lt paskelbė, kad ieško pirkti kelionių agentūros dovanų čekį (kuponą). Skelbimo ID:33798333. Skelbime nurodė savo telefono Nr. ( - ). 2018 m. balandžio 29 d. R. K. iš telefono Nr. Nr. ( - ) gavo SMS žinutę su tekstu: turiu parduoti 200 Eur Novaturo dovanų čekį, norėčiau gauti 150 Eur“. Kitą dieną R. K. paskambino telefonu Nr. 8-609 93113 ir su pardavėja moterimi susitarė, kad pardavėja, gyvenanti Klaipėdoje, dovanų čekį atsiųs registruota pašto siunta. R. K. telefoninio pokalbio metu buvo pasakyta, kad pinigus pervestų į pardavėjos vyro sąskaitą. Vakare pardavėja atsiuntė SMS žinutę P. L., sąskaitos Nr. ( - ), SEB bankas. R. K. pardavėjai SMS žinute nusiuntė savo rekvizitus ir 2018 m. balandžio 30 d. iš savo asmeninės sąskaitos Nr. ( - ), Luminor banke, apie 10 val. pervedė 100 Eur ir apie 15 val. pervedė 50 Eur į P. L. sąskaitą. Banko pavedimo kopiją nusiuntė pardavėjos nurodytu elektroniniu paštu ( - ) ir parašė tekstą: „ BŪTINAI siųskite registruota siunta“. Pardavėja atsakė: „gerai būtinai“. Nesulaukusi žinutės su registruotos siuntos kodu, 2018 m. gegužės 1 d. R. K. skambino pardavėjai, bet ji užblokavo jos numerį. 2018 m. gegužės 1 d. R. K. kreipėsi į Vilniaus apskrities VPK Švenčionių rajono PK Veiklos skyrių su pareiškimu dėl sukčiavimo R. K. buvo padaryta 300 Eur neturtinė žala ir 160 Eur turtinė žala, kurią sudaro 150 Eur P. L. pervesti pinigai ir 10 Eur mokestis, sumokėtas bankui už pavedimų atšaukimą (7 t., b.1. 173 – 175).

297R. K. banko sąskaitos išrašas patvirtina, kad 2018-04-30 ji pervedė 100 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: už Novaturo čekį (7 t., b. l. 148).

298Lėšų pervedimo nurodymas Nr. 161 patvirtina, kad 2018-04-30 R. K. pervedė 50 Eur gavėjui P. L., gavėjo sąskaitos Nr. ( - ). Mokėjimo paskirtis: už Novaturo čekį (7 t., b. l. 149).

299Nukentėjusioji R. K. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė susirašinėjimo su skelbimo autoriumi skelbime nurodytu telefonu ( - ) išklotinę:

3002018 m. balandžio 29 d., 10.50 val. pardavėja rašo nukentėjusiajai: „Sveiki, turiu Novaturo 200 eurų vertės čekį, norėčiau gauti 100 eurų“. 11.32 val. nukentėjusioji rašo: „Ok, paimsiu, kokiame jūs mieste?“. Pardavėja: „Klaipėdos“.

3012018 m. balandžio 30 d., 9.60 val. nukentėjusioji R. K. siunčia pardavėjai savo asmens duomenis ir gyvenamosios vietos adresą. Pardavėja rašo nukentėjusiajai: „( - ) SEB P. L.. Iš viso bus 100 eur P. L.. Kai pervesit parašykit išsiuntusi“. 10.30 val. nukentėjusioji R. K. informuoja pardavėją: „Pervedžiau, kai gausite ir išsiųskite, informuokite“. 13.14 val. pardavėja: „Pinigėlius gavom. Išsiųsiu vakare ir Jums pranešiu. Žiūrėkit, radau dar namie vieną kuponą už 100 eur nepanaudotą, už 50 atiduočiau. Liko pasirodo nuo mūsų užsakytos kelionės“...“ ( - ) „. 15.14 val. R. K. rašo pardavėjai: „Pavedimą padariau, e-mail nusiunčiau, lauksiu siuntinuko, būtinai registruota siunta“ (7 t., b. l. 153-158).

3022018 m. gegužės 1 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas nukentėjusiosios R. K. pareiškimas apie įvykdytą sukčiavimą (7 t., b. l. 143).

303Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti liudytojos V. R. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, liudytoja V. R. parodė, kad nuo 2017 m. lapkričio 3 d. ji dirba socialine darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis, Biudžetinės įstaigos Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centre. V. R. teikė socialines paslaugas šeimai E. K. ir P. L., kurie gyveno ( - ), Klaipėda, o vėliau persikėlė gyventi į butą, ( - ), Klaipėdoje. Laikotarpiu nuo 2018 metų sausio mėnesio pradžios iki 2018 m. liepos 2 d. V. R. lankėsi šeimos namuose, bendravo su E. K. ir su P. L., teikė socialines paslaugas. E. K. atrodo vyresnė nei 18 metų amžiaus, yra apie 180 - 185 cm. ūgio, nešioja akinius, šviesių pusilgių plaukų. P. L. atrodo apie 25 metų amžiaus, yra apie 185 - 190 cm. ūgio, stambesnio kūno sudėjimo, šviesiai rudos spalvos trumpai kirptų plaukų, nešioja akinius. Liudytoja atpažįsta, kad tyrėjo pateiktose nuotraukose Nr. 1 – 2, dėl P. L. mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-09-13, 13.54 val., Karaliaus Mindaugo g. 49, Kaunas, bankomate Nr. ATM95071, užfiksuota E. K.; nuotraukose Nr. 3 – 4, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-10-03, 09.45 val., Vytauto pr. 24, Kaunas, bankomate Nr. ATM90296, užfiksuota E. K.; nuotraukoje Nr. 5, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-11-20, 12.57 val., Vytauto pr. 24, Kaunas, bankomate Nr. ATM90296, užfiksuota E. K., nuotraukose Nr. 6 – 9, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-11-08, 12.14 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95070, užfiksuota E. K.; nuotraukoje Nr. 10 dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-11-11, 15.03 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95070, užfiksuota E. K.; nuotraukose Nr. 11 – 12, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-11-24, 13.40 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95070, užfiksuota E. K.; nuotraukose Nr. 13 – 14, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-12-01, 17.56 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95070, užfiksuoti E. K. ir P. L.; nuotraukoje Nr. 15, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-09-07, 15.07 val., Taikos pr. 80, Klaipėda, bankomate Nr. ATM90101, užfiksuota E. K.; nuotraukoje Nr. 16, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-09-08, 10.39 val., Taikos pr. 80, Klaipėda, bankomate Nr. ATM90101, užfiksuota E. K.; nuotraukose Nr. 17 – 19, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-10-17, 18.05 val., Taikos pr. 80, Klaipėda, bankomate Nr. ATM90101, užfiksuota E. K.; nuotraukoje Nr. 20, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-11-23, 19.35 val., Taikos pr. 80, Klaipėda, bankomate Nr. ATM90101, užfiksuota E. K.; nuotraukose Nr. 21 – 22 , dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-12-09, 14.54 val., Taikos pr. 80, Klaipėda, bankomate Nr. ATM90101, užfiksuota E. K.; nuotraukoje Nr. 23, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-10-11, 13.28 val., Vingio g. 29, Klaipėda, bankomate Nr. ATM90117, užfiksuota E. K.; nuotraukose Nr. 24 – 25, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-10-12, 10.34 val., Vingio g. 29, Klaipėda, bankomate Nr. ATM90117, užfiksuota E. K.; nuotraukose Nr. 26 – 27, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-09-12, 12.19 val., Liepų g. 10, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95034, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 28-30, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo, 2017-10-20, 11.36 val., Liepų g. 10, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95034, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 31 – 32 , dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-11-09, 11.32 val., Liepų g. 10, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95034, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 33 – 34 , dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-11-15, 11.58 val., Liepų g. 10, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95034, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 35 – 36 , dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-11-21, 12.30 val., Liepų g. 10, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95034, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 37 – 38, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-11-22, 13.19 val., Liepų g. 10, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95034, užfiksuota E. K.; nuotraukose Nr. 39 – 40, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-11-29, 13.17 val., Liepų g. 10, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95034, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 41 – 42, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-12-04, 11.44 val., Liepų g. 10, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95034, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 43 – 46, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-12-06, 12.28 val., Liepų g. 10, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95034, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 47-48, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-12-06, 13.38 val., Liepų g. 10, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95034, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 49 – 51, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-12-06, 16.02 val., Liepų g. 10, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95034, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 52 – 53, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-12-10 11.06 val., Tilžės g. 109, Šiauliai, bankomate Nr. ATM90282, užfiksuotas P. L.; nuotraukoje Nr. 54, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-08-26, 13.54 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95002, užfiksuoti P. L. ir E. K.; nuotraukoje Nr. 55, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-09-14, 11.38 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95002, užfiksuota E. K.; nuotraukose Nr. 56 – 57, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-09-19, 12.39 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95002, užfiksuota E. K.; nuotraukose Nr. 58 – 60, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-10-14, 16.15 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95002, užfiksuota E. K.; nuotraukoje Nr. 61, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-10-17, 18.23 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95002, užfiksuota E. K.; nuotraukose Nr. 62 – 63, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-10-17, 19.25 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95002, užfiksuota E. K.; nuotraukoje Nr. 64, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-11-24, 18.43 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95002, V užfiksuota E. K.; nuotraukoje Nr. 65, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-11-28, 12.37 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, bankomate Nr. ATM95002, užfiksuota E. K.; nuotraukoje Nr. 66, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-09-20, 12.03 val., Taikos pr. 115, Klaipėda, bankomate Nr. ATM90168, užfiksuota E. K.; nuotraukoje Nr. 67 – 68, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-11-24, 10.18 val., Taikos pr. 115, Klaipėda, bankomate Nr. ATM90168, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukoje Nr. 69, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-11-27, 09.22 val., Taikos pr. 115, Klaipėda, bankomate Nr. ATM90168, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 1 – 18, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-09-13, 05.39 val., Butkų Juzės g. 9, Klaipėda, UAB ,,Worldline Lietuva“ administruojamame bankomate Nr. ATM80924, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 19 – 28, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-12-06, 13.03 val., Mažvydo al. 7/11, Klaipėda, UAB ,,Worldline Lietuva“ administruojamame bankomate Nr. ATM80886, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 29 – 38, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-12-11, 13.52 val., Piniavos sk. 10, Panevėžys, UAB ,,Worldline Lietuva“ administruojamame bankomate Nr. ATM80099, užfiksuotas asmuo, panašus į P. L.; nuotraukose Nr. 39 – 46, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-10-27, 16.39 val., Šilutės pl. 35, Klaipėda, UAB ,,Worldline Lietuva“ administruojamame bankomate Nr. ATM80096, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 47 – 58, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-10-31, 12.55 val., Šilutės pl. 35, Klaipėda, UAB ,,Worldline Lietuva“ administruojamame bankomate Nr. ATM80096, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 59 – 64, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-11-02, 11.21 val., Šilutės pl. 35, Klaipėda, UAB ,,Worldline Lietuva“ administruojamame bankomate Nr. ATM80096, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 65-70, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2017-10-15, 18.48 val., Taikos. pr. 139, Klaipėda, UAB "Worldline Lietuva“ administruojamame bankomate Nr. ATM85720, užfiksuoti E. K. ir P. L.; nuotraukose Nr. 1-5, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2018-05-09, 09.19 val., Taikos pr. 115, Klaipėda, banko „Luminor Bank“ AB administruojamame bankomate, užfiksuota moteris, panaši E. K.; nuotraukose Nr. 6-9, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2018-05-10, 11.35 val., Taikos pr. 115, Klaipėda, banko „Luminor Bank“ AB administruojamame bankomate, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 10-12, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2018-05-10, 15.48 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, banko „Luminor Bank“ AB administruojamame bankomate, užfiksuota E. K.; nuotraukose Nr. 13 – 15 , dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2018-05-16, 13.19 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, banko „Luminor Bank“ AB administruojamame bankomate mokėjimo kortelės panaudojimo, užfiksuota E. K.; nuotraukose Nr. 16 – 21, dėl 2018-05-17, 13.24 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, banko „Luminor Bank“ AB administruojamame bankomate mokėjimo kortelės panaudojimo, užfiksuota E. K.; nuotraukose Nr. 22 – 24, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2018-05-11, 09.11 val., Taikos pr. 80, Klaipėda, banko „Luminor Bank“ AB administruojamame bankomate, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 25-28, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2018-05-18, 18.06 val., Taikos pr. 80, Klaipėda, banko "Luminor Bank“ AB administruojamame bankomate, užfiksuota E. K.; nuotraukose Nr. 29-30, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2018-05-31, 11.11 val., Taikos pr. 80, Klaipėda, banko „Luminor Bank“ AB administruojamame bankomate, užfiksuota moteris, panaši į E. K.; nuotraukose Nr. 1 – 5, dėl mokėjimo kortelės panaudojimo 2018-05-31, 09:37 val., Taikos pr. 32A, Klaipėda, AB "SEB banko“ administruojamame bankomate Nr. SEB ( - ), užfiksuotas asmuo, panašus į P. L. (8 t., b. 1. 2-11).

304Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems byloje esantiems įrodymams patikrinti, perskaityti liudytojo M. J. parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo metu. Apklausiamas ikiteisminio tyrimo pareigūno, liudytojas M. J. parodė, kad laikotarpiu nuo 2012-07-12 iki 2016-09-26 jis atliko profesinę karo tarnybą ( - ) batalione. 2015 m. P. L. buvo pašauktas atlikti karinę prievolę, paskirtas tarnauti ( - ) bataliono II-os motorizuotosios pėstininkų kuopos IV-me būryje. Pagal tyrėjo pateiktas atpažinimui foto nuotraukas, darytas bankomatų kameromis, atpažįsta, kad nuotraukose: 2017-12-01, 17.56 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, prie bankomato Nr. ATM95070 užfiksuotas P. L.; 2017-10-12, 10.34 val., Vingio g. 29, Klaipėda, prie bankomato Nr. ATM90117, užfiksuotas P. L.; 2017-12-10, 11.06 val., Tilžės g. 109, Šiauliai, prie bankomato Nr. ATM90282, užfiksuotas P. L.; 2017-08-26, 13.54 val., Taikos pr. 61, Klaipėda, prie bankomato Nr. ATM95002, užfiksuotas P. L.. 2017-12-11, 13.52 val., Piniavos sk. 10, Panevėžys, prie UAB "Worldline Lietuva“ administruojamo bankomato Nr. ATM80099, užfiksuotas asmuo, panašus į P. L.; 2017-10-15, 18.48 val., Taikos. pr. 139, Klaipėda, prie UAB ,,Worldline Lietuva“ administruojamo bankomato Nr. ATM85720, užfiksuotas P. L.. 2018-05-31, 09.37 val., Taikos r. 32A, Klaipėda, prie AB ,,SEB banko“ administruojamo bankomato Nr. SEB ( - ) CASH, užfiksuotas asmuo, panašus į P. L. (8 t., b.1. 69-80).

305Daiktų apžiūros protokole užfiksuota, kad apžiūrėta banko LUMINOR pateikta vaizdo medžiaga apie P. L. mokėjimo kortelių Nr. 516889******1403 ir Nr. 516744******2814 panaudojimą banko Luminor administruojamuose bankomatuose. Vaizdo medžiagoje užfiksuota, kad:

3062018 m. gegužės 9 d., 09.19 val., bankomate, esančiame Taikos pr. 115, Klaipėdoje, E. K., panaudodama P. L. mokėjimo kortelę 516744******2814 išgrynina 70 Eur;

3072018 m. gegužės 10 d., 11.35 val., bankomate, esančiame Taikos pr. 115, Klaipėdoje, E. K., panaudodama P. L. mokėjimo kortelę 516744******2814 išgrynina 20 Eur;

3082018 m. gegužės 9 d., 15.48 val., bankomate, esančiame Taikos pr. 61, Klaipėdoje, E. K., panaudodama P. L. mokėjimo kortelę 516744******2814 atlieka finansinę operaciją – banko sąskaitos likučio patikrinimą;

3092018 m. gegužės 11 d., 09.11 val., bankomate, esančiame Taikos pr. 80, Klaipėdoje, E. K., panaudodama P. L. mokėjimo kortelę 516744******2814 išgrynina 100 Eur;

3102018 m. gegužės 16 d., 13.19 val., bankomate, esančiame Taikos per. 61, Klaipėdoje, E. K., panaudodama P. L. mokėjimo kortelę 516744******2814 atlieka finansinę operaciją – banko sąskaitos likučio patikrinimą;

3112018 m. gegužės 17 d., 13.24 val., bankomate, esančiame Taikos pr. 61, Klaipėdoje, E. K., panaudodama P. L. mokėjimo kortelę 516744******2814 išgrynina 30 Eur;

3122018 m. gegužės 18 d., 18.06 val., bankomate, esančiame Taikos pr. 80, Klaipėdoje, E. K., panaudodama P. L. mokėjimo kortelę 516744******2814 išgrynina 10 Eur;

3132018 m. gegužės 31 d., 11.11 val., bankomate, esančiame Taikos pr. 80, Klaipėdoje, E. K., panaudodama P. L. mokėjimo kortelę 516889******1403 išgrynina 430 Eur (7 t., b. l. 95-128).

314Kratos, atliktos 2018 m. sausio 3 d. kaltinamųjų P. L. ir F. K. gyvenamojoje vietoje, bute, ( - ), Klaipėdoje, metu rasti ir paimti tyrimui reikšmingi daiktai: nešiojamas kompiuteris „Asus“, planšetinis kompiuteris „Lenovo“, mobiliojo ryšio telefonas „Nokia“ su SIM kortele abonentinis Nr. ( - ), Mobiliojo ryšio telefonas Samsung Galaxy S8+ su SIM kortele Nr. ( - ), telefonas Alkatel IDOL4 , telefonas Samsung su SIM kortele abonentinis Nr. ( - ); Sim kortelės , kurios abonentinis Nr. ( - ) laikiklis, rastas P. L. piniginėje, ir DNB banko kortelė Nr. ( - ), rasta P. L. piniginėje, P. L. sąskaitos banke „Luminor“ ataskaitos, 2017-08-03, 2017-08-04 UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ siuntos talonai Nr. 752483, Nr. 752739, Nr. 752486, Nr. 752524 kūdikio gultukas „Baby bjorn“ ir jo įpakavimo dėžė, bei gamintojo instrukcija (8 t., b. l. 96-102).

315Dokumentai:

3162018 m. balandžio 5 d. P. L. prašymas bankui Swedbank uždaryti banko sąskaitą Nr. ( - ). Ši sąskaitą uždaryta 2018 m. balandžio 5 d. (14 t., b. l. 165)

3172018 m. balandžio 5 d. Banko sutartis su AB banku SEB. Šioje sutartyje užfiksuota, kad klientui P. L. atidaryta banko sąskaita Nr. ( - ). Sutartį pasirašo P. L. (14 t., b. l. 192).

