Byla 1-144-990/2020

1Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Ražanskas,

2dalyvaujant teismo posėdžių sekretorėms Rasai Glovickytei – Liobienei, Aušrai Razutienei, Ninai Kolesnikovai, kaltinamajam K. S., prokurorui Stanislavui Barsuliui (Stanislav Barsul), vertėjai Eglei Smailienei,

3viešuose teismo posėdžiuose žodinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje K. S., gimęs ( - ), asmens kodas ( - ) gyvenantis ( - ), teistas, kaltinamas padaręs nusikalstamą veiką, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – ir BK) 202 straipsnio 1 dalyje.

4Teismas

Nustatė

5I.

6Teismo nustatytos aplinkybės

71.

8K. S. versliškai neteisėtai, neįsteigęs juridinio asmens, neįsigijęs verslo liudijimo arba neįregistravęs individualios veiklos, pažeisdamas Lietuvos Respublikos tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymo 7 straipsnio 3 punkto reikalavimus, pagal kuriuos tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių, pusgaminių, atliekų ir laužo realizavimas (didmeninė ir (arba) mažmeninė prekyba) yra su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais susijusi veiklos rūšis, Lietuvos Respublikos finansų ministro 1999 m. birželio 4 d. įsakymu Nr. 146 „Dėl ūkio subjektų, užsiimančių komercine-ūkine veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, veiklos reglamentavimo“ patvirtintų Ūkio subjektų, užsiimančių komercine-ūkine veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, registravimo taisyklių 3 punkto reikalavimus, kad ūkio subjektas, ketinantis užsiimti su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais susijusia veikla, pateikia Lietuvos prabavimo rūmams prašymą dėl įregistravimo į registrą, Lietuvos Respublikos finansų ministro 1999 m. birželio 4 d. įsakymu Nr. 146 „Dėl ūkio subjektų, užsiimančių komercine-ūkine veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, veiklos reglamentavimo“ patvirtintų Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių realizavimo, supirkimo, perdirbimo, naudojimo, sandėliavimo, apskaitos, saugojimo ir transportavimo taisyklių 13 punkto reikalavimus, pagal kuriuos supirkti tauriuosius metalus ir brangakmenius, jų gaminius, laužą ir atliekas iš juridinių ir fizinių asmenų ūkio subjektai gali tik būdami įregistruoti į ūkio subjektų, užsiimančių su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais susijusia veikla, registrą, laikotarpiu nuo 2016 m. gruodžio 1 d. iki 2017 m. kovo 13 d. ir nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2018 m. lapkričio 26 d. patalpose, esančiose ( - ), bei savo gyvenamojoje vietoje – bute, esančiame ( - ), versliškai vykdė ūkinę komercinę veiklą, t. y. supirkinėjo ir pardavinėjo aukso, sidabro gaminius su brangakmeniais ir be brangakmenių, gintaro dirbinius, mobiliojo ryšio telefonus ir jų priedus, kompiuterius, televizorius, fotoaparatus, modemus, laikrodžius, įvairius statybinius įrankius, vandens šildytuvus, įvairius drabužius, kvepalus, muzikinius instrumentus, kitus daiktus bei teikė lombardo paslaugas.

9II.

10Įrodymai ir jų vertinimo motyvai

112.1.1

12Teisiamojo posėdžio metu K. S. parodė, kad kaltinimą jis supranta, kaltės nepripažįsta ir sutinka duoti parodymus. Jis apie metus laiko dirbo lombarde, esančiame ( - ), tačiau vėliau darbo biržoje jis sužinojo dirbęs tik dvi savaites. Lombardui bankrutavus jis užsiėmė savo veikla. Šeimoje prasidėjo problemos, todėl jam teko išeiti iš namų. Nuvažiavęs pas pažįstamą, vardu P., jis paprašė, kad šis duotų jam patalpą, kurioje jis galėtų pasidėti daiktus. Į tą patalpą jis susivežė daugumą savo asmeninių, šeimos ir močiutės daiktų. Išėjęs iš šeimos jis pradėjo pardavinėti savo asmeninius daiktus. Šiuo metu jis gyvena beveik gatvėje, kartais apsistoja pas sūnų. Dauguma kratų metu rastų ir paimtų daiktų yra jo asmeniniai, dalis – lombardo. Apie metus laiko jis remontuoja telefonus ir kompiuterius.

132.1.2

14Bankrutavus lombardui, kuriame jis dirbo, dingo lombardo direktorius ir pavaduotojas. Lombardo patalpų savininkas liepė atlaisvinti patalpas, nes lombardo direktorius nemokėjo už patalpų nuomą. Kažkas, sutvarkęs tas patalpas, visus daiktus sukrovė rūsyje. Oficialiai lombarde jis buvo įdarbintas tik dvi savaites, bet iš tikrųjų jis dirbo metus nuo 2017 m. pradžios iki 2017 m. pabaigos, nežinodamas, jog jis nėra oficialiai įdarbintas.

152.1.3

162018 m. rugpjūčio mėn., kai buvo daromos kratos, jis lombarde nebedirbo. Kratos patalpose, esančiose ( - ), metu rasti ir paimti daiktai yra jo asmeniniai – šiuos daiktus jis laikė ten, nes neturėjo kur tų daiktų padėti. Ten buvo daug neveikiančių telefonų, skirtų detalėms, nes jis taiso telefonus. Visi telefonai yra jo. Rožinės spalvos kompiuteris yra jo dukros – jis žino to kompiuterio slaptažodį. Alkoholio buteliai yra taip pat jo – pastaruosius jis pirko parduotuvėse iš turimų santaupų (pas jį namuose visada būna apie100 butelių). Jis toje patalpoje gyveno, todėl viską joje ir laikė. Tuo metu jo pajamų užtekdavo tik išgyventi. Žiemos metu jis gyveno pas sūnų, važiuodavo pas motiną į kaimą. Telefonus jis pirko internetu per skelbimus ir šiuos telefonus naudodavo detalėms.

172.1.4

18Juvelyriniai dirbiniai priklausė prieš septynerius metus mirusiai jo žmonos močiutei: pastaroji paliko jam minėtus dirbinius dar tuomet, kai jis buvo policijos pareigūnas.

192.1.5

20Jiedu su žmona turėjo du automobilius, todėl jam reikėjo daug automobilio tepalų, pas jį rastus ir paimtus dažus medienai jis naudojo sodyboje. Keturiolika genėjimo žirklių jam buvo reikalingos darbams sodyboje ir ūkyje. Prieš trejus metus jis turėjo du motociklus, taigi internete jis nusipirko motociklininko pirštines, kurių reikėjo jam ir jo draugui, tačiau netiko pirštinių dydis. Droną jis pirko sūnui. Beveik visi kratų metu rasti ir paimti kompiuteriai yra jo – tuo metu visi jo šeimos nariai turėjo po kompiuterį. Septyniolika buteliukų burnos skalavimo skysčio yra jo – minėtas skystis reikalingas jo higienai: tokį skysčio kiekį jis nusipirko per metus laiko. Jis turi labai daug kvepalų, kurie yra netikri ir pirkti Gariūnų turguje. Akumuliatoriniai suktuvai jam reikalingi įvairiems darbams – jis padeda žmonėms remontuoti butus. Naudoti laikrodžiai yra jo, nei vienas laikrodis nėra vogtas. Jam tiesiog patinka laikrodžiai, laikrodžius jis pirko per pažįstamus. Per daug metų darbo jis sukaupė pinigų, todėl ir turi tiek daug įvairių daiktų.

212.2.1

22Ikiteisminio tyrimo metu K. S. parodė, kad apie metus, iki 2018 m. sausio mėn., jis dirbo vadybininku UAB „G.“, kuri patalpose, esančiose ( - ), teikė lombardo paslaugas. 2018 m. pradžioje UAB „G.“ direktorius A. pasakė atleisiantis jį iš darbo. Nuvykęs į darbo biržą jis sužinojo, kad pagal Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – ir Sodra) duomenis, UAB „G.“ jis dirbo tik apie dvi savaites, nors realiai jis minėtoje įmonėje dirbo apie metus. UAB „G.“ lombardas, esantis ( - ), veikė iki 2018 m. vasaros vidurio. Jis į šį lombardą užeidavo iki pat pastarojo uždarymo pažiūrėti, ką žmonės perka, ką parduoda, nes jis planavo pradėti individualią veiklą – remontuoti mobiliuosius telefonus ir kompiuterius. Patalpų, esančių ( - ), savininko, vardu P., jis paklausė, ar šis galėtų jam suteikti kokias nors patalpas. P. laikinai, iki jis pradės individualią veiklą, leido jam nemokamai naudotis patalpomis, esančiomis ( - ). Į šias patalpas jis suvežė visus savo daiktus, kuriuos jis buvo nupirkęs pagal skelbimus ir kurie buvo likę po jo darbo MB „A.“: po pastarosios bankroto minėtos įmonės savininkai surinko tik vertingus daiktus, o visą šlamštą paliko jam. Suvežęs minėtus daiktus jis planavo pradėti individualią veiklą. Kratos jo naudojamose patalpose, esančiose ( - ), metu rastus ir paimtus alkoholinius gėrimus ir kavą jis pirko parduotuvėse. Kiti daiktai taip pat buvo jo, kai kurie daiktai pirkti pagal skelbimus internete. Jis užsiiminėjo prekių pirkimu – pardavimu pagal internetinius skelbimus. Tauriųjų metalų ir dirbinių pagal skelbimus jis nesupirkinėjo, tačiau pardavinėjo: tai buvo jo šeimai priklausantys aukso dirbiniai. Kratos jo gyvenamojoje vietoje – bute, esančiame ( - ), metu rasti ir paimti aukso dirbiniai priklauso jo šeimai, o lombardo kvitai yra likę nuo to laiko, kai jis dirbo UAB „G.“ ir MB „A.“ lombarduose.

232.2.2

242018 m. rugpjūčio 22 – 23 d. kratos jo naudojamose patalpose, esančiose ( - ), metu rasti ir paimti laikrodžiai „Grovana“ ir „Guess“ yra jo: šie laikrodžiai buvo įsigyti naudoti (kada tiksliai, jis neatsimena), nei vienas iš šių laikrodžių nebuvo įsigytas 2018 metais: šie laikrodžiai buvo įsigyti seniau, tačiau įsigijimo dokumentų jis neturi. 2018 m. rugpjūčio 22 d. kratos jo gyvenamojoje vietoje – bute, esančiame ( - ), metu rasti ir paimti laikrodžiai yra jo, visi laikrodžiai buvo įsigyti naudoti, todėl šių laikrodžių įsigijimo dokumentų jis neturi. Naudotas laikrodis „Tissot“ buvo įsigytas jo maždaug prieš dešimt metų, laikrodžio įsigijimo dokumentų jis neturi. Laikrodis „Geneve“ priklausė jo gyvenimo partnerės J. K. močiutei A. K., mirusiai prieš 5-6 metus, šių daiktų įsigijimo dokumentų nėra. Laikrodžiai „Fossil“, „Rotary“, „Delma“, „DKNY“, „Heuer“ ir „Slava“ yra jo, laikrodžiai buvo įsigyti naudoti, laikrodžių įsigijimo dokumentų jis neturi.

252.2.3

26Apklausos metu jam buvo parodytos juvelyrinių gaminių, rastų ir paimtų 2018 m. rugpjūčio 22 d. kratos jo gyvenamojoje vietoje – bute esančiame ( - ), metu. Nuotraukoje Nr. 1 užfiksuotas geltono metalo žiedas su raudona akute, nuotraukoje Nr. 2 užfiksuotas geltono metalo žiedas su raudona akute, nuotraukoje Nr. 3 užiksuotas geltono metalo žiedas su raudona akute, nuotraukoje Nr. 10 užfiksuotas geltono metalo žiedas, nuotraukoje Nr. 36 užfiksuota geltono metalo grandinėlė su geltono metalo pakabuku (pakabuko viduje gintaras) bei geltono metalo žiedas su juodo agato akmeniu ir deimantine akute, kurio nuotraukos nėra, nuotraukoje Nr. 33 užfiksuotos dvi geltono metalo detalės nuo laikrodžio yra jo, minėti daiktai priklausė jo gyvenimo partnerės J. K. močiutei A. K., kuri buvo davusi jam pasaugoti, kadangi ji gyveno bendrabutyje, esančiame ( - ), ir juvelyrinius dirbinius ten laikyti buvo nesaugu. Vėliau A. K. mirė. Šių daiktų įsigijimo dokumentų nėra. Nuotraukoje Nr. 4 užfiksuotas geltono metalo žiedas, nuotraukoje Nr. 5 užfiksuotas geltono metalo žiedas su baltomis akutėmis, nuotraukoje Nr. 6 užfiksuotas geltono metalo žiedas su baltomis akutėmis, nuotraukoje Nr. 7 užfiksuotas geltono metalo žiedas su baltomis akutėmis, nuotraukoje Nr. 11 užfiksuotas geltono metalo žiedas, nuotraukoje Nr. 15 užfiksuotas geltono metalo žiedas, nuotraukoje Nr. 12 užfiksuotas geltono metalo žiedas, nuotraukoje Nr. 13 užfiksuotas geltono metalo žiedas, nuotraukoje Nr. 23 užfiksuotas balto metalo žiedas, nuotraukoje Nr. 25 užfiksuoti du geltono metalo auskarai, nuotraukoje Nr. 37 užfiksuota balto metalo grandinėlė, nuotraukoje Nr. 38 užfiksuota balto metalo grandinėlė, nuotraukoje Nr. 39 užfiksuota geltono ir balto metalo grandinėlė, nuotraukoje Nr. 41 užfiksuota balto metalo grandinėlė su balto metalo pakabuku, ant pakabuko Šv. Marijos atvaizdas, nuotraukoje Nr. 44 užfiksuota balto metalo apyrankė yra jo, šie daiktai įsigyti 5 - 6 metų laikotarpiu, tačiau iš ko ir už kiek šie daiktai buvo įsigyti, jis neatsimena, šių daiktų įsigijimo dokumentų jis neturi. Nuotraukoje Nr. 8 užfiksuotas geltono metalo žiedas su baltomis akutėmis, nuotraukoje Nr. 16 užfiksuotas geltono metalo žiedas, nuotraukoje Nr. 17 užfiksuotas balto ir geltono metalo žiedas su juodos spalvos akute, nuotraukoje Nr. 18 užfiksuotas balto metalo žiedas su baltomis akutėmis, nuotraukoje Nr. 19 užfiksuotas balto metalo žiedas su baltomis akutėmis, nuotraukoje Nr. 20 užfiksuotas balto metalo žiedas, nuotraukoje Nr. 22 užfiksuotas balto metalo žiedas su išspaustu hieroglifu, nuotraukoje Nr. 24 užfiksuotas komplektas iš dviejų geltono metalo auskarų su baltomis akutėmis ir geltono metalo pakabukas su baltomis akutėmis ir geltono metalo grandinėle, nuotraukoje Nr. 26 užfiksuotas geltono metalo auskaras bambai, nuotraukoje Nr. 27 užfiksuotas geltono metalo sulaužytas auskaras be akutės, nuotraukoje Nr. 28 užfiksuotas balto metalo auskaras su balta akute, nuotraukoje Nr. 32 užfiksuotas balto metalo pakabukas su baltos spalvos akute, nuotraukoje Nr. 34 užfiksuotos dvi geltono ir balto metalo sąsagos su baltos spalvos akutėmis, nuotraukoje Nr. 35 užfiksuotos dvi geltono metalo sąsagos su kintančios spalvos akutėmis, nuotraukoje Nr. 40 užfiksuota balto metalo grandinėlė su balto metalo pakabuku (pakabukas su trimis baltos spalvos akutėmis), nuotraukoje Nr. 42 užfiksuota geltono metalo apyrankė, nuotraukoje Nr. 43 užfiksuota geltono ir balto metalo apyrankė yra jo, šie daiktai įsigyti 5 metų laikotarpiu tinklo „Humana“ bei kitose naudotų daiktų parduotuvėse. Šių daiktų įsigijimo dokumentų jis taip pat neturi. Nuotraukoje Nr. 9 užfiksuotas geltono metalo žiedas su balta akute yra jo. Šis žiedas buvo pagamintas aukso dirbtuvėje, esančioje Pylimo gatvėje, Vilniuje. Žiedą jis užsakė pagaminti sesers vestuvėms, tačiau žiedas seseriai netiko, todėl taip ir liko pas jį. Jis neatsimena, kiek jis mokėjo už žiedo pagaminimą. Nuotraukoje Nr. 14 užfiksuotas geltono metalo žiedas yra varinis, jis šį žiedą pirko Kalvarijų turguje pas romų tautybės moterį prieš pora metų. Jis neatsimena, kiek jis mokėjo už šį žiedą. Nuotraukoje Nr. 21 užfiksuotas balto metalo žiedas su balta akute yra jo. Šį žiedą pagal užsakymą jis gamino dukrai, tačiau dukrai žiedas nepatiko. Žiedas buvo pagamintas Pylimo gatvėje, Vilniuje, esančioje aukso dirbtuvėje. Žiedo pagaminimas su medžiagomis jam kainavo apie 110 eurų. Nuotraukoje Nr. 29 užfiksuoti du geltono metalo Vandenio zodiako ženklo formos pakabukai, nuotraukoje Nr. 30 užfiksuotas geltono metalo pasagos formos pakabukas, nuotraukoje Nr. 31 užfiksuotas geltono metalo šešiakampio formos pakabukas yra jo. Šie daiktai yra įsigyti dar sovietiniais laikais (T. 6, b. l. 54-55, 58-60, 75-76, 80).

273.1

28Teisiamojo posėdžio metu A. Ž. parodė, kad K. S. jis pažįsta nuo to laiko, kai šis dar dirbo policijoje. Paskutinį kartą jie buvo susitikę prieš pora mėnesių, tačiau jis K. S. neklausė, kuo šis užsiima. Jis žino, kad K. S. dirbo lombarde, tačiau plačiau jis tuo nesidomėjo. Jis yra buvęs minėtame lombarde bei įkeitęs telefoną, kad gautų pinigų pragyvenimui, taip pat kartais jis įkeičia grandinėlę. K. S. lombarde dirbo prieš metus laiko. Jis K. S. asmeniškai nei karto nėra nieko įkeitęs, yra tik pasiskolinęs iš pastarojo kelis eurus. K. S. dirbant lombarde kartu su K. S. visą laiką būdavo minėto lombardo savininkas. Jis ateidavo pas K. S. iš pastarojo pasiskolinti kelis eurus, tačiau nieko neįkeisdavo. Lombardas, kuriame dirbo K. S., buvo įėjus į pastatą kairėje pusėje. Jis matydavo, kad naujosios lombardo patalpos yra tame pačiame pastate, bet nežinojo, kurioje vietoje. Į naująsias lombardo patalpas jis neidavo. Paskambinęs K. S. pastarojo jis paklausdavo, ar šis gali paimti jo telefoną. K. S. jo telefoną paėmė ir išrašė lapelį. K. S. dirbant pas lombardo savininką, jiedu susitikdavo dažniau. Jis buvo prašęs, kad K. S. pasaugotų jo krepšį su daiktais. Toje patalpoje buvo sumesta daug daiktų, tačiau kokie daiktai ten buvo, jis nesidomėjo. Jis nežino, kas tą patalpą nuomojo. Ant pirmojo lombardo buvo iškaba, o dėl antrojo lombardo jis nieko nežino, nes net nežino, ar ten ta patalpa. Šiuo metu jis vartoja narkotines medžiagas, jam finansiškai padeda motina. Jis neseniai buvo areštinėje dėl narkotinių medžiagų laikymo, 2005 metais jis buvo teistas už paveikslų vagystes, yra baustas administracinėmis nuobaudomis, o iš parduotuvių jis vogdavo maždaug 2000 metais.

293.2

30Ikiteisminio tyrimo metu A. Ž. parodė, kad maždaug nuo 1997 m. jis pažįsta K., kurio pavardės jis nežino ir kuriam yra apie keturiasdešimt penkeri metai. K. yra vidutinio kūno sudėjimo, apie 182 cm ūgio, tamsių plaukų, pastarojo veidas apvalus, su barzda. Su K. jis susipažino būdamas sulaikytas, K. dirbo Vilniaus miesto pirmajame policijos komisariate. Po to kurį laiką K. jis nematė. Maždaug prieš metus užėjęs į Vilniaus stoties rajone Geležinkelio gatvėje buvusį lombardą pastarajame jis pamatė K.: šis dirbo lombarde ir priiminėjo daiktus. Jis K. įkeitė savo telefoną, kurį po kažkiek laiko išsipirko. Nuo to laiko prireikus pinigų jis eidavo pas K. į lombardą įkeisti daiktų. 2018 m. pradžioje lombardas, kuriame dirbo K., užsidarė ir K. persikėlė kitur, t. y. K. pradėjo supirkinėti daiktus kitoje patalpoje, esančioje tame pačiame pastate. Tose patalpose nėra jokios iškabos, todėl pas K. ateidavo tik tie, kurie šį pažinojo. Dar 2017 m. pabaigoje ar 2018 m. pradžioje jis buvo užėjęs pas K. į senąsias lombardo patalpas ir K. įkeitė savo telefoną „Nokia“. K. jam davė kvitą – baltą lapuką, kuriame buvo nurodytas jo įkeisto telefono IMEI numeris. Vėliau jis šį telefoną išsipirko. Nuo to laiko jie su K. gana dažnai matėsi stoties rajone, jis kartais užeidavo į naujas K. lombardo patalpas, kur jiedu tiesiog bendraudavo. 2018 m. rugpjūčio 21 d. ryte jis apsilankė pas K., nes neturėjo kur palikti savo drabužių ir maisto produktų, kadangi kraustėsi į kitą butą. Jis paprašė K. palaikyti jo daiktus, kol jis gaus raktus nuo kito savo buto. Jo dėvėti drabužiai ir maisto produktai buvo sudėti į juodą krepšį ir du maišelius. K. sutiko palaikyti jo daiktus. Tą patį vakarą atvykęs pasiimti savo daiktų lombardo duris jis rado užrakintas. K. nebuvo, o pastarojo telefonas buvo išjungtas. 2018 m. rugpjūčio 22 d. jis vėl nuvyko pas K. į lombardą, tačiau vėl nieko nerado. 2018 m. rugpjūčio 23 d. apie 10.00 val. nuvykęs atsiimti savo paliktų daiktų jis sužinojo, jog K. sulaikytas (T. 5, b. l. 167-168).

