Byla 1-929-951/2020
Dėl to, kas įvyko, aišku gailisi. V. R. gal prieš kokius penkerius metus buvo grįžęs iš įkalinimo įstaigos, kiek girdėjo, jis tėvo pažįstamas ir pas juos gal pusę metų pagyveno. Paskui paaiškėjo, kad V. R. susijęs su pavogtais daiktais, dėl kurių jam pateiktas kaltinamas, kai jis buvo sulaikytas (duomenys neskelbtini) ar (duomenys neskelbtini). Prašo teismo skirti kuo mažesnę bausmę

1Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėja Ilona Jakubėnienė, sekretoriaujant Vaigai Aleksandravičiūtei, dalyvaujant prokurorui E. K., kaltinamajam Ž. C., jo gynėjai advokatei I. B.,

2viešame teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Ž. C., asmens kodas ( - ) gim. ( - ), lietuvis, Lietuvos Respublikos pilietis, vidurinio išsilavinimo, vedęs, nedirbantis, gyv. ( - ), teistas: 1) 2010-12-30 Šiaulių rajono apylinkės teismo nuosprendžiu, pakeistu 2011-03-24 Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiu, pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau - LR BK) 227 str. 3 d. 1 metų laisvės apribojimo bausme; 2) 2013-01-04 Šiaulių apylinkės teismo nuosprendžiu pagal LR BK 138 str. 2 d. 8 p., 284 str. 1 d. galutine subendrinta 2 m. 3 mėn. laisvės atėmimo bausme, kurios vykdymas atidėtas 1 m. 6 mėn.; 3) 2013-02-25 Šiaulių apylinkės teismo nuosprendžiu pagal LR BK 178 str. 2 d. (3 veikos) galutine subendrinta 20 MGL (2600 Lt) dydžio bauda; 4) 2017-04-18 Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiu pagal LR BK 22 str. 1 d. ir 1992 str. 1 d. laisvės atėmimu 2 m. 6 mėn., bausmės vykdymą atidedant 2 m.; 5) 2018-05-03 Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiu pagal LR BK 22 str. 1 d. ir 180 str. 2 d. 3 m. 4 mėn. laisvės atėmimo bausme, kuri, vadovaujantis LR BK 64 straipsnio 1, 2 ir 3 dalimis, subendrinta su Šiaulių apylinkės teismo 2013-01-04 nuosprendžiu paskirta laisvės atėmimo bausme ir Šiaulių apylinkės teismo 2013-02-25 nuosprendžiu paskirta bauda, ir paskirta galutinė subendrinta laisvės atėmimo 4 m. 4 mėn. bausme ir 617,35 Eur dydžio bauda; 2018-06-29 Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų nutartimi, vadovaujantis LR BK 63 straipsnio 1, 4 dalimis, subendrintos 2017-04-18 Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiu ir 2018-05-03 Šiaulių apygardos teismo nuosprendžiu paskirtos bausmės ir nustatyta galutinė subendrinta laisvės atėmimo 5 metams bausmė ir 617,35 Eur dydžio bauda; bausmės neatlikęs, teistumas neišnykęs, kaltinamas padaręs nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 189 straipsnio 2 dalyje.

3Teismas, išnagrinėjęs bylą,

Nustatė

4Ž. C. įgijo didelės vertės turtą, žinodamas, kad tas turtas gautas nusikalstamu būdu, o būtent: jis laikotarpiu nuo 2018-01-29 iki 2018-02-17, tiksliai ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu laiku ir aplinkybėmis, iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens įgijo 2018-01-29 apie 12.00 val. iš parduotuvės „( - )“, esančios ( - ), pagrobtus sidabrinį žiedą su briliantais 2500 Eur vertės, auksinę grandinėlę su briliantais 2750 Eur vertės, sidabrinę grandinėlę (vėrinį) su briliantais 2600 Eur vertės ir pakabuką su lapelio formos apsode esančiais akmenėliais „( - )“ 8900 Eur vertės bei iš šios parduotuvės pagrobtus keturis laikrodžius: „( - )“ 2480 Eur vertės, „( - )“ 795 Eur vertės, „( - )“ 895 Eur vertės bei „( - )“ 2790 Eur vertės; o taip pat įgijo nusikalstamu būdu, tiksliai ikiteisminio tyrimo metu nenustatytomis aplinkybėmis gautus juvelyrinius gaminius: 750 prabos aukso lydinio auskarus (2 vnt.) su briliantais ir geltonais safyrais 2500 Eur vertės, 750 prabos aukso lydinio auskarus (2 vnt.) su topazais 950 Eur vertės; 750 prabos aukso lydinio auskarus (2 vnt.) su briliantais, ametistais 950 Eur vertės; 750 prabos aukso lydinio auskarus (2 vnt.) su briliantais, ametistais, granatais, tsavoritais 6400 Eur vertės, 750 prabos aukso lydinio auskarus (2 vnt.) su briliantais, safyrais, granatais, tsavoritais, ametistais 5000 Eur vertės; 750 prabos aukso lydinio žiedą su briliantais, ametistais 3200 Eur vertės, 750 prabos aukso lydinio žiedą su briliantais, ametistais, granatais, tsavoritais 3200 Eur vertės, 750 prabos aukso lydinio žiedą su briliantais, safyrais, granatais, tsavoritais, citrinu 2800 Eur vertės, 750 prabos aukso lydinio žiedą su briliantais, safyrais, chalcedonu 1500 Eur vertės; netauriųjų metalų lydinio koljė, puoštą natūraliu akmeniu, 200 Eur vertės, netauriųjų metalų lydinio apyrankę, puoštą natūraliu akmeniu, 50 Eur vertės, netauriųjų metalų lydinio auskarus (2 vnt.), puoštus natūraliu akmeniu, 35 Eur vertės, t. y. neteisėtai įgijo didelės 50 495 eurų vertės nusikalstamu būdu gautą turtą, kurį neteisėtai laikė savo gyvenamojo namo, ( - ), miegamojo kambario spintos viršutinėje lentynoje iki tol, kol 2018-02-17 6.32 val. kratos metu šiuos juvelyrinius dirbinius ir laikrodžius rado ir paėmė policijos pareigūnai.

