Byla 2A-203/2010

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Virginijos Čekanauskaitės, Kazio Kailiūno ir Egidijaus Žirono (kolegijos pirmininko ir pranešėjo), sekretoriaujant Joanai Tamašauskienei, dalyvaujant ieškovo Kauno miesto savivaldybės atstovei R.K., atsakovui V. B., atsakovo V. B. atstovei advokatei D. Ž.

2viešame teismo posėdyje apeliacine žodinio proceso tvarka išnagrinėjusi civilinę bylą pagal ieškovo Kauno miesto savivaldybės apeliacinį skundą dėl Kauno apygardos teismo 2009 m. birželio 9 d. sprendimo, kuriuo civilinėje byloje Nr. 2-540-605/2009 atmestas ieškovų Kauno miesto savivaldybės ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės ieškinys atsakovams UAB „Tomis“ ir V. B. dėl pirkimo-pardavimo sutarties ir priėmimo-perdavimo akto pripažinimo negaliojančiais bei dėl iškeldinimo. Trečiasis asmuo byloje notarė A. U.,

Nustatė

32009 m. sausio 19 d. teismo posėdyje teisėjų kolegija buvo nutarusi paskelbti procesinį sprendimą 2009 m. sausio 29 d. Tačiau priimti ir paskelbti tokį dokumentą įstatyme nustatytu (14 dienų) terminu nėra galimybės.

4Lietuvos Respublikos Konstitucija įpareigoja teismą (teisėją) vykdyti teisingumą (109 str.1 d.), kuris įvykdomas baigiamuoju teismo aktu. Lietuvos Konstitucinis Teismas (2006 m. rugsėjo 21 d. nutarimas byloje Nr. 35/03-11/06), aiškindamas šią nuostatą pabrėžė, kad ši nuostata betarpiškai susijusi su teisinio aiškumo, tikrumo, teisės viešumo reikalavimu ir tuo, jog teismo baigiamojo akto, kaip vientiso teisės akto, paskelbimo metu nutariamoji dalis turi būti pagrįsta motyvuojamojoje dalyje išdėstytais argumentais, o tokio argumentuoto baigiamojo teisės akto priėmimui turi būti nustatytas protingas terminas, taip pat ir bendrųjų terminų išimtis.

5Nagrinėjama civilinė byla yra sudėtinga dėl ginčui taikytinos teisės bei faktinių bylos aplinkybių vertinamosios reikšmės. Atsižvelgdama į šias aplinkybes teisėjų kolegija sprendžia, jog vadovaujantis protingumo principu teisėjų kolegijos anksčiau nustatytas 14 kalendorinių dienų procesinio sprendimo priėmimo ir paskelbimo terminas tokio pobūdžio bylai šiuo konkrečiu atveju yra nepakankamas. Siekdama įvykdyti pareigą priimti teisingą procesinį sprendimą ir jį viešai paskelbti kaip vientisą baigiamąjį teismo dokumentą, teisėjų kolegija sprendžia dėl procesinio sprendimo priėmimo ir paskelbimo termino prailginimo.

6Vadovaudamasi Civilinio proceso kodekso 2 straipsniu, 3 straipsnio 6 dalimi, 263 straipsnio 1 dalimi, 269 straipsnio 3 dalimi, 302 straipsniu teisėjų kolegija

Nutarė

7Procesinio sprendimo byloje priėmimo ir paskelbimo terminą prailginti dešimčia kalendorinių dienų ir baigiamąjį teismo aktą skelbti 2010 m. vasario 8 d., 16 valandą.

Proceso dalyviai
Ryšiai