A. Rimiškiui skirta administracinė nuobauda lieka galioti

2012 m. liepos 20 d. Klaipėdos apygardos teismas atmetė administracinėn atsakomybėn patraukto A. Rimiškio apeliacinį skundą dėl Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2012 m. birželio 5 d. nutarimo, kuriuo už transporto priemonės vairavimą neblaiviam ir Kelių eismo taisyklių pažeidimą buvo paskirta nuobauda – 2500 Lt bauda ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas 2 metams ir 6 mėnesiams.

Apeliantas aukštesniajam teismui nurodė, kad apylinkės teismas, pripažindamas jį kaltu, neišsamiai ir neteisingai įvertino byloje surinktus įrodymus, pažeidė lygiateisiškumo principą, vertino tik apeliantą kaltinančius, o ne teisinančius įrodymus. Prašė panaikinti apylinkės teismo nutarimą ir administracinę bylą nutraukti.

Klaipėdos apygardos teismas nutartyje pažymėjo, kad apeliantui nepriimtinos apylinkės teismo išvados dėl įrodymų vertinimo, faktinių aplinkybių nustatymo savaime negali būti laikomos prieštaraujančiomis įstatymui. Apygardos teismas konstatavo, kad pirmosios instancijos teismo procesinis sprendimas priimtas išsamiai ir tinkamai ištyrus visas bylos aplinkybes, vadovaujantis įstatymu ir teisine sąmone bei teisingumo ir protingumo kriterijais.

Primintina, kad 2012 m. balandžio 15 d. A. Rimiškiui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už tai, kad jis, būdamas vidutinio neblaivumo laipsnio, kelyje Šiauliai–Palanga vairavo automobilį. Ši Klaipėdos apygardos teismo nutartis neskundžiama.

Informaciją pateikė: Gintarė Daugėlaitė Klaipėdos apygardos teismo pirmininko patarėja Tel. (8 46) 39 09 62 El. p. [email protected]