Byla 1-30-309/2018

1Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Zigmas Kavaliauskas, sekretoriaujant Dijanai Drizgienei, dalyvaujant prokurorei Renatai Vilčinskaitei, kaltinamajam S. V., jo gynėjai advokatei Lionei Musteikienei,

2viešame teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje S. V., a. k. ( - ), gimęs ( - ), Lietuvos Respublikos pilietis, lietuvis, gyvenantis ( - ), besimokantis ( - ), neteistas,

3kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 259 straipsnio 1 dalį, 199 straipsnio 3 dalį.

4Teismas, išnagrinėjęs bylą,

Nustatė

5S. V. neteisėtai, neturėdamas leidimo, pasikėsino neteisėtai įgyti, ir siuntė psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jų platinti: 2016 metų gruodžio mėnesio pradžioje, tiksli data ir laikas ikiteisminio tyrimo metu nenustatyti, būdamas savo namuose, esančiuose ( - ), naudodamasis savo kompiuteriu internetinėje parduotuvėje ,,( - )“, kurios internetinis adresas ,,( - )“ nusipirko 15,9495 g psichotropinės medžiagos – amfetamino miltelių ir nurodė pardavėjui nupirktas psichotropines medžiagas siųsti jo gyvenamosios vietos adresu: ( - ). Tęsdamas nusikalstamus veiksmus už šias psichotropines medžiagas tiksliai nenustatytomis aplinkybėmis sumokėjo virtualia valiuta – bitkoinais, kurios buvo įsigijęs 2016-12-06 internetinėje svetainėje UAB ,, ( - )“ už 152,00 eurų, sumokėdamas iš savo AB ,,( - )“ sąskaitos ( - ). Pašto paslaugas teikianti įmonė, vykdydama siuntėjo nurodymą, atgabeno siuntą su nupirktomis psichotropinėmis medžiagomis iš Vokietijos į Lietuvos Respubliką, ir 2016-12-16 13 val. 10 min. šią siuntą Vilniaus teritorinės muitinės Pašto poste, esančiame Vilniuje, Rodūnios kelias 9, sulaikė Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai. Taip S. V. neteisėtai pasikėsino įgyti ir siuntė 15,9495 g psichotropinės medžiagos – amfetamino miltelių, neturėdamas tikslo jas platinti.

6Be to, S. V., neturėdamas leidimo ir išvengdamas muitinės kontrolės per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno psichotropines medžiagas: 2016 metų gruodžio mėnesio pradžioje, tiksli data ir laikas ikiteisminio tyrimo metu nenustatyti, būdamas savo namuose, esančiuose ( - ), naudodamasis savo kompiuteriu, internetinėje parduotuvėje „( - )“, kurios internetinis adresas „( - )“, nusipirko 15,9495 g psichotropinės medžiagos – amfetamino miltelių ir nurodė pardavėjui nupirktas psichotropines medžiagas siųsti jo gyvenamosios vietos adresu: ( - ). Tęsdamas nusikalstamus veiksmus už šias psichotropines medžiagas tiksliai nenustatytomis aplinkybėmis sumokėjo virtualia valiuta – bitkoinais, kurią buvo įsigijęs 2016-12-06 internetinėje svetainėje UAB ,, ( - )“ už 152,00 eurų, sumokėdamas iš savo AB ,,( - )“ sąskaitos ( - ). Pašto paslaugas teikianti įmonė, vykdydama siuntėjo nurodymą, atgabeno siuntą su nupirktomis psichotropinėmis medžiagomis iš Vokietijos į Lietuvos Respubliką, ir 2016-12-16 13 val. 10 min. šią siuntą Vilniaus teritorinės muitinės Pašto poste, esančiame Vilniuje, Rodūnios kelias 9, sulaikė Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai. Taip S. V. neturėdamas leidimo ir išvengdamas muitinės kontrolės gabeno per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, t. y. Vilniaus teritorinės muitinės Pašto postą, 15,9495 g psichotropinės medžiagos – amfetamino miltelių.

7Be to, S. V., tęsdamas nusikalstamą veiką, neteisėtai pasikėsino įgyti ir siuntė psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jų platinti: S. V. 2017 metų sausio mėnesio pradžioje, tiksli data ir laikas ikiteisminio tyrimo metu nenustatyti, būdamas savo namuose, esančiuose ( - ), naudodamasis savo kompiuteriu internetinėje parduotuvėje ,, ( - )“, kurios internetinis adresas ,,( - )“, nusipirko 2,4306 g psichotropinės medžiagos – MDMA (3,4-metilendioksimetamfetamino) ir nurodė pardavėjui nupirktas psichotropines medžiagas siųsti jo gyvenamosios vietos adresu: ( - ). Tęsdamas nusikalstamus veiksmus, už šias psichotropines medžiagas tiksliai nenustatytomis aplinkybėmis sumokėjo virtualia valiuta – bitkoinais. Pašto paslaugas teikianti įmonė, vykdydama siuntėjo nurodymą, atgabeno siuntą su nusipirktomis psichotropinėmis medžiagomis iš Nyderlandų Karalystės į Lietuvos Respubliką, ir 2017 m. sausio 14 d. 15 val. 18 min. šią siuntą Vilniaus teritorinės muitinės Pašto poste, esančiame Vilniuje, Rodūnios kelias 9, sulaikė Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai. Taip S. V. neteisėtai pasikėsino įgyti ir siuntė 2,4306 g psichotropinės medžiagos–MDMA (3,4-metilendioksimetamfetamino) neturėdamas tikslo jas platinti.

8Be to, S. V., tęsdamas nusikalstamą veiką, neturėdamas leidimo ir išvengdamas muitinės kontrolės per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno psichotropines medžiagas: 2017 metų sausio mėnesio pradžioje, tiksli data ir laikas nenustatyti, būdamas savo namuose, esančiuose ( - ), naudodamasis savo kompiuteriu internetinėje parduotuvėje ,,( - )“, kurios internetinis adresas ,,( - )“ nusipirko 2,4306 g psichotropinės medžiagos-MDMA (3,4-metilendioksimetamfetamino) ir nurodė pardavėjui nupirktas psichotropines medžiagas siųsti jo gyvenamosios vietos adresu ( - ). Tęsdamas nusikalstamus veiksmus už šias psichotropines medžiagas tiksliai nenustatytomis aplinkybėmis sumokėjo virtualia valiuta – bitkoinais. Pašto paslaugas teikianti įmonė, vykdydama siuntėjo nurodymą, atgabeno siuntą su nupirktomis psichotropinėmis medžiagomis iš Nyderlandų Karalystės į Lietuvos Respubliką, kur 2017 m. sausio 14 d. 15 val. 18 min. šią siuntą Vilniaus teritorinės muitinės Pašto poste, esančiame Vilniuje, Rodūnios kelias 9, sulaikė Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai. Taip S. V., neturėdamas leidimo ir išvengdamas muitinės kontrolės, gabeno per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, t. y. Vilniaus teritorinės muitinės Pašto postą, 2,4306 g psichotropinės medžiagos – MDMA (3,4-metilendioksimetamfetamino).

9Kaltinamasis S. V. teismo posėdyje kaltu prisipažino visiškai ir parodė, kad psichotropines ir narkotines medžiagas, amfetaminą ir MDMA, vartoja trejus – ketverius metus. Psichotropines ir narkotines medžiagas pirkdavo iš užsienio valstybių – Nyderlandų karalystės, Vokietijos. Psichotropines ir narkotines medžiagas pirkdavo iš asmenų internetinėje parduotuvėje „( - )“, ten būdavo įkeltos nuotraukos, kaip atrodo psichotropinės ir narkotinės medžiagos, o su pačiu asmeniu galėdavo susirašyti, paklausti dėl jų saugumo. Psichotropines ir narkotines medžiagas siųsdavosi tik sau, mama nežinojo, kad jis vartoja narkotines medžiagas. Pavartojus narkotikų elgesys pasikeisdavo, bet jis psichotropines ir narkotines medžiagas vartojo ne namuose, o kur nors išėjęs. Per finansinę svetainę nusipirkdavo virtualią valiutą bitkoinus. 2016 m. gruodžio mėnesį, tikslios datos nepamena, savo namuose, adresu: ( - ), iš savo banko kortelės pervedė į UAB „( - )“ 152 eurus ir nusipirko bitkoinus, kuriuos persivedė į internetinę parduotuvę ir užsisakė psichotropinės medžiagos – 16 gramų amfetamino miltelių. Psichotropinių medžiagų negavo, nes muitinėje buvo užblokuota siunta. 2017 m. sausio 10 d. internetu susiekė su Nyderlandų karalystėje esančiu pardavėju ir nusipirko narkotinės medžiagos MDMA ekstazi, 26 tabletes ir už jas mokėjo bitkoinais. Vėl negavęs narkotinių medžiagų, suprato, kad siunta užblokuota muitinėje ir nutarė baigti vartoti psichotropines ir narkotines medžiagas. Psichotropines ir narkotines medžiagas siųsdavosi asmeniškai vartoti, tam tikram laikui ir jos buvo reikalingos pastoviam vartojimui. Skaičiuodavo, kad parsisiųstų psichotropinių ir narkotinių medžiagų užtektų trims savaitėms.

102017 m. vasario mėnesį kratos metu rasti kofeino milteliai, kuriuos maišydavo su amfetaminu, kad neapsinuodytų, svarstyklės – dozių svoriui nustatyti, pypkės buvo reikalingos marihuanai rūkyti.

11Gyvena su mama, jokių nusižengimų nėra padaręs. Nori pradėti gyvenimą iš naujo. Šiuo metu psichotropinių ir narkotinių medžiagų nevartoja. Nutraukė santykius su asmenimis, kurie darė neigiamą įtaką, pradėjo tvarkytis gyvenimą, mokytis.

12Kadangi kaltinamasis S. V. kaltu prisipažino visiškai, sutiko, jog būtų atliekamas sutrumpintas įrodymų tyrimas, t. y. neapklausiant liudytojų, o tik išvardijant byloje apklaustų liudytojų parodymus ir kitus įrodymus, vadovaudamasis BPK 273, 291 straipsniais, teismas nutarė atlikti sutrumpintą įrodymų tyrimą išvardijant byloje esančius įrodymus.

132017-02-14 ikiteisminio tyrimo metu (1 t., b. l. 153–156) kaip įtariamasis S. V. parodė, kad jam pareikšto įtarimo esmė suprantama. Kaltu prisipažįsta visiškai. Galvos traumų nėra turėjęs, psichikos ligomis neserga, psichiatrinėje ir priklausomybės ligų įskaitoje nėra įrašytas. Mokosi ( - ), bus kompiuterio derintojas. Kartu su specialybe mokosi ir 12 klasėje. Mokslai sekasi nelabai gerai, tačiau dėl elgesio nusiskundimų neturi. Gyvena su mama, išlaikomas yra mamos, nes tėvas yra miręs. Mama yra bedarbė, registruota darbo biržoje. Vartoja alkoholinius gėrimus, narkotines ir psichotropines medžiagas. Tiksliai negali parodyti, 4 ar 5 metus rūkė marihuaną, 2 metai kaip vartoja amfetaminą. Amfetaminą vartoti nusipirkdavo internetu. Siunta, kuri buvo muitinės sulaikyta 2016-12-16, buvo trečioji. 2017-02-09 jo gyvenamojoje vietoje, esančioje ( - ) buvo atlikta krata. Kratos metu buvo rastas ir paimtas kompiuterio sisteminis blokas, elektroninės svarstyklės, dėžutė su milteliais maišelyje, smulkintuvas, pypkės, tušti maišeliai. Rastuose maišeliuose buvo amfetamino milteliai, kuriuos jis buvo gavęs su antrąja siunta. Amfetamino miltelius nebuvo baigęs vartoti. Amfetaminą vartoja pats, jį siunčiasi savo vartojimui. Elektroninės svarstyklės ir maišeliai buvo skirti, kad dėl savęs galėtų dozėmis susisverti. Pypkes naudojo rūkymui. Rūkė marihuaną. Amfetaminą vartojo traukdamas per nosį. Antrąją siuntą buvo užsisakęs 2016 metų lapkričio mėnesį, dienos tiksliai nepamena. Gavo 2016 metų lapkričio mėnesį, už amfetaminą mokėjo apie 70 eurų, mokėjo bitkoinais. Siuntą jam atnešė į namų pašto dėžutę, adresu ( - ). Kiek gramų buvo amfetamino nepamena, tačiau nedaug. Šią siuntą užsisakė taip pat, kaip ir siuntą, kuri muitinės buvo sulaikyta 2016-12-16. Internetinės parduotuvės pavadinimas ,,B. M.“. Už psichotropines medžiagas mokėjo virtualia valiuta bitkoinais. Bitkoinus pirko ir sukonvertavo internete iš įmonės ,,( - )“. Už bitkoinus mokėjo iš savo sąskaitos, esančios „( - )“. Už psichotropines medžiagas, kurios buvo sulaikytos 2016-12-16 mokėjo bitkoinais, ją užsisakė 2016-12-06, tą pačią dieną nusipirko ir bitkoinus. Jis yra prisiregistravęs ,,( - )“, ten turi savo paskyrą, prisiregistravęs elektroninio pašto ,,( - )“ adresu. 2016-12-06 jis nusipirko bitkoinų už 138 eurus su centais, o kiek tai gavosi bitkoinais nežino, negali parodyti. 2016-12-06 būdamas savo namuose, esančiuose ( - ), naudodamasis savo kompiuterio sisteminiu bloku internetinėje parduotuvėje ,,( - )“, tamsiajame internete ,,( - )“ pasinaudodamas ,,T. B.“ naršykle nusipirko psichotropinės medžiagos amfetamino. T. B. naršyklę į savo kompiuterį buvo įsidiegęs iš seniau. Pardavėją iš Vokietijos pasirinko todėl, kad prekė greičiau ateitų. Koks konkretus pardavėjas pardavinėjo medžiagą nežino, nes medžiagas šitoje parduotuvėje pardavinėja skirtingi pardavėjai. Pasirinko prekę, kuri kainavo apie 138 eurus. Pirkimo metu jis buvo susikūręs apsaugos kodą ,,PIN“-,, ( - )“ ir šį kodą įvedė. Suvedus duomenis ir užkodavus, kad baigti pirkimą reikia paspausti nuorodą ,,Confirm Purchase“ pirkimo patvirtinimą. Dėl padarytų nusikalstamų veikų labai gailisi. Mokosi 12 klasėje, nori įgyti vidurinį išsilavinimą ir specialybę. Nebevartos nei narkotinių, nei psichotropinių medžiagų, keis gyvenimo būdą.

142017-09-28 ikiteisminio tyrimo metu (1 t., b. l. 163–166) apklausiamas kaip įtariamasis S. V. parodė, kad 2017 metų sausio mėnesį, būdamas savo namuose, esančiuose ( - ), pasinaudodamas savo kompiuteriu, kuris buvo paimtas kratos jo namuose metu 2017-02-09, internetinėje parduotuvėje ,,( - )“ užsisakė psichotropinės medžiagos, kuri muitinės buvo sulaikyta 2017-01-14. Siuntos pristatymui nurodė savo gyvenamosios vietos, esančios ( - ) adresą. Užsisakymas ir siųsdamasis psichotropines medžiagas žinojo ir suprato, kad psichotropinių medžiagų apyvarta Lietuvoje yra draudžiama. Pirko konkrečią psichotropinę medžiagą MDMA. Psichotropinė medžiaga buvo tabletėmis. Psichotropines medžiagas užsisakė iš Nyderlandų Karalystės. Internetinėje parduotuvėje psichotropines medžiagas užsisakė ir nusipirko tokiu pat būdu, kaip ir pirkdamas 2016 metų gruodžio mėnesį, kaip jau buvo ir parodęs. Už užsakytas psichotropines medžiagas mokėjo virtualia valiuta bitkoinais. Bitkoinus pirko iš internetinės svetainės ( - ). Pinigus į internetinę svetainę už nusipirktus bitkoinus persivedė iš savo AB ( - ) sąskaitos. Kiek prisimena, už psichotropines medžiagas sumokėjo 31 eurą. Už nusipirktas psichotropines medžiagas užmokėjo tokiu pat būdu, kaip ir pirkdamas psichotropines medžiagas, kurios buvo sulaikytos muitinės 2016-12-16. Kaip užsisakė ir užmokėjo už nusipirktas psichotropines medžiagas parodė 2017-02-14 parodymų patikrinimo vietoje metu ir 2017-02-14 apklausiant jį kaip įtariamąjį. Psichotropines medžiagas pirko sau, būtų suvartojęs. Labai gailisi padaręs nusikalstamas veikas, kaltu prisipažįsta visiškai. Yra jauno amžiaus, pakeitė gyvenimo būdą. Narkotinių ir psichotropinių medžiagų nebevartoja. Baigė 12 vidurinės mokyklos klasę. Tebesimoko 3 kurse ( - ), bus informacinių technologijų specialistas. Kiekvieną dieną eina į mokyklą, stengiasi mokytis. Su dėstytojais nekonfliktuoja. Dėl padarytų nusikaltimų labai išgyvena.

152017-02-14 parodymų patikrinimo vietoje metu (1 t., b. l. 168–187) įtariamasis S. V. parodė kaip jis 2016-12-06 internete ,,( - )“, pasinaudodamas internetine naršykle ,,( - )“, internetinėje parduotuvėje nusipirko psichotropinės medžiagos. S. V. parodė kaip reikia prisijungti prie internetinės svetainės ,,( - )“, prekiaujančios psichotropinėmis medžiagomis, kaip išsirinko norimą pirkti medžiagą. Taip pat parodė, kaip vyksta atsiskaitymas už įsigytas medžiagas. Parodymų patikrinimo metu Muitinės kriminalinės tarnybos ( - ) skyriuje, esančiame ( - ), pasinaudojant kompiuteriu, kuris buvo paimtas kratos 2017-02-09 S. V. gyvenamojoje vietoje, esančioje ( - ) metu, kuriame įdiegta internetinė naršyklė ,,( - )“ nustatyta, kad įtariamasis norėdamas sužinoti parduotuvės ,, ( - )“ adresą internete paieškos sistemoje ,,Google“ paieškos paskyroje įvedė paieškos žodžius „( - )“. Iš pagal šią paiešką surastų nuorodų pasirinko nuorodą ,,( - )“. Nusikopijavo nuorodoje nurodytą parduotuvės ,, ( - )“ adresą-( - ), kompiuteryje paleido internetinę naršyklę ,, ( - )“ ir nukopijuotą internetinės parduotuvės adresą įvedė internetinėje naršyklėje ,,( - )“. Internetinėje naršyklėje ,, ( - )“ įvedus internetinės parduotuvės adresą atsidarė internetinės parduotuvės ,,( - )“ langas. Atsidarius internetinės parduotuvės ,, ( - )“ langui nuorodoje ,,F.“ paspaudus ant nuorodos ,,LOG IN“ kodu ,,( - )“, prisijungimo slaptažodžiu ,, ( - )“ prisijungė prie internetinės parduotuvės ,,( - )“ internetinio puslapio, kurio adresas ( - ). Prisijungus prie internetinės parduotuvės ,,( - )“ internetinio puslapio ir atsidarius internetinės parduotuvės ,, ( - )“ internetiniam puslapiui, matyti, kad prie internetinės parduotuvės yra prisijungęs vartotojas ,,( - )“. Paskyroje matyti, kad vartotojas turi 0,0103 virtualios valiutos bitkoinų. Pirmą kartą prie paskyros prisijungė 2016-07-13, iš viso pirko už 525,99 EUR, pasitikėjimo lygis 3. Vartotojo paskyroje nėra duomenų apie prekes užsakytas 2016-12-06. Atlikus užsakymą užsakymas po 30 dienų ištrinamas. S. V. parodė, kad prekių kategorijoje pasirinko nuorodą ,,Drugs Chemicals (iš anglų kalbos išvertus į lietuvių kalbą narkotikai ir cheminės medžiagos), po to pasirinko nuorodą ,,Stimulants“ (iš anglų kalbos išvertus į lietuvių kalbą stimuliatoriai). Pasirinkus parodomos visos pagal šias nuorodas surastos prekės. S. V. parodė, kad jis pasirinko prekę iš Vokietijos pardavėjo, paaiškino, kad tai padarė norėdamas, kad prekė greičiau ateitų. Pasirinko prekę, kuri kainavo apie 138. Peržiūrimos visos pagal pasirinktas nuorodas ,,Drugs Chemicals“( iš anglų kalbos išvertus į lietuvių kalbą narkotikai ir cheminės medžiagos) ,,Stimulants“ (iš anglų kalbos išvertus į lietuvių kalbą stimuliatoriai) surastos prekės. Pagal pasirinktas nuorodas nėra prekės, kuri kainuotų 138. Labiausiai į 2016-12-06 pasirinktą prekę yra panaši prekė ,,( - )“, kurios kaina 135,68. Pasirenkama ši prekė. Pasirinkus šią prekę, įtariamasis parodė, kad norint prekę pirkti reikia įeiti į nuorodą ,,Buy Now“. Įėjus į nuorodą ,,Buy Now“, nuorodoje ,,Buy Now“ reikia įvesti norimos pirkti prekės kiekį ir paspausti ,,Buy Now“. Nuorodoje ,,Buy Now“ įvedamas prekės kiekis 1. Šiuo konkrečiu atveju, įtariamasis negali parodyti pačio apmokėjimo, nes sąskaitoje neturi reikiamos apmokėjimui sumos. S. V. norėdamas parodyti, kaip atliko apmokėjimą už pasirinktą psichotropinę medžiagą amfetaminą, parodė kaip pavyzdį pasirinkti kitą prekę, už kurios apmokėjimą jo sąskaitoje būtų pakankamai bitkoinų. Parodė pasirinkti prekę ,,( - )“, kuri kainuoja 1,99 EUR“. Pasirinkus prekę ,,( - )“, kuri kainuoja 1,99 EUR“ įtariamasis parodė, kad norint pirkti prekę nuorodoje ,,Buy Now“ reikia įvesti norimos pirkti prekės kiekį ir paspausti nuorodą ,,Buy Now“. Nuorodoje ,,Buy Now“ įvedus norimos pirkti kiekį ir paspaudus nuorodą ,,Buy Now“ atsidaro mokėjimo patvirtinimo langas ,,Confirmation“. Atsidarius mokėjimo patvirtinimo langui ,,Confirmation“ S. V. parodė, kad langelyje ,,Notes“ reikia nurodyti prekės pristatymo adresą. S. V. parodė, kad pirkdamas psichotropinę medžiagą amfetaminą nurodė pristatymo adresą ,,( - )“. Langelyje ,,Notes“ įrašius pristatymo adresas ,,( - )“ įtariamasis parodė, kad pirkimo metu jis buvo susikūręs apsaugos kodą ,,PIN“-,, ( - )“ ir apsaugos kodą suvedė. S. V. parodė, kad norint baigti pirkimą reikia paspausti nuorodą ,,Confirm Purchase“ (iš anglų kalbos išvertus į lietuvių kalbą patvirtinti pirkimą) ir paskaudus šią nuorodą prekė yra nupirkta. Įtariamasis S. V. parodė, kad norėdamas sumokėti už internetinėje parduotuvėje „( - )“ nupirktas psichotropines medžiagas jis elektroninio pašto adresu ,, ( - )“ prisijungė prie „( - )“ internetinio puslapio. Prisijungus prie ,,( - )“ internetinio puslapio ir puslapiui atsidarius matyti, kad prie puslapio prisijungęs ,,( - )“. Atidarius matyti, kad ,,Account“ (sąskaitoje) esantys ,,Wallets“ (iš anglų kalbos išvertus į lietuvių kalbą aplankalai), t. y. sąskaitos yra įvairia valiuta ,,bitkoinais“, eurais“ ir kitomis valiutomis. ,,Account“ (sąskaitoje) įtariamasis parodė, kad 2016-12-06 14:00:45 nusipirko 0,20845254 BTC (bitkoinų) ir 2016-12-06 14:01:21 nupirktais bitkoinais užmokėjo už nupirktas psichotropines medžiagas amfetaminą. S. V. parodė, kad norėdamas sužinoti adresą, kuriuo reikia siųsti bitkoinus už nupirktą psichotropinę medžiagą, jis internatinėje parduotuvėje ,, ( - )“ atidarė nuorodą ,,Balance“. Internatinėje parduotuvėje ,, ( - )“ atidarius nuorodą ,,Balance“ matyti nurodytas užšifruotas siuntimo adresas. Įtariamasis parodė, kad mokėjimą atliko nuorodoje ,,Išsiųsti“. Nuorodoje ,,Išsiųsti“ įrašė parduotuvės ,,B. M.“ nurodytą adresą, kurį gavo pirkdamas prekę.

162016-12-16 prekių sulaikymo protokole Nr. ( - ) (1 t., b. l. 10) užfiksuota, kad 2016-12-16 13.10 val. Vilniaus teritorinės muitinės Pašto poste, esančiame Vilnius, Rodūnios kelias 9, muitinės pareigūnai sulaikė nenustatyto siuntėjo iš Vokietijos gavėjui S. V., ( - ), siųstą siuntą Nr. ( - ). Deklaracijoje deklaruota ,,Book Catalog Paper“. Atidarius siuntos voką peršviečiamos spalvos pakete rasti drėgni milteliai. Atlikus miltelių pirminį NIC testą gauta teigiama reakcija į amfetamino grupės narkotines-psichotropines medžiagas.

172016-12-22 Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje Nr. ( - ) (1 t., b. l. 13–14) konstatuota, kad tirti pateikti milteliai yra psichotropinės medžiagos – amfetamino milteliai. Tirti pateiktuose milteliuose, kurių masė 26,0188 g, yra 15,94595 g (61,3%) gryno amfetamino.

18 2017-01-14 prekių sulaikymo protokole Nr. ( - ) (1 t., b. l. 28) užfiksuota, kad 2017-01-14 15.18 val. Vilniaus teritorinės muitinės Pašto poste, esančiame Vilnius, Rodūnios kelias 9, muitinės pareigūnai sulaikė siuntėjo ( - ) iš Olandijos gavėjui S. V., ( - ), siųstą siuntą Nr. ( - ). Atidarius siuntos voką hermetiniame, peršviečiame paketėlyje rastos 26 žvaigždutės formos tabletės, Atlikus tablečių pirminį NIC testą gautas teigiamas rezultatas į metamfetamino (MDMA) grupės medžiagą.

192017-01-24 Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje Nr. ( - ) (1 t., b. l. 66–75), konstatuota, kad tirti pateiktos tabletės yra psichotropinės medžiagos – MDMA (3,4-metilendioksimetamfetamino) tabletės. Šių tablečių masė 8,8708 g, jose yra 2,4306 g (27,4%) gryno MDMA (3,4- metilendioksimetamfetamino).

202017-02-09 kratos protokole (1 t., b. l. 79–80) užfiksuota, kad 2017-02-09 kratos S. V. gyvenamojoje vietoje, esančioje ( - ), metu rasta ir paimta: kompiuterio sisteminis blokas, elektroninės svarstyklės, milteliai maišelyje, 17 maišelių, smulkintuvas, stiklinė ir medinė pypkės.

212017-02-27 specialisto išvadoje Nr. ( - ) (1 t., b. l. 31–32) konstatuota, kad kratos 2017-02-29 S. V. gyvenamojoje vietoje, esančioje adresu: ( - ), paimtuose ir tyrimui pateiktuose milteliuose narkotinių ir psichotropinių medžiagų nerasta.

222017-06-22 apžiūros protokole (1 t., b. l. 81–93) užfiksuota, kad buvo apžiūrėti 2017-02-09 kratos S. V. gyvenamojoje vietoje, esančioje ( - ), metu paimti daiktai. Nustatyta kad elektroninės svarstyklės pilkos spalvos metalo korpusu, uždarytos bespalvio plastiko futliaru viršuje. Sudarytos iš sveriamo produkto uždėjimo plokštumos, ekrano ir valdymo mygtuko. Svarstyklės veikiančios. Pypkė stiklinė-pypkės galvutėje matosi prie sienelių pritraukti degintų medžiagų suodžiai, nuo pypkės sklinda aitrus kvapas. Pypkė medinė-pypkės galvutėje matosi prie sienelių pritraukti degintų medžiagų suodžiai, nuo pypkės sklinda aitrus kvapas. Smulkintuvas, pagamintas iš žalios spalvos plastiko. Smulkintuvas sudarytas iš smulkinimo mechanizmo ir dėžutės, skirtos susmulkintai žaliavai subirti. Atidarius smulkintuvą jaučiamas aitrus augalinės kilmės medžiagos kvapas. Plastikiniai maišeliai. Maišeliai tušti, nenaudoti. Visi maišeliai uždaromi savaiminio sukibimo užsiklijavimo juostele, kuri yra raudonos spalvos. Iš viso yra 17 maišelių.

232017-01-10 apžiūros protokole (1 t., b. l. 97–102) užfiksuota, kad apžiūrėta siunta Nr. ( - ). Nustatyta, kad siunta išsiųsta iš Vokietijos. Siuntos gavėju yra nurodytas S. V. ( - ).

24Iš 2017-06-15 apžiūros protokolo matyti, kad apžiūrėta siunta Nr. ( - ). Nustatyta, kad siuntos gavėju yra nurodytas S. V. ( - ). Siunta išsiųsta iš Nyderlandų ( 1 t., b. l. 104–114).

25AB ,, ( - )“ pateikto S. V. banko sąskaitos ( - ) išraše (1 t., b. l. 134) užfiksuota, kad iš S. V. banko sąskaitos ( - ) 2016-10-11 UAB ,, ( - )“ pervesta 61,00 euras, 2016-10-31 4,00 eurai, 2016-12-05 152,00 eurų.

26Dėl BK 259 straipsnio 1 dalies ir 199 straipsnio 3 dalies nuostatų taikymo

27Pagal BK 259 straipsnio 1 dalį atsako tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotines ar psichotropines medžiagas neturėdamas tikslo jas parduoti ar kitaip platinti. Šios nusikalstamos veikos sudėtis yra formali, jos sukeliami pavojingi padariniai baudžiamajame įstatyme nenurodyti. Inkriminuojant neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, inter alia (be kita ko) nustatoma, kad kaltininko veikimas (neveikimas) atitinka bent vieną iš BK 259 straipsnio dispozicijoje nurodytų veikų. Objektyvieji šios nusikalstamos veikos požymiai yra išvardyti kaip alternatyvūs, turintys savarankiškų veikų teisinę reikšmę, todėl nusikalstamos veikos laikomos baigtomis nuo to momento, kai kaltininkas atliko bet kurią iš minėtų alternatyvių veikų, nepriklausomai nuo padarinių atsiradimo (neatsiradimo). Į veikų padarinius atsižvelgiama sprendžiant dėl padarytų veikų pavojingumo laipsnio ir individualizuojant bausmę, o ne dėl nusikalstamos veikos stadijos (kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-75/2009, 2K-P-218/2009, 2K-485/2014). Teismų praktikoje narkotinių ar psichotropinių medžiagų siuntimu pripažįstamas tokių medžiagų buvimo, laikymo vietos pakeitimas; dažniausiai tokios medžiagos siunčiamos paštu, bagažu ir pan., o siuntėjas šių medžiagų perkėlimo procese paprastai nedalyvauja (kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-353/2007, 2K-84/2007, 2K-485/2014 ir kt.).

28Nagrinėjamojoje byloje nustatyta, kad kaltinamasis S. V. nemažai metų vartoja psichotropines ir narkotines medžiagas. Taip pat nustatyta (to neginčija ir kaltinamasis), kad psichotropines ir narkotines medžiagas S. V. nupirko internetinėje parduotuvėje, pasinaudodamas kompiuteriu ir nurodė jas pašto siunta išsiųsti jo gyvenamosios vietos adresu. Psichotropinių ir narkotinių medžiagų siuntimo faktas yra neginčijamai nustatytas. Šio alternatyvaus veikos objektyviosios pusės veiksmas (gabenimas iš vienos vietos į kitą nedalyvaujant kaltinamajam) buvo baigtas nepriklausomai nuo to, kad siunta adresato nepasiekė (buvo sulaikyta Vilniaus teritorinės muitinės ,,Pašto“ poste). Kadangi kaltinamasis psichotropines ir narkotines medžiagas gabeno, neturėdamas tikslo jas platinti, todėl jo veika teisingai kvalifikuojama pagal BK 259 straipsnio 1 dalį. Kaltinime konstatuojama, kad kaltinamasis S. V. įgijo psichotropines ir narkotines medžiagas, tačiau byloje neginčijamai nustatyta, kad psichotropinės ir narkotinės medžiagos, kurias S. V. buvo nupirkęs internetinėje parduotuvėje, buvo sulaikytos Vilniaus teritorinės muitinės „Pašto“ poste, todėl S. V. jomis negalėjo disponuoti savo nuožiūra. Psichotropinių ir narkotinių medžiagų įsigijimas vertinamas kaip pasikėsinimas jas įsigyti, tačiau tai kaltinamojo teisinės padėties nesunkina, nes neginčijamai nustatytas jų siuntimo faktas, pagal kaltinamojo nurodytą adresą.