314.1

32Teisiamojo posėdžio metu T. M. parodė, kad K. S. jis pažįsta iš matymo: šis anksčiau buvo policijos pareigūnas, o jis 2000-2001 metais buvo įtariamasis. Paskutinį kartą K. S. jis matė stotyje esančioje stotelėje, kur K. S. išlipo iš 2G maršruto autobuso ir jiedu pasisveikino. Jis iš nuogirdų žino, kad K. S. turi lombardą, tačiau pats K. S. jam to nepasakojo. Jis yra buvęs lombarde, esančiame priešais parduotuvę „Iki“, pirmame pastato aukšte, kairėje pusėje (antros durys). Patalpa, kurios durys pirmos, buvo automobilių nuoma. Lombarde jis buvo du arba tris kartus. K. S. buvo už prekystalio, nieko kito jis ten nematė. Jis nieko neįkeitė. A. ir T. jis nepažįsta. Kažkada užėjęs į pastato, kuriame yra lombardas, laiptinę jis pastebėjo stovinčius policijos pareigūnus: nors jis nieko blogo nebuvo padaręs, policijos pareigūnai jį sulaikė, įsodino į automobilį ir nieko nepaaiškinę nuvežė į policijos komisariatą. Policijos komisariate pareigūnai patikrino jo telefoną, turimus telefonų numerius, klausinėjo apie K. S. Vienas pareigūnas pradėjo grasinti jį uždarysiantis, nors nebuvo už ką. Po jokiu apklausos protokolu jis nepasirašinėjo, jį apklausė neoficialiai. Jis nežino, ar lauke buvo lombardo iškabos. Jokių parodymų, kuriuos teismas teisiamojo posėdžio metu paskelbė kaip duotus ikiteisminio tyrimo metu, jis nedavė. Jis yra priklausomas nuo narkotikų. Jis yra teistas už vagystes, kai kada įkeisdavo vogtas prekes, vogtus daiktus parduodavo tabore.

334.2

34Ikiteisminio tyrimo metu T. M. parodė, kad jau apie dvidešimt metų jis iš matymo pažįsta K., pravarde „B.“ („B.“): pastarasis kadaise dirbo Vilniaus miesto pirmajame policijos komisariate. Kadangi jis yra teistas, todėl jam teko bendrauti su policijos pareigūnais, tarp kurių buvo ir „B.“. Kadangi jis lankosi Vilniaus stoties rajone, todėl jam teko bendrauti su Vilniaus stoties rajone lombarde dirbusiu „B.“. Šiuo metu K. turi lombardą patalpose, esančiose ( - ), už poliklinikos ir mašinų nuomos salono. Į K. lombardą galima patekti įėjus į pastato vidų, tačiau pastato išorėje jokių iškabų nėra. Kadangi oficialiai nėra jokių iškabų, tai, kiek jis žino, į K. lombardą įkeisti daiktų ateina tik tie, kurie pažįsta K. Pastarajam nešami įvairūs telefonai ir kiti vertingesni daiktai. Jis asmeniškai nebuvo K. nieko pardavęs ar įkeitęs. K. priduoti daiktus neša visi narkomanai. K. pavogtus daiktus priduoti neša ir narkomanas, pravarde „A.“ – U., kurį jis pažįsta iš „zonos laikų“. Dar yra narkomanas, pravarde „T.“, iš Pagirių (vardas lygtai J.), kuris „B.“ neša viską, ką pavagia iš parduotuvių – drabužius, kojines, apatinį trikotažą, juvelyrinius dirbinius. Jis „B.“ klausė, kaip šis persimetė iš policijos į „barygas“ t. y. į daiktų supirkėjus, „B.“ atsakė, kad už kažką gyventi jam juk reikia. 2018 m. rugpjūčio 23 d. apie 11 val. jam reikėjo pinigų, taigi jis atėjo pas „B.“ į lombardą, norėdamas įkeisti savo senąjį telefoną „Coolpad“. Lombardo durys buvo uždarytos, o šalia buvo policijos pareigūnai, kurie pasakė, kad lombardas uždarytas bei pasiūlė nuvykti į policijos komisariatą, ką jis sutiko padaryti. „B.“ lombardas dirbo 2018 metais iki 2018 m. rugpjūčio 23 d. (T. 5, b. l. 170-171).

355.1

36Teisiamojo posėdžio metu S. S. parodė, kad K. S. jis matydavo stoties rajone. Jis prisimena, kad tyrėjai jam davė kažką pasirašyti, bet tuo metu jis buvo abstinencijos būsenos, todėl jis neprisimena, ką jis pasirašė. Jokių parodymų jis nedavė, tiesiog pasirašė ant balto lapo, kad jį greičiau paleistų. Jis daug kartų vogė alkoholinius gėrimus, kuriuos parduodavo taksistams stotyje ir prie turgaus.

375.2

38Ikiteisminio tyrimo metu S. S. parodė, kad jis iš matymo pažįsta daiktų supirkėją – lombardistą K., pravardė „B.“, kuriam yra apie keturiasdešimt penkeri metai. K. yra apie 180 cm ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, tamsių trumpų plaukų, apvalaus veido, su barzda. Kiek jis žino, K. ankščiau dirbo policijos pareigūnu. K. jis pažįsta apie pusę metų. Apie tai, jog K. supirkinėja įvairius daiktus, jis sužinojo iš narkotines medžiagas vartojančių asmenų tabore, kur lankėsi nusipirkti narkotikų. K. turi lombardą, kur supirkinėja bet kokius daiktus: minėtas lombardas yra Vilniaus stoties rajone, Geležinkelio gatvėje, patalpos, kuriose K. dirba, yra pastato viduje, jokių iškabų ar aiškinamųjų nuorodų, kad yra lombardas, nėra. Kaip jis supranta, K. ilgą laiką supirkinėja daiktus, tame tarpe ir vogtus. Jis K. ne kartą buvo nešęs alkoholinius gėrimus – viskį „Jack Daniels“, „Ballantines“, konjaką „Corvousier“, „Henessey“, kurių vertė nuo 30 iki 100 eurų, taip pat brangesnę degtinę, kurios vertė parduotuvėje svyruoja nuo 20 iki 50 eurų. Viską, ką jis priduodavo K., jis vogdavo iš įvairių parduotuvių, po ko nuplėšdavo kainas, kai kada nuplėšdavo ir parduotuvių ant butelių uždėtus apsaugos magnetus, tačiau buvo atvejų, kai K. gėrimus jis parduodavo ir su minėtais magnetais. K. jam jokių dokumentų ar kvitų, kaip įprastai išduoda lombarduose, nebuvo išdavęs nei karto. K., internete pažiūrėjęs, kiek parduotuvėje kainuoja jo atneštas alkoholinis gėrimas, jam sumokėdavo pusę kainos. 2018 m. rugpjūčio 19 arba 20 dieną dienos metu jis buvo pas K. lombarde, kur jis K. pardavė tris 0,7 litro talpos viskio „Jack Daniels“ butelius, už kuriuos K. jam sumokėjo 30 eurų. Jam atrodo, kad ant butelių buvo likę uždėti parduotuvės apsaugos magnetai. Minėtus butelius jis pavogė prieš keletą savaičių iš įvairių parduotuvių po vieną. Tos parduotuvės buvo Vilniuje, bet konkrečiai kokiose parduotuvėse jis vogė, jis neprisimena, nes tuo metu jis buvo apsvaigęs. Už pinigus, kuriuos jis gavo iš K. už pastarajam parduotus alkoholinius gėrimus, jis nusipirko narkotikų. Jis nuolat vagiliauja iš parduotuvių, nes jam reikalingi pinigai narkotikams ir maistui, taigi jis surinkdavo kelius butelius, kuriuos pavogdavo iš parduotuvių per kelias dienas, ir šiuos butelius veždavo parduoti K. „B.“. 2018 m. rugpjūčio 23 d. apie 13.15 val. jis atėjo pas K. parduoti degtinės butelius, kuriuos jis pavogė prieš kelias dienas iš dviejų skirtingų parduotuvių Kauno mieste. Atėjusį prie lombardo jį sulaikė policijos pareigūnai, kurie pradėjo jo klausinėti, iš kur jis turi degtinę, po ko pristatė jį į policijos komisariatą. Jis nežino, ar K. dirba oficialiai ir ar pastarojo verslas yra legalus. Jokių dokumentų ar lombardo kvitų K. jam niekada neišduodavo. Kartais pas K. į patalpas ateidavo kiti žmonės, kurie kažką atnešdavo. Tada K. jam liepdavo palaukti už durų, kol šis baigs bendrauti su tais žmonėmis (T. 5, b. l. 176-177).

395.3

40Ikiteisminio tyrimo metu S. S. atpažino K. S. kaip asmenį, vardu K., pravarde „B.“, apie kurį jis davė parodymus (T. 5, b. l. 178-181).

416.1

42Teisiamojo posėdžio metu J. Ž. parodė, kad jis pažįsta K. S., seniau dirbusį lombarde. Jis K. S. buvo įkeitęs kompiuterį, tačiau jis neatsimena, kada. Lombardo, kuriame dirbo K. S., durys buvo antros įėjus į pastatą kairėje pusėje. K. S. dirbo vienas. Jam atnešus daiktą, K. S. surašė lapelį, o jo atneštą daiktą įvertino vietoje. Sklinda kalbos, kad K. S. yra lengviau parduoti daiktus be dokumentų, vogtus daiktus. Jis lombarde yra įkeitęs interneto maršrutizatorių „Mezon“, taip pat norėjo K. S. įkeisti vaizdo kamerą. Iš pradžių K. S. dirbo patalpoje, kurios durys yra pirmos kairėje, vėliau persikėlė į patalpą, kurios durys yra antros kairėje. Naujojoje vietoje jis įkeitė kompiuterį, dar K. S. remontavo jo telefoną „Iphone“. K. S. pinigus paimdavo iš kasos. Jis pas K. S. buvo ne vieną kartą, tačiau ne daugiau kaip dešimt kartų. Jis nežino, ar šalia patalpos, kurioje dirbo K. S., kabėjo lombardo iškabos. Jis suprato, kad ten yra K. S. lombardas. Anksčiau jis yra teistas už vagystes, 2015-2017 metais jis vogė metalą. Nuo to laiko, kai jį sulaikė policijos pareigūnai, jis pradėjo gydytis metadono programoje.

436.2

44Ikiteisminio tyrimo metu J. Ž. parodė, kad 2018 m. pavasarį jis susipažino su K., pravarde „B.“, dar vadinamu „pacan s pogonami“, nes K. yra buvęs policininkas. K. turi lombardą Vilniaus stoties rajone, ( - ), priešais parduotuvę „Iki“. Lombardas yra pastato viduje, antros durys į kairę nuo įėjimo. Jokios iškabos ar aiškinamųjų užrašų nei gatvėje, nei ant durų apie patalpoje veikiantį lombardą nėra. Apie tai, kad toje vietoje yra lombardas, kuriame įkeičiami ir parduodami daiktai, jis sužinojo iš merginos, vardu M., kuri lankosi stotyje ir užsiima prostitucija. Per šiuos metus pas K. lombarde jis lankėsi apie aštuonis kartus: pirmą kartą jis K. savaitei įkeitė savo telefoną „Iphone 6“, už telefoną K. jam davė 120 eurų, o už savaitės jis išsipirko minėtą telefoną už 130 eurų. Jokių kvitų K. jam neišdavė. Vėliau jis K. už 40 eurų pardavė nešiojamą kompiuterį „Samsung“, 15 colių įstrižainės, juodos spalvos korpuso, kurį jis buvo nusipirkęs sau. Tąkart K. jam sumokėjo grynaisiais pinigais, jokių dokumentų ar lombardo kvito K. jam neišdavė. Prieš du su puse mėnesio jis apsilankė pas K. lombarde ir už 200 eurų užstatė du nešiojamus kompiuterius: „Acer“ ir „Samsung“, kurie priklauso jo pažįstamam A. K. (A. K.), tačiau po kurio laiko minėtus kompiuterius jis išsipirko už 220 eurų. Dar jis buvo davęs K. suremontuoti savo telefoną „Iphone 5S“, kurį lombarde „Lombas“ jis pirko už 90 eurų. K. telefoną suremontavo ir grąžino, o už tai jis sumokėjo 20 eurų. Visais atvejais K. jam jokių dokumentų neišdavė, kaip tai daro kiti lombardai. K. jam sakydavo, kad jam – K. geriau, kai žmonės parduoda daiktus, o ne pastaruosius įkeičia. K. netgi prašė, kad jis šiam atneštų kokius nors daiktus parduoti. Kiek jis žino, K. ir pats parduoda daiktus: 2018 m. rugpjūčio mėn. pradžioje lombarde, esančiame ( - ), jis iš K. už 100 eurų pirko nešiojamą kompiuterį „Samsung“ bei kroviklį. Iš kur K. gavo šiuos daiktus, jis nežino, tačiau mano, kad iš kažko nupirko. Kompiuterį jis pirko iš K. be jokių dokumentų. 2018 m. rugpjūčio 23 d. apie 13.30 val. jis iš ( - ), pavogė vaizdo kamerą „Camlink“, kurios kaina 109 eurai, po ko, norėdamas kamerą parduoti K., jis nuvažiavo į stotį. Kad K. supirkinėja vogtus daiktus, žino visi, kas vartoja narkotines medžiagas. Apie 14.30 val. jis atvyko pas K. į lombardą, esantį ( - ), parduoti pagrobtą vaizdo kamerą. Užėjęs į pastato vidų jis norėjo įeiti į lombardo patalpą, tačiau durys buvo užrakintos. Iš kitos patalpos išėjo vyrai, prisistatę policijos pareigūnais, ir jį sulaikė (T. 5, b. l. 187-188).

456.3

46Ikiteisminio tyrimo metu J. Ž. atpažino K. S. kaip asmenį, vardu K., pravarde „B.“ arba „pacan s pagonami“, apie kurį jis davė parodymus (T. 5, b. l. 189-192).

477.1

48Teisiamojo posėdžio metu D. M. (D. M.) parodė, kad prieš metus internetinėje svetainėje „Skelbiu.lt“ jis ieškojo naujo arba mažai panaudoto telefono „Samsung“. Jis rado skelbimą, kuriame už gerą kainą buvo siūlomas telefonas. Su telefono pardavėju jie susirašė SMS žinutėmis ir susiskambino daug kartų, tarėsi susitikti. Pardavėjas buvo vyras, kalbėjo lietuviškai. Vėliau pardavėjas pradėjo atidėlioti susitikimą ir į jo skambučius nebeatsiliepė. Jis pardavėjui parašė, kad taip niekas nedaro.

497.2

50Ikiteisminio tyrimo metu D. M. parodė, kad 2018 m. rugpjūčio 20 d. jis nutarė nusipirkti mobiliojo ryšio telefoną, todėl skelbimų portale www.skelbiu.lt pradėjo ieškoti skelbimų apie parduodamus telefonus. Radęs skelbimą apie už 450 eurų parduodamą telefoną „Samsung Note 8“ (skelbime buvo nurodytas telefono Nr. ( - ), miestas – Vilnius), jis paskambino skelbiome nurodytu telefono numeriu, atsiliepė vyras. Paklaustas, ar parduoda telefoną „Samsung“, minėtas vyras paklausė, dėl kokio modelio jis teiraujasi. Jis pasakė, kad kalba apie „Note 8“ ir pasidomėjo, ar šis telefonas yra naujas. Pardavėjas atsakė, kad jokių problemų su tuo telefonu nebus, nes jo – pardavėjo firma kasmet gauna naują telefoną ir tada parduoda. Skelbime buvo įdėta nuotrauka, iš kurios buvo matyti, kad telefonas buvo įsigytas iš UAB „Tele2“. Telefono kaina jam tiko, taigi jie susitarė, kad jis paskambins kitą dieną. 2018 m. rugpjūčio 21 d. apie 08.00 val. jis paskambino minėtam pardavėjui, tačiau pastarasis atsakė turintis kitą pirkėją ir susitarė, kad jie dar susisieks vakare, tačiau pardavėjas jam taip ir nebepaskambino (T. 5, b. l. 194).

518.1

52Teisiamojo posėdžio metu A. J. parodė, kad lombarde, esančiame prie geležinkelio, ji įkeitė žiedą su šviesiai rožine akute, kurį po kelių dienų atsiėmė. Lauke buvo iškaba apie lombardą. Lombardas buvo pirmame aukšte, įėjus į pastatą pirmosios durys kairėje. Lombarde dirbo vyras, kurio išvaizdos ji neatsimena, nes praėjo jau dveji metai. Vyras buvo maždaug 30-40 metų amžiaus. Policijoje jai davė nuotraukas, iš kurių ji turėjo atpažinti vyrą. Ji negalėjo atpažinti vyro iš nuotraukų, nes lombarde buvo daug tamsaus gymio vyrų, be to, pirmą kartą, kai ji atnešė žiedą, vienas vyras priiminėjo, o kitą kartą, kai ji nuėjo atsiimti žiedo, kitas vyras jai žiedą atidavė. Lombarde dirbantis vyras atrodė nesiskutęs. Į lombardą atnešusi žiedą pastarąjį ji parodė vyrui, sėdėjusiam prie stalo, ant sofos sėdėjo dar keli vyrai. Vyras apžiūrėjęs žiedą jai pasiūlė pinigų. Minėtas vyras su niekuo nesitarė dėl žiedo kainos, padavė jai popieriuką ir pinigus. Jai nuėjus atsiimti žiedo, vyras buvo išėjęs iš patalpų atnešti žiedą, galbūt ėjo į antrą aukštą.

538.2

54Ikiteisminio tyrimo metu A. J. parodė, kad ji kartais naudojosi lombardo paslaugomis. Apklausos metu jai parodytame UAB „G.“ 2017 m. lapkričio 7 d. įkeisto daikto biliete prie jos vardo ir pavardės ir eilutėje „Sumokėjau, įkaitą atsiėmiau“ esantis parašas yra panašus į jos. 2017 m. lapkričio 7 d. ji galėjo lombarde, esančiame prie Vilniaus geležinkelio stoties, įkeisti auksinį žiedą su šviesiai rožine akute, kurį po to ji išpirko. Lombarde dirbo vyras su barzda, šio vyro vardo ir pavardės ji nežino (T. 5, b. l. 196-197).

558.3

56Ikiteisminio tyrimo metu A. J. atpažino K. S. kaip asmenį, panašų į lombardo darbuotoją, apie kurį ji davė parodymus (T. 5, b. l. 198-200).

579.1

58Teisiamojo posėdžio metu J. I. parodė, kad teismo posėdžių salėje esantis K. S. jai yra matytas. Ji su vaikais dažnai lankydavosi poliklinikoje, esančioje priešais autobusų stotį, antrajame aukšte. Ji savo automobilį palikdavo mokamoje stovėjimo aikštelėje, kur dažnai sutikdavo romų tautybės moterų, kurios taip pat būdavo su mažais vaikais ir prašydavo pinigų, be to, ne vieną kartą prašė, kad ji įkeistų aukso dirbinius, nes joms labai reikia pinigų. Ji yra patikli ir pamanė padarysianti gerą darbą. Romės jai nurodė lombardą, kuriame ji galėtų įkeisti papuošalus ir joms atneštų pinigus. Minėtame lombarde ji sutiko K. S. Ji įkeisdavo įvairius dirbinius – auskarus, įvairius papuošalus su akmenukais. Toje vietoje ant lango buvo maža iškaba, kurioje buvo parašyta „Lombardas“. Minėtas lombardas buvo tame pačiame pastate kaip ir poliklinika. Įėjus į pastatą lombardas buvo pirmame aukšte, pirmos durys kairėje. Lombardo langai buvo į gatvės pusę. Užėjus į lombardą ten sėdėdavo K. S. Įkeisdama dirbinius ji K. S. pateikdavo savo asmens dokumentą. Lombarde už dirbinius ji buvo gavusi nuo 50 iki 70 eurų, kuriuos ji atiduodavo romų tautybės moterims, o pastarosios jai palinkėdavo sėkmės. Lombarde jai duodavo kažkokį lapelį, tačiau kas tiksliai lapelyje buvo nurodyta, ji neprisimena. Nuėjusi į lombardą ji nesakydavo, kad aukso dirbinius jai davė romų tautybės moterys: ji sakydavo, kad dirbiniai yra jos ir kad ji nori šiuos dirbinius įkeisti arba parduoti. K. S. atneštus daiktus įvertindavo pats.

599.2

60Ikiteisminio tyrimo metu J. I. parodė, kad apklausos metu jai buvo parodyti įkeistų daiktų bilietai (lombardo kvitai): 2017 m. spalio 27 d. dėl žiedo įkeitimo, 2017 m. lapkričio 27 d. dėl apyrankės įkeitimo bei 2017 m. lapkričio 21 d. dėl auskaro įkeitimo. Prie Vilniaus geležinkelio stoties yra Krikščionių medicinos centras, kuriame jai teko lankytis. Ten ji nuolat sutinka moteris, panašias į romes, kurios prašo pinigų, siūlo paburti. Taip pat tos moterys kelis kartus prašė įkeisti lombarde aukso dirbinius, sakydamos, kad pačios įkeisti negali, nes neturi dokumentų. Kadangi tos moterys būdavo su mažais vaikais, jai buvo gaila vaikų ir ji kelis kartus įkeitė lombarde šių moterų aukso dirbinius. Tai buvo ne jos aukso dirbiniai, todėl atpažinti tų daiktų ji negali. Lombardas, kuriame ji įkeitė minėtus aukso dirbinius, yra pastate, esančiame dešiniau Vilniaus geležinkelio stoties pastato žiūrint nuo Geležinkelio gatvės. Ji daiktus įkeitė tris arba keturis kartus. Dirbiniai, kuriuos ji įkeitė, buvo auksiniai, vieną kartą ji įkeitė sidabro laužą (T. 6, b. l. 2-3).

619.3

62Ikiteisminio tyrimo metu J. I. atpažino K. S. kaip asmenį, panašių į lombardo darbuotoją, apie kurį ji davė parodymus (T. 6, b. l. 4-6).

6310.1

64Teisiamojo posėdžio metu A. B. parodė, kad jis pažįsta K. S. Prireikus pinigų jis atėjo į lombardą, kuriame įkeitęs daiktus jis gavo pinigų. Minėtas lombardas yra šalia stoties: vienoje gatvės pusėje yra parduotuvė „Iki“, priešais ją kitoje gatvės pusėje yra minėtas lombardas. Pastarasis yra pirmame aukšte, įėjus į pastatą lombardo durys yra pirmos kairėje pusėje. Jam atėjus į lombardą pastarajame sėdėjo K. S. Kartais lombarde jis matydavo ir lombardo šeimininką, vardu A.: pastarasis nieko nedarydavo, daiktų nepriimdavo, tačiau iš pokalbių jis suprato, kad A. yra lombardo šeimininkas. Lombarde jis buvo prieš vienerius arba dvejus metus, ten jis yra įkeitęs rankinį laikrodį ir telefoną, kurį vėliau atsiėmė. Įkeistų laikrodžių galėjo būti ir daugiau. Atėjęs į lombardą jis K. S. paduodavo daiktus, o K. S. duodavo jam pinigus ir surašytą lapelį – brošiūrą. Už daiktus K. S. jam duodavo nuo 50 iki 100 eurų. Už įkeistus daiktus būdavo imamos palūkanos: už laikrodį – dešimt procentų palūkanų per savaitę, už auksą – dešimt procentų palūkanų per mėnesį. K. S. pats spręsdavo, kiek pinigų sumokėti. Dabar jis į lombardus nebevaikšto.

6510.2

66Ikiteisminio tyrimo metu A. B. parodė, kad K. S. jis pažįsta kaip lombardo, kurio paslaugomis jis naudojosi, darbuotoją. K. S. suteikdavo lombardo paslaugas pastate, esančiame prie Vilniaus geležinkelio ir autobusų stočių: žiūrint nuo Geležinkelio gatvės, šis pastatas yra dešiniau Vilniaus geležinkelio stoties pastato. Lombarde jis buvo įkeitęs laikrodžius, aukso gaminius, mobiliojo ryšio telefonus, galbūt ir kitus daiktus. Dėl 2017 m. rugsėjo 18 d. įkeisto daikto bilieto, kuriame įkaito davėjas nurodytas jis: tąkart jis pridavė auksinį žiedą, kurio iš lombardo neišpirko. Apklausos metu jam parodytoje fotolentelėje šis žiedas yra nufotografuotas ir pažymėtas numeriu 14. 2017 m. rugsėjo 29 d. jis įkeitė auksinį žiedą ir auskarus, kuriuos vėliau jis išpirko, tačiau, kiek jis mokėjo išpirkdamas, jis neatsimena. 2017 m. spalio 27 d. jis įkeitė laikrodžius „Tissot“ ir „Rotary“. Lombarde įkeitęs jis buvo ir daugiau laikrodžių. Apklausos metu jam parodytoje fotolentelėje laikrodis „Tissot“ pažymėtas numeriu 45, laikrodis „Rotary“ pažymėtas numeriu 47, laikrodis „Fassil“ pažymėtas numeriu 46, laikrodis „Delma“ pažymėtas numeriu 48. Šiuos laikrodžius jis pridavė K. S. 2017 m. lapkričio 13 d. jis įkeitė auksinį žiedą ir auskarus, tačiau ar jis išpirko šiuos daiktus, jis neatsimena. 2017 m. lapkričio 13 d. jis įkeitė du mobiliojo ryšio telefonus „Samsung A3“, tačiau ar jis išpirko šiuos telefonus, jis neatsimena, tikėtina, kad neišpirko. 2017 m. lapkričio 15 d. jis įkeitė auksinį žiedą ir auskarus; ar jis šiuos daiktus išpirko, jis neatsimena. 2017 m. lapkričio 23 d. jis įkeitė laikrodžius „Fosil“ ir „Delma“ bei mobiliojo ryšio telefoną, tačiau ar jis šiuos daiktus išpirko, jis neatsimena. 2017 m. lapkričio 25 d. jis įkeitė auksinį žiedą ir auskarus, tačiau ar šiuos daiktus jis išpirko, jis neatsimena. 2017 m. lapkričio 30 d. jis įkeitė auksinį žiedą, kurį vėliau jis išpirko, tačiau kiek jis mokėjo, jis neatsimena. 2017 m. gruodžio 13 d. jis įkeitė laikrodžius „Tissot“ ir „Rotary“. Laikrodį „Tissot“ jis išpirko, kiek jis mokėjo, jis neatsimena, „Rotary“ laikrodžio jis neišpirko. 2017 m. gruodžio 21 d. jis įkeitė auksinį žiedą, kurį vėliau jis išpirko, kiek mokėjo išpirkdamas, jis neatsimena (T. 6, b. l. 9-10).

6711.1

68Teisiamojo posėdžio metu Z. B. parodė, kad teismo posėdžių salėje esantis K. S. jai yra matytas: kartą jai teko būti lombarde, kuriame dirbo K. S. Minėtas lombardas buvo prie stoties, tačiau dabar šio lombardo ten nėra. Lombardas buvo pirmame aukšte, galbūt kairėje pusėje. Ji buvo įkeitusi geltono metalo žiedą, kurį vėliau išpirko. Pati procedūra lombarde buvo įprasta – įkeičiant daiktas buvo pasvertas, įvertinta jo kaina. Pasirašius duodavo vieną kvitą, o kitas kvitas likdavo lombarde. Tąkart K. S. lombarde buvo vienas, jis su nieko dėl kainos nesikonsultavo, tik žiūrėjo į žiedo svorį.

6911.2

70Ikiteisminio tyrimo metu Z. B. parodė, kad apklausos metu jai buvo parodyti įkeisto daikto bilietai (lombardo kvitai). 2017 m. balandžio 5 d. ji lombarde buvo įkeitusi žiedą su brangakmeniu, kurį vėliau išpirko. Lombardas, kuriame ji buvo įkeitusi minėtą žiedą, yra prie Vilniaus geležinkelio stoties: žiūrint nuo Geležinkelio gatvės, šis lombardas buvo pastate, esančiame dešiniau Vilniaus geležinkelio stoties pastato. Ji daiktus šiame lombarde įkeitė vieną arba du kartus (T. 6, b. l. 25-26).

7111.3

72Ikiteisminio tyrimo metu Z. B. atpažino K. S. kaip asmenį, panašių į lombardo darbuotoją, apie kurį ji davė parodymus (T. 6, b. l. 27-29).

7312.1

74Teisiamojo posėdžio metu J. K. parodė, kad K. S. nuo 2 000 m. buvo jos sugyventinis. Jie turi bendrų vaikų, tačiau nuo 2020 m. vasario mėn. negyvena kartu. Iš pradžių jie gyveno bendrabutyje, vėliau – ( - ) esančiame dviejų kambarių bute. K. S. turėjo daug daiktų, kuriuos laikė lombarde: pastarajame jis laikė kažkokius žiedus: pastarieji yra tikrai ne jos močiutės A., nes ji pas močiutę tokių papuošalų niekada nematė. Po močiutės mirties likusius papuošalus ji nešioja pati. Močiutės santykiai su K. S. buvo nekokie, todėl ji nemano, kad močiutė būtų davusi jam juvelyrinius dirbinius. K. S. apie dešimt metų dirbo policijoje, po to kažkuo užsiiminėjo, tačiau tikslaus K. S. pajamų šaltinio ji nežino. Jų namuose būdavo maždaug dvidešimt butelių brendžio, nes K. S. pastaruoju metu gerdavo. Iš spaudos ji suprato, kad K. S. turėjo lombardą. Iki kratų jai K. S. sakė ketinantis dirbti lombarde. Kiek jai žinoma, K. S. sodybos neturi, bet jo mama gyvena kaime: pas mamą K. S. važiuoja kiekvieną savaitgalį ir ten poilsiauja. Jokių remonto darbų K. S. niekam neatliko, tačiau pats suremontavo jų pirktą butą. Laikrodžius K. S. remontuodavo, vieną kitą laikrodį atnešdavo ir į namus. K. S. turėjo nuosavą nešiojamą kompiuterį ir du mobiliojo ryšio telefonus.

7512.2

76Ikiteisminio tyrimo metu J. K. parodė, kad K. S. buvo jos sugyventinis. Kur K. S. pastaruosius porą metų dirbo, ji nežino: jis jai sakė dirbantis lombarde kažkur prie Vilniaus geležinkelio stoties. 2018 m. rugpjūčio 22 d. kratos jos gyvenamojoje vietoje – bute, esančiame ( - ), metu rasti ir paimti juvelyriniai dirbiniai bei laikrodžiai nei jai, nei jos giminaičiams, tame tarpe ir jos močiutei A. K., nepriklausė. Kratos metu ji buvo bute ir policijos pareigūnai jai rodė visus paimamus juvelyrinius dirbinius bei kitus daiktus. Kratos metu rasti ir paimti juvelyriniai dirbiniai, laikrodžiai buvo K. S.: iš kur K. S. gavo šiuos juvelyrinius dirbinius ir laikrodžius, ji nežino. Apklausos metu jai parodytoje fotolentelėje nėra nei juvelyrinių dirbinių, nei laikrodžių, priklausančių jai, jos giminaičiams, tame tarpe ir jos močiutei A. K. (T. 6, b. l. 31-32).

7713.1

78Teisiamojo posėdžio metu A. C. (A. C.) parodė, kad su K. S. jis susipažino per draugus: tuomet jis K. S. pasikvietė dirbti į lombardą. Lombardas tuo metu buvo prie stoties, pastate, esančiame ( - ). Jis buvo lombardo direktorius, o K. S. – vadybininkas, jiedu dirbo pasikeisdami. Jis neatsimena, kada jis priėmė K. S. į darbą. K. S. jis atleido iš darbo dėl nesumokėtų mokesčių: jis K. S. sakė, kad kai šis sumokės, jis grąžins K. S. į darbą. Jeigu Sodroje yra įrašas, jog K. S. atleistas nuo vasario 1 d., tai galėjo būti ir taip, kad K. S. lombarde dirbo iki mėnesio laiko ilgiau, nes jis norėjo, kad K. S. atsiskaitytų. Vėliau lombardas užsidarė, o visi lombarde buvę daiktai buvo išpirkti. Galbūt galėjo likti telefonų ar kitų daiktų, tačiau jis viską išsivežė į ( - ) esančią plovyklą. Tie daiktai tilpo į bagažinę, nes buvo likę pigesni telefonai, asmeninis kompiuteris, įrankiai, kuriuos jis galėtų priskirti prie savo asmeninių daiktų. Nei maišo mobiliojo ryšio telefonų, nei trisdešimties nešiojamų kompiuterių tikrai nebuvo. Kvitai būdavo surašomi įmonės vardu, be jokių numerių, kvituose buvo nurodomi kliento vardas, pavardė, asmens kodas, nuo kada iki kada įkeistas daiktas. Kiek kvitų išnaudojo K. S., jis nežino. Atlyginimą jis mokėjo neoficialiai, bet K. S. jam neatsiskaitinėjo už nieką, nemokėjo mokesčių, todėl jis uždarė lombardą. Jokių kvitų jis nematė. Įkeičiamų daiktų vertę nustatydavo jis, o kai jo nebūdavo – K. S. Pastarasis lombarde dirbo tris arba keturis mėnesius. Jokių alkoholinių gėrimų ar maisto produktų jo vadovaujamas lombardas nesupirkinėjo. Skelbimus dėl lombardo dėdavo jis arba K. S., skelbime galėjo būti nurodytas įmonės telefonas Nr. ( - ). Su šalia jo lombardo esančia patalpa, kurioje buvo atliekama krata, jis neturėjo nieko bendro, tos patalpos jis nenuomojo. Jis turėjo lombardo patalpos nuomos sutartį, tačiau jis neatsimena, kada ją nutraukė: tai galėjo būti vasaros pradžioje. Nuvykęs pas nuomojamų patalpų savininką, vardu P., jis nutraukė nuomos sutartį. Po nuomos sutarties nutraukimo, jo žiniomis, daugiau niekas veiklos nevykdė. Jam dirbant kartais lombardo klientai, ieškodami K. S., klausdavo „kur B.“. Jis pats lombarde dirbo apie metus, o K. S. – apie tris arba keturis mėnesius.

7913.2

80Ikiteisminio tyrimo metu A. C. parodė, kad jis buvo UAB „G.” direktorius. Minėta įmonė jokios veiklos nevykdo apie metus laiko. Įmonės veikla buvo lombardo paslaugos. Įmonė veiklą vykdė patalpose, esančiose ( - ), patalpos buvo nuomojamos iš UAB „M.“. K. S. UAB „G.” buvo įdarbintas vadybininku 2017 m. kovo mėn. ir dirbo apie pusę metų. Sodros duomenimis, K. S. UAB „G.” dirbo nuo 2017 m. kovo 14 d. iki 2017 m. balandžio 1 d., nes UAB „G.“ laiku nesumokėjo mokesčių ir K. S. buvo atleistas, o po to vėl turėjo būti įdarbintas, tačiau kodėl Sodros duomenyse tai neužfiksuota, jis nežino. UAB „G.“ minėtose patalpose veiklą vykdė iki 2018 m., po to veiklos nevykdė, tačiau šios patalpos vis dar buvo nuomojamos iki 2018 m. kovo – balandžio mėnesio. Tuo metu K. S. šiose patalpose jokios veiklos nevykdė. Įkeistų daiktų bilietus po 2017 m. rugsėjo mėn. K. S. surašė neteisėtai. Galbūt K. S. išeidamas iš darbo šių bilietų negrąžino ir toliau jais naudojosi UAB „G.“ vardu (T. 6, b. l. 46).

8114.1

82Teisiamojo posėdžio metu P. J. parodė, kad jis pažįsta K. S. Jis yra UAB „M.” direktorius. UAB „M.” priklauso patalpos, esančios ( - ). Su K. S. jis susipažino, kai UAB „G.“ iš jo vadovaujamos įmonės nuomojo patalpas, kuriose vykdė lombardo veiklą. Šiame lombarde dirbo ir K. S. UAB „G.“ direktorius buvo A., o K. S. buvo samdomas darbuotojas. Išnuomotoje patalpoje veikė lombardas, buvo tai nurodanti iškaba ir sutartyje buvo numatyta, kad patalpose veiks lombardas. Patalpa buvo pirmajame aukšte, įėjus kairėje pirma patalpa. Jis matė, kad ten dažnai sėdėdavo vyras, vardu G. ar H., o K. S. ateidavo tik kai kada. Įmonė patalpas nuomojo prieš tris metus, o nuomos sutartis baigėsi maždaug po šešių mėnesių, nes UAB „G.“ tiesiog nustojo mokėti, kadangi nesisekė verslas, A. jam iki šiol skolingas. Po nuomos pabaigos minėtoje patalpoje buvo likę daiktų: kol pastaruosius išsinešė, praėjo daug laiko. Po nuomos sutarties nutraukimo K. S. kreipėsi į jį, prašydama leisti nemokamai susidėti daiktus. Jis K. S. leido susidėti daiktus į sandėliuką, kurio patalpa buvo kiek toliau kairėje. K. S. jis matė pernai, pastarasis raktų nuo sandėliuko taip ir negrąžino (matyt, dar turi sandėliuke daiktų). Jo vadovaujamos įmonės santykiai su K. S. – žodinė panauda.

8314.2

84Ikiteisminio tyrimo metu P. J. parodė, kad jis yra UAB „M.“ direktorius. Jo vadovaujamai įmonei priklauso patalpos, esančios ( - ), kurias nuomojo UAB „G.“ ir kuriose vykdė lombardo veiklą. Šiame lombarde taip pat dirbo K. S. 2018 m. sausio mėnesį UAB „G.“ nustojo mokėti už patalpų nuomą. Nustojusi mokėti nuompinigius UAB „G.” dar porą mėnesių tose patalpose vykdė savo veiklą, o jis vis ragino sumokėti už patalpų nuomą. Nesumokėjus už patalpų nuomą UAB „G.“ veiklą pristabdė, tačiau minėtos įmonės daiktų minėtose patalpose dar liko. UAB „G.“ savo veiklą minėtose patalpose nutraukė maždaug 2018 metų kovo – balandžio mėnesį, po ko nuomojamą patalpą užrakino ir dingo. Jam pavyko rasti UAB „G.“ atstovus ir pastarieji 2018 m. rugpjūčio mėn. patalpas atlaisvino. Nuo 2018 m. balandžio mėn. iki rugpjūčio mėn., galbūt gegužės – birželio mėnesį K. S. paprašė jam leisti susidėti savo daiktus šalia UAB „G.“ nuomojamų patalpų esančiame sandėliuke. Kadangi šis sandėliukas buvo nenaudojamas, jis K. S. leido ten susidėti savo daiktus. Kokius daiktus į šį sandėliuką sudėjo K. S., jis nematė. Jis nežino, ar K. S. po UAB „G.“ lombardo užsidarymo vykdė kokią nors veiklą. K. S. minėjo planuojantis užsiimti telefonų remontu. Su K. S. sandėliuko numos sutartis sudaryta nebuvo ir jokių mokesčių pastarasis už sandėliuko nuomą nemokėjo (T. 6, b. l. 48-49).

8515.

862018 m. rugpjūčio 22 d. – 2018 m. rugpjūčio 23 d. kratos patalpose, esančiose ( - ), metu buvo rasta ir paimta: belaidė garso kolonėlė „Jbl“, bevielis kroviklis „Samsung“, „USB power“ adapteris, USB įkroviklis „Magnetic cable“, šešios skustuvų pakuotės „Gillette“, devyni šunų pavadėliai „Flexy“, penki flomasterių rinkiniai, trys peiliukų rinkiniai „Gillette“, du žaidimų diskeliai „PS4“, belaidė bluetooth kolonėlė „Havit“, bluetooth ausinės „Panasonic BTS-10“, bluetooth ausinės „Panasonic RP-NJ300B“, bluetooth žalios spalvos ausinės „Panasonic BTS-10“, ausinės „Jabra“, belaidė kolonėle „Samsung EO-SG900“, ausinės „Streetz“, dvi sagės, treji auskarai, keturios tūbelės tušo blakstienoms, maišelis su įvairiomis monetomis, stalo įrankių rinkinys (trys šaukštai, keturi peiliai, dešimt šakučių), maišelis su naudotais grąžtais ir kitais antgaliais, dvidešimt penkios pakuotės elementų AAA (po keturis elementus pakuotėje) „Duracell“, keturiolika pakuočių elemenų AA (po keturis elementus pakuotėje) „Duracell“, trylika elementų AAA pakuotėje „BluCell“, elementai AA pakuotėse „BluCell“, septyniolika pakuočių elementų AAA (po keturis elementus) „Energizer“, keturios pakuotės elementų AAA (po aštuonis elementus) „Duracell“, keturios pakuotės elementų AAA (po keturis elementus) pakuotėse „Duracell“, trys pakuotės elementų AA (po keturis elementus) „Duracell“, septynios pakuotės elementų AA (po keturis elementus) „Energizer“, keturios pakuotės elementų AAA pakuotės elementų AAA (po du elementus) „Energizer“, trys elementai pakuotėse „Eneloop“, dvi pakuotės elementų AAA (po keturis elementus) „Duracell“, keturi elementai 9V „Duracell“, dešimt elementų CR 2032 „Energizer“, viena pauoktė elementų AA „Energizer Power“, dvi pakuotės elementų AA „Energizer Power“, pakuotė elementų AAA „GP Super“, dvi pakuotės elementų „GP Super“ (po keturis elementus) dvi pakuotės elementų AAA (po keturis elementus) „Eneloop“, pakuotė elementų AA (du elementai) „Energizer Power“, pakuotė elementų AAA (keturi elementai) „Energizer Power“, aštuonios talpos po vieną litrą įvairių gamintojų variklio alyvos, viena keturių litrų talpa „Pemco“ variklio alyvos, penki litrai dažų medienai „Belinka”, penki reguliuojami raktai „Wagner“, rankinis pjūklas „Modeco“, medienos pjūklas „Fiskars SW72“, akumuliatorinio suktuvo baterija, trys talpos silikoninio hermetiko, „WD-4“ flakonas, aerozolinių dažų flakonas, galvučių rinkinys „Proxxon“, antgalių rinkinys iš penkiasdešimt aštuonių dalių „ProsKit“, atsuktuvas su antgaliais „Truper“, atsuktuvas su antgaliais „Bluediamond“, antgalių rinkinys šlifavimui iš septyniasdešimt vienos dalies, du termostatai „Danfoss“, šešiakampių rinkinys, šešios gręžimo karūnos „Bahnco“, genėjimo žirklės „Bypass Prunner“, elektrinis suktukas „Atlant CSD 36A“, pirštinės „Buldoser“, trejos replės kirpimui, penkerios replės, du kniedikliai „Stanley“, diskas „Easy cut“, du diskai pjovimui „Wagner SDH“, keturi diskai medienos pjovimui „Makita“, septyni diskai medienos pjovimui „Wagner SDH“, medsraigčių dėžė „Hilti“, akumuliatorinis lituoklis „Parkside“, aštuonios vielos ritės „Max TW896“, prietaisas „Bosch“, keturi peiliai su dėklais, galvučių rinkinys „Yato YT-1268“, akumuliatorinis įkroviklis „Autotek“, ketverios hidraulinės žnyplės metalinėse geltonos spalvos dėžutėse su priedais, dvi geltonos spalvos hidraulinės pompos „Hydralic pump“, dvejos ilgos hidraulinės žnyplės su rankenomis, hidraulinės žirklės „Hua 22A“, kampinis šlifuoklis su raktu „Makita GA9020S“, perforatorius lagamine „Bosch GBH2-26DFR“, elektrinis diskinis pjūklas „Makita“ 5903R“, aštuoni lagaminai su genėjimo žirklėmis „Pecker“ Nr. ( - ), šešerios genėjimo žirklės „Fiskars“, šešerios glaistymo mentelės, dvi pakuotės „Hilti DX Cartridge“, du raktų rinkiniai iš devynių raktų „Forte Tools“, akordeonas „Weismeister“, akordeonas su dėklu, du žemo dažnio garsiakalbiai dėžėje, žemo dažnio garsiakalbis, žemo dažnio garsiakalbis dėžėje, įrankių dėžė su įvairias įrankiais su baltos spalvos dangčiu, gitara “Yamaha” dėkle, lagaminas kuriame yra: drabužiai su etiketėmis (dvidešimt devyni vienetai), trys poros batų, veido kaukė, kailiniai „Filemagas Furs“, du dviračio ratai “Maxxis”, juodos spalvos dviračio rėmas „Giant“ Nr. ( - ), dviratis (be pavadinimo), kurio rėmas „Soit“17526, juodos spalvos, mobiliojo ryšio telefonas „Sony”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI1 ( - ), IMEI2 ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Apple Iphone”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), planšetinis kompiuteris „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI: ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Huawei”, IMEI: ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Huawei P9“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung J5“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Sony”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Unkomm”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Nokia”, ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Sony”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, apgadintas, be baterijos, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, be baterijos, be galinės dalies, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, be baterijos, be galinės dalies, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, be baterijos, be galinės dalies, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, be baterijos, be galinės dalies, IMEI ( - )5, mobiliojo ryšio telefonas “Samsung”, be baterijos, be galinės dalies, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, be baterijos, be galinės dalies, IMEI ( - ), laikrodis „Grovana“ balto - geltono metalo korpusu ir balto - geltono metalo apyranke, laikrodis „Guess“ balto - geltono metalo korpusu ir balto - geltono metalo apyranke, šešios poros motociklininko pirštinių „Alpinestars“, dronas „Jamara FI-X“, dronas „Peregrine“ Nr. ( - ), televizorius „Samsung” modelis UE22F5000AW, serijos Nr. ( - ), nešiojamas kompiuteris „Asus“ K52F A6N0AS40642726G, nešiojamas kompiuteris „Toshiba“ 6B228954K, nešiojamas kompiuteris „Samsung” ZQZ093AZA00036M, nešiojamas kompiuteris „HP“ 5CD527093D, nešiojamas kompiuteris „HP“ CND5531DVO, planšetinis kompiuteris „Smart View“, IMEI ( - ), planšetinis kompiuteris „Lenovo Yoga“, IMEI ( - ), planšetinis kompiuteris „Apple” DLXJH149F187 dėkle, planšetinis kompiuteris „Apple”, IMEI ( - ) dėkle, planšetinis kompiuteris „Go Goclever“ suskilusiu ekranu, planšetinis kompiuteris „HP“ RMN HSTNH-B17CM suskilusiu ekranu, planšetinis kompiuteris „Huawei”, IMEI ( - ) suskilusiu ekranu, odinis dėklas „Dell“, žvejybinių daviklių rinkinys iš penkių daviklių, „Led Studio“ prožektorius, modelis FS-LED36T, garso imtuvas „Doping“, TV priedėlis „Plius.Lt“, automagnetola „Hitec“ HT00720130120039, automagnetola „Sony”, modelis CDX-G1151U, garso imtuvas „Geneva“, kraujospūdžio matuoklis „Visomat“ Nr. ( - ), filmavimo kamera “Panasonic” Nr. ( - ) su dėklu ir atsargine baterija, virtuvinis kombainas „Philips”, fotoaparatas „Canon” Nr. ( - ) su objektyvu dėkle, hidraulinė žarna, dvi juodos metalinės rankenos, keturios talpos montavimo putų „Penosil“, montavimo putos „Pistol Foam“; elektrinio dviračio baterija „Sonic“, dvi badmintono raketės „Wish“, projektorius „Canon” Nr. ( - ), projektorius „View Sonic“ Nr. ( - ), projektorius „Benq“ Nr. ( - ) dėkle su maitinimu laidu, žaidimo konsolė „Xbox360“ ( - ) ( - ) su maitinimu laidu, žaidimo konsolė „PS4“ Nr. ( - ), automobilio garso stiprintuvas MHA-1200 Nr. ( - ), du automobilio „Audi“ veidrodėlių stiklai, viena pora pirštinių „Granberg“, šampūnas „Head&Shoulders“, septyniolika talpų burnos skalavimo skysčio „Sensodyne“, kvepalai „Rumours“, septyni vienetai automobilinių kvepalų „Areon“ dėžutėje, keturios talpos kvepalų „H&M“ dėžutėje, dveji kvepalai „La Biosthetioque“ dėžutėje, kvepalai „Giorgio Armani“ dėžutėje, kvepalai „Trussardi My Land“ dėžutėje, kvepalai „Miami Seduction“ dėžutėje, kvepalai „Lacoste Essential“ dėžutėje, kvepalai „212 Sexy Men“ dėžutėje, kvepalai „Antonio Banderas“ dėžutėje, kvepalai „Tom Ford Grey Vetiver“ dėžutėje, kvepalai „Paco Rabanne“ dėžutėje, kvepalai „Reveal Calvin Klein“ dėžutėje, kvepalai „Versace“ dėžutėje, kvepalai „Euphoria „Calvin Klein“ dėžutėje, kvepalai „212 NYC“ dėžutėje, kvepalai „Lazell“ dėžutėje, kvepalai „Boss“ dėžutėje, trys kvapios žvakės „Lavish Cotton“, barzdaskutė „Philips”, CD-ROM „Asus“, pirštinės „Roecki“, galvučių rinkinys (veržliarakčio antgaliai), automobilinė apsaugos sistema „Cenmax“ dėžutėje, automagnetola „Car Audio JSD-520“, automagnetolos priekinė dalis „Sony” CDX-G1151U dėkle, multimedijos įrenginys „Kenwood DDX318BT“, serijos Nr. ( - ), automagnetolos priekinė dalis „Kenwood“ dėkle, laikrodis „Acme“, modelis ACT03R, dėžutėje, navigacijos prietaisas „Navigon“ Nr. ( - ) su laikikliu, navigacijos prietaisas „Tomtom“ ( - ) ( - ), žibintuvėlis „B&K EN62471:2008“ dėžutėje, Power Bank (įkrovimo baterija), trys skirtingi video registratoriai su laikikliais, automagnetolos nuotolinio valdymo pultas „Sony”, fotoaparatas „Nikon“ Nr. ( - ), fotoaparatas „Sony” Nr. ( - ) dėkle, fotoaparatas „Sony” Nr. ( - ), trys žymekliai nuo butelių, akumuliatorinis suktuvas „Makita“ Nr. ( - ), kampinis šlifuoklis „Bosch“ 230 mm, akumuliatorinis suktuvas „Bosch GSR 10,8-2-LI“, akumuliatorinis suktuvas „Dewalt DCD 790“ Nr. ( - ), akumuliatorinis suktuvas „Rovus Rocket Fix“ serijos Nr. ( - ), medsraigčių akumuliatorinis suktuvas „Makita DFR550 815R35A2“, akumuliatorinis suktuvas „Einhell 2017/2/PL-16-2077“, akumuliatorinis suktuvas „Makita TD090D“ Nr. ( - ), akumuliatorinis suktuvas „Metabo LT“, akumuliatorinis suktuvas „Dewalt Brushless“ Nr. ( - ), elektrinis vamzdžių suvirinimo aparatas „Candan“, serijos Nr. ( - ), kampinis šlifuoklis „Festool R0150feq“, oranžinės spalvos rankinis suktuvas, įkroviklis akumuliatoriui „Dewalt Dcb105“, elektrinis statybinis fenas „Bosch“ Nr. ( - ), įrankis „Makita TM3000C“ Nr. ( - ), elektrinis šlifuoklis „Hervin Tools“, kampinis šlifuoklis „Bavaria BAG115“, elektrinis gręžtuvas „Kinpow Z1J-DD24-13B“, elektrinis suktuvas „Makita TD0101F“ Nr. ( - ), aštuoniolika kavos „Dallmayr“ pakuočių po 500 g, penkios kavos „Illy“ pakuotės po 250 g, penkios pakuotės graikinių riešutų branduolių po 500 g, šešiasdešimt cigarečių „NZ“ pakelių be Lietuvos Respublikos banderolių, šeši cigarečių Marlboro pakeliai, pakuotė maisto papildo „Creatine“, pakuotė maisto papildo „Marsečiai“ pakuotė, pakuotė maisto papildo „Bcaa 2000“, pakuotė maisto papildo „Super Nova Caps“, pakuotė maisto papildo „Nakvišų aliejus“, pakuotė maisto papildo „Creatine“, pakuotė, pakuotė maisto papildo „Magnex“, šešios pakuotės žuvų taukų „Mollers“, du pakeliai kavos „Lavazza“ po 1000 g, kavos pupelės (pakuotė be užrašų), trys skardinės energetinio gėrimo „Monster Energy“ po 500 ml, mobiliojo ryšio telefonas „Blackview IP-68“, be ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „HTC“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ) mobiliojo ryšio telefonas „Wiko“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Alcatel“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Sony”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Cat“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, be galinio dangtelio, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, be galinio dangtelio, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „1+“, be IMEI, mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, su skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung” su skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung” su skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung” su skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Honor“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Sony”, sudaužyta galine dalimi, be IMEI, mobiliojo ryšio telefonas „Iphone”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone” su skilusiu ekranu, ( - ) ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone” su skilusiu ekranu, be galinio dangtelio, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone”, su skilusiu ekranu, be galinio dangtelio, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone” su skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone” su skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone”, IC: ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone”, su skilusiu ekranu, skilusia galine dalimi, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone” su skilusiu ekranu, skilusia galine dalimi, ( - ) ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone”, su skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone”, su skilusiu ekranu, skilusia galine dalimi, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone”, su skilusiu korpusu, IMEI ( - ), dvidešimt trys įvairių mobiliojo ryšio telefonų dalys (išardyti telefonai), veido kaukė „Knox“, suplėšyta balto metalo apyrankė, septyniasdešimt aštuoni įvairūs ženkliukai ir medaliai, penki medaliai dėžutėse, gertuvė, dalis monitoriaus Nr. ( - ), dalis monitoriaus Nr. ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsusng“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsusng“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Alcatel“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „LG“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Motorola“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „LG“ be baterijos, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung” be baterijos, skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung” be baterijos, skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Phicomm“ be baterijos, apgadintas, be ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung”, skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone” skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „LG“ skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung” be baterijos, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Huawei“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Sony” be baterijos, be galinio dangtelio, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, skilusiu ekranu, be IMEI, mobiliojo ryšio telefonas „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „LG“ skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, skilusiu ekranu, be IMEI, mobiliojo ryšio telefonas „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Iphone” skilusia galine dalimi, be IMEI, mobiliojo ryšio telefonas „Iphone” skilusia galine dalimi, be IMEI, mobiliojo ryšio telefonas „Iphone” skilusiu ekranu, IMEI ( - ), trisdešimt trys įkeisto daikto bilietai, 0,5 litro talpos butelis viskio dėžutėje „Glenmorangie“, 0,7 litro talpos butelis viskio dėžutėje „Courvoisier“, talpa, 0,7 litro talpos butelis viskio dėžutėje „Hennessy“, du 0,7 litro talpos buteliai viskio dėžutėse „Chivas Regal“, 0,7 litro talpos butelis brendžio „Torres“, 0,7 litro talpos butelis viskio „Black Label“ su apsauginiu čipu, 0,7 litro talpos butelis viskio „Ballantines“, 0,5 litro talpos butelis viskio įpakavime „Portti“ su pažeista banderole ir apsaugine juosta, trys 0,75 litro talpos buteliai vyno „De Terrefort Bibonne“, du 0,75 litro talpos buteliai putojančio vyno „Moet“, 0,7 litro talpos butelis degtinės „Russkij Standart“, 0,5 litro talpos butelis degtinės „Beluga“, 1 litro talpos butelis viskio „Gles Des Ducs“, 0,2 litro talpos butelis spiritinio gėrimo „Žolynų“, dvi 0,25 litro talpos skardinės energetinio gėrimo „Red Bull“, 0,355 litro talpos skardinė energetinio gėrimo „Red Bull“, du 1 litro talpos buteliai degtinės „Grey Goose“, trys 1 litro talpos buteliai viskio „Queen Margot“, 1 litro talpos butelis degtinės „Absolut“, 1 litro talpos butelis degtinės „Russkij Standart“, 0,7 litro talpos butelis alkoholinio gėrimo dėžutėje be dangčio „Zacapa“, butelis brendžio dėžutėje „Napoleon“, trys 0,7 litro talpos buteliai viskio „Jack Daniels“, 0,5 litro talpos butelis viskio „Jack Daniels“ (transportavimo metu sudaužytas (T. 2, b. l. 127), 1 litro talpos butelis viskio „Jameson“ (transportavimo metu sudaužytas (T. 2., b. l. 127), 0,7 litro talpos butelis viskio „Jim Beam“, (transportavimo metu sudaužytas (T. 2, b. l. 127), 0,7 litro talpos butelis viskio „Monkey Shoulder“ (transportavimo metu sudaužytas (T. 1, b. l. 29-60, T. 2, b. l. 127). 16.

87Įkeisto daikto bilietuose, rastuose ir paimtuose 2018 m. rugpjūčio 22 d. – 2018 m. rugpjūčio 23 d. kratos patalpose, esančiose ( - ), metu nurodyta:

8816.1

89Įkeisto daikto bilietas: įmonė UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. lapkričio 13 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: A. B., įkeičiamo daikto pavadinimas: „Samsung A3“, 2 vnt. 200 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. lapkričio 13 d. iki 2017 m. lapkričio 20 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: A. B. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 200 Eur, - palūkanos % - viso 220 Eur Duomenys apie įkaito atsiėmimą: nėra.

9016.2

91Įkeisto daikto bilietas (originalas ir kopija): įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. lapkričio 13 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: A. B., įkeičiamo daikto pavadinimas: žiedas 4,5 g. /tikėtina auskaras, blogai įskaitoma/ 3,96 140 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. lapkričio 13 d. iki 2017 m. gruodžio 13 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: A. B. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 140 Eur, - palūkanos % - viso 150 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: nėra.

9216.3

93Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. lapkričio 30 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: A. B., įkeičiamo daikto pavadinimas: žiedas 5,17 g. 583? 88 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. lapkričio 30 d. iki 2017 m. gruodžio 30 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: A. B. /parašas/ Paskolos grąžinimas: - suma 88 Eur, - palūkanos %; - viso 95 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: nėra.

9416.4

95Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. gruodžio 13 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: A. B., įkeičiamo daikto pavadinimas: „Tissot Rotary“ 100 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. gruodžio 13 d. iki 2017 m. gruodžio 20 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: A. B. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 100 Eur, - palūkanos %; - viso 110 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: nėra.

9616.5

97Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. gegužės 20 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: M. D., a. k. ( - ) įkeičiamo daikto pavadinimas: „Acer“ 80 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. gegužės 20 d. iki 2017 m. birželio 8 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: D. M. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 80 Eur, - palūkanos %, - viso 106 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: nėra.

9816.6

99Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. balandžio 5 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: Z. B., a. k. ( - ), tel. ( - ), įkeičiamo daikto pavadinimas: žiedas 9,40, su brang. 600 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. balandžio 5 d iki 2017 m. gegužės 4 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: Z. B. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 600 Eur, - palūkanos %, - viso 640 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: pinigus 640 Eur sumokėjau, įkaitą atsiėmiau /parašas/.

10016.7

101Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017-04-20, įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: R. S., a. k. ( - ) tel. ( - ), įkeičiamo daikto pavadinimas: „Stihl M549“ 30 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. balandžio 20 d. iki 2017 m. balandžio 27 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: R. S. /parašas/. Laikotarpis: nuo 2017 m. balandžio 20 d. iki 2017 m. gegužės 4 d. Paskolos grąžinimas: - suma 30 Eur, - palūkanos 5, - viso 35 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: duomenų nėra.

10216.8

103Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono ( - ) ( - ), data: 2017 m. balandžio 23 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: I. V., a. k. ( - ) įkeičiamo daikto pavadinimas: „J5“ 30 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. balandžio 23 d. iki 2017 m. balandžio 29 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: V. I. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 30 Eur, - palūkanos % ,- viso 34 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: duomenų nėra.

10416.9

105Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017-03-01, įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: S. S. , a. k. ( - ) tel. ( - ), įkeičiamo daikto pavadinimas: „Burna“ RTC 2000V, „Nokia” LT Pai. 20+10=35 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. kovo 1 d. iki 2017 m. kovo 8 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: S. S. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 20 Eur, - palūkanos 3, - viso 23 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: įkaitą atsiėmiau /parašas/.

10616.10

107Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. gegužės 17 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: R. P., a. k. ( - ) įkeičiamo daikto pavadinimas: „Samsung” 7500 20 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. gegužės 17 d. iki 2017 m. gegužės 24 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: R. P. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 20 Eur, - palūkanos %, - viso 23 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: duomenų nėra.

10816.11

109Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono ( - ), data: 2017 m. balandžio 18 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: D. P., a. k. ( - ) tel. ( - ), įkeičiamo daikto pavadinimas: „Iphone” 6, (196025) 100 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. balandžio 18 d iki 2017 m. balandžio 25 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: D. P. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 100 Eur, - palūkanos %, - viso 110 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: pinigus 110 Eur sumokėjau, įkaitą atsiėmiau /parašas/.

11016.12

111Įkeisto daikto bilietas (originalas ir kopija): įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. lapkričio 18 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: A. K., a. k. ( - ) įkeičiamo daikto pavadinimas: /tikėtina auskaras, blogai įskaitomas įrašas/ 6,3 112 Eur. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: A. K. /parašas/. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: pinigus 112 Eur sumokėjau.

11216.13

113Įkeisto daikto bilietas (originalas ir kopija): įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. lapkričio 25 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: A. B., a. k. ( - ) įkeičiamo daikto pavadinimas: žiedas 5,18, ausk. 3,96 g. 150 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. lapkričio 25 d. iki 2017 m. gruodžio 25 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: A. B. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 150 Eur, - palūkanos %, - viso 162 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: pinigus 155 Eur sumokėjau, įkaitą atsiėmiau /parašas/.

11416.14

115Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. lapkričio 23 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: A. B., a. k. ( - ) įkeičiamo daikto pavadinimas: „Tosil, Delma“, A3 (2017) telefone 250 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. lapkričio 23 d. iki 2017 m. lapkričio 30 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: A. B. /parašas/. Laikotarpis: nuo 2017 m. lapkričio 27 d. iki 2017 m. gruodžio 4 d. Paskolos grąžinimas: - suma 250 Eur, - palūkanos %, - viso 270 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: duomenų nėra.

11616.15

117Įkeisto daikto bilietas (originalas ir kopija): įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. spalio 27 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: A. B., įkeičiamo daikto pavadinimas: „Tissot Rotary“ 100 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. spalio 27 d. iki 2017 m. lapkričio 4 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: A. B. /parašas/. Laikotarpis: nuo 2017 m. lapkričio 4 d. iki 2017 m. lapkričio 11 d. Paskolos grąžinimas: - suma 100 Eur, - palūkanos %, - viso 110 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: duomenų nėra.

11816.16

119Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono ( - ) ( - ), data: 2017 m. rugsėjo 29 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: A. B., a. k. ( - ) tel. ( - ), įkeičiamo daikto pavadinimas: žiedas 9,3, auskarai 4 g. žed. 5,2 g. 300 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. rugsėjo 29 d. iki 2017 m. spalio 28 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: A. B. /parašas/. Laikotarpis: nuo 2017 m. spalio 28 d. iki 2017 m. lapkričio 28 d. Paskolos grąžinimas: - suma 300 Eur, - palūkanos %, - viso 325 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: duomenų nėra.

12016.17

121Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. rugsėjo 18 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: A. B., a. k. ( - ) tel. ( - ), įkeičiamo daikto pavadinimas: aukso gaminiai 18 g 320 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. rugsėjo 18 d. iki 2017 m. spalio 18 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: A. B. Paskolos grąžinimas: - suma 320 Eur, - palūkanos 10%, - viso 352 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: duomenų nėra.

12216.18

123Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), telefono numeris surašytas ranka: ( - ), nurodyta data: 2017 m. spalio 2 d. (blogai įskaitoma), įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: D. Š., a. k. ( - ) tel. ( - ). Įkeičiamo daikto pavadinimas: laikrodis GENEV (blogai įskaitoma) 600 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. spalio 2 d. iki 2017 m. spalio 16 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: D. Š. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 600 Eur, - palūkanos %, - viso 620 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: pinigus 620 Eur sumokėjau, įkaitą atsiėmiau /parašas/.

12416.19

125Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono ( - ) ( - ), data: 2017 m. gruodžio 6 d. (blogai įskaitoma), įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: M. M. a. k. ( - ) tel. ( - ), įkeičiamo daikto pavadinimas: „Asus X555L“ 200 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. gruodžio 6 d. iki 2017 m. gruodžio 12 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: M. M. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 200 Eur, - palūkanos %, - viso 220 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: pinigus 220 Eur sumokėjau, įkaitą atsiėmiau /parašas/.

12616.20

127Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), telefono numeris surašytas ranka: ( - ), data: 2017 m. lapkričio 9 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: R. Z. a. k. ( - ) įkeičiamo daikto pavadinimas: „Samsung S7“ /neįskaitomas žodis/ 30 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. lapkričio 9 d. iki 2017 m. lapkričio 16 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: R. Z. /parašas/ Paskolos grąžinimas: - suma 30 Eur, - palūkanos %, - viso 35 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: duomenų nėra.

12816.21

129Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. lapkričio 11 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: M. M., a. k. ( - ), tel. ( - ), įkeičiamo daikto pavadinimas: „Iphone“ 50 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. lapkričio 11 d. iki 2017 m. lapkričio 18 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: M. M. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 50 Eur, - palūkanos %, - viso 55 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: duomenų nėra.

13016.22

131Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono ( - ) ( - ), data: 2017 m. rugsėjo 17 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: D. B., a. k. ( - ) įkeičiamo daikto pavadinimas: slėgio matuoklis 17 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. rugsėjo 17 d. iki 2017 m. rugsėjo 24 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: D. B. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 17 Eur, - palūkanos %, - viso 20 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: duomenų nėra.

13216.23

133Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. rugpjūčio 28 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: M. M., a. k. ( - ) tel. ( - ), įkeičiamo daikto pavadinimas: grand. 72,85 g. 800 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. rugpjūčio 28 d. iki 2017 m. rugsėjo 17 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: M. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 800 (1100) Eur, - palūkanos %, - viso 860 (1200) Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: duomenų nėra.

13416.24

135Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono ( - ) ( - ), data: 2017 m. rugsėjo 27 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: M. M., a. k. ( - ) tel. ( - ), įkeičiamo daikto pavadinimas: „Huawei P9“ 120 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. rugsėjo 27 d. iki 2017 m. spalio 5 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: M. M. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 120 Eur, - palūkanos %, - viso 140 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: duomenų nėra.

13616.25

137Įkeisto daikto bilietas (originalas ir kopija): įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. lapkričio 7 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: A. J., a. k. ( - ) tel. ( - ), įkeičiamo daikto pavadinimas: žiedas 2,7 g. / neįskaitomas žodis/ 40 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. lapkričio 7 d. iki 2017 m. lapkričio 14 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: A. J. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 40 Eur, - palūkanos %, - viso 44 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: pinigus 44 Eur sumokėjau, įkaitą atsiėmiau /parašas/.

13816.26

139Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. rugpjūčio 18 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: M. K., a. k. ( - ) tel. ( - ), įkeičiamo daikto pavadinimas: 8,8 žiedas 140 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. rugpjūčio 18 d. iki 2017 m. rugsėjo 17 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: M. K. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 140 Eur, - palūkanos %, - viso 150 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: duomenų nėra.

14016.27

141Įkeisto daikto bilietas (originalas ir kopija): įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - )data: 2017 m. lapkričio 23 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: A. B., a. k. ( - ) įkeičiamo daikto pavadinimas: „Huawei” PIO VTR-L-29 150 Eur. Laikotarpis: nuo : 2017 m. lapkričio 23 d. iki 2017 m. gruodžio 7 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: A. B. /parašas/. Paskalos grąžinimas: - suma 150 Eur, - palūkanos %, - viso 180 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimą: pinigus 180 Eur sumokėjau, įkaitą atsiėmiau /parašas/ (T. 2, b. l. 78-87).

14217.

1432018 m. rugpjūčio 22 d. kratos K. S. gyvenamojoje vietoje – bute, esančiame ( - ), metu buvo rasta ir paimta : akumuliatorinis suktukas „Makita“, serijos Nr. ( - ), akumuliatorinio suktuko „Makita“ įkroviklis Nr. ( - ), medžiaginis dėklas su akumuliatoriniu suktuku „Bosch“, serijos Nr. ( - ), ir priedais, mobiliojo ryšio telefonas „HTC“, ( - ) ( - ); mobiliojo ryšio telefonas „Samsung“ SM-G36lF, serijos Nr. ( - ); mobiliojo ryšio telefonas „Samsung“ SM-G928F, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefonas „Apple Iphone 6“; laikrodis „Tissot“ balto metalo korpusu su juodos spalvos galimai odine apyranke, laikrodis „Fossil“ juodo ekrano geltono metalo korpusu su juodos spalvos apyranke, laikrodis „Rotary“ geltono - balto metalo korpuso ir geltono – balto metalo apyranke, laikrodis „Delma“ geltono - balto metalo korpuso ir geltono – balto metalo apyranke, laikrodis „Dkny“ balto metalo korpuso ir geltono – balto metalo apyranke, laikrodis „Heuer“ balto metalo korpuso ir balto metalo apyranke, laikrodis „Geneve“ geltono metalo korpuso ir geltono metalo apyranke, laikrodis „Slava“ geltono - balto metalo korpuso ir geltono metalo apyranke, trys geltono metalo žiedai su raudonos spalvos akutėmis, geltono metalo žiedas su juodos ir baltos spalvos akutėmis, šeši geltono metalo žiedai su baltos spalvos akutėmis, septyni geltono metalo žiedai be akučių, balto - geltono metalo žiedas su juodos spalvos akute, keturi balto metalo žiedai su baltos spalvos akutėmis, du balto metalo žiedai be akučių, du geltono metalo auskarai su aštuoniomis baltos spalvos akutėmis kiekviename, du geltono metalo auskarai be akučių, geltono metalo auskaras su keturiomis baltos spalvos akutėmis, geltono metalo sulaužytas be akutės auskaras, balto metalo auskaras su baltos spalvos akute, du geltono metalo vandenio zodiako ženklo formos pakabukai, geltono metalo pakabukas pasagos formos, geltono metalo pakabukas šešiakampio formos, balto metalo pakabukas su baltos spalvos akute, du geltono metalo detalės nuo laikrodžio, dvi geltono metalo sąsagos su kintančios spalvos akutėmis, dvi geltono - balto metalo sąsagos su baltos spalvos akutėmis, geltono metalo grandinėlė su geltono metalo pakabuku (pakabukas su aštuoniomis baltos spalvos akutėmis), geltono metalo grandinėlė su geltono metalo pakabuku (pakabuko viduje akmuo panašius į gintarą), trys balto metalo grandinėlės be pakabukų, balto metalo grandinėlė su balto metalo pakabuku (pakabukas su trimis baltos spalvos akutėmis), balto metalo grandinėlė su balto metalo pakabuku, ant pakabuko Šv. Marijos atvaizdas, geltono metalo apyrankė, geltono – balto metalo apyrankė, penki įkeisto daikto bilietai (T. 2, b. l. 150-157).

14418.

145Įkeisto daikto bilietuose, rastuose ir paimtuose 2018 m. rugpjūčio 22 d. kratos K. S. gyvenamojoje vietoje – bute, esančiame ( - ), metu, nurodyta:

14618.1

147Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), telefono numeris užrašytas ranka: ( - ), data: 2017 m. spalio 27 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: J. I., a. k. ( - ) tel. Nr. ( - ), įkeičiamo daikto pavadinimas: žiedas 7,7 g. 583? 140 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. spalio 27 d. iki 2017 m. lapkričio 27 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas : J. I. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 140 Eur, - palūkanos %, - viso 152 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimo: nėra.

14818.2

149Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ) data: 2017 m. lapkričio 21 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: J. I., a. k. ( - ) įkeičiamo daikto pavadinimas: /galimai auskaras blogai įskaitoma/ 3,5 g. 583? 50 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. lapkričio 21 d. iki 2017 m. gruodžio 21 d.. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: J. I. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 50 Eur, - palūkanos %, - viso 55 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimo: nėra.

15018.3

151Įkeisto daikto bilietas (originalas ir kopija): įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017 m. lapkričio 27 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: J. I., a. k. ( - ) tel. Nr. ( - ), įkeičiamo daikto pavadinimas: apyrankė 8,37g. li 140 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. lapkričio 27 d. iki 2017 m. gruodžio 26 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: J. I. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 140 Eur, - palūkanos %, - viso 154 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimo: nėra.

15218.4

153Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono ( - ), data: 2017 m. gruodžio 21 d., įkaito davėjo vardas, pavardė, asmens kodas, telefono numeris: A. B., a. k. ( - ) Įkeičiamo daikto pavadinimas: žiedas 11,88 g. 583? 180 Eur. Laikotarpis: nuo 2017 m. gruodžio 21 d. iki 2018 m. sausio 21 d. Įkaito davėjo vardas, pavardė, parašas: A. B. /parašas/. Paskolos grąžinimas: - suma 180 Eur, - palūkanos %, - viso 190 Eur. Duomenys apie įkaito atsiėmimo: nėra (T. 2, b. l. 161-164).

15419.

155UAB „D.“ pateikė informaciją dėl skelbimų, patalpintų internetinėje svetainėje „Skelbiu.lt“, kuriuose nurodyti kontaktiniai pardavėjo telefonų numeriai ( - ). Internetinėje svetainėje „Skelbiu.lt“ buvo patalpinta 700 skelbimų, kuriuose nurodyti kontaktiniai pardavėjo telefonų numeriai ( - ). Tai yra skelbimai dėl dirbinių iš aukso ir sidabro, gaminių su brangakmeniais ir be jų, gintaro dirbinių, mobiliojo ryšio telefonų ir jų priedų, kompiuterių, televizorių, fotoaparatų, modemų, laikrodžių, įvairių statybinių įrankių, vandens šildytuvų, įvairių drabužių, kvepalų, muzikinių instrumentų pardavimo. Daugumoje skelbimų nėra nurodyta daikto kaina. Laikotarpiu nuo 2017 m. liepos 19 d. iki 2018 m. rugpjūčio 20 d. buvo patalpinta 220 skelbimų, kuriuose nurodytas pardavėjo kontaktinis telefonas ( - ) ir parduodamų daiktų bendra nurodyta vertė 12 405,6 eurų. Taip pat yra vienas skelbimas dėl 21 000 eurų vertės žemės sklypo pardavimo ( - ), kuriame nurodytas pardavėjo kontaktinis telefono numeris: ( - ). Šio skelbimo patalpinimo data nenurodyta, tik nurodyta, kad buvo pašalintas 2018 m. spalio 2 d. Laikotarpiu nuo 2016 m. gruodžio 1 d. iki 2018 m. lapkričio 26 d. buvo patalpinti 449 skelbimai, kuriuose nurodytas pardavėjo kontaktinis telefonas ( - ) ir parduodamų daiktų bendra nurodyta vertė 26 326,65 eurų. Taip pat yra 30 skelbimų, kuriuose nurodytas pardavėjo kontaktinis telefono numeris: ( - ). Šių skelbimų patalpinimo data nenurodyta, tik nurodyta, kad buvo pašalintas laikotarpiu nuo 2016 m. gruodžio 1 d. iki 2017 m. balandžio 13 d. Pagal šiuos skelbimus bendra parduodamo turto vertė 4 688 eurų (T. 3, b. l. 65-200; T. 4., b. l. 1-200; T. 5., b. l. 1-127).

15620.

157VĮ „Lietuvos prabavimo rūmai“ specialistai, ištyrę pateiktus penkiasdešimt du juvelyrinius gaminius, nustatė, kad gaminių bendra masė 359,01 gramo, bendra vertė 2 402 eurų. Iš jų trisdešimt vienas gaminys, kurio bendra masė 114,75 gramo, pagaminti iš standartinių 375, 585 prabų aukso lydinių, trijuose žieduose, kurių masė 23,38 gramo, įtvirtinta penkiolika brangakmenių, kurių bendra masė l71,57 gramo, pagaminti iš 830 ir 925 prabų sidabro lydinių, šeši vienetai, kurių bendra masė 72,69 gramo, pagaminti iš netauriųjų metalų lydinių (T. 2, b. l. 194-199).

15821.

1592019 m. kovo 7 d. Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos rašte nurodyta, kad laikotarpiu nuo 2017 m. sausio 1 d. iki 2018 m. gruodžio 31 d. K. S. nebuvo įregistravęs individualios veiklos pagal pažymą, nebuvo įsigijęs verslo liudijimų, nebuvo įsteigęs juridinio asmens ir gyventojų pajamų mokesčio nemokėjo (T. 3, b. l. 165).

16022.

1612019 m. birželio 20 d. Sodra duomenimis, K. S. laikotarpiu nuo 2016 m. vasario 26 d. iki 2017 m. kovo 13 d. nebuvo draustas darbdavių, nuo 2017 m. kovo 13 d. iki 2017 m. balandžio 1 d. dirbo UAB „G.“, o laikotarpiu nuo 2017 m. balandžio 2 d. iki 2019 m. sausio 21 d. nebuvo draustas darbdavių (T. 6., b. l. 130).

16223.

163Vertindamas baudžiamojo proceso metu surinktus ir ištirtus duomenis teismas pažymi, kad nei ikiteisminio tyrimo, nei teisminio bylos nagrinėjimo metu K. S. neprisipažino padaręs jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką, teigdamas jokių daiktų nesupirkinėjęs, lombardo paslaugų neteikęs, o kratų jo gyvenamojoje ir naudojamoje daiktų laikymo patalpoje metu rasti ir paimti daiktai yra jo asmeninis arba jo šeimos turtas, sukauptas per ilgus metus. K. S. neneigė 2017 metais dirbęs vadybininku UAB „G.“, kuri patalpose, esančiose ( - ), teikė lombardo paslaugas, tačiau teigė UAB „G.“ dirbęs iki 2017 m. pabaigos, t. y. ilgiau, nei užfiksuota Sodros duomenyse.

164Dėl K. S. įkaltinamos veiklos laikotarpio

16524.

166Teismas pažymi, kad, kaip matyti iš kaltinimo, K. S. veiklos neteisėtumas suskirstytas į du laikotarpius: nuo 2016 m. gruodžio 1 d. iki 2017 m. kovo 13 d. ir nuo 2017 m. balandžio 2 d. iki 2018 m. lapkričio 26 d. – prokuroro nuomone, K. S. veikla nuo 2017 m. kovo 14 d. iki 2017 m. balandžio 1 d., t. y. jam dirbant UAB „G.“, buvo teisėta.

16725.

168K. S. neneigė 2017 metais dirbęs vadybininku UAB „G.“, kuri patalpose, esančiose ( - ), teikė lombardo paslaugas, tačiau teigė UAB „G.“ dirbęs iki 2017 m. pabaigos, t. y. ilgiau, nei užfiksuota Sodros duomenyse, kuriuose nurodyta, kad K. S. UAB „G.“ dirbo tik nuo 2017 m. kovo 14 d. iki 2017 m. balandžio 1 d. Teisiamojo posėdžio metu apklaustas UAB „G.“ direktorius A. C. patvirtino, jog K. S. minėtoje įmonėje iš tiesų kurį laiką dirbo vadybininku, lombarde K. S. dirbo kurį laiką ir po oficialaus atleidimo, nes jis laukė, kol K. S. sumokės mokesčius. Pasak A. C., K. S. jo vadovaujamoje įmonėje dirbo tris arba keturis mėnesius, vėliau lombardas užsidarė, o visus daiktus išsivežė pats A. C., kuris, be kita ko, patikino, kad lombardo patalpose tikrai neliko nei kompiuterių, nei telefonų, juo labiau gėrimų ar maisto produktų, kurių jie ir taip niekada nesupirkinėjo. Teismas neturi pagrindo abejoti K. S. teiginiais apie ilgesnį jo darbo UAB „G.“ stažą, kadangi tai, kad įrašas Sodros duomenų bazėje apie K. S. darbo UAB „G.“ laikotarpį neatitinka tikrovės, o iš tikrųjų K. S. UAB „G.“ dirbo ilgiau, teisiamojo posėdžio metu parodė ir K. S. darbdavys A. C. Vertindamas A. C. parodymus apie neoficialų K. S. darbą UAB „G.“, teismas atsižvelgia ir į tai, kad Vilniaus miesto apylinkės teismo 2018 m. birželio 18 d. nutarimu administracinio nusižengimo byloje Nr. A5.-1674-1011/2018 A. C. pripažintas kaltu padaręs administracinį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 95 straipsnio 1 dalyje, t. y. į savo vadovaujamą UAB „L.“ nelegaliai įdarbinęs du žmones ir, nors minėtu nutarimu A. C. nubaustas už nelegalų įdarbinimą kitoje jo vadovaujamoje įmonėje, tačiau ši aplinkybė, ją vertinant kartu su teisiamojo posėdžio metu A. C. išdėstytomis aplinkybėmis, neleidžia teismui atmesti K. S. teiginio, kad jo darbo santykiai su UAB „G.“, nors ir tinkamai neįforminti, tęsėsi iki 2017 m. pabaigos. Teismas pažymi, kad už tinkamą pranešimą Sodrai apie darbo santykių pradžią ir pabaigą atsakingas ne K. S., bet A. C., baudžiamojo proceso metu nebuvo surinkta jokių duomenų, įrodančių, kad K. S. žinojo, jog jo darbo santykiai su UAB „G.“ baigėsi po dviejų savaičių, taigi teismas laiko nepaneigta K. S. nurodytą aplinkybę, kad UAB „G.“ jis dirbo iki 2017 m. pabaigos, taigi teismas konstatuoja, kad K. S. veikla nuo 2017 m. kovo 14 d. iki 2017 m. gruodžio 31 d. buvo teisėta ir, spręsdamas dėl K. S. veiklos neteisėtumo, vertins tik laikotarpį nuo 2016 m. gruodžio 1 d. iki 2017 m. kovo 13 d. ir nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2018 m. lapkričio 26 d.

169Dėl K. S. veiklos

17026.

171Tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek apklaustas teisme patalpų, esančių ( - ), nuomotojas P. J. parodė kurį laiką nuomavęs UAB „G.“ patalpas oficialiai lombardo veiklai. UAB „G.“ lombardo patalpa buvo pirmame pastato aukšte, kairėje pusėje nuo įėjimo esanti pirma patalpa. UAB „G.“ nustojus mokėti nuomą bei vykdyti veiklą 2018 metų pavasarį jis, paprašytas K. S., pastarajam suteikė šalia buvusių lombardo patalpų esančią patalpą daiktams susidėti. Pats K. S. teigė į minėtą patalpą susivežęs daiktus, nes tuo metu pykosi su sutuoktine ir toje patalpoje jam tekdavo netgi gyventi, tačiau jis kategoriškai neigė šiose ar kokiose nors kitose patalpose neteisėtai užsiiminėjęs lombardo veikla. Visgi tokie K. S. teiginiai prieštarauja J. Ž., S. S., T. M. ir A. Ž. parodymams.

17227.

173J. Ž. parodė 2018 m. pavasarį susipažinęs su K. S., kuriam, nuėjęs į lombardą, buvusį ( - ), įkeitė įvairius daiktus. J. Ž. teigimu, K. S. jokių daiktų įkeitimo dokumentų jam neduodavo. Pasak J. Ž., K. S. iš pradžių dirbo patalpoje, kurios durys buvo pirmos kairėje, vėliau persikėlė į patalpą, kurios durys buvo antros kairėje pusėje, kur jis K. S. įkeitė kompiuterį, be to, K. S. jam ten remontavo „Iphone“ telefoną. Taigi J. Ž. aiškiai nurodė, kad K. S., iš pradžių dirbęs vienoje patalpoje kaip UAB „G.“ lombardo darbuotojas, vėliau persikelė į kitą – šalia esančią patalpą, kurioje toliau vykdė veiklą, analogišką vykdytai anksčiau.

17428.

175Ikiteisminio tyrimo metu S. S. parodė, kad K. S., kurio pravardė „B.“, turėjo lombardą Vilniaus stoties rajone, Geležinkelio gatvėje. Lombardo patalpos buvo be iškabų. Jis ne kartą K. S. nešęs įvairius paties pavogtus alkoholinius gėrimus, o K. S. jokių dokumentų apie priimtas prekes jam neišduodavęs. Visgi teisiamojo posėdžio metu S. S. neigė ikiteisminio tyrimo metu davęs kokius nors parodymus.

17629.

177Ikiteisminio tyrimo metu T. M. parodė apie dvidešimt metų pažįstantis K. S., kuris patalpose, esančiose ( - ), turėjo lombardą, kuris buvo be jokių iškabų, o daiktus įkeisti ateidavo tik tie, kurie K. S. pažinojo. Apklaustas teisme T. M. išsigynė ikiteisminio tyrimo metu duotų parodymų, visgi patvirtino pas K. S. kadaise buvęs lombarde, esančiame pastate priešais parduotuvę „Iki“, pirmame pastato aukšte, kairėje pusėje, kurio patalpos durys buvo antros, ir kur K. S. buvo už prekystalio.

17830.

179Ikiteisminio tyrimo metu A. Ž. parodė Geležinkelio gatvėje buvusiame lombarde, kuriame dirbo K. S., įkeitinėjęs įvairius daiktus, kai jam reikdavo pinigų. Pasak jo, 2018 m. pradžioje lombardas, kuriame dirbo K. S., užsidarė ir K. S. pradėjo supirkinėti daiktus kitoje patalpoje, esančioje tame pačiame pastate. Tose patalpose nebuvo jokios iškabos, todėl pas K. S. ateidavo tie, kurie šį pažinojo. 2017 m. pabaigoje ar 2018 m. pradžioje senose lombardo patalpose jis K. S. įkeitė savo telefoną, kurį vėliau jis išsipirko atgal. Teisiamojo posėdžio metu A. Ž. nurodė naujose patalpose nei karto nesilankęs, o daiktus atnešęs priduoti tik tada, kai K. S. dirbo pas A. C.

18031.

181Nors S. S., T. M. ir A. Ž. apklausti teisme savo ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus pakeitė, tačiau teismas pažymi, kad tiek S. S., tiek T. M., tiek A. Ž. buvo sulaikyti prie patalpų, esančių ( - ), su (S. S. ir T. M. atvejais) vogtais daiktais, kuriuos jie nurodė atnešę įkeisti K. S., taigi galima pagrįstai teigti, kad tiek S. S., tiek T. M., tiek A. Ž. teisingus parodymus davė ikiteisminio tyrimo metu.

18232.

183Kratos metu K. S. naudojamose patalpose, esančiose ( - ), bei gyvenamojoje vietoje – bute, esančiame ( - ), buvo rasta ir paimta didelis kiekis buitinės ir kompiuterinės technikos, įrankių, prabangių laikrodžių, juvelyrinių dirbinių. Nors K. S. tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek apklaustas teisme teigė, kad visus juvelyrinius dirbinius jam palikusi buvusios sugyventinės mirusi močiutė A. K., tačiau tokią K. S. versiją kategoriškai paneigė J. K., kuri parodė, kad jos močiutei A. K. priklausę juvelyriniai dirbiniai yra pas ją, o jokių papuošalų K. S. močiutė nepalikinėjo, ir, priešingai nei tikino K. S., jo santykiai su A. K. buvo nekokie, dėl ko neįtikėtina, jog jos močiutė būtų K. S. patikėjusi savo juvelyrinius dirbinius. J. K. ikiteisminio tyrimo metu jai parodytoje fotolentelėje nei juvelyrinių dirbinių, nei laikrodžių, priklausančių jai, jos giminaičiams, tame tarpe ir jos močiutei A. K., neatpažino.

18433.

185Nors K. S. patikino, jog prabangius laikrodžius jis pirkdavo sau, nes šie jam patiko, o tokios gausybės įvairių įrankių jam reikėjo buityje, tačiau teismas nemano esant pagrindą tikėto tokiais jo teiginiais. Paminėtina, jog K. S. pats nurodė iš turimų pajamų vos pragyvenęs, o po skyrybų netgi neturėjęs kur gyventi, be to, Sodra duomenimis, K. S. ilgą laiką oficialiai niekur nedirbo, todėl jo elgesys perkant ir sandėliuojant prabangius juvelyrinius dirbinius, laikrodžius ir didelį kiekį vienodų įrankių, buitinės technikos ir telefonų būtų visiškai nelogiškas.

18634.

187Didelį kratų metu rastų ir paimtų įvairių daiktų kiekį įvertinęs aplinkybės, kad K. S. naudoti telefono numeriai buvo nurodomi skelbimuose, patalpintuose internetinėje svetainėje „Skelbiu.lt“, dėl dirbinių iš aukso ir sidabro, gaminių su brangakmeniais ir be jų, gintaro dirbinių, mobiliojo ryšio telefonų ir jų priedų, kompiuterių, televizorių, fotoaparatų, modemų, laikrodžių, įvairių statybinių įrankių, vandens šildytuvų, įvairių drabužių, kvepalų, muzikinių instrumentų pardavimo, kontekste, teismas turi pagrindo teigti, kad K. S. pas jį kratų metu rastus ir paimtus daiktus įsigijo ir laikė ketindamas šiuos daiktus parduoti. Šią aplinkybę patvirtina tai, kad per dvejus metus – nuo 2016 m. gruodžio 1 d. iki 2018 m. lapkričio 26 d. buvo patalpinta apie 1 500 skelbimų, kuriuose kaip pardavėjo kontaktiniai telefonai nurodyti telefonų, naudojamų K. S., numeriai, o parduodamų daiktų bendra nurodyta vertė siekia 40 000 eurų. Tokie skelbimų kiekiai nebūdingi įprastai fizinio asmens veiklai neva pardavinėjant per ilgą laiką sukauptus daiktus, kaip teigė K. S., o, priešingai, pagrindžia didelį veiklos intensyvumą bei versliškumą.

18835.

189Apibendrindamas išdėstytus argumentus teismas pažymi, kad baudžiamojo proceso metu surinkti ir teisiamajame posėdyje ištirti duomenys – P. J., D. M., J. K., A. C., J. Ž. teisiamojo posėdžio metu duoti parodymai, kuriuos patvirtina A. Ž., T. M. ir S. S. ikiteisminio tyrimo metu duoti ir teisiamojo posėdžio metu paskelbti parodymai, kratos protokoluose, skelbimuose nurodyti duomenys, kurie yra gauti teisėtais būdais BPK nustatyta tvarka, taigi laikytini įrodymais, yra neprieštaringi, papildo vieni kitus. Šių įrodymų pakanka išvadai, kad K. S. neįsteigęs juridinio asmens arba neįregistravęs individualios veiklos laikotarpiais nuo 2016 m. gruodžio 1 d. iki 2017 m. kovo 13 d. ir nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2018 m. lapkričio 26 d. patalpose, esančiose ( - ), bei savo gyvenamojoje vietoje, esančioje ( - ), sistemingai ir versliškai vykdė neteisėtą ūkinę, komercinę veiklą, t. y. prekiavo įvairiomis prekėmis – supirkinėjo ir pardavinėjo aukso, sidabro gaminius su brangakmeniais ir be brangakmenių, gintaro dirbinius, mobiliojo ryšio telefonus ir jų priedus, kompiuterius, televizorius, fotoaparatus, modemus, laikrodžius, įvairius statybinius įrankius, vandens šildytuvus, įvairius drabužius, kvepalus, muzikinius instrumentus, kitus daiktus bei teikė lombardo paslaugas.

190III.

191Veikos kvalifikavimo motyvai

19236.

193Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – ir CK) 4.227 straipsnyje apibrėžta įkeitimo lombarde sąvoka: lombarduose gali būti įkeičiami asmeninio naudojimo daiktai, kad būtų užtikrintas trumpalaikių kreditų, kuriuos lombardai suteikia fiziniams asmenims, grąžinimas. Perdavus lombardui įkeičiamus daiktus, įkaito davėjui išduodamas įkeitimo bilietas. CK 4.228 straipsnio 3 ir 4 dalyse įtvirtinta, kad jeigu per nustatytą terminą lombardui negrąžinama daikto įkeitimu užtikrinta kredito suma, lombardas turi teisę pasibaigus vieno mėnesio terminui parduoti įkeistą daiktą CK 4.219 straipsnio 2 ir 5 dalyse, 4.222 ir 4.225 straipsniuose nustatyta tvarka. Pardavus įkeistą daiktą, lombardo reikalavimo teisė įkaito davėjui (skolininkui) pasibaigia net ir tuo atveju, jeigu sumos, gautos pardavus daiktą, neužteko visiškai patenkinti lombardo, kaip kreditoriaus, reikalavimus.

19437.

195Minėta, kad K. S. suteikdamas kreditus priimdavo įkeičiamus daiktus, kuriais, įkaito davėjui laiku negrąžinus suteikto kredito, vėliau prekiaudavo, taigi K. S. teikė paslaugas, kurias gali teikti lombardas. Lombardų veikla yra įtraukta į Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinio direktoriaus 2017 m. spalio 31 d. įsakymu Nr. DĮ-226 „Dėl ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus patvirtinimo“ patvirtintą Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (EVRK 1.1. red. klasė 65.22.20, EVRK 2 red. klasė 64.92), taigi šia veikla gali verstis juridinis asmuo arba fizinis asmuo, jeigu jis yra įsigijęs verslo liudijimą arba įregistravęs individualią veiklą. Minėta, kad, remiantis Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Sodra duomenimis, laikotarpiu nuo 2016 m. gruodžio 1 d. iki 2017 m. kovo 13 d. ir nuo 2017 m. balandžio 2 d. iki 2018 m. lapkričio 26 d. K. S. nebuvo įregistravęs individualios veiklos, įsigijęs verslo liudijimų, įsteigęs juridinio asmens ir gyventojų pajamų mokesčio nemokėjo, nebuvo draustas darbdavių.

19638.

197Lietuvos Respublikos tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės priežiūros įstatymo 7 straipsnio 3 punkte nurodyta, kad tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių, pusgaminių, atliekų ir laužo realizavimas (didmeninė ir (arba) mažmeninė prekyba yra su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais susijusi veiklos rūšis. Lietuvos Respublikos finansų ministro 1999 m. birželio 4 d. įsakymu Nr. 146 „Dėl ūkio subjektų, užsiimančių komercine-ūkine veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, veiklos reglamentavimo“ patvirtintų Ūkio subjektų, užsiimančių komercine-ūkine veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, registravimo taisyklių 3 punkte įtvirtinta, kad ūkio subjektas, ketinantis užsiimti su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais susijusia veikla, pateikia Lietuvos prabavimo rūmams prašymą dėl įregistravimo į registrą. Prašyme, be kita ko, nurodoma: ūkio subjekto – juridinio asmens teisinė forma ir pavadinimas, įmonės kodas, fizinio asmens – vardas, pavardė ir asmens kodas arba gimimo data; veiklos rūšis (rūšys), kuria (kuriomis) ketinama užsiimti: (3.2.4. mažmenine prekyba juvelyriniais tauriųjų metalų ir brangakmenių gaminiais; 3.2.5. mažmenine prekyba sidabro juvelyriniais dirbiniais; 3.2.6. tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių ir laužo supirkimu, pardavimu; 3.2.7. atliekų ir laužo, turinčių tauriųjų metalų ir brangakmenių, supirkimu, pardavimu; 3.2.8. lombardų veikla), buveinė ir veiklos vietos adresas (adresai), įskaitant elektroninės parduotuvės adresą, galiojančio verslo liudijimo ar nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo pažymos, ar nenuolatinio Lietuvos gyventojo nuolatinės bazės įregistravimo Lietuvoje pažymos išdavimo data ir numeris, arba kad prašyme nurodyta (nurodytomis) veiklos rūšimi (rūšimis) ketinama užsiimti pagal autorines sutartis. Lietuvos prabavimo rūmai, gavę ir išnagrinėję ūkio subjekto prašymą dėl įregistravimo į registrą ir ūkio subjektui sumokėjus į Lietuvos prabavimo rūmų nurodytą sąskaitą Tauriųjų metalų ir jų gaminių prabavimo, įspaudavimo bei kokybės pažymėjimų išdavimo ir kitų paslaugų tarifuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. rugsėjo 3 d. nutarimu Nr. 1077, nustatyto dydžio įmoką už ūkio subjekto įregistravimą į registrą ir atsakomybės ženklo įregistravimą (jeigu jį privaloma turėti ir jis nėra registruotas Lietuvos prabavimo rūmuose), priima sprendimą dėl ūkio subjekto registravimo arba neregistravimo į registrą. Lietuvos Respublikos finansų ministro 1999 m. birželio 4 d. įsakymu Nr. 146 „Dėl ūkio subjektų, užsiimančių komercine-ūkine veikla, susijusia su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais, veiklos reglamentavimo“ patvirtintų Tauriųjų metalų ir brangakmenių, jų gaminių realizavimo, supirkimo, perdirbimo, naudojimo, sandėliavimo, apskaitos, saugojimo ir transportavimo taisyklių 13 punkte nurodyta, kad supirkti tauriuosius metalus ir brangakmenius, jų gaminius, laužą ir atliekas iš juridinių ir fizinių asmenų ūkio subjektai gali tik būdami įregistruoti į ūkio subjektų, užsiimančių su tauriaisiais metalais ir brangakmeniais susijusia veikla, registrą. Minėta, kad, remiantis Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Sodra duomenimis, laikotarpiu nuo 2016 m. gruodžio 1 d. iki 2017 m. kovo 13 d. ir nuo 2017 m. balandžio 2 d. iki 2018 m. lapkričio 26 d. K. S. nebuvo įregistravęs individualios veiklos, įsigijęs verslo liudijimų, įsteigęs juridinio asmens ir gyventojų pajamų mokesčio nemokėjo, nebuvo draustas darbdavių.

19839.

199BK 202 straipsnio 1 dalyje nustatyta baudžiamoji atsakomybė tam, kas versliškai ar stambiu mastu ėmėsi ūkinės, komercinės, finansinės ar profesinės veiklos neturėdamas licencijos (leidimo) veiklai, kuriai ji (jis) reikalinga, ar kitokiu neteisėtu būdu. Pagal BK 202 straipsnį ūkinės, komercinės, finansinės ar profesinės veiklos neteisėtumas pirmiausia siejamas su vertimusi licencijuojama veikla neturint galiojančios licencijos (leidimo) tokiai veiklai. Kitokie neteisėtos ūkinės, komercinės, finansinės ar profesinės veiklos būdai įstatymo dispozicijoje neatskleisti, tačiau kasacinės instancijos teismas, aiškindamas BK 202 straipsnyje nustatyto nusikaltimo sudėties požymius, yra nurodęs, kad šiuo atveju neteisėtumas sietinas ne su atskirais pažeidimais, pasitaikančiais ekonominės veiklos vykdymo metu, bet su nelegaliu šios veiklos pobūdžiu. Kitokiais neteisėtais veiklos būdais gali būti pripažįstami tokie atvejai, kai: neįregistravus juridinio asmens, verčiamasi veikla, kurią turi teisę vykdyti tik juridiniai asmenys; imamasi individualios veiklos jos neįregistravus ir neįgijus verslo liudijimo (faktiškai nuslėpus ją ir iš jos gaunamas pajamas nuo mokesčio administratoriaus); akivaizdžiai peržengiamos licencijoje (leidime) apibrėžtos veiklos ribos; licencija (leidimas) gauta pateikiant atsakingai institucijai melagingus duomenis ir pan. (kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-388/2009, 2K-147/2010, 2K-490/2010, 2K-199/2011, 2K-48/2011, 2K-174/2012, 2K-7-58/2013, 2K-428/2014, 2K-37-689/2018, 2K-130-976/2018). Baudžiamoji atsakomybė už šį nusikaltimą siejama su tokiais objektyviaisiais požymiais kaip versliškumas arba stambus mastas. Pažymėtina, kad sąvoka „vertimasis veikla“ suprantama kaip visuma tarpusavyje susijusių veiksmų, kuriais paprastai siekiama gauti pajamų; tai tokia veikla, kuriai būdingas pastovumas, sistemingumas, aktyvūs veiksmai. Teismų praktikoje versliškumas kaip BK 202 straipsnio 1 dalyje numatytos nusikalstamos veikos sudėties objektyvusis požymis suprantamas kaip kriterijus, rodantis didesnį šios veikos pavojingumą nei analogiško administracinio nusižengimo (ANK 127 straipsnis), todėl jis negali būti identifikuojamas formaliai ar vadovaujantis vien padarytų pažeidimų skaičiumi ir pan. BK 202 straipsnio 1 dalyje vartojamas terminas „ėmimasis veiklos versliškai“ iš esmės reiškia ne ką kita, kaip veiklos pastovumą, nuolatinį jos pobūdį. Tačiau versliškumo sąvoka apima ne tik veiklos pastovumą ir nuolatinį jos pobūdį, bet ir kitus požymius, skiriančius ją nuo paprasto vertimosi ūkine, profesine ar kitokia veikla sąvokos. Nors įstatyme versliškumo samprata nėra aiškiai apibrėžta, tačiau kasacinės instancijos teismo nutartyse, aiškinant versliškumo požymio turinį, nurodyta, kad jį galėtų rodyti parengiamųjų darbų neteisėtai veiklai organizuoti ir vykdyti atlikimas, šios veiklos valdymas ir kitokie veiksmai, rodantys didesnį veikos pavojingumą (kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-574/2011, 2K-335/2012, 2K-7-58/2013, 2K-515/2014, 2K-303-507/2016 ir kt.). Versliškumas kaip baudžiamosios atsakomybės taikymo kriterijus iš esmės reiškia didesnį neteisėtos ūkinės, profesinės ar kitokios veiklos mastą (ir pavojingumą), kurį galėtų rodyti išvystyta neteisėto verslo infrastruktūra, platūs ryšiai (pvz., su tiekėjais), aktyvi teikiamų paslaugų vartotojų paieška, samdomų darbuotojų buvimas, didelių organizacinių pastangų poreikis verslui vykdyti ir pan. (kasacinės nutartys baudžiamosiose bylose Nr. 2K-574/2011, 2K-335/2012, 2K-7-58/2013, 2K-515/2014, 2K-262-697/2016 ir kt.). Atsižvelgiant į versliškumo sąvokos prasmę, nustatant šį požymį būtina vertinti visumą aplinkybių, reikšmingų darant išvadą dėl veiklos versliškumo, o ne pasirinktinai sureikšminti tik atskiras aplinkybes. Vadinasi, selektyvus ar paviršutiniškas aplinkybių vertinimas, motyvuojant versliškumo požymio buvimą ir kartu pagrindžiant baudžiamosios atsakomybės pagal BK 202 straipsnį taikymą, nėra suderinamas su aplinkybių visumos vertinimo reikalavimu. Pažymėtina ir tai, kad baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą ūkinę, profesinę ar kitokią veiklą pagal aptariamą požymį (kriterijų) visada turi būti pagrįsta teismo vidiniu įsitikinimu dėl tokios neteisėtos veiklos (konkrečiu atveju) didesnio pavojingumo ir administracinės atsakomybės nepakankamumo bei neproporcingumo.

20040.

201Minėta, kad K. S. ūkinę ir komercinę veiklą – supirkinėjo ir pardavinėjo aukso, sidabro gaminius su brangakmeniais ir be brangakmenių, gintaro dirbinius, mobiliojo ryšio telefonus ir jų priedus, kompiuterius, televizorius, fotoaparatus, modemus, laikrodžius, įvairius statybinius įrankius, vandens šildytuvus, įvairius drabužius, kvepalus, muzikinius instrumentus, kitus daiktus bei teikė lombardo paslaugas neįsteigęs juridinio asmens arba neįregistravęs individualios veiklos neįgijęs verslo liudijimo, nors šia veikla gali verstis juridinis asmuo arba fizinis asmuo, jeigu jis yra įsigijęs verslo liudijimą arba įregistravęs individualią veiklą, taigi K. S. ūkinę ir komercinę veiklą vykdė neteisėtai. Vertinant, ar tokia K. S. veikla buvo versliška, pažymėtina, kad, kaip minėta, K. S. per dvejus metus patalpino apie 1 500 skelbimų, jo parduodamų daiktų bendra nurodyta vertė siekia 40 000 eurų, be to, K. S. jokių kitų teisėtų pajamų šaltinių neturėjo, t. y. jo pragyvenimo šaltinis buvo tik veikla, nagrinėjama šio baudžiamojo proceso metu. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad žmonių, įkeičiančių K. S. daiktus, tinklas buvo pakankamai didelis: kaip ikiteisminio tyrimo metu parodė T. M. ir J. Ž., apie tai, kad K. S. superka vogtus daiktus, žinojo visi narkomanai, trys iš kurių su vogtais daiktais buvo sulaikyti prie patalpų, kuriose K. S. vykdė neteisėtą veiklą, taigi galima pagrįstai teigti, kad šio baudžiamojo proceso metu nagrinėjama K. S. veikla buvo versliška.

20241.

203Apibendrinant išdėstytus argumentus konstatuotina, kad K. S. padarė nusikaltimą, numatytą BK 202 straipsnio 1 dalyje.

204IV. Bausmės skyrimo motyvai

20542.