3182017 m. rugpjūčio 14 d. Banko sąskaitos valdymo sutartis, sudaryta banko DnB su klientu P. L.. Šios sutarties pagrindu klientui P. L., gyvenančiam ( - ), Klaipėdoje, atidaryta sąskaita ( - ) (14 t., b. l. 112-115).

3192017 m. rugpjūčio 14 d. Susitarimas dėl naudojimosi banko paslaugomis internete Nr. ( - ). Pagal šį susitarimą sąskaitos Nr. ( - ) valdytojui P. L. išduotas atpažinimo priemonių (prisijungimo kodų, PIN, TAN kodų ir slaptažodžių kortelės). Klientas, vykdydamas susitarimą su banku, neturi teisės jų perduoti nei kitam asmeniui, nei kitam sąskaitų valdytojui, nei bet kokiam kitam kliento atstovui., bei įsipareigoja juos laikyti paslaptyje, nerašyti jų ant popieriaus, bei laikyti kitokiame, išskyrus banko suteiktame, pavidale (14 t., b. l. 116).

3202017 m. balandžio 10 d. UAB „Bite“ ir P. L. paslaugų teikimo sutartis Nr. ( - ). Šios sutarties pagrindu klientui P. L. suteiktos mobiliojo interneto paslaugos. Sutartyje P. L. nurodo šiuos savo duomenis: mobiliojo telefono Nr. ( - ) ir Nr. ( - ) ir elektroninis paštas ( - ) (14 t., b. l. 117-121).

321PVM sąskaita faktūra serija BTL Nr., išrašyta pardavėjo UAB „Bitė Lietuva“ pirkėjui P. L., patvirtinanti, kad P. L. įsigijo planšetinį kompiuterį „Lenovo Yoga“ (14 t., b. l. 122).

322Lietuvos Teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje 2018-03-05 Nr. 11K-52(18) konstatuota, kad:

3231)

324Planšetiniame kompiuteryje „Lenovo Yoga“ užregistruotos elektroninio pašto vartotojų 248294, 248294, 248294 paskyros. Programinėje įrangoje “Messenger” užregistruotas vartotojas “P. L.”, kuris dalyvauja visuose planšetiniame kompiuteryje išsaugotuose susirašinėjimuose. Planšetiniame kompiuteryje yra mobiliojo ryšio operatorių telefono Nr. ( - ), ( - ), ( - ). Telefono Nr. ( - ) planšetiniame kompiuteryje dalinamas susirašinėjimo įrašuose kaip asmeninis telefono numeris „P. L.“. Telefono Nr. ( - )yra internetinės naršyklės automatinio pildymo žurnaluose „autofill“. Telefono Nr. ( - ) išsaugotas prie kontaktų su įrašu „Aš“.

3252)

326Mobiliojo telefono „Samsung Galaxy S8+“, IMEI ( - ) internetinės naršyklės istorijoje skelbimų įdėjimo įrašų nėra. Mobiliojo ryšio telefone dviejų kontaktinių telefonų numerių įrašai: Nr. ( - ) –buvo siųsta SMS žinutė su tekstu „(Taboo serl.“) (legion serl.)“; Nr. ( - ) yra išsaugotas įrašas skambučių žurnale su kontakto pavadinimu „Mano mergaitė“.

3273)

328Mobiliojo ryšio telefono „Samsung Galaxy S6“, IMEI ( - ) internetinės naršyklės istorijoje skelbimų įdėjimo įrašų nėra. Telefone yra keturi kontaktinių telefono numerių įrašai: Nr. ( - ) – išsaugotas kontaktas „Brangiausias mano“; telefonų Nr. ( - ), Nr. ( - ) – įrašai skambučių žurnale prie išeinančių skambučių.

3294)

330Mobiliojo ryšio telefono „Alcatel IDOL4“, IMEI ( - ) programinėje įrangoje „Messenger“ užregistruotas vartotojas „P. L.“, kuris dalyvauja visuose mobiliojo ryšio telefone išsaugotuose susirašinėjimuose. Telefone yra dviejų kontaktinių telefono numerių įrašai: Nr. ( - ) – numeris dalinamas susirašinėjimo įrašuose, kaip asmeninis P. L. telefono numeris; Nr. ( - ) – yra elektroninio pašto laiške „Sąskaitos atblokavimas“ kontaktinis numeris F. K..

3315)

332Mobiliojo ryšio telefono „Nokia C2“, IMEI ( - ) ir IMEI2: ( - ) yra trys kontaktinių telefono numerių įrašai: Nr. ( - ) – numeris išsaugotas kontaktuose „Mažiukas“; Nr. ( - ) ir Nr. ( - ) – yra skambučių žurnale (9 t., b. l. 11-19).

333Lietuvos Teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje 2018-03-05 Nr. 11K-52(18) konstatuota, kad: nešiojamojo kompiuterio standžiojo disko „Hitachi“ S/N: 49GJ4M3R internetinės naršyklės google chrome naršymo žurnale \users\user\appdata\local\google\chrome\user data\default\login data yra tinklapio „www.skelbiu.lt“ naujo skelbimo įdėjimo įrašai.

334Chronologine tvarka pateikiami tinklapių „m/ww. musumazyliai.lt„www.skelbiu.lt“ naršymo įrašai failuose „musumazyliai.xlsx „skelbiu.xlsx“. Informacijos, kokiais vartotojo vardais, koks turinys buvo dėtas ir kokie veiksmai buvo atlikinėjami skelbimuose, tiriamajame objekte nėra.

335Standžiojo disko internetinės naršyklės „Google Chrome“ naršymo žurnaluose yra elektroninio pašto adresų ( - ), ( - ), ( - ), ( - ). ( - ) ( - ) ( - ) ( - ) įrašai. Vartotojas galimai jungėsi į minėtus elektroninius paštus, prisijungimui įrašant vartotojo vardą, šiuo atveju elektroninio pašto adresą. Elektroninių laiškų turinio įrašų pagal standžiajame diske esančių elektroninio pašto adresų įrašus nėra. Elektroninės bankininkystės prisijungimų įrašų (vartotojo ID) nešiojamojo kompiuterio standžiajame diske „Hitachi“ S/N: 49GJ4M3R nėra.

336Standžiojo disko laisvosiose srityse yra galimai reikšmingi atvaizdo failai, kuriuose atvaizduoti vaikiški vežimėliai, vaikiški rūbai, bei kita atributika skirta vaikams.

337Standžiojo disko laisvosiose srityse ir atvaizdų miniatiūrų failuose yra 11 atvaizdo failų, kuriuose atvaizduota asmens tapatybės kortelė su įrašu „P. L.“. Požymių, kad kokie nors veiksmai buvo atlikti (atsiusta, išsiųsta, kopijuota, koreguota), standžiajame diske nėra.

338Standžiojo disko „Hitachi“ S/N: 49GJ4M3R internetinės naršyklės „Google Chrome“ naršymo žurnaluose yra telefono numerių įrašai ( - ), ( - ), ( - ), ( - ), ( - ) (9 t., b. l. 81-88).

339UAB „Diginet LTU“ 2018-01-16 raštu Nr. R-1885 informavo ikiteisminio tyrimo įstaigą, kad:

340Skelbimas Nr. 32192885, pavadinimas: Naujas Baby bjorn. Tel: Nr. ( - ). Miestas: „Akmenės r. Registruotas vartotojas: ID 9767057. Įdėtas 2017-12-05 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Dnbnord P. L. ( - );

341Skelbimas Nr. 31975831, pavadinimas: Baby bjorn gultukas. Tel: Nr. ( - ), el. paštas: ( - ) Miestas: „kita“. Registruotas vartotojas: ID 9706651. Įdėtas 2017-11-22 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti DnB Nord P. L. ( - );

342Skelbimas Nr. 32069169, pavadinimas: Baby bjorn su žaislu. Tel: Nr. ( - ), el. paštas: ( - ) Miestas: „kita“. Registruotas vartotojas: ID 9706651. Įdėtas 2017-11-28 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti DnB Nord P. L. ( - );

343Skelbimas Nr. 32069453, pavadinimas: Baby bjorn su žaislu. Tel: Nr. ( - ), el. paštas: ( - ). Miestas: „kita“. Registruotas vartotojas: ID 9706651. Įdėtas 2017-11-28 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti DnB Nord P. L. ( - );

344Skelbimas Nr. 32071439, pavadinimas: Baby bjorn su žaisliuku. Tel: Nr. ( - ), el. paštas: ( - ). Miestas: „kita“. Registruotas vartotojas: ID 9706651. Įdėtas 2017-11-28 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti DnB Nord P. L. ( - );

345Skelbimas Nr. 32087833, pavadinimas: Mažai naudotas gultukas Baby bjorn. Telefono Nr. ( - ), el. paštas: ( - ). Miestas: „kita“. Registruotas vartotojas: ID 9706651. Įdėtas 2017-11-28 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti DnB Nord P. L. ( - );

346Skelbimas Nr. 32093027, pavadinimas: Baby bjorn su žaisliuku. Telefono Nr. ( - ), el. paštas: ( - ). Miestas: Klaipėda. Registruotas vartotojas: ID 975417. Įdėtas 2017-11-29 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti DnB Nord P. L. ( - );

347Skelbimas Nr. 32093657, pavadinimas: Naujesnio modelio Baby bjorn. Telefono Nr. ( - ), el. paštas: ( - ). Miestas: Klaipėda. Registruotas vartotojas: ID 975417. Įdėtas 2017-11-29 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti DnB Nord P. L. ( - );

348Skelbimas Nr. 31471491, pavadinimas: Naujas Baby bjorn. Telefono Nr. ( - ), el. paštas: ( - ). Miestas: Klaipėda. Registruotas vartotojas: ID 9604759. Įdėtas 2017-10-21 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

349Skelbimas Nr. 31541765, pavadinimas: Gultukas su žaisliuku Baby bjorn. Telefono Nr. ( - ), el. paštas: ( - ). Miestas: Kita. Registruotas vartotojas: ID 9604759. Įdėtas 2017-10-26 iš IP adreso ( - )Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

350Skelbimas Nr. 31541801, pavadinimas: Nauji Babybjorn. Telefono Nr. ( - ), el. paštas: ( - ). Miestas: Kita. Registruotas vartotojas: ID 9604759. Įdėtas 2017-10-26 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

351Skelbimas Nr. 31541943, pavadinimas: Nauji Babybjorn. Telefono Nr. ( - ), el. paštas: ( - ). Miestas: Kita. Registruotas vartotojas: ID 9604759. Įdėtas 2017-10-26 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

352Skelbimas Nr. 31542111, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. Telefono Nr. ( - ), el. paštas: ( - ). Miestas: Kita. Registruotas vartotojas: ID 9604759. Įdėtas 2017-10-26 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

353Skelbimas Nr. 31542703, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. Telefono Nr. ( - ), el. paštas: ( - ). Miestas: Kita. Registruotas vartotojas: ID 9604759. Įdėtas 2017-10-26 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

354Skelbimas Nr. 31545485, pavadinimas: Nauji Babybjorn. Telefono Nr. ( - ), el. paštas: ( - ). Miestas: Kita. Registruotas vartotojas: ID 9604759. Įdėtas 2017-10-26 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

355Skelbimas Nr. 31547035, pavadinimas: Babybjorn gultukai. Telefono Nr. ( - ), el. paštas: ( - ). Miestas: Kita. Registruotas vartotojas: ID 9604759. Įdėtas 2017-10-26 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

356Skelbimas Nr. 31579089, pavadinimas: nauji Babybjorn su ir be žaisliuko. Telefono Nr. ( - ), Miestas: Visaginas. Registruotas vartotojas: ID 9631271. Įdėtas 2017-10-28 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

357Skelbimas Nr. 31581539, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku originaliu. Telefono Nr. ( - ), Miestas: Visaginas. Registruotas vartotojas: ID 9631271. Įdėtas 2017-10-28 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - )

358Skelbimas Nr. 32090405, pavadinimas: Gultukas Babybjorn su žaislu. Telefono Nr. ( - ), el. paštas ( - ) . Miestas: Klaipėda. Registruotas vartotojas: ID 9631271. Įdėtas 2017-11-29 iš IP adreso ( - );

359Skelbimas Nr. 31074269, pavadinimas: Kaina derinama Babybjorn. Telefono Nr. ( - ), el. paštas ( - ) . Miestas: Klaipėda. Registruotas vartotojas: ID 9506867. Įdėtas 2017-09.27 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

360Skelbimas Nr. 31366105, pavadinimas: Babybjorn pigiai. Telefono Nr. ( - ), el. paštas ( - ). Miestas: Skuodo r. Registruotas vartotojas: ID 8543671. Įdėtas 2017-10-16 iš IP adreso ( - );

361Skelbimas Nr. 31370717, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. Telefono Nr. ( - ), el. paštas ( - ). Miestas: Skuodo r. Registruotas vartotojas: ID 8543671. Įdėtas 2017-10-16 iš IP adreso ( - );

362Skelbimas Nr. 31400589, pavadinimas: Babybjorn. Telefono Nr. ( - ), el. paštas ( - ). Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9588335. Įdėtas 2017-10-17 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

363Skelbimas Nr. 31471491, pavadinimas: Naujas Babybjorn. Tel. Nr. ( - ), el. paštas ( - ). Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 96047591. Įdėtas 2017-10-21 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

364Skelbimas Nr. 31541765, pavadinimas: Gultukas su žaisliuku Babybjorn. Tel. Nr. ( - ), el. paštas ( - ) . Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9604759. Įdėtas 2017-10-26 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

365Skelbimas Nr. 31541801, pavadinimas: Nauji Babybjorn. Tel. Nr. ( - ), el. paštas ( - ). Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9604759. Įdėtas 2017-10-26 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

366Skelbimas Nr. 31541943, pavadinimas: Nauji Babybjorn. Tel. Nr. ( - ), el. paštas ( - ) . Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9604759. Įdėtas 2017-10-26 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

367Skelbimas Nr. 31542111, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. Tel. Nr. ( - ), el. paštas ( - ). Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9604759. Įdėtas 2017-10-26 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

368Skelbimas Nr. 31542703, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. Tel. Nr. ( - ), el. paštas ( - ). Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9604759. Įdėtas 2017-10-26 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

369Skelbimas Nr. 31545485, pavadinimas: Nauji Babybjorn. Tel. Nr. ( - ), el. paštas ( - ). Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9604759. Įdėtas 2017-10-26 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

370Skelbimas Nr. 31547035, pavadinimas: Babybjorn gultukai. Tel. Nr. ( - ), el. paštas ( - ) . Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9604759. Įdėtas 2017-10-26 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - );

371Skelbimas Nr. 32090615, pavadinimas: Babybjorn su žaislu. Tel. Nr. ( - ), el. paštas ( - ) . Miestas: Klaipėda. Registruotas vartotojas: ID 9753971. Įdėtas 2017-11-29 iš IP adreso ( - );

372Skelbimas Nr. 32090707, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. Tel. Nr. ( - ), el. paštas ( - ). Miestas: Klaipėda. Registruotas vartotojas: ID 8543671. Įdėtas 2017-11-29 iš IP adreso ( - );

373Skelbimas Nr. 31850803, pavadinimas: Gultukas Babybjorn. Tel. Nr. ( - ). Miestas: Zarasų r. Registruotas vartotojas: ID 9693707. Įdėtas 2017-11-14 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti Swedbank P. L. ( - ) ir DnB Nord P. L. ( - );

374Skelbimas Nr. 31870749, pavadinimas: Mima Xari 3in 1 arba 2 in 1. El. paštas: ( - ) . Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9702837. Įdėtas 2017-11-145 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti: DnB Nord P. L. ( - );

375Skelbimas Nr. 31975603, pavadinimas: Babybjorn. El. paštas: ( - ), tel. Nr. ( - ). Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9702837. Įdėtas 2017-11-22 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti: DnB Nord P. L. ( - );

376Skelbimas Nr. 31975679, pavadinimas: Babybjorn. Tel. Nr. ( - ). Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9693707. Įdėtas 2017-11-22 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti: Swedbank P. L. ( - ) ir DnB Nord P. L. ( - );

377Skelbimas Nr. 31975831, pavadinimas: Babybjorn gultukas. El. paštas: ( - ), tel. Nr. ( - ). Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9706651. Įdėtas 2017-11-22 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti: DnB Nord P. L. ( - );

378Skelbimas Nr. 32069169, pavadinimas: Babybjorn su žaislu. El. paštas: ( - ), tel. Nr. ( - ). Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9706651. Įdėtas 2017-11-28 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti: DnB Nord P. L. ( - );

379Skelbimas Nr. 32069453, pavadinimas: Babybjorn su žaislu. El. paštas: ( - ), tel. Nr. ( - ). Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9706651. Įdėtas 2017-11-28 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti: DnB Nord P. L. ( - );

380Skelbimas Nr. 32071439, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. El. paštas: ( - ), tel. Nr. ( - ). Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9706651. Įdėtas 2017-11-28 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti: DnB Nord P. L. ( - );

381Skelbimas Nr. 32087833, pavadinimas: Mažai naudotas gultukas Babybjorn. El. paštas: ( - ), tel. Nr. ( - ). Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9706651. Įdėtas 2017-11-29 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti: DnB Nord P. L. ( - );

382Skelbimas Nr. 32088239, pavadinimas: Mažai naudotas Babybjorn. El. paštas: ( - ), tel. Nr. ( - ). Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 9753707. Įdėtas 2017-11-29, 16.18 val., iš IP adreso ( - ); Pašalintas 2017-11-29, 16.23 val.;

383Skelbimas Nr. 32088423, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. El. paštas: ( - ), tel. Nr. ( - ). Miestas: kita. Registruotas vartotojas: ID 7132887. Įdėtas 2017-11-29, 16.27 val., iš IP adreso ( - ); Pašalintas 2017-11-29, 16.28 val.;

384Skelbimas Nr. 32089339, pavadinimas: Gultukas Babybjorn su žaislu. El. paštas: ( - ), tel. Nr. +( - ). Miestas: Klaipėda. Registruotas vartotojas: ID 9753971. Įdėtas 2017-11-29, 17.25 val., iš IP adreso ( - ); Pašalintas 2017-11-29, 18.18 val.;

385Skelbimas Nr. 32093027, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. El. paštas: ( - ), tel. Nr. ( - ). Miestas: Klaipėda. Registruotas vartotojas: ID 9754917. Įdėtas 2017-11-29 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti: DnB Nord P. L. ( - );

386Skelbimas Nr. 32093657, pavadinimas: Naujesnio modelio Babybjorn. El. paštas: ( - ), tel. Nr. ( - ). Miestas: Klaipėda. Registruotas vartotojas: ID 9754917. Įdėtas 2017-11-29 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti: DnB Nord P. L. ( - );

387Skelbimas Nr. 32146323, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku ir be. Tel. Nr. ( - ). Miestas: Kita. Registruotas vartotojas: ID 9763705. Įdėtas 2017-12-02, 106.01 val., iš IP adreso ( - ); Pašalintas 19.49 val.

388Skelbimas Nr. 32147217, pavadinimas: Babybjorn su ir be žaislo. El. paštas: ( - ), tel. Nr. ( - ). Miestas: Kita. Registruotas vartotojas: ID 8543671. Įdėtas 2017-12-02, 17.07 val. iš IP adreso ( - ); Pašalintas 2017-12-02, 17.14 val.;

389Skelbimas Nr. 32151663, pavadinimas: Babybjorn su ir be žaislo. El. paštas: ( - ), tel. Nr. ( - ). Miestas: Kita. Registruotas vartotojas: ID 9702837. Įdėtas 2017-12-03 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti: DnB Nord P. L. ( - );

390Skelbimas Nr. 31687433, pavadinimas: Naujesnio modelio Babybjorn su žaislu. Tel. Nr. ( - ). Miestas: Kita. Registruotas vartotojas: ID 9658265. Įdėtas 2017-11-04 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti: Swedbank P. L. ( - );

391Skelbimas Nr. 31717871, pavadinimas: Babybjorn. Tel. Nr. ( - ). Miestas: Skuodo r. Registruotas vartotojas: ID 9658265. Įdėtas 2017-11-06 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti: Swedbank P. L. ( - );

392Skelbimas Nr. 32159125, pavadinimas: Babybjorn su žaislu arba be. Tel. Nr. ( - ). Miestas: Akmenės r. Registruotas vartotojas: ID 9767057. Įdėtas 2017-12-03 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti: DnB Nord P. L. ( - );

393Skelbimas Nr. 32192885, pavadinimas: Naujas Babybjorn. Tel. Nr. ( - ). Miestas: Akmenės r. Registruotas vartotojas: ID 9767057. Įdėtas 2017-12-05 iš IP adreso ( - ); Visi vartotojo bankiniai pavedimai apmokėti: DnB Nord P. L. ( - );

394(9 t., b. l. 131-189).

395Mobilaus ryšio tinklo operatorius UAB „Bitė Lietuva“ 2018-01-04 raštu Nr. 5040-8 informavo ikiteisminio tyrimo pareigūną, kad abonentinis telefono Nr. ( - ) priklauso P. L. (12 t., b. l. 35, 40).

396Mobilaus ryšio tinklo operatorius UAB „Bitė Lietuva“ 2018-04-25 raštu Nr. 5040-209 informavo ikiteisminio tyrimo pareigūną, kad P. L. pagal sutartį Nr. ( - ) įsigijo abonentinį telefono Nr. +( - ); Šiam numeriui buvo suteikti (priskirti) dinaminiai IP adresai:

3972017-12-05 IP adresas ( - ); 2017-11-16 IP ( - ); 2017-11-17 IP ( - ); 2017-11-22 IP v; 2017-11-28 IP ( - )ir IP ( - ); 2017-11-29 IP ( - ); 2017-10-26 IP ( - ) ir IP v; 2017-11-13 IP ( - ); 2017-10-28 IP ( - ) ir IP ( - ); 2017-11-29 IP ( - ); 2017-11-14 IP ( - ); 2017-11-15 IP ( - ); 2017-11-16 IP ( - ); 2017-11-22 IP ( - ); 2017-11-28 IP ( - ); 2017-11-29 IP ( - ); 2017-12-03 IP ( - ); 2017-15-05 IP ( - ); 2017-11-06 IP ( - ) ir 2017-11-04 IP ( - ) (12 t., b. l. 39-40).

398Vykdant Europos tyrimo orderį, gauta informacija apie elektroninio pašto adresus iš Latvijos Respublikoje registruotos ribotos atsakomybės bendrovės SIA „INBOKSS“:

3991.

400Elektroninio pašto adresas ( - ) registruotas 2017-04-25, 06.39 val., iš IP adreso ( - ); Sukuriant šį adresą nurodyti asmens duomenys: Vardas -P., pavardė -N, gimimo data ( - );

4012.

402Elektroninio pašto adresas ( - ) registruotas 2017-11-16, 23.08 val., iš IP adreso ( - ); Sukuriant šį adresą nurodyti asmens duomenys: Vardas -R., pavardė -L., gimimo data ( - );

4033.

404Elektroninio pašto adresas ( - ) registruotas 2017-11-29, 21.04 val., iš IP adreso ( - ); Sukuriant šį adresą nurodyti asmens duomenys: Vardas -P., pavardė -L., gimimo data ( - );

4054.

406Elektroninio pašto adresas ( - ) registruotas 2017-11-16, 23.08 val., iš IP adreso ( - ); Sukuriant šį adresą nurodyti asmens duomenys: Vardas -M., pavardė -P., gimimo data ( - );

4075.

408Elektroninio pašto adresas ( - ) registruotas 2017-11-04, 18.32 val., iš IP adreso ( - ); Sukuriant šį adresą nurodyti asmens duomenys: Vardas -N., pavardė -N., gimimo data ( - ) (13 t., b. l. 122-127).

409Išanalizavęs ir įvertinęs šių bylos duomenų visumą, teismas pripažįsta įrodyta, kad kaltinamoji F. K. internetinėje svetainėje www.skelbiu.lt ir socialiniame tinkle „Facebook melagingai paskelbusi apie parduodamą vaikišką gultuką „Baby bjorn“ ir cukraus kiekio matuoklius, laikotarpiu nuo 2017 m. spalio 17 d. iki 2018 m. balandžio 30 d. apgaule įgijo bendros 2083,50 Eur vertės nukentėjusiųjų A. M., V. D., R. V., E. M., A. D., D. B., D. Š., K. J., F. P., J. G., J. V., E. P., E. B., V. K., S. B., M. K., J. B., J. I., T. T., E. A., M. M., A. K., J. R., B. R., V. V., A. B., E. M., R. K. turtą.

410Kaltinamosios apgaulė pasireiškė tuo, kad skelbimų patalpinimo internetinėje svetainėje metu F. K. nors ir turėjo vaikišką gultuką „Baby Bjorn“, tačiau jo parduoti neketino, o kito skelbimuose nurodyto turto: cukraus kiekio matuoklių ir Novaturo dovanų čekių neturėjo, todėl ir jų parduoti negalėjo, taip pat skelbimuose ir trumposiose žinutėse pirkėjams nurodė klaidingus duomenis apie savo (ir skelbiamo parduodamu turto) buvimo vietą (Akmenės r., Skuodo r., Zarasų r., Ylakių k., Ukmergės r., Panevėžys, Druskininkai ir kt.) tokiu būdu apribodama parduodamu turtu susidomėjusių asmenų galimybę atvykti į kaltinamosios namus ir paimti prekę tuoj po pinigų sumokėjimo. Be to, nukentėjusiesiems F. K. nurodė pervesti pinigus į kaltinamojo P. L. banko sąskaitas, kurių elektroninėmis mokėjimo priemonėmis ir jų naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenimis F. K. naudojosi neteisėtai (nors ir su sąskaitų valdytojo P. L. žinia ir sutikimu), taip suklaidindama nukentėjusiuosius dėl tikrojo pinigų gavėjo.

411Šios kaltinamosios F. K. panaudotos apgaulės įtakoje, nukentėjusieji į SMS žinute jos atsiųstas P. L. sąskaitas Nr. ( - ) banke AB Swedbank, Nr. ( - ) banke DnB ir Nr. ( - ) banke SEB pervedė 2013,5 Eur: A. M. pervedė 63 Eur, V. D. pervedė 68 Eur, R. V. pervedė 65 Eur, E. M. pervedė 65 Eur, A. D. pervedė 70 Eur, D. B. pervedė 65 Eur, D. Š. pervedė 64 Eur, K. J. pervedė 64 Eur, F. P. pervedė 73 Eur, J. G. pervedė 60 Eur, E. P. pervedė 68 Eur, E. B. pervedė 68 Eur, V. K. pervedė 66 Eur, S. B. 80 Eur, M. K. pervedė 62 Eur, J. B. pervedė 65 Eur, J. I. pervedė 65 Eur, T. T. pervedė 63 Eur, E. A. pervedė 67,50 Eur, M. M. pervedė 65 Eur, A. K. pervedė 65 Eur, J. R. pervedė 60 Eur, B. R. pervedė 70 Eur, V. V. pervedė 70 Eur, A. B. pervedė 62 Eur, E. M. pervedė 220 Eur ir R. K. pervedė 150 Eur, pagrįstai tikėdamiesi už šiuos pinigus gauti skelbime nurodytas prekes. Nukentėjusioji J. V. pinigus – 60 Eur pervedė į SMS žinute kaltinamosios F. K. atsiųstą liudytojos E. B. banko sąskaitą Nr. ( - ), tuo tarpu liudytoja E. B., gavusi J. V. pavedimą, išsiuntė F. K. pinigus -40 Eur bei 17 Eur vertės žaislą.

412Skelbimai dėl vaikiško gultuko „Babybjorn“ ir žiemos rinkinio „Mima Xari 3in 1“. pardavimo svetainėje www.skelbiu.lt buvo patalpinti, redaguojami ir pašalinti iš dinaminių IP adresų, mobilaus ryšio tinklo operatoriaus „Bitė“ priskirtų abonentiniam telefonui Nr. ( - ), kurį pagal sutartį įsigijo P. L. (12 t., b. l. 39-40). Visi skelbimai (papildomos funkcijos) apmokėtos bankiniais pavedimais iš P. L. sąskaitų Nr. ( - ) banke DnB, ir ( - ) banke Swedbank (12 t., b. l. 13-189).

413Kaltinamoji F. K. prisipažino apgavusi visus nukentėjusiuosius. Ji patvirtino, kad ji naudojosi P. L. vardu įsigytu abonentiniu telefono Nr. ( - ), taip pat išankstinio apmokėjimo kortelėmis, telefonų Nr. ( - ), ( - ), ( - ), ( - ), ( - ), +( - ), ( - ), ( - ), ( - ). Šiuos telefonų numerius, bei pačios sukurtus elektroninio pašto adresus ( - ), ( - ), ( - ), ( - ) , ( - ), ji nurodydavo skelbimuose apie parduodamą vaikišką gultuką ir žiemos rinkinį, taip pat socialiniame tinkle Facebook paskelbė apie parduodamus cukraus kiekio matuoklius. Tai ji, pasinaudodama P. L. jai perduotais elektroninių mokėjimo priemonių ir jų naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenimis, apmokėjo už patalpintus skelbimus, tikrino banko sąskaitos likutį ir išgrynino nukentėjusiųjų pervestus pinigus įvairiuose bankomatuose. Ji nukentėjusiesiems nurodė pinigus pervesti į „vyro sąskaitą“, nes tokiu būdu greičiau gaus pavedimą ir pati SMS žinutėmis siuntė jiems P. L. asmens duomenis ir sąskaitos numerį tame banke, kuriame sąskaitą turi ir nukentėjusieji. Nukentėjusiesiems, pervedusiems pinigus už pageidaujamus įsigyti daiktus, F. K. siuntė tuščius vokus, parduotuvių ir pašto katalogus, servetėlių dėžutes ir druskos pakelius. Tokiu būdu ji siekė suklaidinti nukentėjusiuosius, sekančius kurjerių tarnybos teikiamą informaciją apie siuntinį elektroninėje erdvėje, ir imituoti prekės išsiuntimą.

414Nukentėjusieji patvirtino, kad su prekių pardavėju bendravo skelbimuose nurodytais telefono ( - ), ( - ), ( - ), ( - ), ( - ), ( - ), ( - ), +( - ) ir tik trumposiomis SMS žinutėmis, arba SMS žinutėmis pardavėjo atsiųstais elektroninio pašto adresais ( - ), ( - ), ( - ), ( - ), ( - ), pinigus pervedė į pardavėjo SMS žinute atsiųstas P. L. sąskaitas bankuose AB „SEB“, AB „Swedbank“ ir AB „DnB“. Nukentėjusiosios E. M., A. D., R. V., T. T. vietoje laukiamos prekės atsiėmė tuščius vokus, D. B. ir A. M. atsiėmė dėžes su keturiais druskos pakeliais, D. Š., A. K. ir K. J. atsiėmė tuščias dėžes, o E. P., E. B., J. B. atsiėmė vokus su prekybos centrų skrajutėmis, bei K. M. atsiėmė maišelį su servetėlių pakeliu. Kiti nukentėjusieji laukiamų prekių iš viso negavo.

415Nustatyta, kad kaltinamoji F. K. viešoje internetinėje svetainėje www.skelbiu.lt ir Facebook pateikė netikrus duomenis apie siūlomas pirkti prekes, susitardama su nukentėjusiaisiais žodžiu ar trumposiomis žinutėmis dėl prekių pardavimo ir pristatymo į nukentėjusiųjų gyvenamąsias vietas, nuslėpė savo asmenybę ir tikruosius ketinimus (visiems nukentėjusiesiems, išskyrus J. V. (pastarajai nurodė E. B. sąskaitos numerį ir anketinius duomenis) nurodė pardavėją ir pinigų gavėją P. L., ant siuntinio voko, skirto E. M. ir K. M., vietoje pardavėjo (siuntėjo) duomenų užrašė Omniva paštomato adresą ir išgalvotus duomenis bcjncc, ant siuntinių, skirtų A. M., E. P., E. B., J. B. ir T. T., užrašė pardavėjo - P. L. duomenis, ant siuntinio, skirto D. Š., užrašė išgalvotus pardavėjo duomenis – P. N.). Pinigus, nukentėjusiųjų pervestus į P. L. sąskaitą, F. K., neteisėtai panaudodama P. L. elektronines mokėjimo priemones, išgrynino įvairiuose bankomatuose. Visi kaltinamosios naudotos apgaulės elementai vienas kitą papildo ir egzistuoja tik kaip visuma aplinkybių, iškraipančių nukentėjusiųjų asmenų tikrovės suvokimą ir iš esmės suklaidinančių jį dėl turto perleidimo. Tuo pačiu ši apgaulė apsunkino ir asmens, faktiškai įgijusio ir naudojusio nukentėjusiųjų turtą, nustatymą bei pažeistos teisės atkūrimą civilinio proceso tvarka (nukentėjusieji pinigus pervedė į P. L. ir E. B. sąskaitas bankuose, pagrįstai tikėdamiesi, kad šie asmenys ir yra parduodamų daiktų savininkai, tačiau gautais pinigais faktiškai naudojosi kaltinamoji F. K.). Kaltinamosios F. K. kaltė įrodyta.

416Kaltinamosios F. K. nusikalstama veika, susidedanti iš 28 vienarūšių nusikalstamos veikos epizodų, kvalifikuojama tęstine nusikalstama veika. BK 63 straipsnio 10 dalyje nustatyta, kad nelaikoma, jog asmuo padarė kelias nuskalstamas veikas, jeigu jis padarė tęstinę nusikalstamą veiką. Paprastai teismų praktikoje veika pripažįstama tęstine, be kitų aplinkybių, nustačius, kad turtas apgaule per kelis kartus buvo įgytas iš to paties šaltinio ir žala padaryta tam pačiam asmeniui (pavyzdžiui, kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-535/2013, 2K-309/2013, 2K-90/2013, 2K-59/2015), tačiau kelių nukentėjusiųjų nustatymas ne visais atvejais leidžia paneigti tęstinį sukčiavimo pobūdį (Teismų praktikos nagrinėjant baudžiamąsias bylas dėl sudėtingų pavienių nusikalstamų veikų ir nusikalstamų veikų sutapčių apžvalga, AB-44-1). Tokiais atvejais dėl sukčiavimo tęstinumo sprendžiama atsižvelgus į byloje nustatytų aplinkybių visumą, be kita ko, į padaryto sukčiavimo specifiką, veikos padarymo mechanizmą ir kitas reikšmingas aplinkybes. Nustačius, kad nusikalstamos veikos buvo vykdomos vieninga tyčia, jos buvo nukreiptos išvilioti kuo daugiau pinigų iš patiklių klientų, taikant tuos pačius apgaulės metodus, padaryta veika kvalifikuota kaip vienas tęstinis sukčiavimas. Tęstinė nusikalstama veika sukčiavimo bylose, atsižvelgiant į byloje nustatytų aplinkybių visumą, gali būti konstatuojama ir tada, jei nustatomas sumanymas pagrobti (apgaule įgyti) neapibrėžtos vertės turtą (turtinę teisę) (kasacinė nutartis baudžiamojoje byloje Nr. 2K-112-788/2015).Teismų praktikos nagrinėjant baudžiamąsias bylas dėl sudėtingų pavienių nusikalstamų veikų ir nusikalstamų veikų sutapčių apžvalga, AB-44-1, 1.1.1.2 ir 1.1.1.3 poskyriai).

417Šioje byloje nustatyta, kad kaltinamoji F. K., prisijungusi iš tam pačiam mobiliam įrenginiui priskirtų dinaminių IP adresų, pusės mėtų laikotarpių skelbimų ir pokalbių svetainėse paskelbė daugiau nei 50 melagingų skelbimų, kuriuose siūlė patraukliomis kainomis įsigyti paklausias prekes: vaikiško vežimėlio žiemos rinkinį, gultuką „Baby bjorn“, cukraus kiekio matuoklius (9 t., b. l. 131-189, 12 t., 39-40). Tokia vieša oferta buvo skirta išvilioti kuo daugiau pinigų iš patiklių klientų. Į kaltinamosios skelbimus laikotarpiu nuo 2017 m. spalio 17 d. iki 2018 m. balandžio 30 d. atsiliepė 28 nukentėjusieji (byloje yra duomenų, kad nukentėjusių asmenų buvo ir daugiau, tačiau dėl jų turto praradimo buvo pradėta administracinė teisena), kurie, apgaulės įtakoje į liudytojos E. B. sąskaitą ir kaltinamojo P. L. sąskaitas banke pervedė įvairias pinigų sumas (nuo 60 Eur iki 220 Eur). Kaltinamosios vieningą tyčią apgaule įgyti neapibrėžtos vertės svetimą turtą patvirtina ir tai, kad dar prieš atlikdama (užbaigdama) sukčiavimo veiksmus, ji įsigijo net devynis abonentinius ir išankstinio apmokėjimo telefono numerius ir užregistravo šešis elektroninio pašto adresus, kuriems sukurti panaudojo P. L. vardą ir pavardę, bei išgalvotą gimimo datą (sukuriant e. paštą adresu ( - ) ), ar išgalvotus visus duomenis (P. N. - sukuriant paštą ( - ); R. L., sukuriant paštą ( - ) , M. P. – sukuriant paštą ( - ); N. N., sukuriant paštą ( - )). Taigi, nustatyta, kad kaltinamoji F. K. svetimą turtą per 28 kartus iš nukentėjusių apgaule įgijo naudodama tą patį sudėtingą sukčiavimo mechanizmą ir tą patį apgaulės metodą. Visi 28 nusikalstamos veikos epizodai yra jungiami vieningos tyčios, nukreiptos išvilioti kuo daugiau pinigų iš patiklių klientų. Šios faktinės nusikaltimo aplinkybės patvirtina, jog pati kaltinamoji savo veiksmus suvokė kaip vientisą nusikalstamą veiką ir, darydama pirmą veiksmą (viešai paskelbdama apie parduodamus daiktus), jau turėjo susiformavusį (pradinį) sumanymą apgauti ne vieną asmenį. Kaltinamosios F. K. nusikalstama veika kvalifikuojama kaip tęstinė nusikalstama veika pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalį.

418Nusikalstamą veiką kaltinamoji F. K. padarė tiesiogine tyčia: ji suprato, kad apgaule įgyja svetimą turtą, numatė, kad tokiais savo veiksmais daro žalą turto savininkams ir norėjo taip veikti.

419Kaltinamajame akte aprašant F. K. pareikštą kaltinimą, buvo nurodyta, kad ji nusikalstamą veiką padarė iš anksto turėdama tikslą apgaule savo naudai įgyti svetimą turtą ir savo veiksmais padarė nukentėjusiesiems bendrą 2083,5 Eur turtinę žalą. BK 182 straipsnio 1 dalies dispozicija nereikalauja įrodinėti kaltininko nusikalstamos veikos tikslo ir padarytos žalos dydžio. Sukčiavimo nusikalstamos veikos būtinas kvalifikuojantis požymis yra apgaule įgyto turto vertė, o ne padarytos žalos dydis. Juolab, kad sukčiavimu gali būti padaryta ne tik turtinė bet ir neturtinė žala. Kaltinime nurodyta aplinkybė padarė nukentėjusiesiems bendrą 2083,5 Eur turtinę žalą patikslinama, nurodant, kad kaltinamoji įgijo 2083,5 Eur bendros vertės nukentėjusiųjų turtą. Iš kaltinimo pašalinama nuoroda į kaltinamosios turėtą tikslą apgaule įgyti svetimą turtą, nes ši aplinkybė yra perteklinė. Toks kaltinimo aplinkybių patikslinimas nekeičia jo esmės.

420Taip pat ištaisytinas ir kaltinamajame akte aprašant R. K. turto įgijimo apgaule epizodą padarytas rašymo apsirikimas. Kaltinamajame akte yra neteisingai nurodyta, kad R. K. į P. L. sąskaitą pinigus 150 Eur pervedė 2018 m. gegužės 30 d. Nustatyta, kad nukentėjusioji R. K. 2018 m. balandžio 30 d. dviem mokėjimo nurodymais į P. L. sąskaitą pervedė 100 Eur ir 50 Eur (7 t., b. l. 148-149), todėl šis rašymo apsirikimas ištaisytinas nekeičiant kaltinimo esmės.

421Išanalizavęs ir įvertinęs šių duomenų visumą, teismas pripažįsta neįrodyta, jog kaltinamasis P. L. dalyvavo nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalyje, padaryme. Kaltinamasis P. L. neprisipažino padaręs nusikaltimą ir viso ikiteisminio tyrimo bei teisminio įrodymų tyrimo metu tvirtino, kad su kaltinamąja F. K. yra šeima, augina bendrą vaiką, gimusį 2017 m. Jiems pradėjus kartu gyventi F. K. buvo nepilnametė, laukėsi vaiko, niekur nedirbo ir neturėjo pajamų. P. L. dirbo ( - ), gavo algą, todėl F. K. davė savo banko kortelę ir jos kodą, leido jai naudotis banko sąskaitoje esančiais pinigais. Sukčiavimą E. K. įvykdė viena, jis nedalyvavo nusikaltimų padaryme. F. K. neturi savo sąskaitos banke, todėl nukentėjusiesiems nurodė pinigus pervesti į P. L. sąskaitą. Apie tai sužinojęs iš policijos pareigūnų, kartais ir iš pačių nukentėjusiųjų, P. L. atlygino beveik visiems nukentėjusiesiems sugyventinės veiksmais padarytą žalą. Kaltinamoji F. K. paaiškino nusikaltimą įvykdžiusi viena, nedalyvaujant sugyventiniui P. L.. Ji tvirtino, kad P. L. sutikimu galėjo naudotis jo banko sąskaitoje esančiomis lėšomis ir mokėjimo kortelėmis, tam, kad sumokėtų mokesčius, pasirūpintu buitimi ir mažamečiu vaiku. P. L. apie tai, kad ji skelbia viešoje internetinėje erdvėje parduodanti įvairius daiktus ir gauna iš nukentėjusiųjų pinigus, nežinojo.

422Kaltinamasis P. L. savo vardu buvo įsigijęs du abonentinius telefono Nr. ( - ) ir Nr. ( - ) (12 t., b. l. 35, 39-40). P. L. parodė, kad faktiškai jis naudojosi tik vienu telefono Nr. ( - ), kitu numeriu naudojosi F. K.. Kratos, atliktos kaltinamųjų gyvenamojoje vietoje metu, P. L. drabužių kišenėje buvo rastas telefonas „Samsung Galaxy S8“ su SIM kortele, kurios abonentinis Nr. ( - ). Visi kiti elektroniniai įrenginiai (kompiuteris „Lenovo Yoga“, nešiojamas kompiuteris „Asus“ ir telefonai „Nokia C2“, „Samsung Galaxy S6“, „Alcatel Idol4“ rasti kambariuose (8 t., b. l. 96-102). Specialisto išvadoje konstatuota, kad telefono „Samsung Galaxy S8“ internetinės naršyklės istorijoje nėra skelbimų įdėjimo ar redagavimo įrašų. Kituose kratos metu paimtuose elektroniniuose įrenginiuose: planšetiniame kompiuteryje „Lenovo Yoga ir telefone „Alcatel Idol4“ įdiegtoje programinėje įrangoje „Messenger“ šis telefonas susirašinėjimo įrašuose dalinamas kaip asmeninis P. L. telefonas. Nustatyta, kad nė viename iš F. K. patalpintų skelbimų nėra nurodyto asmeninio P. L. telefono Nr. ( - ) ir nė vienas nukentėjusysis nepatvirtino bendravęs su tariamu prekės pardavėju šiuo telefonu. Aplinkybę, kad kitas P. L. mobilaus ryšio tinklo operatoriaus suteiktas telefono Nr. ( - ) buvo naudojamas F. K., patvirtina ne tik patys kaltinamieji, bet ir LTEC specialisto išvada, kurioje konstatuota, kad telefono „Samsung Galaxy S8“ adresų knygutėje telefono Nr. ( - ) išsaugotas kontakto pavadinimu „Mano mergaitė, o mobiliojo ryšio telefono „Alcatel Idol4“ šis telefonas yra nurodytas elektroninio pašto laiške „Sąskaitos atblokavimas“, kaip kontaktinis E. K. numeris (9 t., b. l. 11-19). Nukentėjusieji F. P. (bendravo skelbime nurodytu tel. Nr. ( - )), E. M. (bendravo skelbime nurodytu tel. Nr. ( - )), A. D. (bendravo skelbime nurodytu tel. Nr. ( - )), M. K. (bendravo skelbime nurodytu tel. Nr. ( - )), T. T. (bendravo skelbime nurodytu tel. Nr. ( - )), E. B. (bendravo skelbime nurodytu tel. Nr. ( - )), M. M. (bendravo skelbime nurodytu tel. Nr. ( - )), J. R. (bendravo skelbime nurodytu tel. Nr. ( - )), R. K. (bendravo skelbime nurodytu tel. Nr. ( - )), E. A. (bendravo skelbime nurodytu tel. Nr. ( - )) ir liudytoja E. B. (bendravo skelbime nurodytu tel. Nr. ( - )) patvirtino, kad skelbimuose nurodytais telefonais bendravo su jauna mergina ar moterimi. Kiti nukentėjusieji parodė su tariamu prekės pardavėju bendravę tik trumposiomis žinutėmis ar žinutėmis pokalbių svetainėje, tačiau iš žinučių turinio buvo įsitikinę, kad kalba su moterimi. Iš nukentėjusiųjų pateiktų susirašinėjimo su tariamu prekės pardavėju žinučių ir elektroninių laiškų turinio ir vartojamų asmenvardžių matyti, kad šiuos laiškus rašė moteris pvz.: „Gerai, grįžusi namo patikrinsiu būtinai“ (2 t., b. l. 68-76), „Ką tik vyras atsiuntė...“ (3 t., b. l. 164-168), „jei nesunku į vyro el. paštą atsiųskit pavedimo kopiją“ (2 t., b. l. 54-58), „Duodu vyro sąskaitą, nes jam ateis greičiau“(4 t., b. l. 145-158), Duodu vyro sąskaitą, nes pas jį DNB bankas“ (4 t., b. l. 173-174), „Duodu vyro sąskaitą, nes jis šiuo metu namie“ (5 t., b. l. 109), „Duodu vyro sąskaitą, nes kol ateis į citadelė banką ir pietūs ateis“ (4 t., b. l. 15-24), „galvoju grįžus jau nebespėsiu išsiųsti‘ (2 t., b. l. 109-133), „Kad žinočiau kieno savo ar vyro sąskaitą duoti“ (5 t., b. l. 11-15), „jei nesunku atsiųskit pavedimo kopiją į mano vyro el. paštą“ (5 t., b. l. 54-58), „gerai, išsiuntusi pranešiu“ (6 t., b. l. 3-9), „atsiųskit į vyro el. paštą pavedimo kopiją“ (5 t., b. l. 142), „duodu vyro sąskaitą“ (6 t., b. l. 72-77, 106-108), „pinigus už prekę pervesti į mano vyro P. L. sąskaitą“ (6 t., b. l. 115-117), ir pan.;

423Nukentėjusiosios S. B., F. P. parodė, kad dėl skelbimuose nurodytų prekių įsigijimo jos bendravo su pardavėju jo nurodytais telefonais Nr. ( - ) ir Nr. ( - ) ir tik vėliau, negavusios laukiamos prekės, iš kitų moterų sužinojo telefoną Nr. ( - ). Šiuo telefonu susisiekė su vyru, kuris paaiškino, kad S. B. apgavo jo draugė ir grąžino jos pervestus pinigus. M. K. patvirtino, kad ji telefonu bendravo su moterimi, tačiau prasidėjus ikiteisminiam tyrimui jai paskambino vyras ir paaiškino, kad sukčiavo jo draugė. Po šio skambučio vyras atlygino M. K. padarytą žalą, pervesdamas pinigus į jos sąskaitą. Pastaroji aplinkybė patvirtina kaltinamojo P. L. parodymus apie pinigų grąžinimo nukentėjusiesiems aplinkybes.

424Elektroninio pašto adresai, kuriais nukentėjusieji susirašinėjo su juos klaidinusiu asmeniu, buvo užregistruoti laikotarpiu nuo 2017 m. balandžio 25 d. iki 2017 m. lapkričio 4 d., o sukuriant šiuos adresus panaudoti išgalvoti asmens duomenys arba dalis P. L. duomenų (vardas ir pavardė, bei išgalvota gimimo data, arba tik vardas ir išgalvota pavardė bei gimimo data) (13 t., b. l. 122-127). Kaltinamoji F. K. prisipažino pati sukūrusi ir naudojusi šiuos elektroninio pašto adresus. Prokuroras duomenų, leidžiančių patikimai spręsti, jog šie elektroninio pašto adresai buvo sukurti ir naudojami ir kaltinamojo P. L., nepateikė.

425Bylos tyrimo metu nustatyta, kad kaltinamoji F. K. nusikalstamai veikai įvykdyti naudojosi P. L. vardu atidarytomis banko sąskaitomis ir elektroninėmis mokėjimo priemonėmis, bei tapatybės patvirtinimo duomenimis. Nustatyta ir tai, kad P. L. pats perdavė F. K. savo banko korteles, prisijungimo prie sąskaitos duomenis, nors pagal su bankais sudarytas sąskaitos atidarymo sutartis neturėjo teisės to daryti. Tačiau vien šios aplinkybės nepakanka P. L. kaltei padarius sukčiavimą konstatuoti. Nusikaltimo padarymo ir nuosprendžio priėmimo metu kaltinamieji P. L. ir F. K. yra šeima, kartu augina mažametį vaiką. F. K. jų bendro gyvenimo pradžioje buvo nepilnametė, neturėjo pajamų ir sąskaitų banke, todėl paaiškinama, kad ji naudojosi sugyventinio ir vaiko tėvo banko sąskaitose esančiomis lėšomis, šių lėšų savininko sutikimu.

426P. L. tvirtino nežinojęs ir net nesupratęs, kad jo sugyventinė F. K. jo sąskaitomis naudojasi nusikalstamais tikslais, ir, nors ši jo versija nėra labai įtikinama (jis, gavęs nukentėjusiųjų žinutes apie apgaulę, galėjo patikrinti finansines operacijas savo sąskaitose), tačiau vien žinojimas apie kito asmens nusikalstamą veiką nepadarė jo šios veikos bendravykdytoju. Šios bylos kontekste svarbu pažymėti, kad kaltinamuosius sieja itin artimi santykiai, jie augina mažametį vaiką, kaltinamasis P. L. rūpinasi F. K. ir materialiai ją išlaiko. Jis, sužinojęs apie apgaule į jo sąskaitą pervestus nukentėjusiųjų pinigus, uždarė vieną banko sąskaitą ir atidarė kitą, kurios duomenų kurį laiką F. K. neatskleidė, atlygino nukentėjusiesiems padarytą žalą. Akivaizdu, kad tokios priemonės nebuvo pakankamos F. K. nusikalstamai veikai nutraukti, tačiau ir nesukelia jam baudžiamosios atsakomybės pasekmių.

427Apkaltinamasis nuosprendis negali būti grindžiamas prielaidomis, teismo išvados turi būti pagrįstos įrodymais, neginamai patvirtinančiais kaltinamojo kaltę, padarius nusikalstamą veiką. Įvertinus bylos duomenis, negalima pagrįstai manyti, kad kaltinamasis P. L. dalyvavo padarant nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalyje. Kaltinamasis P. L. išteisinamas neįrodžius, kad jis dalyvavo šio nusikaltimo padaryme.

428Kaltinamajam P. L. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, panaikinama nuosprendžiui įsiteisėjus (15 t., b. l. 14-15).

429Bausmės skyrimas

430Kaltinamoji F. K., būdama nepilnametė, padarė vieną nesunkų nusikaltimą, numatytą BK 182 straipsnio 1 dalyje. Anksčiau ji du kartus nuteista už analogiškus nusikaltimus, kuruos padarė būdama nepilnametė, todėl nelaikoma recidyviste. F. K. yra bausta administracine tvarka už svetimo turto pasisavinimą sukčiavimo būdu, pagal ANK 108 straipsnio 1 dalį , turi galiojančių administracinių nuobaudų (15 t., b. l. 120). Kaltinamoji nesimoko ir nedirba, nusikaltimo padarymo metu laukėsi vaiko, šiuo metu augina vaiką, gimusį 2018 m. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyrius informavo, kad nepilnametės F. K. tėvai nuo 2014 m. lapkričio 10 d. buvo įrašyti į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą dėl nepakankamos vaiko priežiūros: F. K. nelankė mokyklos, nesimokė, tėvai neužtikrino jos priežiūros ir tinkamo auklėjimo. ( - ) F. K., būdama nepilnametė, susilaukė kūdikio, todėl ir jos šeima dėl socialinių įgūdžių stokos buvo įtraukta į socialinės rizikos šeimų apskaitą (15 t., b. l. 129). Vaikystėje ir paauglystėje F. K. buvo diagnozuoti mišrūs elgesio sutrikimai ir prieštaraujančio elgesio sindromas, nesutrukdę jai suvokti savo nusikalstamų veiksmų ir juos valdyti (15 t., b. l. 134, 141).

431F. K. kalta prisipažino ir davė parodymus, atitinkančius faktines nusikalstamos veikos aplinkybes. Ji kritiškai vertina savo elgesį ir nuoširdžiai gailisi. Jos sugyventinis, kaltinamasis P. L. atlygino didžiąją dalį nukentėjusiesiems padarytos žalos, taip sušvelnindamas kaltinamosios F. K. nusikaltimo padarinius. Šios aplinkybės lengvina F. K. atsakomybę (BK 59 straipsnio 1 dalies 2 ir 3 punktai). Kaltinamosios F. K. atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra.

432Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriaus parengtoje socialinio tyrimo išvadoje 2018-03-08 Nr. K/4-1, nurodyta, kad F. K. pakartotinio nusikalstamo elgesio rizika yra vidutinė (64 balai). Kriminogeniniai veiksniai yra ankstesni teisės pažeidimai, išsilavinimo stoka ir ribotos galimybės įsidarbinti, nesugebėjimas tvarkyti lėšų, konfliktiški ryšiai su mama. Probacijos tarnybos specialistas, suteikęs socialinio tyrimo išvadą, rekomenduoja F. K. taikyti probacijos sąlygas: mokytis arba pradėti dirbti, dalyvauti elgesio pataisos programose ir tam tikru laiku būti namuose. Dirbant ar mokantis sumažėtų veiksnių, susijusių su neatsakingu impulsyviu elgesiu, didėtų motyvacija keisti gyvenimo stilių. Dalyvavimas elgesio pataisos programose padidintų F. K. motyvaciją keistis, buvimas namuose mažintų galimybę pakartotinai nusikalsti (17 t., b. l. 155-157).

433Atsižvelgiant į visas šias aplinkybes, vadovaujantis BK 54 straipsnio 1 ir 2 dalimis, 61 straipsniu, kaltinamajai F. K. skiriama Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalies sankcijoje numatyta laisvės atėmimo bausmė.

434Kaltinamoji F. K. nusikaltimo padarymo metu buvo nepilnametė. Šiuo metu ji augina ir auklėja mažametį vaiką, gimusį 2018 m., gyvena su vaiko tėvu. Šios aplinkybės, kaltinamosios gyvenimo ir ugdymo sąlygos, leidžia pagrįstai manyti, kad ji ateityje nedarys naujų nusikalstamų veikų. Vadovaujantis BK 92 straipsnio 1 dalimi, 2 dalimi, F. K. paskirtos subendrintos laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidedamas.

435Siekiant kaltinamajai F. K. padėti laikytis visuomeninių elgesio ir teisės normų, vadovaujantis BK 87 straipsniu, laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu jai skiriama auklėjamojo poveikio priemonė elgesio apribojimas dvylikai mėnesių. Elgesio apribojimo laikotarpiu, vadovaujantis BK 87 straipsnio 2 dalies 5 punktu ir 3 dalies 5 punktu, F. K. įpareigojama dalyvauti valstybinių ir nevalstybinių įstaigų ir organizacijų rengiamose socialinio ugdymo ar reabilitacijos priemonėse, bei jai uždraudžiama be šios auklėjamojo poveikio priemonės vykdymą kontroliuojančios institucijos žinios keisti gyvenamąją vietą,

436Kaltinamajai F. K. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti paliekama galioti iki nuosprendžio įsiteisėjimo.

437Naują nusikalstamą veiką F. K. padarė prieš priimant 2018 m. rugpjūčio 9 d. ir 2019 vasario 1 d. Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų nuosprendžius, kuriais ji pripažinta kalta ir nuteista už nusikalstamų veikų, numatytų BK 182 straipsnio 1 dalyje, ir 178 straipsnio 4 dalyje padarymą, paskiriant subendrintą 1 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, o jos vykdymą, vadovaujantis BK 92 straipsniu, atidedant 2 metams ir paskiriant auklėjamojo poveikio priemonę -elgesio apribojimą 12 mėnesių. 2019 m. gegužės 10 d. Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos mieto rūmų nutartimi F. K. elgesio apribojimo laikotarpiu buvo paskirtas papildomas įpareigojimas - tris mėnesius būti namuose laikotarpiu nuo 22 val. iki 7 val., jei tai nesusiję su darbu ar mokymusi, stebint kaltinamąją elektronine stebėjimo įranga, šį terminą skaičiuojant nuo 2019 m. gegužės 10 d. nutarties įsiteisėjimo dienos. Naujo nuosprendžio priėmimo metu 2019 m. gegužės 10 d. nutartis nėra įsiteisėjusi, todėl šiuo nuosprendžiu paskirta bausmė su 2019 m. vasario 1 d. nuosprendžiu nebendrinama. Nuosprendžių vykdymo tvarkos nustatymo ir paskirtų bausmių subendrinimo klausimas galės būti išspręstas įsiteisėjus 2019 m. gegužės 10 d. nutarčiai ir šiam nuosprendžiui.

438Vadovaujantis BK 68 straipsnio 3 dalimi, kartu su bausme F. K. taikoma ir baudžiamojo poveikio priemonė – turto konfiskavimas (BK 72 straipsnis).

439Pagal BK 72 straipsnio 1 dalį turto konfiskavimas yra priverstinis neatlygintinas konfiskuotino bet kokio pavidalo turto, esančio pas kaltininką ar kitus asmenis, paėmimas valstybės nuosavybėn. Konfiskuotinu turtu laikomas šio kodekso uždraustos veikos įrankis, priemonė ar rezultatas; kaltininkui priklausantis konfiskuotinas turtas privalo būti konfiskuojamas visais atvejais (BK 72 straipsnio 2, 3 dalys).

440Kratos, atliktos 2018 m. sausio 3 d. kaltinamųjų F. K. ir P. L. gyvenamojoje vietoje, ( - ), Klaipėdoje metu, buvo rasti: nešiojamas kompiuteris „Asus Sonic Master“ su standžiuoju disku „Seagate“ S/N: 6SZ0PMAG ir maitinimo bloku, mobiliojo ryšio telefonas „Nokia C2“ IMEI 1: ( - ), IMEI2: ( - ) su SIM kortele Nr. ( - ) ir maitinimo laidu; mobilaus ryšio telefonas „Samsung S6, IMEI ( - ) ir SIM kortele Nr. ( - ) (8 t., b. l. 96-102).

441Nusikalstamos veikos priemonėmis paprastai pripažįstami įrenginiai, mechanizmai, prietaisai ar kitas turtas, kurį kaltininkas naudoja tam, kad sudarytų sąlygas ar palengvintų nusikalstamos veikos padarymą (kasacinė nutartis baudžiamojoje byloje Nr. 2K-80-511/2018). Tokia nusikalstamos veikos padarymo priemone laikomas ir telefonas ar kompiuteris, jeigu jais kaltininkas naudojasi tam, kad susidarytų galimybę padaryti veiką ar palengvintų jos darymą (kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-500/2010, 2K-463/2011, 2K-47/2014). Byloje nustatyta, kad F. K. skelbimų ir pokalbių internetinėse svetainėse iš kompiuterio „Asus“ talpino melagingus skelbimus apie tariamai parduodamus daiktus ir telefonais tarėsi su nukentėjusiaisiais, pageidavusiais šiuos daiktus įsigyti, siuntė jiems informaciją apie apmokėjimo sąlygas ir pan., t. y. kompiuterį „Asus“ ir telefonus „Nokia C2“ ir „Samsung S6“ tiesiogiai panaudojo darydama nusikalstamą veiką, numatytą BK 182 straipsnio 1 dalyje. Lietuvos teismo ekspertizių centro specialisto išvadose Nr. 11K-22(18) ir Nr. 11K-52(18) yra konstatuota, kad būtent šiuose elektroniniuose įrenginiuose yra išlikusi informacija apie skelbimų įkėlimą, apmokėjimą už skelbimus, susirašinėjimą su nukentėjusiais asmenimis žinutėmis ar elektroniniu paštu (9 t., b. l. 11-19, 82-88). Elektroniniai įrenginiai kompiuteris „Asus“ ir telefonai „Nokia C2“ ir „Samsung S6“ yra nusikalstamos veikos padarymo priemonės, atitinkančios BK 72 straipsnio 2 dalyje nurodyto konfiskuotino turto sampratą (požymius). Vadovaujantis BK 72 straipsnio 2 dalimi, konfiskuojamas kaltinamosios F. K. nusikalstamos veikos priemonės – kompiuteris „Asus Sonic Master“ su standžiuoju disku „Seagate“ S/N: 6SZ0PMAG ir maitinimo bloku, mobiliojo ryšio telefonas „Nokia C2“ IMEI 1: ( - ), IMEI2: ( - ) su maitinimo laidu; mobilaus ryšio telefonas „Samsung S6, IMEI ( - ) su maitinimo bloku. SIM kortelės nėra turtas (neturi materialiosios vertės), todėl neatitinka konfiskuotino turto sampratos pagal BK 72 straipsnio 1 dalį.

442Civiliniai ieškiniai

443Nukentėjusioji A. K. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L. pareiškė civilinį ieškinį reikalaudama atlyginti dėl jų nusikalstamos veikos patirtą 65 Eur turtinę žalą, kurią sudaro į P. L. sąskaitą už vaikišką gultuką pervesti pinigai (5 t., b. l. 189-190). 2018 m. gegužės 3 d. ikiteisminio tyrimo pareigūno nutarimu A. K. pripažinta civiline ieškove baudžiamojoje byloje (5 t., b. l. 168). A. K. teismo posėdyje nedalyvavo, tačiau teismui pateikė prašymą vadovautis jos parodymais, duotais ikiteisminio tyrimo metu ir priimti sprendimą (18 t., b. l. 24). Ji telefonu informavo teismą, kad turtinė žala nebuvo atlyginta. Prokuroras prašė A. K. padarytą turtinę žalą priteisti iš kaltinamųjų. A. K. civilinis ieškinys išnagrinėtas civilinei ieškovei nedalyvaujant (BPK 252 straipsnio 2 dalis).

444Civilinis ieškinys turtinei žalai atlyginti tenkinamas visiškai.

445Pagal Civilinio kodekso 6.249 straipsnį, turtinė žala yra skirtumas tarp nukentėjusiojo turtinės padėties iki ir po nusikaltimo, atsiradęs dėl nusikalstamos veikos. Atlyginant turtinę žalą, taikomas visiško jos atlyginimo principas (CK 6.251 straipsnis). Nustatyta, kad nukentėjusioji A. K. turtinę žalą patyrė dėl to, kad kaltinamoji F. K. apgaule iš nukentėjusios išviliojo pinigus 65 Eur, kuriuos ši iš savo sąskaitos banke pervedė į P. L. sąskaitą. Kaltinamoji F. K. pareikštą civilinį ieškinį pripažįsta, jo dydžio neginčija. Tarp nukentėjusiajai A. K. padarytos 65 Eur žalos ir kaltinamosios F. K. nusikalstamos veikos yra priežastinis ryšys, todėl civilinis ieškinys dėl turtinės žalos atlyginimo tenkinamas visiškai ir iš kaltinamosios, nuosprendžio priėmimo metu sulaukusios pilnametystės, priteisiama 65 Eur nukentėjusiajai A. K. turtinei žalai atlyginti (BPK 115 straipsnio 1 dalis).

446Kaltinamasis P. L. išteisintas, neįrodžius, kad jis dalyvavo nusikaltimo, numatyto BK 182 straipsnio 1 dalyje, padarymu, todėl nukentėjusiosios A. K. jam pareikštas civilinis ieškinys atmetamas (BPK 115 straipsnio 3 dalies 1 punktas).

447Nukentėjusioji E. M. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L. pareiškė civilinį ieškinį reikalaudama atlyginti dėl jų nusikalstamos veikos patirtą 220 Eur turtinę žalą, kurią sudaro į P. L. sąskaitą už gliukozės matavimo sensorius pervesti pinigai (7 t., b. l. 1). 2018 m. rugpjūčio 31 d. ikiteisminio tyrimo pareigūno nutarimu E. M. pripažinta civiline ieškove baudžiamojoje byloje (7 t., b. l. 2). K. M. teismo posėdyje nedalyvavo. Prokuroras prašė E. M. padarytą turtinę žalą priteisti iš kaltinamųjų. E. M. civilinis ieškinys išnagrinėtas civilinei ieškovei nedalyvaujant (BPK 252 straipsnio 2 dalis).

448Civilinis ieškinys turtinei žalai atlyginti tenkinamas visiškai.

449Pagal Civilinio kodekso 6.249 straipsnį, turtinė žala yra skirtumas tarp nukentėjusiojo turtinės padėties iki ir po nusikaltimo, atsiradęs dėl nusikalstamos veikos. Atlyginant turtinę žalą, taikomas visiško jos atlyginimo principas (CK 6.251 straipsnis). Nustatyta, kad nukentėjusioji E. M. turtinę žalą patyrė dėl to, kad kaltinamoji F. K. apgaule iš nukentėjusios išviliojo pinigus 220 Eur, kuriuos ši iš savo sąskaitos banke pervedė į P. L. sąskaitą. Kaltinamoji F. K. pareikštą civilinį ieškinį pripažįsta, jo dydžio neginčija. Tarp nukentėjusiajai E. M. padarytos 220 Eur žalos ir kaltinamosios F. K. nusikalstamos veikos yra priežastinis ryšys, todėl civilinis ieškinys dėl turtinės žalos atlyginimo tenkinamas visiškai ir iš kaltinamosios, nuosprendžio priėmimo metu sulaukusios pilnametystės, priteisiama 220 Eur nukentėjusiajai E. M. turtinei žalai atlyginti (BPK 115 straipsnio 1 dalis).

450Kaltinamasis P. L. išteisintas, neįrodžius, kad jis dalyvavo nusikaltimo, numatyto BK 182 straipsnio 1 dalyje, padarymu, todėl nukentėjusiosios E. M. jam pareikštas civilinis ieškinys atmetamas (BPK 115 straipsnio 3 dalies 1 punktas).

451Nukentėjusioji R. K. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamajam P. L. pareiškė civilinį ieškinį reikalaudama atlyginti dėl jo nusikalstamos veikos patirtą 160 Eur turtinę žalą ir 300 Eur neturtinę žalą (7 t., b. l. 178-179). 2018 m. gegužės 30 d. ikiteisminio tyrimo pareigūno nutarimu R. K. pripažinta civiline ieškove baudžiamojoje byloje (7 t., b. l. 177). R. K. teismo posėdyje nedalyvavo. Prokuroras prašė R. K. padarytą žalą priteisti iš abiejų kaltinamųjų. R. K. civilinis ieškinys išnagrinėtas civilinei ieškovei nedalyvaujant (BPK 252 straipsnio 2 dalis).

452Civilinis ieškinys turtinei žalai atlyginti tenkinamas visiškai.

453Pagal Civilinio kodekso 6.249 straipsnį, turtinė žala yra skirtumas tarp nukentėjusiojo turtinės padėties iki ir po nusikaltimo, atsiradęs dėl nusikalstamos veikos. Atlyginant turtinę žalą, taikomas visiško jos atlyginimo principas (CK 6.251 straipsnis). Nustatyta, kad nukentėjusioji R. K., būdama suklaidinta kaltinamosios F. K., jos panaudotos apgaulės įtakoje, į P. L. sąskaitą banke pervedė 150 Eur. Dar 10 Eur turtinę žalą ji patyrė dėl to, kad, supratusi esanti apgauta, teikė bankui prašymą sustabdyti pavedimą ir sumokėjo 10 Eur pavedimo sustabdymo mokestį (7 t., b. l. 182, 183). Kaltinamoji F. K. pareikštą civilinį ieškinį turtinei žalai atlyginti pripažįsta, jo dydžio neginčija. Tarp nukentėjusiajai R. K. padarytos 160 Eur žalos ir kaltinamosios F. K. nusikalstamos veikos yra priežastinis ryšys, todėl civilinis ieškinys dėl turtinės žalos atlyginimo tenkinamas visiškai ir iš kaltinamosios, nuosprendžio priėmimo metu sulaukusios pilnametystės, priteisiama 160 Eur nukentėjusiajai R. K. turtinei žalai atlyginti (BPK 115 straipsnio 1 dalis).

454Civilinis ieškinys dėl neturtinės žalos atlyginimo tenkinamas iš dalies.

455Nukentėjusioji R. K. nurodo, jog dėl apgaulės būdu netektų piniginių lėšų ji patyrė didelį išgyvenimą, psichologinį stresą, sukrėtimą, nepatogumą, emocinį šoką. 2018 m. gegužės 30 d., ieškinio pareiškimo metu, nukentėjusioji vis dar jautė šiuos neigiamus reiškinius, sutriko jos miegas, skauda galvą. Ji vartoja vaistus. Dėl patirtos žalos ji turėjo iš naujo derinti atostogų planus, keisti įsigytus bilietus bei išvykimo laiką. Nusikaltimą padaręs asmuo veikė tyčia, taip dar labiau sustiprindamas R. K. išgyvenimus.

456Deliktinėje atsakomybėje galioja principas, kad kuo svarbesnė vertybė, tuo stipriau ji ginama. Neturtinės žalos atlyginimo srityje visiško žalos atlyginimo principas (restitutio in integrum) objektyviai negali būti taikomas visa apimtimi todėl, kad neturtinės žalos tiksliai įvertinti pinigais neįmanoma. Įstatymas numato piniginę satisfakciją, kuria turi būti siekiama, kiek įmanoma teisingiau kompensuoti nukentėjusiojo patirtus (ir galimus ateityje) dvasinius išgyvenimus.

457Nustatyta, jog R. K. atžvilgiu įvykdyta nusikalstama veika, naudota apgaulė. Dėl kaltinamosios F. K. nusikalstamos veikos nukentėjusioji prarado 160 Eur vertės turtą, nebuvo pateisinti jos lūkesčiai, susiję su galimybe pigiau išvykti į kelionę. Nukentėjusioji neabejotinai patyrė nepatogumų ir pergyvenimų dėl to, kad jos atžvilgiu panaudota apgaulė bei padarytas turtinis nuostolis. Tačiau byloje nenustatyta, kad nukentėjusiosios R. K. neigiamų išgyvenimų pasekmės yra kaip nors susijusios su nepataisomais liekamaisiais reiškiniais, pablogėjusiais darbo ir asmeniniais santykiais, ar gerove. Nukentėjusioji nurodo, kad sutriko jos miegas, skauda galvą ir ji iki šiol vartoja vaistus, tačiau šių dvasinių ir fizinių nepatogumų ji nepagrindė gydytojo ar psichologo išvadomis, kuriuose būtų konstatuotas fizinės ar psichikos sveikatos sutrikimas, nenurodė kokius vaistus ji vartoja.

458Kaltinamoji F. K. nusikaltimą padarė būdama nepilnametė. Šiuo metu ji yra sulaukusi pilnametystės, tačiau nedirba ir nesimoko, augina mažametį vaiką, gimusį 2018 m. F. K. privalomojo registruoti turto ir lėšų banko sąskaitose neturi.

459Įvertinus visas šias aplinkybes, vadovaujantis teisingumo, protingumo ir proporcingumo kriterijais, siekiant protingos nukentėjusio asmens ir kaltinamojo skirtingų interesų pusiausvyros, pareikštas ieškinys dėl neturtinės žalos atlyginimo tenkinamas iš dalies ir R. K. priteisiama 100 Eur neturtinei žalai atlyginti. Priteisiant R. K. tokio dydžio neturtinės žalos atlyginimą, pusiausvyra tarp nukentėjusiosios ir kaltinamosios teisėtų interesų bus išlaikyta. Toks neturtinės žalos dydis yra adekvatus kaltinamosios padarytai nusikalstamai veikai, neprieštarauja teisingumo, sąžiningumo ir protingumo kriterijams (CK 1.5 straipsniai) ir atitinka teismų suformuotą praktiką panašaus pobūdžio baudžiamosiose bylose. Pažymėtina ir tai, kad teismų nustatoma satisfakcija už nukentėjusio asmens neigiamus išgyvenimus dėl nedidelės vertės (šiuo atveju 160 Eur) turto praradimo, neviršija dėl nusikaltimo prarasto turto vertės.

460Kaltinamasis P. L. išteisintas, neįrodžius, kad jis dalyvavo nusikaltimo, numatyto BK 182 straipsnio 1 dalyje, padarymu, todėl nukentėjusiosios R. K. jam pareikštas civilinis ieškinys atmetamas (BPK 115 straipsnio 3 dalies 1 punktas).

461Nukentėjusioji D. B. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L. pareiškė civilinį ieškinį reikalaudama atlyginti dėl jų nusikalstamos veikos patirtą 65 Eur turtinę žalą, kurią sudaro į P. L. sąskaitą už vaikišką gultuką pervesti pinigai (2 t., b. l. 144-145). 2018 m. balandžio 6 d. ikiteisminio tyrimo pareigūno nutarimu D. B. pripažinta civiline ieškove baudžiamojoje byloje (2 t., b. l. 155).

4622019 m. kovo 18 d. teismo posėdžio metu nukentėjusioji pareiškė, kad kaltinamasis P. L. atlygino jai padarytą žalą (18 t., b. l. 196). Procesas dėl D. B. pareikšto civilinio ieškinio nutraukiamas.

463Nukentėjusioji D. Š. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L. pareiškė civilinį ieškinį reikalaudama atlyginti dėl jų nusikalstamos veikos patirtą 64 Eur turtinę žalą, kurią sudaro į P. L. sąskaitą už vaikišką gultuką pervesti pinigai (2 t., b. l. 179-180). 2018 m. balandžio 7 d. ikiteisminio tyrimo pareigūno nutarimu D. Š. pripažinta civiline ieškove baudžiamojoje byloje (2 t., b. l. 198).

464D. Š. informavo teismą, kad kaltinamasis P. L. atlygino jai padarytą žalą (18 t., b. l. 196). Procesas dėl D. Š. pareikšto civilinio ieškinio nutraukiamas.

465Nukentėjusioji J. B. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L. pareiškė civilinį ieškinį reikalaudama atlyginti dėl jų nusikalstamos veikos patirtą 65 Eur turtinę žalą, kurią sudaro į P. L. sąskaitą už vaikišką gultuką pervesti pinigai (5 t., b. l. 39-40). 2018 m. balandžio 12 d. ikiteisminio tyrimo pareigūno nutarimu J. B. pripažinta civiline ieškove baudžiamojoje byloje (5 t., b. l. 43).

4662017 m. gruodžio 18 d. kaltinamasis P. L. atlygino J. B. padarytą žalą (5 t., b. l. 44). Procesas dėl J. B. pareikšto civilinio ieškinio nutraukiamas.

467Nukentėjusioji M. M. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L. pareiškė civilinį ieškinį reikalaudama atlyginti dėl jų nusikalstamos veikos patirtą 65 Eur turtinę žalą, kurią sudaro į P. L. sąskaitą už vaikišką gultuką pervesti pinigai (5 t., b. l. 39-40). 2018 m. balandžio 10 d. ikiteisminio tyrimo pareigūno nutarimu M. M. pripažinta civiline ieškove baudžiamojoje byloje (5 t., b. l. 168).

468M. M. informavo teismą, kad kaltinamasis P. L. atlygino jai padarytą žalą. Procesas dėl M. M. pareikšto civilinio ieškinio nutraukiamas.

469Nukentėjusioji B. R. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L. pareiškė civilinį ieškinį reikalaudama atlyginti dėl jų nusikalstamos veikos patirtą 70 Eur turtinę žalą, kurią sudaro į P. L. sąskaitą už vaikišką gultuką pervesti pinigai (6 t., b. l. 49-50). 2018 m. gegužės 21 d. ikiteisminio tyrimo pareigūno nutarimu B. R. pripažinta civiline ieškove baudžiamojoje byloje (6 t., b. l. 53).

470B. R. informavo, kad kaltinamasis P. L. 2018 m. birželio 11 d. atlygino jai padarytą žalą (6 t., b. l. 54). Procesas dėl B. R. pareikšto civilinio ieškinio nutraukiamas.

471Nukentėjusioji V. V. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L. pareiškė civilinį ieškinį reikalaudama atlyginti dėl jų nusikalstamos veikos patirtą 70 Eur turtinę žalą, kurią sudaro į P. L. sąskaitą už vaikišką gultuką pervesti pinigai (6 t., b. l. 89-91). 2018 m. gegužės 8 d. ikiteisminio tyrimo pareigūno nutarimu V. V. pripažinta civiline ieškove baudžiamojoje byloje (6 t., b. l. 100).

472Nukentėjusioji V. V. informavo, kad kaltinamoji F. K. 2018 m. birželio 11 d. atlygino jai padarytą žalą (6 t., b. l. 104). Procesas dėl V. V. pareikšto civilinio ieškinio nutraukiamas.

473Nukentėjusioji A. B. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L. pareiškė civilinį ieškinį reikalaudama atlyginti dėl jų nusikalstamos veikos patirtą 62 Eur turtinę žalą, kurią sudaro į P. L. sąskaitą už vaikišką gultuką pervesti pinigai (5 t., b. l. 115-116). 2018 m. balandžio 11 d. ikiteisminio tyrimo pareigūno nutarimu A. B. pripažinta civiline ieškove baudžiamojoje byloje (6 t., b. l. 120-121).

474A. B. informavo teismą, kad kaltinamasis P. L. atlygino jai padarytą žalą. Procesas dėl jos pareikšto civilinio ieškinio nutraukiamas.

475Kratos, atliktos 2018 m. sausio 3 d. kaltinamųjų F. K. ir P. L. gyvenamojoje vietoje, ( - ), Klaipėdoje metu, svetainėje, viršutiniame komodos stalčiuje, rasti ir paimti pinigai – 210 Eur, o koridoriuje, F. K. rankinėje, rasti ir paimti dar 50 Eur. Kaltinamojo P. L. piniginėje pinigų nebuvo rasta. (8 t., b. l. 96-100). 2018 m. lapkričio 21 d. prokuroro K. Grigaičio nutarimu paskirtas laikinas nuosavybės teisės apribojimas šiam turtui, nutarime nurodant, kad pinigai yra kaltinamojo P. L. nuosavybė. Teismas, atsižvelgdamas į bylos aplinkybes, į tai, kad F. K. apgaule įgijo nukentėjusiųjų turtą – pinigus, turi pagrindo vertinti, kad kratos metu bendroje patalpoje komodos stalčiuje ir F. K. piniginėje rasti 260 Eur yra jos nusikalstamos veikos rezultatas.

476Nukentėjusiosios A. K., E. M. ir R. K. yra pareiškusios byloje civilinius ieškinius dėl nusikaltimu padarytos žalos atlyginimo. Padaryta žala iki įrodymų tyrimo teisme pabaigos atlyginta nebuvo, todėl laikinas nuosavybės teisės į šį turtą 260 Eur apribojimas taikomas iki nuosprendžio dalies dėl civilinių ieškinių įvykdymo.

477Dokumentai ir daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti, saugomi LK Karo policijos Klaipėdos įgulos daiktų saugykloje:

4781.

479AB banko „Swedbank“ kortelė Nr. ( - ) ir AB banko DNB mokėjimo kortelė Nr. ( - ), išduotos P. L., nuosprendžiui įsiteisėjus grąžinamos P. L.;

4802.

481Mobiliojo ryšio SIM kortelės Nr. ( - ) laikiklis, nuosprendžiui įsiteisėjus, grąžinamas savininkui P. L.;

4823.

483Vaikiškas gultukas „Babybjorn“ ir jo įpakavimo dėžė bei naudojimo instrukcija, nuosprendžiui įsiteisėjus, grąžinami savininkei F. K.;

4844.

485P. L. sąskaitos Nr. ( - ) banke „Luminor“ operacijų ataskaitos; siuntos talonai Nr. 752483, 752486, 752524 ir 752739, nukentėjusiosios E. B. gautas vokas, nukentėjusiosios E. P. gautas vokas su prekybos centro lankstinuku, nukentėjusiojo T. T. gautas vokas, nukentėjusiosios J. B. gautas vokas su pašto lankstinuku nukentėjusiosios E. M. gautas vokas, nuosprendžiui įsiteisėjus, saugotini kartu su baudžiamąja byla;

4865.

487Dovanų maišelis ir servetėlių pakelis, gauti ir pateikti nukentėjusiosios E. M., dėl jų apimties negali būti saugomi kartu su baudžiamąja byla, todėl, nuosprendžiui įsiteisėjus, sunaikinami;

4886.

489Laikmenos (CD ir DVD) su informacija, gauta atliekant Baudžiamojo proceso kodekse numatytus veiksmus, vadovaujantis BPK 94 straipsnio 1 dalies 3 punktu, saugotini kaip nusikalstamos veikos tyrimo medžiaga, kartu su baudžiamąja byla.

4907.

491Planšetinis kompiuteris „Lenovo Yoga“ su maitinimo bloku (pakrovimo laidu), nuosprendžiui įsiteisėjus, grąžinamas savininkui P. L.;

492Tušti policijos paketai ir SIM kortelės Nr. ( - ) ir Nr. ( - ), nuosprendžiui įsiteisėjus, sunaikinami.

493Proceso išlaidos 610,03 Eur, išmokėtos iš teismo lėšų nukentėjusiųjų A. D. (31,17 Eur), S. B. (45,78 Eur), D. B. (48,67 Eur), J. G. (27,96 Eur), R. V. (112,41 Eur), T. T. (302,45 Eur), M. K. (41,59 Eur) kelionės į teisiamąjį posėdį ir gyvenimo joje išlaidoms, bei atitraukimo nuo įprastinio darbo išlaidoms padengti, priteistinos iš kaltinamosios F. K. (BPK 103 straipsnio 2 dalis, 104 straipsnio 1 dalis) (17 t., b. l. 168-169, 170, 18 t., b. l. 28, 30, 63, 65, 127, 129, 131).

494Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 303 straipsnio 2 dalimi, 5 dalies 2 punktu,

Nutarė

495F. K. pripažinti kalta padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalyje, ir jai paskirti laisvės atėmimą vieneriems metams.

496Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 92 straipsnio 1 ir 2 dalimis, F. K. paskirtos subendrintos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti vieneriems metams. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 87 straipsnio 2 dalies 5 punktu, 3 dalies 5 punktu, laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu jai paskirti auklėjamojo poveikio priemonę elgesio apribojimą dvylikai mėnesių, įpareigojant dalyvauti valstybinių ir nevalstybinių įstaigų ir organizacijų rengiamose socialinio ugdymo ar reabilitacijos priemonėse, bei jai uždraudžiama be šios auklėjamojo poveikio priemonės vykdymą kontroliuojančios institucijos žinios keisti gyvenamąją vietą.

497Kaltinamajai F. K. paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti palikti galioti iki nuosprendžio įsiteisėjimo.

498Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 72 straipsnio 1 ir 2 dalimis, konfiskuoti kaltinamosios F. K. nusikalstamos veikos priemones – kompiuterį „Asus Sonic Master“ su standžiuoju disku „Seagate“ S/N: 6SZ0PMAG ir maitinimo bloku, mobiliojo ryšio telefoną „Nokia C2“ IMEI1: ( - ), IMEI2: ( - ) su maitinimo laidu; mobilaus ryšio telefoną „Samsung S6, IMEI ( - ) su maitinimo bloku.

499P. L. išteisinti neįrodžius, kad jis dalyvavo padarant nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalyje.

500Kaltinamajam P. L. paskirtą kardomąją priemonę rašytinį pasižadėjimą neišvykti panaikinti nuosprendžiui įsiteisėjus.

501Nukentėjusiųjų A. K. ir E. M. pareikštus civilinius ieškinius tenkinti visiškai ir priteisti iš kaltinamosios F. K. 65 Eur A. K. turtinei žalai atlyginti ir 220 E. M. turtinei žalai atlyginti. Nukentėjusiųjų A. K. ir E. M. pareikštus P. L. civilinius ieškinius atmesti.

502Nukentėjusiosios R. K. pareikštą civilinį ieškinį tenkinti iš dalies ir priteisti iš kaltinamosios F. K. 160 Eur turtinei žalai ir 100 Eur neturtinei žalai atlyginti. Likusioje dalyje dėl 200 Eur neturtinės žalos atlyginimo civilinį ieškinį atmesti. R. K. kaltinamajam P. L. pareikštą civilinį ieškinį atmesti.

503Procesą dėl nukentėjusiųjų D. B., D. Š., J. B., M. M., B. R., V. V., A. B. pareikštų civilinių ieškinių nutraukti.

504Laikiną nuosavybės teisės F. K. turtui 260 Eur apribojimą taikyti iki visiško nuosprendžio dalies dėl A. K., E. M. ir R. K. civilinių ieškinių įvykdymo.

505Dokumentus ir daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti, saugomus ( - ) policijos Klaipėdos įgulos daiktų saugykloje:

506AB banko „Swedbank“ kortelę Nr. 5167931003176379 ir AB banko DNB mokėjimo kortelę Nr. ( - ), nuosprendžiui įsiteisėjus grąžinti P. L.;

507Mobiliojo ryšio SIM kortelės Nr. ( - ) laikiklį, nuosprendžiui įsiteisėjus, grąžinti savininkui P. L.;

508Vaikišką gultuką „Babybjorn“ ir jo įpakavimo dėžę bei naudojimo instrukciją, nuosprendžiui įsiteisėjus, grąžinti savininkei F. K.;

509P. L. sąskaitos Nr. ( - ) banke „Luminor“ operacijų ataskaitas; siuntos talonus Nr. 752483, 752486, 752524 ir 752739, nukentėjusiųjų E. B., E. P., T. T., J. B., E. M. gautus ir pateiktus vokus, prekybos centro ir pašto lankstinukus, nuosprendžiui įsiteisėjus, saugoti kartu su baudžiamąja byla;

510Dovanų maišelį ir servetėlių pakelį, gautus ir pateiktus nukentėjusiosios E. M. nuosprendžiui įsiteisėjus sunaikinami;

511Laikmenas (CD ir DVD) su informacija, gauta atliekant Baudžiamojo proceso kodekse numatytus veiksmus, saugoti kartu su baudžiamąja byla.

512Planšetinį kompiuterį „Lenovo Yoga“ su maitinimo bloku (pakrovimo laidu), nuosprendžiui įsiteisėjus, grąžinti savininkui P. L.;

513Tuščius policijos paketus ir SIM korteles Nr. ( - ) ir Nr. ( - ), nuosprendžiui įsiteisėjus, sunaikinti.

514Priteisti iš kaltinamosios F. K. proceso išlaidas 610,03 Eur.

515Nuosprendį per dvidešimt dienų nuo paskelbimo dienos proceso dalyviai gali skųsti Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus.

1. Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų teisėja Kristina... 2. viešame teismo posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją... 3. P. L., gimęs ( - ), P., asmens kodas ( - ) nesusituokęs, gyvenantis ( - ),... 4. kaltinamas padaręs nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo... 5. F. K., gimusi ( - ), K., asmens kodas ( - ) nesusituokusi, gyvenanti ( - ),... 6. 1.... 7. 2018 m. rugpjūčio 9 d. Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų... 8. 2.... 9. 2019 m. vasario 1 d. Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų... 10. kaltinama padariusi nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo... 11. Teismas... 12. F. K. apgaule savo naudai įgijo svetimą turtą:... 13. 2017 m. spalio 17 d., Klaipėdoje, F. K. internetinėje skelbimų svetainėje... 14. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. spalio 18 d., Klaipėdoje,... 15. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. spalio 24 d., Klaipėdoje,... 16. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. spalio 25 d., Klaipėdoje,... 17. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. spalio 26 d., Klaipėdoje,... 18. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. spalio 29 d., Klaipėdoje,... 19. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. spalio 29 d., Klaipėdoje,... 20. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. spalio 30 d., Klaipėdoje,... 21. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. spalio 31 d., Klaipėdoje,... 22. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. lapkričio 2 d., Klaipėdoje,... 23. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. lapkričio 5 d., Klaipėdoje,... 24. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. lapkričio 22 d., Klaipėdoje,... 25. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. lapkričio 22 d., Klaipėdoje,... 26. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. lapkričio 24 d., Klaipėdoje,... 27. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. lapkričio 27 d., Klaipėdoje,... 28. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. lapkričio 28 d., Klaipėdoje,... 29. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. lapkričio 28 d., Klaipėdoje,... 30. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. gruodžio 1 d., Klaipėdoje,... 31. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. gruodžio 4 d., Klaipėdoje,... 32. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2017 m. gruodžio 6 d., Klaipėdoje,... 33. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2018 m. vasario 26 d., Klaipėdoje,... 34. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2018 m. vasario 26 d., Klaipėdoje,... 35. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2018 m. vasario 27 d., K Klaipėdoje,... 36. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2018 m. kovo 19 d., Klaipėdoje, internetinėje... 37. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2018 m. kovo 19 d., Klaipėdoje, internetinėje... 38. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2018 m. kovo 25 d., Klaipėdoje, internetinėje... 39. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2018 m. gegužės 6 d., Klaipėdoje,... 40. Tęsdama nusikalstamą veiką, 2018 m. balandžio 29 d., Klaipėdoje,... 41. Tokiu būdu F. K. apgaule įgijo A. M., V. D., R. V., E. M., A. D., D. B., D.... 42. P. L. buvo kaltinamas tuo, kad būdamas iš anksto sutaręs ir veikdamas... 43. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 44. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 45. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 46. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 47. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 48. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 49. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 50. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 51. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 52. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 53. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 54. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 55. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 56. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 57. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 58. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 59. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 60. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 61. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 62. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 63. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 64. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 65. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 66. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 67. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 68. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 69. Tęsdamas savo nusikalstamus veiksmus, būdamas iš anksto sutaręs ir... 70. Tokiu būdu P. L. ir F. K. savo veiksmais padarė nukentėjusiesiems: A. M., V.... 71. Kaltinamoji F. K. kalta prisipažino ir parodė, kad su kaltinamuoju P. L.... 72. Kaltinamasis P. L. kaltu neprisipažino ir parodė, kad kaltinamoji F. K. yra... 73. Nukentėjusioji S. B. parodė, kad 2017 m. lapkričio 27 d. internetinėje... 74. Mokėjimo nurodymas Nr. 295 patvirtina, kad S. B. pervedė 80 Eur gavėjui P.... 75. Nukentėjusioji S. B. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo... 76. 2017 m. lapkričio 27 d., 17.01val., S. B. rašo pardavėjui : „Sveiki. Ar... 77. 2017 m. lapkričio 28 d., 8.11 val., S. B. rašo pardavėjui: ( - ). Už 80 Eur... 78. 2017 m. lapkričio 28 d., 08.37 val., S. B. gauna SMS žinutę iš telefono Nr.... 79. 2017 m. gruodžio 1 d., 18.54 val. S. B. rašo pardavėjui: „Sveiki. Gal... 80. 2017 m. gruodžio 2 d. , 11.45 val. S. B. rašo: „Laba diena. Atsiųskit... 81. 2017 m. gruodžio 13 d. S. B. rašo telefono Nr. ( - ) naudotojui: „Mano 80... 82. Mokėjimo pavedimas patvirtina, kad 2017 m. gruodžio 13 d. P. L. iš banko... 83. 2017 m. gruodžio 2 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas... 84. Nukentėjusioji J. V. parodė, kad 2017 m. lapkričio 5 d. internetiniame... 85. Lėšų pervedimo nurodymas patvirtina, kad 2017-11-05 mokėtojas O. S.... 86. Nukentėjusioji J. V. pateikė susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis su... 87. 2017 m. lapkričio 5 d. pardavėjas rašo J. V.: Gerai, per kur jums... 88. 2017 m. lapkričio 6 d., 20.48 val., J. V. rašo pardavėjui: „laukiu... 89. 2017 m. lapkričio 15 d. policijos įvykių registravimo žurnale... 90. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 91. Liudytoja E. B. savo parodymams patvirtinti, ikiteisminio tyrimo pareigūnui... 92. 2017 m. lapkričio 4 d., 9.50 val. E. B. gauna pirkėjo žinutę: „Sveiki,... 93. 2017 m. lapkričio 5 d. pirkėjas rašo E. B.: „Ką tik vyras atsiuntė.... 94. 2017 m. lapkričio 6 d., E. B. informavus pirkėją apie pirkinio išsiuntimą... 95. Nukentėjusioji F. P. parodė, kad 2017 m. spalio 29 - 30 d. skelbimų... 96. Mokėjimo nurodymas Nr. 573 patvirtina, kad 2017-10-31 mokėtojas K. P.... 97. Nukentėjusioji F. P. pateikė susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis su... 98. 2017 m. spalio 31 d. F. P. rašo pardavėjui žinutę: „Sveiki, vakar... 99. Savanoriško daiktų ir dokumentų pateikimo protokole užfiksuota, kad... 100. 2017 m. lapkričio 7 d. policijos įvykių registravimo žurnale... 101. Nukentėjusioji E. M. parodė, kad 2017 m. spalio 25 d. internetiniame portale... 102. Mokėjimo nurodymas Nr. 785 patvirtina, kad 2017-10-25 mokėtoja R. S. pervedė... 103. Nukentėjusioji E. M. pateikė susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis su... 104. 2017 m. spalio 25 d. į E. M. žinutę: „Dėl Babybjorno: gal siųskit į... 105. 2017 m. spalio 26 d., 21.22 val. E. M. rašo pardavėjui: „Sveiki, nuėjau į... 106. 2010 m. spalio 27 d. 16.50 val. E. M. rašo: „Sveiki dar kartą, žadėjot... 107. 2017 m. spalio 30 d., 10.21 val., E. M. rašo: „Ką tik kalbėjau su Omniva.... 108. Savanoriško daiktų ir dokumentų pateikimo protokole užfiksuota, kad... 109. 2017 m. lapkričio 2 d. policijos įvykių registravimo žurnale... 110. Nukentėjusioji A. D. parodė, kad 2017 m. spalio 26 d., interneto svetainėje... 111. Mokėjimo nurodymas Nr. 315 patvirtina, kad 2017-10-26 mokėtoja A. D. pervedė... 112. Nukentėjusioji A. D. pateikė susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis su... 113. 2017 m. spalio 26 d. A. D. gauna žinutę: „Parašykite, kai galėsiu,... 114. 2017 m. spalio 27 d., 17.44 val., A. D. rašo pardavėjui: „Sveiki, ar jūs... 115. 2017 m. spalio 28 d., 11.01 val., A. D. rašo: „Sveiki, tokio kodo pašte... 116. 2017 m. spalio 30 d., 15.16 val., A. D. rašo: „Sveiki, tokio siuntos nr.... 117. 2017 m. spalio 31 d., 09.19 val., pardavėjas rašo nukentėjusiajai: „( - )... 118. 2017 m. lapkričio 8 d. policijos įvykių registravimo žurnale... 119. Nukentėjusioji J. I. parodė, kad 2017 m. gruodžio 1 d., apie 09.40 val.,... 120. J. I. banko sąskaitos išrašas patvirtina, kad 2017-11-28 ji pervedė 65 Eur... 121. Nukentėjusioji J. I. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo... 122. J. I. rašo pardavėjui : „Sveiki, jei dar nepardavėt gultuko, norėčiau... 123. 2017 m. gruodžio 7 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas... 124. Nukentėjusioji J. G. parodė, kad 2017 m. lapkričio 1 d. internetiniame... 125. SEPA mokėjimas SB linija Lietuvoje patvirtina, kad 2017-11-02 atliktas 60 Eur... 126. Nukentėjusioji J. G. pateikė susirašinėjimo elektroniniu paštu ( - )... 127. Nukentėjusioji J. G. ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė gautos siuntos... 128. 2017 m. lapkričio 7 d. policijos įvykių registravimo žurnale... 129. Nukentėjusioji D. B. parodė, kad 2017 m. spalio 26 d. internetiniame portale... 130. Mokėjimo nurodymas Nr. 217 patvirtina, kad 2017-10-29 mokėtoja D. B. pervedė... 131. Nukentėjusioji D. B. pateikė susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis su... 132. 2017 m. spalio 26 d., 10.54 val., D. B. rašo pardavėjai: „Laba diena,... 133. 2017 m. spalio 27 d., 11.42 val., D. B. rašo pardavėjui: „Laba diena, ar... 134. 2017 m. spalio 28 d., 07.23 val., pardavėjas rašo: „Labas rytas... 135. 2017 m. spalio 29 d., 08.19 val., D. B. rašo: „Labas rytas, ar atsiųsite... 136. 2017 m. spalio 31 d., 18.21 val., D. B. siunčia pardavėjui MMS žinutę su... 137. 2017 m. lapkričio 2 d. policijos įvykių registravimo žurnale... 138. Nukentėjusioji R. V. parodė, kad 2017 m. spalio 24 d. interneto svetainėje... 139. Mokėjimo nurodymas Nr. 573 patvirtina, kad 2017-10-24 mokėtoja R. V. pervedė... 140. Nukentėjusioji R. V. pateikė susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis su... 141. 2017 m. spalio 24 d. į R. V. žinutę: „Sveiki, kokiame mieste yra... 142. 2017-10-26 pardavėjas atsiuntė žinutę su siuntos kodu“CE908791812“. R.... 143. 2017-11-03 R. V. rašo pardavėjui: „tai kur kėdutė?“. Pardavėjas... 144. Nukentėjusioji R. V. pateikė elektroniniu paštu pardavėjo atsiųstą P. L.... 145. Savanoriško daiktų ir dokumentų pateikimo protokole užfiksuota, kad... 146. 2017 m. lapkričio 9 d. policijos įvykių registravimo žurnale... 147. Nukentėjusioji M. K. parodė, kad 2017 m. lapkričio 28 d. interneto... 148. SEPA mokėjimo pavedimas (be datos) patvirtina, kad iš banko sąskaitos ( - )... 149. Nukentėjusioji M. K. pateikė ikiteisminio tyrimo pareigūnui skelbimo,... 150. 2017 m. lapkričio 28 d. pardavėjas rašo M. K. žinutę: „Duodu vyro... 151. 2017 m. gruodžio 4 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas... 152. Nukentėjusysis T. T. parodė, kad 2017 m. gruodžio 4 d., apie 9 val.,... 153. AB banko „Luminor“ lėšų pavedimo nurodymas patvirtina, kad 2017-12-04 T.... 154. Nukentėjusysis T. T. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo... 155. Nukentėjusysis T. T. ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė ir... 156. 2017 m. gruodžio 4 d., 9.53 val., T. T. rašo pardavėjui: „Kad galėčiau... 157. 10.06 val. pardavėjas atsako: „P. L., Nr. ( - ) DnB bankas, gimimo metai ( -... 158. 10.27 val. T. T.: „pridedu pavedimo nurodymą. Kai išsiųsite, jeigu... 159. 10.32 val. 10.06 val. pardavėjas atsako: „gerai“.... 160. 2017 m. gruodžio 6 d., 21.47 val., pardavėjas rašo: „Kokį kvitą jūs... 161. 22.05 val. T. T.: „gal aš ir durna, bet ne antiek. Klaipėdoj svoris... 162. 22.57 val. pardavėjas rašo: „Pašte kalbėta?? Kai pas tave dirba iki 12 h... 163. 23.58 val. T. T. siunčia gauto siuntinio nuotrauką (5 t., b. l. 115-117).... 164. Daiktų apžiūros protokole užfiksuota, kad nukentėjusysis T. T.... 165. 2017 m. gruodžio 6 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas... 166. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 167. Mokėjimo nurodymas Nr. 107 patvirtina, kad 2017-10-17 mokėtoja A. M. pervedė... 168. Nukentėjusioji A. M. pateikė skelbimo, patalpinto internetinėje pokalbių... 169. Nukentėjusioji A. M. pateikė gauto siuntinio dėžės ir joje rastų trijų... 170. Nukentėjusioji A. M. pateikė susirašinėjimo elektroninėje pokalbių... 171. 2017 m. spalio 16 d. į A. M. žinutę: Sveiki, ar dar turite gultuką?“,... 172. 2017-10-25 į A. M. žinutę“ Prisiskambinau į Kauno paštą, jūs man... 173. 2017 m. spalio 27 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas... 174. Nukentėjusioji A. M. informavo teismą, kad padaryta žala jai buvo atlyginta,... 175. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 176. Mokėjimo nurodymas Nr. 266 patvirtina, kad 2017-10-18 mokėtoja V. D. pervedė... 177. Nukentėjusioji V. D. pateikė susirašinėjimo elektroninėje pokalbių... 178. 2017 m. spalio 18 d. į V. D. žinutę: „Sveiki, ar dar turite. Iš kokio... 179. Pardavėjas: „sveiki, išsiunčiau jau šiandien, nes ryt nelabai laiko... 180. V. D.: „jau pervedžiau jums. Jau“ (1 t., b. l. 149-153).... 181. 2017 m. spalio 27 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas... 182. Nukentėjusioji V. D. informavo, kad pinigai – 68 Eur jai buvo grąžinti,... 183. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 184. Mokėjimo nurodymas Nr. 373 patvirtina, kad 2017-10-29 mokėtoja D. Š.... 185. Nukentėjusioji D. Š. pateikė susirašinėjimo trumposiomis žinutėmis su... 186. 2017 m. spalio 29 d., 10.31 val., pardavėjas rašo nukentėjusiajai žinutę:... 187. 2017 m. spalio 31 d., 12.15 val., D. Š. rašo pardavėjui: „laba diena,... 188. Nukentėjusioji D. Š. savo iniciatyva ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė... 189. 2018 m. kovo 7 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas... 190. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 191. Mokėjimo nurodymas Nr. 386 patvirtina, kad 2017-10-30 mokėtoja K. L. pervedė... 192. Nukentėjusioji K. J., pateikė elektroninių laiškų, siųstų ir gautų 2017... 193. 19.08 val. pardavėjas rašė: „( - ) P. L., kai pervesit, parašykit, o ryt... 194. 19.37 val. K. J. rašė: „O kiek pervesti? Juk dar siuntimas...“... 195. 19.39 val. pardavėjas rašė: „ +4€“... 196. 21.37 val. K. J. išsiuntė AB SEB banko mokėjimo pavedimo kopiją PDF faile... 197. Savanoriško daiktų ir dokumentų pateikimo protokole užfiksuota, kad K. J.... 198. 2017 m. spalio 29 d., 21.09 val., K. J. rašo pardavėjui : „Pinigus... 199. 2017 m. spalio 31 d., 7.25 val., K. J. rašo pardavėjui: „laba diena, gavom... 200. 2017 m. lapkričio 1 d., 13.09 val., K. J. rašo pardavėjui: „išsiaiškinot... 201. 2017 m. lapkričio 13 d. policijos įvykių registravimo žurnale... 202. Nukentėjusioji K. J. informavo, kad padaryta žala jai buvo atlyginta (17 t.,... 203. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 204. Mokėjimo nurodymas Nr. 37 patvirtina, kad 2017-11-22 mokėtoja E. P. pervedė... 205. Nukentėjusioji E. P. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo... 206. 2017 m. lapkričio 22 d., 18.12 val., E. P. rašo pardavėjui : „Sveiki,... 207. 2017 m. lapkričio 23 d., 13.19 val., pardavėjas rašo: “Laba diena,... 208. 2017 m. lapkričio 25 d., 10.09 val., E. P. rašo pardavėjui: “Nesuprantu,... 209. Nukentėjusioji E. P. pateikė elektroninių laiškų, siųstų ir gautų 2017... 210. 2017 m. lapkričio 22 d. E. P. išsiuntė banko mokėjimo pavedimo kopiją PDF... 211. 2017 m. lapkričio 25 d. E. P. išsiuntė gauto siuntinio su parduotuvės... 212. Daiktų apžiūros protokole užfiksuota, kad nukentėjusioji E. P.... 213. 2017 m. lapkričio 30 d. policijos įvykių registravimo žurnale... 214. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 215. E. B. banko sąskaitos išrašas patvirtina, kad 2017-11-22 ji pervedė 68 Eur... 216. Nukentėjusioji E. B. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo... 217. 2017 m. lapkričio 22 d., 17.50 val., E. B. rašo pardavėjai : „pavedimą... 218. 2017 m. lapkričio 23 d., 12.25 val., E. B. siunčia pardavėjai gauto voko ir... 219. 2017 m. lapkričio 24 d., E. B. rašo pardavėjai: “Jūs juokus mėgstate ar... 220. Daiktų apžiūros protokole užfiksuota, kad nukentėjusioji E. B.... 221. 2017 m. gruodžio 7 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas... 222. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 223. Mokėjimo nurodymas Nr. 18 patvirtina, kad 2017-11-24 mokėtoja V. K. pervedė... 224. 2017 m. gruodžio 2 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas... 225. Nukentėjusioji V. K. informavo teismą, kad kaltinamasis P. L. atlygino jai... 226. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 227. J. B. banko sąskaitos išrašas patvirtina, kad 2017-11-28 ji pervedė 65 Eur... 228. Nukentėjusioji J. B. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo... 229. 2017 m. lapkričio 28 d., J. B. rašo pardavėjui : „Sveiki, koks miestas, ar... 230. Daiktų apžiūros protokole užfiksuota, kad nukentėjusioji J. B.... 231. 2018 m. kovo 12 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas... 232. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 233. Mokėjimo nurodymas Nr. 475 patvirtina, kad 2017-12-08 E. A. pervedė 67.50 Eur... 234. Nukentėjusioji E. A. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo... 235. Nukentėjusioji E. A. ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė ir... 236. 2017 m. gruodžio 6 d., 10.21val., pardavėjas rašo E. A.: „Siuntimas būtų... 237. 2017 m. gruodžio 6 d., 17.26 val. pardavėjas rašo: „Išsiųsta“. „Ryt... 238. 2017 m. gruodžio 8 d., 10.06 val., E. A. rašo pardavėjui: „Sveiki, laukiu... 239. 2017 m. gruodžio 20 d. nukentėjusioji E. A. informuoja ikiteisminio tyrimo... 240. 2017 m. gruodžio 14 d. policijos įvykių registravimo žurnale... 241. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 242. Mokėjimo pavedimas patvirtina, kad 2018-02-26 M. M. pervedė 65 Eur gavėjui... 243. Nukentėjusioji M. M. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo... 244. 2018 m. kovo 12 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas... 245. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 246. Mokėjimo nurodymas Nr. 252 patvirtina, kad 2018-02-26 A. K. pervedė 65 Eur... 247. Nukentėjusioji A. K. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo... 248. 2018 m. vasario 26 d., pardavėja rašo A. K.: „Šiuo metu negaliu kalbėti,... 249. 2018 m. vasario 27 d., 16.26 val. pardavėja rašo: „Išsiųsta“.... 250. 2018 m. kovo 1 d., 15.08 val. A. K. rašo: „Atsiųskite siuntos kodą“.... 251. 2018 m. kovo 2 d., 16.54 val., A. K. rašo pardavėjai: „Omniva nurodė, kad... 252. 2017 m. gruodžio 20 d. nukentėjusioji A. K. informuoja ikiteisminio tyrimo... 253. UAB Omniva Lt 2018-04-09 raštu informavo ikiteisminio tyrimo įstaigą, kad... 254. 2018 m. kovo 5 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas... 255. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 256. Mokėjimo nurodymas patvirtina, kad 2018-02-27 J. R. pervedė 60 Eur gavėjui... 