Byla 2-3/2009

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Virginijos Čekanauskaitės, Artūro Driuko ir Vyto Miliaus (teisėjų kolegijos pirmininkas ir pranešėjas), teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka nagrinėdama ieškovo uždarosios akcinės bendrovės ,,Kriptonika“, trečiųjų asmenų uždarosios akcinės bendrovės ,,Universalios valdymo sistemos“ ir uždarosios akcinės bendrovės ,,Kapitalo valdymo grupė“ atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2008 m. rugsėjo 15 d. nutarties, kuria sustabdytas civilinės bylos Nr. 2-197-623/2008 pagal ieškovo uždarosios akcinės bendrovės „Kriptonika“ ieškinį atsakovams akcinei bendrovei SEB „Vilniaus bankas“, uždarajai akcinei bendrovei „Penki kontinentai“, uždarajai akcinei bendrovei „NCC titanas“, uždarajai akcinei bendrovei „Tigesta“, UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“, S. B. , tretiesiems asmenims uždarajai akcinei bendrovei „Universalios valdymo sistemos“, uždarajai akcinei bendrovei „Kapitalo valdymo grupė“, uždarajai akcinei bendrovei „Avere“ dėl neteisėto kredito išmokėjimo sustabdymo ir vienašalio kreditavimo sutarčių nutraukimo, banko paslapties neteisėto atskleidimo ir žalos, atsiradusios atskleidus banko paslaptį, priteisimo, trečiojo asmens prievolės už pagrindinį skolininką įvykdymo ir hipotekos lakštų indosamentų pripažinimo neteisėtais nagrinėjimas,

Nustatė

2Lietuvos apeliaciniame teisme 2009 m. kovo 31 d., balandžio 7 d. ir balandžio 8 d. buvo gauti ieškovo UAB ,,Kriptonika“ bei atsakovų UAB ,,Penki kontinentai“, UAB ,,Penkių kontinentų bankinės technologijos“ ir UAB ,,NCC titanas“ prašymai atidėti civilinės bylos Nr. 2-3/2009 pagal UAB ,,Kriptonika“, trečiųjų asmenų UAB ,,Universalios valdymo sistemos“ ir UAB ,,Kapitalo valdymo grupė“ atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2008 m. rugsėjo 15 d. nutarties nagrinėjimą iki 2009 m. gegužės 1 d. Prašymuose nurodoma, jog ginčo šalys baiginėja taikos sutarties pasirašymą, iš esmės yra susitarta dėl esminių sąlygų, todėl jau artimiausiu metu turėtų būti pasirašyta taikos sutartis ir atlikti veiksmai dėl visų bylų, tarp jų ir šios bylos užbaigimo.

3Prašymai tenkinami.

4CPK 140 straipsnio 3 dalis nustato, kad bet kurioje proceso stadijoje šalys gali baigti bylą taikos sutartimi. Kadangi tiek ieškovas, kuris šioje byloje yra apeliantai, tiek ir atsakovai išreiškė ketinimus taikiai išspręsti kilusį ginčą, teisėjų kolegija, atsižvelgdama į tai, kad esama galimybių taikiai užbaigti tarp šalių kilusį ir šioje civilinėje byloje nagrinėjamą ginčą, sprendžia, jog egzistuoja pakankamas pagrindas atidėti civilinės bylos nagrinėjimą (CPK 156 str. 1 d.).

5Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 156, 302 straipsniais,

Nutarė

6Bylos nagrinėjimą atidėti 2009 m. gegužės 8 d. 14 val.

Proceso dalyviai
Ryšiai