206Spręsdamas dėl K. S. skirtinos bausmės rūšies bei dydžio teismas atsižvelgia į BK 54 straipsnyje įtvirtintus bendruosius bausmės skyrimo pagrindus. K. S. padarė vieną tyčinį nusikaltimą, priskiriamą apysunkių nusikaltimų kategorijai. K. S. atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių teismas nenustatė. Išraše iš Administracinių nusižengimų registro nurodyta, kad K. S. yra baustas administracinėmis nuobaudomis – baudomis, kurių jis nemoka (T. 6, b. l. 124-129), taip pat, kaip matyti iš išrašo iš Antstolių informacinės sistemos, K. S. atžvilgiu vykdomas priverstinis jam skirtų baudų išieškojimas. Atsižvelgiant į šias aplinkybes, darytina išvada, jog K. S. yra indiferentiškas turtinio pobūdžio bausmėms, kas leidžia pagrįstai manyti, kad, K. S. skyrus turtinio pobūdžio bausmę – baudą, K. S. šios bausmės nevykdys, dėl ko nebus pasiekti BK 41 straipsnyje įtvirtinti bausmės tikslai, taigi turtinio pobūdžio bausmė – bauda K. S. neskirtina. BK 202 straipsnio 1 dalies sankcijoje numatytos viešųjų darbų bausmės K. S. teismas skirti taip pat neturi galimybės, nes K. S. neišreiškė sutikimo atlikti viešuosius darbus, taigi teismas mano, kad BK 41 straipsnyje numatyti bausmės tikslai bus pasiekti paskiriant K. S. laisvės apribojimo bausmę, paskiriant K. S. kelias tarpusavyje suderintas pareigas, kurių tikslas – įtakoti K. S. elgesį tokiu būdu ir apimtimi, kad jis laikytųsi įstatymų ir nebenusikalstų, kurios dydis nustatytinas didesnis už vidurkį, ir K. S. skirtina vienerių metų ir šešių mėnesių laisvės apribojimo bausmė, įpareigojant K. S. visą bausmės laikotarpį dirbti, o nedirbant ar praradus darbą – užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, būti savo gyvenamojoje vietoje nuo 22.00 val. iki 06.00 val.

207V. Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti

20843.

209Teisiamojo posėdžio metu A. Š. parodė, kad ji turėjo šveicarišką auksinį „Chopard“ firmos mechaninį laikrodį, kurio praba buvo ant sagties ir prasidėjo skaičiumi „7“. Laikrodis buvo geras, ji jį turėjo labai seniai, jai laikrodį padovanojo mama. Prieš trejus arba ketverius metus ji laikrodžio pasigedo – vakare eidama praustis ji pastebėjo, kad neturi laikrodžio. Į policiją ji nesikreipė, nes galvojo, kad laikrodį pametė, tačiau vieną dieną jos sutuoktinis laikraštyje „15 min“ pamatė laikrodį, kurį atpažino kaip jos auksinį laikrodį. Laikraštyje buvo parašyta, kad atsilieptų žmonės, atpažinę savo daiktus, todėl ji paskambino nurodytu numeriu. Jai buvo liepta surasti nuotrauką, kurioje ji būtų su tuo laikrodžiu. Ji rado vieną nuotrauką, kurioje ji laiko katiną ir ten yra matomas minėtas jos laikrodis. Ji turi originalų laikrodžio stikliuką, kuris buvo pakeistas, nes šis buvo subraižytas. Laikrodžio visa apyrankė auksinė, o prie ciferblato apyrankė buvo juodesnė, pats ciferblatas visas auksinis. Ji tiksliai neatsimena, bet mano, kad ant ciferblato buvo skaičiai. Laikrodis svėrė apie 40-45 gramus. Laikrodis negerai užsisukdavo, to dėl ji vežė jį taisyti į Vilnių. Laikrodžio užsukimo mygtukas buvo nukritęs, o laikrodininkas jį priklijavo ir jis vis tiek blogai sukosi. Ji turi tris sūnus – D., G. ir P. D. yra gimęs ( - ), gyvena ( - ). Ji nežino, ar D. galėjo turėti jos laikrodį.

21044.

211Teisiamojo posėdžio metu S. Š. parodė, kad laikraštyje „15 min“ buvo parašyta, jog rastas vogtų daiktų supirkėjas, pamatęs nuotrauką jis atpažino sutuoktinės laikrodį. Laikrodis buvo ne naujas, apyrankė sukinėjosi ir lankstėsi. Galbūt prie sagtelės užsegimo buvo nurodyta praba. Praba aukšta, prasidėjo skaičiumi „7“. Buvo parašytas pats laikrodžio pavadinimas po stikliuku ant ciferblato apačioje „Chopard“, ciferblatas buvo geltonas. Žmona pasikeitė stikliuką, be to, buvo sugedęs laikrodžio užvedimo mechanizmas, kuris vėliau buvo suremontuotas. Šis laikrodis namuose buvo išskirtinis, nors namuose yra daug įvairių laikrodžių. Jo sutuoktinė turėjo ne vieną laikrodį, tačiau šis laikrodis buvo iš brangesnių. Jie su sutuoktine turi tris sūnus, vyriausiasis sūnus užsienyje yra turėjęs problemų su teisėsauga dėl cigarečių. Jis nemano, kad sūnus galėjo šį laikrodį įkeisti lombarde.

21245.

213Nors K. S. patikino, jog be kitų A. K. jam neva paliktų juvelyrinių dirbinių buvo ir auksinis laikrodis „Chopard Geneve“, tačiau bylą nagrinėjant teisme su prašymu dėl šio laikrodžio grąžinimo kreipėsi A. Š., kuri nurodė jai mamos dovanotą auksinį laikrodį „Chopard Geneve“ atpažinusi spaudoje buvusiame straipsnyje, kuriame skaitytojai, atpažinę savo pavogtus daiktus, buvo raginami atsiliepti. A. Š. nurodė, jog jos laikrodis dingo prieš keletą metų, tačiau ilgą laiką ji manė laikrodį tiesiog pametusi, kol jo nepamatė spaudoje. A. Š. teismui pateikė fotonuotraukas, kuriose ji nusifotografavusi su minėtu laikrodžiu, be to, gana detaliai nupasakojo laikrodžio išvaizdą, teismui pateikė laikrodžio originalų subraižytą stikliuką, kuris atitiko prie bylos saugomo laikrodžio stikliuko dydį. Be to, iš byloje esančio UAB „G.“ 2017 m. spalio 2 d. įkeisto daikto bilieto matyti, jog laikrodį „Geneve“ 2017 m. spalio 2 d. už 600 eurų įkeitė D. Š., a. k. ( - ) tel. ( - ), (T. 2, b. l. 77). Įkeisto daikto biliete ranka įrašytas telefono numeris ( - ), kuriuo naudojosi būtent K. S.

21446.

215A. Š. teisiamojo posėdžio metu nurodė turinti sūnų D., gimusį ( - ). Lietuvos teismų informacinės sistemos Liteko duomenimis, D. Š. du kartus nuteistas už turtinio pobūdžio nusikaltimus, t. y. už daiktų vagystes iš kartu su juo gyvenusių žmonių, dėl ko teismas turi pagrindo teigti, jog A. Š. atpažintas laikrodis yra jos ir būtent šį laikrodį D. Š. įkeitė lombarde. Nors įkeisto daikto biliete pažymėta, jog laikrodis D. Š. buvo grąžintas 2017 m. spalio 16 d., tačiau, įvertinus tai, jog K. S., liudytojų teigimu, ne visada išduodavo įkeičiamų daiktų bilietus, o daiktus klientai dažnai įkeisdavo ne po vieną kartą, teismas neturi jokio pagrindo abejoti, jog laikrodis „Geneve“, 2018 m. rugpjūčio 22 d. kratos metu rastas K. S. gyvenamojoje vietoje, yra įkeistas A. Š. sūnaus D. Š. ir priklauso ne K. S. sutuoktinės močiutei, o A. Š., taigi 2018 m. rugpjūčio 22 d. kratos K. S. gyvenamojoje vietoje – bute, esančiame ( - ), metu rastas ir paimtas geltono metalo korpuso ir geltono metalo apyranke laikrodis „Geneve“, saugomas baudžiamojoje byloje, nuosprendžiui įsiteisėjus grąžintinas teisėtai savininkei A. Š.

21647.

217Įkeistų daiktų bilietai (T. 2, b. l. 77, 159), kompaktinės plokštelės su nuotraukomis (T. 2, b. l. 160), skelbimų duomenimis (T. 3, b. l. 16) paliktini saugoti baudžiamojoje byloje kaip nusikalstamos veikos tyrimo medžiaga.

21848.

219Įvertinus tai, kad visus kitus kratų metu rastus ir paimtus daiktus K. S. įgijo neteisėtu būdu, šie daiktai jam nepriklauso, o teisėti šių daiktų savininkai baudžiamojo proceso metu nebuvo nustatyti, visi kiti kratų metu rasti ir paimti daiktai šiam nuosprendžiui įsiteisėjus perduotini į valstybės nuosavybę kaip bešeimininkiai Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 634 patvirtintų Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, valstybei perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklių nustatyta tvarka. Dėl šių daiktų priklausomybės kilę ginčai sprendžiami civilinio proceso tvarka.

220Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 94 straipsnio 1 dalies 3, 5 dalimis, 297, 298 straipsniais, 301 straipsnio 1 dalimi, 302 straipsnio 1, 2, 4 dalimis, 303 straipsnio 1, 2 dalimis, 304 straipsniu, 305 straipsnio 1, 5, 6 dalimis, 307 straipsnio 1, 6, 7 dalimis, 313 straipsnio 3 dalimi,

Nutarė

221Pripažinti K. S. kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 202 straipsnio 1 dalyje, ir skirti jam vienerių metų ir šešių mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant K. S. visą bausmės laikotarpį dirbti, o nedirbant ar praradus darbą – užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, būti savo gyvenamojoje vietoje nuo 22.00 val. iki 06.00 val.

222Laisvės apribojimo bausmės pradžią skaičiuoti nuo įsiteisėjusio nuosprendžio nuorašo gavimo bausmę vykdančioje institucijoje dienos.

223Geltono metalo korpuso laikrodį „Geneve“ su geltono metalo apyranke, saugomą baudžiamojoje byloje, nuosprendžiui įsiteisėjus grąžinti savininkei A. Š.

224Įkeistų daiktų bilietus, kompaktines plokštelės su nuotraukomis, skelbimų duomenimis palikti saugoti baudžiamojoje byloje kaip nusikalstamos veikos tyrimo medžiagą.

225Belaidę garso kolonėlę „Jbl“, bevielį kroviklį „Samsung“, „USB power“ adapterį, USB įkroviklį „Magnetic cable“, šešias skustuvų pakuotes „Gillette“, devynis šunų pavadėlius „Flexy“, penkis flomasterių rinkinius, tris peiliukų rinkinius „Gillette“, du žaidimų diskelius „PS4“, belaidę bluetooth kolonėlę „Havit“, bluetooth ausines „Panasonic BTS-10“, bluetooth ausines „Panasonic RP-NJ300B“, bluetooth žalios spalvos ausines „Panasonic BTS-10“, ausines „Jabra“, belaidę kolonėlę „Samsung EO-SG900“, ausines „Streetz“, dvi sages, trejus auskarus, keturias tūbeles tušo blakstienoms, maišelį su įvairiomis monetomis, stalo įrankių rinkinį (trys šaukštai, keturi peiliai, dešimt šakučių), maišelį su naudotais grąžtais ir kitais antgaliais, dvidešimt penkias pakuotes elementų AAA (po keturis elementus pakuotėje) „Duracell“, keturiolika pakuočių elemenų AA (po keturis elementus pakuotėje) „Duracell“, trylika elementų AAA pakuotese „BluCell“, elementai AA pakuotese „BluCell“, septyniolika pakuočių elementų AAA (po keturis elementus) „Energizer“, keturias pakuotes elementų AAA (po aštuonis elementus) „Duracell“, keturias pakuotes elementų AAA (po keturis elementus) pakuotese „Duracell“, tris pakuotes elementų AA (po keturis elementus) „Duracell“, septynias pakuotes elementų AA (po keturis elementus) „Energizer“, keturias pakuotes elementų AAA pakuotes elementų AAA (po du elementus) „Energizer“, tris elementus pakuotese „Eneloop“, dvi pakuotes elementų AAA (po keturis elementus) „Duracell“, keturis elementus 9V „Duracell“, dešimt elementų CR 2032 „Energizer“, vieną pakuotę elementų AA „Energizer Power“, dvi pakuotes elementų AA „Energizer Power“, pakuotę elementų AAA „GP Super“, dvi pakuotes elementų „GP Super“ (po keturis elementus) dvi pakuotes elementų AAA (po keturis elementus) „Eneloop“, pakuotę elementų AA (du elementai) „Energizer Power“, pakuotę elementų AAA (keturi elementai) „Energizer Power“, aštuonias talpas po vieną litrą įvairių gamintojų variklio alyvos, vieną keturių litrų talpą „Pemco“ variklio alyvos, penkis litrus dažų medienai „Belinka”, penkis reguliuojamus raktus „Wagner“, rankinį pjūklą „Modeco“, medienos pjūklą „Fiskars SW72“, akumuliatorinio suktuvo bateriją, tris talpas silikoninio hermetiko, „WD-4“ flakoną, aerozolinių dažų flakoną, galvučių rinkinį „Proxxon“, antgalių rinkinį iš penkiasdešimt aštuonių dalių „ProsKit“, atsuktuvą su antgaliais „Truper“, atsuktuvą su antgaliais „Bluediamond“, antgalių rinkinį šlifavimui iš septyniasdešimt vienos dalies, du termostatus „Danfoss“, šešiakampių rinkinį, šešias gręžimo karūnas „Bahnco“, genėjimo žirkles „Bypass Prunner“, elektrinį suktuką „Atlant CSD 36A“, pirštines „Buldoser“, trejas reples kirpimui, penkerias replės, du kniediklius „Stanley“, diską „Easy cut“, du diskus pjovimui „Wagner SDH“, keturis diskus medienos pjovimui „Makita“, septynis diskus medienos pjovimui „Wagner SDH“, medsraigčių dėžę „Hilti“, akumuliatorinį lituoklį „Parkside“, aštuonias vielos rites „Max TW896“, prietaisą „Bosch“, keturis peilius su dėklais, galvučių rinkinį „Yato YT-1268“, akumuliatorinį įkroviklį „Autotek“, ketverias hidraulines žnyples metalinėse geltonos spalvos dėžutėse su priedais, dvi geltonos spalvos hidraulines pompas „Hydralic pump“, dvejas ilgas hidraulines žnyples su rankenomis, hidraulines žirklės „Hua 22A“, kampinį šlifuoklį su raktu „Makita GA9020S“, perforatorių lagamine „Bosch GBH2-26DFR“, elektrinį diskinį pjūklą „Makita“ 5903R“, aštuonis lagaminus su genėjimo žirklėmis „Pecker“ ( - ) ( - ), šešerias genėjimo žirkles „Fiskars“, šešerias glaistymo menteles, dvi pakuotes „Hilti DX Cartridge“, du raktų rinkinius iš devynių raktų „Forte Tools“, akordeoną „Weismeister“, akordeoną su dėklu, du žemo dažnio garsiakalbius dėžėje, žemo dažnio garsiakalbį, žemo dažnio garsiakalbį dėžėje, įrankių dėžę su įvairias įrankiais su baltos spalvos dangčiu, gitarą “Yamaha” dėkle, lagaminą kuriame yra: drabužiai su etiketėmis (dvidešimt devyni vienetai), tris poras batų, veido kaukę, kailinius „Filemagas Furs“, du dviračio ratus “Maxxis”, juodos spalvos dviračio rėmą „Giant“ Nr. ( - ), dviratį (be pavadinimo), kurio rėmas „Soit“17526, juodos spalvos, saugomus Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Aptarnavimo skyriaus Sandėlių poskyrio aikštelėje, mobiliojo ryšio telefoną „Sony”, ( - ) ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI1 ( - ), IMEI2 ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Apple Iphone”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), planšetinį kompiuterį „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI:( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Huawei”, IMEI: ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Huawei P9“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung J5“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Sony”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Nokia”, IMEI ( - ) 623, mobiliojo ryšio telefoną „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Unkomm”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Sony”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI 359037088108104, mobiliojo ryšio telefoną „Iphone”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, apgadintas, be baterijos, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, be baterijos, be galinės dalies, ( - ) ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, be baterijos, be galinės dalies, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, be baterijos, be galinės dalies, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, be baterijos, be galinės dalies, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną “Samsung”, be baterijos, be galinės dalies, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, be baterijos, be galinės dalies, IMEI ( - ), laikrodį „Grovana“ balto - geltono metalo korpusu ir balto - geltono metalo apyranke, laikrodį „Guess“ balto - geltono metalo korpusu ir balto - geltono metalo apyranke, šešias poras motociklininko pirštinių „Alpinestars“, droną „Jamara FI-X“, droną „Peregrine“ ( - ) ( - ), televizorių „Samsung” modelis UE22F5000AW, serijos Nr. ( - ), nešiojamą kompiuterį „Asus“ K52F A6N0AS40642726G, nešiojamą kompiuterį „Toshiba“ 6B228954K, nešiojamą kompiuterį „Samsung” ZQZ093AZA00036M, nešiojamą kompiuterį „HP“ 5CD527093D, nešiojamą kompiuterį „HP“ CND5531DVO, planšetinį kompiuterį „Smart View“, IMEI ( - ), planšetinį kompiuterį „Lenovo Yoga“, IMEI ( - ), planšetinį kompiuterį „Apple” DLXJH149F187 dėkle, planšetinį kompiuterį „Apple”, ( - ) ( - ) dėkle, planšetinį kompiuterį „Go Goclever“ suskilusiu ekranu, planšetinį kompiuterį „HP“ RMN HSTNH-B17CM suskilusiu ekranu, planšetinį kompiuterį „Huawei”, IMEI ( - ) suskilusiu ekranu, odinį dėklą „Dell“, žvejybinių daviklių rinkinį iš penkių daviklių, „Led Studio“ prožektorių, modelis FS-LED36T, garso imtuvą „Doping“, TV priedėlį „Plius.Lt“, automagnetolą „Hitec“ HT00720130120039, automagnetolą „Sony”, modelis CDX-G1151U, garso imtuvą „Geneva“, kraujospūdžio matuoklį „Visomat“ Nr. ( - ), filmavimo kamerą “Panasonic” Nr. ( - ) su dėklu ir atsargine baterija, virtuvinį kombainą „Philips”, fotoaparatą „Canon” Nr. 0530329055 su objektyvu dėkle, hidraulinę žarną, dvi juodas metalines rankenas, keturias talpas montavimo putų „Penosil“, montavimo putas „Pistol Foam“; elektrinio dviračio bateriją „Sonic“, dvi badmintono raketes „Wish“, projektorių „Canon” Nr. ( - ), projektorių „View Sonic“ Nr. ( - ), projektorių „Benq“ Nr. ( - ) dėkle su maitinimu laidu, žaidimo konsolę „Xbox360“ Nr. ( - ) su maitinimu laidu, žaidimo konsolę „PS4“ Nr. ( - ), automobilio garso stiprintuvą MHA-1200 Nr. ( - ), du automobilio „Audi“ veidrodėlių stiklus, vieną porą pirštinių „Granberg“, šampūną „Head&Shoulders“, septyniolika talpų burnos skalavimo skysčio „Sensodyne“, kvepalus „Rumours“, septynis vienetus automobilinių kvepalų „Areon“ dėžutėje, keturias talpas kvepalų „H&M“ dėžutėje, dvejus kvepalus „La Biosthetioque“ dėžutėje, kvepalus „Giorgio Armani“ dėžutėje, kvepalus „Trussardi My Land“ dėžutėje, kvepalus „Miami Seduction“ dėžutėje, kvepalus „Lacoste Essential“ dėžutėje, kvepalus „212 Sexy Men“ dėžutėje, kvepalus „Antonio Banderas“ dėžutėje, kvepalus „Tom Ford Grey Vetiver“ dėžutėje, kvepalus „Paco Rabanne“ dėžutėje, kvepalus „Reveal Calvin Klein“ dėžutėje, kvepalus „Versace“ dėžutėje, kvepalus „Euphoria „Calvin Klein“ dėžutėje, kvepalus „212 NYC“ dėžutėje, kvepalus „Lazell“ dėžutėje, kvepalus „Boss“ dėžutėje, tris kvapias žvakes „Lavish Cotton“, barzdaskutę „Philips”, CD-ROM „Asus“, pirštines „Roecki“, galvučių rinkinį (veržliarakčio antgalius), automobilinę apsaugos sistemą „Cenmax“ dėžutėje, automagnetolą „Car Audio JSD-520“, automagnetolos priekinę dalį „Sony” CDX-G1151U dėkle, multimedijos įrenginį „Kenwood DDX318BT“, serijos ( - ) ( - ), automagnetolos priekinę dalį „Kenwood“ dėkle, laikrodį „Acme“, modelis ACT03R, dėžutėje, navigacijos prietaisą „Navigon“ Nr. ( - ) su laikikliu, navigacijos prietaisą „Tomtom“ Nr. ( - ), žibintuvėlį „B&K EN62471:2008“ dėžutėje, Power Bank (įkrovimo bateriją), tris skirtingus video registratorius su laikikliais, automagnetolos nuotolinio valdymo pultą „Sony”, fotoaparatą „Nikon“ Nr. ( - ), fotoaparatą „Sony” Nr. ( - ) dėkle, fotoaparatą „Sony” Nr. ( - ), tris žymeklius nuo butelių, akumuliatorinį suktuvą „Makita“ ( - ) ( - ), kampinį šlifuoklį „Bosch“ 230 mm, akumuliatorinį suktuvą „Bosch GSR 10,8-2-LI“, akumuliatorinį suktuvą „Dewalt DCD 790“ Nr. ( - ), akumuliatorinį suktuvą „Rovus Rocket Fix“ serijos Nr. ( - ), medsraigčių akumuliatorinį suktuvą „Makita DFR550 815R35A2“, akumuliatorinį suktuvą „Einhell 2017/2/PL-16-2077“, akumuliatorinį suktuvą „Makita TD090D“ Nr. ( - ), akumuliatorinį suktuvą „Metabo LT“, akumuliatorinį suktuvą „Dewalt Brushless“ Nr. ( - ), elektrinį vamzdžių suvirinimo aparatą „Candan“, serijos Nr. 2012/09, kampinį šlifuoklį „Festool R0150feq“, oranžinės spalvos rankinį suktuvą, įkroviklį akumuliatoriui „Dewalt Dcb105“, elektrinį statybinį feną „Bosch“ Nr. ( - ), įrankį „Makita TM3000C“ Nr. ( - ), elektrinį šlifuoklį „Hervin Tools“, kampinį šlifuoklį „Bavaria BAG115“, elektrinį gręžtuvą „Kinpow Z1J-DD24-13B“, elektrinį suktuvą „Makita TD0101F“ Nr. ( - ), aštuoniolika kavos „Dallmayr“ pakuočių po 500 g, penkias kavos „Illy“ pakuotes po 250 g, penkias pakuotes graikinių riešutų branduolių po 500 g, šešiasdešimt cigarečių „NZ“ pakelių be Lietuvos Respublikos banderolių, šešis cigarečių Marlboro pakelius, pakuotę maisto papildo „Creatine“, pakuotę maisto papildo „Marsečiai“, pakuotę maisto papildo „Bcaa 2000“, pakuotę maisto papildo „Super Nova Caps“, pakuotę maisto papildo „Nakvišų aliejus“, pakuotę maisto papildo „Creatine“, pakuotę maisto papildo „Magnex“, šešias pakuotes žuvų taukų „Mollers“, du pakelius kavos „Lavazza“ po 1000 g, kavos pupeless (pakuotė be užrašų), tris skardines energetinio gėrimo „Monster Energy“ po 500 ml, mobiliojo ryšio telefoną „Blackview IP-68“, be ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „HTC“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Wiko“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Alcatel“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Sony”, IMEI ( - ) 705, mobiliojo ryšio telefoną „Cat“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, be galinio dangtelio, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, be galinio dangtelio, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „1+“, be IMEI, mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, su skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung” su skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung” su skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Iphone”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung” su skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Honor“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Sony”, sudaužyta galine dalimi, be IMEI, mobiliojo ryšio telefoną „Iphone”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Iphone” su skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Iphone” su skilusiu ekranu, be galinio dangtelio, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Iphone”, su skilusiu ekranu, be galinio dangtelio, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Iphone”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Iphone”, ( - ) ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Iphone” su skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Iphone” su skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Iphone”, IC: 579C-E2946A, mobiliojo ryšio telefoną „Iphone”, su skilusiu ekranu, skilusia galine dalimi, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Iphone”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Iphone” su skilusiu ekranu, skilusia galine dalimi, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Iphone”, su skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Iphone”, su skilusiu ekranu, skilusia galine dalimi, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Iphone”, su skilusiu korpusu, IMEI ( - ), dvidešimt tris įvairių mobiliojo ryšio telefonų dalis (išardytus telefonus), veido kaukę „Knox“, suplėšytą balto metalo apyrankę, septyniasdešimt aštuonis įvairius ženkliukus ir medalius, penkis medalius dėžutėse, gertuvę, dalį monitoriaus Nr. ( - ), dalį monitoriaus Nr. ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsusng“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsusng“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Alcatel“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Nokia”, ( - ) ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Nokia”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „LG“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Motorola“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „LG“ be baterijos, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung” be baterijos, skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung” be baterijos, skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Phicomm“ be baterijos, apgadintas, be IMEI, mobiliojo ryšio telefoną „Samsung”, skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Iphone” skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „LG“ skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung” be baterijos, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Huawei“, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Sony” be baterijos, be galinio dangtelio, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, skilusiu ekranu, be IMEI, mobiliojo ryšio telefoną „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, ( - ) ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „LG“ skilusiu ekranu, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, skilusiu ekranu, be IMEI, mobiliojo ryšio telefoną „Samsung” be baterijos, be galinio dangtelio, IMEI ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Iphone” skilusia galine dalimi, be IMEI, mobiliojo ryšio telefoną „Iphone” skilusia galine dalimi, be IMEI, mobiliojo ryšio telefoną „Iphone” skilusiu ekranu, IMEI ( - ), 0,5 litro talpos butelį viskio dėžutėje „Glenmorangie“, 0,7 litro talpos butelį viskio dėžutėje „Courvoisier“, talpa, 0,7 litro talpos butelį viskio dėžutėje „Hennessy“, du 0,7 litro talpos butelius viskio dėžutėse „Chivas Regal“, 0,7 litro talpos butelį brendžio „Torres“, 0,7 litro talpos butelį viskio „Black Label“ su apsauginiu čipu, 0,7 litro talpos butelį viskio „Ballantines“, 0,5 litro talpos butelį viskio įpakavime „Portti“ su pažeista banderole ir apsaugine juosta, tris 0,75 litro talpos butelius vyno „De Terrefort Bibonne“, du 0,75 litro talpos butelius putojančio vyno „Moet“, 0,7 litro talpos butelį degtinės „Russkij Standart“, 0,5 litro talpos butelį degtinės „Beluga“, 1 litro talpos butelį viskio „Gles Des Ducs“, 0,2 litro talpos butelį spiritinio gėrimo „Žolynų“, dvi 0,25 litro talpos skardines energetinio gėrimo „Red Bull“, 0,355 litro talpos skardinę energetinio gėrimo „Red Bull“, du 1 litro talpos butelius degtinės „Grey Goose“, tris 1 litro talpos butelius viskio „Queen Margot“, 1 litro talpos butelį degtinės „Absolut“, 1 litro talpos butelį degtinės „Russkij Standart“, 0,7 litro talpos butelį alkoholinio gėrimo dėžutėje be dangčio „Zacapa“, butelį brendžio dėžutėje „Napoleon“, tris 0,7 litro talpos butelius viskio „Jack Daniels“, akumuliatorinį suktuką „Makita“, serijos ( - ) ( - ), akumuliatorinio suktuko „Makita“ įkroviklį Nr. ( - ), medžiaginį dėklą su akumuliatoriniu suktuku „Bosch“, serijos Nr. ( - ), ir priedais, mobiliojo ryšio telefoną „HTC“, IMEI ( - ); mobiliojo ryšio telefoną „Samsung“ SM-G36lF, serijos Nr. ( - ); mobiliojo ryšio telefoną „Samsung“ SM-G928F, ( - ) ( - ), mobiliojo ryšio telefoną „Apple Iphone 6“, IMEI ( - ), saugomus Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Aptarnavimo skyriaus Ūkio poskyryje, laikrodį „Tissot“ balto metalo korpusu su juodos spalvos galimai odine apyranke, laikrodį „Fossil“ juodo ekrano geltono metalo korpusu su juodos spalvos apyranke, laikrodį „Rotary“ geltono - balto metalo korpuso ir geltono – balto metalo apyranke, laikrodį „Delma“ geltono - balto metalo korpuso ir geltono – balto metalo apyranke, laikrodį „Dkny“ balto metalo korpuso ir geltono – balto metalo apyranke, laikrodį „Heuer“ balto metalo korpuso ir balto metalo apyranke, laikrodį „Slava“ geltono - balto metalo korpuso ir geltono metalo apyranke, tris geltono metalo žiedus su raudonos spalvos akutėmis, geltono metalo žiedą su juodos ir baltos spalvos akutėmis, šešis geltono metalo žiedus su baltos spalvos akutėmis, septynis geltono metalo žiedus be akučių, balto - geltono metalo žiedą su juodos spalvos akute, keturis balto metalo žiedus su baltos spalvos akutėmis, du balto metalo žiedus be akučių, du geltono metalo auskarus su aštuoniomis baltos spalvos akutėmis kiekviename, du geltono metalo auskarus be akučių, geltono metalo auskarą su keturiomis baltos spalvos akutėmis, geltono metalo sulaužytą be akutės auskarą, balto metalo auskarą su baltos spalvos akute, du geltono metalo vandenio zodiako ženklo formos pakabukus, geltono metalo pakabuką pasagos formos, geltono metalo pakabuką šešiakampio formos, balto metalo pakabuką su baltos spalvos akute, du geltono metalo detales nuo laikrodžio, dvi geltono metalo sąsagas su kintančios spalvos akutėmis, dvi geltono - balto metalo sąsagas su baltos spalvos akutėmis, geltono metalo grandinėlę su geltono metalo pakabuku (pakabukas su aštuoniomis baltos spalvos akutėmis), geltono metalo grandinėlę su geltono metalo pakabuku (pakabuko viduje akmuo panašius į gintarą), tris balto metalo grandinėlės be pakabukų, balto metalo grandinėlę su balto metalo pakabuku (pakabukas su trimis baltos spalvos akutėmis), balto metalo grandinėlę su balto metalo pakabuku (ant pakabuko Šv. Marijos atvaizdas), geltono metalo apyrankę, geltono – balto metalo apyrankę, saugomus Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Aptarnavimo skyriuje, nuosprendžiui įsiteisėjus perduoti į valstybės nuosavybę kaip bešeimininkius Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 634 patvirtintų Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, valstybei perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklių nustatyta tvarka. Dėl šių daiktų priklausomybės kilę ginčai sprendžiami civilinio proceso tvarka.

226Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Proceso dalyviai
Ryšiai
1. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Ražanskas,... 2. dalyvaujant teismo posėdžių sekretorėms Rasai Glovickytei – Liobienei,... 3. viešuose teismo posėdžiuose žodinio proceso tvarka išnagrinėjo... 4. Teismas... 5. I.... 6. Teismo nustatytos aplinkybės... 7. 1.... 8. K. S. versliškai neteisėtai, neįsteigęs juridinio asmens, neįsigijęs... 9. II.... 10. Įrodymai ir jų vertinimo motyvai... 11. 2.1.1... 12. Teisiamojo posėdžio metu K. S. parodė, kad kaltinimą jis supranta, kaltės... 13. 2.1.2... 14. Bankrutavus lombardui, kuriame jis dirbo, dingo lombardo direktorius ir... 15. 2.1.3... 16. 2018 m. rugpjūčio mėn., kai buvo daromos kratos, jis lombarde nebedirbo.... 17. 2.1.4... 18. Juvelyriniai dirbiniai priklausė prieš septynerius metus mirusiai jo žmonos... 19. 2.1.5... 20. Jiedu su žmona turėjo du automobilius, todėl jam reikėjo daug automobilio... 21. 2.2.1... 22. Ikiteisminio tyrimo metu K. S. parodė, kad apie metus, iki 2018 m. sausio... 23. 2.2.2... 24. 2018 m. rugpjūčio 22 – 23 d. kratos jo naudojamose patalpose, esančiose (... 25. 2.2.3... 26. Apklausos metu jam buvo parodytos juvelyrinių gaminių, rastų ir paimtų 2018... 27. 3.1... 28. Teisiamojo posėdžio metu A. Ž. parodė, kad K. S. jis pažįsta nuo to... 29. 3.2... 30. Ikiteisminio tyrimo metu A. Ž. parodė, kad maždaug nuo 1997 m. jis pažįsta... 31. 4.1... 32. Teisiamojo posėdžio metu T. M. parodė, kad K. S. jis pažįsta iš matymo:... 33. 4.2... 34. Ikiteisminio tyrimo metu T. M. parodė, kad jau apie dvidešimt metų jis iš... 35. 5.1... 36. Teisiamojo posėdžio metu S. S. parodė, kad K. S. jis matydavo stoties... 37. 5.2... 38. Ikiteisminio tyrimo metu S. S. parodė, kad jis iš matymo pažįsta daiktų... 39. 5.3... 40. Ikiteisminio tyrimo metu S. S. atpažino K. S. kaip asmenį, vardu K., pravarde... 41. 6.1... 42. Teisiamojo posėdžio metu J. Ž. parodė, kad jis pažįsta K. S., seniau... 43. 6.2... 44. Ikiteisminio tyrimo metu J. Ž. parodė, kad 2018 m. pavasarį jis susipažino... 45. 6.3... 46. Ikiteisminio tyrimo metu J. Ž. atpažino K. S. kaip asmenį, vardu K.,... 47. 7.1... 48. Teisiamojo posėdžio metu D. M. (D. M.) parodė, kad prieš metus... 49. 7.2... 50. Ikiteisminio tyrimo metu D. M. parodė, kad 2018 m. rugpjūčio 20 d. jis... 51. 8.1... 52. Teisiamojo posėdžio metu A. J. parodė, kad lombarde, esančiame prie... 53. 8.2... 54. Ikiteisminio tyrimo metu A. J. parodė, kad ji kartais naudojosi lombardo... 55. 8.3... 56. Ikiteisminio tyrimo metu A. J. atpažino K. S. kaip asmenį, panašų į... 57. 9.1... 58. Teisiamojo posėdžio metu J. I. parodė, kad teismo posėdžių salėje... 59. 9.2... 60. Ikiteisminio tyrimo metu J. I. parodė, kad apklausos metu jai buvo parodyti... 61. 9.3... 62. Ikiteisminio tyrimo metu J. I. atpažino K. S. kaip asmenį, panašių į... 63. 10.1... 64. Teisiamojo posėdžio metu A. B. parodė, kad jis pažįsta K. S. Prireikus... 65. 10.2... 66. Ikiteisminio tyrimo metu A. B. parodė, kad K. S. jis pažįsta kaip lombardo,... 67. 11.1... 68. Teisiamojo posėdžio metu Z. B. parodė, kad teismo posėdžių salėje... 69. 11.2... 70. Ikiteisminio tyrimo metu Z. B. parodė, kad apklausos metu jai buvo parodyti... 71. 11.3... 72. Ikiteisminio tyrimo metu Z. B. atpažino K. S. kaip asmenį, panašių į... 73. 12.1... 74. Teisiamojo posėdžio metu J. K. parodė, kad K. S. nuo 2 000 m. buvo jos... 75. 12.2... 76. Ikiteisminio tyrimo metu J. K. parodė, kad K. S. buvo jos sugyventinis. Kur K.... 77. 13.1... 78. Teisiamojo posėdžio metu A. C. (A. C.) parodė, kad su K. S. jis susipažino... 79. 13.2... 80. Ikiteisminio tyrimo metu A. C. parodė, kad jis buvo UAB „G.” direktorius.... 81. 14.1... 82. Teisiamojo posėdžio metu P. J. parodė, kad jis pažįsta K. S. Jis yra UAB... 83. 14.2... 84. Ikiteisminio tyrimo metu P. J. parodė, kad jis yra UAB „M.“ direktorius.... 85. 15.... 86. 2018 m. rugpjūčio 22 d. – 2018 m. rugpjūčio 23 d. kratos patalpose,... 87. Įkeisto daikto bilietuose, rastuose ir paimtuose 2018 m. rugpjūčio 22 d. –... 88. 16.1... 89. Įkeisto daikto bilietas: įmonė UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017... 90. 16.2... 91. Įkeisto daikto bilietas (originalas ir kopija): įmonė: UAB „G.“,... 92. 16.3... 93. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017... 94. 16.4... 95. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017... 96. 16.5... 97. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017... 98. 16.6... 99. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017... 100. 16.7... 101. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data:... 102. 16.8... 103. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono ( - ) ( - ), data:... 104. 16.9... 105. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data:... 106. 16.10... 107. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017... 108. 16.11... 109. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono ( - ), data: 2017 m.... 110. 16.12... 111. Įkeisto daikto bilietas (originalas ir kopija): įmonė: UAB „G.“,... 112. 16.13... 113. Įkeisto daikto bilietas (originalas ir kopija): įmonė: UAB „G.“,... 114. 16.14... 115. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017... 116. 16.15... 117. Įkeisto daikto bilietas (originalas ir kopija): įmonė: UAB „G.“,... 118. 16.16... 119. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono ( - ) ( - ), data:... 120. 16.17... 121. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017... 122. 16.18... 123. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), telefono... 124. 16.19... 125. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono ( - ) ( - ), data:... 126. 16.20... 127. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), telefono... 128. 16.21... 129. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017... 130. 16.22... 131. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono ( - ) ( - ), data:... 132. 16.23... 133. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017... 134. 16.24... 135. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono ( - ) ( - ), data:... 136. 16.25... 137. Įkeisto daikto bilietas (originalas ir kopija): įmonė: UAB „G.“,... 138. 16.26... 139. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), data: 2017... 140. 16.27... 141. Įkeisto daikto bilietas (originalas ir kopija): įmonė: UAB „G.“,... 142. 17.... 143. 2018 m. rugpjūčio 22 d. kratos K. S. gyvenamojoje vietoje – bute,... 144. 18.... 145. Įkeisto daikto bilietuose, rastuose ir paimtuose 2018 m. rugpjūčio 22 d.... 146. 18.1... 147. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ), telefono... 148. 18.2... 149. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono Nr. ( - ) data: 2017... 150. 18.3... 151. Įkeisto daikto bilietas (originalas ir kopija): įmonė: UAB „G.“,... 152. 18.4... 153. Įkeisto daikto bilietas: įmonė: UAB „G.“, telefono ( - ), data: 2017 m.... 154. 19.... 155. UAB „D.“ pateikė informaciją dėl skelbimų, patalpintų internetinėje... 156. 20.... 157. VĮ „Lietuvos prabavimo rūmai“ specialistai, ištyrę pateiktus... 158. 21.... 159. 2019 m. kovo 7 d. Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos... 160. 22.... 161. 2019 m. birželio 20 d. Sodra duomenimis, K. S. laikotarpiu nuo 2016 m. vasario... 162. 23.... 163. Vertindamas baudžiamojo proceso metu surinktus ir ištirtus duomenis teismas... 164. Dėl K. S. įkaltinamos veiklos laikotarpio... 165. 24.... 166. Teismas pažymi, kad, kaip matyti iš kaltinimo, K. S. veiklos neteisėtumas... 167. 25.... 168. K. S. neneigė 2017 metais dirbęs vadybininku UAB „G.“, kuri patalpose,... 169. Dėl K. S. veiklos... 170. 26.... 171. Tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek apklaustas teisme patalpų, esančių ( -... 172. 27.... 173. J. Ž. parodė 2018 m. pavasarį susipažinęs su K. S., kuriam, nuėjęs į... 174. 28.... 175. Ikiteisminio tyrimo metu S. S. parodė, kad K. S., kurio pravardė „B.“,... 176. 29.... 177. Ikiteisminio tyrimo metu T. M. parodė apie dvidešimt metų pažįstantis K.... 178. 30.... 179. Ikiteisminio tyrimo metu A. Ž. parodė Geležinkelio gatvėje buvusiame... 180. 31.... 181. Nors S. S., T. M. ir A. Ž. apklausti teisme savo ikiteisminio tyrimo metu... 182. 32.... 183. Kratos metu K. S. naudojamose patalpose, esančiose ( - ), bei gyvenamojoje... 184. 33.... 185. Nors K. S. patikino, jog prabangius laikrodžius jis pirkdavo sau, nes šie jam... 186. 34.... 187. Didelį kratų metu rastų ir paimtų įvairių daiktų kiekį įvertinęs... 188. 35.... 189. Apibendrindamas išdėstytus argumentus teismas pažymi, kad baudžiamojo... 190. III.... 191. Veikos kvalifikavimo motyvai... 192. 36.... 193. Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – ir CK) 4.227 straipsnyje... 194. 37.... 195. Minėta, kad K. S. suteikdamas kreditus priimdavo įkeičiamus daiktus,... 196. 38.... 197. Lietuvos Respublikos tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinės... 198. 39.... 199. BK 202 straipsnio 1 dalyje nustatyta baudžiamoji atsakomybė tam, kas... 200. 40.... 201. Minėta, kad K. S. ūkinę ir komercinę veiklą – supirkinėjo ir... 202. 41.... 203. Apibendrinant išdėstytus argumentus konstatuotina, kad K. S. padarė... 204. IV. Bausmės skyrimo motyvai... 205. 42.... 206. Spręsdamas dėl K. S. skirtinos bausmės rūšies bei dydžio teismas... 207. V. Daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti... 208. 43.... 209. Teisiamojo posėdžio metu A. Š. parodė, kad ji turėjo šveicarišką... 210. 44.... 211. Teisiamojo posėdžio metu S. Š. parodė, kad laikraštyje „15 min“ buvo... 212. 45.... 213. Nors K. S. patikino, jog be kitų A. K. jam neva paliktų juvelyrinių... 214. 46.... 215. A. Š. teisiamojo posėdžio metu nurodė turinti sūnų D., gimusį ( - ).... 216. 47.... 217. Įkeistų daiktų bilietai (T. 2, b. l. 77, 159), kompaktinės plokštelės su... 218. 48.... 219. Įvertinus tai, kad visus kitus kratų metu rastus ir paimtus daiktus K. S.... 220. Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 94... 221. Pripažinti K. S. kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos... 222. Laisvės apribojimo bausmės pradžią skaičiuoti nuo įsiteisėjusio... 223. Geltono metalo korpuso laikrodį „Geneve“ su geltono metalo apyranke,... 224. Įkeistų daiktų bilietus, kompaktines plokštelės su nuotraukomis, skelbimų... 225. Belaidę garso kolonėlę „Jbl“, bevielį kroviklį „Samsung“, „USB... 226. Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti...