Byla 3K-3-200/2007

1Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų: Teodoros Staugaitienės (kolegijos pirmininkė ir pranešėja), Antano Simniškio ir Prano Žeimio, rašytinio proceso tvarka teismo posėdyje išnagrinėjo ieškovo 830–osios daugiabučio namo savininkų bendrijos prašymą priteisti išlaidas advokato pagalbai apmokėti ir priimti papildomą nutartį šiuo klausimu.

2Teisėjų kolegija

Nustatė

3Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija 2007 m. gegužės 8 d. rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo civilinę bylą pagal atsakovo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos kasacinį skundą dėl Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2006 m. lapkričio 13 d. sprendimo peržiūrėjimo civilinėje byloje pagal ieškovo 830–osios daugiabučio namo savininkų bendrijos ieškinį atsakovams UAB „Lazdynų būstas“, Vilniaus miesto savivaldybės tarybai, VĮ Registrų centro Vilniaus filialui dėl administracinių aktų bei sandorių nuginčijimo, pažeistų teisių gynimo. Atsakovas UAB „Lazdynų būstas“ rašytiniu pareiškimu prisidėjo prie atsakovo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos kasacinio skundo. Teisėjų kolegija kasacinio skundo netenkino, skundžiamą Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2006 m. lapkričio 13 d. sprendimą paliko nepakeistą.

4Teisėjų kolegija

konstatuoja:

5Byloje yra ieškovo 830–osios daugiabučio namo savininkų bendrijos advokato surašytas ir pasirašytas atsiliepimas į atsakovo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos kasacinį skundą, taip pat įrodymai, kad už pagalbą rengiant šį procesinį dokumentą ieškovas sumokėjo advokatui 1180 Lt. CPK 98 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad šaliai, kurios naudai priimtas sprendimas, teismas priteisia iš antrosios šalies išlaidas už advokato, dalyvavusio nagrinėjant bylą, pagalbą, taip pat už pagalbą rengiant procesinius dokumentus bei teikiant konsultacijas. Ieškovas atsiliepime į kasacinį skundą prašė priteisti iš kasatoriaus 1180 Lt išlaidų už atsiliepimo į kasacinį skundą surašymą tuo atveju, jeigu kasacinis skundas nebūtų patenkintas. Kasaciniam teismui atmetus atsakovo kasacinį skundą, byla buvo išspręsta ieškovo naudai, bet jam nepriteistos bylos nagrinėjimo kasaciniame procese turėtos išlaidos, todėl šiuo klausimu priimtina papildoma nutartis (CPK 277 straipsnio 1 dalies 3 punktas). Ieškovo išlaidos, susijusios su advokato pagalba atsiliepimui į kasacinį skundą surašyti, atitinka CPK 98 straipsnio 2 dalį, kurioje nurodyta, kad priteisiamos išlaidos neturi viršyti teisingumo ministro 2004 m. balandžio 2 d. įsakymu Nr. 1R–85 patvirtintose Rekomendacijose dėl civilinėse bylose priteistino užmokesčio už advokato ar advokato padėjėjo teikiamą teisinę pagalbą nustatytų dydžių. Išnagrinėta civilinė byla apimtimi ir keliamais teisės klausimais yra sudėtinga; ieškovo advokatas atsiliepime į kasacinį skundą kvalifikuotai ir visapusiškai išdėstė teisinius argumentus dėl kasaciniame skunde keliamų teisės klausimų, parengtas procesinis dokumentas yra didelės apimties, keliamos problemos sudėtingos. Teisėjų kolegija laiko, kad ieškovo prašymas priimti papildomą nutartį ir priteisti nurodyto dydžio išlaidas tenkintinas, iš atsakovo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos ir iš atsakovo UAB „Lazdynų būstas“ priteistina ieškovui po 590 Lt išlaidų advokato pagalbai kasaciniame procese apmokėti.

6Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, vadovaudamasi CPK 98 straipsnio 1 dalimi, 277 straipsnio 1 dalies 3 punktu,

Nutarė

7Priteisti iš atsakovo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos, kodas (duomenys neskelbtini), buveinė Vilniuje, Konstitucijos pr. 3, atsiskaitomoji sąskaita Nr. (duomenys neskelbtini) AB SEB Vilniaus banke, banko kodas 70400, ir iš atsakovo UAB „Lazdynų būstas“, įmonės kodas (duomenys neskelbtini), buveinė Vilniuje, Architektų g. 13, ieškovo 830–osios daugiabučio namo savininkų bendrijos, buveinė Vilniuje, Architektų g. 79–21, atsiskaitomoji sąskaita Nr. (duomenys neskelbtini) AB banke „Hansabankas“, banko kodas 73000, naudai po 590 (penkis šimtus devyniasdešimt litų) Lt bylinėjimosi išlaidų.

8Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo papildoma nutartis yra galutinė, neskundžiama ir įsiteisėja nuo priėmimo dienos.