Byla 2KT-112/2011
Dėl žalos atlyginimo, perdavimo nagrinėti kitam apygardos teismui klausimas

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Artūras Driukas, susipažinęs su Klaipėdos apygardos teismo pirmininko A. D. 2011 m. liepos 5 d. raštu, kuriuo Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkui arba šio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkui perduotas spręsti Klaipėdos apygardos teismui teismingos civilinės bylos Nr. 2S-1190-123/2011 pagal atsakovo A. Š. atskirąjį skundą dėl Šilalės rajono apylinkės teismo 2011 m. balandžio 4 d. nutarties civilinėje byloje Nr. 2-237-439/2011 pagal ieškovės K. A. ieškinį atsakovui A. Š. dėl žalos atlyginimo, perdavimo nagrinėti kitam apygardos teismui klausimas,

Nustatė

2Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas A. D. 2011 m. liepos 5 d. raštu perdavė Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkui ar šio teismo civilinių bylų skyriaus pirmininkui spręsti civilinės bylos Nr. 2S-1190-123/2011 pagal atsakovo A. Š. atskirąjį skundą civilinėje byloje Nr. 2-237-439/2011 pagal ieškovės K. A. ieškinį atsakovui A. Š. dėl žalos atlyginimo perdavimo nagrinėti kitam apygardos teismui klausimą. Nurodė, jog ieškovė K. A. dirba Klaipėdos apygardos teismo civilinių bylų skyriuje specialiste, o tokios aplinkybės gali sukelti abejonių dėl Klaipėdos apygardos teismo civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos nešališkumo bei nepriklausomumo nagrinėjant bylą.

3Civilinė byla perduotina nagrinėti kitam apygardos teismui.

4Civilinio proceso kodekso 35 straipsnio ketvirtojoje dalyje nustatyta, kad jeigu teisme, kuriam teisminga byla, teisėju dirba byloje dalyvaujantis asmuo, jo artimieji giminaičiai arba sutuoktinis (sugyventinis), aukštesniosios pakopos teismo pirmininkas arba civilinių bylų skyriaus pirmininkas perduoda tokią bylą nagrinėti kitam tos pačios pakopos teismui. Nurodyta norma įtvirtina asmens teisę į tinkamą procesą, o šią teisę įgyvendina aukštesniosios pakopos teismo pirmininkas ar civilinių bylų skyriaus pirmininkas, bylą, kurioje kaip dalyvaujantis byloje asmuo yra teisėjas ar jo artimasis giminaitis, perduodamas nagrinėti kitam tos pačios pakopos teismui. Teismų praktikoje vadovaujamasi nuostata, kad pagal šią normą byla gali būti perduodama iš teismo, kuriam ji teisminga, kitam teismui ne tik tuomet, kai dalyvaujantis byloje asmuo yra teisėjas ar jo artimasis giminaitis, bet ir tais atvejais, kai dalyvaujantis byloje asmuo yra teisėjo padėjėjas ar teismo darbuotojas, o byla teisminga tam teismui, kuriame jis dirba (Lietuvos apeliacinio teismo nutartys civilinėse bylose Nr. 2KT-88/2007, Nr. 2KT-22/2011 ir 2KT-61/2011).

5I. K. Astrauskienės ieškinys dėl žalos atlyginimo pareikštas atsakovui A. Š.. I. K. Astrauskienė šiuo metu dirba Klaipėdos apygardos teismo civilinių bylų skyriuje specialiste. Dėl nustatytų aplinkybių bei atsižvelgiant į tai, kad ieškovė K. A. bendrauja su Klaipėdos apygardos teismo teisėjais, civilinę bylą tikslinga perduoti kitam apygardos teismui. T. K. apygardos teisme gauta civilinė byla su atskiruoju skundu perduotina nagrinėti kitam – Šiaulių apygardos teismui (CPK 3 str. 6 d., 35 str. 2 ir 4 d.).

6Vadovaudamasis CPK 3 straipsnio šeštąja dalimi, 35 straipsnio antrąja ir ketvirtąja dalimis, Lietuvos apeliacinio teismo civilinių bylų skyriaus pirmininkas

Nutarė

7civilinę bylą Nr. 2S-1190-123/2011, su atsakovo A. Š. atskiruoju skundu dėl Šilalės rajono apylinkės teismo 2011 m. balandžio 4 d. nutarties, byloje pagal ieškovės K. A. ieškinį atsakovui A. Š. dėl žalos atlyginimo, perduoti nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Ryšiai