Byla 1-692-549/2012

1Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Ingrida Krušienė, sekretoriaujant Vitai Šimkienei, dalyvaujant prokurorui Aidui Giniočiui, Dainiui Motužiui, gynėjams advokatams Mindaugui Repšui, Daivai Rocevičienei, Jonui Dargiui, viešame teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje

2D. D., asmens kodas ( - ) gimęs ( - ), Lietuvos Respublikos pilietis, turintis 9 klasių išsilavinimą, nevedęs, nedirbantis, gyvenantis ( - ), teistas:

  1. 1991-07-11 Lietuvos Aukščiausiojo teismo pagal LR BK 118 str. 3 d., 146 str. 3 d., 148 str. 2 d. nuteistas laisvės atėmimu 5 m. 6 mėn.
  2. 1999-06-30 Klaipėdos m. apylinkės teismo pagal LR BK 271 str. 2 d. nuteistas laisvės atėmimu 2 m. su turto konfiskavimu.
  3. 2000-05-08 Alytaus rajono apylinkės teismo pagal LR BK 232 (1) str. l d. nuteistas laisvės atėmimu 2 metams.
  4. 2002-09-25 Klaipėdos m. apylinkės teismo pagal LR BK 232 (1) str. 3 d., LR BK 232 (1) str. 5 d. nuteistas laisvės atėmimu 8 metams su turto už 500 lt konfiskavimu.
  5. 2005-09-20 Klaipėdos m. apylinkės teismo pagal LR BK 259 str. l d. - 2 epizod., LR BK 260 str. l d. nuteistas laisvės atėmimu 6 metams;

3kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 1 dalį, 259 straipsnio 1 dalį, 260 straipsnio 2 dalį,

4A. U., asmens kodas ( - ) gimusi ( - ), Lietuvos Respublikos pilietė, turinti vidurinį išsilavinimą, netekėjusi, nedirbanti, gyvenanti ( - ), neteista,

5kaltinama pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalį.

6Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą,

Nustatė

7D. D. neteisėtai įgijo, gabeno ir laikė narkotinę medžiagą, tikslu ją parduoti ar kitaip platinti, bei ją pardavė: jis, iki 2011 m. lapkričio mėn. 29 d., tiksli data ir laikas nenustatyti, nenustatytomis aplinkybėmis bei asmens, neteisėtai, turėdamas tikslą parduoti ir kitaip platinti, įgijo ne mažiau kaip 2 (du) folijos lankstinukus su milteliais, kurių sudėtyje buvo ne mažiau kaip 0,040 g narkotinės medžiagos - heroino, kurią 2011 m. lapkričio mėn. 29 d. atgabeno iki Klaipėdos Turizmo mokyklos, esančios ( - ) ir laikė prie savęs, iki kol tą pačią dieną minėtoje vietoje 12.42 val. 2 (du) folijos lankstinukus su milteliais, kurių sudėtyje buvo 0,040 g narkotinės medžiagos - heroino, už 100 litų pardavė A. U..

8Be to, D. D., neteisėtai įgijo, gabeno ir laikė psichotropines medžiagas, neturėdamas tikslo jų parduoti ar kitaip platinti: jis, iki 2012 m. sausio mėn. 04 d., tiksli data ir laikas nenustatyti, nenustatytomis aplinkybėmis bei asmens, neteisėtai, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, įgijo dvi vaistų pakuotes su užrašu „Tramadol 50 mg”, kuriose bendrai buvo ne mažiau kaip 17 vnt. kapsulių su milteliais, kurių sudėtyje buvo ne mažiau kaip 0,748 g psichotropinės medžiagos - tramadolio, ir vaistų pakuotės dalį su užrašu „Bromazepamas”, kurioje buvo ne mažiau kaip 4 vnt. rausvos spalvos tablečių, kurių sudėtyje buvo ne mažiau kaip 0,012 g psichotropinės medžiagos - bromazepamo, kurias parsigabeno į savo gyvenamąją vietą - Vingio g. 5-6, Klaipėdoje, ir laikė joje iki 2012 m. sausio mėn. 04 d., kol apie 13.20 val. kratos metu dvi vaistų pakuotes su užrašu „Tramadol 50 mg”, kuriose bendrai buvo 17 vnt. kapsulių su milteliais, kurių sudėtyje buvo 0,748 g psichotropinės medžiagos - tramadolio, ir vaistų pakuotės dalį su užrašu „Bromazepamas”, kurioje buvo 4 vnt. rausvos spalvos tablečių, kurių sudėtyje buvo 0,012 g psichotropinės medžiagos - bromazepamo, rado ir paėmė policijos pareigūnai.

9Be to, D. D., neteisėtai įgijo, gabeno ir laikė didelį kiekį narkotinės bei psichotropinės medžiagos, turėdamas tikslą jas parduoti ir kitaip platinti: jis, iki 2012 m. sausio mėn. 4 d., tiksli data ir laikas nenustatyti, nenustatytomis aplinkybėmis bei asmens, neteisėtai, turėdamas tikslą parduoti ir kitaip platinti, įgijo ne mažiau kaip septynis (7 vnt.) polietileninius maišelius, kurių sudėtyje bendrai buvo ne mažiau kaip 59,793 g baltos spalvos miltelių, kurių sudėtyje buvo ne mažiau kaip 10,557 g psichotropinės medžiagos - metamfetamino, bei ne mažiau kaip 10,942 g rusvos spalvos miltelių, kurių sudėtyje buvo didelis kiekis, t.y. ne mažiau kaip 2,466 g narkotinės medžiagos - heroino, kurias atsigabeno į savo gyvenamąją vietą, Vingio g. 5-6, Klaipėdoje, kur nenustatytu laiku rusvos spalvos miltelius, kurių sudėtyje buvo narkotinės medžiagos - heroino, išfasavo į ne mažiau kaip vienuolika (11 vnt.) polietileninių maišelių ir į ne mažiau kaip aštuonis (8 vnt.) folijos lankstinukus, ir viską neteisėtai laikė joje iki kol 2012 m. sausio mėn. 4 d. dalį, t.y. vieną (l vnt.) polietileninį maišelį ir tris (3 vnt.) folijos lankstinukus su rusvos spalvos milteliais, kurių sudėtyje, buvo 0,280 g narkotinės medžiagos - heroino, pasiėmė iš savo gyvenamosios vietos ir atgabeno iki prekybos centro „( - )”, esančio ( - ), ir laikė prie savęs, kol prie minėto prekybos centro jis buvo sulaikytas ir pristatytas į Klaipėdos apskr. VPK, Jūros g. l, Klaipėdoje, kur apie 11.15 val. pas jį asmens kratos metu vieną (l vnt.) polietileninį maišelį ir tris (3 vnt.) folijos lankstinukus su rusvos spalvos milteliais, kurių sudėtyje bendrai buvo 0,280 g narkotinės medžiagos - heroino, rado ir paėmė policijos pareigūnai, o likusius septynis (7 vnt.) polietileninius maišelius su baltos spalvos milteliais, kurių sudėtyje buvo 10,557g psichotropinės medžiagos - metamfetamino, dešimt (10 vnt.) polietileninių maišelių ir penkis (5 vnt.) folijos lankstinukus su rusvos spalvos milteliais, kurių sudėtyje bendrai buvo didelis kiekis, t.y. 2,186 g narkotinės medžiagos - heroino, toliau laikė savo gyvenamojoje vietoje, kol tą pačią dieną, apie 13.20 val., kratos metu juos rado ir paėmė policijos pareigūnai.

10A. U., neteisėtai įgijo, gabeno ir laikė narkotinę medžiagą, neturėdama tikslo ją parduoti ar kitaip platinti: ji, 2011 m. lapkričio mėn. 29 d., 12.42 val. prie Klaipėdos Turizmo mokyklos, esančios ( - ), iš D. D., neteisėtai, neturėdama tikslo parduoti ar kitaip platinti, už 100 litų įgijo 2 (du) folijos lankstinukus su milteliais, kurių sudėtyje buvo 0,040 g narkotinės medžiagos - heroino, kurią tą pačią dieną su savimi atgabeno iki ( - ) namo, Klaipėdoje, ir laikė prie savęs, kol minėtoje vietoje ji buvo sulaikyta policijos pareigūnų ir pristatyta į Klaipėdos apskr. VPK Klaipėdos m. 1 PK, ( - ), kur 13.25 val. asmens kratos metu pas ją du minėtus folijos lankstinukus su milteliais, kurių sudėtyje buvo 0,040 g narkotinės medžiagos - heroino, rado ir paėmė policijos pareigūnai.

11Apklausta kaltinamąja A. U. parodė, kad įvykio datos tiksliai nepamena, tačiau prie „( - )“ parduotuvės, esančios netoli Klaipėdos turizmo mokyklos, savo reikmėms už 100 Lt įsigijo 2 folijos lankstinukus su narkotinėmis medžiagomis, lankstinukuose buvo heroinas, kiek gramų, negali pasakyti, nes nežino. Su kitu kaltinamuoju D., kurio pravardė – M., SMS žinutėmis susitarė dėl narkotikų pardavimo, tačiau juos jai pardavė ne D., o kitas iš matymo pažįstamas asmuo. Vėliau patikslino savo parodymus ir nurodė, jog pirko narkotines medžiagas būtent iš D., ne kartą yra iš jo pirkusi ir anksčiau, dažniausiai heroiną, susitikimo vietas aptardavo telefonu, sutardavo, kur D. paliks narkotikus, o pinigus visada atiduodavo jam į rankas. Pakuotės kaina būdavo 50 Lt. Parodė, jog SMS žinute rašyta frazė – užsakyti du bokalai alaus, tą ir reiškė, kad gers alų. Tačiau nurodė, jog sulaikymo dieną su D. alaus negėrė.

