Serbijos futbolininko ieškinį sporto klubui „Ekranas“ teismas tenkino iš dalies

Panevėžio miesto apylinkės teismo sprendimu Panevėžio sporto klubas „Ekranas“ serbų sportininkui D.M. turės sumokėti skolą už komandoje sėkmingai sužaistą 2010 metų sezoną.

Panevėžio miesto apylinkės teismas vasario 19 dieną baigė nagrinėti civilinę bylą pagal Serbijos piliečio D.M. ieškinį asociacijai Panevėžio futbolo klubui „Ekranas“ dėl 10 tūkstančių eurų skolos ir 571,92 euro palūkanų. Sportininko teigimu, klubas nesumokėjo jam priklausančių premijų už 2010 ir 2011 metus.

D.M. nurodė 2009 metų lapkričio mėnesį su klubu „Ekranas“ sudaręs Sporto veiklos sutartį, pagal kurią jis įsipareigojo rengtis sporto varžyboms ir dalyvauti jose paklusdamas atsakovo – futbolo klubo vidaus tvarkai, o klubas įsipareigojo mokėti sportininkui atlyginimą ir užtikrinti sąlygas pasirengti bei dalyvauti varžybose.

Sutarties šalys susitarė, kad tokiu atveju, jei atsakovo komanda 2010 ar 2011 metų „A lygos“ čempionate užims ne žemesnę nei 3 vietą, o ieškovas ne mažiau kaip 50 procentų oficialių varžybų pradės startinėje pagrindinės komandos sudėtyje, atsakovas įsipareigojo sumokėti ieškovui 5 tūkstančių eurų premiją už kiekvieną sezoną.

Sportininko teigimu, pagal sutartį už 2010 ir 2011 metų sezonus jis turėjo gauti 10 tūkstančių eurų, tačiau futbolo klubas „Ekranas“ šios premijos jam nesumokėjo. Atsakovas – klubas „Ekranas“ nurodė, kad ieškovui už 2010 metus buvo sumokėta iš klubo prezidento A.L. asmeninių lėšų.

Išanalizavęs įrodymus teismas nustatė, kad ieškovas turi teisę į premiją už „Ekrano“ futbolo komandoje žaistą 2010 metų sezoną, ir nėra įrodymų, jog ši premija jam buvo sumokėta. Tuo tarpu ieškinio dalis dėl premijos už 2011-ųjų futbolo sezoną netenkintina, nes D.M. žaidė mažiau kaip 50 procentų oficialių varžybų.

Teismas pabrėžia, kad futbolininko ir klubo „Ekranas“ sutartyje kalbama tik apie sužaistas oficialias varžybas. 2011 metais Rusijoje vykęs tarptautinis futbolo turnyras „Sandraugos taurė 2011“, kuriame „Ekrano“ komandos sudėtyje žaidė D.M., pagal tarptautinės futbolo federacijos FIFA ir Lietuvos futbolo federacijos reglamentus negali būti laikomas oficialiomis rungtynėmis.

„Byloje esantys įrodymai patvirtina, kad ieškovas 2011 m. futbolo sezono metu komandos startinėje sudėtyje pradėjo mažiau kaip 50 procentų oficialių varžybų, todėl nors atsakovo komanda „A Lygos“ čempionate iškovojo pergalę, 5000 eurų premija už 2011 metus ieškovui nepriklauso“, – konstatuojama teismo sprendime.

Teismas nusprendė D.M. ieškinį patenkinti iš dalies ir priteisti jam iš atsakovo – Panevėžio futbolo klubo „Ekranas“ 5 tūkstančius eurų skolos ir 410,11 euro palūkanų. Taip pat klubas „Ekranas“ turės sumokėti sportininkui 5 procentų metines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo dienos ir 105,50 Lt laikinųjų apsaugos priemonių taikymo išlaidų.

Sprendimas dar neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Diana Armonienė,

Panevėžio miesto apylinkės teismo atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaida