Byla 2A-1663/2013

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Vyto Miliaus (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas), Nijolės Piškinaitės ir Viginto Višinskio, teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi ieškovo akcinės bendrovės „SEB lizingas“ prašymą dėl papildomo sprendimo priėmimo Lietuvos apeliacinio teismo išnagrinėtoje civilinėje byloje Nr. 2A-1663/2013 pagal ieškovo akcinės bendrovės „SEB lizingas“ apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo 2012 m. gruodžio 17 d. sprendimo civilinėje byloje Nr. 2-3343-160/2012 pagal ieškovo akcinės bendrovės „SEB lizingas“ ieškinį atsakovui uždarajai akcinei bendrovei „Evekas“ dėl piniginės skolos priteisimo ir transporto priemonių išreikalavimo bei pagal atsakovo uždarosios akcinės bendrovės „Evekas“ priešieškinį ieškovui akcinei bendrovei „SEB lizingas“ dėl lizingo sutarčių nutraukimo pripažinimo negaliojančiu ir lizingo sutarčių pakeitimo,

Nustatė

2Ieškovas AB „SEB lizingas“ 2013 m. gegužės 29 d. Lietuvos apeliaciniam teismui pateikė prašymą priimti papildomą sprendimą civilinėje byloje Nr. 2A-1663/2013 ir įpareigoti UAB „Evekas“ atlyginti AB „SEB lizingas“ patirtas bylinėjimosi išlaidas, t. y. 43 170 Lt žyminį mokestį už apeliacinio skundo pateikimą. Ieškovas prašyme nurodo, jog Lietuvos apeliacinis teismas 2013 m. gegužės 15 d. sprendime civilinėje byloje Nr. 2A-1663/2013 nevisiškai išsprendė ieškovo patirtų bylinėjimosi išlaidų klausimą, t. y. teismas nepasisakė dėl prašomo priteisti 43 170 Lt žyminio mokesčio, kurį ieškovas sumokėjo už apeliacinio skundo pateikimą.

3CPK 277 straipsnio 1 dalies 3 punkte numatyta, kad teismas, priėmęs byloje sprendimą, dalyvaujančių byloje asmenų pareiškimu ar savo iniciatyva gali priimti papildomą sprendimą, jeigu neišsprendė bylinėjimosi išlaidų ar jų dalies atlyginimo ar paskirstymo klausimo.

4Ginčo atveju ieškovo apeliacinis skundas patenkintas iš dalies, tačiau bylos rezultatas iš esmės tapo palankus ieškovui. CPK 93 straipsnio 1 dalyje nurodyta, kad šaliai, kurios naudai priimtas sprendimas, jos turėtas bylinėjimosi išlaidas teismas priteisia iš antrosios pusės, nors ši ir būtų atleista nuo bylinėjimosi išlaidų mokėjimo į valstybės biudžetą. Kadangi bylos rezultatas yra palankus ieškovui AB „SEB lizingas“, ieškovui iš atsakovo UAB „Evekas“ yra priteistina 43 170 Lt žyminio mokesčio, kurį ieškovas sumokėjo į valstybės biudžetą už apeliacinio skundo pateikimą.

5Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 93 straipsnio 1 dalimi ir 277 straipsniu,

Nutarė

6Priteisti ieškovui akcinei bendrovei „SEB lizingas“ ( - ) iš atsakovo uždarosios akcinės bendrovės „Evekas“ ( - ) 43 170 Lt žyminio mokesčio už apeliacinio skundo pateikimą.

Proceso dalyviai
Ryšiai