Byla 1-285-383/2019

1Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Valdas Vitunskas, sekretoriaujant Vilmai Marčiukaitytei, Vidai Butiškienei, dalyvaujant prokurorui Arvydui Rusteikai, kaltinamajam T. S. R., jo gynėjui advokatui Pauliui Vinkleriui, vertėjams A. P., R. G. L., teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje:

2T. S. R., a.k. gim. ( - ), ( - ) pilietis, faktinė gyv. vieta ( - ), deklaruota gyv. vieta ( - ), nevedęs, KTU studentas, neteistas,

3yra kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso LR BK 259 str. 2 d., 199 str. 4 d., ir

Nustatė

4T.S. R. 2019 m. kovo 06 d. savo gyvenamojoje vietoje adresu ( - ), pasinaudodamas savo kompiuteriu ir interneto ryšiu, iš S. K. R. ( - ), neturėdamas tikslo platinti, neteisėtai įgijo psichotropinę medžiagą – 120 armodafinilio tablečių, susitarė su šiuo asmeniu, kad šią psichotropinę medžiagą atsiųs paštu, siuntos pristatymui nurodė savo kaip gavėjo vardą ir pavardę, suteikė savo gyvenamosios vietos adresą – ( - ), ir tokiu būdu neturėdamas leidimo inicijavo psichotropinės medžiagos siuntimą, o, S. K. R., vykdant susitarimą, šią psichotropinę medžiagą, supakuotą į pašto siuntą, išsiuntus nurodytu adresu bei pašto paslaugas teikiančiai įmonei atgabenus siuntą iš ( - ) į Lietuvos Respubliką per Lietuvos Respublikos valstybės sieną, AB „Lietuvos paštas“ Pašto logistikos centrą, esantį ( - ), ( - ) teritorinės muitinės pareigūnai 2019 m. kovo 26 d., 09 val. 57 min., ją patikrinę, šią psichotropinę medžiagą surado.

5Tokiais veiksmais T. S. R. padarė nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos BK 199 str. 4 dalyje ir baudžiamąjį nusižengimą, numatytą BK 259 str. 2 dalyje.

6Kaltinamasis T. S. R. dėl kaltinimo paaiškino, kad dėl savo veiksmų labai gailisi, tačiau manė, kad jam išrašytus vaistus ( - ) galima atsisiųsti ir vartoti Lietuvoje. Jis paaiškino, kad nuo 2018 m. rugpjūčio mėnesio gyvena nuomojamame bute adresu ( - ). Turi vienų metų vizą. Gyvena vienas, niekur nedirba. Psichiškai ir fiziškai yra sveikas. Šiuo metu studijuoja ( - ), „Naujųjų medijų kalbos studijų“ pirmame kurse. Kratos metu paimtame kompiuteryje yra slaptažodis ( - ), kompiuteriu naudojasi tik jis vienas, telefone SAMSUNG slaptažodis – ( - ), juo naudojasi tik jis vienas. 2019 m. kovo 6 d. užsisakė psichotropinę medžiagą armodafinilį, užsisakė 120 armodafinilio tablečių. Jis 2019-03-06 apie armodafinilio siuntą kalbėjosi su tėčiu per „Skype“ ir „Facebook“. Jo tėčiui S. K. R. I. priklauso viešbutis "( - )", kuriame jie ( - ) gyvena. 2019-03-06 ar 2019-03-07 tėčiui paskambino per „Skype“ ir paprašė atsiųsti armodafinil 120 tablečių, tėtis juos nupirko ( - ) ir išsiuntė jam, išsiuntė 2019-03-06 ar 2019-03-07. Pas juos ( - ) šiems vaistams nereikia recepto, todėl tėtis lengvai gavo juos vaistinėje. Jis turi receptą armodafinil, jis šį receptą atsivežė į Lietuvą, nes, galvojo, gali būti sunkumų gauti šių tablečių. Kai prašė tėčio atsiųsti armodafinilio tablečių, jis žinojo, kad armodafinilio tablečių siųsti per Lietuvos Respublikos sieną negalima, tai žino iš Lietuvos Respublikos narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašo, kurį per „Google“ vertėją išsivertė, išsivertė šį sąrašą ( - ), ne per savo asmeninį kompiuterį ar telefoną. Jo tėtis, išsiųsdamas armodafinil tabletes, nežinojo, kad Lietuvoje šios tabletės yra nelegalios, jis jam apie legalumą/nelegalumą nieko nesakė ir nemano, kad tėtis tuo būtų domėjęsis. Jis pateiks armadofinilio tablečių receptą. Armodafinil tablečių nėra įsigijęs Lietuvoje, kadangi Lietuvoje jų nėra. Armodafinilis yra naudojamas narkolepsijai, narkolepsija - jautiesi mieguistas ir apsvaigęs, čia Lietuvoje naudoja „Ginko Bil“, kurie legalūs ir jiems nereikia recepto. Jo tėtis sumokėjo už armodafinilio tabletes apie 40 Eur. Pavartojus armodafinilio, jautiesi nemieguistas, žvalesnis, reikia mažiau miego. Armodafinilio tablečių neturėjo tikslo platinti, jas būtų suvartojęs pats. Jis taip pat turėjo siuntos sekimo numerį ir minėtą siuntą sekė, matė, kad muitinėje ji sulaikyta. Apie armodafinilio siuntą Nr. (duomenys neskeltini) Lietuvoje žinojo tik jis vienas. Pasižada ateityje nebenusikalsti, labai gailisi dėl savo padarytos nusikalstamos veikos. Jis nėra priklausomas nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų.

7Be kaltinamojo visiško nusikalstamos veikos faktinių aplinkybių pripažinimo, jo kaltę patvirtina kiti byloje surinkti įrodymai.

8LTEC specialisto išvada nustatyta, kad lizdiniuose vaistų lapeliuose su užrašais "( - )" tirti pateiktos tabletės yra psichotropinės medžiagos - armodafinilio tabletės, iš viso tirti pateikta 120 vienetų armodafinilio tablečių. Kiekybinį armodafinilio tyrimą LTEC atlikti negali, nes neturi šios pamatinės medžiagos. Tikėtina, kad 120-yje tablečių yra 18 g gryno armodafinilio (b. l. 13-14).

9Prekių sulaikymo protokolas patvirtina, kad tikrinant siuntas buvo atrinkta siunta iš ( - ) Nr. (duomenys neskeltini), siuntoje rasta dvylika plokštelių su tabletėmis Armodafinil, viso 120 tablečių (b. l. 16).

10T. S. R. savanoriškų daiktų, dokumentų pateikimo protokolu nustatyta, kad jis pateikė receptą, kuriame yra nurodyta klinika ( - ), mob. tel. Nr. ( - ), konsultacijos valandos nuo 18 val. iki 21 val., paciento vardas – T. S. R., metai - 21, lytis - vyras, narkolepsija, wakalert 150 tabletė per dieną (b. l. 20-23).

11Kratos protokolas patvirtina, kad iš buto, esančio ( - ), buvo rastas ir paimtas mobiliojo ryšio telefonas SAMSUNG su TELE 2 ir OMNITEL SIM kortelėmis, dėžutė "( - )", nešiojamasis kompiuteris (b. l. 35-42).

12Siuntos Nr. ( - ) apžiūros protokolas patvirtina, kad apžiūrėtas baltos spalvos vokas, kurio matmenys 32*22,8 cm. Ant voko ranka užrašyta " VTM raštas Nr. ( - )", vokas užklijuotas. Atplėšus voką, voko viduje yra siuntos Nr. ( - ) pakuotė, vokas iš LTEC. Ant siuntos Nr. ( - ) pakuotės užklijuotas lapelis su siuntos numeriu ( - ), taip pat ranka užrašytas užrašas "To ( - ) LITHUANIA Tel NO – ( - )"; "( - ) (siuntos pakuotės dalis įplyšus) ( - )".Apžiūrimas baltos spalvos vokas, kurio matmenys 22,8*16 cm. Ant voko užklijuotas baltos spalvos lapelis su užrašu "Vilniaus teritorinės muitinės direktoriaus pavaduotojas A. S. SPECIALISTO IŠVADA 2019-04-19 Nr. ( - ). Rašto Nr. ( - ) Armodafinilio tabletės - 118 vnt. (tikėtina 17,7 g (17700 mg) gryno armodafinilio) ir pakuotė, 1 vokas. LTEC specialistė /parašas/ S. K.", atplėšus voką, voko viduje rasti lizdiniai lapeliai su užrašais "( - )", viso rasta 12 lizdinių lapelių, dešimtyje lizdinių lapelių yra po 10 tablečių, dvejuose lizdiniuose lapeliuose yra po 9 tabletes, viso 118 tablečių. (b. l. 43-45)

13Apžiūros protokolas patvirtina, kad apžiūrėtas juodos spalvos nešiojamasis kompiuteris, serijos Nr. ( - ). Kompiuteris įjungiamas, reikalauja slaptažodžio, įtariamasis T. S. R. įveda slaptažodį „( - )“, kompiuteris įsijungia. T. S. R. prisijungia prie savo „Skype“ paskyros „T. R.“, įeina į susirašinėjimą su „( - )“, kuriame pateikta informacija anglų k.: „2019 March 15 Hotel, 03:58 Well very good.what about Visa?“ (vertimas į lietuvių k. – 2019 Kovo 15 Hotel, 03: 58 Na labai gerai, o kaip dėl vizos?), „Hotel 09:00 Check postoffice for medicine“ (vertimas į lietuvių k. – patikrink pašto skyrių dėl vaistų), „2019 March 24 13:49 I have to fill a Declaracion From (Medicine). Open link. I don‘t know how to fill it ( - )“ (vertimas į lietuvių k. – 2019 Kovo 24 13:49 aš turiu užpildyti deklaracijos formą (vaistas). Atidaryk nuorodą. Aš nežinau, kaip tai užpildyti); „Customs declaration for ( - ) | Lietuvos paštas“ (vertimas į lietuvių k. – Muitinės deklaracija dėl ( - ) | Lietuvos paštas) (b. l. 51-55).

14Teismas, vertindamas aukščiau aptartus įrodymus, daro tokias išvadas.

15Kaltinamasis T. S. R. pilnai pripažino jam inkriminuotas nusikalstamas veikas. Pripažino visas esmines faktines nusikalstamų veikų aplinkybes, paaiškino jų įsigijimo būdą. Kaltinamojo T. S. R. pripažintas ir paaiškintas esmines faktines nusikalstamų veikų aplinkybes patvirtina prekių sulaikymo protokolas, kuriame nurodyta gavėjas – T. S. R. ir jo gyvenamosios vietos adresas. LTEC specialisto išvada nustatyta, kad lizdiniuose vaistų lapeliuose su užrašais "( - )" tirti pateiktos tabletės yra psichotropinės medžiagos - armodafinilio tabletės, iš viso tirti pateikta 120 vienetų armodafinilio tablečių. Kiekybinį armodafinilio tyrimą LTEC atlikti negali, nes neturi šios pamatinės medžiagos. Tikėtina, kad 120-yje tablečių yra 18 g gryno armodafinilio. Kaltinamojo T. S. R. pateikti receptai patvirtina, kad jam buvo išrašyti ( - ) vaistai "( - )" gydyti narkolepsiją.

16Teismas daro išvadą, kad aptartų įrodymų visetas yra pakankamas pagrindas T. S. R. pripažinti kaltu dėl jam inkriminuotų nusikaltimų.

17Teismas vadovaujasi Sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-239 (2003-04-23) su vėlesniais pakeitimais, kuriuo patvirtintas sąrašas „ Dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų nedidelio, didelio ir labai didelio kiekio nustatymo rekomendacijų“. Armodafinilis yra įrašytas į 1971 Konvencijos IV-ąjį sąrašą.

18Buvo pateikta tirti psichotropinės medžiagos - armodafinilio tabletės, iš viso tirti pateikta 120 vienetų armodafinilio tablečių. Kiekybinį armodafinilio tyrimą LTEC atlikti negali, nes neturi šios pamatinės medžiagos. Tikėtina, kad 120-yje tablečių yra 18 g gryno armodafinilio. O koks grynas tikslus kiekis armodafinilio yra 120-yje tablečių nebuvo nustatytas, tai teismas vertina, kad buvo nedidelis psichotropinės medžiagos - armodafinilio. Kadangi vertinama, kad buvo nedidelis kiekis psichotropinės medžiagos, tai kvalifikuojama pagal LR BK 259 str. 2 d. kaip baudžiamasis nusižengimas. Nusikalstamai veikai kvalifikuoti pagal LR BK 199 str. 4 d. – narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabanda pakanka tokių medžiagų gabenimo per valstybės sieną, nesvarbu koks jų kiekis, prekės buvo gabenamos, pristatytos į pašto siuntų skyrių. Šiame straipsnyje numatytos kontrabandos objektyvusis veikos požymis apibūdinamas kaip neteisėtas daiktų gabenimas per valstybės sieną. Gabenimas suprantamas kaip bet koks daiktų transportavimas per valstybės sieną. Tai gali būti daiktų vežimas bet kokiomis transporto priemonėmis, siuntimas paštu, nešimas pėsčiomis, transportavimas naudojant vamzdynus ir pan. Kaip nustatyta iš to kas anksčiau paminėta šiame nuosprendyje, kaltinamasis pagal užsakymą psichotropines medžiagas atsisiuntė kaip pašto siuntą (nurodęs savo gyvenamosios vietos adresą) iš kitos valstybės per Lietuvos valstybės sieną.

19Tokie kaltinamojo veiksmai – narkotinių medžiagų atsisiuntimas per Lietuvos Respublikos sieną – atitinka BK 199 straipsnio 4 dalyje numatytą objektyvųjį veikos požymį ir teisingai kvalifikuotas kaip neteisėtas gabenimas per valstybės sieną. Nusikaltimas yra laikomas baigtu prekes atgabenus į Lietuvos Respubliką. Todėl kaltinamojo nusikalstama veika teisingai kvalifikuojama pagal LR BK 199 str. 4 d.

20Bausmės skyrimas

21Teismas, skirdamas bausmę kaltinamajam T. S. R., vadovaujasi Lietuvos Respublikos BK 54 str. numatytais bendraisiais bausmės skyrimo pagrindais, taip pat atsižvelgia į padaryto nusikaltimo pobūdį ir jo pavojingumo laipsnį, į kaltininko asmenybę, į bylos aplinkybes, į lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes.

22Kaltinamojo T. S. R. atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Atsakomybę lengvinančia aplinkybe laikytina tai, kad jis prisipažino padaręs baudžiamojo įstatymo numatytą veiką ir nuoširdžiai gailisi. Neteistas. Teigiamai charakterizuojamas. Jauno amžiaus. Atvykęs studijuoti.

23Teismas, skirdamas bausmę T. S. R., atsižvelgia į tai, kad nors jis padarė baudžiamąjį nusižengimą ir sunkų nusikaltimą, už kurį baudžiamasis įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki dešimties metų (BK 199 str. 4 d.), tačiau realios laisvės atėmimo bausmės paskyrimas T. S. R. aiškiai prieštarautų teisingumo principui. Teismas daro išvadą, kad skiriant bausmę T. S. R. yra pagrindas taikyti BK 54 straipsnio 3 dalį, kadangi laisvės atėmimo bausmės paskyrimas aiškiai prieštarautų teisingumo principui. Esant teisingumo principo sąvokos neapibrėžtumui Baudžiamajame kodekse, jis teismų praktikoje traktuotinas prilyginant teisingos bausmės paskyrimui. Įstatymas numato už konkretų įvykdytą nusikaltimą skirti atitinkamą (minimalų ir maksimalų) bausmės dydį, todėl labai svarbus yra bausmės parinkimo uždavinys, kurį teismas turi įgyvendinti, numatydamas optimalų bausmės dydį neperžengiant sankcijos ribų tam, kad nuteistajam nebūtų suvaržoma pasitaisymo galimybė. Tik esant neginčytiniems ir pagrįstiems motyvams gali būti numatoma paskirti švelnesnę bausmę už sankcijoje nurodytąją. Vienas iš būtinų reikalavimų nustatant teisėtą pagrindą taikyti BK 54 straipsnio 3 dalies nuostatas yra motyvacija. Teismų praktikoje sistemiškai taikant BK nuostatas, sprendžiama, kad, taikydamas BK 54 straipsnio 3 dalį, teismas turi nurodyti, kokios yra išimtinės aplinkybės, kad straipsnio sankcijoje numatytas bausmės paskyrimas konkrečiam asmeniui už konkrečios nusikalstamos veikos padarymą aiškiai prieštarautų teisingumo principui (kasacinės bylos Nr. 2K-7-45/2007; Nr. 2K-123/2008, 2K-189/2008, 2K-251/2008, 2K-39/2009, 2K-84/2009, 2K-105/2009, 2K-152/2009, 2K-3/2010, 2K-491/2012, 2K-433/2013; 2K-316/2014; 2K-449-942/2016; 2K-270-693/2016; 2K-P-18-648/2016; 2K-204-942/2015, 2K-340-648/2017, 2K-64-303/2018; 2K-126-693/2018; 2K-24-689/2019).

24Konstitucinio Teismo jurisprudencijoje ne kartą yra konstatuota, kad Konstitucijoje įtvirtintas teisingumo principas, taip pat nuostata, kad teisingumą vykdo teismai, reiškia, jog konstitucinė vertybė yra ne pats sprendimo priėmimas teisme, bet būtent teismo teisingo sprendimo priėmimas; konstitucinė teisingumo samprata suponuoja ne formalų, nominalų teismo vykdomą teisingumą, ne išorinę teismo vykdomo teisingumo regimybę, bet tokius teismo sprendimus, kurių turinys nėra neteisingas. Vien formaliai teismo vykdomas teisingumas nėra tas teisingumas, kurį įtvirtina, saugo ir gina Konstitucija (inter alia Konstitucinio Teismo 2006 m. rugsėjo 21 d., 2012 m. rugsėjo 25 d. nutarimai, 2013 m. liepos 3 d. sprendimas).

25Teismas, vertindamas nusikalstamos veikos padarymo aplinkybes pagal LR BK 199 str. 4 d., daro išvadą, kad yra pagrindas taikyti LR BK 54 str. 3 d. nuostatas. Tokiomis aplinkybėmis pripažįstama tai, kad kaltinamasis T. S. R. vaistus, turinčius psichotropinės medžiagos armodafinilio per valstybės sieną gabeno savo reikmėms, gydytis nuo narkolepsijos, formaliai tokie veiksmai atitinka kontrabandos, numatytos LR BK 199 str. 3 dalies dispozicijos sudėtį. Tačiau iš esmės neatitinka pačios kontrabandos sąvokos. Kontrabanda pažeidžiama ūkininkavimo ir verslo tvarka, reguliuojanti vidaus rinkos plėtrą, finansų sistema, kadangi siekiama nesumokėti muito mokesčių. Šia nusikalstama veika kaltinamasis T. S. R. nesiekė pažeisti valstybės saugomų interesų. Kaltinamojo gabentų (siųstų paštu) buvo vaistai (turintys psichotropinės medžiagos) gydymuisi nuo ligos, skirtas tik savo vartojimui, o ne išplatinimui. Be to, atsižvelgiama taip pat į įsigijimo būdą – tėvas atsiuntė pagal gydytojo išrašytą receptą iš ( - ). Skiriant bausmę atsižvelgiama, kad kaltinamasis veikos padarymo metu studijavo universitete, atvykęs iš ( - ) Respublikos, todėl, teismo nuomone, bausmės paskirtis, numatyta LR BK 41 str. gali būti pasiekta ir be realaus laisvės atėmimo bausmės. Teismas atsižvelgia į tai, kad narkotinių medžiagų kiekis, pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. balandžio 23 d. Nr. V-239 įsakymą, nėra didelis. Darytina išvada, kad laisvės atėmimo bausmės paskyrimas aiškiai prieštarautų teisingumo principui, todėl skirtina kita bausmė – bauda, ir tai atitiktų Valstybės interesus. Nustatant baudos dydį, atsižvelgiama į kaltinamojo materialinę padėtį. Dabartiniu metu yra studentas ir atvykęs iš ( - ) Respublikos. Byloje nėra duomenų, kad turėtų nekilnojamąjį turtą. Todėl nustatomas toks baudos dydis, kad kaltinamasis turėtų galimybę per nustatytą laiką sumokėti baudą.

26Todėl už nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 199 straipsnio 4 dalyje padarymą kaltinamajam taikytinos BK 54 straipsnio 3 dalies nuostatos ir skiriama švelnesnė bausmės rūšis nei numatyta sankcijoje.

27BK 259 straipsnio 2 dalyje numatyta nusikalstama veika yra baudžiamasis nusižengimas, sankcijoje numatytos įvairių rūšių bausmės: viešieji darbai, laisvės apribojimas, bauda arba areštas. Kaltinamajam skirtina bausmė – bauda, kaip geriausiai atitiksianti bausmės paskirtį.

28Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 298 - 307 str. str.

Nutarė

29T. S. R. pripažinti kaltu padarius nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 2 d., 199 str. 4 d. ir jį nubausti:

30- pagal LR BK 199 str. 4 d., taikant LR BK 54 str. 3 d., nubausti 2000 (dviejų tūkstančių) eurų (40 MGL dydžio) bauda;

31- pagal LR BK 259 str. 2 dalį 1000 (tūkstančio) eurų (20 MGL dydžio) bauda;

32Vadovaujantis LR BK 63 str. 2 d., 5 d. 1 p., paskirtąsias bausmes subendrinti apėmimo būdu ir paskirti galutinę subendrintą bausmę 2000 (dviejų tūkstančių) eurų ( 40 MGL dydžio) baudą.

33Nuteistasis paskirtąją baudą savanoriškai turi sumokėti per tris mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos Į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (įmonės kodas 188659752) biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą Nr. ( - ), esančią „Swedbank“, AB (banko kodas 73000), įmokos kodas 6801. Sumokėtos baudos kvitus pristatyti baudžiamųjų bylų raštinei. Nuteistajam savanoriškai nesumokėjus baudos per nustatytą terminą, bauda išieškoma priverstinai.

34Daiktinius įrodymus:

35Siuntos Nr. ( - ) pakuotė; 118 armodafinilio tablečių; "( - )" pakuotė saugomi Muitinės departamento Sulaikytų prekių administravimo skyriuje, esančiame ( - ) (b. l. 17, 24) – sunaikinti.

36Kardomąją priemonę - rašytinį pasižadėjimą neišvykti - palikti iki nuosprendžio įvykdymo dienos.

37Apeliaciniai skundai dėl nuosprendžio gali būti paduoti per dvidešimt dienų nuo paskelbimo dienos Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

1. Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Valdas... 2. T. S. R., a.k. gim. ( - ), ( - ) pilietis, faktinė gyv. vieta ( - ),... 3. yra kaltinamas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso LR BK 259 str. 2... 4. T.S. R. 2019 m. kovo 06 d. savo gyvenamojoje vietoje adresu ( - ),... 5. Tokiais veiksmais T. S. R. padarė nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos... 6. Kaltinamasis T. S. R. dėl kaltinimo paaiškino, kad dėl savo veiksmų labai... 7. Be kaltinamojo visiško nusikalstamos veikos faktinių aplinkybių... 8. LTEC specialisto išvada nustatyta, kad lizdiniuose vaistų lapeliuose su... 9. Prekių sulaikymo protokolas patvirtina, kad tikrinant siuntas buvo atrinkta... 10. T. S. R. savanoriškų daiktų, dokumentų pateikimo protokolu nustatyta, kad... 11. Kratos protokolas patvirtina, kad iš buto, esančio ( - ), buvo rastas ir... 12. Siuntos Nr. ( - ) apžiūros protokolas patvirtina, kad apžiūrėtas baltos... 13. Apžiūros protokolas patvirtina, kad apžiūrėtas juodos spalvos... 14. Teismas, vertindamas aukščiau aptartus įrodymus, daro tokias išvadas.... 15. Kaltinamasis T. S. R. pilnai pripažino jam inkriminuotas nusikalstamas veikas.... 16. Teismas daro išvadą, kad aptartų įrodymų visetas yra pakankamas pagrindas... 17. Teismas vadovaujasi Sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nr. V-239 (2003-04-23)... 18. Buvo pateikta tirti psichotropinės medžiagos - armodafinilio tabletės, iš... 19. Tokie kaltinamojo veiksmai – narkotinių medžiagų atsisiuntimas per... 20. Bausmės skyrimas... 21. Teismas, skirdamas bausmę kaltinamajam T. S. R., vadovaujasi Lietuvos... 22. Kaltinamojo T. S. R. atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.... 23. Teismas, skirdamas bausmę T. S. R., atsižvelgia į tai, kad nors jis padarė... 24. Konstitucinio Teismo jurisprudencijoje ne kartą yra konstatuota, kad... 25. Teismas, vertindamas nusikalstamos veikos padarymo aplinkybes pagal LR BK 199... 26. Todėl už nusikalstamą veiką, numatytą LR BK 199 straipsnio 4 dalyje... 27. BK 259 straipsnio 2 dalyje numatyta nusikalstama veika yra baudžiamasis... 28. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos BPK 298 - 307 str. str.... 29. T. S. R. pripažinti kaltu padarius nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos... 30. - pagal LR BK 199 str. 4 d., taikant LR BK 54 str. 3 d., nubausti 2000 (dviejų... 31. - pagal LR BK 259 str. 2 dalį 1000 (tūkstančio) eurų (20 MGL dydžio)... 32. Vadovaujantis LR BK 63 str. 2 d., 5 d. 1 p., paskirtąsias bausmes subendrinti... 33. Nuteistasis paskirtąją baudą savanoriškai turi sumokėti per tris mėnesius... 34. Daiktinius įrodymus:... 35. Siuntos Nr. ( - ) pakuotė; 118 armodafinilio tablečių; "( - )" pakuotė... 36. Kardomąją priemonę - rašytinį pasižadėjimą neišvykti - palikti iki... 37. Apeliaciniai skundai dėl nuosprendžio gali būti paduoti per dvidešimt...