Byla B2-2615-485/2012
Dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB „Medienos apdirbimas ir gaminiai“

1Kauno apygardos teismo teisėjas Algirdas Remeika, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs pareiškėjų UAB „Skolų departamentas“ ir A. T. pareiškimus dėl bankroto bylos iškėlimo atsakovei UAB „Medienos apdirbimas ir gaminiai“,

Nustatė

2Pareiškėja UAB „Skolų departamentas“ pateikė teismui pareiškimą, kuriuo prašo iškelti bankroto bylą atsakovei UAB „Medienos apdirbimas ir gaminiai“. Pareiškėja nurodė, jog atsakovės skola jai sudaro 4 956,70 Lt. Atsakovė buvo raginama atsiskaityti, tačiau per nustatytą terminą atsakovė skolos nesumokėjo. Atsakovės administratoriumi pareiškėja siūlo skirti UAB „Bankroto ir verslo konsultacijų centras“.

3Pareiškėjas A. T. pateikė teismui pareiškimą, kuriuo taip prašo iškelti bankroto bylą atsakovei UAB „Medienos apdirbimas ir gaminiai“. Nurodė, jog jis yra atsakovės direktorius ir vienintelis akcininkas. Pareiškėjas taip pat nurodo, jog įmonė yra nemoki, nemoka darbuotojams darbo užmokesčio, nebegali atsiskaityti su kreditoriais. Pareiškėjas bankroto administratoriumi prašo paskirti Antaną Sadauską.

4Pareiškimai dėl bankroto bylos iškėlimo tenkintini, atsakovei keltina bankroto byla.

5Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 7 dalyje nurodoma, kad bankroto byla iškeliama, jei yra bent viena iš šių sąlygų: 1) įmonė yra nemoki arba įmonė vėluoja išmokėti darbuotojui (darbuotojams) atlyginimą; 2) įmonė viešai paskelbė arba kitaip pranešė kreditoriui (kreditoriams), kad negali atsiskaityti su kreditoriumi (kreditoriais) ir (arba) neketina vykdyti savo įsipareigojimų. Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 dalyje įmonės nemokumas apibrėžiamas kaip jos būsena, kai įmonė nevykdo įsipareigojimų (nemoka skolų, neatlieka iš anksto apmokėtų darbų ir kt.) ir pradelsti įmonės įsipareigojimai (skolos) viršija pusę į jos balansą įrašyto turto vertės.

6Iš byloje pateikto atsakovės UAB „Medienos apdirbimas ir gaminiai“ 2012 m. III ketvirčio balanso matyti, kad atsakovė turi turto už 8 637 Lt. Įmonės kreditorių sąrašas patvirtina, jog įmonės pradelsti įsipareigojimai kreditoriams sudaro 123 148,42, taip pat įmonės darbuotojams atsakovė yra skolinga 21 699,42 Lt. Alytaus apskrities VMI pateikė teismui duomenis, jog atsakovė valstybės biudžetui yra skolinga 28 109,48 Lt (b. l. 42), VSDFV duomenimis atsakovė valstybei skolinga 5 163,15 Lt (b. l. 83). Minėti duomenys pagrindžia, jog tokia UAB „Medienos apdirbimas ir gaminiai“ būsena atitinka Įmonių bankroto įstatymo 2 straipsnio 8 dalyje reglamentuotą įmonės nemokumo sąvoką. Esant išdėstytoms aplinkybėms, teismas konstatuoja, jog yra Įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 7 dalies 1 punkte įtvirtinti pagrindai iškelti UAB „Medienos apdirbimas ir gaminiai“ bankroto bylą, tai yra įmonė, kuriai prašoma iškelti bankroto bylą, yra nemoki, įmonė vėluoja savo darbuotojams mokėti su darbo santykiais susijusius mokėjimus.

