Byla 1-687-795/2017
Dėl aplinkybių, nepriklausančių nuo jo valios, kadangi V. M. pervesti į V. G. sąskaitą pinigai 200 Eur buvo nurašyti į antstolio depozitinę sąskaitą. Tokiu būdu H. B. pasikėsino apgaule savo naudai įgyti 200 Eur vertės V. M. turtą. Neteisėtas disponavimas svetimomis elektroninėmis mokėjimo priemonėmis ir jų duomenimis (BK 214 straipsnio 1 dalis)

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Kristina Baškienė, sekretoriaujant Alinai Bružienei, dalyvaujant Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorui Kęstučiui Veitui, nukentėjusiajam A. B., kaltinamajam H. B. ir jo gynėjui advokatui Vaclovui Jonušauskui,

2viešame teisiamajame posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje H. B., gimęs ( - ), K., asmens kodas ( - ) gyvenantis ( - ), deklaravęs gyvenamąją vietą ( - ) savivaldybėje, nesusituokęs, besimokantis ( - ) universitete, I-me kurse, teistas 2011-11-02 Didžiojoje Britanijoje už tyčinį nuosavybės sugadinimą ir nesunkų kūno sužalojimą, 2013-04-03 Didžiojoje Britanijoje už sukčiavimą, įskaitant apgaulę;

3kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalį, 182 straipsnio 3 dalį, 1981 straipsnio 1 dalį, 214 straipsnio 1 dalį ir 215 straipsnio 1 dalį.

4Teismas

Nustatė

5H. B. neteisėtai įgijo ir laikė svetimas elektronines mokėjimo priemones ir jų naudotojo tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis, pakankamus finansinei operacijai inicijuoti:

62016 m. birželio 8 d., melagingai pažadėjęs V. G. užsidirbti pinigų, įtikino jį atsidaryti savo vardu bankuose, sąskaitas bei sudaryti elektroninės bankininkystės sutartis, o jas sudarius, iš V. G. paėmė jo vardu išduotas AB SEB banko ir AB NORDEA banko mokėjimo priemones bei AB SWEDBANK banko, AB SEB banko, AB DNB banko elektroninės mokėjimo priemonės naudotojo tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis – vartotojo identifikavimo numerius, PIN kodus, identifikavimo kodų korteles, prisijungimo kodus, pakankamus finansinėms operacijoms inicijuoti ir juos laikė prie savęs ir namuose, ( - ), iki 2017 m. sausio 26 d., kol šias svetimas elektronines mokėjimo priemones ir jų naudotojo tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis, pakankamus finansinei operacijai inicijuoti, kratos metu paėmė policijos pareigūnai.

7Be to, H. B. apgaule savo naudai įgijo svetimą turtą, neteisėtai prisijungė prie informacinės sistemos bei neteisėtai panaudojo svetimą elektroninę mokėjimo priemonę finansinėms operacijoms inicijuoti:

82016 m. birželio 28 d., ( - ), iš kompiuterinės sistemos kurios IP adresas ( - ), internetinėje svetainėje www.skelbiu.lt patalpino tikrovės neatitinkančius skelbimus apie parduodamą turtą:17:15:04 val. patalpino skelbimą apie parduodamą vaikišką vežimėlį ,,Bugaboo“, ir 17:29:41 val. patalpino skelbimą apie parduodamą dviratį ,,Ghost”.

92016 m. birželio 28 d., pagal skelbimą paskambinus L. K., H. B. melagingai pažadėjo parduoti jai vaikišką vežimėlį ,,Bugaboo” už 120 Eur ir pristatyti į Kauną už 12 Eur. L. K., būdama suklaidinta, 2016 m. birželio 28 d. pervedė 132 Eur į V. G. banko sąskaitą ( - ), esančią AB SWEDBANK banke.

10Tęsdamas nusikalstamą veiką, 2016 m. birželio 29 d., pagal tą patį tikrovės neatitinkantį skelbimą paskambinus A. K., melagingai pažadėjo parduoti jai vaikišką vežimėlį ,,Bugaboo” už 120 Eur ir pristatyti į Vilnių už 15 Eur. A. K., būdama suklaidinta, 2016 m. birželio 30 d. pervedė pinigus 135 Eur į V. G. banko sąskaitą ( - ), esančią AB SEB banke.

11Tęsdamas nusikalstamą veiką, pagal tikrovės neatitinkantį skelbimą paskambinus A. B., jam melagingai pažadėjo parduoti dviratį ,,Ghost” už 135 Eur bei pristatyti į Vilnių už 12 Eur. A. B., būdamas kaltinamojo suklaidintas, 2016 m. birželio 29 d. į V. G. banko sąskaitą ( - ), esančią AB SEB banke, pervedė 147 Eur.

122016 m. birželio 28 d. H. B., iš kompiuterinės sistemos, kurios IP adresas ( - ), neteisėtai, pažeisdamas informacinės sistemos apsaugos priemones, t. y. panaudodamas ID, slaptažodį, prisijungimo prie internetinės bankininkystės kodus, identifikavo save kaip teisėtą duomenų naudotoją V. G., prisijungė prie banko informacinės sistemos ir iš V. G. sąskaitos Nr. ( - ), esančios banke „Swedbank“ pervedė 11 Eur bei 7 Eur į savo sąskaitą Nr. ( - ), esančią banke AB „Swedbank“.

13Tęsdamas nusikalstamą veiką, 2016 m. birželio 30 d., 15.08.50 val., iš kompiuterinės sistemos kurios IP adresas ( - ), neteisėtai, pažeisdamas informacinės sistemos apsaugos priemones, t. y. panaudodamas ID, slaptažodį, prisijungimo prie internetinės bankininkystės kodus, identifikavo save kaip teisėtą duomenų naudotoją V. G., prisijungė prie banko informacinės sistemos ir iš V. G. sąskaitos Nr. ( - ), esančios banke AB „SEB“ pervedė 259 Eur į savo sąskaitą Nr. ( - ), esančią banke AB SEB banke.

14Be to, H. B. apgaule savo naudai pasikėsino įgyti svetimą turtą:

152016 m. liepos 23 d., 11:09:38 val., ( - ), turėdamas neteisėtai įgytus V. G. elektroninės mokėjimo priemonės naudotojo tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis - vartotojo identifikavimo kodus, asmeninius prisijungimo slaptažodžius, prisijungimo prie elektroninės bankininkystės bankų suteiktus slaptažodžius, pakankamus finansinei operacijai inicijuoti, iš kompiuterinės sistemos kurios IP adresas ( - ), internetinėje svetainėje www.skelbiu.lt patalpino tikrovės neatitinkantį skelbimą apie parduodamą dviratį “Bulls Sharptail”. 2016 m. rugpjūčio 17 d. pagal skelbimą paskambinus V. M., melagingai jam pažadėjo parduoti dviratį ,,Bulls Sharptail” už 190 Eur ir pristatyti į Vilnių už 10 Eur. V. M., būdamas kaltinamojo suklaidintas, 2016 m. rugpjūčio 19 d. pervedė 200 Eur į V. G. banko sąskaitą ( - ), esančią AB SEB banke. H. B. nusikalstamos veikos nebaigė dėl aplinkybių, nepriklausančių nuo jo valios, kadangi V. M. pervesti į V. G. sąskaitą pinigai 200 Eur buvo nurašyti į antstolio depozitinę sąskaitą. Tokiu būdu H. B. pasikėsino apgaule savo naudai įgyti 200 Eur vertės V. M. turtą. Neteisėtas disponavimas svetimomis elektroninėmis mokėjimo priemonėmis ir jų duomenimis (BK 214 straipsnio 1 dalis)

16Kaltinamasis H. B. kaltu neprisipažino ir parodė, kad V. G. pažįsta, jie yra draugai. H. B. žino, kad V. G. dirba, žaidžia futbolą, ir nėra valkataujantis asmuo. H. B. nežino, kur gyvena V. G. ir nėra buvęs pas jį namuose, nežino, kur V. G. dirba. V. G. svečiuodavosi H. B. namuose, ( - ), ateidavo ir į butą, ( - ). Jis galėjo pasinaudoti H. B. kompiuteriu ir internetu. V. G. buvo palikęs kaltinamojo bute savo banko korteles ir elektroninės bankininkystės duomenis. V. G. vardu išduotomis bankų kortelėmis ir jų turėtojo tapatybės patvirtinimo duomenimis H. B. niekada nesinaudojo. Jis nebuvo patalpinęs internetinėje svetainėje skelbimų apie parduodamus daiktus. Su nukentėjusiaisiais nekalbėjo, jiems parduoti įvairius daiktus nežadėjo ir pinigų iš nukentėjusiųjų negavo. Pradėjus ikiteisminį tyrimą, H. B. savo iniciatyva atlygino visiems nukentėjusiesiems kito asmens padarytą žalą. Kas apgavo nukentėjusiuosius, kaltinamasis nežino. Klaipėdos miesto viešojoje bibliotekoje yra buvęs, naudojosi ten įrengtu internetiniu ryšiu. Kaltinamasis neprisimena, ar V. G. prašė apmokėti skelbimą.

17Teismo posėdžio metu, vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodekso 277 straipsnio 4 dalimi, balsu perskaityti liudytojo V. G. ikiteisminio tyrimo metu duoti parodymai. Apklausiamas ikiteisminio tyrimo pareigūno, V. G. parodė, kad 2016 m. birželio mėnesio pradžioje, prie PC Žemaitija, Klaipėdoje, prie jo priėjo vaikinas ir pasiūlė užsidirbti pinigų. Vaikinas buvo apie 30 metų amžiaus, aukštesnis už V. G., juodų trumpai kirptų plaukų, vidutinio kūno sudėjimo. Šį vaikiną liudytojas gali atpažinti. V. G. tuo metu gyveno gatvėje. Mano, kad vaikinas būtent dėl asocialaus V. G. gyvenimo būdo ir pateikė jam pasiūlymą užsidirbti. Vaikinas pasidomėjo, ar V. G. turi pasą, o sulaukęs teigiamo atsakymo, paaiškino, kad jam reikės atidaryti sąskaitą banke. Vaikinas paaiškino, kad jis nori internetu pardavinėti kažkokius daiktus, pažadėjo V. G. sumokėti pusę nuo kiekvieno parduoto daikto gautų pajamų. V. G. su vaikino pasiūlymu sutiko, tikėjosi tokiu būdu gauti pinigų. Jie susitarė susitikti kitą dieną autobusų stotelėje prie PC Žemaitija. Sutartoje vietoje susitikę, kartu nuėjo į geležinkelio stotį. Stoties tualete vaikinas perdavė V. G. švarius drabužius, skutimosi ir prausimosi priemones. V. G. tualete nusiprausė, nusiskuto barzdą, persirengė vaikino atneštais švariais drabužiais. Jie kartu nuėjo į banką ,,Swedbank“, esantį PC ,,Studlendas“, banką ,,SEB“, esantį PC „Žemaitija“, banką ,,DnB“ , esantį Liepų g. 10, banką ,,Nordea“, esantį Sausio 15-osios g. Visuose bankuose, išskyrus banką ,,DnB“, vaikinas visada stovėjo šalia V. G., net ir šiam pasirašant sutartis. Banke ,,DnB“ vaikinas bendravo su kitu banko konsultantu. Visuose bankuose V. G. buvo įteiktos sutartys, prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenys, PIN kodai, slaptažodžiai. Banko kortelių, kuriomis galima atsiskaityti parduotuvėse, jis negavo. Banko darbuotojai paaiškino, kad korteles galės atsiimti po savaitės, kai jos bus pagamintos. Išėjus iš paskutiniojo banko, vaikinas paprašė V. G. duoti savo asmens tapatybės kortelę, tam, kad šis niekur nepradingtų. V. G., nieko blogo neįtardamas, atidavė vaikinui savo asmens tapatybės kortelę. Vaikinas pasiėmė ir visas bankų sutartis, internetinės bankininkystės prisijungimo kodus, slaptažodžius ir kitus dokumentus, kuriuos V. G. gavo bankuose. V. G. paliko tik banko ,,Nordea“ sąskaitos sutartį su elektroninės bankininkystės duomenimis. Jie pasikeitė telefono numeriais ir išsiskyrė. Bankuose, pasirašydamas sutartis, V. G. nurodė savo gyvenamosios vietos adresą ( - ), nes tokį adresą nurodyti liepė minėtas vaikinas. Tą pačią dieną vaikinas nupirko V. G. pavalgyti, davė kelias cigaretes. Trečią kartą jie susitiko V. G. iniciatyva, kadangi jam reikėjo pinigų maistui, o vaikinas žadėjo pinigais aprūpinti. Susitikimo metu vaikinas parodė 10 Eur banknotą ir V. G. asmens tapatybės kortelę, bei paklausė, ką jis renkasi pinigus, ar tapatybės kortelę. V. G. pasirinko pinigus, todėl jo asmens tapatybės kortelė liko pas vaikiną. Po to vaikinui skambino daug kartų, kol šis pagaliau atsiliepė ir pažadėjo susitikti Mažvydo alėjoje, už ,,IKI“ parduotuvės. Susitikimo metu vaikinas jam davė vieną pilną alaus skardinę ir apie 10 tuščių alaus skardinių, 3 obuolius. Vaikinas pasakė, kad reikia pakentėti, kol „įsivažiuos“ prekyba internetu. Daugiau su šiuo vaikinu susitikęs nebuvo. V. G. skelbimų internete patalpinęs nebuvo. Minėto vaikino anksčiau nepažinojo, jo namuose nesilankė (t. 2, b. l. 26-29).

18Liudytojas V. G. atpažino kaltinamąjį H. B., pagal jo nuotrauką, kaip asmenį, apie kurį jis davė parodymus (t. 2, b. l. 30-33).

19Liudytoja ikiteisminio tyrimo pareigūnė E. M. parodė, kad ji atliko ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje, kurioje H. B. kaltinamas sukčiavimu. Liudytoja atliko ir V. G. apklausą. Kadangi nebuvo žinoma liudytojo V. G. gyvenamoji vieta, E. M. elektroniniu paštu informavo Klaipėdos apskrities policijos pareigūnus, kad šie, nustatę V. G. buvimo vietą, jį informuotų apie pareigą atvykti į policijos įstaigą. Netrukus V. G. jai paskambino. E. M. jam pranešė apie apklausos vietą ir laiką ir V. G. nurodytu laiku atvyko į policijos įstaigą. Apklausos metu jis išsamiai paaiškino įvykio aplinkybes, nurodė asmens, kuriam perdavė savo elektronines mokėjimo priemones ir jų duomenis, bei asmens tapatybės kortelę, požymius ir šį asmenį atpažino nė kiek nedvejodamas, surado ir informavo apie apklausą. E. M. užfiksavo liudytojo parodymus apklausos protokole ir protokolą V. G. perskaitė. Jis pastabų dėl apklausos protokolo turinio nepareiškė. Prieš apklausą V. G. pateikė savo asmens tapatybės kortelę, išduotą 2016-10-07. E. M. iš jo išvaizdos suprato, kad V. G. gyvena asocialų gyvenimą. Tai patvirtino ir pats V. G., paaiškinęs, kad gyvena gatvėje.

202017-01-26 kratos kaltinamojo H. B. gyvenamojoje vietoje, ( - ), metu, rasti ir paimti tyrimui reikšmingi daiktai ir dokumentai: 1) SEB banko sąskaitos Nr. ( - ) kodų generatorius, banko kortelė, internetinės bankininkystės kodų kortelė; 2) SWEDBANK banko sąskaitos ( - ) internetinės bankininkystės kodų kortelė ir šios sąskaitos išrašas, banko mokėjimo kortelė V. G. vardu, banko patvirtinimas dėl identifikavimo kodų nustatymo priemonės išdavimo V. G.; 3) Nordea banko mokėjimo kortelė Nr. ( - ), išduota V. G. vardu; 4) DnB banko sutartis dėl banko sąskaitos atidarymo V. G. vardu ir susitarimas dėl naudojimosi banko paslaugomis internete Nr. IL-6-7388673-0-1, data: 2016.06.08, V. G. vardu, banko naudojimosi SMS LINIJA sutartis V. G. vardu, AB DNB banko kodų kortelės; 5) užrašų knygutė su įrašais; 6) telefonai „Alcatel“ ir „Samsung“; 7) kompiuteris „Acer“ (t. 2, b. l. 186-189).

212017-04-10 apžiūrėti 2017-01-26 kratos H. B. gyvenamojoje vietoje metu rasti tyrimui reikšmingi daiktai ir dokumentai. Apžiūros protokole užfiksuota:

221. AB SEB banko kodų kortelė, ant kurios vienoje pusėje yra priklijuotas lapelis su užrašytais numeriais: 10404280, ( - ), kitoje pusėje yra 24 eilutes su užrašytais skaičiais, dešinės pusės viršutiniame kampe yra užrašytas Nr. 1440623, priklauso V. G..

232. AB SWEDBANK banko kodų kortelė ant kurios vienoje pusėje yra priklijuotas lapelis su numeriu ( - ). Iš abiejų pusių matyti užrašytas 72 eilutes su skaičiais, kurios susideda iš 6 skaičių, kortelės Nr. ( - ).

243. Mobilaus ryšio telefonas ,,Samsung“ Imei: ( - ). Išsiuntus prašymą dėl IMEI: ( - ) kontrolės, nustatyta, kad telefone buvo įdėta SIM kortelė su numeriu ( - ). Tyrimo nustatyta, jog tai yra tas pats numeris, iš kurio buvo apmokėtas melagingas skelbimas dėl vežimėlio pardavimo A. K..

254. Mobilaus ryšio telefonas ,,Alcatel“, kurio Imei: ( - ). Išsiuntus prašymą dėl IMEI: ( - ) kontrolės nustatyta, kad telefone buvo įdėta SIM kortelė su numeriu ( - ). Tyrimo metu nustatyta, kad minėtas telefono numeris ( - ) buvo nurodytas internetinėje svetainėje ,,Skelbiu. Lt“ skelbime dėl parduodamo dviračio ,,BULLS SHARPTAIL“.

265. Kompiuteris ,,Acer“. Įjungus kompiuterį darbalaukyje matyti 61 piktograma. Darbalaukis nufotografuotas ir patalpintas į Foto lentelę. Atidarius piktogramą pavadinimu: ,,sulankstomas dviratis“ matomas parašytas tekstas:

27,,Dviratis sulankstomas 6 bėgiu Dviratis sulankstomas. Gerai išlaikytas, saugotas, tvarkingas. Važinėtas keletą kartų, todėl kaip naujas. Smulkus įbrėžimas ant štangos. 6 SHIMANO greičio bėgiai. Priekinės ir galinės lempos. Dviratis yra Klaipėdoje, galimas siuntimas į kitus miestus. Kaina 110. Šakė Suntour XCM-DS 100 mm. Galinis pavarų perjungiklis Shimano Tourney RD-TX800, 8/greičiai. Priekinis pavarų perjungiklis Shimano Tourney FD-TX50, 3/greičiai. Vairo Rankena Suntour CW-Xcc, 42/34/24T. Ratlankiai STYX DDM-2. Ratų dydis 29 zoll. Padangos STYX Ace of Pace 29*2,25“.

28„Dviratis BULLS SHARPTAIL“ gerai išlaikytas, saugotas, tvarkingas. Smulkus įbrėžimai ant štangos. Priekinės ir galinės lempos. Važiuoja gražiai tolygiai, ratai tiesūs, bėgiai persijungia tiksliai, stabdžiai veikia labai gerai. Šakė Suntour XCM-DS 100mm. Galinis pavarų perjungiklis Shimano Tourney RD-TX800, 8/greičiai. Vairo Rankena Suntour CW-XCC, 42/34/24T. Ratlankiai STYX DDM-2. Ratų dydis 29 zoll. Padangos STYX Ace of Pace 29*2,25. Dviratis yra Palangoje, galimas siuntimas į kitą miestą“.

29Atidarius piktogramą pavadinimu: „user“ matyti 13 piktogramų, kurios nufotografuotos ir patalpintos į Foto lentelę.

30Atidarius piktogramą pavadinimu: ,,Mano dokumentai“ matyti aplanką pavadinimu: ,,L. K.“ , nufotografuotas ir patalpintas į Foto lentelę.

31Atidarius aplanką pavadinimu: ,,L. K. matyti dokumentas pavadinimu: ,,Outlook“, kurį atidarius matyti jog dokumentas yra tuščias.

326. AB SWEDBANK banko sąskaitos išrašas. Ant AB SWEDBANK banko sąskaitos išrašo parašyti vardas, pavardė: H. B., ( - ), sąskaitos numeris:( - ), sąskaitos išrašo laikotarpis 2016.01.01 - 2017.01.05, matyti rašikliu apvestos trys į H. B. priklausančią sąskaitą pervestos sumos: 2016.06.09 iš V. G. sąskaitos ( - ) pervesta 99 Eur, 2016.06.28 iš V. G. sąskaitos ( - ) pervesta 11 Eur, 2016. 06.28 iš V. G. sąskaitos ( - ) pervesta 7 Eur.

337. Užrašų knygelė. Užrašų knygelėje E raide pažymėtame lape matyti užrašas ,,8.30 Vitalka-stotis. Jam drabužiai, peiliukas, skutimosi skystis t.t. per visus bankus. 1. SWED, 2. SEB, 3. DNB, 4“.

348. AB NORDEA banko kortelė Nr. ( - ), išduota V. G. vardu.

359. AB DNB banko sutartis V. G. vardu.

3610. AB DNB banko susitarimas dėl naudojimosi banko paslaugomis internete Nr. IL-6-7388673-0-1, data: 2016.06.08, V. G. vardu.

3711. AB DNB banko naudojimosi SMS LINIJA sutartis MB-6-7388676-0-1, data: 2016-06-08 V. G. vardu.

3812. AB DNB banko sąskaitos ir jos valdymo sutartis, data: 2016.06.08. V. G. vardu.

3913. AB DNB banko 3 kodų kortelės.

4014. AB DNB banko kodų kortelė Nr. ( - ). Tyrimo metu nustatyta, kad minėtas PIN kodų rinkinys priklauso V. G..

4115. AB SWEDBANK banko patvirtinimas dėl identifikavimo kodų nustatymo priemonės išdavimo V. G. vardu.

4216. AB SWEDBANK banko patvirtinimas dėl identifikavimo kodų nustatymo priemonės išdavimo V. G., naudotojo ID elektroninės sąskaitų valdymo programos kliento ID: ( - ), identifikavimo kodų kortelės numeris: ( - ).

4317. AB SWEDBANK elektroninių paslaugų teikimo sutartis V. G. vardu, naudotojo ID:1396368, sąskaitos numeris ( - ).

4418. AB SEB banko elektroninių paslaugų teikimo sutartis. Elektroninių paslaugų teikimo sutartis Nr. ( - ) V. G. vardu.

4519. AB SEB banko sutartis V. G. vardu.

4620. AB SEB banko mokėjimo kortelė V. G. vardu.

4721. AB SWEDBANK banko kortelė su sąskaitų numeriais.

4826. AB SWEDBANK banko kortelė su sąskaitų numeriais.

4927. AB SWEDBANK kodų kortelė NR. ( - ), išduota V. G. vardu.

50(t. 3, b. l. 1-32).

51Išanalizavęs ir įvertinęs šių duomenų visumą, teismas pripažįsta įrodyta, kad kaltinamasis H. B. laikotarpiu nuo 2016 m. birželio 8 d. iki 2017 m. sausio 26 d., apgaule įtikinęs liudytoją V. G., kad ketina vykdyti internetinę prekybą, o jos pajamomis dalintis su V. G., įkalbėjo jį atidaryti sąskaitas bankuose AB SEB, AB Swedbank, AB DnB ir AB Nordea, ir, piktnaudžiaudamas sąskaitų savininko V. G. pasitikėjimu, paėmė elektronines bankų sąskaitų mokėjimo priemones bei jų naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenis, pakankamus finansinei operacijai inicijuoti: V. G. bankininkystės kodus, slaptažodžius ir saugos kodų kortelių duomenis. Kaltinamasis H. B. kaltu neprisipažino ir paaiškino, kad visus kratos jo namuose rastus V. G. vardu išduotus dokumentus, bankų korteles ir banko sąskaitų saugos kodų korteles į jo namus atsinešė bei čia paliko pats V. G.. Šiuos kaltinamojo parodymus paneigia kiti įrodymai. Liudytojas V. G. ikiteisminio tyrimo metu patvirtino, kad kaltinamasis H. B. jį surado gatvėje, nupirko jam prausimosi, skutimosi priemones ir švarius drabužius, nuvežė į keturis bankus, kuriuose V. G. pasirašė sąskaitų atidarymo sutartis ir gavo elektroninės bankininkystės duomenis. Šiuos dokumentus ir V. G. asmens tapatybės kortelę tą pačią dieną perdavė H. B.. V. G. gyvena asocialų gyvenimą gatvėje, todėl bankų sąskaitų paslaugomis ir elektroninėmis mokėjimo priemonėmis nesinaudoja (t. 2, b. l. 26-29). Liudytojas V. G. nuo įvykio praėjus aštuoniems mėnesiams atpažino kaltinamąjį H. B. kaip asmenį, kurio prašymu jis atidarė keturiuose bankuose sąskaitas ir jam perdavė bankų sąskaitų duomenis bei prisijungimo ir saugos kodus (t. 2, b. l. 30-33). Nors V. G. parodymų nepavyko išklausyti teisme (teismo posėdžio metu kitiems įrodymams patikrinti balsu perskaityti jo parodymai, duoti ikiteisminio tyrimo pareigūnui), tačiau liudytojo apklausą atlikusi ikiteisminio tyrimo pareigūnė E. M. patvirtino, kad V. G. parodymus davė laisva valia, sklandžiai ir išsamiai paaiškino įvykio aplinkybes, vaizdžiai apibūdino asmenį, kurio įtikintas atidarė banko sąskaitas ir kuriam perdavė sąskaitų duomenis, elektroninės bankininkystės kodų korteles, bei šį asmenį nė kiek nedvejodamas ir neabejodamas atpažino. 2017 m. sausio 26 d. atlikta krata kaltinamojo H. B. gyvenamojoje vietoje, kratos metu, rastos V. G. vardu išduotos elektroninės mokėjimo priemonės ir jų naudotojo tapatybės patvirtinimo priemonių duomenys: AB SEB banko sąskaitos Nr. ( - ) kodų kortelė Nr. ( - ); AB SEB banko elektroninių paslaugų teikimo sutartis Nr. ( - ); AB SEB banko mokėjimo kortelė; AB SWEDBANK banko sąskaitos Nr. ( - ) kodų kortelė Nr. ( - ); AB SWEDBANK banko patvirtinimas dėl identifikavimo kodų nustatymo priemonės išdavimo V. G. vardu; AB SWEDBANK banko patvirtinimas dėl identifikavimo kodų nustatymo priemonės išdavimo V. G., naudotojo ID elektroninės sąskaitų valdymo programos kliento identifikavimo kodų kortelė; AB SWEDBANK sąskaitos Nr. ( - ) elektroninių paslaugų teikimo sutartis; AB SWEDBANK kodų kortelė NR. 3298702;AB NORDEA banko kortelė Nr. ( - ), AB DNB banko sutartis; AB DNB banko susitarimas dėl naudojimosi banko paslaugomis internete Nr. IL-6-7388673-0-1; AB DNB banko naudojimosi SMS linija sutartis MB-6-7388676-0-1; AB DNB banko sąskaitos ir jos valdymo sutartis; AB DNB banko kodų kortelė Nr. ( - ) (t. 3, b. l. 1-32). Taigi, nors liudytojas V. G. elektronines mokėjimo priemones ir šių priemonių naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenis, pakankamus finansinei operacijai inicijuoti, perdavė H. B. pats, tačiau tai padarė suklaidintas kaltinamojo dėl šių duomenų panaudojimo aplinkybių ir tikslo. Ši kaltinamojo H. B. veika įrodyta. Veika kvalifikuojama pagal BK 214 straipsnio 1 dalį. L. K., A. K. ir A. B. turto įgijimas apgaule, neteisėtas svetimos elektroninės mokėjimo priemonės panaudojimas ir neteisėtas prisijungimas prie informacinės sistemos (BK 182 straipsnio 1 dalis, 1981 straipsnio 1 dalis ir 215 straipsnio 1 dalis)

52Kaltinamasis H. B. kaltu neprisipažino ir paaiškino, kad 2016 m. birželio 28 d. skelbimų internetinėje svetainėje www.skelbiu.lt apie parduodamus daiktus: vaikišką vežimėlį „Bugaboo“ ir dviratį „Ghost“ nepatalpino, su nukentėjusiaisiais L. K., A. K. ir A. B. nekalbėjo, jiems nieko nežadėjo ir pinigų iš jų negavo. Nukentėjusiesiems L. K., A. K. ir A. B. padarytą žalą atlygino, nes nukentėjusieji to reikalavo.

53Teismo posėdžio metu, vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodekso 277 straipsnio 4 dalimi, balsu perskaityti nukentėjusiosios L. K. ikiteisminio tyrimo metu duoti parodymai. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, L. K. parodė, kad 2016 m. birželio 28 d., skelbimų portale www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą, apie parduodamą vaikišką vežimėlį ,,Bugaboo cameleon“. Skelbime buvo nurodyta vežimėlio kaina 120 Eur. Skelbimo ID 24520821. Nukentėjusioji iš karto susisiekė su pardavėju, skelbime nurodytu kontaktiniu numeriu ( - ). Atsiliepęs vyriškis nurodė, kad pinigus 120 Eur už vaikišką vežimėlį ir 12 Eur už vežimėlio atsiuntimą, reikės pervesti į banko sąskaitą, kurios duomenis pažadėjo atsiųsti SMS žinute. Vyras nurodė, kad L. K. vaikišką vežimėlį galės atsiimti 2016 m. birželio 29 d., apie 08 val. Kauno autobusų stotyje, esančioje ( - ). L. K. gavo SMS žinutę, kad pinigus reikia pervesti į V. G. į banko sąskaitą ( - ). Tą pačią dieną L. K. iš savo sąskaitos Nr. ( - ), esančios banke Swedbank, į žinutėje nurodytą V. G. sąskaitą pervedė 132 Eur. Siuntinio atsiimti nuvyko jos vyras L. K.. Siuntinio kvite Nr. 682410 buvo nurodyta, kad siuntinys išsiųstas 2016 m. birželio 29 d., 05.15 val., iš Klaipėdos. Atsiimamo siuntinio su dėže svoris buvo vos tik 200 g. Ant dėžės buvo parašyta ,,Gavėjas L. K. tel. ( - )“. L. K. nedelsdamas dėžę atidarė. Joje vaikiško vežimėlio nebuvo, buvo įdėta tik vežimėlio nuotrauka. Supratusi, kad yra apgauta, L. K. svetainėje www.epolicija.lt parašė pareiškimą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo. Ikiteisminio tyrimo metu padaryta turtinė žala jai buvo atlyginta. Civilinio ieškinio nereiškia (t. 1, b. l. 37, 44-45).

54Nukentėjusioji L. K. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė skelbimo kopiją ir siuntinio dėžės nuotraukas, siuntinio kvito kopiją, bei susirašinėjimo SMS pranešimais su pardavėju kopiją. Skelbime nurodyta, kad parduodamas vaikiškas vežimėlis Bugabbo Cameleon, oranžinės spalvos, kaina 120 Eur. Skelbime nurodytas pardavėjo telefono Nr. ( - ), miestas - Vilnius; Nukentėjusiosios L. K. žinučių išklotinėje užfiksuotas jos susirašinėjimas su asmeniu, kuris naudojosi telefonu Nr. ( - ). Šis asmuo L. K. atsiuntė SMS žinutę, kurioje nurodė: „Swedbank, ( - ) V. G. dėl vaikiško vežimo“ (t. 1, b. l. 46-61).

55Teismo posėdžio metu, vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodekso 277 straipsnio 4 dalimi, balsu perskaityti nukentėjusiosios A. K. ikiteisminio tyrimo metu duoti parodymai. Apklausiama ikiteisminio tyrimo pareigūno, A. K. parodė, kad 2016 m. birželio 29 d., apie 13 val. internetiniame tinklalapyje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą „Bugaboo“ raudonos spalvos vaikišką vežimėlį už 120 Eur. Skelbime buvo nurodytas pardavėjo tel. Nr. ( - ). A. K. paskambino nurodytu telefono numeriu. Atsiliepė vyras. Jis pažadėjo vežimėlį atsiųsti pervedus į sąskaitą pinigus 120 Eur už vežimėlį ir 15 Eur už atsiuntimą. Sąskaitos numerį ir kitus duomenis pažadėjo atsiųsti SMS žinute. Netrukus A. K. gavo SMS žinutę, kurioje buvo nurodytas gavėjo sąskaitos numeris ( - ) ir anketiniai duomenys: V. G.. 2016 m. birželio 29 d. A. K. už vaikišką vežimėlį pervedė į žinutėje nurodytą sąskaitą banke 135 Eur, tačiau vežimėlio taip ir nesulaukė. 2016 m. birželio 30 d. pardavėjui norėdama sužinoti, ar vežimėlis yra išsiųstas, tačiau telefonas buvo išjungtas. Ikiteisminio tyrimo metu į jos sąskaitą buvo grąžinti 135 Eur (t. 2, b. l. 9, 14-16).

56Nukentėjusioji A. K., savo parodymams patvirtinti, ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė „SEB“ banko mokėjimo nurodymą Nr. 837. Nurodyme užfiksuota, jog į V. G. sąskaitą banke A. K. pervedė 135 Eur (t. 2, b. l. 36-37).

57Nukentėjusysis A. B. parodė, kad 2016m. birželio 29 d., internetinėje skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt jis perskaitė skelbimą apie parduodamą dviratį „Ghost“. Skelbime buvo nurodyta išsami informacija apie dviratį, jo kaina 140 Eur, bei pardavėjo telefono Nr. ( - ). A. B. telefonu susisiekė su pardavėju ir su juo susitarė, kad A. B. pervedus į pardavėjo banko sąskaitą pinigus 147 Eur, pardavėjas dviratį atsiųs į Vilnių. Pardavėjas žinute atsiuntė sąskaitos numerį. 2016 m. birželio 28 d., apie 19 val., A. B. pervedė į V. G. sąskaitą Nr. ( - ) 147 Eur. Po to susisiekė su pardavėju ir pranešė, kad pinigus pervedė į jo sąskaitą. Pardavėjas informavo, kad po varžybų atsiųs siuntos numerį. A. B., nesulaukęs įsigyto turto, bandė susisiekti su pardavėju telefonu, tačiau numeris buvo išjungtas. Patikrinęs pardavėjo telefono Nr. ( - ) internetinėje svetainėje, A. B. išsiaiškino, kad šis numeris priklauso išankstinio apmokėjimo paslaugai „Ežys“, o parduodamo dviračio nuotrauka skelbime panaudota iš kitos skelbimų svetainės www.ebay.com. Supratęs, kad yra apgautas, A. B. parašė pareiškimą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą. 2017 m. kovo 13 d. į jo sąskaitą banke iš sąskaitos ( - ), banke AB „SEB“, buvo pervesti 147 Eur. Tokiu būdu padaryta turtinė žala buvo atlyginta.

58Nukentėjusysis A. B. savo iniciatyva ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė mokėjimo nurodymą Nr. 2, patvirtinantį, kad 2016 m. birželio 29 d. jis pervedė į gavėjo V. G. sąskaitą Nr. ( - ), banke AB „SEB“ 147 Eur. Mokėjimo paskirtis: už dviratį iš skelbiu.lt (t. 3, b. l. 124).

592016-07-13 UAB “Diginet LT“ raštu Nr. R-1169 patvirtino, kad skelbimas dėl vežimėlio pardavimo į www.skelbiu.lt patalpintas 2016 m. birželio 28 d., 17:15:04 val., nurodant elektroninį paštą dainadaliene@yahoo.com ir telefono Nr. ( - ), iš IP adreso ( - ), pašalintas 2016 m. birželio 30 d., 10:08:25 val., iš IP adreso ( - ) (t. 1, b. l. 67).

602016-11-30 UAB “Diginet LT“ raštu Nr. R-1304 patvirtino, kad skelbimas dėl dviračio „Ghost“ pardavimo internetinėje svetainėje www.skelbiu.lt patalpintas 2016 m. birželio 28 d., 17.29.41 val., nurodant elektroninį paštą ( - ) ir telefono Nr. ( - ), iš IP adreso ( - ). Skelbimas pašalintas 2016 m. birželio 29 d., 19.04.10 val., iš IP adreso ( - ) (t. 3, b. l. 155).

61Lietuvos kriminalinės policijos biuro Techninių sprendimų valdybos Elektroninių ryšių užduočių grupė pranešimu patvirtino, kad IP adresas ( - ) priklauso UAB „Baltic Bet“, adresas ( - ), o IP adresas ( - ) priklauso Klaipėdos miesto savivaldybės viešajai bibliotekai, adresas Turgaus g.8, Klaipėda (1 t., b. l. 71).

622016-08-04 Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka raštu Nr. 77 patvirtino, kad H. B. 2016 m. birželio 30 d., 10:04:40 val., vartotojui H. B. buvo suteikta laikina prieiga prie interneto, kurio IP adresas ( - ) (t. 1, b. l. 76).

632016-08-08 UAB „Baltic Bet“ raštu informavo ikiteisminio tyrimo įstaigą, kad įmonės punkte, ( - ), esantis kompiuteris naudojamas klientų, prie jo gali prisijungti bet kuris lažybų punkto klientas (t. 1, b. l. 73).

642017-03-17 bankas AB “SEB“ raštu Nr. 07.04.08-4043 patvirtino, kad iš IP adreso 88.119.130.132 buvo prisijungta ir prie H. B. asmeninės sąskaitos (t. 2., b. l. 136, 139).

65V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ), esančios banke AB „SEB“, išraše užfiksuotos atliktos finansinės operacijos:

662016 m. birželio 30 d. mokėjimo nurodymu Nr. 837 iš A. K. banko sąskaitos ( - ), esančios banke AB „SEB“, įskaityti 135 Eur. Mokėjimo pagrindas: „Bugaboo raudonas vežimėlis“.

672016 m. birželio 30 d. mokėjimo nurodymu iš A. B. banko sąskaitos ( - ), esančios banke AB „SEB“, į sąskaitą įskaityti 147 Eur. Mokėjimo pagrindas: „už dviratį iš skelbiu.lt“.

682016 m. birželio 30 d. pavedimu Nr. 3, iš sąskaitos į gavėjo H. B. sąskaitą Nr. ( - ) banke „SEB“ pervesti 259 Eur.

692016 m. liepos 1 d. pavedimu Nr. 4, iš sąskaitos į gavėjo H. B. sąskaitą Nr. ( - ) banke „SEB“ pervesti 7,77 Eur;

702016 m. liepos 5 d. pavedimu Nr. 5, iš sąskaitos į gavėjo H. B. sąskaitą Nr. ( - ) banke „SEB“ pervesti 50 Eur;

712016 m. liepos 7 d. pavedimu Nr. 6, iš sąskaitos į gavėjo H. B. sąskaitą Nr. ( - ) banke „SEB“ pervesti 1,70 Eur. (t. 2, b. l. 78-79).

72Kaltinamojo H. B. banko sąskaitos ( - ), esančios banke „SEB“, išraše užfiksuotos atliktos finansinės operacijos:

732016 m. birželio 30 d. iš V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ) pervesti 259 Eur;

742016 m. birželio 30 d. SEB bankomate Nr. ( - ) esančiame Taikos pr. 61, išgryninti 250 Eur;

752016 m. liepos 1 d. iš V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ) pervesti 7,77 Eur;

762016 m. liepos 15 d. iš V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ) pervesti 50 Eur;

772016 m. liepos 7 d. iš V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ) pervesti 1,70 Eur; (t. 2, b. l. 87-95).

782016-09-16 AB „SEB“ bankas raštu Nr. 07.04.08.-15052 patvirtino, kad iš IP adreso 88.119.130.132 buvo prisijungta ir prie H. B. asmeninės sąskaitos (t. 2, b. l. 87-95).

79V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ), esančios AB „Swedbank“ išrašą užfiksuotos atliktos finansinės operacijos:

802016 m. birželio 28 d. nukentėjusioji L. K. į V. G. sąskaitą banke pervedė 132 Eur. Mokėjimo paskirtis už Bugabbo Cameleon vežimuką“.

812016 m. birželio 28 d. iš V. G. sąskaitos į H. B. sąskaitą Nr. LT10 37300 0100 3685 5705 pervesti 11 Eur. Mokėjimo paskirtis „atsiskaitymas“.

822016 m. birželio 28 d. iš V. G. sąskaitos į H. B. sąskaitą Nr. LT10 37300 0100 3685 5705 pervesti 7 Eur. Mokėjimo paskirtis „atsiskaitymas“.

832016 m. birželio 29 d. antstolė Brigita Tamkevičienė iš sąskaitos nurašė 47,02 Eur į antstolės depozitinę sąskaitą. Pagrindas AIS-NUR-S-16-5-6342-1-26.

842016 m. birželio 29 d. antstolė Brigita Tamkevičienė iš sąskaitos nurašė 60 Eur į antstolės depozitinę sąskaitą. Pagrindas AIS-NUR-S-16-5-6368-1-10; (t. 1, b. l. 120-121).

85Kaltinamojo H. B. banko sąskaitos Nr. LT10 37300 0100 3685 5705, esančios banke AB „Swedbank“, išraše užfiksuotos sąskaitoje atliktos finansinės operacijos:

862016 m. birželio 28 d. į sąskaitą įskaityti 11 Eur iš V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ).

872016 m. birželio 28 d. į sąskaitą įskaityti 7 Eur iš V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ).

882016 m. birželio 28 d. iš H. B. sąskaitos 10 Eur išgryninti bankomate Mažvydo al. 7, Klaipėdoje.

892016 m. birželio 29 d. iš H. B. sąskaitos išgryninti 5 Eur bankomate, Butkų Juzės g.9, Klaipėdoje (t. 1, b. l. 135-136).

902016-11-15 „Swedbank“ AB raštu Nr. S/8875 patvirtino, kad 2016 m. birželio 28 d., 16:20:46 val., 16:201:16 val. ir 16:20:38 val. iš IP adreso ( - ) buvo prisijungta prie V. G. sąskaitos Nr. ( - ), esančios AB „Swedbank“ (t. 1, b. l. 131-132).

912017-02-08 bankas „Nordea bank AB“ raštu Nr. 2411/31 patvirtino, kad banko klientas H. B., sudarydamas sutartį dėl banko sąskaitos atidarymo, bankui nurodė savo asmens duomenis: adresą ( - ), ir telefono Nr. ( - ) (t. 2, b. l. 133).

922016-07-26 UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ raštu Nr. 483 pateikė autobusų parko siuntų skyriuje 2016 m. birželio 29 d. darytą vaizdo įrašą skaitmeninėje laikmenoje, ir siuntos kvitą Nr. 682410 (t. 1, b. l. 78-80).

93Siuntos kvite ir talone Nr. 682410 užfiksuota, kad 2016 m. birželio 29 d. vežėjas UAB „Klaipėdos AP“ priėmė iš kliento A. M., telefonas Nr. ( - ). Gavėjas L. K.. Siuntos svoris 0,200 g. (t. 1, b. l. 79- 80).

94Vaizdo įrašo apžiūros protokole užfiksuota, kad UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ siuntų skyriuje, 2016 m. birželio 29 d., 17.24 val., įeina vaikinas. Siuntų skyriaus darbuotoja jam paduoda sulankstytą tuščią kartoninę dėžę. Vaikinas paima dėžę ir išeina iš kameros filmavimo zonos. 17.24.26 val. vaikinas grįžta prie darbuotojas ir paima iš jos ritinėlį lipnios juostos. 17.27 val. vaikinas grįžta prie darbuotojos ir paima iš jos tušinuką. 17.32 val. vaikinas prieina prie darbuotojos ir ant svarstyklių pastato išlankstytą rudos spalvos kartoninę dėžę. 17.33 val. darbuotoja nuima dėžę nuo svarstyklių ir registruoja siuntinį. 17.34 val. vaikinas sumoka už siuntinį (t. 1, b. l. 81-86).

95Lietuvos teismo ekspertizės centro 2017-06-08 specialisto išvadoje Nr. 11-1179(17), 11K-109 (17) konstatuota, kad AB „Klaipėdos autobusų parkas“ pateiktame vaizdo įraše, filmuotame 2016 m. birželio 29 d., laikotarpiu nuo 17.30 val., iki 17.36 val., siuntų skyriuje, užfiksuotas vyras, vilkintis baltos spalvos marškinėlius trumpomis rankovėmis su tamsios spalvos ornamentu ant priekinės marškinėlių pusės, tamsios spalvos šortus ir užsidėjęs tamsios spalvos kuprinę, ir lyginamajam tyrimui pateiktoje nuotraukoje užfiksuotas H. B. tikėtina, kad yra vienas ir tas pats asmuo (t. 1, b. l. 93-98).

96Išanalizavęs ir įvertinęs šių duomenų visumą, teismas pripažįsta įrodyta, kad kaltinamasis H. B., internetinėje svetainėje www.skelbiu.lt melagingai paskelbęs apie parduodamą vaikišką vežimėlį, 2016 m. birželio 28 d. apgaule įgijo L. K. 120 Eur vertės turtą, 2016 m. birželio 30 d. apgaule įgijo A. K. 135 Eur vertės turtą ir 2016 m. birželio 30 d. apgaule įgijo A. B. 147 Eur vertės turtą. Kaltinamojo apgaulė pasireiškė tuo, kad skelbimų patalpinimo internetinėje svetainėje dieną, A. B. juose nurodyto turto (vaikiško vežimėlio „Bugaboo“ ir dviračio „Ghost“) neturėjo, todėl faktiškai šio turto siūlyti ir parduoti nukentėjusiesiems negalėjo. Be to, nukentėjusiesiems jis nurodė pervesti pinigus į liudytojo V. G. banko sąskaitas, kurių elektroninių mokėjimo priemonių naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenimis kaltinamasis naudojosi neteisėtai, taip suklaidindamas L. K., A. K. ir A. B. dėl tikrojo pinigų gavėjo. Šios kaltinamojo H. B. panaudotos apgaulės įtakoje, nukentėjusioji L. K., į SMS žinute jo atsiųstą V. G. sąskaitą Nr. ( - ), banke AB „Swedbank“, pervedė 120 Eur, nukentėjusioji A. K. į SMS žinute jo atsiųstą V. G. sąskaitą Nr. ( - ), banke AB „SEB“, pervedė 135 Eur, o nukentėjusysis A. B. į SMS žinute jo atsiųstą V. G. sąskaitą Nr. ( - ), banke AB „SEB“ pervedė 147 Eur, pagrįstai tikėdamiesi už šiuos pinigus gauti skelbime nurodytas prekes.

97Kaltinamasis H. B., panaudodamas V. G. elektroninės mokėjimo priemonės naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenis, neteisėtai prisijungė prie bankų informacinės sistemos pažeisdamas informacinės sistemos apsaugos priemones, ir atliko finansines operacijas: neteisėtai panaudodamas V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ), esančios banke AB „Swedbank“, elektroninės mokėjimo priemonės naudotojo tapatybės patvirtinimo priemonės duomenis, 2016 m. birželio 28 d. į savo sąskaitą Nr. LT10 37300 0100 3685 5705 pervedė 11 Eur ir 7 Eur; Tęsdamas nusikalstamą veiką, neteisėtai panaudodamas V. G. banko sąskaitos ( - ), esančios banke „SEB“, elektroninės mokėjimo priemonės naudotojo tapatybės patvirtinimo priemonės duomenis, 2016 m. birželio 30 d. į savo sąskaitą pervedė 259 Eur. Taigi faktiškai nukentėjusiųjų pinigus gavo ir jais naudojosi kaltinamasis H. B..

98Byloje yra duomenų, kad kaltinamasis H. B., panaudodamas V. G. elektroninės mokėjimo priemonės naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenis, atliko ir daugiau neteisėtų veiksmų: 2016 m. liepos 1 d. neteisėtai panaudodamas V. G. banko sąskaitos ( - ), esančios banke „SEB“, elektroninės mokėjimo priemonės naudotojo tapatybės patvirtinimo priemonės duomenis į savo sąskaitą pervedė 7,77 Eur; 2016 m. liepos 15 d. pervedė 50 Eur ir 2016 m. liepos 7 d. pervedė 1,70 Eur; Kadangi šie nusikalstamos veikos, atitinkančios BK 1981 straipsnio 1 dalį ir 214 straipsnio 1 dalį, epizodai nėra nurodyti prokuroro suredaguotame kaltinamajame akte, dėl šių nusikalstamos veikos epizodų byla nebuvo perduota nagrinėti teisiamajame posėdyje, todėl nagrinėjimo teisme ribos negali būti išplėstos kaltinimą papildant naujomis, nors ir alternatyviomis nusikalstamomis veikomis (BPK 255 straipsnis).

99Kaltinamasis H. B. kaltu neprisipažinimo ir viso proceso metu tvirtino, kad skelbimų internetinėje svetainėje jis nepatalpino, nukentėjusiesiems nurodyto turto (vežimėlio ir dviračio) parduoti nežadėjo ir iš jų pinigų negavo. Liudytojo V. G. elektroninių mokėjimo priemonių duomenimis nesinaudojo ir jokių finansinių operacijų neatliko. Šiuos kaltinamojo parodymus paneigia kiti įrodymai. Skelbimai dėl vežimėlio pardavimo ir dviračio pardavimo svetainėje www.skelbiu.lt buvo patalpinti 2016 m. birželio 28 d., keturiolikos minučių skirtumu iš IP adreso ( - ), priklausančio UAB “Baltic Bet“. Šie abu skelbimai iš svetainės pašalinti 2016 m. birželio 29 d., 19.04.10 val. (skelbimas dėl dviračio pardavimo), ir 2016 m. birželio 30 d., 10:08:25 val. (dėl vaikiško vežimėlio pardavimo), iš IP adreso ( - ), priklausančio Klaipėdos miesto savivaldybės viešajai bibliotekai (t. 1, b. l. 71; t. 2, b. l. 40). Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka patvirtino, kad H. B. 2016 m. birželio 30 d., nuo 10:04:40 val., naudojosi bibliotekos viešos prieigos, kurios IP adresas ( - ) kompiuteriu (t. 1, b. l. 76).

100Kratos, atliktos kaltinamojo H. B. gyvenamojoje vietoje metu, rastas kaltinamojo kompiuteris ,,Acer“, kurio piktogramoje ,,Mano dokumentai“ sukurti aplankai, pavadinimais: ,,L. K.“ ir „sulankstomas dviratis“. Aplankas ,,L. K.“ yra tuščias, na o aplanke „sulankstomas dviratis“ surinktas skelbimo tekstas apie parduodamą dviratį. Kratos metu rastas ir mobilaus ryšio telefonas ,,Samsung“, Imei: ( - ), kuriame buvo įdėta SIM kortelė Nr. ( - ), iš kurios 2016 m. birželio 28 d. apmokėtas skelbimas svetainėje www.skelbiu.lt dėl vežimėlio „Bogaboo“ pardavimo (t. 2, b. l. 40, 186-189). Taip pat kratos metu rastos V. G. vardu išduotos elektroninės mokėjimo priemonės ir jų naudotojo tapatybės patvirtinimo priemonių duomenys: AB SEB banko sąskaitos Nr. ( - ) kodų kortelė Nr. ( - ); banko elektroninių paslaugų teikimo sutartis ir AB SEB banko mokėjimo kortelė; AB SWEDBANK banko sąskaitos Nr. ( - ) kodų kortelė; banko patvirtinimas dėl identifikavimo kodų nustatymo priemonės išdavimo V. G.; naudotojo ID elektroninės sąskaitų valdymo programos kliento V. G. identifikavimo kodų kortelė; AB SWEDBANK kodų kortelė ir netgi AB SWEDBANK banko sąskaitos išrašas su užfiksuotomis finansinėmis operacijomis iš V. G. sąskaitos į H. B. sąskaitą (t. 2, b. l. 186-189; t. 3, b. l. 1-32). Visi šie duomenys patvirtina, kad skelbimą internetinėje svetainėje patalpino kaltinamasis H. B., siekdamas suklaidinti patiklius klientus ir įgyti jų turtą.

101Nukentėjusieji L. K., A. K. ir A. B. patvirtino, kad su skelbimuose nurodytų prekių pardavėju bendravo skelbime nurodytu telefonu Nr. ( - ), pinigus pervedė į pardavėjo SMS žinute atsiųstas V. G. sąskaitas bankuose AB „SEB“ ir AB „Swedbank“. Nukentėjusioji L. K. vietoje laukiamos prekės autobusų parko siuntų pagal siuntos kvitą Nr. 682410 atsiėmė tuščią dėžę (t. 1, b. l. 78-80). 2016-07-26 UAB “Klaipėdos autobusų parkas“ raštu Nr. 483 pateikė autobusų parko siuntų skyriuje 2016 m. birželio 29 d. darytą vaizdo įrašą skaitmeninėje laikmenoje, ir siuntos kvitą Nr. 682410 (t. 1, b. l. 78-80). Siuntos kvite užfiksuota, kad 2016 m. birželio 29 d. vežėjas priėmė iš kliento A. M. siuntą, skirtą L. K. (t. 1, b. l. 79-80). UAB “Klaipėdos autobusų parkas“ siuntų skyriuje, 2016 m. birželio 29 d., 17.24 val., darytame vaizdo įraše užfiksuotas vyras, išsiuntęs siuntinį pagal kvitą Nr. 682410. Lietuvos teismo ekspertizės centro suteiktoje specialisto išvadoje konstatuota, jog yra tikimybės, jog šiame vaizdo įraše užfiksuotas H. B. (t. 1, b. l. 93-98). Liudytojas V. G., duodamas parodymus ikiteisminio tyrimo pareigūnui, patvirtino, kad kaltinamajam H. B. pinigų iš savo sąskaitų banke nepervedė ir nedavė jam sutikimo jungtis prie jo banko elektroninės sistemos ir jo vardu persivesti į savo sąskaitą pinigus. Liudytojo V. G. banko sąskaitų išrašuose užfiksuotos jo sąskaitoje Nr. ( - ), banke AB „Swedbank“, atliktos finansinės operacijos: 2016 m. birželio 28 d. iš nukentėjusiosios L. K. sąskaitos įskaityti 132 Eur; Tą pačią dieną į H. B. sąskaitą Nr. ( - ) pervesti 11 Eur. 2016 m. birželio 28 d. į tą pačią H. B. sąskaitą pervesti 7 Eur; Taip pat V. G. sąskaitoje Nr. ( - ), banke AB „SEB“, atliktos finansinės operacijos: 2016 m. birželio 30 d. iš A. K. sąskaitos įskaityti 135 Eur ir iš A. B. sąskaitos įskaityti 147 Eur (pervesti 2016 m. birželio 29 d.). Tą pačią dieną į gavėjo H. B. sąskaitą Nr. ( - ) pervesti 259 Eur; 2016 m. liepos 1 d. į H. B. sąskaitą pervesti 7,77 Eur; 2016 m. liepos 5 d. į o H. B. pervesti 50 Eur į 2016 m. liepos 7 d. į H. B. sąskaitą pervesti 1,70 Eur (t. 1, b. l. 120-121; t. 2, b. l. 78-79). Tiek prie H. B., tiek ir prie V. G. banko sąskaitų buvo jungtasi iš IP adreso ( - ), priklausančio Klaipėdos viešajai bibliotekai (t. 1, b. l. 131-132).

102Nustatyta, kad kaltinamasis H. B., viešoje internetinėje svetainėje pateikė netikrus duomenis apie siūlomas pirkti prekes, sudarydamas su nukentėjusiaisiais A. K., L. K. ir A. B. žodines sutartis dėl prekių pardavimo ir pristatymo į nukentėjusiųjų gyvenamąsias vietas, nuslėpė savo asmenybę ir tikruosius ketinimus (nukentėjusiesiems nurodė pardavėją ir pinigų gavėją V. G., ant siuntinio dėžės, skirtos L. K., užrašė išgalvotus pardavėjo duomenis - A. M.). Pinigus, nukentėjusiųjų pervestus į liudytojo V. G. sąskaitą, jis, neteisėtai panaudodamas V. G. elektroninės mokėjimo priemonės naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenis ir neteisėtai prisijungęs prie bankų informacinės sistemos, pažeisdamas informacinės sistemos apsaugos priemones, pervedė į savo sąskaitas banke. Visi kaltinamojo naudotos apgaulės elementai vienas kitą papildo ir egzistuoja tik kaip visuma aplinkybių, iškraipančių nukentėjusiųjų asmenų tikrovės suvokimą ir iš esmės suklaidinančių jį dėl turto perleidimo. Tuo pačiu ši apgaulė apsunkino ir asmens, faktiškai įgijusio ir naudojusio nukentėjusiųjų turtą, nustatymą bei pažeistos teisės atkūrimą civilinio proceso tvarka (nukentėjusieji pinigus pervedė į V. G. sąskaitą banke, pagrįstai tikėdamiesi, kad jis ir yra parduodamų daiktų savininkas, tačiau gautais pinigais faktiškai naudojosi kaltinamasis H. B.). Kaltinamojo H. B. kaltė įrodyta.

103Kaltinamajame akte kaltinamojo H. B. nusikalstamos veikos apgaule įgyjant L. K. ir A. K. turtą, neteisėtai prisijungiant prie informacinės bankų sistemos ir neteisėtai panaudojant V. G. elektronines mokėjimo priemones dviem finansinėms operacijoms atlikti, buvo kvalifikuota kaip vienas tęstinis nusikaltimas, padarytas idealiąja nusikaltimų, numatytų BK 182 straipsnio 1 dalyje, 1981 straipsnio 1 dalyje ir 215 straipsnio 1 dalyje, sutaptimi. Tuo tarpu jo veika apgaule įgyjant nedidelės vertės A. B. turtą, neteisėtai prisijungiant prie informacinės bankų sistemos ir neteisėtai panaudojant V. G. elektronines mokėjimo priemones vienai finansinei operacijai atlikti, kvalifikuojama kaip pavienė nusikalstama veika, padaryta idealiąja nusikaltimų sutaptimi. Teismo vertinimu, visi šie nusikalstami veiksmai pasižymi tęstiniu pobūdžiu ir kvalifikuotini kaip viena tęstinė nusikalstama veika.

104BK 63 straipsnio 10 dalyje nustatyta, kad nelaikoma, jog asmuo padarė kelias nuskalstamas veikas, jeigu jis padarė tęstinę nusikalstamą veiką. Kadangi BK tęstinės nusikalstamos veikos sąvokos išaiškinimo nėra, didelę svarbą įgauna įstatymo aiškinimas, atskleidžiantis tęstinės nusikalstamos veikos esmę, atkreipiantis dėmesį į tuos kriterijus, pagal kuriuos įmanoma atskirti pavienę tęstinę nusikalstamą veiką nuo realios nusikalstamų veikų sutapties, ir taikymas teismų praktikoje. Nors paprastai teismų praktikoje veika pripažįstama tęstine, be kitų aplinkybių, nustačius, kad turtas apgaule per kelis kartus buvo įgytas iš to paties šaltinio ir žala padaryta tam pačiam asmeniui (pavyzdžiui, kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-535/2013, 2K-309/2013, 2K-90/2013, 2K-59/2015), tačiau kelių nukentėjusiųjų nustatymas ne visais atvejais leidžia paneigti tęstinį sukčiavimo pobūdį (Teismų praktikos nagrinėjant baudžiamąsias bylas dėl sudėtingų pavienių nusikalstamų veikų ir nusikalstamų veikų sutapčių apžvalga, AB-44-1). Tokiais atvejais dėl sukčiavimo tęstinumo sprendžiama atsižvelgus į byloje nustatytų aplinkybių visumą, be kita ko, į padaryto sukčiavimo specifiką, veikos padarymo mechanizmą ir kitas reikšmingas aplinkybes. Nustačius, kad nusikalstamos veikos buvo vykdomos vieninga tyčia, jos buvo nukreiptos išvilioti kuo daugiau pinigų iš patiklių klientų, taikant tuos pačius apgaulės metodus, padaryta veika kvalifikuota kaip vienas tęstinis sukčiavimas. Tęstinė nusikalstama veika sukčiavimo bylose, atsižvelgiant į byloje nustatytų aplinkybių visumą, gali būti konstatuojama ir tada, jei nustatomas sumanymas pagrobti (apgaule įgyti) neapibrėžtos vertės turtą (turtinę teisę) (kasacinė nutartis baudžiamojoje byloje Nr. 2K-112-788/2015).Teismų praktikos nagrinėjant baudžiamąsias bylas dėl sudėtingų pavienių nusikalstamų veikų ir nusikalstamų veikų sutapčių apžvalga, AB-44-1, 1.1.1.2 ir 1.1.1.3 poskyriai).

105Šioje byloje nustatyta, kad kaltinamasis tą pačią dieną, 2016 m. birželio 28 d., keliolikos minučių skirtumu, toje pačioje vietoje, Klaipėdos savivaldybės viešojoje bibliotekoje, prisijungęs iš to paties IP adreso, paskelbė du melagingus skelbimus, kuriuose siūlė patraukliomis kainomis įsigyti paklausias prekes: vaikišką vežimėlį ir dviratį. Tokia vieša oferta buvo skirta išvilioti kuo daugiau pinigų iš patiklių klientų. Į kaltinamojo skelbimus 2016 m. birželio 28 d. ir 29 d. atsiliepė trys nukentėjusieji, kurie, apgaulės įtakoje, laikotarpiu nuo 2016 m. birželio 28 d. iki 2016 m. birželio 30 d. į liudytojo V. G. sąskaitas banke pervedė įvairias pinigų sumas (132 Eur, 135 Eur ir 147 Eur). Kaltinamojo vieningą tyčią apgaule įgyti neapibrėžtos vertės svetimą turtą patvirtina ir tai, kad dar prieš atlikdamas sukčiavimo veiksmus, kaltinamasis H. B. neteisėtai iš V. G., nesupratusio jo nusikalstamų veiksmų pobūdžio, įgijo elektroninių mokėjimo priemonių duomenis, pakankamus finansinėms operacijoms inicijuoti, ir, pasinaudodamas šiais duomenimis, nukentėjusiųjų pinigus iš liudytojo V. G. sąskaitų skirtingais laikotarpiais pervedė į savo sąskaitas. Taigi, nustatyta, kad kaltinamasis H. B. svetimą turtą per kelis kartus ir iš trijų nukentėjusių apgaule įgijo naudodamas tą patį sudėtingą sukčiavimo mechanizmą ir tą patį apgaulės metodą. Visi trys nusikalstamos veikos epizodai yra padaryti vienu metu, jungiami vieningos tyčios, nukreiptos išvilioti kuo daugiau pinigų iš patiklių klientų. Šios faktinės nusikaltimo aplinkybės patvirtina, jog pats kaltinamasis savo veiksmus suvokė kaip vientisą nusikalstamą veiką ir, darydamas pirmą veiksmą (vieną dieną viešai paskelbdamas apie parduodamus daiktus: dviratį ir vaikišką vežimėlį), jau turėjo susiformavusį (pradinį) sumanymą apgauti ne vieną asmenį. Kaltinamojo H. B. nusikalstamos veikos kvalifikuojamos kaip tęstinė nusikalstama veika, esant trijų nusikaltimų idealiajai sutapčiai, pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalį, 1981 straipsnio 1 dalį ir 215 straipsnio 1 dalį.

106Kaltinamajame akte aprašant kaltinamajai H. B. pareikštą kaltinimą, buvo nurodytos aplinkybės, kad nusikalstamas veikas jis padarė iš anksto turėdamas tikslą apgaule savo naudai įgyti svetimą turtą, o, gavęs pinigus, vežimo ir dviračio pirkėjams neišsiuntė. Kaltinime turi būti nurodytos tik baudžiamąją atsakomybę už padarytą nusikalstamą veiką numatančio įstatymo dispozicijoje nurodytos aplinkybės, bei veikos kvalifikavimui ar kaltinamojo atsakomybei turinčios reikšmės aplinkybės. BK 182 straipsnio 1 dalies, 1981 straipsnio 1 dalies ir 215 straipsnio 1 dalies dispozicija nereikalauja įrodinėti kaltinamojo tikslo ir elgesio po nusikaltimo, ši aplinkybė yra perteklinė, todėl iš kaltinimo pašalinama.

107Visas nusikalstamas veikas kaltinamasis H. B. padarė tiesiogine tyčia: jis suprato, kad neteisėtai prisijungė prie informacinės sistemos pažeisdamas informacinės sistemos apsaugos priemones, inicijavo ir atliko finansines operacijas, kurių metu apgaule įgijo svetimą turtą, numatė, kad tokiais savo veiksmais daro žalą turto savininkui ir norėjo taip veikti. Pasikėsinimas apgaule įgyti V. M. turtą (BK 182 straipsnio 1 dalis)

108Kaltinamasis H. B. kaltu neprisipažino ir paaiškino, kad 2016 m. liepos 23 d. skelbimo internetinėje svetainėje www.skelbiu.lt apie parduodamą daiktą dviratį „Bulls Sharptail“ nepatalpino, su nukentėjusiuoju V. M. nekalbėjo, jam nieko nežadėjo ir pinigų iš jo negavo. Nukentėjusiajam V. M. padarytą žalą atlygino, nes nukentėjusysis to reikalavo.

109Teismo posėdžio metu, vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodekso 277 straipsnio 4 dalimi, balsu perskaityti nukentėjusiojo V. M. ikiteisminio tyrimo metu duoti parodymai. Apklausiamas ikiteisminio tyrimo pareigūno, V. M. parodė, kad 2016 m. birželio 17 d. internetinėje svetainėje www.skelbiu.lt perskaitė skelbimą apie parduodamą dviratį,,Bulls Sharptail“ už 190 Eur. Paskambino skelbime nurodytu telefono Nr. ( - ) ir su pardavėju susitarė, kad iš anksto sumokėjus transportavimo išlaidas, jis dviratį atsiųs iš Klaipėdos. Pardavėjas atsiuntė SMS žinutę, kurioje nurodė sąskaitos numerį ( - ) ir duomenis V. G.. 2016 m. rugpjūčio 19 d. V. M. V. G. pervedė 200 Eur ir apie tai pranešė telefonu. Pardavėjas patikino, kad gavęs pinigus į savo sąskaitą, jis išsiųs dviratį. Pardavėjas atsiuntė siuntos numerį, tačiau nukentėjusysis dviračio taip ir nesulaukė. Apie padarytą nusikaltimą pranešė policijai, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tyrimo metu jam padaryta žala buvo atlyginta (t. 4, b. l. 10, 14).

110Nukentėjusysis V. M. savo parodymams patvirtinti pateikė dokumentus:

111Mokėjimo nurodymą Nr. 156, patvirtinantį, kad 2016 m. rugpjūčio 19 d. iš savo sąskaitos jis pervedė 200 Eur į V. G. sąskaitą Nr. ( - ), esančią banke AB „SEB“. Mokėjimo paskirtis: už Bulls dviratį.

112Skelbimą, atspausdintą iš internetinės skelbimų svetainės www.skelbiu.lt. Skelbimo Nr. 24777191, nurodyta, kad parduodamas dviratis „Bulls Sharptail“. Skelbimo turinys: „Dviratis „Bulls Sharptail“ gerai išlaikytas, saugotas, tvarkingas. Smulkūs įbrėžimai ant štangos. Priekinės ir galinės lempos. Važiuoja gražiai tolygiai, ratai tiesūs, bėgiai persijungia tiksliai, stabdžiai veikia labai gerai“. Pardavėjo telefono numeris ( - ) (t. 4, b. l. 23, 24).

1132016-09-08 UAB “Diginet LT“ raštu Nr. R-1217, patvirtino, kad skelbimas, kurio ID Nr. 24777191, dėl dviračio „Bulls Sharptail“ pardavimo, į svetainę www.skelbiu.lt patalpintas 2016 m. liepos 23 d., nurodant elektroninį paštą ( - ) ir telefono Nr. ( - ), iš IP adreso ( - ), paslėptas 2016 m. rugsėjo 1 d., iš IP adreso ( - ). Tuo pačiu telefono Nr. ( - ) į internetinę skelbimų svetainę www.skelbiu.lt buvo įdėti dar du skelbimai, vienas iš kurių apmokėtas SMS žinute iš telefono Nr. (t. 4, b. l. 34).

114Lietuvos kriminalinės policijos biuro Techninių sprendimų valdybos Elektroninių ryšių užduočių grupės pranešime užfiksuota, kad IP adresas ( - ) priklauso Klaipėdos miesto savivaldybės viešajai bibliotekai, adresas Turgaus g. 8, Klaipėda (t. 1, b. l. 71).

1152016-08-04 Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka raštu Nr. 77 patvirtino, kad H. B. 2016 m. birželio 30 d., 10:04:40 val., vartotojui H. B. buvo suteikta laikina prieiga prie interneto, kurio IP adresas ( - ) (t. 1, b. l. 76).

1162016-11-17 UAB “Balticum“ raštu Nr. 06-395 patvirtino, kad IP adresas ( - )yra priskirtas adresu ( - ). Abonentas priklauso P. M. (t. 4, b. l. 39).

117Liudytojas P. M. parodė, kad kaltinamąjį H. B. jis pažįsta. Kaltinamasis laikotarpiu nuo 2016 m. gegužės 19 d. iki 2016 m. rugsėjo 8 d. nuomos sutarties pagrindu gyveno liudytojui priklausančiame bute, esančiame ( - ). Minėtame bute yra įrengtas UAB „Balticum“ internetas. Interneto abonentas yra P. M.. P. M., susisiekdavo su H. B. telefonu Nr. ( - ) ir kitu numeriu, kurio liudytojas nėra išsaugojęs.

118Liudytojas P. M. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė 2016-05-19 buto nuomos sutarties kopiją. Kopijoje užfiksuota, kad nuomotojas P. M. išnuomojo H. B., asmens kodas ( - ) butą, esantį ( - ). Nuomos terminas nuo 2016 m. gegužės 19 d. iki 2017 m. gegužės 19 d. (t. 4, b. l. 21-22).

119V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ), esančios banke AB „SEB“, išraše užfiksuotos atliktos finansinės operacijos:

1202016 m. rugpjūčio 22 d. įskaityti iš mokėtojo V. M. sąskaitos Nr. ( - ) pervesti 200 Eur. Mokėjimo paskirtis: už dviratį „Bulls“.

1212016 m. rugpjūčio 23 d. nuskaitytas PLAIS mokestis 1,02 Eur gavėjui Valstybinei įmonei registrų centras;

1222016 m. rugpjūčio 23 d. europiniu SEPA pavedimu 7,85 Eur nuskaityti į antstolės B. Tamkevičienės depozitinę sąskaitą;

1232016 m. rugpjūčio 23 d. nuskaitytas PLAIS mokestis 1,02 Eur gavėjui Valstybinei įmonei registrų centras;

1242016 m. rugpjūčio 23 d. europiniu SEPA pavedimu 145 Eur nuskaityti į antstolės B. Tamkevičienės depozitinę sąskaitą;

1252016 m. rugpjūčio 23 d. nuskaitytas PLAIS mokestis 1,02 Eur gavėjui Valstybinei įmonei registrų centras;

1262016 m. rugpjūčio 23 d. europiniu SEPA pavedimu 43,12 Eur nuskaityti į antstolės B. Tamkevičienės depozitinę sąskaitą;

127(t. 4, b. l. 31).

1282017-03-17 AB banko “SEB“ raštas Nr. 07.04.08-4043 patvirtino, kad iš IP adreso ( - ), priskirto butui, esančiam ( - ), buvo prisijungta prie H. B. banko sąskaitos (t. 2, b. l. 136, 139).

1292017-03-13 AB banko “Swedbank“ raštas Nr. S/1985 patvirtina, kad prie V. G. banko sąskaitos buvo prisijungta iš butui, esančiam ( - ), priskirto IP adreso 86.100.16.60 (t. 2, b. l. 162, 164).

130Išanalizavęs ir įvertinęs šių duomenų visumą, teismas pripažįsta įrodyta, kad kaltinamasis H. B., internetinėje svetainėje www.skelbiu.lt melagingai paskelbęs apie parduodamą dviratį, 2016 m. rugpjūčio 22 d. pasikėsino apgaule įgyti V. M. 200 Eur vertės turtą. Kaltinamojo apgaulė pasireiškė tuo, kad A. B. skelbimo patalpinimo internetinėje svetainėje dieną, jame nurodyto turto (dviračio „Bulls“) neturėjo, todėl faktiškai šio turto siūlyti ir parduoti nukentėjusiajam negalėjo. Be to, nukentėjusiajam jis nurodė pervesti pinigus į liudytojo V. G. banko sąskaitą, kurios elektroninių mokėjimo priemonių naudotojo tapatybės patvirtinimo duomenimis kaltinamasis naudojosi neteisėtai, taip suklaidindamas V. M. dėl tikrojo pinigų gavėjo. Šios kaltinamojo H. B. panaudotos apgaulės įtakoje, nukentėjusysis V. M., į SMS žinute jo atsiųstą V. G. sąskaitą Nr. ( - ), banke AB „SEB“ pervedė 200 Eur, pagrįstai tikėdamasis už šiuos pinigus gauti skelbime nurodytą prekę. Nusikaltimas nebuvo baigtas dėl aplinkybių, nepriklausančių nuo kaltinamojo valios, kadangi visi nukentėjusiojo V. M. į liudytojo V. G. sąskaitą banke buvo iš karto nurašyti ir debetiniu pavedimu pervesti į antstolės B. Tamkevičienės depozitinę sąskaitą (195,97 Eur), nuskaičiuotas PLAIS mokestis Valstybinei įmonei Registrų centras (3,06 Eur) taip pat nuskaičiuoti banko komisiniai mokesčiai už lėšų administravimą (1,64 Eur). Kaltinamasis neturėjo realios galimybės disponuoti ir nedisponavo apgaule įgytu turtu. Pasikėsinto apgaule įgyti turto vertė 200 Eur viršija 5 MGL (188,3 Eur) sumą.

131Kaltinamasis H. B. kaltu neprisipažinimo ir viso proceso metu tvirtino, kad skelbimo internetinėje svetainėje jis nepatalpino, nukentėjusiajam V. M. nurodyto turto (dviračio) parduoti nežadėjo ir iš jo pinigų negavo. Šiuos kaltinamojo parodymus paneigia kiti įrodymai. Skelbimas dėl dviračio pardavimo svetainėje www.skelbiu.lt buvo sukurtas 2016 m. liepos 23 d., ( - ), iš telefono Nr. ( - ), naudojant IP adresą ( - ), priklausantį abonentui P. M. (t. 4, b. l. 34). Liudytojas P. M. kaltinamąjį H. B. atpažino ir teismo posėdžio metu patvirtino, kad šis asmuo nuo 2016 m. gegužės 19 d. iki 2016 m. rugsėjo 8 d. nuomos sutarties pagrindu gyveno liudytojui priklausančiame bute, esančiame ( - ). Kratos, atliktos kaltinamojo H. B. gyvenamojoje vietoje metu, rastas kaltinamojo kompiuteris ,,Acer“, kurio piktogramoje ,,Mano dokumentai“ sukurtas aplankas pavadinimu ,,sulankstomas dviratis“. Aplanke yra sukurtas skelbimas apie dviračio BULLS SHARPTAIL pardavimą, kurio turinys identiškas skelbimo Nr. 24777191, 2016 m. liepos 23 d. patalpinto skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt. turiniui (t. 4, b. l. 23, 24). Kratos metu rastas ir mobilaus ryšio telefonas „Alcatel“, kuriame buvo įdėta SIM kortelė Nr. ( - ). Nustatyta, kad skelbimas dėl dviračio BULLS SHARPTAIL pardavimo 2016 m. liepos 23 d. svetainėje www.skelbiu.lt patalpintas būtent iš šio įrenginio (t. 2, b. l. 40, 186-189, t. 4, b. l. 34). Visi šie duomenys patvirtina, kad skelbimą internetinėje svetainėje patalpino kaltinamasis H. B..

132Kaltinamojo H. B. nusikalstama veika įrodyta. Ji kvalifikuojama pagal BK 22 straipsnio 1 dalį ir 182 straipsnio 1 dalį.

133Kaltinamajame akte aprašant šį H. B. pareikštą kaltinimą, buvo nurodyta, kad jis nusikalstamą veiką padarė iš anksto turėdamas tikslą apgaule savo naudai įgyti svetimą turtą, o gavęs į V. G. sąskaitą pinigus. BK 182 straipsnio 1 dalies dispozicija nereikalauja įrodinėti kaltinamojo nusikalstamos veikos tikslo ir elgesio po nusikaltimo padarymo, ši aplinkybė yra perteklinė, todėl iš kaltinimo pašalinama.

134Taip pat ištaisytinas ir kaltinamajame akte aprašant H. B. nusikalstamą veiką padarytas rašymo apsirikimas. Kaltinamajame akte buvo neteisingai nurodyta, kad melagingą skelbimą jis patalpino 2016 m. liepos 23 d., 11:09:38 val., Klaipėdos mieste, ( - ). Nustatyta, kad šį skelbimą kaltinamasis patalpino naudodamasis internetine prieiga, priklausančia abonentui P. M., įrengta adresu ( - ), Klaipėdoje, todėl šis rašymo apsirikimas ištaisytinas nekeičiant kaltinimo esmės. Bausmės skyrimas

135Kaltinamasis H. B. padarė du apysunkius nusikaltimus, numatytus BK 214 straipsnio 1 dalyje (1 nusikaltimas) ir 215 straipsnio 1 dalyje (1 nusikaltimas) ir tris nesunkius nusikaltimus, numatytus BK 182 straipsnio 1 dalyje, 22 straipsnio 1 dalyje ir 182 straipsnio 1 dalyje, bei 1981 straipsnio 1 dalyje. Nusikaltimai, numatyti BK 182 straipsnio 1 dalyje, 1981 straipsnio 1 dalyje ir 215 straipsnio 1 dalyje, sudaro idealiąją nusikalstamų veikų sutaptį.

136H. B. nebuvo teistas Lietuvos Respublikoje, tačiau buvo nuteistas kitų Europos Sąjungos valstybių narių priimtais apkaltinamaisiais nuosprendžiais: 2011-11-02 nuteistas Didžiosios Britanijos teismo nuosprendžiu už tyčinį nuosavybės sugadinimą ir sunaikinimą bei nesunkų kūno sužalojimą; 2013-04-03 nuteistas Didžiosios Britanijos teismo nuosprendžiu už sukčiavimą įskaitant apgaulę (t. 4, b. l. 70-75). Vadovaujantis BK 97 straipsnio 1 dalimi, H. B. laikomas turinčiu teistumą. H. B. 2016-06-03 Vilniaus miesto apylinkės teismo nutarimu ir 2016-09-21 Klaipėdos miesto apylinkės teismo nutarimu buvo nubaustas už smulkų sukčiavimą, pagal pažeidimų padarymo metu galiojusio Administracinių teisės pažeidimo kodekso 50 straipsnį (t. 4, b. l. 57-69).

137H. B. nusikalstamų veikų padarymo metu buvo bedarbis, registravosi darbo biržoje (t. 4, b. l. 56). Nuosprendžio priėmimo metu jis verčiasi individualia veikla ne pagal verslo liudijimą ir dirba UAB „( - )“. H. B. šeimos ir materialiai išlaikomų asmenų neturi.

138Nors kaltinamasis H. B. kaltu neprisipažino, tačiau ikiteisminio tyrimo metu savo iniciatyva atlygino visą nukentėjusiesiems L. K., A. K., A. B. ir V. M. padarytą turtinę žalą (t. 4, b. l. 91). Ši aplinkybė pripažįstama kaltinamojo H. B. atsakomybę už visas nusikalstamas veikas lengvinančia aplinkybe (BK 59 straipsnio 1 dalies 3 punktas). Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nėra. Teistumo už Europos Sąjungos valstybėse narėse padarytas nusikalstamas veikas buvimas nelaikomas atsakomybę sunkinančia aplinkybe, neturint duomenų apie užsienyje padarytų nusikaltimų atitikimą BK 27 straipsnio 1 dalyje numatytai nusikaltimų recidyvo sąvokai.

139Atsižvelgiant į visas šias aplinkybes, vadovaujantis BK 54 straipsnio 1 ir 2 dalimis, 61 straipsniu, 63 straipsnio 1 dalimi, už kiekvieną nusikaltimą kaltinamajam H. B. skiriama Baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalies 1981 straipsnio 1 dalies, 214 straipsnio 1 dalies ir 215 straipsnio 1 dalies sankcijose numatyta laisvės atėmimo bausmė. Vadovaujantis BK 63 straipsnio 5 dalies 1 punktu, bausmės, paskirtos už idealiąją nusikalstamų veikų sutaptį sudarančias nusikalstamas veikas, numatytas 182 straipsnio 1 dalyje, 1981 straipsnio 1 dalyje ir 215 straipsnio 1 dalyje subendrinamos griežtesne bausme apimant švelnesnes bausmes. Vadovaujantis BK 63 straipsnio 4 dalimi, ši subendrinta bausmė subendrinama su bausmėmis, paskirtomis už nusikaltimus, numatytus BK 214 straipsnio 1 dalyje ir 22 straipsnio 1 dalyje bei 182 straipsnio 1 dalyje, bausmes iš dalies sudedant.

140H. B. nuteistas už dviejų apysunkių ir trijų nesunkių nusikaltimų padarymą. Lietuvoje H. B. anksčiau nebuvo teistas ar atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, tačiau du kartus buvo nuteistas Didžiojoje Britanijoje. Duomenų apie užsienio valstybėje paskirtas bausmes, jų įvykdymą ir padarytų nusikalstamų veikų sunkumą, byloje nėra. H. B. kaltu neprisipažino ir kritiškai savo elgesio nevertina, tačiau laisva valia ir savo iniciatyva atlygino visiems nukentėjusiesiems padarytą turtinę žalą, taip padėdamas sušvelninti savo nusikaltimų padarinius. Ši aplinkybė pripažinta kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe (BK 59 straipsnio 1 dalies 3 punktas). H. B. po nusikaltimo padarymo įsidarbino UAB „( - )“, mokosi ( - ) universitete, I kurse. Nustatytos aplinkybės pagrįstai leidžia spręsti, kad, paskyrus H. B. realią laisvės atėmimo bausmę, bus padaryta neigiama įtaka jo teigiamiems socialiniams ryšiams.

141Teismas daro išvadą, kad H. B. resocializacija (kompleksinė pagalba siekiant pozityvaus nuteistojo sugrįžimo į visuomeninį gyvenimą) už nesunkių ir apysunkių nusikaltimų padarymą galima ir be realaus laisvės atėmimo bausmės atlikimo, taikant BK 75 straipsnio nuostatas, kurios šiuo atveju leidžia pasiekti BK 41 straipsnyje numatytus bausmės tikslus. Vadovaujantis BK 75 straipsnio 1 dalimi, H. B. paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidedamas. Siekiant padėti kaltinamajam pakeisti gyvenimo būdą ir elgesį, sulaikyti nuo naujų nusikalstamų veikų padarymo, vadovaujantis BK 75 straipsnio 2 dalimi, šios dalies 5, 6 ir 8 punktais, jam skiriami įpareigojimai: laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, tęsti darbą arba užsiregistruoti darbo biržoje ir 9 mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programose.

1422017-01-24 ikiteisminio tyrimo pareigūno nutarimu kaltinamajam H. B. paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir 2017-02-06 ikiteisminio tyrimo pareigūno nutarimu paskirta kardomoji priemonė – asmens dokumento paėmimas paliekama galioti iki nuosprendžio įsiteisėjimo. Nuosprendžiui įsiteisėjus, kardomosios priemonės panaikinamos ir H. B. asmens tapatybės kortelė Nr. 13473510, saugoma baudžiamojoje byloje, grąžinama kaltinamajam (t. 3, b. l. 98-100, t. 4, b. l. 106-107).

143Dokumentai ir daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti: AB NORDEA banko kortelė Nr. ( - ), išduota V. G. vardu; AB DNB banko sutartis V. G. vardu; AB DNB banko kodų kortelės; AB banko SWEDBANK patvirtinimas dėl identifikavimo kodų nustatymo priemonės išdavimo V. G.; AB SEB banko elektroninių paslaugų teikimo sutartis V. G. vardu; AB banko „SEB“ mokėjimo kortelė; AB banko „Swedbank“ kortelė su sąskaitos Nr. ( - ); AB banko „Swedbank“ kortelė su sąskaitos Nr. ( - ); AB banko „Swedbank“ kodų kortelė su sąskaitos Nr. ( - ); AB banko „SEB“ kortelė su sąskaitos numeriu ( - ); AB banko „SEB“ kodų kortelė; AB banko „Swedbank“ kodų kortelė; AB banko „Swedbank“ sąskaitos ( - ) išrašas; supakuoti policijos pakete Nr. 303789, saugomi Klaipėdos apskrities VPK daiktinių įrodymų saugykloje, buvo gauti nusikalstamu būdu, todėl, nuosprendžiui įsiteisėjus grąžinami šiuos dokumentus išdavusiems bankams (t. 3, b. l. 33-34).

144Užrašų knygutė, supakuota policijos pakete Nr. 303789, saugoma Klaipėdos apskrities VPK daiktinių įrodymų saugykloje, neturinti turtinės vertės, nuosprendžiui įsiteisėjus, sunaikinama.

145Nusikalstamos veikos priemonės: kompiuteris „Acer“ ir telefonas „Alcatel“, supakuoti policijos pakete Nr. 303789, saugomi Klaipėdos apskrities VPK daiktinių įrodymų saugykloje, nuosprendžiui įsiteisėjus, vadovaujantis BK 72 straipsniu, konfiskuojami (t. 3, b. l. 33-34).

146Laikmenos (kompaktiniai diskai) su informacija, gauta atliekant Baudžiamojo proceso kodekse numatytus veiksmus, vadovaujantis BPK 94 straipsnio 1 dalies 3 punktu, saugotini kaip nusikalstamos veikos tyrimo medžiaga, kartu su baudžiamąja byla.

147Proceso išlaidos- 48,92 Eur, išmokėtos iš teismo lėšų nukentėjusiajam A. B. kelionės į teisiamąjį posėdį išlaidoms padengti, priteistinos iš kaltinamojo H. B..

148Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 303 straipsnio 2 dalimi,

Nutarė

149H. B. pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 214 straipsnio 1 dalyje, ir jam paskirti laisvės atėmimą vieneriems metams ir aštuoniems mėnesiams;

150- pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalyje ir jam paskirti laisvės atėmimą vieneriems metams.

151- pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 1981 straipsnio 1 dalyje, ir jam paskirti laisvės atėmimą šešiems mėnesiams;

152- pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 215 straipsnio 1 dalyje ir jam paskirti laisvės atėmimą vieneriems metams ir aštuoniems mėnesiams;

153- pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 22 straipsnio 1 dalyje ir 182 straipsnio 1 dalyje ir jam paskirti laisvės atėmimą aštuoniems mėnesiams.

154Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 63 straipsnio 1 dalimi ir 5 dalies 1 punktu, bausmes, paskirtas už nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1 dalyje, 1981 straipsnio 1 dalyje ir 215 straipsnio 1 dalyje, subendrinti griežtesne bausme apimant švelnesnes bausmes, ir paskirti galutinę subendrintą bausmę laisvės atėmimą vieneriems metams ir aštuoniems mėnesiams.

155Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 63 straipsnio 4 dalimi, šią subendrintą bausmę subendrinti su bausmėmis, paskirtomis už nusikaltimus, numatytus Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 214 straipsnio 1 dalyje, 22 straipsnio 1 dalyje ir 182 straipsnio 1 dalyje, prie griežčiausios subendrintos bausmės pridedant dalį švelnesnių bausmių ir paskirti galutinę subendrintą bausmę laisvės atėmimą dvejiems metams ir aštuoniems mėnesiams.

156Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 75 straipsnio 1 dalimi, 2 dalies 5, 6ir 8 punktais, paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti vieneriems metams ir šešiems mėnesiams, įpareigojant H. B. laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, tęsti darbą arba užsiregistruoti darbo biržoje ir devynis mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programose.

157Kaltinamajam H. B. paskirtas kardomąsias priemones: rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir asmens dokumento paėmimą, palikti galioti iki nuosprendžio įsiteisėjimo. Nuosprendžiui įsiteisėjus, kardomąsias priemones panaikinti ir H. B. asmens tapatybės kortelę Nr. ( - ), saugomą baudžiamojoje byloje, grąžinti kaltinamajam.

158Dokumentus ir daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti:

159AB NORDEA banko kortelę Nr. ( - ), išduotą V. G. vardu; AB DNB banko sutartį V. G. vardu; AB DNB banko kodų korteles; AB banko SWEDBANK patvirtinimą dėl identifikavimo kodų nustatymo priemonės išdavimo V. G.; AB SEB banko elektroninių paslaugų teikimo sutartį V. G. vardu; AB banko „SEB“ mokėjimo kortelę; AB banko „Swedbank“ kortelę su sąskaitos Nr. ( - ); AB banko „Swedbank“ kortelę su sąskaitos Nr. ( - ); AB banko „Swedbank“ kodų kortelę su sąskaitos Nr. ( - ); AB banko „SEB“ kortelę su sąskaitos numeriu ( - ); AB banko „SEB“ kodų kortelę; AB banko „Swedbank“ kodų kortelę; AB banko „Swedbank“ sąskaitos ( - ) išrašą, supakuotus policijos pakete Nr. 303789, saugomus Klaipėdos apskrities VPK daiktinių įrodymų saugykloje, nuosprendžiui įsiteisėjus grąžinti šiuos dokumentus išdavusiems bankams.

160Užrašų knygutę, supakuotą policijos pakete Nr. 303789, saugomą Klaipėdos apskrities VPK daiktinių įrodymų saugykloje, neturinčią turtinės vertės, nuosprendžiui įsiteisėjus, sunaikinti.

161Nusikalstamos veikos priemones: kompiuterį „Acer“ ir telefoną „Alcatel“, supakuotus policijos pakete Nr. 303789, saugomus Klaipėdos apskrities VPK daiktinių įrodymų saugykloje, nuosprendžiui įsiteisėjus, vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 72 straipsniu, konfiskuoti.

162Laikmenas (CD) su informacija, gauta atliekant Baudžiamojo proceso kodekse numatytus veiksmus, saugoti kartu su baudžiamąja byla.

163Proceso išlaidas- 48,92 Eur, išmokėtas iš teismo lėšų nukentėjusiajam A. B., priteisti iš kaltinamojo H. B..

164Nuosprendį per dvidešimt dienų nuo paskelbimo dienos proceso dalyviai gali apskųsti Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodami per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.

Ryšiai
1. Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Kristina... 2. viešame teisiamajame posėdyje žodinio proceso tvarka išnagrinėjo... 3. kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 1... 4. Teismas... 5. H. B. neteisėtai įgijo ir laikė svetimas elektronines mokėjimo priemones ir... 6. 2016 m. birželio 8 d., melagingai pažadėjęs V. G. užsidirbti pinigų,... 7. Be to, H. B. apgaule savo naudai įgijo svetimą turtą, neteisėtai... 8. 2016 m. birželio 28 d., ( - ), iš kompiuterinės sistemos kurios IP adresas (... 9. 2016 m. birželio 28 d., pagal skelbimą paskambinus L. K., H. B. melagingai... 10. Tęsdamas nusikalstamą veiką, 2016 m. birželio 29 d., pagal tą patį... 11. Tęsdamas nusikalstamą veiką, pagal tikrovės neatitinkantį skelbimą... 12. 2016 m. birželio 28 d. H. B., iš kompiuterinės sistemos, kurios IP adresas (... 13. Tęsdamas nusikalstamą veiką, 2016 m. birželio 30 d., 15.08.50 val., iš... 14. Be to, H. B. apgaule savo naudai pasikėsino įgyti svetimą turtą:... 15. 2016 m. liepos 23 d., 11:09:38 val., ( - ), turėdamas neteisėtai įgytus V.... 16. Kaltinamasis H. B. kaltu neprisipažino ir parodė, kad V. G. pažįsta, jie... 17. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodekso 277... 18. Liudytojas V. G. atpažino kaltinamąjį H. B., pagal jo nuotrauką, kaip... 19. Liudytoja ikiteisminio tyrimo pareigūnė E. M. parodė, kad ji atliko... 20. 2017-01-26 kratos kaltinamojo H. B. gyvenamojoje vietoje, ( - ), metu, rasti ir... 21. 2017-04-10 apžiūrėti 2017-01-26 kratos H. B. gyvenamojoje vietoje metu rasti... 22. 1. AB SEB banko kodų kortelė, ant kurios vienoje pusėje yra priklijuotas... 23. 2. AB SWEDBANK banko kodų kortelė ant kurios vienoje pusėje yra priklijuotas... 24. 3. Mobilaus ryšio telefonas ,,Samsung“ Imei: ( - ). Išsiuntus prašymą... 25. 4. Mobilaus ryšio telefonas ,,Alcatel“, kurio Imei: ( - ). Išsiuntus... 26. 5. Kompiuteris ,,Acer“. Įjungus kompiuterį darbalaukyje matyti 61... 27. ,,Dviratis sulankstomas 6 bėgiu Dviratis sulankstomas. Gerai išlaikytas,... 28. „Dviratis BULLS SHARPTAIL“ gerai išlaikytas, saugotas, tvarkingas. Smulkus... 29. Atidarius piktogramą pavadinimu: „user“ matyti 13 piktogramų, kurios... 30. Atidarius piktogramą pavadinimu: ,,Mano dokumentai“ matyti aplanką... 31. Atidarius aplanką pavadinimu: ,,L. K. matyti dokumentas pavadinimu:... 32. 6. AB SWEDBANK banko sąskaitos išrašas. Ant AB SWEDBANK banko sąskaitos... 33. 7. Užrašų knygelė. Užrašų knygelėje E raide pažymėtame lape matyti... 34. 8. AB NORDEA banko kortelė Nr. ( - ), išduota V. G. vardu.... 35. 9. AB DNB banko sutartis V. G. vardu.... 36. 10. AB DNB banko susitarimas dėl naudojimosi banko paslaugomis internete Nr.... 37. 11. AB DNB banko naudojimosi SMS LINIJA sutartis MB-6-7388676-0-1, data:... 38. 12. AB DNB banko sąskaitos ir jos valdymo sutartis, data: 2016.06.08. V. G.... 39. 13. AB DNB banko 3 kodų kortelės.... 40. 14. AB DNB banko kodų kortelė Nr. ( - ). Tyrimo metu nustatyta, kad minėtas... 41. 15. AB SWEDBANK banko patvirtinimas dėl identifikavimo kodų nustatymo... 42. 16. AB SWEDBANK banko patvirtinimas dėl identifikavimo kodų nustatymo... 43. 17. AB SWEDBANK elektroninių paslaugų teikimo sutartis V. G. vardu, naudotojo... 44. 18. AB SEB banko elektroninių paslaugų teikimo sutartis. Elektroninių... 45. 19. AB SEB banko sutartis V. G. vardu.... 46. 20. AB SEB banko mokėjimo kortelė V. G. vardu.... 47. 21. AB SWEDBANK banko kortelė su sąskaitų numeriais.... 48. 26. AB SWEDBANK banko kortelė su sąskaitų numeriais.... 49. 27. AB SWEDBANK kodų kortelė NR. ( - ), išduota V. G. vardu.... 50. (t. 3, b. l. 1-32).... 51. Išanalizavęs ir įvertinęs šių duomenų visumą, teismas pripažįsta... 52. Kaltinamasis H. B. kaltu neprisipažino ir paaiškino, kad 2016 m. birželio 28... 53. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodekso 277... 54. Nukentėjusioji L. K. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo... 55. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodekso 277... 56. Nukentėjusioji A. K., savo parodymams patvirtinti, ikiteisminio tyrimo... 57. Nukentėjusysis A. B. parodė, kad 2016m. birželio 29 d., internetinėje... 58. Nukentėjusysis A. B. savo iniciatyva ikiteisminio tyrimo pareigūnui pateikė... 59. 2016-07-13 UAB “Diginet LT“ raštu Nr. R-1169 patvirtino, kad skelbimas... 60. 2016-11-30 UAB “Diginet LT“ raštu Nr. R-1304 patvirtino, kad skelbimas... 61. Lietuvos kriminalinės policijos biuro Techninių sprendimų valdybos... 62. 2016-08-04 Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka raštu Nr. 77... 63. 2016-08-08 UAB „Baltic Bet“ raštu informavo ikiteisminio tyrimo įstaigą,... 64. 2017-03-17 bankas AB “SEB“ raštu Nr. 07.04.08-4043 patvirtino, kad iš IP... 65. V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ), esančios banke AB „SEB“, išraše... 66. 2016 m. birželio 30 d. mokėjimo nurodymu Nr. 837 iš A. K. banko sąskaitos (... 67. 2016 m. birželio 30 d. mokėjimo nurodymu iš A. B. banko sąskaitos ( - ),... 68. 2016 m. birželio 30 d. pavedimu Nr. 3, iš sąskaitos į gavėjo H. B.... 69. 2016 m. liepos 1 d. pavedimu Nr. 4, iš sąskaitos į gavėjo H. B. sąskaitą... 70. 2016 m. liepos 5 d. pavedimu Nr. 5, iš sąskaitos į gavėjo H. B. sąskaitą... 71. 2016 m. liepos 7 d. pavedimu Nr. 6, iš sąskaitos į gavėjo H. B. sąskaitą... 72. Kaltinamojo H. B. banko sąskaitos ( - ), esančios banke „SEB“, išraše... 73. 2016 m. birželio 30 d. iš V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ) pervesti 259 Eur;... 74. 2016 m. birželio 30 d. SEB bankomate Nr. ( - ) esančiame Taikos pr. 61,... 75. 2016 m. liepos 1 d. iš V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ) pervesti 7,77 Eur;... 76. 2016 m. liepos 15 d. iš V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ) pervesti 50 Eur;... 77. 2016 m. liepos 7 d. iš V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ) pervesti 1,70... 78. 2016-09-16 AB „SEB“ bankas raštu Nr. 07.04.08.-15052 patvirtino, kad iš... 79. V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ), esančios AB „Swedbank“ išrašą... 80. 2016 m. birželio 28 d. nukentėjusioji L. K. į V. G. sąskaitą banke... 81. 2016 m. birželio 28 d. iš V. G. sąskaitos į H. B. sąskaitą Nr. LT10 37300... 82. 2016 m. birželio 28 d. iš V. G. sąskaitos į H. B. sąskaitą Nr. LT10 37300... 83. 2016 m. birželio 29 d. antstolė Brigita Tamkevičienė iš sąskaitos... 84. 2016 m. birželio 29 d. antstolė Brigita Tamkevičienė iš sąskaitos... 85. Kaltinamojo H. B. banko sąskaitos Nr. LT10 37300 0100 3685 5705, esančios... 86. 2016 m. birželio 28 d. į sąskaitą įskaityti 11 Eur iš V. G. banko... 87. 2016 m. birželio 28 d. į sąskaitą įskaityti 7 Eur iš V. G. banko... 88. 2016 m. birželio 28 d. iš H. B. sąskaitos 10 Eur išgryninti bankomate... 89. 2016 m. birželio 29 d. iš H. B. sąskaitos išgryninti 5 Eur bankomate,... 90. 2016-11-15 „Swedbank“ AB raštu Nr. S/8875 patvirtino, kad 2016 m.... 91. 2017-02-08 bankas „Nordea bank AB“ raštu Nr. 2411/31 patvirtino, kad banko... 92. 2016-07-26 UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ raštu Nr. 483 pateikė... 93. Siuntos kvite ir talone Nr. 682410 užfiksuota, kad 2016 m. birželio 29 d.... 94. Vaizdo įrašo apžiūros protokole užfiksuota, kad UAB „Klaipėdos... 95. Lietuvos teismo ekspertizės centro 2017-06-08 specialisto išvadoje Nr.... 96. Išanalizavęs ir įvertinęs šių duomenų visumą, teismas pripažįsta... 97. Kaltinamasis H. B., panaudodamas V. G. elektroninės mokėjimo priemonės... 98. Byloje yra duomenų, kad kaltinamasis H. B., panaudodamas V. G. elektroninės... 99. Kaltinamasis H. B. kaltu neprisipažinimo ir viso proceso metu tvirtino, kad... 100. Kratos, atliktos kaltinamojo H. B. gyvenamojoje vietoje metu, rastas... 101. Nukentėjusieji L. K., A. K. ir A. B. patvirtino, kad su skelbimuose nurodytų... 102. Nustatyta, kad kaltinamasis H. B., viešoje internetinėje svetainėje pateikė... 103. Kaltinamajame akte kaltinamojo H. B. nusikalstamos veikos apgaule įgyjant L.... 104. BK 63 straipsnio 10 dalyje nustatyta, kad nelaikoma, jog asmuo padarė kelias... 105. Šioje byloje nustatyta, kad kaltinamasis tą pačią dieną, 2016 m. birželio... 106. Kaltinamajame akte aprašant kaltinamajai H. B. pareikštą kaltinimą, buvo... 107. Visas nusikalstamas veikas kaltinamasis H. B. padarė tiesiogine tyčia: jis... 108. Kaltinamasis H. B. kaltu neprisipažino ir paaiškino, kad 2016 m. liepos 23 d.... 109. Teismo posėdžio metu, vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodekso 277... 110. Nukentėjusysis V. M. savo parodymams patvirtinti pateikė dokumentus:... 111. Mokėjimo nurodymą Nr. 156, patvirtinantį, kad 2016 m. rugpjūčio 19 d. iš... 112. Skelbimą, atspausdintą iš internetinės skelbimų svetainės www.skelbiu.lt.... 113. 2016-09-08 UAB “Diginet LT“ raštu Nr. R-1217, patvirtino, kad skelbimas,... 114. Lietuvos kriminalinės policijos biuro Techninių sprendimų valdybos... 115. 2016-08-04 Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka raštu Nr. 77... 116. 2016-11-17 UAB “Balticum“ raštu Nr. 06-395 patvirtino, kad IP adresas ( -... 117. Liudytojas P. M. parodė, kad kaltinamąjį H. B. jis pažįsta. Kaltinamasis... 118. Liudytojas P. M. savo parodymams patvirtinti ikiteisminio tyrimo pareigūnui... 119. V. G. banko sąskaitos Nr. ( - ), esančios banke AB „SEB“, išraše... 120. 2016 m. rugpjūčio 22 d. įskaityti iš mokėtojo V. M. sąskaitos Nr. ( - )... 121. 2016 m. rugpjūčio 23 d. nuskaitytas PLAIS mokestis 1,02 Eur gavėjui... 122. 2016 m. rugpjūčio 23 d. europiniu SEPA pavedimu 7,85 Eur nuskaityti į... 123. 2016 m. rugpjūčio 23 d. nuskaitytas PLAIS mokestis 1,02 Eur gavėjui... 124. 2016 m. rugpjūčio 23 d. europiniu SEPA pavedimu 145 Eur nuskaityti į... 125. 2016 m. rugpjūčio 23 d. nuskaitytas PLAIS mokestis 1,02 Eur gavėjui... 126. 2016 m. rugpjūčio 23 d. europiniu SEPA pavedimu 43,12 Eur nuskaityti į... 127. (t. 4, b. l. 31).... 128. 2017-03-17 AB banko “SEB“ raštas Nr. 07.04.08-4043 patvirtino, kad iš IP... 129. 2017-03-13 AB banko “Swedbank“ raštas Nr. S/1985 patvirtina, kad prie V.... 130. Išanalizavęs ir įvertinęs šių duomenų visumą, teismas pripažįsta... 131. Kaltinamasis H. B. kaltu neprisipažinimo ir viso proceso metu tvirtino, kad... 132. Kaltinamojo H. B. nusikalstama veika įrodyta. Ji kvalifikuojama pagal BK 22... 133. Kaltinamajame akte aprašant šį H. B. pareikštą kaltinimą, buvo nurodyta,... 134. Taip pat ištaisytinas ir kaltinamajame akte aprašant H. B. nusikalstamą... 135. Kaltinamasis H. B. padarė du apysunkius nusikaltimus, numatytus BK 214... 136. H. B. nebuvo teistas Lietuvos Respublikoje, tačiau buvo nuteistas kitų... 137. H. B. nusikalstamų veikų padarymo metu buvo bedarbis, registravosi darbo... 138. Nors kaltinamasis H. B. kaltu neprisipažino, tačiau ikiteisminio tyrimo metu... 139. Atsižvelgiant į visas šias aplinkybes, vadovaujantis BK 54 straipsnio 1 ir 2... 140. H. B. nuteistas už dviejų apysunkių ir trijų nesunkių nusikaltimų... 141. Teismas daro išvadą, kad H. B. resocializacija (kompleksinė pagalba siekiant... 142. 2017-01-24 ikiteisminio tyrimo pareigūno nutarimu kaltinamajam H. B. paskirta... 143. Dokumentai ir daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti: AB... 144. Užrašų knygutė, supakuota policijos pakete Nr. 303789, saugoma Klaipėdos... 145. Nusikalstamos veikos priemonės: kompiuteris „Acer“ ir telefonas... 146. Laikmenos (kompaktiniai diskai) su informacija, gauta atliekant Baudžiamojo... 147. Proceso išlaidos- 48,92 Eur, išmokėtos iš teismo lėšų nukentėjusiajam... 148. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 303... 149. H. B. pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos... 150. - pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos... 151. - pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos... 152. - pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos... 153. - pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos... 154. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 63 straipsnio 1 dalimi... 155. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 63 straipsnio 4 dalimi,... 156. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 75 straipsnio 1 dalimi,... 157. Kaltinamajam H. B. paskirtas kardomąsias priemones: rašytinį pasižadėjimą... 158. Dokumentus ir daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti:... 159. AB NORDEA banko kortelę Nr. ( - ), išduotą V. G. vardu; AB DNB banko... 160. Užrašų knygutę, supakuotą policijos pakete Nr. 303789, saugomą Klaipėdos... 161. Nusikalstamos veikos priemones: kompiuterį „Acer“ ir telefoną... 162. Laikmenas (CD) su informacija, gauta atliekant Baudžiamojo proceso kodekse... 163. Proceso išlaidas- 48,92 Eur, išmokėtas iš teismo lėšų nukentėjusiajam... 164. Nuosprendį per dvidešimt dienų nuo paskelbimo dienos proceso dalyviai gali...