257. Nukentėjusioji J. R. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo... 258. 2018 m. vasario 27 d., pardavėjas siunčia nukentėjusiajai duomenis: „( - )... 259. 2018 m. vasario 28 d., 14.16 val. pardavėjas rašo: „Išsiųsta“.... 260. 2018 m. kovo 10 d., 10.30 val. J. R. rašo: „Kodėl nekeliat ragelio. Tik... 261. 2018 m. kovo 12 d., 08.10 val., J. R. rašo pardavėjui: „jūs taip... 262. 2018 m. kovo 19 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas... 263. Nukentėjusioji J. R. informavo teismą, kad kaltinamieji padarytą žalą... 264. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 265. Lėšų pervedimo nurodymas patvirtina, kad 2018-03-19 B. R. pervedė 70 Eur... 266. Nukentėjusioji B. R. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo... 267. 2018 m. kovo 19 d. pardavėja siunčia nukentėjusiajai duomenis: „( - ) P.... 268. 2018 m. kovo 20 d. pardavėja rašo: „Išsiųsta“. B. R.: „Ačiū jums... 269. 2018 m. kovo 22 d. B. R. rašo: „Laba diena norėjau paklausti, o jūs DPD... 270. 2018 m. kovo 26 d. B. R. rašo pardavėjai: „Arba ryt iki 9 val. ryto... 271. 2018 m. kovo 19 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas... 272. 2018 m. birželio 12 d. B. R. informavo ikiteisminio tyrimo pareigūną, kad F.... 273. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 274. Lėšų pervedimo nurodymas patvirtina, kad 2018-03-19 V. V. pervedė 70 Eur... 275. Nukentėjusioji V. V. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo... 276. 2018 m. kovo 19 d., pardavėjas siunčia nukentėjusiajai duomenis: „vyro... 277. 2018 m. kovo 20 d. 13.17 val. pardavėjas rašo: „Siuntinuką jau paėmė.... 278. 2018 m. kovo 22 d. pardavėjas rašo: „CĖ564279516LT“(6 t., b. l. 72-77).... 279. 2018 m. kovo 28 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas... 280. 2018 m. birželio 11 d. V. V. informavo ikiteisminio tyrimo pareigūną, kad E.... 281. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 282. Lėšų pervedimo nurodymas patvirtina, kad 2018-03-25 A. B. pervedė 62 Eur... 283. Nukentėjusioji A. B. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo... 284. 2018 m. kovo 25 d., 11.05 val., pardavėja rašo nukentėjusiajai: „Atsiųsiu... 285. 2018 m. kovo 26 d., 10.30 val. pardavėja rašo: „Labas rytas. Šiandien iki... 286. 2018 m. balandžio 4 d. A. B. rašo: „Sveiki, vis dar negaunu siuntinio su... 287. 2018 m. balandžio 9 d. policijos įvykių registravimo žurnale... 288. Nukentėjusioji A. B. informavo teismą, kad kaltinamasis P. L. atlygino jai... 289. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 290. Mokėjimo nurodymas Nr. 1348770 patvirtina, kad 2018-05-08 E. M. pervedė 120... 291. Mokėjimo nurodymas Nr. 1348771 patvirtina, kad 2018-05-09 E. M. pervedė 100... 292. Nukentėjusioji E. M. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo... 293. 2018 m. gegužės 8 d. P. L. rašo nukentėjusiajai: „P. ( - ). Laukiu... 294. Nukentėjusioji E. M. ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė gautą... 295. 2018 m. gegužės 10 d. policijos įvykių registravimo žurnale... 296. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 297. R. K. banko sąskaitos išrašas patvirtina, kad 2018-04-30 ji pervedė 100 Eur... 298. Lėšų pervedimo nurodymas Nr. 161 patvirtina, kad 2018-04-30 R. K. pervedė... 299. Nukentėjusioji R. K. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo... 300. 2018 m. balandžio 29 d., 10.50 val. pardavėja rašo nukentėjusiajai:... 301. 2018 m. balandžio 30 d., 9.60 val. nukentėjusioji R. K. siunčia pardavėjai... 302. 2018 m. gegužės 1 d. policijos įvykių registravimo žurnale užregistruotas... 303. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 304. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis BPK 276 straipsnio 4 dalimi, kitiems... 305. Daiktų apžiūros protokole užfiksuota, kad apžiūrėta banko LUMINOR... 306. 2018 m. gegužės 9 d., 09.19 val., bankomate, esančiame Taikos pr. 115,... 307. 2018 m. gegužės 10 d., 11.35 val., bankomate, esančiame Taikos pr. 115,... 308. 2018 m. gegužės 9 d., 15.48 val., bankomate, esančiame Taikos pr. 61,... 309. 2018 m. gegužės 11 d., 09.11 val., bankomate, esančiame Taikos pr. 80,... 310. 2018 m. gegužės 16 d., 13.19 val., bankomate, esančiame Taikos per. 61,... 311. 2018 m. gegužės 17 d., 13.24 val., bankomate, esančiame Taikos pr. 61,... 312. 2018 m. gegužės 18 d., 18.06 val., bankomate, esančiame Taikos pr. 80,... 313. 2018 m. gegužės 31 d., 11.11 val., bankomate, esančiame Taikos pr. 80,... 314. Kratos, atliktos 2018 m. sausio 3 d. kaltinamųjų P. L. ir F. K. gyvenamojoje... 315. Dokumentai:... 316. 2018 m. balandžio 5 d. P. L. prašymas bankui Swedbank uždaryti banko... 317. 2018 m. balandžio 5 d. Banko sutartis su AB banku SEB. Šioje sutartyje... 318. 2017 m. rugpjūčio 14 d. Banko sąskaitos valdymo sutartis, sudaryta banko DnB... 319. 2017 m. rugpjūčio 14 d. Susitarimas dėl naudojimosi banko paslaugomis... 320. 2017 m. balandžio 10 d. UAB „Bite“ ir P. L. paslaugų teikimo sutartis Nr.... 321. PVM sąskaita faktūra serija BTL Nr., išrašyta pardavėjo UAB „Bitė... 322. Lietuvos Teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje 2018-03-05 Nr.... 323. 1)... 324. Planšetiniame kompiuteryje „Lenovo Yoga“ užregistruotos elektroninio... 325. 2)... 326. Mobiliojo telefono „Samsung Galaxy S8+“, IMEI ( - ) internetinės... 327. 3)... 328. Mobiliojo ryšio telefono „Samsung Galaxy S6“, IMEI ( - ) internetinės... 329. 4)... 330. Mobiliojo ryšio telefono „Alcatel IDOL4“, IMEI ( - ) programinėje... 331. 5)... 332. Mobiliojo ryšio telefono „Nokia C2“, IMEI ( - ) ir IMEI2: ( - ) yra trys... 333. Lietuvos Teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje 2018-03-05 Nr.... 334. Chronologine tvarka pateikiami tinklapių „m/ww.... 335. Standžiojo disko internetinės naršyklės „Google Chrome“ naršymo... 336. Standžiojo disko laisvosiose srityse yra galimai reikšmingi atvaizdo failai,... 337. Standžiojo disko laisvosiose srityse ir atvaizdų miniatiūrų failuose yra 11... 338. Standžiojo disko „Hitachi“ S/N: 49GJ4M3R internetinės naršyklės... 339. UAB „Diginet LTU“ 2018-01-16 raštu Nr. R-1885 informavo ikiteisminio... 340. Skelbimas Nr. 32192885, pavadinimas: Naujas Baby bjorn. Tel: Nr. ( - ).... 341. Skelbimas Nr. 31975831, pavadinimas: Baby bjorn gultukas. Tel: Nr. ( - ), el.... 342. Skelbimas Nr. 32069169, pavadinimas: Baby bjorn su žaislu. Tel: Nr. ( - ), el.... 343. Skelbimas Nr. 32069453, pavadinimas: Baby bjorn su žaislu. Tel: Nr. ( - ), el.... 344. Skelbimas Nr. 32071439, pavadinimas: Baby bjorn su žaisliuku. Tel: Nr. ( - ),... 345. Skelbimas Nr. 32087833, pavadinimas: Mažai naudotas gultukas Baby bjorn.... 346. Skelbimas Nr. 32093027, pavadinimas: Baby bjorn su žaisliuku. Telefono Nr. ( -... 347. Skelbimas Nr. 32093657, pavadinimas: Naujesnio modelio Baby bjorn. Telefono Nr.... 348. Skelbimas Nr. 31471491, pavadinimas: Naujas Baby bjorn. Telefono Nr. ( - ), el.... 349. Skelbimas Nr. 31541765, pavadinimas: Gultukas su žaisliuku Baby bjorn.... 350. Skelbimas Nr. 31541801, pavadinimas: Nauji Babybjorn. Telefono Nr. ( - ), el.... 351. Skelbimas Nr. 31541943, pavadinimas: Nauji Babybjorn. Telefono Nr. ( - ), el.... 352. Skelbimas Nr. 31542111, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. Telefono Nr. ( -... 353. Skelbimas Nr. 31542703, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. Telefono Nr. ( -... 354. Skelbimas Nr. 31545485, pavadinimas: Nauji Babybjorn. Telefono Nr. ( - ), el.... 355. Skelbimas Nr. 31547035, pavadinimas: Babybjorn gultukai. Telefono Nr. ( - ),... 356. Skelbimas Nr. 31579089, pavadinimas: nauji Babybjorn su ir be žaisliuko.... 357. Skelbimas Nr. 31581539, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku originaliu.... 358. Skelbimas Nr. 32090405, pavadinimas: Gultukas Babybjorn su žaislu. Telefono... 359. Skelbimas Nr. 31074269, pavadinimas: Kaina derinama Babybjorn. Telefono Nr. ( -... 360. Skelbimas Nr. 31366105, pavadinimas: Babybjorn pigiai. Telefono Nr. ( - ), el.... 361. Skelbimas Nr. 31370717, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. Telefono Nr. ( -... 362. Skelbimas Nr. 31400589, pavadinimas: Babybjorn. Telefono Nr. ( - ), el. paštas... 363. Skelbimas Nr. 31471491, pavadinimas: Naujas Babybjorn. Tel. Nr. ( - ), el.... 364. Skelbimas Nr. 31541765, pavadinimas: Gultukas su žaisliuku Babybjorn. Tel. Nr.... 365. Skelbimas Nr. 31541801, pavadinimas: Nauji Babybjorn. Tel. Nr. ( - ), el.... 366. Skelbimas Nr. 31541943, pavadinimas: Nauji Babybjorn. Tel. Nr. ( - ), el.... 367. Skelbimas Nr. 31542111, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. Tel. Nr. ( - ),... 368. Skelbimas Nr. 31542703, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. Tel. Nr. ( - ),... 369. Skelbimas Nr. 31545485, pavadinimas: Nauji Babybjorn. Tel. Nr. ( - ), el.... 370. Skelbimas Nr. 31547035, pavadinimas: Babybjorn gultukai. Tel. Nr. ( - ), el.... 371. Skelbimas Nr. 32090615, pavadinimas: Babybjorn su žaislu. Tel. Nr. ( - ), el.... 372. Skelbimas Nr. 32090707, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. Tel. Nr. ( - ),... 373. Skelbimas Nr. 31850803, pavadinimas: Gultukas Babybjorn. Tel. Nr. ( - ).... 374. Skelbimas Nr. 31870749, pavadinimas: Mima Xari 3in 1 arba 2 in 1. El. paštas:... 375. Skelbimas Nr. 31975603, pavadinimas: Babybjorn. El. paštas: ( - ), tel. Nr. (... 376. Skelbimas Nr. 31975679, pavadinimas: Babybjorn. Tel. Nr. ( - ). Miestas: kita.... 377. Skelbimas Nr. 31975831, pavadinimas: Babybjorn gultukas. El. paštas: ( - ),... 378. Skelbimas Nr. 32069169, pavadinimas: Babybjorn su žaislu. El. paštas: ( - ),... 379. Skelbimas Nr. 32069453, pavadinimas: Babybjorn su žaislu. El. paštas: ( - ),... 380. Skelbimas Nr. 32071439, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. El. paštas: ( -... 381. Skelbimas Nr. 32087833, pavadinimas: Mažai naudotas gultukas Babybjorn. El.... 382. Skelbimas Nr. 32088239, pavadinimas: Mažai naudotas Babybjorn. El. paštas: (... 383. Skelbimas Nr. 32088423, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. El. paštas: ( -... 384. Skelbimas Nr. 32089339, pavadinimas: Gultukas Babybjorn su žaislu. El.... 385. Skelbimas Nr. 32093027, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku. El. paštas: ( -... 386. Skelbimas Nr. 32093657, pavadinimas: Naujesnio modelio Babybjorn. El. paštas:... 387. Skelbimas Nr. 32146323, pavadinimas: Babybjorn su žaisliuku ir be. Tel. Nr. (... 388. Skelbimas Nr. 32147217, pavadinimas: Babybjorn su ir be žaislo. El. paštas: (... 389. Skelbimas Nr. 32151663, pavadinimas: Babybjorn su ir be žaislo. El. paštas: (... 390. Skelbimas Nr. 31687433, pavadinimas: Naujesnio modelio Babybjorn su žaislu.... 391. Skelbimas Nr. 31717871, pavadinimas: Babybjorn. Tel. Nr. ( - ). Miestas: Skuodo... 392. Skelbimas Nr. 32159125, pavadinimas: Babybjorn su žaislu arba be. Tel. Nr. ( -... 393. Skelbimas Nr. 32192885, pavadinimas: Naujas Babybjorn. Tel. Nr. ( - ). Miestas:... 394. (9 t., b. l. 131-189).... 395. Mobilaus ryšio tinklo operatorius UAB „Bitė Lietuva“ 2018-01-04 raštu... 396. Mobilaus ryšio tinklo operatorius UAB „Bitė Lietuva“ 2018-04-25 raštu... 397. 2017-12-05 IP adresas ( - ); 2017-11-16 IP ( - ); 2017-11-17 IP ( - );... 398. Vykdant Europos tyrimo orderį, gauta informacija apie elektroninio pašto... 399. 1.... 400. Elektroninio pašto adresas ( - ) registruotas 2017-04-25, 06.39 val., iš IP... 401. 2.... 402. Elektroninio pašto adresas ( - ) registruotas 2017-11-16, 23.08 val., iš IP... 403. 3.... 404. Elektroninio pašto adresas ( - ) registruotas 2017-11-29, 21.04 val., iš IP... 405. 4.... 406. Elektroninio pašto adresas ( - ) registruotas 2017-11-16, 23.08 val., iš IP... 407. 5.... 408. Elektroninio pašto adresas ( - ) registruotas 2017-11-04, 18.32 val., iš IP... 409. Išanalizavęs ir įvertinęs šių bylos duomenų visumą, teismas... 410. Kaltinamosios apgaulė pasireiškė tuo, kad skelbimų patalpinimo... 411. Šios kaltinamosios F. K. panaudotos apgaulės įtakoje, nukentėjusieji į SMS... 412. Skelbimai dėl vaikiško gultuko „Babybjorn“ ir žiemos rinkinio „Mima... 413. Kaltinamoji F. K. prisipažino apgavusi visus nukentėjusiuosius. Ji... 414. Nukentėjusieji patvirtino, kad su prekių pardavėju bendravo skelbimuose... 415. Nustatyta, kad kaltinamoji F. K. viešoje internetinėje svetainėje... 416. Kaltinamosios F. K. nusikalstama veika, susidedanti iš 28 vienarūšių... 417. Šioje byloje nustatyta, kad kaltinamoji F. K., prisijungusi iš tam pačiam... 418. Nusikalstamą veiką kaltinamoji F. K. padarė tiesiogine tyčia: ji suprato,... 419. Kaltinamajame akte aprašant F. K. pareikštą kaltinimą, buvo nurodyta, kad... 420. Taip pat ištaisytinas ir kaltinamajame akte aprašant R. K. turto įgijimo... 421. Išanalizavęs ir įvertinęs šių duomenų visumą, teismas pripažįsta... 422. Kaltinamasis P. L. savo vardu buvo įsigijęs du abonentinius telefono Nr. ( -... 423. Nukentėjusiosios S. B., F. P. parodė, kad dėl skelbimuose nurodytų prekių... 424. Elektroninio pašto adresai, kuriais nukentėjusieji susirašinėjo su juos... 425. Bylos tyrimo metu nustatyta, kad kaltinamoji F. K. nusikalstamai veikai... 426. P. L. tvirtino nežinojęs ir net nesupratęs, kad jo sugyventinė F. K. jo... 427. Apkaltinamasis nuosprendis negali būti grindžiamas prielaidomis, teismo... 428. Kaltinamajam P. L. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas... 429. Bausmės skyrimas... 430. Kaltinamoji F. K., būdama nepilnametė, padarė vieną nesunkų nusikaltimą,... 431. F. K. kalta prisipažino ir davė parodymus, atitinkančius faktines... 432. Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriaus parengtoje socialinio... 433. Atsižvelgiant į visas šias aplinkybes, vadovaujantis BK 54 straipsnio 1 ir 2... 434. Kaltinamoji F. K. nusikaltimo padarymo metu buvo nepilnametė. Šiuo metu ji... 435. Siekiant kaltinamajai F. K. padėti laikytis visuomeninių elgesio ir teisės... 436. Kaltinamajai F. K. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas... 437. Naują nusikalstamą veiką F. K. padarė prieš priimant 2018 m. rugpjūčio 9... 438. Vadovaujantis BK 68 straipsnio 3 dalimi, kartu su bausme F. K. taikoma ir... 439. Pagal BK 72 straipsnio 1 dalį turto konfiskavimas yra priverstinis... 440. Kratos, atliktos 2018 m. sausio 3 d. kaltinamųjų F. K. ir P. L. gyvenamojoje... 441. Nusikalstamos veikos priemonėmis paprastai pripažįstami įrenginiai,... 442. Civiliniai ieškiniai... 443. Nukentėjusioji A. K. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L.... 444. Civilinis ieškinys turtinei žalai atlyginti tenkinamas visiškai.... 445. Pagal Civilinio kodekso 6.249 straipsnį, turtinė žala yra skirtumas tarp... 446. Kaltinamasis P. L. išteisintas, neįrodžius, kad jis dalyvavo nusikaltimo,... 447. Nukentėjusioji E. M. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L.... 448. Civilinis ieškinys turtinei žalai atlyginti tenkinamas visiškai.... 449. Pagal Civilinio kodekso 6.249 straipsnį, turtinė žala yra skirtumas tarp... 450. Kaltinamasis P. L. išteisintas, neįrodžius, kad jis dalyvavo nusikaltimo,... 451. Nukentėjusioji R. K. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamajam P. L. pareiškė... 452. Civilinis ieškinys turtinei žalai atlyginti tenkinamas visiškai.... 453. Pagal Civilinio kodekso 6.249 straipsnį, turtinė žala yra skirtumas tarp... 454. Civilinis ieškinys dėl neturtinės žalos atlyginimo tenkinamas iš dalies.... 455. Nukentėjusioji R. K. nurodo, jog dėl apgaulės būdu netektų piniginių... 456. Deliktinėje atsakomybėje galioja principas, kad kuo svarbesnė vertybė, tuo... 457. Nustatyta, jog R. K. atžvilgiu įvykdyta nusikalstama veika, naudota apgaulė.... 458. Kaltinamoji F. K. nusikaltimą padarė būdama nepilnametė. Šiuo metu ji yra... 459. Įvertinus visas šias aplinkybes, vadovaujantis teisingumo, protingumo ir... 460. Kaltinamasis P. L. išteisintas, neįrodžius, kad jis dalyvavo nusikaltimo,... 461. Nukentėjusioji D. B. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L.... 462. 2019 m. kovo 18 d. teismo posėdžio metu nukentėjusioji pareiškė, kad... 463. Nukentėjusioji D. Š. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L.... 464. D. Š. informavo teismą, kad kaltinamasis P. L. atlygino jai padarytą žalą... 465. Nukentėjusioji J. B. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L.... 466. 2017 m. gruodžio 18 d. kaltinamasis P. L. atlygino J. B. padarytą žalą (5... 467. Nukentėjusioji M. M. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L.... 468. M. M. informavo teismą, kad kaltinamasis P. L. atlygino jai padarytą žalą.... 469. Nukentėjusioji B. R. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L.... 470. B. R. informavo, kad kaltinamasis P. L. 2018 m. birželio 11 d. atlygino jai... 471. Nukentėjusioji V. V. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L.... 472. Nukentėjusioji V. V. informavo, kad kaltinamoji F. K. 2018 m. birželio 11 d.... 473. Nukentėjusioji A. B. ikiteisminio tyrimo metu kaltinamiesiems F. K. ir P. L.... 474. A. B. informavo teismą, kad kaltinamasis P. L. atlygino jai padarytą žalą.... 475. Kratos, atliktos 2018 m. sausio 3 d. kaltinamųjų F. K. ir P. L. gyvenamojoje... 476. Nukentėjusiosios A. K., E. M. ir R. K. yra pareiškusios byloje civilinius... 477. Dokumentai ir daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti, saugomi... 478. 1.... 479. AB banko „Swedbank“ kortelė Nr. ( - ) ir AB banko DNB mokėjimo kortelė... 480. 2.... 481. Mobiliojo ryšio SIM kortelės Nr. ( - ) laikiklis, nuosprendžiui... 482. 3.... 483. Vaikiškas gultukas „Babybjorn“ ir jo įpakavimo dėžė bei naudojimo... 484. 4.... 485. P. L. sąskaitos Nr. ( - ) banke „Luminor“ operacijų ataskaitos; siuntos... 486. 5.... 487. Dovanų maišelis ir servetėlių pakelis, gauti ir pateikti nukentėjusiosios... 488. 6.... 489. Laikmenos (CD ir DVD) su informacija, gauta atliekant Baudžiamojo proceso... 490. 7.... 491. Planšetinis kompiuteris „Lenovo Yoga“ su maitinimo bloku (pakrovimo... 492. Tušti policijos paketai ir SIM kortelės Nr. ( - ) ir Nr. ( - ),... 493. Proceso išlaidos 610,03 Eur, išmokėtos iš teismo lėšų nukentėjusiųjų... 494. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 303... 495. F. K. pripažinti kalta padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos... 496. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 92 straipsnio 1 ir 2... 497. Kaltinamajai F. K. paskirtą kardomąją priemonę – rašytinį... 498. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 72 straipsnio 1 ir 2... 499. P. L. išteisinti neįrodžius, kad jis dalyvavo padarant nusikaltimą,... 500. Kaltinamajam P. L. paskirtą kardomąją priemonę rašytinį pasižadėjimą... 501. Nukentėjusiųjų A. K. ir E. M. pareikštus civilinius ieškinius tenkinti... 502. Nukentėjusiosios R. K. pareikštą civilinį ieškinį tenkinti iš dalies ir... 503. Procesą dėl nukentėjusiųjų D. B., D. Š., J. B., M. M., B. R., V. V., A.... 504. Laikiną nuosavybės teisės F. K. turtui 260 Eur apribojimą taikyti iki... 505. Dokumentus ir daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti,... 506. AB banko „Swedbank“ kortelę Nr. 5167931003176379 ir AB banko DNB mokėjimo... 507. Mobiliojo ryšio SIM kortelės Nr. ( - ) laikiklį, nuosprendžiui... 508. Vaikišką gultuką „Babybjorn“ ir jo įpakavimo dėžę bei naudojimo... 509. P. L. sąskaitos Nr. ( - ) banke „Luminor“ operacijų ataskaitas; siuntos... 510. Dovanų maišelį ir servetėlių pakelį, gautus ir pateiktus... 511. Laikmenas (CD ir DVD) su informacija, gauta atliekant Baudžiamojo proceso... 512. Planšetinį kompiuterį „Lenovo Yoga“ su maitinimo bloku (pakrovimo... 513. Tuščius policijos paketus ir SIM korteles Nr. ( - ) ir Nr. ( - ),... 514. Priteisti iš kaltinamosios F. K. proceso išlaidas 610,03 Eur.... 515. Nuosprendį per dvidešimt dienų nuo paskelbimo dienos proceso dalyviai gali...