Byla 1-137-383/2019

1Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Valdas Vitunskas, sekretoriaujant Vidai Butiškienei, dalyvaujant prokurorei Romualdai Pocienei, kaltinamajam M. S., teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje:

2M. S., a.k. ( - ) gim. ( - ), pilietybė Lietuvos, faktinė gyv. vieta ( - ), nevedęs, dirba UAB "( - )", konsultantu, šiuo metu atliekantis karinę tarnybą, neteistas,

3yra kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso LR BK 259 str. 2 d., 199 str. 3 d., ir

Nustatė

4M. S. 2018 m. balandžio mėnesį, ikiteisminio tyrimo metu tiksliau nenustatytu laiku, savo gyvenamojoje vietoje adresu ( - ), pasinaudodamas savo kompiuteriu ir interneto ryšiu, iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens ( - ), neteisėtai įgijo 12,8960 gramų psichotropinės medžiagos – Psilocybe genties grybienos (skleročių), kurioje yra nedidelis kiekis psilocibino ar psilocino, bei nusiuntė savo kontaktinius duomenis – „M. S., ( - )“, taip pasirūpino, kad neteisėtai įgyta psichotropinė medžiaga, būtų pristatyta jam, siuntėjas, vykdydamas susitarimą su M. S., 12,8960 gramų psichotropinės medžiagos – Psilocybe genties grybienos (skleročių), supakuotų į pašto siuntą, nurodęs gavėjo duomenis – „M. S., ( - )“, perdavė šią siuntą gabenti iš ( - ), siuntų gabenimo paštu įmonės darbuotojai, nežinodami apie daromą nusikalstamą veiką, teikdami viešąją gabenimo paslaugą, atgabeno siuntą iš ( - ) per ( - ) Pašto postą į Lietuvos Respubliką į AB „( - )“ ( - ) logistikos centrą kur 2018 m. balandžio 27 d. 17 val. 17 min. siuntą patikrinę muitinės pareigūnai surado ir paėmė psichotropinę medžiagą, tokiu būdu M. S., veikdamas per asmenis, kurie nežinojo ir nesuvokė, kad iš ( - ) į Lietuvos Respubliką veikdamas per asmenis, kurie nežinojo ir nesuvokė, kad per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabena psichotropinę medžiagą, neturėdamas leidimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno 12,8960 gramų psichotropinės medžiagos – Psilocybe genties grybienos (skleročių), bei taip neteisėtai įgijo ir gabeno 12,8960 gramų psichotropinės medžiagos – Psilocybe genties grybienos (skleročių), kurioje yra nedidelis kiekis psilocibino ar psilocino, neturėdamas tikslo parduoti ar kitaip platinti.

5Tokiais veiksmais M. S. padarė nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos BK 199 str. 3 dalyje ir baudžiamąjį nusižengimą, numatytą BK 259 str. 2 dalyje.

6Kaltinamasis M. S. dėl jam inkriminuotų kaltinimų kaltu prisipažino visiškai. Jis paaiškino, kad gyvena adresu ( - ). Jis internetu naudojasi, namuose veikia "( - )" internetas. Prekes internetu užsisakinėja iš užsienio tinklalapių. Prekės yra įvairios, pvz knygos, drabužiai, aksesuarai, suvenyrai. Už prekes atsiskaito internetiniu pavedimu iš savo sąskaitos "( - )" banko. Šių metų balandžio viduryje internete, pasinaudodamas savo kompiuteriu (kurį kratos metu paėmė pareigūnai) skaitė apie medžiagas, kurios suteiktų energijos ir puslapyje "( - )" rado inforamciją apie augalą "( - )", kuris yra kaip arbata. Taip pat rado tabletes "( - )", kurios suteikia energijos. Sugalvojo jas užsisakyti. Taigi užsisakė augalo "( - )" apie 15-20 g (tiksliai neatsimena) ir tabletes "( - )" 5-6 vnt. Tikslių kainų neatsimena. Tame pačiame puslapyje buvo parašyta akcija kažkokiem grybam, jiem buvo akcija. Jis paspaudė ant tos nuorodos ir pamatė, kad parduodami grybai "Psilocybe", jo dar kažkokia specifinė rūšis, bet jos neatsimena pavadinimo, rašė, kad šie grybai yra psichotropiniai. Kiekis buvo apie 15-20 g, kainos neatsimena. Rašė, kad siųstų iš ( - ) ir siuntinys turėtų būti atsiųstas per 6-8 dienas. Jis iš smalsumo užsisakė ir šių grybų pabandyti. Jis žinojo, kad Lietuvoje psichotropinės medžiagos draudžiamos, bet kuomet skaitė informaciją "vikipedija" puslapyje, nematė, kad būtent šie grybai būtų draudžiami Lietuvoje ir būtų draudžiamų medžiagų sąraše. Taigi jis užsisakė visas šias tris medžiagas, bendra pirkinio suma buvo apie 50 eur, ir dar apie 10 eur pristatymo kaina, tikslių sumų neatsimena. Jis sumokėjo iš savo sąskaitos esančios "( - )" banke. Siuntos pristatymui nurodė savo asmens duomenis, adresą ( - ) ir telefono numerį. Viskas vyko greitai ir spontaniškai. Siuntos nesulaukė, bet dėl to niekur nesikreipė. Pagalvojo, kad siunta pasimetė. Jis asmeniškai narkotinių medžiagų yra bandęs vartoti seniau, prieš galbūt 3 metus, tai buvo kanapės. Kratos metu rastas kompiuteris priklauso jam, jis slaptažodžiu neapsaugotas. Taip pat rasta vandens pypkė ir smulkintuvas yra jo, jie taip pat likę nuo seniau, juos paskutinį kartą naudojo prieš tris metus, naudojo kanapėm. Dėl to, ką padarė labai gailisi. Daugiau nieko panašaus nėra užsisakęs, viskas vyko pirmą kartą. Šiuo metu tarnauja kariuomenėje.

7Be kaltinamojo M. S. visiško nusikalstamų veikų faktinių aplinkybių pripažinimo, jo kaltę patvirtina ir kiti bylos įrodymai.

8Prekių sulaikymo protokolas Nr. ( - ) patvirtina, kad sulaikyta siunta Nr. ( - ). Kartoninėje dėžutėje rastas skaidraus plastiko maišelis su džiovinta medžiaga ”( - )“ (svoris 30 g), taip pat dvi skaidraus plastiko pakuotės su grybų vaisiakūniais (svoris po 20 g, viso 40 g), bei viena pakuotė su užrašu „( - )“, kurios viduje šešios kapsulės. Įtariant, kad grybų vaisiakūniai yra Psilocybe genties grybai, taip pat galimai „( - )“ gali būti apdorota sintetiniais kanabinoidais, o „( - )“ kapsulės galimai yra piperazino dariniai, siunta sulaikyta. Siuntėjas – „( - )“. Gavėjas – „M. S., ( - )“ (b. l. 10, I tomas).

9Specialisto išvada Nr. ( - ) patvirtina, kad dviejuose maišeliuose tirti pateikta medžiaga yra psichotropine medžiaga – Psilocybe genties grybiena (skleročiai), turinti psilocibino ar psilocino. Tirti pateiktos Psilocybe genties grybienos masė po išdžiovinimo yra 12,8960 g. Maišelyje su etikete „( - )“ pateikta augalinė medžiaga yra augalo Calea ternifolia (zacatechichi) Kunth. Iš dalies susmulkinti lapai ir stiebeliai. Calea ternifolia (zacatechichi) Kunth. Lapuose ir stiebeliuose narkotinių ar psichotropinių medžiagų nėra. Pakuotėje su užrašu „( - )“ tirti pateiktose kapsulėse narkotinių ar psichotropinių medžiagų nėra (b. l. 13-15, I tomas).

10Siuntos Nr. ( - ) apžiūros protokolas patvirtina, kad apžiūrima siunta Nr. ( - ), kuri sulaikyta 2018-04-27 surašius prekių sulaikymo protokolą Nr. ( - ). Apžiūrima kartoninė dėžutė ant kurios yra lipdukas su siuntos Nr. ( - ). Siuntėjo duomenys nurodyti "( - )". Gavėjo duomenys nurodyti ( - ) M. S. ( - )". Dėžutės viduje sudėtas rudos spalvos popierius. Apžiūrimas baltos spalvos vokas ant kurio yra užrašas "( - ) muitinės direktoriaus pavaduotojas A. S. Pagal raštą Nr. ( - ) Specialisto išvados Nr. ( - ) priedas 1. Psilocybe grybiena (skleročiai), 10,6160 g. 2. Pakuotė "( - )" su kapsulėmis. 3. Calea ternifolia (zacatechichi) lapai ir stiebeliai. 4. Pakuotės. LTEC specialistė /parašas/ R. J. 2018-05-15". Ant voko yra spaudas "Paketams Lietuvos teismo ekspertizės centras Vilnius". Kitoje voko pusėje yra analogiški trys spaudai. Voko viduje rastas baltas vokas su užrašu " ( - ) VTM raštas Nr. ( - ) PSP Nr. ( - )". Voko viduje rasta: 2 tuščios permatomos pakuotės; viena permatoma pakuotė su užspaudžiama styga ant kurios yra lipdukas su užrašu "( - )"; dvi permatomos pakuotės su užspaudžiama styga, kuriose grybiena; pakuotė su užrašu "( - )", kurioje 5 vnt. kapsulių; permatoma pakuotė su augalinės kilmės medžiaga (b. l. 67-72, I tomas).

11Kompiuterio sisteminio bloko Nr. ( - ), paimto 2018-06-26 kratos metu, apžiūros protokolas patvirtina, kad atidaromas paketas Nr. ( - ) ir iš kompiuterio sisteminio bloko Nr. ( - ) išimami du kietieji diskai ir prijungiami prie „( - )“ blokatoriaus. Su „( - )“ programa yra nuskaitomi kietajame diske esantys duomenys. Kompiuterio kietasis diskas įdedamas atgal į kompiuterio sisteminį bloką. Apžiūra stabdoma 2018-07-16 16:30 val. Apžiūra tęsiama 2018-08-06 14:30 val. Buvo gauti programos ( - ) išrašai iš kompiuterio sisteminio bloko. Toliau, pasinaudojus programa ( - ) matomi kietojo disko duomenys susiję su internetinių svetainių naršyklių istorijomis, internetinių pokalbių programos istorijomis (skype), dokumentų failais ir kt. Į paieškos laukelį suvedamas raktinis žodis „psilocybe“. Skiltyje „matching results“ (lietuvių k. – sutampantys rezultatai) matoma, kad laikotarpiu nuo 2016-04-24 iki 2018-02-28 buvo atlikti naršymai pagal pateiktą užklausą. (Priedas Nr. ( - )) Paieškos laukelyje suvedamas raktinis žodis „avalonmagicplants“. Skiltyje „web related“ (lietuvių k. – susiję su internetu) matoma, kad laikotarpiu nuo 2017-11-01 iki 2018-05-25 buvo lankytasi internetiniame puslapyje ( - ) (Priedas Nr. ( - )). Apžiūra stabdoma 2018-08-06 16:40 val. Apžiūra tęsiama 2018-08-07 8:15 val. toliau apžiūrinėjami programos ( - ) išrašai iš kompiuterio sisteminio bloko. Paieškos laukelyje suvedamas raktinis žodis – sulaikytos siuntos numeris „( - )“. Skiltyje „matching results“ (lietuvių k. – sutampantys rezultatai) matoma, kad buvo atlikta paieška pagal pateiktą užklausą. Randama nuoroda ( - ), data 2018-05-25 14:03:10. (Priedas Nr. ( - )). Pabandžius šią nuorodą suvesti į Mozilla Firefox naršyklę, atsiveria ( - ) tinklalapio langas, kuriame nurodytas siuntos numeris ( - ), išsiuntimo data ir laikas – balandžio 18 d., 21:05 val., svoris 0.28 kg, gavėjo duomenys – ( - ) M. S. ( - )”, grąžinimo adresas – “ ( - )”. (Priedas Nr. ( - )). Apžiūra stabdoma 2018-08-07 11:00 val. Apžiūra tęsiama 2018-08-08 12:45 val. Toliau apžiūrinėjami programos ( - ) išrašai iš kompiuterinio sisteminio bloko. Daugiau duomenų, reikšmingų ikiteisminiam tyrimui nerasta. Tyrimui reikšmingi duomenys perkeliami į 8 skaitmenines laikmenas (b. l. 75-82. I tomas).

12Internetinio tinklalapio ( - ) apžiūros protokolas patvirtina, kad interneto naršyklės “Mozilla Firefox” adresų juostoje surinkus adresą ( - ) atsiveria tinklalapio titulinis puslapis (protokolo priedas Nr. ( - )), kurio turinys pateiktas anglų kalba. Galimi puslapio variantai anglų, vokiečių, olandų, prancūzų, ispanų kalbomis. Internetinio tinklalapio ( - ) tituliniame puslapyje matomos prekių kategorijos. Viena iš jų matoma “magic mushrooms” (lietuvių k. – stebuklingi grybai). (Priedas Nr. ( - )) Paieškos skiltyje suvedamas raktinis žodis “psilocybe” ir matomi paieškos rezultatai. Šalia prekių, atitinkančių užklausą, matoma nurodyti pavadinimai ir kaina. (Priedas Nr. ( - )) Puslapio apačioje matomi kompanijos kontaktiniai duomenys “kvk: ( - ) vat: ( - ) ( - )”(b.l.83-88,Itomas).

13Teismas, vertindamas aukščiau aptartus įrodymus, daro tokias išvadas.

14Kaltinamasis M. S. pilnai pripažino jam inkriminuotas nusikalstamas veikas. Pripažino visas esmines faktines nusikalstamų veikų aplinkybes, paaiškino jų įsigijimo būdą. Kaltinamojo M. S. pripažintas ir paaiškintas esmines faktines nusikalstamų veikų aplinkybes patvirtina prekių sulaikymo protokolas, kuriame nurodyta gavėjas – M. S. ir jo gyvenamosios vietos adresas. M. S. kompiuterio sisteminio bloko apžiūros protokolas patvirtina, kad M. S. internetiniame tinklalapyje užsisakė psichotropine medžiaga – Psilocybe genties grybiena (skleročiai) ir ją siuntė iš ( - ), kur Lietuvos muitinėje buvo sulaikyta. Specialisto išvada Nr. ( - ) patvirtina, kad dviejuose maišeliuose tirti pateikta medžiaga yra psichotropine medžiaga – Psilocybe genties grybiena (skleročiai), turinti psilocibino ar psilocino. Jos kiekis tirti pateiktos Psilocybe genties grybienos masė po išdžiovinimo yra 12,8960 g.

15Teismas daro išvadą, kad aptartų įrodymų visetas yra pakankamas pagrindas M. S. pripažinti kaltu dėl jam inkriminuotų nusikaltimų.

16Teismas vadovaujasi Sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-239 (2003-04-23) su vėlesniais pakeitimais, kuriuo patvirtintas sąrašas „ Dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų nedidelio, didelio ir labai didelio kiekio nustatymo rekomendacijų“. Psilocybe genties grybiena (skleročiai), turintys psilocibino ar psilocino yra įrašyti į I-ąjį sąrašą.

17Kadangi buvo nustatyta Psilocybe genties grybiena (skleročiai) tik bendra masė, o koks grynas kiekis psilocibino ar psilocino yra šioje masėje nebuvo nustatytas, tai teismas vertina, kad buvo nedidelis psichotropinės medžiagos - psilocibino ar psilocino. Kadangi vertinama, kad buvo nedidelis kiekis psichotropinės medžiagos, tai kvalifikuojama pagal LR BK 259 str. 2 d. kaip baudžiamasis nusižengimas. Nusikalstamai veikai kvalifikuoti pagal LR BK 199 str. 3 d. – narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabanda pakanka tokių medžiagų gabenimo per valstybės sieną, nesvarbu koks jų kiekis, prekės buvo gabenamos, pristatytos į pašto siuntų skyrių. Šiame straipsnyje numatytos kontrabandos objektyvusis veikos požymis apibūdinamas kaip neteisėtas daiktų gabenimas per valstybės sieną. Gabenimas suprantamas kaip bet koks daiktų transportavimas per valstybės sieną. Tai gali būti daiktų vežimas bet kokiomis transporto priemonėmis, siuntimas paštu, nešimas pėsčiomis, transportavimas naudojant vamzdynus ir pan. Kaip nustatyta iš to kas anksčiau paminėta šiame nuosprendyje, kaltinamasis pagal užsakymą psichotropines medžiagas atsisiuntė kaip pašto siuntą (nurodęs savo gyvenamosios vietos adresą) iš kitos valstybės per Lietuvos valstybės sieną.

18Tokie kaltinamojo veiksmai – narkotinių medžiagų atsisiuntimas per Lietuvos Respublikos sieną – atitinka BK 199 straipsnio 3 dalyje numatytą objektyvųjį veikos požymį ir teisingai kvalifikuotas kaip neteisėtas gabenimas per valstybės sieną. Nusikaltimas yra laikomas baigtu prekes atgabenus į Lietuvos Respubliką. Todėl kaltinamojo nusikalstama veika teisingai kvalifikuojama pagal LR BK 199 str. 3 d.

19Bausmės skyrimas

20Teismas, skirdamas bausmę kaltinamajam M. S., vadovaujasi Lietuvos Respublikos BK 54 str. numatytais bendraisiais bausmės skyrimo pagrindais, taip pat atsižvelgia į padaryto nusikaltimo pobūdį ir jo pavojingumo laipsnį, į kaltininko asmenybę, į bylos aplinkybes, į lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes.

21Kaltinamojo M. S. atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikytina tai, kad jis prisipažino padaręs baudžiamojo įstatymo numatytą veiką ir nuoširdžiai gailisi. Neteistas. Teigiamai charakterizuojamas. Šiuo metu atliekantis karo tarnybą.

22Teismas, skirdamas bausmę M. S., atsižvelgia į tai, kad nors jis padarė baudžiamąjį nusižengimą ir sunkų nusikaltimą, už kurį baudžiamasis įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki dešimties metų (BK 199 str. 3 d.), tačiau realios laisvės atėmimo bausmės paskyrimas M. S. aiškiai prieštarautų teisingumo principui. Teismas daro išvadą, kad skiriant bausmę M. S. yra pagrindas taikyti BK 54 straipsnio 3 dalį, kadangi laisvės atėmimo bausmės paskyrimas aiškiai prieštarautų teisingumo principui. Esant teisingumo principo sąvokos neapibrėžtumui Baudžiamajame kodekse, jis teismų praktikoje traktuotinas prilyginant teisingos bausmės paskyrimui. Įstatymas numato už konkretų įvykdytą nusikaltimą skirti atitinkamą (minimalų ir maksimalų) bausmės dydį, todėl labai svarbus yra bausmės parinkimo uždavinys, kurį teismas turi įgyvendinti, numatydamas optimalų bausmės dydį neperžengiant sankcijos ribų tam, kad nuteistajam nebūtų suvaržoma pasitaisymo galimybė. Tik esant neginčytiniems ir pagrįstiems motyvams gali būti numatoma paskirti švelnesnę bausmę už sankcijoje nurodytąją. Vienas iš būtinų reikalavimų nustatant teisėtą pagrindą taikyti BK 54 straipsnio 3 dalies nuostatas yra motyvacija. Teismų praktikoje sistemiškai taikant BK nuostatas, sprendžiama, kad, taikydamas BK 54 straipsnio 3 dalį, teismas turi nurodyti, kokios yra išimtinės aplinkybės, kad straipsnio sankcijoje numatytas bausmės paskyrimas konkrečiam asmeniui už konkrečios nusikalstamos veikos padarymą aiškiai prieštarautų teisingumo principui (kasacinės bylos Nr. 2K-7-45/2007; Nr. 2K-123/2008, 2K-189/2008, 2K-251/2008, 2K-39/2009, 2K-84/2009, 2K-105/2009, 2K-152/2009, 2K-3/2010, 2K-491/2012, 2K-433/2013; 2K-316/2014; 2K-449-942/2016; 2K-270-693/2016; 2K-P-18-648/2016; 2K-204-942/2015, 2K-340-648/2017, 2K-64-303/2018; 2K-126-693/2018; 2K-24-689/2019).

23Konstitucinio Teismo jurisprudencijoje ne kartą yra konstatuota, kad Konstitucijoje įtvirtintas teisingumo principas, taip pat nuostata, kad teisingumą vykdo teismai, reiškia, jog konstitucinė vertybė yra ne pats sprendimo priėmimas teisme, bet būtent teismo teisingo sprendimo priėmimas; konstitucinė teisingumo samprata suponuoja ne formalų, nominalų teismo vykdomą teisingumą, ne išorinę teismo vykdomo teisingumo regimybę, bet tokius teismo sprendimus, kurių turinys nėra neteisingas. Vien formaliai teismo vykdomas teisingumas nėra tas teisingumas, kurį įtvirtina, saugo ir gina Konstitucija (inter alia Konstitucinio Teismo 2006 m. rugsėjo 21 d., 2012 m. rugsėjo 25 d. nutarimai, 2013 m. liepos 3 d. sprendimas).

24Teismas, vertindamas nusikalstamos veikos padarymo aplinkybes pagal LR BK 199 str. 3 d., daro išvadą, kad yra pagrindas taikyti LR BK 54 str. 3 d. nuostatas. Tokiomis aplinkybėmis pripažįstama tai, kad kaltinamasis M. S. narkotines priemones per valstybės sieną gabeno savo reikmėms, formaliai tokie veiksmai atitinka kontrabandos, numatytos LR BK 199 str. 3 dalies dispozicijos sudėtį. Tačiau iš esmės neatitinka pačios kontrabandos sąvokos. Kontrabanda pažeidžiama ūkininkavimo ir verslo tvarka, reguliuojanti vidaus rinkos plėtrą, finansų sistema, kadangi siekiama nesumokėti muito mokesčių. Šia nusikalstama veika kaltinamasis M. S. nesiekė pažeisti valstybės saugomų interesų. Kaltinamojo M. S. gabentų (siųstų paštu) narkotinių priemonių kiekis buvo nedidelis ir skirtas tik savo vartojimui, o ne išplatinimui. Be to, atsižvelgiama į tai, kad M. S. yra jauno amžiaus, narkotines medžiagas buvo įsigijęs savo reikmėms, taip pat į įsigijimo būdą – pirko internetinėje parduotuvėje. Skiriant bausmę atsižvelgiama, kad M. S. veikos padarymo metu dirbo, turi nuolatinę gyvenamąją vietą, o šiuo metu atlieka karo tarnybą, todėl, teismo nuomone, bausmės paskirtis, numatyta LR BK 41 str. gali būti pasiekta ir be realaus laisvės atėmimo bausmės. Teismas atsižvelgia į tai, kad narkotinių medžiagų kiekis, pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. balandžio 23 d. Nr. V-239 įsakymą, nėra didelis. Darytina išvada, kad laisvės atėmimo bausmės paskyrimas aiškiai prieštarautų teisingumo principui, todėl skirtina kita bausmė – bauda, ir tai atitiktų Valstybės interesus. Nustatant baudos dydį, atsižvelgiama į kaltinamojo materialinę padėtį. Dabartiniu metu atlieka karo tarnybą. Byloje nėra duomenų, kad turėtų nekilnojamąjį turtą. Todėl nustatomas toks baudos dydis, kad kaltinamasis turėtų galimybę per nustatytą laiką sumokėti baudą.

25Todėl už nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 199 straipsnio 3 dalyje padarymą kaltinamajam taikytinos BK 54 straipsnio 3 dalies nuostatos ir skiriama švelnesnė bausmės rūšis nei numatyta sankcijoje.

26BK 259 straipsnio 2 dalyje numatyta nusikalstama veika yra baudžiamasis nusižengimas, sankcijoje numatytos įvairių rūšių bausmės: viešieji darbai, laisvės apribojimas, bauda arba areštas. Kaltinamajam skirtina bausmė – bauda, kaip geriausiai atitiksianti bausmės paskirtį.

27Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 298 - 307 str. str.

Nutarė

28M. S. pripažinti kaltu padarius nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 2 d., 199 str. 3 d. ir jį nubausti:

29- pagal LR BK 199 str. 3 d., taikant LR BK 54 str. 3 d., nubausti 1050 eurų (21 MGL dydžio) bauda;

30- pagal LR BK 259 str. 2 dalį 250 erų (5 MGL dydžio) bauda;

31Vadovaujantis LR BK 63 str. 2 d., 5 d. 1 p., paskirtąsias bausmes subendrinti apėmimo būdu ir paskirti galutinę subendrintą bausmę 1050 eurų ( 21 MGL dydžio) baudą.

32Vadovaujantis LR BK 641 straipsniu, paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu ir galutinę bausmę paskirti 700 eurų (14 MGL dydžio) baudą.

33Nuteistasis paskirtąją baudą savanoriškai turi sumokėti per vienerius metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos Į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (įmonės kodas 188659752) biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą Nr. ( - ), esančią „Swedbank“, AB (banko kodas 73000), įmokos kodas 6801. Sumokėtos baudos kvitus pristatyti baudžiamųjų bylų raštinei. Nuteistajam savanoriškai nesumokėjus baudos per nustatytą terminą, bauda išieškoma priverstinai.

34Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti:

351. Kartoninė siuntos Nr. ( - ) dėžutė, kurioje rudos spalvos popieriukas; vokas, kuriame vokas su 3 permatomom pakuotėm ir dviem pakuotėm, kuriose grybiena 10,6160g. (saugoma Muitinės departamento sulaikytų prekių administravimo skyriuje, esančiam Ramygalos g. 151, Panevėžys, b. l. 64, I tomas) – sunaikinti.

362. Kompiuterio sisteminis blokas Nr. ( - ) (saugomas Muitinės departamento sulaikytų prekių administravimo skyriuje, esančiam Ramygalos g. 151, Panevėžys, b. l. 65, I tomas – grąžinti M. S..

373. Pakuotė su viduje esančiu smulkintuvu ir vandens pypke. (saugoma Muitinės departamento sulaikytų prekių administravimo skyriuje, esančiam Ramygalos g. 151, Panevėžys, b.l. 66, tomas 1.) - grąžinti M. S..

38Kardomąją priemonę - rašytinį pasižadėjimą neišvykti - palikti iki nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

39Apeliaciniai skundai dėl nuosprendžio gali būti paduoti per dvidešimt dienų nuo paskelbimo dienos Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

1. Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Valdas... 2. M. S., a.k. ( - ) gim. ( - ), pilietybė Lietuvos, faktinė gyv. vieta ( - ),... 3. yra kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso LR BK 259 str. 2... 4. M. S. 2018 m. balandžio mėnesį, ikiteisminio tyrimo metu tiksliau... 5. Tokiais veiksmais M. S. padarė nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos... 6. Kaltinamasis M. S. dėl jam inkriminuotų kaltinimų kaltu prisipažino... 7. Be kaltinamojo M. S. visiško nusikalstamų veikų faktinių aplinkybių... 8. Prekių sulaikymo protokolas Nr. ( - ) patvirtina, kad sulaikyta siunta Nr. ( -... 9. Specialisto išvada Nr. ( - ) patvirtina, kad dviejuose maišeliuose tirti... 10. Siuntos Nr. ( - ) apžiūros protokolas patvirtina, kad apžiūrima siunta Nr.... 11. Kompiuterio sisteminio bloko Nr. ( - ), paimto 2018-06-26 kratos metu,... 12. Internetinio tinklalapio ( - ) apžiūros protokolas patvirtina, kad interneto... 13. Teismas, vertindamas aukščiau aptartus įrodymus, daro tokias išvadas.... 14. Kaltinamasis M. S. pilnai pripažino jam inkriminuotas nusikalstamas veikas.... 15. Teismas daro išvadą, kad aptartų įrodymų visetas yra pakankamas pagrindas... 16. Teismas vadovaujasi Sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-239 (2003-04-23)... 17. Kadangi buvo nustatyta Psilocybe genties grybiena (skleročiai) tik bendra... 18. Tokie kaltinamojo veiksmai – narkotinių medžiagų atsisiuntimas per... 19. Bausmės skyrimas... 20. Teismas, skirdamas bausmę kaltinamajam M. S., vadovaujasi Lietuvos Respublikos... 21. Kaltinamojo M. S. atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.... 22. Teismas, skirdamas bausmę M. S., atsižvelgia į tai, kad nors jis padarė... 23. Konstitucinio Teismo jurisprudencijoje ne kartą yra konstatuota, kad... 24. Teismas, vertindamas nusikalstamos veikos padarymo aplinkybes pagal LR BK 199... 25. Todėl už nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 199 straipsnio 3 dalyje... 26. BK 259 straipsnio 2 dalyje numatyta nusikalstama veika yra baudžiamasis... 27. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 298 - 307 str. str.... 28. M. S. pripažinti kaltu padarius nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos... 29. - pagal LR BK 199 str. 3 d., taikant LR BK 54 str. 3 d., nubausti 1050 eurų... 30. - pagal LR BK 259 str. 2 dalį 250 erų (5 MGL dydžio) bauda;... 31. Vadovaujantis LR BK 63 str. 2 d., 5 d. 1 p., paskirtąsias bausmes subendrinti... 32. Vadovaujantis LR BK 641 straipsniu, paskirtą bausmę sumažinti vienu... 33. Nuteistasis paskirtąją baudą savanoriškai turi sumokėti per vienerius... 34. Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti:... 35. 1. Kartoninė siuntos Nr. ( - ) dėžutė, kurioje rudos spalvos popieriukas;... 36. 2. Kompiuterio sisteminis blokas Nr. ( - ) (saugomas Muitinės departamento... 37. 3. Pakuotė su viduje esančiu smulkintuvu ir vandens pypke. (saugoma Muitinės... 38. Kardomąją priemonę - rašytinį pasižadėjimą neišvykti - palikti iki... 39. Apeliaciniai skundai dėl nuosprendžio gali būti paduoti per dvidešimt...