29Pagal BK 199 straipsnio 3 dalį atsako tas, kas nepateikdamas muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengdamas arba neturėdamas leidimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno šaunamuosius ginklus, šaudmenis, sprogmenis, sprogstamąsias, radioaktyviąsias medžiagas ar kitas strategines prekes, nuodingąsias, stipriai veikiančias, narkotines, psichotropines medžiagas arba narkotinių ar psichotropinių medžiagų pirmtakus (prekursorius).

30BK 199 straipsnyje numatytos kontrabandos objektyvusis veikos požymis apibūdinamas kaip neteisėtas daiktų gabenimas per valstybės sieną. Gabenimas suprantamas kaip bet koks daiktų transportavimas per valstybės sieną. Tai gali būti daiktų vežimas bet kokiomis transporto priemonėmis, siuntimas paštu, nešimas pėsčiomis, transportavimas naudojant vamzdynus ir pan. Pagal Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktiką (kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-P-218/2009, 2K-15/ 2012, 2K-405-507/2015) narkotinių ar psichotropinių medžiagų gabenimas pripažįstamas tokių medžiagų perkėlimas iš vienos vietos į kitą, vežimas automobiliu ar pan., jų laikymas be leidimo namuose, darbovietėje, lauke ir kitose vietose, realizavimas (perdavimas, dovanojimas ir pan.).

31S. V. uždraustų medžiagų neteisėtas gabenimas per valstybės sieną pasireiškė tuo, kad jis pagal užsakymą interneto svetainėje jas atsisiuntė iš Nyderlandų karalystės ir iš Vokietijos kaip pašto siuntą savo vardu ir savo gyvenamosios vietos adresu. Iš bylos medžiagos matyti, kad S. V. atliko tokius veiksmus, be kurių draudžiamų medžiagų gabenimas per valstybės sieną nebūtų įvykęs: surado interneto svetainę, iš nežinomo asmens savo vardu užsisakė psichotropines ir narkotines medžiagas, nurodė jų pristatymo adresą, sumokėjo už šią medžiagą ir taip ją atsisiuntė. Kontrabandos dalykas buvo gabenamas naudojantis pašto įstaigų paslaugomis ir per kitus trečiuosius asmenis, nežinojusius apie S. V. nusikalstamus kėslus, todėl jis pripažintinas nusikalstamų veikų vykdytoju. Teismų praktikoje taip pat pripažįstama, kad jei kontrabandos dalyko gabenimas realizuojamas per asmenį ar asmenis, nežinančius apie tokią nusikalstamą veiką, asmuo, organizavęs tokį neteisėtą gabenimą, laikomas nusikaltimo vykdytoju (kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-71/2010, 2K-485/2014). Teismo vertinimu, nagrinėjamoje byloje nustatyta faktinė aplinkybė – psichotropinių ir narkotinių medžiagų atsisiuntimas per Lietuvos Respublikos sieną – atitinka BK 199 straipsnio 3 dalyje numatytą objektyvųjį veikos požymį ir teisingai kvalifikuota kaip baigta veika – neteisėtas psichotropinių ir narkotinių medžiagų gabenimas per valstybės sieną.

32BK 63 straipsnio 10 dalyje nustatyta, kad nevertinama, jog asmuo padarė kelias nuskalstamas veikas, jeigu jis padarė tęstinę nusikalstamą veiką.

33Pavojingos veikos paprastai laikomos viena tęstine nusikalstama veika, jei konstatuojama, kad jos sudaro vienos tos pačios savarankiškos nusikalstamos veikos atskiras sudėtines dalis (epizodus) ir jas jungia vieninga kaltininko tyčia. Kadangi tęstinė veika yra pavienė nusikalstama veika, tai ji nėra skaidoma dalimis dėl atskirų veikų, o kvalifikuojama pagal vieną BK straipsnį (kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-P-412/2007, 2K-7-48/2012, 2K-228-511/2017). Alternatyvios veikos laikomos viena tęstine nusikalstama veika, jei jos ar kai kurios iš jų padarytos įgyvendinant tą patį sumanymą, tikslą, siekiant tam tikro apibrėžto rezultato.

34Pagal teismų praktiką tęstinės veikos sampratai neprieštarauja ir tokie atvejai, kai pasikartojantys veiksmai nėra tapatūs ar vienarūšiai, tačiau jais įgyvendinami alternatyvūs veikos požymiai (kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-P-267/2011, 2K-124/2007, 2K-322/2008). Narkotinių ar psichotropinių medžiagų gaminimas, perdirbimas ar įgijimas ir tolesnis tų pačių narkotinių ar psichotropinių medžiagų laikymas, gabenimas, siuntimas, pardavimas ar kitoks platinimas paprastai nesudaro nusikalstamų veikų daugeto ir padarytos veikos kvalifikuojamos kaip viena nusikalstama veika (kasacinė nutartis baudžiamojoje byloje Nr. 2K-442/2011).

35Nagrinėjamojoje byloje kaltinamojo S. V. veika kvalifikuojama kaip dvi atskiros nusikalstamos veikos (2016 m. gruodžio mėnesio pradžia ir 2017 m. sausio mėnesio pradžia). Byloje nustatyta, jog kaltinamasis S. V. psichotropines ir narkotines medžiagas vartojo nuolat, jas internetinėje prekyboje pirkdavo asmeniniam vartojimui, tai, kad jis jas įsigydavo ne iš vieno šaltinio, nereiškia, kad jis padarė atskiras nusikalstamas veikas, nes jo tyčia buvo nukreipta patenkinti savo poreikiams, todėl S. V. veika kvalifikuotina kaip tęstinė.

36Bausmės skyrimas

37Kaltinamojo S. V. atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailisi (BK 59 straipsnio 1 dalies 2 punktas). Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

38Baudžiamojo kodekso 41 straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad bausmės paskirtis yra sulaikyti asmenis nuo nusikalstamų veikų darymo, nubausti nusikalstamą veiką padariusį asmenį, atimti ar apriboti nuteistam asmeniui galimybę daryti naujas nusikalstamas veikas, paveikti bausmę atlikusius asmenis, kad laikytųsi įstatymų ir vėl nenusikalstų, ir užtikrinti teisingumo principo įgyvendinimą. Teismas, visapusiškai įvertinęs kaltinamojo asmenybę, jo padarytą konkrečią nusikalstamą veiką ir neigiamų padarinių dydį, bei faktines priežastis, kurios nulėmė jo tyčią nusikalsti, laiko, kad jam skiriama bausmė turi būti pakankamai griežta, tačiau jos parinkimas negali pažeisti teisingumo, proporcingumo ir protingumo principų.

