Byla 2A-757-221/2014
Dėl žalos atlyginimo

1Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Virginijos Lozoraitytės (pranešėja), Arūno Rudzinsko (pirmininkas) ir Arvydo Žibo, teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal ieškovės A. V. apeliacinį skundą dėl Jonavos rajono apylinkės teismo 2013 m. gruodžio 10 d. sprendimo civilinėje byloje Nr. 2-2049-559/2013 pagal ieškovės A. V. ieškinį atsakovui A. P. dėl žalos atlyginimo.

2Teisėjų kolegija, išnagrinėjusi apeliacinį skundą,

Nustatė

3I. Ginčo esmė

4Ieškovė kreipėsi į teismą su ieškiniu (b. l. 2-4), kuriuo prašė priteisti iš atsakovo 14 000 Lt turtinei ir neturtinei žalai atlyginti ir bylinėjimosi išlaidas.

5Nurodė, kad 2010 m. kovo 13 d. jai nuosavybės teise priklausančiame name įvyko gaisras. Po gaisro reikėjo atstatyti nuniokotą namą. 2012 m. rugpjūčio mėnesį ieškovė su atsakovu sudarė žodinę statybos remonto darbų sutartį dėl namo apšiltinimo, jo apkalimo PVC dailylentėmis, langų angokraščių ir stogo pakalimo. Atsakovas įsipareigojo atlikti namo remonto darbus iki 2012 m. spalio mėnesio pradžios. Už atliktą darbą ieškovė turėjo sumokėti atsakovui 1700 Lt. Atsakovas darbą atliko nekokybiškai, namą PVC dailylentėmis apkalė ne pagal instrukciją, lentelės užkaltos atvirkščiai, todėl po jomis kaupiasi vanduo, šlampa namo šilumos izoliacijai naudota stiklo vata. Pastebėjusi akivaizdų broką, ieškovė atsisakė atsakovo paslaugų, tačiau ji jau buvo atsakovui sumokėjusi 1500 Lt. Ieškovė prašė atsakovą ištaisyti klaidas, tarėsi, kad likusią nesumokėtą 200 Lt sumą sumokės, kai bus užbaigti darbai ir ištaisytas brokas, tačiau atsakovas daugiau nepasirodė. 2013 m. gegužės 31 d. techninės priežiūros vadovas R. R., apžiūrėjęs namą ir įvertinęs atliktų darbų kokybę, surašė defektinį aktą, išvadoje nurodė, kad PVC dailylentės sumontuotos ne pagal gamintojo instrukciją, palikta daug tarpų, per kuriuos skverbiasi lietus ir vėjas, angokraščiai įrengti nekokybiškai, vietomis sutrūkę, vidiniuose sienos tarpuose palikti tarpai. Dėl to yra sugadintas pastato estetinis vaizdas, gadinama sienos šilumos izoliacija.

6Atsakovas atsiliepimo į ieškinį nepateikė.

7II. Pirmosios instancijos teismo sprendimo esmė

8Jonavos rajono apylinkės teismas 2013 m. gruodžio 10 d. sprendimu (b. l. 72-77) ieškinį tenkino iš dalies; priteisė iš atsakovo A. P., a. k. ( - ) ieškovei A. V., a. k. ( - ) 2825,09 Lt turtinei žalai atlyginti. Likusią ieškinio dalį atmetė. Priteisė valstybei iš atsakovo 134,07 Lt antrinės teisinės pagalbos išlaidas ir 92 Lt bylinėjimosi išlaidas.

9Teismas nustatė, kad šalys rašytinės sutarties nesudarė, tačiau atsakovas sutartinių santykių buvimo neginčijo, todėl tarp jų susiklostė teisiniai santykiai, savo esme atitinkantys vartojimo rangos sutarties teisinius santykius (CK 6.672 straipsnio 1 dalis). Ieškovė yra užsakovė, o atsakovas – rangovas, todėl jis yra atsakingas už savo darbo rezultatą prieš ieškovę. Atsakovas, žinodamas apie iškeltą civilinę bylą ir jam pareikštus reikalavimus, atsikirtimų į ieškovės reikalavimus nepareiškė, į teismo posėdžius neatvyko be pateisinamų priežasčių. Atsižvelgdamas į tai, teismas darė išvadą, kad atsakovas nenurodė jokių aplinkybių bei teismui nepateikė jokių įrodymų, kurių pagrindu būtų galima atleisti jį nuo ieškovei padarytų nuostolių atlyginimo ar mažintų civilinę atsakomybę. Teismo vertinimu, byloje pateikti rašytiniai įrodymai patvirtina, kad atsakovo atlikti gyvenamojo namo apkalimo darbai buvo atlikti nekokybiškai, nesilaikant gamintojo montavimo instrukcijos: atvirkščiai sumontuotos PVC dailylentės, per tarpus tarp lentelių patenka vanduo, kreivai įrengti stogo pakalimai, nekokybiška angokraščių apdaila. Teismas nurodė, kad dėl atsakovo nekokybiškai atliktų darbų ieškovė patyrė nuostolius, kuriuos turėtų atlyginti kita sutarties šalis – rangovas, tačiau nuostolių dydį turi įrodyti ieškovė. Teismas sprendė, kad ieškovė nenurodė ir nepateikė įrodymų, patvirtinančių, kokie defektų šalinimo darbai buvo ar turėjo būti atlikti ir kokia tų defektų šalinimo kaina. Vien statybinių medžiagų įsigijimo ir jų panaudojimo faktas nesudaro pagrindo pripažinti, kad visos medžiagos buvo panaudos netinkamai, kad jos yra sugadintos ir negalės būti panaudotos ištaisant atliktų darbų trūkumus. Teismui taip pat nepateikti įrodymai, kad yra atlikti namo apkalimo išardymo darbai ir kokios statybinės medžiagos yra utilizuotos, kokį kiekį apšiltinimo medžiagos ieškovė įsigijo ir kokia šios medžiagos kaina. Atsižvelgiant į tai, teismas darė išvadą, kad yra pagrindas iš atsakovo ieškovei priteisti 1325,09 Lt turtinės žalos atlyginimą už ieškovės įgytas ir sugadintas statybines medžiagas. Atsakovas byloje nepareiškė atsikirtimų į ieškovės nurodytas aplinkybes, kad ji už atliktus darbus jam yra sumokėjusi, todėl atsižvelgiant į tai, kad namo apkalimo darbai yra atlikti nekokybiškai ir būtina taisyti darbų trūkumus, ieškovės sumokėtą atlygį už atsakovo atliktus nekokybiškus darbus, teismas laikė ieškovės tiesioginiais nuostoliais, todėl iš atsakovo ieškovei priteisė 1500 Lt. Teismas atmetė ieškovės reikalavimą priteisti 1500 Lt už PVC dailylenčių išardymo darbus, nurodydamas, kad šie darbai faktiškai nėra atlikti bei teismui nepateikti įrodymai, patvirtinantys tokių darbų atlikimo kainą. Teismas sprendė, kad ieškovė neįrodė, jog jos sveikatai būtų padaryta žala. Kitų įrodymų, patvirtinančių, kad dėl atsakovo kaltės ir jo neteisėtų veiksmų būtų pablogėjusi ieškovės sveikata, ji nepateikė, todėl ieškovės reikalavimą atlyginti neturtinę žalą teismas atmetė kaip nepagrįstą.

10III. Apeliacinio skundo argumentai

11Apeliaciniu skundu (b. l. 79-81) ieškovė prašo teismo panaikinti Jonavos rajono apylinkės teismo 2013 m. gruodžio 10 d. sprendimą ir priimti naują sprendimą; apeliacinį skundą nagrinėti žodinio proceso tvarka.

12Apeliacinis skundas grindžiamas šiais argumentais:

131. Teismas turi būti nešališkas ir vertinti visus argumentus vienodai, tiek į bylą pateiktus rašytinius įrodymus, tiek nurodytus teismo posėdžio metu. Kadangi atsakovas atsiliepimo nepateikė, teismas turėjo vadovautis ieškovės pateiktais argumentais ir įrodymais, todėl nebuvo pagrindo netikėti ieškovės įsigytų statybinių medžiagų kaina ir suma.

142. Nepriteisdamas 1500 Lt už nekokybiškai prikaltų lentelių nuplėšimą, teismas neatsižvelgė į apeliantės paaiškinimą, kad ji yra neturtinga, silpnos sveikatos, todėl neturinti lėšų samdyti darbininkus. Šį darbą būtų galima atlikti tik atgavus iš atsakovo 1500 Lt, sumokėtus jam už darbą.

153. Pirmosios instancijos teismas neteisingai sprendė, kad nuplėštos nuo namo lentelės bus tinkamos naudoti, kadangi nuplėšto daikto kokybė neatitiks naujo daikto vertės ir kokybės. Dėl nekokybiško prikalimo lentelės jau dabar yra susibangavusios, todėl plėšiant jos bus sugadintos. Po nekokybiškai sukaltomis lentelėmis kaupiasi vanduo, kuris visiškai sugadino ir apšiltinimo medžiagą. Apeliantė tikėjosi, kad atsakovas dalyvaus teismo posėdžiuose, buvo įsitikinusi, kad jis pageidaus iškviesti ekspertus, todėl ir neplėšė lentelių nuo namo.

164. Teismas sprendime pažymėjo, kad tarp šalių buvo susiklostę vartojimo rangos teisiniai santykiai, todėl visiškai nesuprantamas teismo sprendimas tenkinti tik dalį ieškinio, kai atsakovas net nesiteikė teismui pateikti atsikirtimų į apeliantės reikalavimus, nedalyvavo teismo posėdžiuose.

175. Teismas ieškovės reikalavimą priteisti 5000 Lt neturtinei žalai atlyginti atmetė, neįvertinęs nurodytų motyvų, kad dėl neatsakingo atsakovo požiūrio į darbą apeliantė patyrė moralinių išgyvenimų, ją lydi nervinė įtampa, ji lankosi pas gydytojus, specialistus. Dėl pinigų stokos ji niekaip negali įsirengti namo ir jame gyventi.

186. Paskutinio teismo posėdžio metu, apeliantė prašė priteisti iš atsakovo 5 procentų metines palūkanas nuo ieškinio sumos nuo bylos teisme iškėlimo dienos iki priteistos žalos dydžio visiško išieškojimo, tačiau teismas, priimdamas sprendimą, šį apeliantės prašymą ignoravo.

19Atsakovas atsiliepimo į apeliacinį skundą nepateikė.

20IV. Apeliacinio teismo nustatytos bylos aplinkybės, teisiniai argumentai ir išvados

21Apeliacinės instancijos teismas nagrinėja bylą, neperžengdamas apeliaciniame skunde nustatytų ribų, kurias sudaro apeliacinio skundo faktinis ir teisinis pagrindai bei absoliučių sprendimo negaliojimo pagrindų patikrinimas, t. y. apeliacinės instancijos teismas patikrina, ar skundžiamas pirmosios instancijos teismo sprendimas yra teisėtas ir pagrįstas (CPK 320 straipsnio 1 dalis, 263 straipsnio 1 dalis). Teisėjų kolegija nenustatė absoliučių teismo sprendimo negaliojimo pagrindų (CPK 329 straipsnio 2, 3 dalys).

22Apeliantė prašo apeliacinį skundą nagrinėti žodinio proceso tvarka, nes į teismo posėdį norės pasikviesti ilgalaikę statybinę praktiką turinčius specialistus, kurie paliudys apie darbų broką ir negalimumą panaudoti antrą kartą statybinių medžiagų (b. l. 79-81).

23CPK 322 straipsnyje numatyta, kad apeliacinis skundas nagrinėjamas žodinio proceso tvarka, jeigu bylą nagrinėjantis teismas pripažįsta, jog žodinis nagrinėjimas būtinas. Teisėjų kolegija, įvertinusi ir ištyrusi bylos medžiagą, nepripažįsta, kad šioje byloje būtinas žodinis nagrinėjimas, todėl apeliacinį skundą nagrinėja rašytinio proceso tvarka. Pažymėtina, kad nėra būtinybės skirti žodinį nagrinėjimą vien dėl to, kad apeliantei būtų suteikta galimybė pateikti naujus įrodymus, t. y. kviesti į teismo posėdį liudytojus, kadangi naujų įrodymų pateikimas ir tyrimas apeliacinės instancijos teisme yra ribojamas (CPK 314 straipsnis), prašymas apklausti liudytojus galėjo būti pateiktas bylą nagrinėjant pirmosios instancijos teisme.

24Bylos duomenimis nustatyta, kad 2012 m. rugpjūčio mėnesį apeliantė su atsakovu sudarė žodinę statybos remonto darbų sutartį dėl namo apšiltinimo, jo apkalimo PVC dailylentėmis, langų angokraščių ir stogo pakalimo. Pastebėjusi darbų trūkumus, apeliantė atsisakė sutarties, prašė atsakovą trūkumus ištaisyti. Pirmosios instancijos teismas pagrįstai sprendė, kad tarp šalių susiklostė faktiniai vartojimo rangos teisiniai santykiai.

25Byloje nėra ginčo dėl to, kad atsakovas netinkamai atliko darbus. Įstatyme nustatyta rangovo atliktų darbų kokybės garantija – rangovas, jeigu ko kita nenustato statybos rangos sutartis, per visą garantinį laiką užtikrina, kad statybos objektas atitinka normatyvinių statybos dokumentų nustatytus rodiklius ir yra tinkamas naudoti pagal sutartyje nustatytą paskirtį; rangovas atsako už defektus, nustatytus per garantinį terminą, jeigu neįrodo, kad jie atsirado dėl objekto ar jo dalių normalaus susidėvėjimo, jo netinkamo naudojimo ar užsakovo arba jo pasamdytų asmenų netinkamai atlikto remonto arba dėl užsakovo ar jo pasamdytų asmenų kitokių kaltų veiksmų (CK 6.697 straipsnio 1, 3 dalys). Taigi ir po darbų priėmimo užsakovas, įgyvendindamas teisę reikšti rangovui reikalavimus dėl atliktų darbų trūkumų, gali naudotis specialiaisiais užsakovo teisių gynimo būdais (CK 6.665 straipsnis, 6.678 straipsnis). Apeliantė, atsakovui trūkumų neištaisius, kreipėsi į teismą dėl nuostolių atlyginimo ir neturtinės žalos priteisimo. Pažymėtina, kad nukentėjęs asmuo privalo įrodyti nuostolių realumą, dydį ir priežastinį ryšį su neteisėtais kalto asmens veiksmais.

26Atmestinas apeliantės argumentas, jog teismas, įvertindamas tai, kad atsakovas nepateikė teismui atsikirtimų į apeliantės reikalavimus, nedalyvavo teismo posėdžiuose, turėjo ieškinį tenkinti pagal ieškovės pateiktus įrodymus. Kolegija pažymi, kad teisingumą civilinėse bylose vykdo tik teismai vadovaudamiesi asmenų lygybės įstatymui ir teismui principu (CPK 6 straipsnis), o civiliniame procese galiojantis rungimosi principas (CPK 12 straipsnis) lemia tai, kad įrodinėjimo pareiga ir pagrindinis vaidmuo įrodinėjant tenka įrodinėjamų aplinkybių nustatymu suinteresuotoms šalims (CPK 178 straipsnis). Pagal CPK 176 straipsnio 1 dalį faktą galima pripažinti įrodytu, jeigu byloje esančių įrodymų pagrindu susiformuoja teismo įsitikinimas to fakto buvimu. Įrodymų vertinimas pagal CPK 185 straipsnį reiškia, kad bet kokios ginčui išspręsti reikšmingos informacijos įrodomąją vertę nustato teismas pagal vidinį savo įsitikinimą. Kasacinis teismas ne kartą savo nutartyse yra pabrėžęs, kad teismai, vertindami šalių pateiktus įrodymus, remiasi įrodymų pakankamumo taisykle, o išvada dėl konkrečios faktinės aplinkybės egzistavimo daroma pagal vidinį teismo įsitikinimą, grindžiamą visapusišku ir objektyviu visų reikšmingų bylos aplinkybių išnagrinėjimu, tikimybių pusiausvyros principu, kuomet tam tikrų faktinių aplinkybių buvimą teismas konstatuoja tada, kai jam nekyla didelių abejonių dėl tų aplinkybių egzistavimo, o visuma byloje esančių įrodymų, leidžia manyti, jog labiau tikėtina atitinkamą faktą buvus, nei jo nebuvus (CPK 185 straipsnio 1 dalis; Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2007 m. spalio 19 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-416/2007; 2009 m. lapkričio 24 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-526/2009; 2010 m. balandžio 8 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-155/2010; 2010 m. gegužės 10 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-206/2010; 2011 m. vasario 7 d. nutartis civilinėje byloje Nr. 3K-3-35/2011; 2011 m. rugpjūčio 8 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 3K-3-340/2011). Reikalavimas vertinti įrodymus, vadovaujantis vidiniu įsitikinimu, yra teismo nepriklausomumo principo išraiška, nes niekas negali nurodyti teismui, kaip vertinti vieną ar kitą įrodymą (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2013 m. gruodžio 20 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 3K-3-688/2013).

27Kolegijos nuomone, pirmosios instancijos teismas laikėsi pirmiau nurodytų įrodinėjimo taisyklių, nustatė esmines šios bylos aplinkybes tinkamai įvertino ieškovės pateiktus įrodymus, todėl atmeta apeliantės argumentus dėl įrodymų vertinimo. Kolegija nesutinka su apeliantės argumentu, jog apylinkės teismas, nepriteisdamas 1500 Lt už nekokybiškai prikaltų lentelių nuplėšimą, neatsižvelgė į apeliantės paaiškinimą, kad ji yra neturtinga, silpnos sveikatos, todėl neturi lėšų samdyti darbininkus. Teisėjų kolegija atkreipia dėmesį į tai, kad darbų trūkumai ginčo objekte nepašalinti, todėl faktinių išlaidų apeliantė nepatyrė, sutinka su apylinkės teismu, jog šis reikalavimas nepagrįstas įrodymais, apeliantės nurodytos aplinkybės nėra reikšmingos šio reikalavimo patenkinimui.

28Teisėjų kolegija nesutinka su apeliantės argumentu, jog pirmosios instancijos teismas neteisingai sprendė, kad nuplėštos nuo namo lentelės bus tinkamos naudoti, kadangi nuplėšto daikto kokybė, kaip nurodo apeliantė, neatitiks naujo daikto vertės ir kokybės. Anot apeliantės, dėl nekokybiško prikalimo lentelės jau dabar yra susibangavusios, todėl plėšiant jos bus sugadintos, po nekokybiškai sukaltomis lentelėmis kaupiasi vanduo, kuris visiškai sugadino ir apšiltinimo medžiagą. Tačiau šiems savo teiginiams pagrįsti jokių įrodymų, apart savo paaiškinimo, apeliantė nepateikė. Kaip nurodo apeliaciniame skunde apeliantė, ji tikėjosi, kad atsakovas dalyvaus teismo posėdžiuose, pageidaus iškviesti ekspertus, todėl ir neplėšė lentelių nuo namo. Tačiau kolegija dar kartą pažymi, kad įrodyti žalos dydį privalo ieškovė (CPK 178 straipsnis). Kolegija atkreipia dėmesį į Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato 2013 m. birželio 3 d. nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, kuriame konstatuota, jog dėl nekokybiškai atliktų darbų A. V. padaryta 7000 Lt žala (b. l. 9), t. y. civilinėje byloje ir prašyme VPK nurodoma skirtinga padaryta žala.

29Kolegija nesutinka su apeliante, kad apylinkės teismas ieškovės reikalavimą priteisti 5000 Lt neturtinei žalai atlyginti atmetė, neįvertinęs, kad dėl neatsakingo atsakovo požiūrio į darbą apeliantė patyrė moralinių išgyvenimų, ją lydi nervinė įtampa, ji lankosi pas gydytojus, specialistus. Dėl pinigų stokos ji niekaip negali įsirengti namo ir jame gyventi. Teisėjų kolegija pritaria apylinkės teismo vertinimui dėl neturtinės žalos, todėl jo nekartoja bei pažymi, jog savo teiginiams pagrįsti įrodymų apeliantė nepateikė.

30Kolegija pažymi, kad ieškovo reikalavimai turi būti nurodyti ieškinyje (CPK 135 straipsnio 1 dalies 4 punktas). Kadangi ieškovė reikalavimo priteisti iš atsakovo 5 procentų metines palūkanas nuo ieškinio sumos nuo bylos teisme iškėlimo dienos iki priteistos žalos dydžio visiško išieškojimo nebuvo pareiškusi, teismas pagrįstai dėl jo nepasisakė.

31Teisėjų kolegija kitus apeliacinio skundo argumentus laiko neturinčiais teisinės reikšmės vertinant teismo sprendimo teisėtumą ir pagrįstumą. Kolegija pažymi, kad Lietuvos Aukščiausiojo Teismo formuojamoje teisės aiškinimo ir taikymo praktikoje atkreipiamas dėmesys ir į Europos Žmogaus Teisių Teismo jurisprudenciją, pagal kurią teismo pareiga pagrįsti priimtą spendimą neturėtų būti suprantama kaip reikalavimas detaliai atsakyti į kiekvieną argumentą (Europos Žmogaus Teisių Teismo 1994 m. balandžio 19 d. sprendimas byloje Nr. 16034/90, van de Hurk v. Netherlands) (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2008 m. kovo 14 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 3K-7-38/2008; 2008 m. gruodžio 23 d. nutartis, priimta civilinėje byloje Nr. 3K-3-618/2008).

32Apibendrindama tai, teisėjų kolegija konstatuoja, kad pirmosios instancijos teismas bylą išsprendė teisingai, apeliacinio skundo argumentais priimto sprendimo keisti ar naikinti nėra pagrindo, todėl apeliacinis skundas atmestinas, sprendimas paliktinas nepakeistas (CPK 326 straipsnio 1 dalies 1 punktas).

33Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos CPK 325 straipsniu, 326 straipsnio 1 dalies 1 punktu, 331 straipsniu,

Nutarė

34Jonavos rajono apylinkės teismo 2013 m. gruodžio 10 d. sprendimą palikti nepakeistą.

Ryšiai
1. Kauno apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija,... 2. Teisėjų kolegija, išnagrinėjusi apeliacinį skundą,... 3. I. Ginčo esmė... 4. Ieškovė kreipėsi į teismą su ieškiniu (b. l. 2-4), kuriuo prašė... 5. Nurodė, kad 2010 m. kovo 13 d. jai nuosavybės teise priklausančiame name... 6. Atsakovas atsiliepimo į ieškinį nepateikė.... 7. II. Pirmosios instancijos teismo sprendimo esmė... 8. Jonavos rajono apylinkės teismas 2013 m. gruodžio 10 d. sprendimu (b. l.... 9. Teismas nustatė, kad šalys rašytinės sutarties nesudarė, tačiau atsakovas... 10. III. Apeliacinio skundo argumentai... 11. Apeliaciniu skundu (b. l. 79-81) ieškovė prašo teismo panaikinti Jonavos... 12. Apeliacinis skundas grindžiamas šiais argumentais:... 13. 1. Teismas turi būti nešališkas ir vertinti visus argumentus vienodai, tiek... 14. 2. Nepriteisdamas 1500 Lt už nekokybiškai prikaltų lentelių nuplėšimą,... 15. 3. Pirmosios instancijos teismas neteisingai sprendė, kad nuplėštos nuo namo... 16. 4. Teismas sprendime pažymėjo, kad tarp šalių buvo susiklostę vartojimo... 17. 5. Teismas ieškovės reikalavimą priteisti 5000 Lt neturtinei žalai... 18. 6. Paskutinio teismo posėdžio metu, apeliantė prašė priteisti iš atsakovo... 19. Atsakovas atsiliepimo į apeliacinį skundą nepateikė.... 20. IV. Apeliacinio teismo nustatytos bylos aplinkybės, teisiniai argumentai ir... 21. Apeliacinės instancijos teismas nagrinėja bylą,... 22. Apeliantė prašo apeliacinį skundą nagrinėti žodinio proceso tvarka, nes... 23. CPK 322 straipsnyje numatyta, kad apeliacinis skundas nagrinėjamas žodinio... 24. Bylos duomenimis nustatyta, kad 2012 m. rugpjūčio mėnesį apeliantė su... 25. Byloje nėra ginčo dėl to, kad atsakovas netinkamai atliko darbus. Įstatyme... 26. Atmestinas apeliantės argumentas, jog teismas, įvertindamas tai, kad... 27. Kolegijos nuomone, pirmosios instancijos teismas laikėsi pirmiau nurodytų... 28. Teisėjų kolegija nesutinka su apeliantės argumentu, jog pirmosios... 29. Kolegija nesutinka su apeliante, kad apylinkės teismas ieškovės reikalavimą... 30. Kolegija pažymi, kad ieškovo reikalavimai turi būti nurodyti ieškinyje (CPK... 31. Teisėjų kolegija kitus apeliacinio skundo argumentus laiko neturinčiais... 32. Apibendrindama tai, teisėjų kolegija konstatuoja, kad pirmosios instancijos... 33. Teisėjų kolegija, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos 34. Jonavos rajono apylinkės teismo 2013 m. gruodžio 10 d. sprendimą palikti...