5Ž. C. teisiamojo posėdžio metu kaltu prisipažino visiškai ir paaiškino, kad 2018 m., atrodo buvo sausio mėnuo, jam išeinant iš namų, prie jo privažiavo automobilis. Iš šio automobilio išlipo žmogus ir paklausė jo, ar jis Ž., atsakė, kad jis Ž. . Tas žmogus paėmė ir padavė jam į rankas maišiuką, pasakė, kad čia žmogaus daiktai, kai jis ateis, tą maišiuką reikės jam paduoti. Tada paklausė, koks žmogus, o jam pasakė, jog jis jį pažįsta, tuomet sėdo į automobilį ir išvažiavo. Tą maišiuką parsinešė ir įsidėjo į spintą. Nežino, tą patį ar kitą vakarą pas jį namuose įvyko krata ir tuos daiktus paėmė. Tie daiktai buvo visokie: auksiniai žiedai, grandinėlės, laikrodžiai. Sutinka su visais kaltinamajame akte įvardintais daiktais. Pas jį buvo atvažiavęs tėvas su savo žmona. Jis kaip tik ruošėsi baliui, ir kol tas balius bus, kad kažkas nedingtų, paprašė, jog surašytų tuos daiktus. Juos atsinešė prie stalo, parodė, L. paėmė ir surašė, viskas buvo surašyta. Jis viską ištraukė iš maišiukų, pasižiūrėjo, kas ten yra, ir L. viską surašė. Gali būti, kad visų tų gaminių vertė yra 50 495 eurai, jis ne ekspertas, nežino. Ant kai kurių gaminių buvo surašytos kainos. Daiktus laikė savo namuose, ( - ). Tuo metu nieko nežinojo, iš kur tie daiktai, tik kai parsinešė namo, užmetė akį, pamatė, jog gaminiai su kainomis, ir numanė, kad gali būti vogti. Tada nesuprato, iš kur tie daiktai galėjo būti pavogti. Per savo durną galvą nepranešė policijos pareigūnams, kad daiktai galimai vogti, nes galėjo iš karto skambinti policijai ir paduoti tuos daiktus, jog patikrintų vogti jie ar ne. Kai pas jį rado tuos daiktus, tai tas žmogus tuos daiktus jam buvo padavęs prieš dieną ar dvi. Savo elgesį vertina blogai, yra žioplas, nes galėjo paimti ir laisvai paskambinti policijai, nežino, kas jam susišvietė, tiesiog galvojo, kad žmogus atvažiuos, pasiims tuos daiktus, ir čia ne jo reikalas. Dėl to, kas įvyko, aišku gailisi. V. R. gal prieš kokius penkerius metus buvo grįžęs iš įkalinimo įstaigos, kiek girdėjo, jis tėvo pažįstamas ir pas juos gal pusę metų pagyveno. Paskui paaiškėjo, kad V. R. susijęs su pavogtais daiktais, dėl kurių jam pateiktas kaltinamas, kai jis buvo sulaikytas ( - ) ar ( - ). Prašo teismo skirti kuo mažesnę bausmę.

6Kadangi kaltinamasis kaltu prisipažino visiškai ir sutiko, kad kiti įrodymai nebūtų tiriami, vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – LR BPK) 273 str., įrodymų tyrimas buvo nutrauktas, nes kaltinamasis nebuvo kaltinamas labai sunkaus nusikaltimo padarymu, nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės nekėlė abejonių. Vadovaujantis LR BPK 291 str., teisme buvo paskelbti byloje esantys įrodymai.

7Be kaltinamojo paaiškinimų kaltinamojo kaltė įrodyta ir ikiteisminio tyrimo metu surinktais įrodymais.

8Liudytoja L. C., ikiteisminio tyrimo metu apklausta LR BPK 80 str. 1 p. ir 82 str. 3 d. pagrindais, parodė, kad ji sutinka duoti parodymus. Paaiškino, kad Ž. C. yra jos vyro sūnus, kuris gyvena ( - ). 2018 m. žiemą ji su vyru G. atvažiavo pas Ž. į namus, kur gėrė kavą. Begeriant kavą Ž. atnešė papuošalus ir paklausė: „ar gražūs papuošalai?“, „ar gali aprašyti?". Kaip suprato, tą dieną jo namuose turėjo būti balius ir Ž. prašė papuošalus aprašyti, kad jie baliaus metu nedingtų. Ž. padavė popieriaus lapą ir diktavo, ką rašyti. Ž. traukė iš to maišiuko ar dėžutės papuošalus, o kai papuošalus ir laikrodžius aprašė, juos dėjo atgal. Papuošalų ir laikrodžių įdėmiai neapžiūrinėjo, tik moteriškai užmetė akį ir tiek. Patvirtina, kad A4 formato languotas popieriaus lapas, kuriame aprašyti papuošalai ir laikrodžiai, yra rašyti jos ranka. Tąsyk papuošalus ir laikrodžius ji matė pirmą ir paskutinį kartą. Ž. neaiškino, iš kur juos gavo, o ji jo ir neklausė. Žino, jog po to Ž. namuose buvo atliktos kratos dėl to, kad jo namuose per išgertuves buvo perdurtas žmogus. Po to įvykio ji sužinojo, kad kratos metu tuos papuošalus ir laikrodžius paėmė pareigūnai. Tikrai nežino, iš kur pas Ž. tie papuošalai ir laikrodžiai, nežino, kam jie priklauso (2 t., b. l. 61-64).

9Liudytojas D. G. ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad 2018-02-17 maždaug apie 2.30 val. buvo informuotas, jog išgertuvių ( - ) metu Ž. C. gyvenamoje vietoje buvo sunkiai sužalotas B. K.. 2018-02-17 ryte jis kartu su kolegomis R. M., V. V. ir G. B. dalyvavo atliekant kratą Ž. C. name. Kratoje dalyvavo ir Ž. C.. Kratos metu Ž. C. miegamojo kambario spintoje, t. y. spintos lentynoje, pamatė polietileninį maišelį, kuriame į tualetinį popierių buvo suvynioti juvelyriniai dirbiniai - papuošalai, kuriuos, matant Ž. C., ištraukė bei padėjo miegamajame kambaryje ant grindų. Dar tame pačiame maišelyje buvo laikrodžiai ir A4 formato popieriaus lapas. Dalis juvelyrinių dirbinių ir keli laikrodžiai buvo su etiketėmis, o A4 formato lape ranka surašyti ir aprašyti juvelyriniai dirbiniai ir laikrodžiai. Prie jo priėjęs Ž. C. bandė jį įtikinti, kad šie juvelyriniai dirbiniai - papuošalai yra bižuterija, o laikrodžiai - falsifikatas, be to, aiškino, jog patrynus nagu juvelyrinius dirbinius, nuo jų nukristų akmenukai. Ž. atrodė susijaudinęs ir susinervinęs, be to, jis aiškino, kad šie juvelyriniai dirbiniai jau buvo tada, kai kratą pareigūnai jo miegamajame kambaryje atliko 2018-01-24. Jam paaiškino, kad jis nėra juvelyrinių dirbinių ekspertas ir, jei bus nustatyta, jog juvelyriniai dirbiniai yra bižuterija, o laikrodžiai - falsifikatas, daiktai jam bus grąžinti. Įtarimus jam sukėlė tai, kad ant kai kurių daiktų buvo likusios etiketės su kainomis. Kiek pamena, Ž. C. gyvenamoje vietoje, name ( - ), kratą laikotarpiu nuo 2014 metų pabaigos iki 2018-02-17 yra atlikęs ne mažiau 3-jų kartų, dėl ko gerai žino, kuris kambarys yra būtent Ž. miegamasis. Šiame kambaryje jis gyvena su E. M.. Be to, spintoje, kurioje buvo rasti aukščiau paminėti daiktai, buvo ir moteriški rūbai. Taip pat paaiškinto, jog Ž. C. ilgiau nei metai laiko, iki 2018-02-17, buvo taikoma intensyvi priežiūra, dėl ko uždėta apykojė, o įrenginys, skirtas vykdyti intensyvią priežiūrą, buvo sumontuotas būtent jo kambaryje - miegamajame. Šio įvykio dieną įrenginys buvo jo kambaryje ir jis dėvėjo apykoję. Kolega R. M. jam paaiškino, kad jis 2018-01-24 dalyvavo atliekant kratą Ž. C. name ir lyg rašė kratos protokolą, o kratos metu juvelyriniai dirbiniai, laikrodžiai nebuvo rasti (2 t., b. l. 118-121).

10Liudytojas R. M. ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad Ž. C. jam žinomas kaip asmuo, linkęs nusikalsti. Jo gyvenamojoje vietoje, name ( - ), ne vieną kartą yra atlikęs kratą. Kiek pamena, 2018 metais tame name atliekant kratą dalyvavo du kartus, t. y. 2018 sausio 24 d. ir 2018 vasario 17 d. 2018-02-17 paryčiais kartu su kolegomis V. V., G. B. ir D. G. vyko pas Ž. C. į namus, ( - ), tikslu atlikti kratą, nes ten per išgertuves buvo sunkiai sužalotas žmogus. Kratos metu D. G., Ž. C. miegamojo kambario spintoje rado juvelyrinius dirbinius ir laikrodžius, kurie buvo suvynioti į tualetinį popierių, o prie jų buvo A4 formato popieriaus lapas, kuriame rankraščiu buvo išvardinti paminėti papuošalai bei laikrodžiai, be to, ant keleto juvelyrinių dirbinių ir laikrodžių buvo etiketės su kainomis. Kratos metu suradus juvelyrinius dirbinius ir laikrodžius, Ž. C. susinervino bei pradėjo aiškinti, kad tai bižuterija, kad tai nėra originalūs laikrodžiai, t. y. falsifikatas, ir juos įvardijo „padielkėmis“. Taip pat Ž. C. minėjo, kad kuomet buvo atlikta krata jo namuose 2018 sausio mėnesį, visi šie daiktai buvo ir pareigūnai jų nepaėmė, nes rasti daiktai yra nieko verti. Paaiškino, kad jis dalyvavo atliekant kratą 2018-01-24 namuose, ( - ), ir rašė kratos protokolą, bet tą kartą kratos metu nei juvelyriniai dirbiniai, nei laikrodžiai nebuvo rasti (2 t., b. l. 130-133).

11Iš 2018-07-03 Šiaulių AVPK KP ONTV 4-ojo skyriaus vyriausiosios tyrėjos Ž. S. tarnybinio pranešimo matyti, kad buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamos veikos, numatytos LR BK 189 str. 2 d., galimo padarymo (1 t., b. l. 1-3).

12Iš 2018-02-17 tarnybinio pranešimo matyti, kad dėl 2018-02-17 apie 2.00 val. vykusių išgertuvių name, adresu ( - ), peiliu sužaloto B. K. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas byloje Nr. ( - ) (1 t., b. l. 15-21).

13Iš 2018-07-05 Šiaulių apygardos prokuratūros ONKTS prokuroro nutarimo matyti, kad iš ikiteisminio tyrimo bylos Nr. ( - ) ikiteisminis tyrimas dėl galimai Ž. C. padarytos nusikalstamos veikos, numatytos LR BK 189 str. 2 d., buvo atskirtas į atskirą bylą Nr. ( - ) (1 t., b. l. 4-10).

14Iš 2018-02-17 kratos protokolo matyti, kad 2018-02-17 nuo 5.10 val. iki 6.32 val. atlikus kratą name, adresu ( - ), šio namo miegamajame kambaryje, kairėje pusėje esančios spintos viršutinėje lentynoje rastas maišelis su įvyniotais 21 vnt. juvelyrinių dirbinių ir 4 vnt. laikrodžių. Juvelyriniai dirbiniai ir laikrodžiai buvo paimti, o taip pat paimtas „( - )“ maišelis, kuriame buvo sudėti juvelyriniai dirbiniai bei laikrodžiai ir A4 formato langeliais lapas su rankraštiniais įrašais, kurie supakuoti į spec. paketus Nr. ( - ) ir Nr. ( - ) (1 t., b. l. 53-58).

15Iš 2018-02-22 apžiūros protokolo matyti, kad buvo apžiūrėti kratos metu ( - ) paimti daiktai, esantys specialiajame pakete Nr. ( - ). Atkirpus paketą Nr. ( - ), iš jo išimti objektai – juvelyriniai dirbiniai, nuo objektų nuimtos nuoplovos su galimai biologiniais pėdsakais. Objektus padėjus ant balto popieriaus lapo, jie sugrupuoti, jiems suteikiant numerius, nuo 1 iki 12. Žiedas Nr. 1 yra geltono metalo, gėlės formos, su 8 violetinės spalvos akutėmis. Žiedo svoris 18,106 g. Žiedas Nr. 2 yra balto metalo, ovalo formos su 12 žalios spalvos akučių, o žiedo centre akis. Žiedo svoris 16,560 g, žiedo vidinėje dalyje įspausti skaičiai 750. Žiedas Nr. 3 yra geltono metalo, su įvairių spalvų akutėmis, iš kurių dvi akutės galimai iškritusios. Žiedo centre geltonos spalvos akis. Žiedo svoris 21,043 g. Žiedas Nr. 4 yra balto metalo su baltos spalvos akutėmis, žiedo vidinėje dalyje yra įspausti skaičiai „D0528“ ir „18K“. Žiedo svoris 10,719 g. Prie žiedo siūlu perrištos dvi etiketės, iš kurių vienoje rankraštinis užrašas „2.500“, kitoje šios etiketės pusėje - „( - )“, o antroje etiketėje „( - )“, kitoje šios etiketės pusėje - „( - )“. Žiedas Nr. 5 yra balto metalo, su tamsiai mėlynos spalvos akutėmis ir baltu lašo formos akmeniu. Žiedo svoris 14,379 g. Žiedo viduje yra įspausti skaičiai 750. Pora (2 vnt.) auskarų, objekto Nr. 6, yra geltono metalo gėlės formos su 5-iomis violetinės spalvos akutėmis - lapeliais, auskaro centre - baltos spalvos akutė. Auskarų svoris 18,166 g. Pora (2 vnt.) auskarų, objekto Nr. 7, yra balto metalo, ovalo formos, 14-ka žalios spalvos akučių, auskarų centre violetinės spalvos ovalo formos akis. Auskarų svoris 30,876 g. Pora (2 vnt.) auskarų, objekto Nr. 8, yra balto metalo, su geltonos spalvos akutėmis. Auskarų svoris 14,283 g. Pora (2 vnt.) auskarų, objekto Nr. 9, yra geltono metalo, su įvairių spalvų akutėmis. Auskarų svoris 24,933 g. Apyrankė, objekto Nr. 10, yra geltono metalo, sutrūkusi, apyrankė puošta baltos spalvos akutėmis. Apyrankės svoris 12,915 g. Apyrankė perrišta baltu siūlu su 2-iem etiketėmis, ant vienos etiketės rankraštiniai užrašai, t. y. „2 750,-“, kitoje šios etiketės pusėje „( - )“. Antroje etiketėje „( - )“, kitoje pusėje: „( - )“. Grandinėlė su pakabuku, objekto Nr. 11, grandinėlė balto metalo, ant užsegimo įspaustas užrašas „( - )“, o kitoje pusėje „( - )“. Pakabukas lapo formos, viršutinė dalis dengta rožine spalva, puošta baltomis akutėmis, nugarėlė geltonos spalvos. Pakabuko nugarėlėje įspaustas užrašas „( - )“. Prie grandinėlės priklijuota etiketė, etiketės vienoje pusėje BAR kodas, kitoje – skaičiai „( - )“. Auskaras (1 vnt.), objekto Nr. 12. Auskaras balto metalo su žydros spalvos lašo formos 2 vnt. akimis. Ant auskaro užsegimo įspausta „18KL“ (1 t., b. l. 64-66, 67-76).

16Iš 2018-02-26 apžiūros protokolo matyti, kad buvo apžiūrėti kratos metu, adresu ( - ), paimti daiktai, esantys specialiajame pakete Nr. ( - ), t. y. iš paketo Nr. ( - ) išimti juvelyriniai dirbiniai, 4 laikrodžiai bei A4 formato lapas. Nuo juvelyrinių dirbinių ir laikrodžių nuimtos nuoplovos su galimai biologiniais pėdsakais. 4 laikrodžiai sugrupuojami, jiems suteikiami numeriai nuo 1- 4. Laikrodis Nr.1, tai vyriškas laikrodis „( - )“. Laikrodis su apyranke, prie kurios siūlu perrišta etiketė. Ant etiketės nurodyta kaina 2 790 EUR. Laikrodis puoštas baltos spalvos akutėmis. Ant laikrodžio dugno matomi užrašai „( - )“. Ant apyrankės vidinėje pusėje įspaustas tekstas „( - )“. Laikrodis Nr. 2, tai vyriškas laikrodis „( - )“. Laikrodis su apyranke. Ant laikrodžio dugno matomi užrašai „( - )". Laikrodis Nr. 3, tai „( - )“ vyriškas laikrodis su apyranke, prie kurios siūlu perrišta etiketė. Ant etiketės nurodyta kaina 795 Eur. Ant laikrodžio dugno matomi užrašai „( - )“. Laikrodis Nr. 4, tai „( - )“ vyriškas laikrodis su apyranke, prie kurios perrišta siūlu etiketė. Ant etiketės nurodyta kaina 895 Eur. Ant laikrodžio dugno matomi užrašai „( - )“. Papuošalų komplektas, t. y. kaklo vėrinys 57 cm ilgio, balto metalo su 29 vnt. violetinės spalvos akmenimis. Svoris 232,29 g. Apyrankės ilgis - 20 cm, balto metalo su violetinės spalvos akmenimis. Svoris – 55,97 g. Pora (2 vnt.) auskarų, iš kurių vienas sulūžęs, t. y. auskarai balto metalo su 2 vnt. violetinės spalvos akmenimis, auskarų svoris – 37,966 g. Auskaras 1 vnt. balto metalo su žydros spalvos lašo formos 2-iem akimis. Ant auskaro užsegimo yra įspausta „18Kl“, svoris 6,25 g. A4 formato lapas, languotas su rankraštiniais užrašais: 1. Komplektas: žiedas ir auskarai (violetiniai briliantai gel. auksas), 2. Komplektas: žiedas ir auskarai (gel. auksas spalvoti briliantai), 3. Grandinėlė su pakabuku ružavas lapas, 4. Auskarai su mėlynais briliantais, 5. Žiedas su perlu ir mėlynais briliantais, 6. Žiedas, baltas auksas ir balti maži briliantai, 7. Komplektas: žiedas su auskarais (baltas auksas, violetiniai briliantai ir žalios akutės), 8. Auskarai baltu auksu ir geltonais briliantais ilgi, 9. Grandinėlė geltono aukso ant rankos, 10. Komplektas sidabrinis su auskarais, apyranke ant kaklo, 11. Laikrodis „( - )“ auksinis, 12. Laikrodis „( - )“ su deimančiukais, 13. Laikrodis „( - )“, 14. Laikrodis „( - )“ sidabrinis (1 t., b. l. 80-82, 83-93).

172018-10-31 specialisto išvadoje Nr. ( - ) konstatuota, kad A4 formato popieriaus lape, paimtame 2018-02-17 kratos metu pas Ž. C., rankraštinius ir skaitmeninius įrašus, prasidedančius „1. Komplektas...“ ir besibaigiančius: „...“( - )" sidabrinis", parašė L. C. (2 t., b. l. 46-47).

18Iš ( - ) policijos komisariate 2019-04-03 liudytoju apklausto I. I. apklausos protokolo matyti, kad buvo apklaustas juvelyrinės parduotuvės „( - )“, esančios ( - ), įgaliotas asmuo – I. I. . Jis parodė, kad yra direktoriaus pavaduotojas ir į jo pareigas įeina prekių įsigijimas juvelyrinei parduotuvei. Apiplėšimo metu jis pats parduotuvėje nebuvo. Parduotuvę užpuolė du užpuolikai, kurie prisistatė kaip klientai, kaip tėvas ir sūnus. Visa tai policijai jau yra žinoma, be to, užpuolimas buvo įrašytas vaizdo kamerų pagalba. Plėšikai pagrobė papuošalus, laikrodžius ir visus parduotuvės raktus, o darbuotojai dar ir dabar jaučia traumuojančias užpuolimo pasekmes. I. I. iš nuotraukos pateikus atpažinti vyriškus rankinius laikrodžius, jis parodė, kad šiuos keturis laikrodžius vienareikšmiškai atpažįsta, jie yra iš ( - ) parduotuvės. Trys laikrodžiai - tai ( - ) markės laikrodžiai, vienas - ( - ) laikrodis. Taip pat atpažįsta ir jų etiketes su kainomis. Ant jų galima matyti ir pardavimo kainą. ( - ) laikrodžių pardavimo kaina 2790 EUR (laikrodis 1 nuotraukoje),795 EUR (laikrodis 2 nuotraukoje) ir 895 EUR (laikrodis 4 nuotraukoje). ( - ) laikrodžių pardavimo kaina svyruoja nuo 2000 iki 3000 EUR. Be to, pavogta buvo daugiau laikrodžių, šie keturi laikrodžiai, kuriuos mato nuotraukose, buvo pigiausi iš pavogtųjų. I. I. pateikus atpažinti juvelyrinius dirbinius, pastarasis parodė, kad sidabrinį žiedą su briliantais nuotraukoje Nr. 4 jis vienareikšmiškai atpažįsta. Jam pažįstamas ir modelis, ir prisegta etiketė, kuri tikrai iš jų parduotuvės. Šis žiedas buvo parduodamas už 2500 EUR. Auksinę grandinėlę su briliantu nuotraukoje Nr. 10 atpažįsta vienareikšmiškai. Ant grandinėlės likusi etiketė su kaina ir etiketė su jų sertifikato Nr. Šios grandinėlės pardavimo kaina 2750 EUR. Sidabrinę grandinėlę (vėrinį) Nr. 11 su briliantais ir lapelio formos apsode esančiais akmenėliais taip pat vienareikšmiškai atpažįsta. Ji taip pat iš jų parduotuvės ( - ) ir buvo pavogta kartu su kitais atpažintais daiktais per apiplėšimą 2018-01-29. Ši grandinėlė pagaminta „( - )“ ir jos pardavimo kaina yra apie 5000-6000 EUR. Ant jos taip pat pritvirtinta jų firmos etiketė ir jų sertifikato Nr. Antroje etiketės pusėje yra ir jų brūkšninis kodas. Buvo sudarytas išsamus patirtos žalos sąrašas ir perduotas draudimo bendrovei. Žala buvo atlyginta tik iš dalies. Ten įtraukti ir tie daiktai, kuriuos jis šiandien atpažino (3 t., b. l. 102-107).

19Iš 2019-05-17 ( - ) policijos viršininko rašto dėl „( - )“ patirtos žalos sąrašo matyti, kad buvo persiųsta lentelė, kurioje sudarytas 145 pagrobtų papuošalų ir laikrodžių sąrašas už bendrą įsigijimo sumą, kuri lygi 479 469,55 EUR, arba už bendrą pardavimo sumą, kuri lygi 1 108 811 EUR. I. I. atpažinti papuošalai ir trys „( - )“ laikrodžiai dėl ant jų išlikusių etikečių su kainomis ir kodais buvo vienareikšmiškai identifikuoti ir rasti žalos sąraše. Išspausdintame sąraše jie pažymėti žymekliu (3 t., b. l. 112-117).

20Iš 2019-11-13 užduoties atlikti objektų tyrimą matyti, kad ikiteisminio tyrimo duomenimis nustačius, jog ne visi 2018-02-17 kratos metu name, adresu ( - ), rasti juvelyriniai gaminiai buvo pagrobti iš juvelyrinės parduotuvės „( - )“, esančios ( - ), bei nežinant šių juvelyrinių dirbinių vertės, buvo paskirta užduotis ( - ) specialistams tikslu nustatyti, ar pateikti juvelyriniai dirbiniai yra pagaminti iš tauriųjų metalų, ar juose esantys akmenys yra brangakmeniai; kokia yra kiekvieno juvelyrinio dirbinio vertė atskirai ir kokia jų bendra vertė (3 t., b. l. 124-128).

212020-03-27 valstybinės įmonės „( - )" surašytame „Tauriųjų metalų gaminių ir brangakmenių tyrimo akte“ Nr. ( - ) nurodyta, kad tyrimui pateikti: 14 juvelyrinių gaminių, kurių bendra masė 170,84 g (žr. 1 lentelės Eil. Nr. 1-9), pagaminti iš standartinės 750 prabos aukso lydinių, juose įtvirtinti brangakmeniai; 4 gaminiai, kurių bendra masė 326,25 g (žr. 1 lentelės Eil. Nr. 10-12), pagaminti iš netauriųjų metalų lydinių detalių ir puošti natūraliu akmeniu. Tyrimui pateiktuose gaminiuose nėra pagaminimo laikotarpį identifikuojančių ženklų. Bendra galima tyrimui pateiktų gaminių kaina 26 785 Eur. Taip pat pateiktos kiekvieno juvelyrinio gaminio vertės (3 t., b. l. 139-143).

22Iš 2020-05-05 įtariamųjų ir nuteistųjų duomenų registro išrašo matyti, kad 2018-12-11 M. K., gim. ( - ), pripažintas kaltu dėl 2018-01-29 įvykdytos vagystės ir jam paskirta 5 m. 6 mėn. laisvės atėmimo bausmė ( - ), bylos Nr. ( - ) (( - ) sprendimo įsiteisėjimo data 2019-07-04) (4 t., b. l. 1-5).

23Iš 2020-05-05 įtariamųjų ir nuteistųjų duomenų registro išrašo matyti, kad 2018-12-11 V. R., gim. ( - ) m., pripažintas kaltu dėl 2018-01-29 įvykdytos vagystės ir jam paskirta 5 m. 6 mėn. laisvės atėmimo bausmė ( - ), bylos Nr. ( - ) (( - ) sprendimo įsiteisėjimo data 2019-07-04) (4 t., b. l. 6-19).

24Iš 2020-05-04 įtariamųjų ir nuteistųjų duomenų registro išrašo matyti, kad 2018-12-11 E. V., gim. ( - ) m., pripažintas kaltu dėl 2018-01-29 įvykdytos vagystės ir jam paskirta 3 m. 8 mėn. laisvės atėmimo bausmė ( - ), bylos Nr. ( - ) (( - ) sprendimo įsiteisėjimo data 2019-07-04) (4 t., b. l. 20-27).

25Pagal LR BK 189 straipsnio 1 dalį baudžiamoji atsakomybė kyla tam, kas įgijo, naudojosi arba realizavo turtą žinodamas, kad tas turtas gautas nusikalstamu būdu. Tais atvejais, kai nusikalstamu būdu įgyto turto vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, ar kai šis turtas yra didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės, nusikalstama veika kvalifikuojama pagal LR BK 189 straipsnio 2 dalį. Šios nusikalstamos veikos sudėties objektyvieji ir subjektyvieji požymiai pasireiškia iš anksto nepažadėtu svetimo žinomai nusikalstamu būdu gauto turto įgijimu, naudojimusi juo arba realizavimu, t. y. būtina nustatyti, kad kaltininko įgyjamas turtas iki patekimo pas jį kito asmens yra gautas nusikalstamu būdu, o kaltininkas, įgydamas, naudodamasis ar realizuodamas tokį turtą, žino apie nusikalstamą jo gavimo būdą (pvz., kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-284/2014, 2K-362/2013, 2K-259/2008). Atkreiptinas dėmesys, kad teismų praktikoje aiškinant LR BK 189 straipsnio sudėties subjektyviųjų požymių taikymo ypatumus nurodoma, jog įstatymas nereikalauja, kad kaltininkas žinotų visas padaryto nusikaltimo aplinkybes, pakanka bendro supratimo apie kito asmens (ar jų grupės) padarytos nusikalstamos veikos pobūdį ir nusikalstamą turto gavimo būdą (kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-271/2006, 2K-652/2012, 2K-213/2013, 2K-3/2014).???

26Nagrinėtinu atveju matyti, kad Ž. C. neteisėtai įgijo didelės vertės turtą, žinodamas, kad tas turtas gautas nusikalstamu būdu. T. y. pats kaltinamasis teismui pripažino, jog jis, žinodamas, kad juvelyriniai dirbiniai ir laikrodžiai yra vogti, juos pasiėmė ir parsinešė į namus, namuose laikė, kol juos kratos atlikimo metu rado pareigūnai. Teismas remiasi tokiais kaltinamojo paaiškinimais ir traktuoja juos kaip atitinkančius objektyvią tiesą dėl nagrinėjamos bylos aplinkybių. Be to, tokius Ž. C. paaiškinimus patvirtina ir kita bylos medžiaga, kuri buvo ištirta teisme, t. y. tiek liudytojų apklausų protokoluose užfiksuotos aplinkybės, daiktų apžiūros protokolų duomenys, ( - ) tyrimo aktas, tiek informacija, gauta pagal Europos tyrimo orderį iš ( - ), bei duomenys apie M. K., V. R. ir E. V. teistumą dėl 2018-01-29 įvykdytos vagystės ( - ), bylos Nr. ( - ). Įvertinęs byloje surinktų ir teismo posėdyje ištirtų įrodymų visumą, teismas nustatė, jog byloje surinkti duomenys visiškai įrodo kaltinamojo kaltę, yra objektyvūs, atitinkantys bei papildantys vieni kitus. Atsižvelgiant į Ž. C. tyčios turinį, suvokimą ir žinojimą, kad šis turtas gautas nusikalstamu būdu, įvertinus įgyto turto vertę, t. y. 50 495 Eur, kuri viršija 250 MGL dydžio sumą, darytina išvada, kad kaltinamojo veiksmai teisingai kvalifikuoti pagal LR BK 189 straipsnio 2 dalį, kaip apysunkis nusikaltimas.

27Kaltinamojo Ž. C. atsakomybę lengvina tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir dėl to nuoširdžiai gailėjosi (LR BK 59 str. 1 d. 2 p.). Kaltinamojo atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas recidyvistas (LR BK 60 str. 1 d. 13 p.).

28Skirdamas kaltinamajam Ž. C. bausmę, teismas atsižvelgia į LR BK 54 str. nurodytus bendruosius bausmės skyrimo pagrindus, t. y. į padaryto nusikaltimo pobūdį, pavojingumo laipsnį, į tai, kad padarytas vienas apysunkis nusikaltimas, padaryto nusikaltimo motyvus ir tikslus, į kaltinamojo kaltės formą ir laipsnį, asmenybę, atsakomybę lengvinančią ir atsakomybę sunkinančią aplinkybes.

29Ž. C. nusikalto būdamas teistas, teistumui neišnykus (4 t., b. l. 164-196, 5 t., b. l. 1-79, 113-114), praeityje baustas administracine tvarka (4 t., b. l. 163), nedirbantis (4 t., b. l. 154-155), Užimtumo tarnyboje neregistruotas (4 t., b. l. 153). Todėl, atsižvelgdamas į byloje nustatytų faktinių aplinkybių visumą, teismas sprendžia, kad bausmės tikslai bus pasiekti kaltinamajam už nusikalstamos veikos padarymą paskyrus laisvės atėmimo bausmę, kuri padėtų kaltinamajam tinkamai įvertinti savo neteisėtą elgesį ir kontroliuoti jį ateityje.

30Vadovaujantis LR BK 641 straipsniu, paskirta bausmė sumažintina vienu trečdaliu.

31Vadovaujantis LR BK 63 straipsnio 3, 4, 9 dalimis, šiuo nuosprendžiu Ž. C. paskirta laisvės atėmimo bausmė dalinio bausmių sudėjimo būdu, prie griežtesnės bausmės pridedant švelnesnės bausmės dalį, subendrintina su 2018-06-29 Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų nutartimi paskirta laisvės atėmimo bausme ir visiško sudėjimo būdu su 2018-06-29 Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų nutartimi paskirta 617,35 Eur dydžio bauda.

32Vadovaujantis LR BK 63 straipsnio 9 dalimi, į šiuo nuosprendžiu Ž. C. paskirtą galutinę subendrintą bausmę įskaitytinas visas atliktas ir įskaitytas bausmės laikas pagal 2018-06-29 Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų nutartį.

33Kaip rodo bylos medžiaga, dėl daiktinių įrodymų, t. y. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Aptarnavimo skyriuje saugomų juvelyrinių dirbinių ir laikrodžių pagal 2018-03-05 kvitą ( - ) (1 t., b. l. 79) ir pagal 2018-03-13 kvitą ( - ) (1 t., b. l. 96), t. y. sidabrinio žiedo su briliantais, 2500 Eur vertės, auksinės grandinėlės su briliantais, 2750 Eur vertės, sidabrinės grandinėlės (vėrinio) su briliantais, 2600 Eur vertės, pakabuko su lapelio formos apsode esančiais akmenėliais „( - )“, 8900 Eur vertės, keturių laikrodžių: „( - )“, 2480 Eur vertės, „( - )“, 795 Eur vertės, „( - )“, 895 Eur vertės, bei „( - )“, 2790 Eur vertės, ikiteisminio tyrimo metu 2020-04-24 buvo priimtas nutarimas grąžinti šiuos daiktus ( - ) juvelyrinės parduotuvės „( - )“ teisėtiems savininkams (3 t., b. l. 163-164), kas reiškia, kad šis klausimas jau išspręstas, ir teismas dėl šių daiktų nebepasisako.

34Daiktiniai įrodymai - Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Aptarnavimo skyriuje saugomi juvelyriniai dirbiniai pagal 2020-05-04 kvitą ( - ) (3 t., b. l. 149), nuosprendžiui įsiteisėjus, konfiskuotini, perduodant valstybės nuosavybėn.

35Daiktiniai įrodymai - voke Nr. 1 esantys: 2018-02-17 kratos, adresu ( - ), metu rastas ir paimtas A4 formato rankraščiu rašytas lapas, 2018-07-31 pavyzdžių lyginamajam tyrimui paėmimo protokolais paimti Ž. C. rašysenos pavyzdžiai, viso 7 lapai (2 t., b. l. 3-6, 9-11), reikalaujamų dokumentų pateikimo protokolu iš L. C. išreikalautos dvi sutartys ir prašymas (2 t., b. l. 32-35), pavyzdžių lyginamajam tyrimui paėmimo protokolu paimti L. C. rašysenos pavyzdžiai, viso 4 lapai (2 t., b. l. 30-31), 2019-07-27 Šiaulių AVPK KP ONTV iš ( - ) teisėsaugos institucijų gautas kompaktinis diskas (1 vnt.) (2 t., b. l. 191), 2019-01-08 kriminalinės žvalgybos veiksmų atlikimo protokolo priedas, esantis kompaktiniame diske (1 vnt.), kurio Nr. ( - ) (2 t., b. l. 78-80), nuosprendžiui įsiteisėjus, paliktini saugoti prie bylos medžiagos.

36Daiktiniai įrodymai - voke Nr. 1 esantys: maišelis „( - )“, trys maišeliai „( - )“, maišelis „( - )“, nuosprendžiui įsiteisėjus, sunaikintini.

37Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 303 str. 2 d.,

Nutarė

38Ž. C. pripažinti kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 189 straipsnio 2 dalyje, ir paskirti 1 (vienerių) metų 3 (trijų) mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

39Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 straipsniu, paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir sumažintą bausmę Ž. C. nustatyti 10 (dešimties) mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

40Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 63 straipsnio 3, 4, 9 dalimis, šiuo nuosprendžiu Ž. C. nustatytą sumažintą laisvės atėmimo bausmę dalinio bausmių sudėjimo būdu, prie griežtesnės bausmės pridedant švelnesnės bausmės dalį, subendrinti su 2018-06-29 Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų nutartimi paskirta 5 metų laisvės atėmimo bausme ir visiško sudėjimo būdu su 2018-06-29 Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų nutartimi paskirta 617,35 Eur dydžio bauda ir Ž. C. paskirti galutinę subendrintą 5 (penkerių) metų 5 (penkių) mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir 617,35 Eur dydžio baudą.

41Laisvės atėmimo bausmę Ž. C. paskirti atlikti pataisos namuose.

42Laisvės atėmimo bausmės pradžią Ž. C. skaičiuoti nuo faktinio sulaikymo, vykdant įsiteisėjusį teismo nuosprendį dienos.

43Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 63 straipsnio 9 dalimi, į šiuo nuosprendžiu Ž. C. paskirtą galutinę subendrintą bausmę įskaityti visą atliktą ir įskaitytą bausmės laiką pagal 2018-06-29 Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų nutartį.

44Daiktinius įrodymus - Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Aptarnavimo skyriuje saugomus juvelyrinius dirbinius pagal 2020-05-04 kvitą ( - ), nuosprendžiui įsiteisėjus, konfiskuoti, perduodant valstybės nuosavybėn.

45Daiktinius įrodymus - voke Nr. 1 esančius: 2018-02-17 kratos, adresu ( - ), metu rastą ir paimtą A4 formato rankraščiu rašytą lapą, 2018-07-31 pavyzdžių lyginamajam tyrimui paėmimo protokolais paimtus Ž. C. rašysenos pavyzdžius, viso 7 lapus, reikalaujamų dokumentų pateikimo protokolu iš L. C. išreikalautas dvi sutartis ir prašymą, pavyzdžių lyginamajam tyrimui paėmimo protokolu paimtus L. C. rašysenos pavyzdžius, viso 4 lapus, 2019-07-27 Šiaulių AVPK KP ONTV iš ( - ) teisėsaugos institucijų gautą kompaktinį diską (1 vnt.), 2019-01-08 kriminalinės žvalgybos veiksmų atlikimo protokolo priedą, esantį kompaktiniame diske (1 vnt.), kurio Nr. ( - ), nuosprendžiui įsiteisėjus, palikti saugoti prie bylos medžiagos.

46Daiktinius įrodymus - voke Nr. 1 esančius: maišelį „( - )“, tris maišelius „( - )“, maišelį „( - )“, nuosprendžiui įsiteisėjus, sunaikinti.

47Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai
1. Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėja Ilona... 2. viešame teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Ž.... 3. Teismas, išnagrinėjęs bylą,... 4. Ž. C. įgijo didelės vertės turtą, žinodamas, kad tas turtas gautas... 5. Ž. C. teisiamojo posėdžio metu kaltu prisipažino visiškai ir paaiškino,... 6. Kadangi kaltinamasis kaltu prisipažino visiškai ir sutiko, kad kiti įrodymai... 7. Be kaltinamojo paaiškinimų kaltinamojo kaltė įrodyta ir ikiteisminio tyrimo... 8. Liudytoja L. C., ikiteisminio tyrimo metu apklausta LR BPK 80 str. 1 p. ir 82... 9. Liudytojas D. G. ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad 2018-02-17 maždaug apie... 10. Liudytojas R. M. ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad Ž. C. jam žinomas kaip... 11. Iš 2018-07-03 Šiaulių AVPK KP ONTV 4-ojo skyriaus vyriausiosios tyrėjos Ž.... 12. Iš 2018-02-17 tarnybinio pranešimo matyti, kad dėl 2018-02-17 apie 2.00 val.... 13. Iš 2018-07-05 Šiaulių apygardos prokuratūros ONKTS prokuroro nutarimo... 14. Iš 2018-02-17 kratos protokolo matyti, kad 2018-02-17 nuo 5.10 val. iki 6.32... 15. Iš 2018-02-22 apžiūros protokolo matyti, kad buvo apžiūrėti kratos metu (... 16. Iš 2018-02-26 apžiūros protokolo matyti, kad buvo apžiūrėti kratos metu,... 17. 2018-10-31 specialisto išvadoje Nr. ( - ) konstatuota, kad A4 formato... 18. Iš ( - ) policijos komisariate 2019-04-03 liudytoju apklausto I. I. apklausos... 19. Iš 2019-05-17 ( - ) policijos viršininko rašto dėl „( - )“ patirtos... 20. Iš 2019-11-13 užduoties atlikti objektų tyrimą matyti, kad ikiteisminio... 21. 2020-03-27 valstybinės įmonės „( - )" surašytame „Tauriųjų metalų... 22. Iš 2020-05-05 įtariamųjų ir nuteistųjų duomenų registro išrašo matyti,... 23. Iš 2020-05-05 įtariamųjų ir nuteistųjų duomenų registro išrašo matyti,... 24. Iš 2020-05-04 įtariamųjų ir nuteistųjų duomenų registro išrašo matyti,... 25. Pagal LR BK 189 straipsnio 1 dalį baudžiamoji atsakomybė kyla tam, kas... 26. Nagrinėtinu atveju matyti, kad Ž. C. neteisėtai įgijo didelės vertės... 27. Kaltinamojo Ž. C. atsakomybę lengvina tai, kad jis prisipažino padaręs... 28. Skirdamas kaltinamajam Ž. C. bausmę, teismas atsižvelgia į LR BK 54 str.... 29. Ž. C. nusikalto būdamas teistas, teistumui neišnykus (4 t., b. l. 164-196, 5... 30. Vadovaujantis LR BK 641 straipsniu, paskirta bausmė sumažintina vienu... 31. Vadovaujantis LR BK 63 straipsnio 3, 4, 9 dalimis, šiuo nuosprendžiu Ž. C.... 32. Vadovaujantis LR BK 63 straipsnio 9 dalimi, į šiuo nuosprendžiu Ž. C.... 33. Kaip rodo bylos medžiaga, dėl daiktinių įrodymų, t. y. Šiaulių... 34. Daiktiniai įrodymai - Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato... 35. Daiktiniai įrodymai - voke Nr. 1 esantys: 2018-02-17 kratos, adresu ( - ),... 36. Daiktiniai įrodymai - voke Nr. 1 esantys: maišelis „( - )“, trys... 37. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 303... 38. Ž. C. pripažinti kaltu padarius nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos... 39. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 641 straipsniu,... 40. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 63 straipsnio 3, 4, 9... 41. Laisvės atėmimo bausmę Ž. C. paskirti atlikti pataisos namuose.... 42. Laisvės atėmimo bausmės pradžią Ž. C. skaičiuoti nuo faktinio sulaikymo,... 43. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 63 straipsnio 9 dalimi,... 44. Daiktinius įrodymus - Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato... 45. Daiktinius įrodymus - voke Nr. 1 esančius: 2018-02-17 kratos, adresu ( - ),... 46. Daiktinius įrodymus - voke Nr. 1 esančius: maišelį „( - )“, tris... 47. Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka nuo paskelbimo dienos gali būti...