12Patvirtino ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus, bei nurodė, jog tuo metu įvykio aplinkybes atsiminė geriau.

13Iš teisiamojo posėdžio metu perskaitytų ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų matyti, jog A. U. parodė, kad 2011 m. lapkričio mėn. 29 d. ji buvo sulaikyta policijos pareigūnų, kurie pas ją rado 2 folijos lankstinukus su heroinu, kuriuos ji buvo už 100 litų įsigijusi prie Klaipėdos Turizmo mokyklos iš D., pravarde „( - )”. D. ji pažinojo apie mėnesį laiko, su juo ji susipažino per pažįstamus. D. tiek ji, tiek kiti narkomanai dažniausiai vadindavo pravarde „( - )”. D. ji žinojo tik kaip prekeivį narkotinėmis medžiagomis, todėl ją su pastaruoju siejo tik narkotikai. Ji pati vartojo tik heroiną, todėl pas D. tik heroiną ir pirkdavosi, nors ji žinojo, kad D. pardavinėjo ir amfetaminą. Kad nusipirkti heroino, ji visada su D. susitikdavo mieste sutartoje vietoje. Jeigu jai reikėdavo heroino, ji D. pasiskambindavo ir paklausdavo, ar galima susitikti. Jeigu D atsakydavo, kad susitikti galima, vadinasi D heroino turi, todėl šis jai nurodydavo susitikimo vietą bei laiką. Pas D. visada būdavo padaryti lankstinukai su heroinu iš folijos, kurio vieno kaina būdavo 50 litų. 2011-11-29 ji telefonu su D. sutarė apie pietus susitikti prie Klaipėdos Turizmo mokyklos, ir iš jo nusipirkti porą čekių. Panašiai apie 13 val. ji atvažiavo prie nurodytos mokyklos, kur prie pagrindinio įėjimo į mokyklą pamatė D., kuris buvo dar su kažkokiu narkomanu. Ji priėjo prie D., padavė jam 100 litų, o šis jai parodė prie krūmų gulintį akmenį ir pasakė, kad prie to akmens yra padėta. Ji priėjo prie nurodyto akmens ir pasiėmė polietileninį maišelį, kuriame buvo 2 folijos lankstinukai su heroinu. Tuneliu ji nuėjo per sankryžą, kur dar susitiko su R. Š. ir jo draugu, kurio ji nepažįsta. Jie visi nuėjo link parduotuvės „( - )”, kur visus sulaikė policijos pareigūnai ir visus pristatė į policijos tarnybines patalpas, kur pas ją pareigūnai ir rado 2 folijos lankstinukus su heroinu, kuriuos ką tik iš D. buvo nusipirkusi. Iš D. ji heroiną pirkosi gal kokį 10 kartų. Po jų visų sulaikymo, R. Š. paskambino D. ir viską papasakojo, todėl nuo tos dienos D jai daugiau heroino nebepardavinėjo. Iš ko D gaudavo narkotinių medžiagų, ji nežino. D narkotikus pardavinėjo tik gerai jam pažįstamiems narkomanams, todėl D didelio rato pirkėjų neturėjo (t.2, b.1.131-133,140).

14Apklaustas kaltinamuoju D. D. savo kaltę pripažino iš dalies ir parodė, kad 2011-11-29 “( - )” susitiko iš matymo pažįstamą vaikiną, kuris pasiūlė pirkti narkotikų, tačiau atsisakė, nes tą dieną jau buvo jų susileidęs. Susitiko R. Š. ir jo draugą, visi trys patraukė link Klaipėdos turizmo mokyklos pasivaikščioti, tuo metu paskambino A. U., pasiūlė susitikti klube “( - )” atsigerti alaus, sutiko ir paklausė, kiek bokalų jai užsakyti, ji atsakė, kad du. Tačiau paskambino draugė ir jis pasiūlė A. U. geriau susitikti prie Klaipėdos turizmo mokyklos. A. U. paklausė, ar nežino, iš kur gauti narkotikų, jis nurodė vaikiną, kuris siūlė jam narkotikų “( - )”, ir A. nuėjo pas jį. Jam A. pinigų nedavė, ir jai jis nieko neperdavė.

15Parodė, kad 2012-01-02 pas jį į namus, Vingio gatvėje, atvyko A., kuris pasiūlė įsigyti heroino už 1500 Lt. Kadangi pastarajam skubiai buvo reikalinga ši pinigų suma, pabandęs siūlomo heroino, nutarė įsigyti, nes pinigų tuo metu turėjo – buvo gavęs palikimą. Tokiu būdu įsigijo savo namuose 10 gramų heroino ir 50 gramų amfetamino už 1500 Lt. Narkotines medžiagas A. pasvėrė su savo atsivežtomis svarstyklėmis, kurias skubiai išėjęs pamiršo. Susisiekus su juo, sakė, kad vėliau pasiims. Nurodė, jog narkotines medžiagas sudėjo į stalčius, svarstykles padėjo po foteliu, kad jo sugyventinės mažas vaikas nepamatytų. 2012-01-04 kratos metus viską rado pareigūnai ir išėmė. Nurodė, jog narkotines medžiagas įsigijo sau, nes tuo metu vartojo narkotikus jau apie 10 metų, o pasitaikius galimybei įsigyti pigiau, taip ir padarė. Jo pravardė buvo “( - )”. Taip pat nurodė, jog negali pasakyti, ką reiškia žodžiai “lengvas”, “sunkus”, jis narkotinių medžiagų pavadinimus trumpindavo “hiera”, “amfa”.

16Parodė, kad po pakuotę Tramadolio ir Bromazepamo įsigijo iš nepažįstamo asmens prie narkologinio centro tam, kad palengvinti skausmą neturint narkotikų. Vaistus įsigijo dar prieš įsigijant didesnį kiekį narkotinių medžiagų iš A.. Vaistus jau baiginėjo, žinojo kaip vartoti, nes prie jų buvo instrukcijos. Atliekant kratą namuose turėjo 10 000 Lt, iš tėvų palikimo, kitus jau buvo išleidęs nuomai, įvairiems pirkinimas, narkotikams. Parodė, jog nežino apie kokią skolą kalbėjo O. S., nes ją narkotikais vaišindavo, niekada jai jų nepardavinėjo. Niekam nėra pardavęs narkotinių medžiagų, tuo niekada neužsiimdavo. Už 1500 Lt pirktų narkotikų jam būtų pakakę 4 dienoms, todėl net neketino jų pardavinėti.

17Parodė, kad užfiksuotuose telefoniniuose pokalbiuos jis kalbėjo apie lengvą, sunkų darbą tiesiogine prasme, nes tuo metu buvo bedarbis ir ieškojo darbo, apie alų galėjo kalbėti jo sugyventinė arba jos vaikas, nes jie visi naudojosi tuo pačiu telefonu, jis pats kalbėdamas apie alaus bokalus ir turėjo omneyje užsisakyti alaus. Nežino, kodėl A. Š. jam rašė SMS žinutę apie gantelius, nežino, kas yra skanumynas.

18Liudytoju apklaustas policijos pareigūnas R. G. parodė, kad D. D. slapto sekimo ir telefoninių pokalbių klausymosi metu buvo užfiksuotas narkotinių medžiagų perdavimo A. U. faktas, kuri buvo sulaikyta dar su keliais asmenimis prie parduotuvės „( - ) “, esančios Taikos pr., Klaipėdoje. Iš telefoninių pokalbių buvo galima suprasti, kad D. D. vykdo nusikalstamą veiką, susijusią su narkotinių medžiagų platinimu. Iš bendros darbinės praktikos žino, kad D. D. pokalbių metu užfiksuota frazė “bokalai”, reiškė “čekius” – t.y. dozę, į kurią įeina vienas gramas kokaino sumaišytas su kitais priedais. “Sunkus”, “gantelis”, “stiprus alus” reiškė heroiną, o “lengvas”, “rimtesnis darbelis” – amfetaminą. Kokios rūšies narkotikais prekiaujama, buvo galima suprasti ir pagal prekės kainą, kiekį. Nurodė, jog ikiteisminio tyrimo metu nebuvo nustatyta, iš kokio asmens D. D. gauna narkotikus. Sulaikymo dieną D su A. susitarė susitikti prie klubo ( - ), vėliau patikslino susitikimo vietą prie Klaipėdos turizmo mokyklos, kur ir įvyko narkotinių medžiagų perdavimas, po kurio A. U. buvo sulaikyta, pas ją rasti lankstinukai su narkotine medžiaga – heroinu. Kitą dieną prie “( - )” buvo sulaikytas ir D. D.. Pirmiausia sulaikė A. Š., išėjusį iš D. D. namų, nors pas jį narkotikų nerado, tačiau buvo akivaizdu, jog asmuo jų vartojęs. Sulaikius D. D., buvo atlikta jo asmens krata, kurios metu rastos narkotinės medžiagos. Pats D. D. pripažino, kad narkotinių medžiagų turi ir namuose, kur nuvykus, jos buvo rastos, supakuotos paketėliais, ir išimtos. Taip pat buvo rastos svarstyklės, pinigai. Nurodė, jog D. D. buvo vadinamas pravarde “( - )”.

19Liudytoja O. S. parodė, kad abu kaltinamuosius pažįsta, D. D. buvo jos draugas, abu vartojo narkotikus. Heroino iš D. D. niekada nepirko, jis ją pavaišindavo ir kartu vartodavo, todėl nežino, kiek jis kainuodavo. Nurodė, kad 2011-11-29 turėjo susitikti su D. prie SEB banko ir grąžinti šiam skolą už nemokamai duotus narkotikus. Į susitikimą atvažiavo su mama ir savo draugu A., bet skolos grąžinti nespėjo, nes buvo sulaikyti. Susitikimas įvyko, matė, kad jo metu D kalbėjo su A., bet nežino, ar ką nors jam perdavė. Parodė, kad nežino, iš kur D gaudavo narkotines medžiagas, kur jis gyveno, visada su juo susitardavo telefonu susitikti prie Neringos, eidavo į kavinę. Nurodė, kad negali paaiškinti, ką reiškia 2011-11-29, 10:22 val., 10:46 val., 10:48 val. SMS žinutėse rašytos frazės “bokalai”, “trys į skolą”, nes šiuo telefonu naudojosi ir jos draugas A.. Bokalas žargonu gali reikšti vieną čekį, o čekis yra heroino lankstinukas.

20Liudytojas A. Š. parodė, kad A. U. nepažįsta, o D. D. yra jo draugas, pažįstami apie 10 metų. Namuose pas D. lankydavosi retai, jis nuomavosi butą Vingio gatvėje, gyveno kartu su mergina J., jei užsukdavo, tai tik pasikalbėti. Jis paskutiniu metu narkotikų jau nevartojo, D, kiek žino, vartojo. Žino, kad D gyveno iš darbo ir užsienyje gyvenančio brolio pagalbos. Parodė, kad (1 t., b.l. 61-75) rašytose SMS žinutėse minimos frazės “nėra” – kalbama apie laiką, “gantelis” minimas juokais, nes tuo metu buvo susižalojęs koją ir gulėjo ligoninėje.

21Liudytojas R. D., kaltinamojo D. D. brolis, parodė, kad gyvena Klaipėdoje, bet dirba užsienyje. Tėvai mirė 2007 metais, 2011 m. vasaros pradžioje pasidalino turtą - butas atiteko jam, o pinigus pasidalino su broliu D. D.. D. atiteko 20 000 Lt. Iki tol jis brolį išlaikydavo, duodavo jam po 100, 200 Lt, po jo grįžimo iš įkalinimo įstaigos, bendraudavo nedaug, nes nebuvo laiko. Jam nėra žinomas D. gyvenimo būdas. Nežino, ar brolis išleido paveldėtus pinigus, apie tai jie nesikalbėjo.

22Iš 2011-12-08 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolo, jo priedų, kurių matyti, kad D. D. sudarinėja sandorius dėl narkotinių medžiagų pirkimo-pardavimo, tame tarpe ir su O. S., A. U.:

23Nr. 1466. 2011-11-03 13:13:23 (įeinanti žinutė - nenustatytas asmuo rašo D. D.) -„ Swx aš Rokio draugas. Gal padėtum man lengvą darbelį už 20 min. aš prie tavo namo".

24Nr. 1472. 2011-11-03 13:15:40 (įeinanti žinutė - nenustatytas asmuo rašo D. D.) - „nej gantelio sunkaus?".

25Nr. 1473. 2011-11-03 13:16:04 (išeinanti žinutė - D. D. atrašo nenustatytam asmeniui) - „Dabar tikrai galiakas".

26Nr. 1549. 2011-11-03 16:05:47 (įeinanti žinutė - nenustatytas asmuo rašo D. D.)-„Gali man stipraus alaus paimti l bonką".

27Nr. 1551. 2011-11-03 16:07:04 (išeinanti žinutė - D. D. atrašo nenustatytam asmeniui) - „Paieškosim".

28Nr.2920 2011-11-28 18:20:01 (įeinanti žinutė - O. S. rašo D. D.) -„Ele buvo, bet neparašei, ačiū pats žinai, kad nėščia blet esu, o tu taip stumi jei bendraut nenori tai taip ir pasakyk, nes pas tave ėmė alaus šiandieną ir mum davė, o man nėra kai visada bl sakyk tiesiai šviesiai nenori bendraut nereik ir parašyk".

29Nr. 3019. 2011-11-29 10:22:15 (įeinanti žinutė - O. S. rašo D. D.) -„Čia okse antras 2 kur man atlėkti".

30Nr. 3040. 2011-11-29 10:46:59 (išeinanti žinutė - D. D. atrašo O. S.) -- „Kiek bokalų".

31Nr. 3041.2011-11-29 10:48:43 (įeinanti žinutė - O. S. rašo D. D.) - „skolą irgi paduosime nes pagaliau gavom pinigus".

32Nr. 3056. 2011-11-29 12:08:23 (įeinantis pokalbis - nenustatytas vyras skambina D. D.) pokalbio ištrauka - „Labas D., nu, aš tuo pačiu klausymu karoče dėl darbo biržos" (vyras), „ė, dėl darbo biržos žinok, ė, tik labai sun-sunkus darbas" (D. D.), „tik labai sunkus darbas?" (vyras), „nu, o lengvo žinok ė, sunku su lengvu" (D. D.), „palauk, paklausiu, ar dirbsi sunkų darbą? (jo) sako dirbs žmogus" (vyras), „ gerai tada žinai kur, ė, prie kur, kaip paaiškinti, kur pasus štabeliuoja, žinai?" (D. D.).

33Nr. 3057. 2011-11-29 12:10:10 (įeinanti žinutė - A. U. rašo D. D.)-„Galim susitikt pakalbėt. Nastė".

34Nr. 3058. 2011-11-29 12:11:36 (išeinanti žinutė - D. D. atrašo A. U.) -„kiek tau alaus užsakyti".

35Nr. 3059. 2011-11-29 12:13:48 (įeinanti žinutė - A. U. rašo D. D.) - „Porą bokalų".

36Nr. 3061. 2011-11-29 12:15:59 (išeinanti žinutė - D. D. atrašo A. U.) -„Prie martini už pusvalandžio".

37Nr. 3069. 2011-11-29 12:35:37 (įeinantis pokalbis - A. U. skambina D. D.) pokalbio ištrauka - „nu aš jau prie martinio esu, kur tu" (A. U.), „karoče palauk, tuoj aš tau pa-parašysiu" (D. D.).

38Nr. 3071. 2011-11-29 12:37:59 (išeinanti žinutė D. D. rašo A. U.) - „kitoj pusėj verslo mokykla".

39Nr. 3168. 2011-11-29 16:37:49 (įeinantis pokalbis - R. Š. skambina D. D.) pokalbio ištrauka - „reikia skubiai susitikti" (R. Š.), „dabar, čia tu, Rusia, ane?" (D. D.), „jo" (R. Š.), „dabar žinok niekaip aš negaliu" (D. D.), „ne, ne, ne negaliu, o negaliu, čia liečia labai svarbų klausimą. Mane buvo mentai paėmę karoče" (R. Š.),, jo" ( D. D.), „ nu, Naste, mane ir Vytuką. Ne per telefoną" (R. Š.).

40Nr. 3088. 2011-11-29 13:28:00 (įeinanti žinutė - O. S. rašo D. D.) - „2 bokalus alaus". (t. 1, b.l. 14-22).

41Iš 2012-01-06 slapto sekimo protokolo matyti, kad slaptas sekimas buvo vykdomas 2011 m. lapkričio mėn. 29 d.:

4212.27 val. D. D. bei vyras Nr. 10 išėjo iš prekybos centro „( - )” ir prie įėjimo susitiko su vyru Nr. 15 ( R. Š.), bei vyru Nr. 16.( V. D.).

4312.35 val. pastarieji atėjo prie Turizmo mokyklos, kur D. D. bei vyras Nr. 15 (R. Š.) ir vyras Nr. 16 (V. D.) vieni kitiems kažką perdavė. Netrukus pastarieji išsiskyrė: D. D. liko stovėti prie Turizmo mokyklos įėjimo, vyras Nr.10 atsistojo prie šalia esančių krūmų ir stebėjo aplinką, o vyras Nr. 15 (R. Š.) ir vyras Nr. 16 (V. D.) nuėjo link požeminės perėjos, esančios Baltijos pr.-Taikos pr. žiedinėje sankryžoje.

4412.42 val. prie D. D. priėjo moteris Nr.17 (A. U.) ir vienas kitam kažką perdavė. Netrukus pastarieji išsiskyrė: D. D. priėjo prie vyro Nr.10 ir abu nuėjo link Baltijos pr., o moteris Nr. 17 (A. U.) atėjo prie požeminės perėjos, esančios Baltijos pr.-Taikos pr. žiedinėje sankryžoje, kur susitiko su vyru Nr. 15 ir vyru Nr. 16.

4512.47 val. vyras Nr. 15. (R. Š.), vyras Nr.16 (V. D.) bei moteris Nr.17 (A. U.) atėjo prie Baltijos pr. 109 namo ir buvo sulaikyti policijos pareigūnų (t. 1, b.1.27-37).

46Iš 2011-12-08 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolo ir jo priedų matyti, kad D. D. sudarinėja sandorius dėl narkotinių medžiagų pirkimo-pardavimo:

47Nr. 3. 2011-11-05 14:46:46 (įeinantis pokalbis - nenustatytas vyras skambina D. D.) pokalbio ištrauka - „Darką?" (vyras), „a?" (D. D.), „ė, klausyk, ė-ė, tų svorinių yra dar?" (vyras), „yra. Užbėk" (D. D.).

48Nr. 16. 2011-11-05 15:54:50 (įeinanti žinutė- nenustatytas asmuo rašo D. D.) — „paimk porą bonkių."

49Nr. 17. 2011-11-05 15:55:41 (išeinanti žinutė - D. D. atrašo nenustatytam asmeniui) - „Ok".

50Nr. 120. 2011-11-06 14:06:07 (įeinantis pokalbis - nenustatytas vyras skambina D. D.) pokalbio ištrauka - „aplankyčiau tave kaip vakar iš pradžių" (vyras), „u-u-u, žinok, nieko dabar, nieko, dabar kol kas nieko iš kito. Tu tipo lengvai galvoji, ane?' (D. D.), „ne-ne" (vyras), „a, sunkiai, ne-ne, su sunkiai, sakau, su sunkumais yra blogai" (D. D.), „nu-nu-nu. O lengvai įmanoma, ne?" (vyras), „nu galim šiek-tiek gal ir būtų, gal galiu, žinai, kažkiek tai" (D. D.) (t. 1, b.1.41-53).

51Iš 2012-01-17 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos kontrolės, jos fiksavimo ir kaupimo protokolo, jo priedų matyti, kad D. D. sudarinėja sandorius dėl narkotinių medžiagų pirkimo-pardavimo:

52Nr. 562. 2011-12-13 17:35:20 (įeinanti žinutė - nenustatytas asmuo rašo D. D.) -„Gal galiu užsukti lengvai pakalbėti ?".

53Nr. 586. 2011-12-13 19:26:31 (įeinantis pokalbis - A. Š. skambina D. D.) pokalbio ištrauka - „girdi, kaip pas tave su tuo sunkiu darbu, prisimeni tu sakei?" (A. Š.), „nu dabar, dabar nieko" (D. D.), „ a-a" (A. Š.), „jokio" ( D. D.), „išvis jokio?" (A. Š.), „išvis" (D. D.).

54Nr. 3191. 2011-12-29 20:51:10 (įeinanti žinutė - A. Š. rašo D. D.) -„Labas bratka. Labai reikia su tavim susitikti. Kur man prilėkti. Būsiu labai greitai".

55Nr. 3192. 2011-12-29 20:51:48 (išeinanti žinutė - D. D. atrašo A. Š.) - „Nėra".

56Nr. 3317. 2011-12-30 17:37:14 (įeinanti žinutė - nenustatytas asmuo rašo D. D.) - „Nu kaip ar pasikeitė kas nors, nes praeitą kartą pritrūko man skanumyno. Parašyk ar galėsiu šiandieną dar atvažiuoti. Atrašyk laukiu".

57Nr. 3345. 2011-12-30 19:27:34 (įeinanti žinutė - A. Š. rašo D. D.) - „leidžia iki 8. Raudono kryžiaus ligoninė prie stoties traumatologinis skyrius 3 palata. Paskubėk ką draugas. Man nieko nereikia tik gantelį” (t. 1, b.1.61-75).

58Iš 2011-11-29 asmens kratos protokolo matyti, kad pas A. M. buvo rastas ir paimtas mobilaus ryšio telefonas Nokia3510, kurio IMEI ( - ), su SIM kortele (t.l, b.1.83)

59Iš 2012-03-27 gautos pažymos iš Klaipėdos apskr. VPK OVB matyti, kad 2011-11-29 A. M. ir O. S. naudojosi telefono numeriu - ( - ) (t.l, b.1.85).

60Iš 2011-11-29 asmens kratos protokolo matyti, kad pas O. S. buvo rastas ir paimtas mobilaus ryšio telefonas Nokia, kurio IMEI ( - ) su SIM kortele PILDYK, kurios Nr. ( - ) (t.l, b.1.92).

61Iš 2012-03-21 gautos pažymos iš Klaipėdos apskr. VPK OVB matyti, kad O. S. naudojosi telefono numeriu - ( - ) (t.l, b.1.94).

62Iš 2011-11-29 asmens kratos protokolo matyti, kad pas R. Š. buvo rastas ir paimtas mobilaus ryšio telefonas Nokia, kurio IMEI ( - ), su sim kortele (t.l, b.1.97).

63Iš 2012-03-21 gautos pažymos iš Klaipėdos apskr. VPK OVB matyti, kad 2011-11-29 R. Š. naudojosi telefono numeriu - 645 93763 (t.l, b.1. 99).

64Iš 2011-11-29 asmens kratos protokolo matyti, kad pas A. U. buvo rastas ir paimtas polietileninis maišelis, kuriame buvo 2 (du) folijos lankstinukai su milteliais, kuris buvo patalpintas į paketą Nr.0054562, bei mobilaus ryšio telefonas Samsung, kurio IMEI ( - ), su SIM kortele Pildyk (t.l b.1.106).

65Iš 2012-01-26 gautos pažymos iš Klaipėdos apskr. VPK OVB matyti, kad A. U. naudojosi telefono numeriu - ( - ) (t.l, b.1.109).

66Iš 2012-02-24 specialisto išvados Nr. 140-(7810)-ISI-1316 matyti, kad šviesiai pilkos spalvos sausų miltelių iš folijos lankstinukų, aptiktų 2011-11-29 asmens kratos metu pas A. U., gim. 1990-10-02, sudėtyje yra narkotinė medžiaga - heroinas, kurio masė yra 0,040 g. (t.l, b.1.116-118).

67Iš 2012-01-04 asmens kratos protokolo matyti, kad pas A. Š. buvo rastas ir paimtas mobilaus ryšio telefonas Nokia, kurio IMEI ( - ), su SIM kortele (t.l, b.1.127).

68Iš 2012-01-19 gautos pažymos iš Klaipėdos apskr. VPK OVB matyti, kad A. Š. naudojosi telefono numeriu - 609 35747 (t.l, b.1.133).

69Iš 2012-01-04 asmens kratos protokolo matyti, kad pas D. D. striukės kišenėje buvo rasti ir paimti polietileninis maišelis su milteliais bei trys folijos lankstinukai su milteliais, kurie buvo patalpinti į paketą Nr.0007259, mobilaus ryšio telefonas Nokia su sim kortele, piniginėje buvo rasta ir paimta 410 litų kupiūromis (t.l, b.1.160).

70Iš 2012-03-02 specialisto išvados Nr. 140-(141)-IS1-1471 matyti, kad nevienalyčių rusvos spalvos medžiagų ir 3 vnt. folijos lankstinukų, 2012-01-04 asmens kratos metu rastų pas D. D., sudėtyje yra narkotinė medžiaga — heroinas, kurio bendroji masė yra 0,056 g.

71Nevienalytė rusvos spalvos medžiagos iš bespalvio plastikinio užspaudžiamo maišelio, 2012-01-04 asmens kratos metu rastos pas D. D., sudėtyje yra narkotinė medžiaga -heroinas, kurio masė yra 0,224 g. (t.l, b.1.164-165).

72Iš 2012-01-19 gautos pažymos, iš Klaipėdos apskr. VPK OVB, matyti, kad D. D. naudojosi telefono numeriu - ( - ) (t.l, b.1.178).

73Iš 2012-01-04 kratos protokolo matyti, kad bute, esančiame ( - ), D. D. nurodė, jog namuose turi narkotinių medžiagų bei gali parodyti kur yra padėtos. D. D. nurodė, kad buto miegamajame kambaryje prie lovos stovinčioje spintelėje yra amfetamino. Patikrinus nurodytą vietą, spintelės stalčiuje buvo rasta popierinė dėžutė, kurioje buvo rasti ir paimti 3 polietileniniai maišeliai su baltos spalvos milteliais, kurie buvo patalpinti į paketą Nr.0055481. Toliau tikrinant tą pačią spintelę, joje buvo rastos ir paimtos 2 folguotos vaistų pakuotės su užrašu „Tramadol 50 mg", kuriose bendrai buvo 17 vnt. baltos-mėlynos spalvų pailgos formos kapsulių, kurios buvo patalpintos į paketą Nr.0055481, toje pačioje spintelėje buvo rasta folguota vaistų pakuotė su užrašu „Bromazepam", kurioje buvo 4 apvalios rausvos spalvos tabletės, kuri buvo patalpinta į paketą Nr.0055481. Toje pačioje spintelėje dar buvo rastas ir paimtas polietileninis maišelis, kuriame buvo sudėti tušti nenaudoti polietileniniai maišeliai. D. D. nurodė, kad tame pačiame kambaryje rūbų spintoje kabančioje odinėje striukėje yra heroino. Patikrinus minėtą striukę, kišenėje buvo rasta ir paimta 10 polietileninių maišelių su rudos spalvos milteliais, kurie buvo patalpinti į paketą nr. 0055481, bei mobilaus ryšio telefonas su sim kortele. D. D. nurodė, kad toje pačioje spintoje yra pinigai, kurie yra gauti ir sutaupyti iš nusikalstamos veikos. Patikrinus nurodytą vietą, spintoje buvo rasta dėžutė, kurioje buvo rasta ir paimta 9400 litų įvairiomis kupiūromis. D. D. taip pat nurodė, kad kitame buvo kambaryje po foteliu yra elektroninės svarstyklės. Patikrinus nurodytą vietą, po foteliu buvo rastos ir paimtos elektroninės svarstyklės, ant kurių paviršių buvo matyti neaiškios kilmės miltelių pėdsakai, kurios buvo patalpintos į paketą Nr.0048187. Tęsiant kratą, miegamajame kambaryje spintoje po rūbais buvo rastas ir paimtas polietileninis maišelis, kuriame buvo 4 polietileniniai maišeliai su baltos spalvos milteliais, kuris buvo patalpintas į paketą Nr.0055481. Antrame buto kambaryje stovinčioje sekcijoje buvo rastas ir paimtas polietileninis maišelis, kuriame buvo 5 folijos lankstinukai su rusvos spalvos milteliais, kuris buvo patalpintas į paketą Nr.0055481. Tame pačiame kambaryje lovos patalynės dėžėje buvo rastas ir paimtas polietileninis maišelis, kuriame buvo sudėti tušti nenaudoti polietileniniai maišeliai (t. 1, b.1.183-184).

74Iš 2012-02-01 specialisto išvados Nr. 140-(138)-IS1-759 matyti, kad baltos spalvos miltelių iš 7 vnt. bespalvių plastikinių uždaromų maišelių su raudonos spalvos juostelėmis, 2012-01-04 kratos metu rastų ir paimtų D. D. gyvenamojoje vietoje, esančioje ( - ), sudėtyje yra psichotropinė medžiaga - metamfetaminas, kurio masė yra 10,557 g.

75Rudos spalvos milteliu iš 10 vnt. bespalvių plastikinių uždaromų maišelių su raudonos spalvos juostelėmis, 2012-01-04 kratos metu rastų ir paimtų D. D. gyvenamojoje vietoje, esančioje ( - ), sudėtyje yra narkotinė medžiaga - heroinas, kurio masė yra 2,101 g.

76Rudos spalvos miltelių iš 5 vnt. folijos lankstinukų, 2012-01-04 kratos metu rastų ir paimtų D. D. gyvenamojoje vietoje, esančioje ( - ), sudėtyje yra narkotinė medžiaga - heroinas, kurio masė yra 0,085 g.

7717 vnt. baltos-mėlynos spalvų kapsulių iš 2 vnt. plastikinių pakuočių su užrašais „Tramadol, 50 mg", 2012-01-04 kratos metu rastų ir paimtų D. D. gyvenamojoje vietoje, esančioje ( - ), esančių baltos spalvos miltelių sudėtyje yra psichotropinė medžiaga - tramadolis, kurio masė yra 0,748 g.

784 vnt. rausvos spalvos tablečių iš plastikinės pakuotės su užrašais „Bromazepam, 3 mg" dalies, 2012-01-04 kratos metu rastų ir paimtų D. D. gyvenamojoje vietoje, esančioje ( - ), sudėtyje yra psichotropinė medžiaga — bromazepamas, kurio masė yra 0,012 g.

79Ant elektroninių svarstyklių, 2012-01-04 kratos metu rastų ir paimtų D. D. gyvenamojoje vietoje, esančioje ( - ), paviršių yra psichotropinės medžiagos - metamfetamino ir narkotinės medžiagos - heroino pėdsakai (t. 1, b.l. 188-192).

80Iš 2012-02-24 asmens parodymo atpažinti pagal jo nuotrauką protokolo matyti, kaip įtariamoji A. U. atpažino D. D., pravarde „( - )”, iš kurio pirkdavo narkotinę medžiagą - heroiną (t.2, b.1.134-138).

81Nusikaltimų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str., 260 str. dalykas yra narkotinės ar psichotropinės medžiagos, kurios įrašytos į Sveikatos apsaugos ministerijos sąrašus ir išimtos iš laisvos apyvartos.

82Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d., numatyta baudžiamoji atsakomybė tam, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė narkotinių ar psichotropinių medžiagų, turėdamas tikslą jas parduoti ar kitaip platinti arba pardavė ar kitaip platino narkotines ar psichotropines medžiagas, o šio straipsnio 2 d. – už didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Medžiagų kiekis yra svarbus nusikaltimo dalyko požymis, nes pagal jį diferencijuojama baudžiamoji atsakomybė. Teismų praktikoje, sprendžiant medžiagų kiekio klausimus, atsižvelgiama į Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro 2003 m. balandžio 23 d. įsakymu Nr. V-239 patvirtintus narkotinių ir psichotropinių medžiagų nedidelio, didelio ir labai didelio kiekio nustatymo rekomendacijų priedų lentelėse nurodytus atitinkamų medžiagų kiekius.

83Šiose dispozicijose nustatyta keletas alternatyvių šių nusikaltimų sudėties objektyviųjų (veikos) požymių. Veika kvalifikuojama pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d., jei nustatomas bent vienas dispozicijoje išvardytų alternatyvių požymių ir tikslas jas parduoti ar kitaip platinti arba pardavimo ar kitokio platinimo faktas. Atlikus bent vieną iš nusikaltimo sudėtyje nurodytų objektyviųjų (veikos) požymių, kurie įstatyme nurodyti kaip alternatyvūs, laikoma, kad yra padarytas baigtas nusikaltimas. Šios veikos dažnai tarp savęs glaudžiai susijusios ir kai kurios veikos negalima padaryti, nepadarius kitų veikų. Todėl parduodamos ar kitaip platinamos narkotinės medžiagos yra prieš tai jas įgijus, gabenus ir laikius. Pardavimas yra vienas iš narkotikų platinimo būdų, tai yra medžiagų perdavimas kitam asmeniui už tam tikrą pinigų sumą. Veikos kvalifikavimui pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 1 dalį, 2 dalį svarbiausią reikšmę turi narkotinių ar psichotropinių medžiagų perdavimo kitam asmeniui faktas (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos nutartis 2K-294/2008).

84Tikslas parduoti ar kitaip platinti narkotines ir psichotropines medžiagas, remiantis teismų praktika, įrodinėjamas ne tik kaltinamojo parodymais, jo prisipažinimu ar neprisipažinimu padarius nusikalstamą veiką, bet ir objektyviais bylos duomenimis. Sprendžiant klausimą, ar kaltininkas turėjo tikslą parduoti ar kitaip platinti narkotines ar psichotropines medžiagas, svarbią reikšmę turi šių medžiagų kiekis, jų įgijimo, laikymo, suradimo aplinkybės, paruoštų vartoti dozių skaičius, taip pat tai, ar kaltininkas pats vartoja šias medžiagas, ar anksčiau jas yra platinęs, ir kiti objektyvūs bylos duomenys (Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos nutartys Nr. 2K-113/2011, 2K-781/2007, 2K-36/2009, 2K-75/2009, 2K-166/2010, 2K-4/2009, 2K-281/2009, 2K-618/2010 ir kt.).

85Iš byloje surinktų ir teisiamojo posėdžio metu ištirtų įrodymų visumos nustatyta, jog kaltinamasis D. D. savo kaltę pripažįsta iš dalies, t.y. neneigia, jog savo namuose, ( - ), laikė dvi vaistų pakuotes su užrašu „Tramadol 50 mg”, kuriose bendrai buvo ne mažiau kaip 17 vnt. kapsulių su milteliais, ir vaistų pakuotės dalį su užrašu „Bromazepamas 3 mg”, kurioje buvo ne mažiau kaip 4 vnt. rausvos spalvos tablečių, kurios 2012-01-04 kratos metu buvo rastos ir paimtos. Kaip pats nurodė, minėtas vaistų pakuotes įgijo iš nepažįstamo asmens prie narkologinio centro. Kadangi tuo metu vartojo narkotines medžiagas, šios tabletės buvo reikalingos tais atvejais, kai narkotikų neturėdavo, kad palengvinti skausmą, ir parsigabeno jas į savo gyvenamąją vietą. D. D. pripažino, jog šiuos vaistus įsigijo ne pagal gydytojo receptą , o iš nepažįstamo asmens. Kad D. D. vartojo narkotikus, patvirtino ir liudytojais apklausti A. Š., O. S., taip pat kita kaltinamoji A. U.. Kad vaistai pakuotėse buvo psichotropinės medžiagos patvirtina 2012-02-01 specialisto išvada Nr. 140-(138)-IS1-759, iš kurios matyti, kad 17 vnt. baltos-mėlynos spalvų kapsulių iš 2 vnt. plastikinių pakuočių su užrašais „Tramadol, 50 mg”, esančių baltos spalvos miltelių sudėtyje yra psichotropinė medžiaga - tramadolis, kurio masė yra 0,748 g. 4 vnt. rausvos spalvos tablečių iš plastikinės pakuotės su užrašais „Bromazepam, 3 mg” dalies, sudėtyje yra psichotropinė medžiaga — bromazepamas, kurio masė yra 0,012 g. (2 t., b.l. 134-138).

86Nustatytų duomenų pagrindu konstatuotina, jog D. D. neteisėtai, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti, prie narkologinio centro iš nepažįstamo asmens įgijo dvi vaistų pakuotes su užrašu “Tramadol 50 mg”, kurių sudėtyje buvo psichotropinė medžiaga - tramadolis, kurio masė yra 0,748 g., ir vaistų pakuotę su užrašu “Bromazepamas 3 mg”, kurių sudėtyje buvo psichotropinė medžiaga - bromazepamas, kurio masė yra 0,012 g., šias psichotropines medžiagas parsigabeno į savo gyvenamąją vietą ( - ), ir laikė iki kol 2012-01-04 kratos metu jas rado ir paėmė policijos pareigūnai, tokia D. D. veika teisingai kvalifikuota pagal Lietuvos Respublikos BK 259 straipsnio 1 dalį.