7Byloje yra pateiktos tvirtinti dviejų galimų administratorių kandidatūros, t.y. UAB „Bankroto ir verslo konsultacijų centras“ bei Antanas Sadauskas. Abu administratoriai yra lygiaverčiai bankroto administravimo paslaugų rinkos dalyviai, administruojantys nemažą eilę įmonių, visoms administratorių kandidatūroms pritarė Įmonių bankroto valdymo departamentas. Lietuvos apeliacinis teismas formuoja praktiką, kad skiriant bankrutuojančios įmonės administratorių, turėtų būti atsižvelgiama į didžiausių ir pagrindinių bankrutuojančios įmonės kreditorių nuomonę. Pasirinkdamas administratorių, teismas atkreipia dėmesį, jog UAB „Bankroto ir verslo konsultacijų centras“ kandidatūrą skirti administratoriumi siūlo kreditorius, tuo tarpu kitą administratorių – įmonės savininkas. Taip pat pažymėtina, jog pagal nuosekliai formuojamą Lietuvos apeliacinio teismo praktiką pirmosios instancijos teismo nutarties dalis, kuria paskirtas bankrutuojančios įmonės administratorius, gali būti naikinama tik tuo atveju, jei paskirtas administratorius neatitinka ĮBĮ nustatytų reikalavimų (Lietuvos apeliacinio teismo 2010 m. lapkričio 25 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 2-2087/2010, Lietuvos apeliacinio teismo 2010 m. lapkričio 25 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr.2-1888/2010, Lietuvos apeliacinio teismo 2010 m. rugsėjo 16 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 2-1373/2010, 2010 m. gruodžio 9 nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 2-1861/2010, 2011 m. vasario 3 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. Nr. 2-585/2011 ir kt.). Tokių duomenų byloje nėra. Apibendrinant aukščiau nurodytas aplinkybes, sprendžiama, kad UAB “ Medienos apdirbimas ir gaminiai“ administratoriumi skirtinas UAB „Bankroto ir verslo konsultacijų centras“, kuris atitinka visus ĮBĮ nustatytus reikalavimus ir ši kandidatūra suderinta su Įmonių bankroto valdymo departamentu prie Ūkio ministerijos (b. l. 41)

8Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įmonių bankroto įstatymo 9 straipsnio 4 ir 5 dalimis, 10 straipsniu,

Nutarė

9iškelti UAB „Medienos apdirbimas ir gaminiai“ (į. k. 302425565, reg. Alytuje, Naujoji g. 140) bankroto bylą.

10Paskirti UAB „Medienos apdirbimas ir gaminiai“ administratoriumi UAB „UAB „Bankroto ir verslo konsultacijų centras“ (Įmonių bankroto administravimo paslaugas teikiančių asmenų sąrašo Nr. B-JA146).

11Nustatyti 40 dienų terminą nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos kreditoriniams reikalavimams, atsiradusiems iki bankroto bylos iškėlimo dienos, pareikšti.

12Nustatyti, kad UAB „Medienos apdirbimas ir gaminiai“ valdymo organai nė vėliau kaip per 10 dienų nuo šios nutarties įsiteisėjimo dienos privalo perduoti administratoriui įmonės turtą pagal balansą, sudarytą nutarties iškelti bankroto bylą įsiteisėjimo dienos duomenimis, ir visus dokumentus.

13Apie bankroto bylos iškėlimą nedelsiant pranešti Juridinių asmenų registrui, Įmonių bankroto valdymo departamentui prie ūkio ministerijos, pareiškėjams, atsakovei bei administratoriui.

14Pavesti administratoriui atlikti kitus ĮBĮ 10 straipsnio 4 dalies 3 punkte, 7 dalies 8 punkte nustatytus veiksmus. Jam taip pat pavesti sušaukti pirmąjį kreditorių susirinkimą ĮBĮ 22 straipsnio 1 dalyje nustatytu terminu.

15Nutartis per 10 dienų nuo jos priėmimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai