Byla 2A-748/2012

1Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Virginijos Čekanauskaitės, Artūro Driuko (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas) ir Egidijaus Žirono, teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka nagrinėdama ieškovo bankrutavusios L. K. individualios įmonės „Huronas“ apeliacinį skundą dėl Panevėžio apygardos teismo 2011 m. gegužės 31 d. sprendimo, kuriuo buvo atmestas ieškinys dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais ir restitucijos taikymo, priteistos atstovavimo išlaidos, paliktos galioti 2011 m. vasario 18 d. nutartimi taikytos laikinosios apsaugos priemonės, civilinėje byloje Nr. 2-595-280/2011 pagal ieškovo bankrutuojančios L. K. individualios įmonės „Huronas“ ieškinį atsakovams L. K. , A. K. , L. K. ir D. M. dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais ir restitucijos taikymo,

2Teisėjų kolegija

Nustatė

3Ieškovas LIĮ „Huronas“, atstovaujamas bankroto administratoriaus UAB „Bankroto administravimas“, kreipėsi į teismą su ieškiniu ir prašė pripažinti negaliojančiomis 2009 m. rugsėjo 7 d. dovanojimo sutartis nuo jų sudarymo momento, pagal kurias L. K. ir A. K. savo dukrai D. M. perleido butą su rūsiu, dukrai L. K. – sodo namą ir 0,0765 ha dydžio žemės sklypą, taikyti vienašalę restituciją, priteisti iš atsakovės L. K. 40 000 Lt ir iš atsakovės D. M. – 130 000 Lt.

4Atsakovai atsiliepime į ieškinį nurodė, kad su ieškiniu nesutinka.

5Panevėžio apygardos teismas 2011 m. gegužės 31 d. sprendimu ieškinio netenkino, priteisė iš bankroto administratoriaus UAB „Bankroto administravimas“ atsakovams L. K. ir A. K. po 1 500 Lt kiekvienam atstovavimo išlaidų ir paliko galioti laikinąsias apsaugos priemones, taikytas 2011 m. vasario 18 d. nutartimi atsakovių L. K. ir D. M. turtui iki sprendimo įsiteisėjimo dienos.

6Ieškovas LIĮ „Huronas“ pateikė teismui apeliacinį skundą dėl Panevėžio apygardos teismo 2011 m. gegužės 31 d. sprendimo ir prašė minėtą sprendimą panaikinti ir išspręsti klausimą iš esmės – priimti naują sprendimą: pripažinti 2009 m. rugsėjo 7 d. dovanojimo sutartį Nr. 2992, sudarytą tarp atsakovų L. K. , A. K. ir L. K. bei 2009 m. rugsėjo 7 d. dovanojimo sutartį Nr. 2990, sudarytą tarp atsakovų L. K. , A. K. ir D. M. , negaliojančiomis ab initio, taikyti vienašalę restituciją sumuojant jos ekvivalentą pinigais, priteisti iš atsakovės L. K. 40 000 Lt, o iš atsakovės D. M. – 130 000 lt, įpareigojant abi atsakoves sumokėti priteistas sumas ieškovui LIĮ „Huronas“.

7Atsakovai atsiliepimu į apeliacinį skundą prašė apeliacinio skundo netenkinti, 2011 m. gegužės 31 d. Panevėžio apygardos teismo sprendimą palikti nepakeistą ir priteisti iš bankroto administratoriaus visas bylinėjimosi išlaidas arba, nesant tokios galimybės, priteisti iš ieškovo visas bylinėjimosi išlaidas, nustatant, kad jos būtų išieškomos iš ieškovo administravimo išlaidų.

8Lietuvos apeliaciniam teismui rengiantis nagrinėti apeliacinį skundą, buvo gautas ieškovo LIĮ „Huronas“ prašymas priimti jo atsisakymą nuo apeliacinio skundo ir apeliacinį procesą nutraukti. Ieškovas patvirtino, kad jam yra žinomos procesinės apeliacinio skundo atsisakymo pasekmės.

9Siekiant išsiaiškinti visas bylai teisingai išspręsti reikšmingas aplinkybes, t. y. nustatyti, ar atsisakymas nuo apeliacinio skundo atitinka LIĮ „Huronas“ bei jos kreditorių interesus, LIĮ „Huronas“ bankroto administratorius įpareigotinas pateikti teismui duomenis apie tai, ar apie atsisakymą nuo apeliacinio skundo buvo informuoti ieškovo kreditoriai, ar jie tam pritarė. Tuo atveju, jei kreditoriai nebuvo informuoti apie atsisakymą nuo apeliacinio skundo, LIĮ „Huronas“ bankroto administratorius turėtų išsiaiškinti kreditorių poziciją šiuo klausimu iki 2012 m. kovo 23 d. informuoti teismą apie tai.

10Be to, teismas, atsižvelgdamas į esamą situaciją, siūlo šalims svarstyti apie galimybę ginčą užbaigti taikos sutartimi (CPK 140 str. 3 d.).

11Dėl anksčiau minėtų trūkstamų duomenų bylos nagrinėjimas atidėtinas 2012 m. kovo 29 d. 11:00 val. ir byla paskirtina nagrinėti žodinio proceso tvarka, informuojant apie bylos nagrinėjimą dalyvaujančius byloje asmenis (CPK 1622 str. 1, 2 d.).

12Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 1622 straipsnio 1 ir 2 dalimis, 302 straipsniu, 338 straipsniu,

Nutarė

13Atidėti bylos nagrinėjimą ir paskirti bylą nagrinėti 2012 m. kovo 29 d. 11:00 val. žodinio proceso tvarka.

14Įpareigoti LIĮ „Huronas“ bankroto administratorių iki 2012 m. kovo 23 d. pateikti teismui nutartyje nurodytus trūkstamus duomenis.

15Apie nutarties priėmimą informuoti dalyvaujančius byloje asmenis.