Karjeros dieną gimnazistai stebėjo teismo posėdį apygardos teisme

Karjeros diena Panevėžio 5-osios gimnazijos devintokams prasidėjo apygardos teismo posėdžių salėje. Prieš prasidedant posėdžiui susėdę į žiūrovų vietas devintokai galėjo stebėti iki tol tik per televizorių jiems matytus vaizdus – kaip konvojaus pareigūnai į salę atveda penkis antrankiais surakintus suimtus kaltinamuosius, kaip susodina juos į specialių „narvą“, kaip kaltinamieji bendrauja su savo gynėjais advokatais.

Posėdžio metu jaunuoliai susikaupę klausėsi teisėjo A. Gapučio vedamo proceso, atidžiai sekė bylos šalių – prokuroro G. Jasaičio, kaltinamųjų ir jų gynėjų pasisakymų. Nors teismo posėdis tęsėsi beveik dvi valandas, gimnazistai tikino, kad laikas neprailgo.

Pasibaigus posėdžiui, devintokai mielai pasinaudojo proga pabendrauti su šią baudžiamąją bylą nagrinėjančiu teisėju A. Gapučiu, užduoti jam klausimų. Jaunuolius domino ir byla, ir teisėjo darbas apskritai.

Prieš atsisveikindami gimnazistai dar apsilankė teismo raštinėje ir archyve.

Informaciją pateikė: Panevėžio apygardos teismo atstovė ryšiams su visuomene Jolita Gudelienė El. p. jolita.gudeliene@teismas.lt