87Kaltinamasis D. D. nepripažįsta savo kaltės dėl to, kad 2011-11-29 prie Klaipėdos turizmo mokyklos su savimi atgabeno ir už 100 Lt pardavė A. U. du folijos lankstinukus su milteliais, kurių, kaip vėliau nustatyta iš 2012-02-24 specialisto išvados Nr. 140-(7810)-ISI-1316, sudėtyje yra narkotinė medžiaga - heroinas, kurio masė yra 0,040 g (t.1, b.1.116-118). Tačiau D. D. neneigia, jog įvykio dieną SMS žinutėmis tarėsi susitikti su A. U. išgerti alaus, bei susitiko su ja prie Klaipėdos turizmo mokyklos. Tokius jo parodymus patvirtina ir A. U. aptarti parodymai, bei SMS žinučių išklotinės. Iš SMS žinučių iškotinių matyti, kad D. D. klausė, kiek alaus bokalų užsakyti, o A. U. atsakė, jog du. Kaltinamojo parodymai, kad kalbėdamas apie alų, jis ir turėjo omenyje alų, laikytini jo gynybine pozicija, bandymu išvengti baudžiamosios atsakomybės, kadangi liudytojai R. G. bei O. S. nurodė, kad “alaus bokalu” žargonu vadinamas “čekis”, kuris reiškia vieną dozę (folijos lankstinuką su heroinu). Šie liudytojų parodymai tik patvirtina kitos kaltinamosios A. U. parodymus, kuri prisipažino, jog 2011-11-29 prie Klaipėdos turizmo mokyklos iš D. D. už 100 Lt įsigijo 2 folijos lankstinukus su narkotine medžiaga heroinu, atgabeno juos iki Baltijos pr. 109 namo, Klaipėdoje ir laikė prie savęs iki kol tą pačią dieną ją sulaikė policijos pareigūnai. Pas A. U. buvo rasti būtent 2 folijos laknkstinukai su narkotine medžiaga heroinu, t.y. liudytojų R. G. ir O. S. parodymai apie “alaus bokalus” visiškai atitinka faktinę situaciją – D. D. su A. U. telefonu susitarė dėl dviejų alaus bokalų, susitiko prie Klaipėdos turizmo mokyklos, kaip pats D. D. teisiamojo posėdžio metu patvirtino, alaus su A. U. tą dieną negėrė, netrukus po jų susitikimo pas A. U. ir buvo rasti 2 folijos lankstinukai su narkotine medžiaga heroinu.

88D. D. nurodytos aplinkybės, jog A. U. jį apkalba, laikytinos nepagrįstomis, kadangi nei vienas iš kaltinamųjų negalėjo pasakyti, kad buvo susipykę, kitaip sukonfliktavę, kaip nurodė A. U., ji ne kartą anksčiau yra pirkusi narkotinę medžiagą heroiną iš D. D., kad narkotikų iš D. D. gaudavo parodė ir liudytoja O. S..

89Teismas daro išvadą, kad yra neabejotinai įrodyta, jog D. D. neteisėtai, tikslu parduoti ar kitaip platinti iki 2011-11-29 iš nenustatyto asmens įgijo ne mažiau kaip 2 folijos lankstinukus su milteliais, kurių sudėtyje yra ne mažiau kaip 0,040 g narkotinės medžiagos heroino, juos 2011-11-29 atgabeno iki Klaipėdos turizmo mokyklos ir laikė prie savęs iki kol už 100 Lt pardavė juos A. U., ko pasekoje A. U., įgijusi 2 folijos lankstinukus su milteliais, kurių sudėtyje yra ne mažiau kaip 0,040 g narkotinės medžiagos heroino, atgabeno juos iki ( - ) namo ir laikė juos prie savęs iki kol minėtoje vietoje buvo sulaikyta policijos pareigūnų. Tokie D. D. veiksmai kvalifikuotini pagal Lietuvos Respublikos BK 260 straipsnio 1 dalį, A. U. veiksmai kvalifikuotini pagal Lietuvos Respublikos BK 259 straipsnio 1 dalį.

90Kaltinamasis D. D. taip pat nepripažįsta savo kaltės ir dėl to, kad turėdamas tikslą parduoti ar kitaip platinti įgijo, gabeno ir laikė didelį kiekį narkotinių bei psichotropinių medžiagų, tačiau neneigia, kad jo namuose 2012-01-04 kratos metu rastas narkotines medžiagas bei jo asmes kratos metu rastas narkotines medžiagas jis įgijo t.y. nusipirko už 1500 Lt iš asmens, vardu A. ir savo namuose, ( - ), laikė savo poreikiams, nes tuo metu jau apie 10 metų vartojo narkotikus. Kad minėtos medžiagos yra narkotinės, patvirtina 2012-02-24 specialisto išvada Nr. 140-(7810)-ISI-1316 (1 t., b.l. 116-118). Nurodė, kad niekada neplatino ir nepardavinėjo narkotinių medžiagų, o įsigydavo ir laikydavo jas sau. D. D. nurodytų aplinkybių nepatvirtina byloje surinkti įrodymai, liudytojų parodymai, priešingai, tiek liudytoja O. S., tiek kaltinamoji A. U. parodė, jog nuolat įsigydavo narkotikų iš D. D., dėl susitikimo vietos susitardavo telefonu, SMS žinutėmis, ką patvirtina jų išklotinės, surinktos ikiteisminio tyrimo metu bei ištirtos teisiamojo posėdžio metu. Byloje surinkti duomenys – telefoninių poklabių, SMS žinučių išklotinės tik patvirtina, jog D. D. pardavinėjo narkotines ir psichotropines medžiagas. Teismui nekelia abejonių liudytojo R. G. parodymai, apie tai kokiais žargoniniais pavadinimais narkotikus vadina juos vartojantys ir juos platinantys asmenys, juo labiau, kad tai patvirtino ir liudytoja O. S., kuri pati ilgą laiką vartojo ir pirko narkotikus, todėl neabejotinai žino, kokiais pavadinimais narkomanų tarpe šios medžiagos vadinamos. D. D. tikslą parduoti ar kitaip platinti narkotines ir psichotropines medžiagas patvirtina ir 2012-01-04 kratos metu jo bute rastos elektroninės svarstyklės, ant kurių paviršiaus, kaip matyti iš 2012-02-24 specialisto išvados Nr. 140-(7810)-ISI-1316, yra psichotropinės medžiagos - metamfetamino ir narkotinės medžiagos - heroino pėdsakai, taip pat tušti polietileno maišeliai, į kuriuos buvo fasuojamos narkotinės medžiagos pardavimui. Jo parodymais, jog svarstykles ir dar kažką maiše pas jį paliko A., kuris jam ir pardavė visas šias medžiagas, teismas netiki, vertina kaip bandymą išvengti atsakomybės už įvykdytą nudsikaltimą, kadangi asmens, vardu Andrius, tikslesnių duomenų nurodyti kaltinamasis negalėjo, be to, tokie jo parodymai yra visiškai paneigti aukščiau ištirtų įrodymų visuma.

91Kaip jau minėta aukščiau, narkotinių ir psichotorpinių medžiagų kiekis yra svarbus šio nusikaltimo dalyko požymis, nes pagal jį diferencijuojama baudžiamoji atsakomybė. Nagrinėjamu atveju pas kaltinamąjį D. D. buvo rasta ir paimta išfasuotų ir supakuotų bendrai ne mažiau kaip 59,793 g baltos spalvos miltelių, kurių sudėtyje buvo ne mažiau kaip 10,557 g psihotropinės medžiagos – metamfetamino ir ne mažiau kaip 10,942 g rausvos spalvos miltelių, kurių sudėtyje buvo ne mažiau kaip 2,466 g narkotinės medžiagos – heroino, kas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro 2003 m. balandžio 23 d. įsakymu Nr. V-239 patvirtintomis narkotinių ir psichotropinių medžiagų nedidelio, didelio ir labai didelio kiekio nustatymo rekomendacijomis, laikytina dideliu kiekiu.

92Teismas daro išvadą, jog nustatytų aplinkybių pagrindu yra įrodyta, jog D. D. neteisėtai, tikslu parduoti ar kitaip platinti iki 2012-01-04 įgijo didelį kiekį narkotinės bei psichotropinės medžiagos, t.y. ne mažiau kaip septynis (7 vnt.) polietileninius maišelius, kurių sudėtyje bendrai buvo ne mažiau kaip 59,793 g baltos spalvos miltelių, kurių sudėtyje buvo ne mažiau kaip 10,557 g psichotropinės medžiagos - metamfetamino, bei ne mažiau kaip 10,942 g rusvos spalvos miltelių, kurių sudėtyje buvo didelis kiekis, t.y. ne mažiau kaip 2,466 g narkotinės medžiagos - heroino, kurias atsigabeno į savo gyvenamąją vietą, ( - ), ir neteisėtai laikė joje iki kol 2012 m. sausio mėn. 4 d., dalį, t.y. vieną (l vnt.) polietileninį maišelį ir tris (3 vnt.) folijos lankstinukus su rusvos spalvos milteliais, kurių sudėtyje, buvo 0,280 g narkotinės medžiagos - heroino, pasiėmė iš savo gyvenamosios vietos ir atgabeno iki prekybos centro „( - )”, esančio ( - ) ir laikė prie savęs, kol prie minėto prekybos centro jis buvo sulaikytas policijos pareigūnų, o likusius septynis (7 vnt.) polietileninius maišelius su baltos spalvos milteliais, kurių sudėtyje buvo 10,557 g psichotropinės medžiagos - metamfetamino, dešimt (10 vnt.) polietileninių maišelių ir penkis (5 vnt.) folijos lankstinukus su rusvos spalvos milteliais, kurių sudėtyje bendrai buvo didelis kiekis, t.y. 2,186 g narkotinės medžiagos - heroino, toliau laikė savo gyvenamojoje vietoje kol tą pačią dieną, apie 13.20 val., kratos metu juos rado ir paėmė policijos pareigūnai. Tokie D. D. veiksmai kvalifikuotini pagal Lietuvos Respublikos bauidžiamojo kodekso 260 straipsnio 2 dalį.

93Kaltinamojo D. D. atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Kaltinamosios A. U. atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

94Teismas, kaltinamiesiems skirdamas bausmes, vadovaujasi bendraisiais bausmių skyrimo pagrindais, numatytais Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 54 str., atsižvelgia į padarytų nusikalstamų veikų pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, motyvus ir tikslus, kaltininkų asmenybes, į vieno iš jų atsakomybę lengvinančią aplinkybę bei į atsakomybę sunkinančių aplinkybių nebuvimą.

95D. D. padarė tris nusikalstamas veikas, viena iš jų priskiriama nesunkių nusikaltimų kategorijai (Lietuvos Respublikos BK 11 str. 3 d.), dvi – sunkių nusikaltimų kategorijai (Lietuvos Respublikos BK 11 str. 5 d.). Jis nedirba, nors bausmes atlikęs, tačiau anksčiau teistas net 5 kartus, kas rodo jo nenorą keistis, gyventi socialiai teisingą gyvenimą, o priešingai - polinkį daryti nusikaltimus. Įvertinus tai, kas išdėstyta, teismas daro išvadą, jog teisingumas ir bausmės tikslai bus pasiekti D. D. už įvykdytus nusikaltimus skiriant laisvės atėmimo bausmes.

96A. U. padarė viena nusikalstamą veiką, priskiriamą nesunkių nusikaltimų kategorijai (Lietuvos Respublikos BK 11 str. 3 d.). Ji nedirba, anksčiau neteista, administracine tvarka nebausta, savo kaltę pripažino, jos atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Įvertinus tai, kas išdėstyta, teismas daro išvadą, jog teisingumas ir bausmės tikslai bus pasiekti A. U. už įvykdytą nusikaltimą skiriant laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant.

97Vadovaujantis LR BK 72 str., iš D. D. konfiskuotini 100 Lt, 2011-11-29 gauti iš A. U. prie Klaipėdos turizmo mokyklos, esančios ( - ).

98Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti: narkotinės ir psichotropinės medžiagos (1 pakuotė – bendro 0,142 g kiekio heroino, 1 pakuotė – bendro 60 g kiekio metadono, 1 pakuotė – bendro 0,205 g kiekio heroino, 1 pakuotė – bendro 0,905 g kiekio heroino, 1 pakuotė – bendro 59,541 g kiekio metamfetamino, 1 pakuotė – bendro 9,211 g kiekio heroino, 1 pakuotė – bendro 0,281 g kiekio heroino, 2 pakuotės – 16 vnt. kapsulių tramadolio, 1 pakuotė – 3 vnt. tablečių bromazepamo) likusios po tyrimų atlikimo saugomos PD prie VRM Aptarnavimo skyriaus sandėlių poskyrio sandėlyje - saugykloje, Liepyno g. 7, Vilniuje (t. 1, b.1.119, 143, 166, 193), kiti daiktai – tušti paketai Nr. 0054562, Nr. 0055480, Nr. 0007259, Nr. 0055481, Nr. 0048187, 10 tuščių folijos lankstinukų, tuščias plastikinis indelis, 175 tušti polietileniniai maišeliai, tuščia baltos-mėlynos spalvos kapsulė, elektroninės svarstyklės, priduoti saugojimui į Klaipėdos apskr. VPK išimtų daiktų saugojimo kambarį (t. 1, b.l.120-121, 144-145, 167-168, 194-196; t.2, b.l. 18-19), nuosprendžiui įsiteisėjus, sunaikintini. Trys kompaktiniai diskai, esantys voke antro tomo gale – nuosprendžiui įsiteisėjus, paliktini saugoti byloje.

99Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 297-307 str.,

Nutarė

100D. D. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalį, 260 straipsnio 1 dalį, 260 straipsnio 2 dalį ir jam paskirti bausmes:

101pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalį – 4 (keturis) mėnesius laisvės atėmimo,

102pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 1 dalį – 5 (penkerius) metus laisvės atėmimo,

103pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 2 dalį – 7 (septynerius) metus laisvės atėmimo.

104Vadovaujantis LR BK 63 straipsnio 1,4 dalimis, paskirtas bausmes subendrinti iš dalies jas sudedant - prie griežčiausios bausmės pridedant dalį švelnesnės bausmės ir paskirti galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą 8 (aštuoneriems) metams, bausmę atliekant pataisos namuose.

105Iki nuosprendis įsiteisės, palikti kardomąją priemonę – suėmimą. Bausmės pradžią skaičiuoti nuo nuosprendžio įsiteisėjimo. Į bausmės laiką įskaičiuoti suėmime ir sulaikyme išbūtą laiką nuo 2012-01-04 iki nuosprendžio įsiteisėjimo .

106Vadovaujantis LR BK 72 straipsniu, konfiskuoti 100 Lt valstybės naudai.

107Nuosprendžiui įsiteisėjus, išskaičius 100 Lt. Konfiskuotiną valstybės naudai sumą, panaikinti 2012 m. sausio 10 d. Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Dainiaus Motužio nutarimą laikinai apriboti D. D. teises į 9810 Lt.

108A. U. pripažinti kalta pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalį ir jai paskirti 4 (keturių) mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

109Vadovaujantis Lietuvos Respublikos BK 75 straipsniu, paskirtos bausmės vykdymą atidėti 1 (vienerių) metų laikotarpiui, per atidėjimo laikotarpį įpareigojant be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, neišvykti už gyvenamosios vietos ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, įsidarbinti.

110Kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir įpareigojimą periodiškai registruotis policijos įstaigoje, palikti iki nuosprendžio įsiteisėjimo, nuosprendžiui įsiteisėjus, panaikinti.

111Daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir bylai nagrinėti: narkotines ir psichotropines medžiagas (1 pakuotė – bendro 0,142 g kiekio heroino, 1 pakuotė – bendro 60 g kiekio metadono, 1 pakuotė – bendro 0,205 g kiekio heroino, 1 pakuotė – bendro 0,905 g kiekio heroino, 1 pakuotė – bendro 59,541 g kiekio metamfetamino, 1 pakuotė – bendro 9,211 g kiekio heroino, 1 pakuotė – bendro 0,281 g kiekio heroino, 2 pakuotės – 16 vnt. kapsulių tramadolio, 1 pakuotė – 3 vnt. tablečių bromazepamo) likusias po tyrimų atlikimo saugomas PD prie VRM Aptarnavimo skyriaus sandėlių poskyrio sandėlyje - saugykloje, Liepyno g. 7, Vilniuje (t. 1, b.1.119, 143, 166, 193), kitus daiktus – tušti paketai Nr. 0054562, Nr. 0055480, Nr. 0007259, Nr. 0055481, Nr. 0048187, 10 tuščių folijos lankstinukų, tuščias plastikinis indelis, 175 tušti polietileniniai maišeliai, tuščia baltos-mėlynos spalvos kapsulė, elektroninės svarstyklės, priduotus saugojimui į Klaipėdos apskr. VPK išimtų daiktų saugojimo kambarį (t. 1, b.l.120-121, 144-145, 167-168, 194-196; t.2, b.l. 18-19), nuosprendžiui įsiteisėjus, sunaikinti. Tris kompaktinius diskus, esančius voke antro tomo gale – nuosprendžiui įsiteisėjus, palikti saugoti byloje.

112Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant Klaipėdos miesto apylinkės teisme.

Ryšiai
1. Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėja Ingrida... 2. D. D., asmens kodas ( - ) gimęs ( - ), Lietuvos Respublikos pilietis, turintis... 3. kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 1... 4. A. U., asmens kodas ( - ) gimusi ( - ), Lietuvos Respublikos pilietė, turinti... 5. kaltinama pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1... 6. Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą,... 7. D. D. neteisėtai įgijo, gabeno ir laikė narkotinę medžiagą, tikslu ją... 8. Be to, D. D., neteisėtai įgijo, gabeno ir laikė psichotropines medžiagas,... 9. Be to, D. D., neteisėtai įgijo, gabeno ir laikė didelį kiekį narkotinės... 10. A. U., neteisėtai įgijo, gabeno ir laikė narkotinę medžiagą, neturėdama... 11. Apklausta kaltinamąja A. U. parodė, kad įvykio datos tiksliai nepamena,... 12. Patvirtino ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus, bei nurodė, jog tuo metu... 13. Iš teisiamojo posėdžio metu perskaitytų ikiteisminio tyrimo metu duotų... 14. Apklaustas kaltinamuoju D. D. savo kaltę pripažino iš dalies ir parodė, kad... 15. Parodė, kad 2012-01-02 pas jį į namus, Vingio gatvėje, atvyko A., kuris... 16. Parodė, kad po pakuotę Tramadolio ir Bromazepamo įsigijo iš nepažįstamo... 17. Parodė, kad užfiksuotuose telefoniniuose pokalbiuos jis kalbėjo apie... 18. Liudytoju apklaustas policijos pareigūnas R. G. parodė, kad D. D. slapto... 19. Liudytoja O. S. parodė, kad abu kaltinamuosius pažįsta, D. D. buvo jos... 20. Liudytojas A. Š. parodė, kad A. U. nepažįsta, o D. D. yra jo draugas,... 21. Liudytojas R. D., kaltinamojo D. D. brolis, parodė, kad gyvena Klaipėdoje,... 22. Iš 2011-12-08 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos... 23. Nr. 1466. 2011-11-03 13:13:23 (įeinanti žinutė - nenustatytas asmuo rašo D.... 24. Nr. 1472. 2011-11-03 13:15:40 (įeinanti žinutė - nenustatytas asmuo rašo D.... 25. Nr. 1473. 2011-11-03 13:16:04 (išeinanti žinutė - D. D. atrašo nenustatytam... 26. Nr. 1549. 2011-11-03 16:05:47 (įeinanti žinutė - nenustatytas asmuo rašo D.... 27. Nr. 1551. 2011-11-03 16:07:04 (išeinanti žinutė - D. D. atrašo nenustatytam... 28. Nr.2920 2011-11-28 18:20:01 (įeinanti žinutė - O. S. rašo D. D.) -„Ele... 29. Nr. 3019. 2011-11-29 10:22:15 (įeinanti žinutė - O. S. rašo D. D.) -„Čia... 30. Nr. 3040. 2011-11-29 10:46:59 (išeinanti žinutė - D. D. atrašo O. S.) --... 31. Nr. 3041.2011-11-29 10:48:43 (įeinanti žinutė - O. S. rašo D. D.) -... 32. Nr. 3056. 2011-11-29 12:08:23 (įeinantis pokalbis - nenustatytas vyras... 33. Nr. 3057. 2011-11-29 12:10:10 (įeinanti žinutė - A. U. rašo D. D.)-„Galim... 34. Nr. 3058. 2011-11-29 12:11:36 (išeinanti žinutė - D. D. atrašo A. U.)... 35. Nr. 3059. 2011-11-29 12:13:48 (įeinanti žinutė - A. U. rašo D. D.) -... 36. Nr. 3061. 2011-11-29 12:15:59 (išeinanti žinutė - D. D. atrašo A. U.)... 37. Nr. 3069. 2011-11-29 12:35:37 (įeinantis pokalbis - A. U. skambina D. D.)... 38. Nr. 3071. 2011-11-29 12:37:59 (išeinanti žinutė D. D. rašo A. U.) -... 39. Nr. 3168. 2011-11-29 16:37:49 (įeinantis pokalbis - R. Š. skambina D. D.)... 40. Nr. 3088. 2011-11-29 13:28:00 (įeinanti žinutė - O. S. rašo D. D.) - „2... 41. Iš 2012-01-06 slapto sekimo protokolo matyti, kad slaptas sekimas buvo... 42. 12.27 val. D. D. bei vyras Nr. 10 išėjo iš prekybos centro „( - )” ir... 43. 12.35 val. pastarieji atėjo prie Turizmo mokyklos, kur D. D. bei vyras Nr. 15... 44. 12.42 val. prie D. D. priėjo moteris Nr.17 (A. U.) ir vienas kitam kažką... 45. 12.47 val. vyras Nr. 15. (R. Š.), vyras Nr.16 (V. D.) bei moteris Nr.17 (A.... 46. Iš 2011-12-08 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos... 47. Nr. 3. 2011-11-05 14:46:46 (įeinantis pokalbis - nenustatytas vyras skambina... 48. Nr. 16. 2011-11-05 15:54:50 (įeinanti žinutė- nenustatytas asmuo rašo D.... 49. Nr. 17. 2011-11-05 15:55:41 (išeinanti žinutė - D. D. atrašo nenustatytam... 50. Nr. 120. 2011-11-06 14:06:07 (įeinantis pokalbis - nenustatytas vyras skambina... 51. Iš 2012-01-17 elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos... 52. Nr. 562. 2011-12-13 17:35:20 (įeinanti žinutė - nenustatytas asmuo rašo D.... 53. Nr. 586. 2011-12-13 19:26:31 (įeinantis pokalbis - A. Š. skambina D. D.)... 54. Nr. 3191. 2011-12-29 20:51:10 (įeinanti žinutė - A. Š. rašo D. D.)... 55. Nr. 3192. 2011-12-29 20:51:48 (išeinanti žinutė - D. D. atrašo A. Š.) -... 56. Nr. 3317. 2011-12-30 17:37:14 (įeinanti žinutė - nenustatytas asmuo rašo D.... 57. Nr. 3345. 2011-12-30 19:27:34 (įeinanti žinutė - A. Š. rašo D. D.) -... 58. Iš 2011-11-29 asmens kratos protokolo matyti, kad pas A. M. buvo rastas ir... 59. Iš 2012-03-27 gautos pažymos iš Klaipėdos apskr. VPK OVB matyti, kad... 60. Iš 2011-11-29 asmens kratos protokolo matyti, kad pas O. S. buvo rastas ir... 61. Iš 2012-03-21 gautos pažymos iš Klaipėdos apskr. VPK OVB matyti, kad O. S.... 62. Iš 2011-11-29 asmens kratos protokolo matyti, kad pas R. Š. buvo rastas ir... 63. Iš 2012-03-21 gautos pažymos iš Klaipėdos apskr. VPK OVB matyti, kad... 64. Iš 2011-11-29 asmens kratos protokolo matyti, kad pas A. U. buvo rastas ir... 65. Iš 2012-01-26 gautos pažymos iš Klaipėdos apskr. VPK OVB matyti, kad A. U.... 66. Iš 2012-02-24 specialisto išvados Nr. 140-(7810)-ISI-1316 matyti, kad... 67. Iš 2012-01-04 asmens kratos protokolo matyti, kad pas A. Š. buvo rastas ir... 68. Iš 2012-01-19 gautos pažymos iš Klaipėdos apskr. VPK OVB matyti, kad A. Š.... 69. Iš 2012-01-04 asmens kratos protokolo matyti, kad pas D. D. striukės... 70. Iš 2012-03-02 specialisto išvados Nr. 140-(141)-IS1-1471 matyti, kad... 71. Nevienalytė rusvos spalvos medžiagos iš bespalvio plastikinio užspaudžiamo... 72. Iš 2012-01-19 gautos pažymos, iš Klaipėdos apskr. VPK OVB, matyti, kad D.... 73. Iš 2012-01-04 kratos protokolo matyti, kad bute, esančiame ( - ), D. D.... 74. Iš 2012-02-01 specialisto išvados Nr. 140-(138)-IS1-759 matyti, kad baltos... 75. Rudos spalvos milteliu iš 10 vnt. bespalvių plastikinių uždaromų... 76. Rudos spalvos miltelių iš 5 vnt. folijos lankstinukų, 2012-01-04 kratos metu... 77. 17 vnt. baltos-mėlynos spalvų kapsulių iš 2 vnt. plastikinių pakuočių su... 78. 4 vnt. rausvos spalvos tablečių iš plastikinės pakuotės su užrašais... 79. Ant elektroninių svarstyklių, 2012-01-04 kratos metu rastų ir paimtų D. D.... 80. Iš 2012-02-24 asmens parodymo atpažinti pagal jo nuotrauką protokolo matyti,... 81. Nusikaltimų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str., 260... 82. Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d., numatyta baudžiamoji... 83. Šiose dispozicijose nustatyta keletas alternatyvių šių nusikaltimų... 84. Tikslas parduoti ar kitaip platinti narkotines ir psichotropines medžiagas,... 85. Iš byloje surinktų ir teisiamojo posėdžio metu ištirtų įrodymų visumos... 86. Nustatytų duomenų pagrindu konstatuotina, jog D. D. neteisėtai, neturėdamas... 87. Kaltinamasis D. D. nepripažįsta savo kaltės dėl to, kad 2011-11-29 prie... 88. D. D. nurodytos aplinkybės, jog A. U. jį apkalba, laikytinos nepagrįstomis,... 89. Teismas daro išvadą, kad yra neabejotinai įrodyta, jog D. D. neteisėtai,... 90. Kaltinamasis D. D. taip pat nepripažįsta savo kaltės ir dėl to, kad... 91. Kaip jau minėta aukščiau, narkotinių ir psichotorpinių medžiagų kiekis... 92. Teismas daro išvadą, jog nustatytų aplinkybių pagrindu yra įrodyta, jog D.... 93. Kaltinamojo D. D. atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių... 94. Teismas, kaltinamiesiems skirdamas bausmes, vadovaujasi bendraisiais bausmių... 95. D. D. padarė tris nusikalstamas veikas, viena iš jų priskiriama nesunkių... 96. A. U. padarė viena nusikalstamą veiką, priskiriamą nesunkių nusikaltimų... 97. Vadovaujantis LR BK 72 str., iš D. D. konfiskuotini 100 Lt, 2011-11-29 gauti... 98. Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti:... 99. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso... 100. D. D. pripažinti kaltu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259... 101. pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 straipsnio 1 dalį – 4... 102. pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 1 dalį – 5... 103. pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 2 dalį – 7... 104. Vadovaujantis LR BK 63 straipsnio 1,4 dalimis, paskirtas bausmes subendrinti... 105. Iki nuosprendis įsiteisės, palikti kardomąją priemonę – suėmimą.... 106. Vadovaujantis LR BK 72 straipsniu, konfiskuoti 100 Lt valstybės naudai.... 107. Nuosprendžiui įsiteisėjus, išskaičius 100 Lt. Konfiskuotiną valstybės... 108. A. U. pripažinti kalta pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259... 109. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos BK 75 straipsniu, paskirtos bausmės... 110. Kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir... 111. Daiktus, turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir bylai nagrinėti:... 112. Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Klaipėdos...