Byla 3K-3-479/2008

1Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Zigmo Levickio (kolegijos pirmininkas), Gintaro Kryževičiaus (pranešėjas) ir Algio Norkūno, rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal atsakovų A. M., R. M. ir K. M. kasacinį skundą dėl Kauno apygardos teismo 2007 m. rugsėjo 20 d. sprendimo ir Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2008 m. balandžio 28 d. nutarties peržiūrėjimo civilinėje byloje pagal ieškovės N. P. ieškinį atsakovams R. M., A. M. ir K. M. dėl bendrosios dalinės nuosavybės nustatymo.

2Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija 2008 m. spalio 6 d. nutartimi atsakovų R. M., A. M. ir K. M. kasacinį skundą atmetė, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2008 m. balandžio 28 d. nutartį paliko nepakeistą.

3Ieškovė N. P. 2008 m. spalio 15 d. prašymu kreipėsi į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą papildoma nutartimi išspręsti bylinėjimosi išlaidų priteisimo klausimą kasaciniame teisme.

4Nustatyta, kad už parengtą atsiliepimą į atsakovų kasacinį skundą ieškovė yra sumokėjusi advokatei K. Č. 500 Lt užmokestį. (T. 3, b. l. 121).

5Vadovaujantis CPK 98 straipsnio nuostatomis bei Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2004 m. balandžio 2 d. įsakymu patvirtintomis rekomendacijomis dėl civilinėse bylose priteistino užmokesčio už advokato ar advokato padėjėjo teikiamą teisinę pagalbą (paslaugas) maksimalaus dydžio patvirtinimo, teisėjų kolegija sprendžia, kad yra pagrindas tenkinti ieškovės prašymą ir priteisti jai iš atsakovų turėtas bylinėjimosi išlaidas rengiant atsiliepimą į kasacinį skundą.

6Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, vadovaudamasi CPK 340 straipsnio 5 dalimi, 277 straipsnio 1 dalies 3 punktu, 98 straipsniu,

Nutarė

7Ieškovės N. P. prašymą tenkinti.

8Priteisti N. P. iš atsakovų R. M., A. M. ir K. M. po 166,60 (vieną šimtą šešiasdešimt šešis litus) iš kiekvieno bylinėjimosi išlaidų kasaciniame teisme.

9Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė, neskundžiama ir įsiteisėja nuo priėmimo dienos.

Ryšiai