Byla 3K-3-383/2008

1Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Virgilijaus Grabinsko (kolegijos pirmininkas), Birutės Janavičiūtės ir Egidijaus Laužiko (pranešėjas), rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjo civilinę bylą pagal atsakovo V. D. kasacinį skundą dėl Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2008 m. sausio 17 d. nutarties ir Vilniaus miesto 1–ojo apylinkės teismo 2007 m. rugsėjo 27 d. sprendimo peržiūrėjimo civilinėje byloje pagal ieškovės A. D. ieškinį atsakovui V. D. dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo vaikui priteisimo, bendravimo su vaiku tvarkos nustatymo ir žalos priteisimo bei atsakovo V. D. priešieškinį dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo.

2Teisėjų kolegija

Nustatė

3Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija 2008 m. spalio 9 d. nutartimi atmetė atsakovo kasacinį skundą, kuriuo buvo prašoma panaikinti Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2008 m. sausio 17 d. nutartį ir Vilniaus miesto 1–ojo apylinkės teismo 2007 m. rugsėjo 27 d. sprendimą, kuriais patenkintas ieškovo ieškinys. Teisėjų kolegija savo iniciatyva nustatė, kad, priimdama nurodytą nutartį, neišsprendė bylinėjimosi išlaidų klausimo.

4Teisėjų kolegija

konstatuoja:

5Iškelti klausimą dėl papildomo sprendimo priėmimo byloje galima per dvidešimt dienų nuo teismo sprendimo priėmimo dienos dalyvaujančių byloje asmenų pareiškimu ar teismo, priėmusio byloje sprendimą, iniciatyva (CPK 277 straipsnio 1, 2 dalys).

6Atsiliepime į kasacinį skundą ieškovės įstatyminė atstovė R. Z. prašė jai iš kasatoriaus priteisti 2000 Lt išlaidų advokato pagalbai už atsiliepimo į kasacinį skundą surašymą. Išlaidas patvirtina prie atsiliepimo pridėtas 2008 m. gegužės 16 d. pinigų priėmimo kvitas. Atmetusi atsakovo kasacinį skundą, teisėjų kolegija nurodytą ieškovės prašymą tenkina, atsižvelgdama į teisingumo ministro 2004 m. balandžio 2 d. Nr. 1R-85 patvirtintų Rekomendacijų dėl civilinėse bylose priteistino užmokesčio už advokato ar advokato padėjėjo teikiamą teisinę pagalbą (paslaugas) maksimalaus dydžio 8.14 punktą, kuriame nurodyta, kad už atsiliepimo į kasacinį skundą surašymą rekomenduojama priteisti 2 minimalių mėnesinių algų dydžio atlyginimą, o tai šiuo metu sudaro 1600 Lt (CPK 98 straipsnio 1, 2 dalis). Dėl to teisėjų mažina prašomą 2000 Lt priteisti atlyginimą už atsiliepimo į kasacinį skundą surašymą ir sprendžia, kad atlyginimą už atsiliepimą sumokėjusiai ieškovės įstatyminei atstovei R. Z. priteistinos 1600 Lt išlaidos advokato pagalbai už atsiliepimo į kasacinį skundą surašymą.

7Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija 2008 m. spalio 9 d. nutartimi atmetė atsakovo kasacinį skundą, bet nepriteisė ieškovės įstatyminei atstovei iš kasatoriaus išlaidų, patirtų kasaciniame procese, advokato pagalbai. Dėl to ieškovės įstatyminei atstovei iš atsakovo priteistinos išlaidos advokato pagalbai už atsiliepimo į kasacinį skundą surašymą (CPK 340 straipsnio 5 dalis, 93, 98 straipsniai).

8Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, vadovaudamasi CPK 340 straipsnio 5 dalimi, 93 straipsnio 1 dalimi, 98 straipsnio 1, 2 dalimis, 277 straipsnio 1 dalies 3 punktu,

Nutarė

9Priteisti ieškovės įstatyminei atstovei R. Z. ( - ) iš atsakovo V. D. ( - ) 1600 Lt (vienas tūkstantis šeši šimtai litų) išlaidų už advokato pagalbą surašant atsiliepimą į kasacinį skundą.

10Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė, neskundžiama ir įsiteisėja nuo priėmimo dienos.

Proceso dalyviai
Ryšiai