Byla 2KT-1/2010

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Artūras Driukas, susipažinęs su Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės R. Z. raštu, kuriuo prašoma spręsti klausimą dėl atsakovo A. P. apeliacinio skundo, paduoto dėl Klaipėdos rajono apylinkės teismo 2009 m. spalio 23 d. sprendimo civilinėje byloje Nr. 2-33-714/2009, iškeltoje pagal ieškovės S. S. ieškinį atsakovams A. P., V. Š. dėl neturtinės žalos atlyginimo, perdavimo nagrinėti kitam apygardos teismui,

Nustatė

2Lietuvos apeliaciniame teisme gauta iš Klaipėdos apygardos teismo atsiųsta apeliacine tvarka paskirta nagrinėti civilinė byla Nr. 2A-1860-460/2009. Šioje byloje Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė R. Z. raštu prašo spręsti klausimą dėl atsakovo A. P. apeliacinio skundo, paduoto dėl Klaipėdos rajono apylinkės teismo 2009 m. spalio 23 d. sprendimo civilinėje byloje Nr. 2-33-714/2009, iškeltoje pagal ieškovės S. S. ieškinį atsakovams A. P., V. Š. dėl neturtinės žalos atlyginimo, perdavimo nagrinėti kitam apygardos teismui. Rašte nurodoma, kad ieškovė S. S. yra Klaipėdos apygardos teismo darbuotoja.

3Byla apeliacine tvarka perduotina nagrinėti kitam apygardos teismui.

4Civilinio proceso kodekso 35 straipsnio ketvirtojoje dalyje nustatyta, kad jeigu teisme, kuriam teisminga byla, teisėju dirba byloje dalyvaujantis asmuo, jo artimieji giminaičiai arba sutuoktinis (sugyventinis), aukštesniosios pakopos teismo pirmininkas arba Civilinių bylų skyriaus pirmininkas perduoda tokią bylą nagrinėti kitam tos pačios pakopos teismui. Nurodyta norma įtvirtina asmens teisę į tinkamą procesą, o šią teisę įgyvendina aukštesniosios pakopos teismo pirmininkas ar Civilinių bylų skyriaus pirmininkas, civilinę bylą, kurioje kaip dalyvaujantis byloje asmuo yra teisėjas ar jo artimasis giminaitis, perduodamas nagrinėti kitam tos pačios pakopos teismui. Teismų praktikoje vadovaujamasi nuostata, kad pagal šią normą byla perduodama iš teismo, kuriam ji teisminga, kitam teismui ne tik tuomet, kai dalyvaujantis byloje asmuo yra teisėjas ar jo artimasis giminaitis, bet ir tais atvejais, kai dalyvaujantis byloje asmuo yra teisėjo padėjėjas, o byla teisminga tam teismui, kuriame jis dirba (Lietuvos apeliacinio teismo 2007 m. rugsėjo 5 d. nutartis byloje Nr. 2KT-68/2007; Lietuvos apeliacinio teismo 2007 m. gruodžio 6 d. nutartis byloje Nr. 2KT-88/2007; Lietuvos apeliacinio teismo 2008 m. balandžio 9 d. nutartis byloje Nr. 2KT-25/2008). Tokiu būdu pašalinamos bet kokios abejonės dėl teismo galimo šališkumo ir sudaromos tinkamos sąlygos asmenims ginti savo pažeistas teises, o teismui realiai vykdyti teisingumą.

5Ieškovė S. S. Klaipėdos apygardos teisme dirba teisėjo padėjėja. Be to, ji yra buvusi Klaipėdos apygardos teismo teisėjo A. S. sutuoktinė. Šios aplinkybės sudaro pagrindą Klaipėdos apygardos teismui nusišalinti nuo apeliacinio skundo nagrinėjimo byloje. Todėl atsakovo A. P. apeliacinis skundas, paduotas dėl Klaipėdos rajono apylinkės teismo 2009 m. spalio 23 d. sprendimo civilinėje byloje Nr. 2-33-714/2009, iškeltoje pagal ieškovės S. S. ieškinį atsakovams A. P., V. Š. dėl neturtinės žalos atlyginimo, perduotinas nagrinėti kitam – artimiausiam – Šiaulių apygardos teismui (CPK 3 str. 6 d., 35 str. 2 ir 4 d.).

6Vadovaudamasis CPK 35 straipsnio antrąja ir ketvirtąja dalimis, Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas

Nutarė

7Atsakovo A. P. apeliacinį skundą, paduotą dėl Klaipėdos rajono apylinkės teismo 2009 m. spalio 23 d. sprendimo civilinėje byloje Nr. 2-33-714/2009, iškeltoje pagal ieškovės S. S, ieškinį atsakovams A. P., V. Š. dėl neturtinės žalos atlyginimo, perduoti nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Ryšiai