39Skirdamas bausmę kaltinamajam S. V., teismas vadovaujasi bendraisiais bausmių skyrimo pagrindais, numatytais Lietuvos Respublikos BK 54 straipsnyje, ir atsižvelgia į padarytų nusikalstamų veikų pavojingumo laipsnį, kaltės formą, kaltinamojo asmenybę, į tai, kad nustatyta viena atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Teismas atsižvelgia į tai, kad kaltinamasis padarė vieną nesunkų nusikaltimą (BK 259 straipsnio 1 dalis) ir vieną sunkų nusikaltimą (BK 199 straipsnio 3 dalį), už kurį įstatymo leidėjas numatė tik laisvės atėmimo bausmę, nusikaltimai yra baigti, tyčiniai, nesukėlę nepataisomų padarinių, kaltinamais anksčiau neteistas, administracine tvarka nebaustas (1 t., b. l. 147, 148 ), VšĮ ( - ) ligoninės Psichikos klinikos pacientų registre nėra (1 t., b. l. 137), Priklausomybės ligų gydymas, įskaita, ( - ) priklausomybės ligų centre konsultuotas nebuvo (1 t., b. l. 140).

40Atsižvelgiant į paminėtas aplinkybes ir nuostatas bei faktines nusikaltimų padarymo aplinkybes, kaltinamajam S. V. skirtinos bausmės, artimos nusikaltimų sankcijose numatytiems bausmių minimumams.

41Kaltinamajam S. V. taikytinos BK 75 straipsnio nuostatos. Teismas, įvertinęs nuteistojo asmenybę, jo socialinius ryšius, mano, kad bausmės tikslai bus pasiekti atidedant paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymą vieniems metams, nes, teismo manymu, kaltinamasis gali būti pataisytas ir perauklėtas neizoliuojant nuo visuomenės, jis ateityje nedarys nusikalstamų veikų.

42Proceso išlaidų nėra.

43Daiktai ir dokumentai, turintys reikšmės šiai nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti: po tyrimo likę kofeino milteliai 0,3035 g, paimti pagal 2017-02-09 kratos protokolą (1 t., b. l. 66–75, 79–80); savaiminio užsiklijavimo paketai (HB1766313, HB1766134) 2 vnt., paimti 2017-02-09 kratos protokolu (1 t., b. l. 66–75); popieriniai vokai 2 vnt., paimti pagal 2017-02-09 kratos protokolą (1 t. b. l. 66–75); elektroninės svarstyklės, paimtos pagal 2017-02-09 kratos protokolą (1 t., b. l. 66–75); pypkės 2 vnt., paimtos pagal 2017-02-09 kratos protokolą (1 t., b. l. 66–75); smulkintuvas, paimtas 2017-02-09 kratos protokolu (1 t., b. l. 66–75); maišeliai 17 vnt., paimti pagal 2017-02-09 kratos protokolą (1 t. b. l. 66–75); siuntos Nr. ( - ) vokas, gautas su 2016-12-23 Vilniaus TM raštu Nr. ( - ) (1 t., b. l. 9); po tyrimo likę amfetamino milteliai (25,9489 g), gauti su 2016-12-23 Vilniaus TM raštu Nr. ( - ) (1 t., b. l. 9, 12, 13–14); siuntos Nr. ( - ) vokas, gautas su 2017-01-27 Vilniaus TM raštu Nr. ( - ) (1 t., b. l. 27); po tyrimo likusi psichotropinė medžiaga MDMA (8,7116, 2,3870 g), gauta su 2017-01-27 Vilniaus TM raštu Nr. ( - ) (1 t., b. l. 27, 30, 31–32); saugomi MD prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos Sulaikytų prekių administravimo sandėlyje (95, 96) (1 t., b. l. 103, 115), nuosprendžiui įsiteisėjus sunaikintini.

44Kompiuterio sisteminis blokas, paimtas pagal 2017-02-09 kratos protokolą (1 t., b. l. 66–75), saugomas MD prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos Sulaikytų prekių administravimo sandėlyje (94), nuosprendžiui įsiteisėjus, grąžintinas S. V..

45Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 297 straipsniu, 298 straipsniu, 299 straipsniu, 303 straipsniu, 307 straipsniu, 308 straipsniu,

Nutarė

46S. V. pripažinti kaltu padarius nusikaltimus, numatytus Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 259 straipsnio 1 dalyje ir 199 straipsnio 3 dalyje, ir nuteisti:

47pagal BK 259 straipsnio 1 dalį areštu 70 (septyniasdešimčiai) parų;

48pagal BK 199 straipsnio 3 dalį laisvės atėmimo bausme 3 (trejiems) metams 3 (trims) mėnesiams.

49Vadovaujantis BK 63 straipsnio 1, 2 dalimis, 5 dalies 2 punktu, griežtesne bausme apimant švelnesnę bausmę, S. V. paskirti subendrintą bausmę laisvės atėmimą 3 (trejiems) metams ir 3 (trims) mėnesiams.

50Taikant BK 641 straipsnio 1 dalį, paskirtą laisvės atėmimo bausmę sumažinti 1/3 ir S. V. galutinę bausmę paskirti laisvės atėmimą 2 (dvejiems) metams 2 (dviem) mėnesiams.

51Taikant BK 75 straipsnio 1 dalį, laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti 1 (vieneriems) metams.

52Vadovaujantis BK 75 straipsnio 2 dalies 8 punktu, S. V. bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu paskirti baudžiamojo poveikio pareigą – neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

53Kardomąją priemonę iki nuosprendžio įsiteisėjimo palikti tą pačią – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

54Vadovaujantis BPK 94 straipsnio 1 dalies 5 punktu: kompiuterio sisteminį bloką, paimtą pagal 2017-02-09 kratos protokolą (1 t., b. l. 66–75), saugomą MD prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos Sulaikytų prekių administravimo sandėlyje (94), nuosprendžiui įsiteisėjus, grąžinti S. V..

55Vadovaujantis BPK 94 straipsnio 1 dalies 2 punktu: po tyrimo likusius kofeino miltelius 0,3035 g, paimtus pagal 2017-02-09 kratos protokolą (1 t., b. l. 66–75, 79-80); savaiminio užsiklijavimo paketus (HB1766313, HB1766134) 2 vnt., paimtus pagal 2017-02-09 kratos protokolą (1 t., b. l. 66–75); popierinius vokus 2 vnt., paimtus pagal 2017-02-09 kratos protokolą (1 t., b. l. 66–75); elektronines svarstykles, paimtas pagal 2017-02-09 kratos protokolą (1 t., b. l. 66–75); pypkes 2 vnt., paimtas pagal 2017-02-09 kratos protokolą (1 t., b. l. 66-75); smulkintuvą, paimtą pagal 2017-02-09 kratos protokolą (1 t., b. l. 66–75); maišelius 17 vnt., paimtus pagal 2017-02-09 kratos protokolą (1 t., b. l. 66–75); siuntos Nr. ( - ) voką, gautą su 2016-12-23 Vilniaus TM raštu Nr. ( - ) (1 t., b. l. 9); po tyrimo likusius amfetamino miltelius (25,9489 g), gautus su 2016-12-23 Vilniaus TM raštu Nr. ( - ) ( 1 t., b. l. 9, 12, 13–14); siuntos Nr. ( - ) voką, gautą su 2017-01-27 Vilniaus TM raštu Nr. ( - ) (1 t., b. l. 27); po tyrimo likusią psichotropinę medžiagą MDMA (8,7116, 2,3870 g), gautą su 2017-01-27 Vilniaus TM raštu Nr. ( - ) (1 t., b. l. 27,30, 31–32); saugomus MD prie Lietuvos Respublikos Finansų ministerijos Sulaikytų prekių administravimo sandėlyje (95, 96) (1 t., b. l. 103, 115), nuosprendžiui įsiteisėjus, sunaikinti.

56Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Šiaulių apygardos teismą.

Ryšiai
1. Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Zigmas... 2. viešame teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje S.... 3. kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 259... 4. Teismas, išnagrinėjęs bylą,... 5. S. V. neteisėtai, neturėdamas leidimo, pasikėsino neteisėtai įgyti, ir... 6. Be to, S. V., neturėdamas leidimo ir išvengdamas muitinės kontrolės per... 7. Be to, S. V., tęsdamas nusikalstamą veiką, neteisėtai pasikėsino įgyti ir... 8. Be to, S. V., tęsdamas nusikalstamą veiką, neturėdamas leidimo ir... 9. Kaltinamasis S. V. teismo posėdyje kaltu prisipažino visiškai ir parodė,... 10. 2017 m. vasario mėnesį kratos metu rasti kofeino milteliai, kuriuos... 11. Gyvena su mama, jokių nusižengimų nėra padaręs. Nori pradėti gyvenimą... 12. Kadangi kaltinamasis S. V. kaltu prisipažino visiškai, sutiko, jog būtų... 13. 2017-02-14 ikiteisminio tyrimo metu (1 t., b. l. 153–156) kaip įtariamasis... 14. 2017-09-28 ikiteisminio tyrimo metu (1 t., b. l. 163–166) apklausiamas kaip... 15. 2017-02-14 parodymų patikrinimo vietoje metu (1 t., b. l. 168–187)... 16. 2016-12-16 prekių sulaikymo protokole Nr. ( - ) (1 t., b. l. 10) užfiksuota,... 17. 2016-12-22 Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje Nr. ( - )... 18. 2017-01-14 prekių sulaikymo protokole Nr. ( - ) (1 t., b. l. 28) užfiksuota,... 19. 2017-01-24 Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadoje Nr. ( - )... 20. 2017-02-09 kratos protokole (1 t., b. l. 79–80) užfiksuota, kad 2017-02-09... 21. 2017-02-27 specialisto išvadoje Nr. ( - ) (1 t., b. l. 31–32) konstatuota,... 22. 2017-06-22 apžiūros protokole (1 t., b. l. 81–93) užfiksuota, kad buvo... 23. 2017-01-10 apžiūros protokole (1 t., b. l. 97–102) užfiksuota, kad... 24. Iš 2017-06-15 apžiūros protokolo matyti, kad apžiūrėta siunta Nr. ( - ).... 25. AB ,, ( - )“ pateikto S. V. banko sąskaitos ( - ) išraše (1 t., b. l. 134)... 26. Dėl BK 259 straipsnio 1 dalies ir 199 straipsnio 3 dalies nuostatų taikymo... 27. Pagal BK 259 straipsnio 1 dalį atsako tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo,... 28. Nagrinėjamojoje byloje nustatyta, kad kaltinamasis S. V. nemažai metų... 29. Pagal BK 199 straipsnio 3 dalį atsako tas, kas nepateikdamas muitinės... 30. BK 199 straipsnyje numatytos kontrabandos objektyvusis veikos požymis... 31. S. V. uždraustų medžiagų neteisėtas gabenimas per valstybės sieną... 32. BK 63 straipsnio 10 dalyje nustatyta, kad nevertinama, jog asmuo padarė kelias... 33. Pavojingos veikos paprastai laikomos viena tęstine nusikalstama veika, jei... 34. Pagal teismų praktiką tęstinės veikos sampratai neprieštarauja ir tokie... 35. Nagrinėjamojoje byloje kaltinamojo S. V. veika kvalifikuojama kaip dvi... 36. Bausmės skyrimas ... 37. Kaltinamojo S. V. atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad prisipažino padaręs... 38. Baudžiamojo kodekso 41 straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad bausmės paskirtis... 39. Skirdamas bausmę kaltinamajam S. V., teismas vadovaujasi bendraisiais bausmių... 40. Atsižvelgiant į paminėtas aplinkybes ir nuostatas bei faktines nusikaltimų... 41. Kaltinamajam S. V. taikytinos BK 75 straipsnio nuostatos. Teismas, įvertinęs... 42. Proceso išlaidų nėra.... 43. Daiktai ir dokumentai, turintys reikšmės šiai nusikalstamai veikai tirti ir... 44. Kompiuterio sisteminis blokas, paimtas pagal 2017-02-09 kratos protokolą (1... 45. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 297... 46. S. V. pripažinti kaltu padarius nusikaltimus, numatytus Lietuvos Respublikos... 47. pagal BK 259 straipsnio 1 dalį areštu 70 (septyniasdešimčiai) parų;... 48. pagal BK 199 straipsnio 3 dalį laisvės atėmimo bausme 3 (trejiems) metams 3... 49. Vadovaujantis BK 63 straipsnio 1, 2 dalimis, 5 dalies 2 punktu, griežtesne... 50. Taikant BK 641 straipsnio 1 dalį, paskirtą laisvės atėmimo bausmę... 51. Taikant BK 75 straipsnio 1 dalį, laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėti... 52. Vadovaujantis BK 75 straipsnio 2 dalies 8 punktu, S. V. bausmės vykdymo... 53. Kardomąją priemonę iki nuosprendžio įsiteisėjimo palikti tą pačią –... 54. Vadovaujantis BPK 94 straipsnio 1 dalies 5 punktu: kompiuterio sisteminį... 55. Vadovaujantis BPK 94 straipsnio 1 dalies 2 punktu: po tyrimo likusius kofeino... 56. Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui...