Buvusio teisėjo nagrinėta pagarsėjusi byla bus nagrinėjama iš naujo

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien panaikino Vilniaus apygardos teismo 2012 m. sausio 12 d. nuosprendį ir bylą, kurioje Romanas Šnipkis (gim. 1976 m.) už vekselio 33 tūkst. eurų sumai suklastojimą buvo nuteistas pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausme, grąžino iš naujo nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

Tokį sprendimą Apeliacinis teismas priėmė po įrodymų tyrimo atnaujinimo, kurio metu nuteistasis R. Šnipkis davė paaiškinimus, kad iš advokato pasisakymų jis supratęs, jog Vilniaus apygardos teisme jo bylą nagrinėjęs ir šiuo metu korupcija įtariamas dabar jau buvęs teisėjas už piniginį atlygį sutiko šioje byloje priimti R. Šnipkiui palankų sprendimą.

Nors Apeliacinis teismas nevertina šių parodymų patikimumo, ši ir kitos aplinkybės, kurios tapo žinomos teismui po prokuratūros pateiktos informacijos, kelia pagrįstą abejonę dėl teisėjo nešališkumo. Dėl šios priežasties nuosprendis naikinamas, o byla perduodama nagrinėti iš naujo.

Primename, kad balandžio pabaigoje po kilusio VAT teisėjo galimo kyšininkavimo skandalo Lietuvos apeliacinis teismas atnaujino įrodymų tyrimą šioje byloje ir nusprendė apklausti nuteistąjį dėl galimo poveikio pirmosios instancijos teismo teisėjui.

Ir R. Šnipkis bei jo gynėja, ir prokuroras baigiamųjų pasisakymų metu prašė panaikinti pirmosios instancijos nuosprendį bei šią bylą perduoti iš naujo nagrinėti apygardos teismui.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis dar gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Informaciją pateikė: Kristina Petrošienė Lietuvos apeliacinio teismo atstovė spaudai Tel. 8 70 66 32 30 El. p. kristina.petrosiene@apeliacinis.lt